De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

971
De Condé bezorgt Kompany ijskoude douche

Anderlecht zoekt doelpunten. Net zoals vorig seizoen kampt Sporting ook dit jaar met een probleem in de doelpuntenproductie. Vandaag ontbreekt er een echte doelpuntenmachine bij Anderlecht, een goalgetter die vanuit het niets een goal kan scoren. Zo iemand als Iké Ugbo, de spits waar Anderlecht in de zomermaanden op aasde, maar die uiteindelijk naar KRC Genk trok. 


GROOT PROBLEEM 

Sinds Vincent Kompany aan het roer staat bij Anderlecht, is het spel overwegend positief maar loopt het vaak verkeerd in de zone van de waarheid. Vorig seizoen scoorde Anderlecht 1,4 doelpunt per wedstrijd, goed voor een verontrustende tiende plaats in die desbetreffende rangschikking. Op basis van het aantal gescoorde doelpunten was het dus een klein mirakel dat Anderlecht zich überhaupt nog kon kwalificeren voor de Champions' Play-off. En ook in de huidige jaargang botst Sporting op dat wederkerend probleem. 

Dit seizoen valt er weinig beterschap te merken in de doelpuntenproductie van Anderlecht. Ook dit jaar bezet Sporting de tiende plaats in de betreffende rangschikking, maar hun gemiddeld aantal doelpunten per wedstrijd neemt wel gevoelig af van 1,4 goal vorig jaar naar 1,28 goal dit jaar. Dat heeft grotendeels te maken omdat het vertrek van Lukas Nmecha een grote leemte nalaat in het Lotto Park, en anderzijds omdat Anderlecht vandaag niet beschikt over een goalgetter pur sang.



In de voorbije zomermercato informeerde Peter Verbeke nochtans bij verschillende goaltjesdieven, maar de Head of Sports stootte al snel op de financiële limieten bij Anderlecht. 't Was ook daarom dat Joshua Zirkzee (Bayern München) en Christian Kouamé (Fiorentina) enkel op huurbasis konden aangetrokken worden, telkens zonder de opname van een aankoopoptie. Als je de vereiste kwaliteit niet kunt kopen, dan kan je altijd proberen om goede spelers te huren. Op Neerpede is creativiteit nog steeds koning.

3,5 MILJOEN

Op het bureau van Peter Verbeke passeerden er in de voorbije maanden verschillende namen de revue en die van Iké Ugbo was daar één van. De Engelse spits werd vorig seizoen door Chelsea verhuurd aan Cercle Brugge, waar hij 16 competitiedoelpunten kon scoren. Straf, bij een vereniging die ternauwernood de degradatie kon afwenden. Chelsea besloot in de voorbije zomermercato om Ugbo definitief te verkopen. Anderlecht werd gelinkt aan dit transferdossier, maar 't was uiteindelijk KRC Genk dat de 22-jarige uiteindelijk kon binnenhalen.

En dat bovendien voor een relatief beperkte transfersom van 3,5 miljoen euro. Iké Ugbo scoorde vorig seizoen aan een indrukwekkend gemiddelde van 0,5 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was de Nigeriaanse Engelsman in de vorige editie van de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk). En dat trouwens bij Cercle Brugge, vorig jaar een absolute laagvlieger. Dan is een transfersom van 3,5 miljoen toch een echt koopje, zo lijkt ons.



3,5 miljoen euro is een bedrag dat KRC Genk zonder al te veel problemen kan ophoesten, en ook voor Anderlecht zou dat geen onoverkomelijk probleem mogen vormen. De aankoopprijs van de zomertransfers Kristoffer Olssen (4 miljoen) en Benito Raman (3 miljoen) lag namelijk in diezelfde lijn, al is het goed mogelijk dat Anderlecht geen beschikbaar transferbudget meer over had om te voldoen aan de financiële eisen van Chelsea. Dan is het huren van Joshua Zirkzee en Christian Kouamé een minder onmogelijke opdracht.

GEEN UGBO BIJ ANDERLECHT 

“Als technisch directeur krijgt je vaak de vraag welk type spits je zoekt”, klopte Dimitri de Condé zich op de borst na de komst van Iké Ugbo bij KRC Genk. “Dan zeg ik altijd een echte doelpuntenmaker en daar is Iké Ugbo gewoon heel goed in.” De Limburgers hebben met Ugbo dus hun droomprofiel beet, terwijl er bij Anderlecht toch met enige jaloerse blikken wordt gekeken richting de Cegeka Arena. Sporting beschikt dit seizoen in tegenstelling tot KRC Genk namelijk niet over een echte doelpuntenmaker. Genk telt er zelfs twee met Ugbo en Paul Onuachu.



Christian Kouamé is bijvoorbeeld geen goalgetter pur sang, iets wat de Ivoriaan al zelf verschillende keren aangaf. Joshua Zirkzee bezit die intrinsieke kwaliteit wél, maar de Nederlander presteert voorlopig nog te wisselvallig in dat onderdeel. Dan zou een type-Iké Ugbo vandaag veeleer grote brokken kunnen maken in de spits bij Anderlecht. Want zoals we eerder aangaven, valt ook dit seizoen de doelpuntenproductie van Sporting dik tegen. Ugbo is een spits die leeft van doelpunten, die snel is, altijd in beweging en dodelijk in het strafschopgebied.

JALOERS ANDERLECHT 

En dat bewees Iké Ugbo al in zijn eerste wedstrijd met KRC Genk tegen … Anderlecht. In minuut 82 kwam hij Paul Onuachu vervangen en daarna demonstreerde Ugbo zijn zuivere kernkwaliteiten. Na een knappe pass van Kristian Thorstvedt zette Ugbo de 1-0 eindstand op het bord. Eén shot, één goal. Dodelijk in de zestien. Getekend: Iké Ugbo. Anderlecht was weeral een teleurstelling rijker, want paars-wit was nochtans de betere ploeg tegen Genk. Alleen … de scherpte voor het doel ontbrak.

“Anderlecht zal spijt hebben dat het Ugbo niet binnen hengelde, met Chelsea als voormalige werkgever is hij immers ook geen slechte naam. Met hem had Anderlecht misschien met 0-3 gewonnen”, schreef Het Nieuwsblad. En da's dus misschien wel waar. “Dat er aan de overkant bij Genk wel een echte goalgetter rondliep en Genk-coach John van den Brom het een “gelukkige overwinning” noemde, maakte het alleen maar zuurder voor Kompany.”



Iké Ugbo zal zijn gemiddelde van één goal op één doelkans uiteraard geen gans seizoen volhouden, maar hij bewees in zijn eerste minuten voor Genk al meteen over een ongelofelijk torinstinct te beschikken. Op die manier trekt hij dus zijn fantastische lijn van bij Cercle Brugge gewoon door. Ugbo vergelijkt zichzelf met Edinson Cavani omdat hij vlot in één tijd kan scoren, maar ook soms genoeg heeft aan een halve kans om doeltreffend te zijn. “Ik moest alleen spurten en scoren. Precies daar liggen mijn kwaliteiten”, verklaarde Ugbo na zijn winning-goal tegen Anderlecht. 

KOUAME, ZIRKZEE, UGBO 

Christian Kouamé en Joshua Zirkzee zouden naar de normen van de Jupiler Pro League tot de beste spelers van de competitie moeten behoren. De Ivoriaan kwam nog maar één keer in actie voor Sporting, terwijl de Nederlander eerder een matige indruk nalaat. Bovendien zijn beide zomeraanwinsten geen volbloed goaltjesdieven. En da's net waar Anderlecht dit seizoen grote nood aan heeft. 



Dat maakt het des te ongelukkiger dat de Belgische recordkampioen in de voorbije maanden in verband werd gebracht met Iké Ugbo, vorig seizoen de derde efficiëntste centrumspits van de Jupiler Pro League. De Nigeriaanse Engelsman trok uiteindelijk naar KRC Genk waar hij in zijn eerste speelminuten voor zijn nieuwe werkgever uitgerekend tegen Anderlecht de winning-goal maakte. 

LEES OOK: Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

Heeft Anderlecht een type-Ugbo nodig?

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

18
18
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

18
18
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

32
32
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

43
43
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

56
56
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

132
132
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

69
69
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

374
374
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

31
31
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

51
51
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

398
398
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

125
125
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

65
65
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

53
53
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

52
52
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

123
123
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

49
49
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

94
94
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

184
184
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

146
146
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

40
40
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

73
73
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

61
61
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

148
148
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

100
100

Meer sportnieuws