Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

1658 stemmen
Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

Volgens de officiële communicatie van Club Brugge krijgt José Izquierdo de kans “om er verder te revalideren”. Maar al snel komen er meerdere sterke signalen naar boven die wijzen op een snelle sportieve rehabilitatie van de Colombiaan. En als alles straks meezit, dan kan Club misschien wel voor de tweede keer stevig cashen op Izquierdo.


HET HUIS VAN VERTROUWEN

Club Brugge zet hoog in op zijn comeback kids. De West-Vlamingen verrasten in de voorbije zomermercato door Wesley Moraes te huren van Aston Villa. De Braziliaanse aanvaller scheurde op 1 januari 2020 zijn voorste kruisbanden waardoor hij in de voorbije twee jaargangen van de Premier League gecombineerd aan slechts 85 speelminuten raakte. Door hem tijdelijk te stallen in de vertrouwde omgeving van Jan Breydel, hoopt Aston Villa na dit seizoen de 'echte' Wesley Moraes te kunnen recupereren. Ook The Villans geloven nog steeds hard in zijn kwaliteiten.

Club Brugge ging echter niet over één nacht ijs om Wesley Moraes een platform aan te bieden om zich te herlanceren. Voor de bekrachtiging van zijn huurcontract onderging de Braziliaan in Engeland en België namelijk een batterij aan medische en fysieke tests. Volgens Het Laatste Nieuws zou de rechterknie nog steeds niet de oude zijn, waardoor er toch nog twijfels hingen rond Wesley's terugkeer naar Club Brugge. Maar uiteindelijk gaf Blauw-Zwart toch groen licht voor de overgang, wat wil zeggen dat er wellicht toch weinig cruciale problemen opdoken omtrent de toestand van Wesley's rechterknie.



En ook bij de terugkeer van die andere voormalige sterkhouder ging Club Brugge erg behoedzaam te werk. Op Deadline Day kondigden de West-Vlamingen de komst aan van José Izquierdo, de ex-Gouden Schoen die toen al een poosje vertoefde op Westkapelle. De Colombiaan werkte in het Belfius Basecamp al een tijd hard aan zijn revalidatie na een zware knieblessure, waar hij op medisch en fysiek vlak intensief werd getest. Zijn contract bij Brighton & Hove Albion was net afgelopen waardoor Club hem gratis kon aantrekken. Aan een minimumcontract welteverstaan. Want Izquierdo verdiende in East Sussex immers 1,8 miljoen euro netto per jaar.

BACCA – IZQUIERDO

De terugkeer van Wesley Moraes sprak al danig tot de verbeelding van de Club Brugge-fans, maar de rentree van José Izquierdo deed dat wellicht nog meer. In vergelijking met de Braziliaanse krachtpatser liet Izquierdo in zijn Brugse periode namelijk een grotere erfenis na. De Colombiaan won in Brugge de landstitel, de beker, de supercup én de Gouden Schoen. Hij werd in 2017 ook de duurste uitgaande transfer in de clubgeschiedenis, toen Brighton Hove & Albion met 14,5 miljoen euro over de brug kwam. Daarmee verbrak Izquierdo het vorige transferrecord dat op naam stond van zijn landgenoot Carlos Bacca (10 miljoen euro, Villarreal).



Met de lucratieve verkoop van José Izquierdo won Club Brugge destijds de jackpot. De West-Vlamingen haalden de vinnige flankaanvaller in 2014 weg bij het Colombiaanse Once Caldas voor een transfersom van 3,4 miljoen euro. Club won zijn initiële investering dus bijna in vijfvoud terug. Na de eerdere succesvolle transactie met Carlos Bacca, aangekocht voor 1,5 miljoen euro en verkocht aan 10 miljoen euro, ontgon Club Brugge in Colombia aldus een erg interessante markt. De aankoopprijzen lagen er niet zo hoog als in Argentinië en Brazilië, maar qua talent en kwaliteit was de lokale kweekvijver even interessant.

COLOMBIAN CONNECTION

Op het moment dat Club Brugge José Izquierdo in 2014 aantrok, waren de interne geluiden erg veelbelovend. Dat mocht ook wel met een transfersom van 3,4 miljoen euro. Maar met Zuid-Amerikaanse voetballers is het altijd opletten geblazen hoe ze zich kunnen aanpassen in Europa. Club Brugge ervaarde dat eerder met Carlos Baccca, die oorspronkelijk een moeilijk eerste halfjaar kende in Brugge. Maar door Izquierdo goed te omringen, onder meer met de perfect Spaans sprekende teammanager Dévy Rigaux, werd de investering in Izquierdo aldus dubbel en dik terugverdiend. Club Brugge ontdekte een nieuwe goudmijn met de Colombian Connection.



Nadat de inkomende transfers van Carlos Bacca (2012) en José Izquierdo (2014) een groot succes waren, duurde het daarna nog enkele jaren vooraleer Club Brugge nog eens een Colombiaanse voetballer aan boord haalde. Maar in 2017 pakten de West-Vlamingen meteen uit met een Colombiaanse dubbelslag. Helibelton Palacios en German Mera (beide Deportivo Cali) konden echter niet overtuigen en raakten respectievelijk niet verder dan 21 en 2 officiële matchen voor Club Brugge. In 2019 was het dan wél raak met Eder Balanta. De breker op het middenveld was oorspronkelijk de back-up voor Mats Rits, maar dit seizoen is Balanta één van de grote Brugse sterkhouders. Hij werd wel niet rechtstreeks opgepikt in Colombia, maar wel bij FC Basel.

DE VLOEK VAN DE GOUDEN SCHOEN

Maar na zijn glorieperiode bij Club Brugge kon José Izquierdo zijn uitmuntende prestaties niet verderzetten. Brighton & Hove Albion dokte een grote transfersom van 14,5 miljoen euro maar daarvoor kreeg de Engelse club niet veel in return. Door een aanslepende knieblessure raakte Izquirdo in het American Express Community Stadium amper aan 54 officiële wedstrijden in een tijdspanne van vier seizoenen. Een groot succes was zijn overgang naar Engeland dus niet. Izquierdo kon na zijn Gouden Schoen-winst (2016) en bijhorende transfer geen directe impact maken bij Brighton. En dat is een vaak wederkerende situatie voor Gouden Schoen-laureaten. Zo blijkt uit de historiek.



Sven Kums (2015) verzilverde zijn knalseizoen met een transfer naar de Premier League, maar Watford besliste om hem meteen uit te lenen aan Udinese. Zowel in Engeland als in Italië liet Kums geen grote indruk na. Thorgan Hazard (2014) kende grote moeilijkheden in zijn beginperiode bij Borussia Mönchengladbach, hoewel hij daarna wél een absolute sterkhouder werd. Dieumerci Mbokani (2012) kon zich niet doorzetten bij Dinamo Kiev, waarna hij richting Norwich en Hull trok. Mbark Boussoufa (2013) verliet Anzhi nadat geldschieter Sulejman Kerimov zijn geldbeurs sloot. Milan Jovanovic' (2009) passage bij Liverpool werd beperkt tot amper één seizoen. Enkel de transfer van Jan Koller (2000) naar Borussia Dortmund kan als Gouden Schoen-winnaar algemeen als 'geslaagd' bestempeld worden.

REVALIDEREN OF SPELEN?

De aan- en verkoop van José Izquierdo is vandaag nog steeds één van de lucratiefste transferdeals ooit bij Club Brugge, en de snelle aanvaller kan straks nog eens erg rendabel zaakje worden voor de West-Vlamingen. Hoewel het Club enorm charmeert dat ze José Izquierdo (en ook Wesley Moraes) zijn carrière willen herlanceren, in Westkapelle zijn ze er zich ook danig van bewust dat dit weleens een financiële buitenkans kan worden. Vooreerst neemt Club geen enkel (financieel) risico met de Colombiaan, want Izquierdo ondertekende in Brugge een minimumcontract – zijn jaarwedde bij Brighton & Hove Albion bedroeg 1,8 miljoen euro.

Daarnaast bezit José Izquierdo volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl vandaag nog een marktwaarde van maar liefst vier miljoen euro. Ondanks het feit dat de 29-jarige in de voorbije twee seizoenen amper 13 minuten speelde bij het eerste elftal van Brighton & Hove Albion. De Colombiaan vertegenwoordigt dus nog een flink kapitaal, wat zijn contractvrij binnenhalen nog eens extra interessant maakt voor Club Brugge. De West-Vlamingen geven Izquierdo ruimschoots de tijd om terug helemaal fit te worden, maar officieel werd er niet gesproken over een inkomende transfer. Wel: “José Izquierdo revalideert verder bij Club Brugge.”



Op basis van deze officiële communicatie werden de verwachtingen van de buitenwereld over José Izquierdo getemperd. Dat de Colombiaan oorspronkelijk ook nog geen rugnummer kreeg toebedeeld, staafde dat alleen maar. Hij stond op de clubwebsite zelfs niet vermeld tussen de spelers van Club Brugge. Maar Het Nieuwsblad wist ondertussen al te melden dat Izquierdo het rugnummer 21 zal dragen. Bovendien werd de aanvaller opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League, ten koste van Matej Mitrovic en Ruben Providence. Best wel verrassend, en veelbetekenend, omdat Club dus eerst communiceerde dat Izquierdo “terugkeert naar Club Brugge om te revalideren”.

LEES OOK: 'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Wordt de tweede Brugse passage van Izquierdo een voltreffer?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

105
105
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

187
187
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

43
43
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

145
145
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

65
65
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

156
156
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

251
251
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

353
353
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

188
188
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

542
542
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

60
60
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

372
372
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

249
249
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

222
222
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

649
649
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws