De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

971
De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

Anderlecht zoekt doelpunten. Net zoals vorig seizoen kampt Sporting ook dit jaar met een probleem in de doelpuntenproductie. Vandaag ontbreekt er een echte doelpuntenmachine bij Anderlecht, een goalgetter die vanuit het niets een goal kan scoren. Zo iemand als Iké Ugbo, de spits waar Anderlecht in de zomermaanden op aasde, maar die uiteindelijk naar KRC Genk trok. 


GROOT PROBLEEM 

Sinds Vincent Kompany aan het roer staat bij Anderlecht, is het spel overwegend positief maar loopt het vaak verkeerd in de zone van de waarheid. Vorig seizoen scoorde Anderlecht 1,4 doelpunt per wedstrijd, goed voor een verontrustende tiende plaats in die desbetreffende rangschikking. Op basis van het aantal gescoorde doelpunten was het dus een klein mirakel dat Anderlecht zich überhaupt nog kon kwalificeren voor de Champions' Play-off. En ook in de huidige jaargang botst Sporting op dat wederkerend probleem. 

Dit seizoen valt er weinig beterschap te merken in de doelpuntenproductie van Anderlecht. Ook dit jaar bezet Sporting de tiende plaats in de betreffende rangschikking, maar hun gemiddeld aantal doelpunten per wedstrijd neemt wel gevoelig af van 1,4 goal vorig jaar naar 1,28 goal dit jaar. Dat heeft grotendeels te maken omdat het vertrek van Lukas Nmecha een grote leemte nalaat in het Lotto Park, en anderzijds omdat Anderlecht vandaag niet beschikt over een goalgetter pur sang.



In de voorbije zomermercato informeerde Peter Verbeke nochtans bij verschillende goaltjesdieven, maar de Head of Sports stootte al snel op de financiële limieten bij Anderlecht. 't Was ook daarom dat Joshua Zirkzee (Bayern München) en Christian Kouamé (Fiorentina) enkel op huurbasis konden aangetrokken worden, telkens zonder de opname van een aankoopoptie. Als je de vereiste kwaliteit niet kunt kopen, dan kan je altijd proberen om goede spelers te huren. Op Neerpede is creativiteit nog steeds koning.

3,5 MILJOEN

Op het bureau van Peter Verbeke passeerden er in de voorbije maanden verschillende namen de revue en die van Iké Ugbo was daar één van. De Engelse spits werd vorig seizoen door Chelsea verhuurd aan Cercle Brugge, waar hij 16 competitiedoelpunten kon scoren. Straf, bij een vereniging die ternauwernood de degradatie kon afwenden. Chelsea besloot in de voorbije zomermercato om Ugbo definitief te verkopen. Anderlecht werd gelinkt aan dit transferdossier, maar 't was uiteindelijk KRC Genk dat de 22-jarige uiteindelijk kon binnenhalen.

En dat bovendien voor een relatief beperkte transfersom van 3,5 miljoen euro. Iké Ugbo scoorde vorig seizoen aan een indrukwekkend gemiddelde van 0,5 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was de Nigeriaanse Engelsman in de vorige editie van de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk). En dat trouwens bij Cercle Brugge, vorig jaar een absolute laagvlieger. Dan is een transfersom van 3,5 miljoen toch een echt koopje, zo lijkt ons.



3,5 miljoen euro is een bedrag dat KRC Genk zonder al te veel problemen kan ophoesten, en ook voor Anderlecht zou dat geen onoverkomelijk probleem mogen vormen. De aankoopprijs van de zomertransfers Kristoffer Olssen (4 miljoen) en Benito Raman (3 miljoen) lag namelijk in diezelfde lijn, al is het goed mogelijk dat Anderlecht geen beschikbaar transferbudget meer over had om te voldoen aan de financiële eisen van Chelsea. Dan is het huren van Joshua Zirkzee en Christian Kouamé een minder onmogelijke opdracht.

GEEN UGBO BIJ ANDERLECHT 

“Als technisch directeur krijgt je vaak de vraag welk type spits je zoekt”, klopte Dimitri de Condé zich op de borst na de komst van Iké Ugbo bij KRC Genk. “Dan zeg ik altijd een echte doelpuntenmaker en daar is Iké Ugbo gewoon heel goed in.” De Limburgers hebben met Ugbo dus hun droomprofiel beet, terwijl er bij Anderlecht toch met enige jaloerse blikken wordt gekeken richting de Cegeka Arena. Sporting beschikt dit seizoen in tegenstelling tot KRC Genk namelijk niet over een echte doelpuntenmaker. Genk telt er zelfs twee met Ugbo en Paul Onuachu.



Christian Kouamé is bijvoorbeeld geen goalgetter pur sang, iets wat de Ivoriaan al zelf verschillende keren aangaf. Joshua Zirkzee bezit die intrinsieke kwaliteit wél, maar de Nederlander presteert voorlopig nog te wisselvallig in dat onderdeel. Dan zou een type-Iké Ugbo vandaag veeleer grote brokken kunnen maken in de spits bij Anderlecht. Want zoals we eerder aangaven, valt ook dit seizoen de doelpuntenproductie van Sporting dik tegen. Ugbo is een spits die leeft van doelpunten, die snel is, altijd in beweging en dodelijk in het strafschopgebied.

JALOERS ANDERLECHT 

En dat bewees Iké Ugbo al in zijn eerste wedstrijd met KRC Genk tegen … Anderlecht. In minuut 82 kwam hij Paul Onuachu vervangen en daarna demonstreerde Ugbo zijn zuivere kernkwaliteiten. Na een knappe pass van Kristian Thorstvedt zette Ugbo de 1-0 eindstand op het bord. Eén shot, één goal. Dodelijk in de zestien. Getekend: Iké Ugbo. Anderlecht was weeral een teleurstelling rijker, want paars-wit was nochtans de betere ploeg tegen Genk. Alleen … de scherpte voor het doel ontbrak.

“Anderlecht zal spijt hebben dat het Ugbo niet binnen hengelde, met Chelsea als voormalige werkgever is hij immers ook geen slechte naam. Met hem had Anderlecht misschien met 0-3 gewonnen”, schreef Het Nieuwsblad. En da's dus misschien wel waar. “Dat er aan de overkant bij Genk wel een echte goalgetter rondliep en Genk-coach John van den Brom het een “gelukkige overwinning” noemde, maakte het alleen maar zuurder voor Kompany.”



Iké Ugbo zal zijn gemiddelde van één goal op één doelkans uiteraard geen gans seizoen volhouden, maar hij bewees in zijn eerste minuten voor Genk al meteen over een ongelofelijk torinstinct te beschikken. Op die manier trekt hij dus zijn fantastische lijn van bij Cercle Brugge gewoon door. Ugbo vergelijkt zichzelf met Edinson Cavani omdat hij vlot in één tijd kan scoren, maar ook soms genoeg heeft aan een halve kans om doeltreffend te zijn. “Ik moest alleen spurten en scoren. Precies daar liggen mijn kwaliteiten”, verklaarde Ugbo na zijn winning-goal tegen Anderlecht. 

KOUAME, ZIRKZEE, UGBO 

Christian Kouamé en Joshua Zirkzee zouden naar de normen van de Jupiler Pro League tot de beste spelers van de competitie moeten behoren. De Ivoriaan kwam nog maar één keer in actie voor Sporting, terwijl de Nederlander eerder een matige indruk nalaat. Bovendien zijn beide zomeraanwinsten geen volbloed goaltjesdieven. En da's net waar Anderlecht dit seizoen grote nood aan heeft. 



Dat maakt het des te ongelukkiger dat de Belgische recordkampioen in de voorbije maanden in verband werd gebracht met Iké Ugbo, vorig seizoen de derde efficiëntste centrumspits van de Jupiler Pro League. De Nigeriaanse Engelsman trok uiteindelijk naar KRC Genk waar hij in zijn eerste speelminuten voor zijn nieuwe werkgever uitgerekend tegen Anderlecht de winning-goal maakte. 

LEES OOK: Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Heeft Anderlecht een type-Ugbo nodig?

Meest recent

'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

5
5
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

21
21
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

41
41
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

150
150
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

156
156
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

222
222
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

183
183
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

75
75
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

160
160
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

148
148
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

31
31
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

451
451
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

317
317
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

202
202
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

363
363
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

221
221
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

313
313
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

76
76
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

74
74
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

84
84
Lucca Brughmans meteen Rode Duivel onder Mark van Bommel?

Mark van Bommel zal vrijdag zijn eerste selectie voor de Rode Duivels bekendmaken. België neemt ...

0
0
Straffe JPL-revelatie staat op: “Nieuwe Osimhen”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver en de analisten maken al een eerste balans op. Bij KRC ...

122
122
OPTA verrast: Union grote favoriet, Anderlecht hinkt achter

Optastats is een gerenommeerd databureau dat voor de start van de competities telkens datagerichte ...

144
144
Compper met handen in het haar: “Drama voor Antwerp”

Royal Antwerp FC was goed aan het seizoen begonnen, maar kreeg de afgelopen weken heel wat klappen. ...

268
268
Charmeoffensief Mark van Bommel faalt: Rode Duivel stopt

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De ...

261
261

Meer sportnieuws