De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

971
De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

Anderlecht zoekt doelpunten. Net zoals vorig seizoen kampt Sporting ook dit jaar met een probleem in de doelpuntenproductie. Vandaag ontbreekt er een echte doelpuntenmachine bij Anderlecht, een goalgetter die vanuit het niets een goal kan scoren. Zo iemand als Iké Ugbo, de spits waar Anderlecht in de zomermaanden op aasde, maar die uiteindelijk naar KRC Genk trok. 


GROOT PROBLEEM 

Sinds Vincent Kompany aan het roer staat bij Anderlecht, is het spel overwegend positief maar loopt het vaak verkeerd in de zone van de waarheid. Vorig seizoen scoorde Anderlecht 1,4 doelpunt per wedstrijd, goed voor een verontrustende tiende plaats in die desbetreffende rangschikking. Op basis van het aantal gescoorde doelpunten was het dus een klein mirakel dat Anderlecht zich überhaupt nog kon kwalificeren voor de Champions' Play-off. En ook in de huidige jaargang botst Sporting op dat wederkerend probleem. 

Dit seizoen valt er weinig beterschap te merken in de doelpuntenproductie van Anderlecht. Ook dit jaar bezet Sporting de tiende plaats in de betreffende rangschikking, maar hun gemiddeld aantal doelpunten per wedstrijd neemt wel gevoelig af van 1,4 goal vorig jaar naar 1,28 goal dit jaar. Dat heeft grotendeels te maken omdat het vertrek van Lukas Nmecha een grote leemte nalaat in het Lotto Park, en anderzijds omdat Anderlecht vandaag niet beschikt over een goalgetter pur sang.



In de voorbije zomermercato informeerde Peter Verbeke nochtans bij verschillende goaltjesdieven, maar de Head of Sports stootte al snel op de financiële limieten bij Anderlecht. 't Was ook daarom dat Joshua Zirkzee (Bayern München) en Christian Kouamé (Fiorentina) enkel op huurbasis konden aangetrokken worden, telkens zonder de opname van een aankoopoptie. Als je de vereiste kwaliteit niet kunt kopen, dan kan je altijd proberen om goede spelers te huren. Op Neerpede is creativiteit nog steeds koning.

3,5 MILJOEN

Op het bureau van Peter Verbeke passeerden er in de voorbije maanden verschillende namen de revue en die van Iké Ugbo was daar één van. De Engelse spits werd vorig seizoen door Chelsea verhuurd aan Cercle Brugge, waar hij 16 competitiedoelpunten kon scoren. Straf, bij een vereniging die ternauwernood de degradatie kon afwenden. Chelsea besloot in de voorbije zomermercato om Ugbo definitief te verkopen. Anderlecht werd gelinkt aan dit transferdossier, maar 't was uiteindelijk KRC Genk dat de 22-jarige uiteindelijk kon binnenhalen.

En dat bovendien voor een relatief beperkte transfersom van 3,5 miljoen euro. Iké Ugbo scoorde vorig seizoen aan een indrukwekkend gemiddelde van 0,5 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was de Nigeriaanse Engelsman in de vorige editie van de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk). En dat trouwens bij Cercle Brugge, vorig jaar een absolute laagvlieger. Dan is een transfersom van 3,5 miljoen toch een echt koopje, zo lijkt ons.



3,5 miljoen euro is een bedrag dat KRC Genk zonder al te veel problemen kan ophoesten, en ook voor Anderlecht zou dat geen onoverkomelijk probleem mogen vormen. De aankoopprijs van de zomertransfers Kristoffer Olssen (4 miljoen) en Benito Raman (3 miljoen) lag namelijk in diezelfde lijn, al is het goed mogelijk dat Anderlecht geen beschikbaar transferbudget meer over had om te voldoen aan de financiële eisen van Chelsea. Dan is het huren van Joshua Zirkzee en Christian Kouamé een minder onmogelijke opdracht.

GEEN UGBO BIJ ANDERLECHT 

“Als technisch directeur krijgt je vaak de vraag welk type spits je zoekt”, klopte Dimitri de Condé zich op de borst na de komst van Iké Ugbo bij KRC Genk. “Dan zeg ik altijd een echte doelpuntenmaker en daar is Iké Ugbo gewoon heel goed in.” De Limburgers hebben met Ugbo dus hun droomprofiel beet, terwijl er bij Anderlecht toch met enige jaloerse blikken wordt gekeken richting de Cegeka Arena. Sporting beschikt dit seizoen in tegenstelling tot KRC Genk namelijk niet over een echte doelpuntenmaker. Genk telt er zelfs twee met Ugbo en Paul Onuachu.



Christian Kouamé is bijvoorbeeld geen goalgetter pur sang, iets wat de Ivoriaan al zelf verschillende keren aangaf. Joshua Zirkzee bezit die intrinsieke kwaliteit wél, maar de Nederlander presteert voorlopig nog te wisselvallig in dat onderdeel. Dan zou een type-Iké Ugbo vandaag veeleer grote brokken kunnen maken in de spits bij Anderlecht. Want zoals we eerder aangaven, valt ook dit seizoen de doelpuntenproductie van Sporting dik tegen. Ugbo is een spits die leeft van doelpunten, die snel is, altijd in beweging en dodelijk in het strafschopgebied.

JALOERS ANDERLECHT 

En dat bewees Iké Ugbo al in zijn eerste wedstrijd met KRC Genk tegen … Anderlecht. In minuut 82 kwam hij Paul Onuachu vervangen en daarna demonstreerde Ugbo zijn zuivere kernkwaliteiten. Na een knappe pass van Kristian Thorstvedt zette Ugbo de 1-0 eindstand op het bord. Eén shot, één goal. Dodelijk in de zestien. Getekend: Iké Ugbo. Anderlecht was weeral een teleurstelling rijker, want paars-wit was nochtans de betere ploeg tegen Genk. Alleen … de scherpte voor het doel ontbrak.

“Anderlecht zal spijt hebben dat het Ugbo niet binnen hengelde, met Chelsea als voormalige werkgever is hij immers ook geen slechte naam. Met hem had Anderlecht misschien met 0-3 gewonnen”, schreef Het Nieuwsblad. En da's dus misschien wel waar. “Dat er aan de overkant bij Genk wel een echte goalgetter rondliep en Genk-coach John van den Brom het een “gelukkige overwinning” noemde, maakte het alleen maar zuurder voor Kompany.”



Iké Ugbo zal zijn gemiddelde van één goal op één doelkans uiteraard geen gans seizoen volhouden, maar hij bewees in zijn eerste minuten voor Genk al meteen over een ongelofelijk torinstinct te beschikken. Op die manier trekt hij dus zijn fantastische lijn van bij Cercle Brugge gewoon door. Ugbo vergelijkt zichzelf met Edinson Cavani omdat hij vlot in één tijd kan scoren, maar ook soms genoeg heeft aan een halve kans om doeltreffend te zijn. “Ik moest alleen spurten en scoren. Precies daar liggen mijn kwaliteiten”, verklaarde Ugbo na zijn winning-goal tegen Anderlecht. 

KOUAME, ZIRKZEE, UGBO 

Christian Kouamé en Joshua Zirkzee zouden naar de normen van de Jupiler Pro League tot de beste spelers van de competitie moeten behoren. De Ivoriaan kwam nog maar één keer in actie voor Sporting, terwijl de Nederlander eerder een matige indruk nalaat. Bovendien zijn beide zomeraanwinsten geen volbloed goaltjesdieven. En da's net waar Anderlecht dit seizoen grote nood aan heeft. 



Dat maakt het des te ongelukkiger dat de Belgische recordkampioen in de voorbije maanden in verband werd gebracht met Iké Ugbo, vorig seizoen de derde efficiëntste centrumspits van de Jupiler Pro League. De Nigeriaanse Engelsman trok uiteindelijk naar KRC Genk waar hij in zijn eerste speelminuten voor zijn nieuwe werkgever uitgerekend tegen Anderlecht de winning-goal maakte. 

LEES OOK: Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Heeft Anderlecht een type-Ugbo nodig?

Meest recent

Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

16
16
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

23
23
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

18
18
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

162
162
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

74
74
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

56
56
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

23
23
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

48
48
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

61
61
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

229
229
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

191
191
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

684
684
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

54
54
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

417
417
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

93
93
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

504
504
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

247
247
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

47
47
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

49
49
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

272
272
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

168
168
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

201
201
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

79
79
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

455
455
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

992
992

Meer sportnieuws