De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

971
De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

Anderlecht zoekt doelpunten. Net zoals vorig seizoen kampt Sporting ook dit jaar met een probleem in de doelpuntenproductie. Vandaag ontbreekt er een echte doelpuntenmachine bij Anderlecht, een goalgetter die vanuit het niets een goal kan scoren. Zo iemand als Iké Ugbo, de spits waar Anderlecht in de zomermaanden op aasde, maar die uiteindelijk naar KRC Genk trok. 


GROOT PROBLEEM 

Sinds Vincent Kompany aan het roer staat bij Anderlecht, is het spel overwegend positief maar loopt het vaak verkeerd in de zone van de waarheid. Vorig seizoen scoorde Anderlecht 1,4 doelpunt per wedstrijd, goed voor een verontrustende tiende plaats in die desbetreffende rangschikking. Op basis van het aantal gescoorde doelpunten was het dus een klein mirakel dat Anderlecht zich überhaupt nog kon kwalificeren voor de Champions' Play-off. En ook in de huidige jaargang botst Sporting op dat wederkerend probleem. 

Dit seizoen valt er weinig beterschap te merken in de doelpuntenproductie van Anderlecht. Ook dit jaar bezet Sporting de tiende plaats in de betreffende rangschikking, maar hun gemiddeld aantal doelpunten per wedstrijd neemt wel gevoelig af van 1,4 goal vorig jaar naar 1,28 goal dit jaar. Dat heeft grotendeels te maken omdat het vertrek van Lukas Nmecha een grote leemte nalaat in het Lotto Park, en anderzijds omdat Anderlecht vandaag niet beschikt over een goalgetter pur sang.



In de voorbije zomermercato informeerde Peter Verbeke nochtans bij verschillende goaltjesdieven, maar de Head of Sports stootte al snel op de financiële limieten bij Anderlecht. 't Was ook daarom dat Joshua Zirkzee (Bayern München) en Christian Kouamé (Fiorentina) enkel op huurbasis konden aangetrokken worden, telkens zonder de opname van een aankoopoptie. Als je de vereiste kwaliteit niet kunt kopen, dan kan je altijd proberen om goede spelers te huren. Op Neerpede is creativiteit nog steeds koning.

3,5 MILJOEN

Op het bureau van Peter Verbeke passeerden er in de voorbije maanden verschillende namen de revue en die van Iké Ugbo was daar één van. De Engelse spits werd vorig seizoen door Chelsea verhuurd aan Cercle Brugge, waar hij 16 competitiedoelpunten kon scoren. Straf, bij een vereniging die ternauwernood de degradatie kon afwenden. Chelsea besloot in de voorbije zomermercato om Ugbo definitief te verkopen. Anderlecht werd gelinkt aan dit transferdossier, maar 't was uiteindelijk KRC Genk dat de 22-jarige uiteindelijk kon binnenhalen.

En dat bovendien voor een relatief beperkte transfersom van 3,5 miljoen euro. Iké Ugbo scoorde vorig seizoen aan een indrukwekkend gemiddelde van 0,5 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was de Nigeriaanse Engelsman in de vorige editie van de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk). En dat trouwens bij Cercle Brugge, vorig jaar een absolute laagvlieger. Dan is een transfersom van 3,5 miljoen toch een echt koopje, zo lijkt ons.



3,5 miljoen euro is een bedrag dat KRC Genk zonder al te veel problemen kan ophoesten, en ook voor Anderlecht zou dat geen onoverkomelijk probleem mogen vormen. De aankoopprijs van de zomertransfers Kristoffer Olssen (4 miljoen) en Benito Raman (3 miljoen) lag namelijk in diezelfde lijn, al is het goed mogelijk dat Anderlecht geen beschikbaar transferbudget meer over had om te voldoen aan de financiële eisen van Chelsea. Dan is het huren van Joshua Zirkzee en Christian Kouamé een minder onmogelijke opdracht.

GEEN UGBO BIJ ANDERLECHT 

“Als technisch directeur krijgt je vaak de vraag welk type spits je zoekt”, klopte Dimitri de Condé zich op de borst na de komst van Iké Ugbo bij KRC Genk. “Dan zeg ik altijd een echte doelpuntenmaker en daar is Iké Ugbo gewoon heel goed in.” De Limburgers hebben met Ugbo dus hun droomprofiel beet, terwijl er bij Anderlecht toch met enige jaloerse blikken wordt gekeken richting de Cegeka Arena. Sporting beschikt dit seizoen in tegenstelling tot KRC Genk namelijk niet over een echte doelpuntenmaker. Genk telt er zelfs twee met Ugbo en Paul Onuachu.



Christian Kouamé is bijvoorbeeld geen goalgetter pur sang, iets wat de Ivoriaan al zelf verschillende keren aangaf. Joshua Zirkzee bezit die intrinsieke kwaliteit wél, maar de Nederlander presteert voorlopig nog te wisselvallig in dat onderdeel. Dan zou een type-Iké Ugbo vandaag veeleer grote brokken kunnen maken in de spits bij Anderlecht. Want zoals we eerder aangaven, valt ook dit seizoen de doelpuntenproductie van Sporting dik tegen. Ugbo is een spits die leeft van doelpunten, die snel is, altijd in beweging en dodelijk in het strafschopgebied.

JALOERS ANDERLECHT 

En dat bewees Iké Ugbo al in zijn eerste wedstrijd met KRC Genk tegen … Anderlecht. In minuut 82 kwam hij Paul Onuachu vervangen en daarna demonstreerde Ugbo zijn zuivere kernkwaliteiten. Na een knappe pass van Kristian Thorstvedt zette Ugbo de 1-0 eindstand op het bord. Eén shot, één goal. Dodelijk in de zestien. Getekend: Iké Ugbo. Anderlecht was weeral een teleurstelling rijker, want paars-wit was nochtans de betere ploeg tegen Genk. Alleen … de scherpte voor het doel ontbrak.

“Anderlecht zal spijt hebben dat het Ugbo niet binnen hengelde, met Chelsea als voormalige werkgever is hij immers ook geen slechte naam. Met hem had Anderlecht misschien met 0-3 gewonnen”, schreef Het Nieuwsblad. En da's dus misschien wel waar. “Dat er aan de overkant bij Genk wel een echte goalgetter rondliep en Genk-coach John van den Brom het een “gelukkige overwinning” noemde, maakte het alleen maar zuurder voor Kompany.”



Iké Ugbo zal zijn gemiddelde van één goal op één doelkans uiteraard geen gans seizoen volhouden, maar hij bewees in zijn eerste minuten voor Genk al meteen over een ongelofelijk torinstinct te beschikken. Op die manier trekt hij dus zijn fantastische lijn van bij Cercle Brugge gewoon door. Ugbo vergelijkt zichzelf met Edinson Cavani omdat hij vlot in één tijd kan scoren, maar ook soms genoeg heeft aan een halve kans om doeltreffend te zijn. “Ik moest alleen spurten en scoren. Precies daar liggen mijn kwaliteiten”, verklaarde Ugbo na zijn winning-goal tegen Anderlecht. 

KOUAME, ZIRKZEE, UGBO 

Christian Kouamé en Joshua Zirkzee zouden naar de normen van de Jupiler Pro League tot de beste spelers van de competitie moeten behoren. De Ivoriaan kwam nog maar één keer in actie voor Sporting, terwijl de Nederlander eerder een matige indruk nalaat. Bovendien zijn beide zomeraanwinsten geen volbloed goaltjesdieven. En da's net waar Anderlecht dit seizoen grote nood aan heeft. 



Dat maakt het des te ongelukkiger dat de Belgische recordkampioen in de voorbije maanden in verband werd gebracht met Iké Ugbo, vorig seizoen de derde efficiëntste centrumspits van de Jupiler Pro League. De Nigeriaanse Engelsman trok uiteindelijk naar KRC Genk waar hij in zijn eerste speelminuten voor zijn nieuwe werkgever uitgerekend tegen Anderlecht de winning-goal maakte. 

LEES OOK: KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

Heeft Anderlecht een type-Ugbo nodig?

Meest recent

De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

15
15
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

91
91
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

115
115
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

26
26
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

45
45
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

82
82
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

154
154
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

314
314
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

338
338
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

54
54
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

389
389
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

140
140
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

331
331
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

294
294
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

144
144
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

134
134
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

302
302
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

231
231
'Club Brugge incasseert ferme tegenslag Joel Ordonez'

Joel Ordonez werd al verschillende keren in verband gebracht met een knaltransfer, maar de ...

284
284
'KV Mechelen zet druk op Vanderbiest: twee opvolgers''

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Vorig seizoen was Malinwa nog de grote revelatie ...

237
237
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

193
193
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

356
356
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

171
171
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

127
127
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

86
86

Meer sportnieuws