Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

door
Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

Volgens de officiële communicatie van Club Brugge krijgt José Izquierdo de kans “om er verder te revalideren”. Maar al snel komen er meerdere sterke signalen naar boven die wijzen op een snelle sportieve rehabilitatie van de Colombiaan. En als alles straks meezit, dan kan Club misschien wel voor de tweede keer stevig cashen op Izquierdo.


HET HUIS VAN VERTROUWEN

Club Brugge zet hoog in op zijn comeback kids. De West-Vlamingen verrasten in de voorbije zomermercato door Wesley Moraes te huren van Aston Villa. De Braziliaanse aanvaller scheurde op 1 januari 2020 zijn voorste kruisbanden waardoor hij in de voorbije twee jaargangen van de Premier League gecombineerd aan slechts 85 speelminuten raakte. Door hem tijdelijk te stallen in de vertrouwde omgeving van Jan Breydel, hoopt Aston Villa na dit seizoen de 'echte' Wesley Moraes te kunnen recupereren. Ook The Villans geloven nog steeds hard in zijn kwaliteiten.

Club Brugge ging echter niet over één nacht ijs om Wesley Moraes een platform aan te bieden om zich te herlanceren. Voor de bekrachtiging van zijn huurcontract onderging de Braziliaan in Engeland en België namelijk een batterij aan medische en fysieke tests. Volgens Het Laatste Nieuws zou de rechterknie nog steeds niet de oude zijn, waardoor er toch nog twijfels hingen rond Wesley's terugkeer naar Club Brugge. Maar uiteindelijk gaf Blauw-Zwart toch groen licht voor de overgang, wat wil zeggen dat er wellicht toch weinig cruciale problemen opdoken omtrent de toestand van Wesley's rechterknie.



En ook bij de terugkeer van die andere voormalige sterkhouder ging Club Brugge erg behoedzaam te werk. Op Deadline Day kondigden de West-Vlamingen de komst aan van José Izquierdo, de ex-Gouden Schoen die toen al een poosje vertoefde op Westkapelle. De Colombiaan werkte in het Belfius Basecamp al een tijd hard aan zijn revalidatie na een zware knieblessure, waar hij op medisch en fysiek vlak intensief werd getest. Zijn contract bij Brighton & Hove Albion was net afgelopen waardoor Club hem gratis kon aantrekken. Aan een minimumcontract welteverstaan. Want Izquierdo verdiende in East Sussex immers 1,8 miljoen euro netto per jaar.

BACCA – IZQUIERDO

De terugkeer van Wesley Moraes sprak al danig tot de verbeelding van de Club Brugge-fans, maar de rentree van José Izquierdo deed dat wellicht nog meer. In vergelijking met de Braziliaanse krachtpatser liet Izquierdo in zijn Brugse periode namelijk een grotere erfenis na. De Colombiaan won in Brugge de landstitel, de beker, de supercup én de Gouden Schoen. Hij werd in 2017 ook de duurste uitgaande transfer in de clubgeschiedenis, toen Brighton Hove & Albion met 14,5 miljoen euro over de brug kwam. Daarmee verbrak Izquierdo het vorige transferrecord dat op naam stond van zijn landgenoot Carlos Bacca (10 miljoen euro, Villarreal).



Met de lucratieve verkoop van José Izquierdo won Club Brugge destijds de jackpot. De West-Vlamingen haalden de vinnige flankaanvaller in 2014 weg bij het Colombiaanse Once Caldas voor een transfersom van 3,4 miljoen euro. Club won zijn initiële investering dus bijna in vijfvoud terug. Na de eerdere succesvolle transactie met Carlos Bacca, aangekocht voor 1,5 miljoen euro en verkocht aan 10 miljoen euro, ontgon Club Brugge in Colombia aldus een erg interessante markt. De aankoopprijzen lagen er niet zo hoog als in Argentinië en Brazilië, maar qua talent en kwaliteit was de lokale kweekvijver even interessant.

COLOMBIAN CONNECTION

Op het moment dat Club Brugge José Izquierdo in 2014 aantrok, waren de interne geluiden erg veelbelovend. Dat mocht ook wel met een transfersom van 3,4 miljoen euro. Maar met Zuid-Amerikaanse voetballers is het altijd opletten geblazen hoe ze zich kunnen aanpassen in Europa. Club Brugge ervaarde dat eerder met Carlos Baccca, die oorspronkelijk een moeilijk eerste halfjaar kende in Brugge. Maar door Izquierdo goed te omringen, onder meer met de perfect Spaans sprekende teammanager Dévy Rigaux, werd de investering in Izquierdo aldus dubbel en dik terugverdiend. Club Brugge ontdekte een nieuwe goudmijn met de Colombian Connection.



Nadat de inkomende transfers van Carlos Bacca (2012) en José Izquierdo (2014) een groot succes waren, duurde het daarna nog enkele jaren vooraleer Club Brugge nog eens een Colombiaanse voetballer aan boord haalde. Maar in 2017 pakten de West-Vlamingen meteen uit met een Colombiaanse dubbelslag. Helibelton Palacios en German Mera (beide Deportivo Cali) konden echter niet overtuigen en raakten respectievelijk niet verder dan 21 en 2 officiële matchen voor Club Brugge. In 2019 was het dan wél raak met Eder Balanta. De breker op het middenveld was oorspronkelijk de back-up voor Mats Rits, maar dit seizoen is Balanta één van de grote Brugse sterkhouders. Hij werd wel niet rechtstreeks opgepikt in Colombia, maar wel bij FC Basel.

DE VLOEK VAN DE GOUDEN SCHOEN

Maar na zijn glorieperiode bij Club Brugge kon José Izquierdo zijn uitmuntende prestaties niet verderzetten. Brighton & Hove Albion dokte een grote transfersom van 14,5 miljoen euro maar daarvoor kreeg de Engelse club niet veel in return. Door een aanslepende knieblessure raakte Izquirdo in het American Express Community Stadium amper aan 54 officiële wedstrijden in een tijdspanne van vier seizoenen. Een groot succes was zijn overgang naar Engeland dus niet. Izquierdo kon na zijn Gouden Schoen-winst (2016) en bijhorende transfer geen directe impact maken bij Brighton. En dat is een vaak wederkerende situatie voor Gouden Schoen-laureaten. Zo blijkt uit de historiek.



Sven Kums (2015) verzilverde zijn knalseizoen met een transfer naar de Premier League, maar Watford besliste om hem meteen uit te lenen aan Udinese. Zowel in Engeland als in Italië liet Kums geen grote indruk na. Thorgan Hazard (2014) kende grote moeilijkheden in zijn beginperiode bij Borussia Mönchengladbach, hoewel hij daarna wél een absolute sterkhouder werd. Dieumerci Mbokani (2012) kon zich niet doorzetten bij Dinamo Kiev, waarna hij richting Norwich en Hull trok. Mbark Boussoufa (2013) verliet Anzhi nadat geldschieter Sulejman Kerimov zijn geldbeurs sloot. Milan Jovanovic' (2009) passage bij Liverpool werd beperkt tot amper één seizoen. Enkel de transfer van Jan Koller (2000) naar Borussia Dortmund kan als Gouden Schoen-winnaar algemeen als 'geslaagd' bestempeld worden.

REVALIDEREN OF SPELEN?

De aan- en verkoop van José Izquierdo is vandaag nog steeds één van de lucratiefste transferdeals ooit bij Club Brugge, en de snelle aanvaller kan straks nog eens erg rendabel zaakje worden voor de West-Vlamingen. Hoewel het Club enorm charmeert dat ze José Izquierdo (en ook Wesley Moraes) zijn carrière willen herlanceren, in Westkapelle zijn ze er zich ook danig van bewust dat dit weleens een financiële buitenkans kan worden. Vooreerst neemt Club geen enkel (financieel) risico met de Colombiaan, want Izquierdo ondertekende in Brugge een minimumcontract – zijn jaarwedde bij Brighton & Hove Albion bedroeg 1,8 miljoen euro.

Daarnaast bezit José Izquierdo volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl vandaag nog een marktwaarde van maar liefst vier miljoen euro. Ondanks het feit dat de 29-jarige in de voorbije twee seizoenen amper 13 minuten speelde bij het eerste elftal van Brighton & Hove Albion. De Colombiaan vertegenwoordigt dus nog een flink kapitaal, wat zijn contractvrij binnenhalen nog eens extra interessant maakt voor Club Brugge. De West-Vlamingen geven Izquierdo ruimschoots de tijd om terug helemaal fit te worden, maar officieel werd er niet gesproken over een inkomende transfer. Wel: “José Izquierdo revalideert verder bij Club Brugge.”



Op basis van deze officiële communicatie werden de verwachtingen van de buitenwereld over José Izquierdo getemperd. Dat de Colombiaan oorspronkelijk ook nog geen rugnummer kreeg toebedeeld, staafde dat alleen maar. Hij stond op de clubwebsite zelfs niet vermeld tussen de spelers van Club Brugge. Maar Het Nieuwsblad wist ondertussen al te melden dat Izquierdo het rugnummer 21 zal dragen. Bovendien werd de aanvaller opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League, ten koste van Matej Mitrovic en Ruben Providence. Best wel verrassend, en veelbetekenend, omdat Club dus eerst communiceerde dat Izquierdo “terugkeert naar Club Brugge om te revalideren”.

LEES OOK: Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Wordt de tweede Brugse passage van Izquierdo een voltreffer?

Meest recent

Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

13
13
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

71
71
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

88
88
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

80
80
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

141
141
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

96
96
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

547
547
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

112
112
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

891
891
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

257
257
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

69
69
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

367
367
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

414
414
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

58
58
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

143
143
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

51
51
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

434
434
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

612
612
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

419
419
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

297
297
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

454
454
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

84
84
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

303
303

Meer sportnieuws