Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

1658
Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

Volgens de officiële communicatie van Club Brugge krijgt José Izquierdo de kans “om er verder te revalideren”. Maar al snel komen er meerdere sterke signalen naar boven die wijzen op een snelle sportieve rehabilitatie van de Colombiaan. En als alles straks meezit, dan kan Club misschien wel voor de tweede keer stevig cashen op Izquierdo.


HET HUIS VAN VERTROUWEN

Club Brugge zet hoog in op zijn comeback kids. De West-Vlamingen verrasten in de voorbije zomermercato door Wesley Moraes te huren van Aston Villa. De Braziliaanse aanvaller scheurde op 1 januari 2020 zijn voorste kruisbanden waardoor hij in de voorbije twee jaargangen van de Premier League gecombineerd aan slechts 85 speelminuten raakte. Door hem tijdelijk te stallen in de vertrouwde omgeving van Jan Breydel, hoopt Aston Villa na dit seizoen de 'echte' Wesley Moraes te kunnen recupereren. Ook The Villans geloven nog steeds hard in zijn kwaliteiten.

Club Brugge ging echter niet over één nacht ijs om Wesley Moraes een platform aan te bieden om zich te herlanceren. Voor de bekrachtiging van zijn huurcontract onderging de Braziliaan in Engeland en België namelijk een batterij aan medische en fysieke tests. Volgens Het Laatste Nieuws zou de rechterknie nog steeds niet de oude zijn, waardoor er toch nog twijfels hingen rond Wesley's terugkeer naar Club Brugge. Maar uiteindelijk gaf Blauw-Zwart toch groen licht voor de overgang, wat wil zeggen dat er wellicht toch weinig cruciale problemen opdoken omtrent de toestand van Wesley's rechterknie.



En ook bij de terugkeer van die andere voormalige sterkhouder ging Club Brugge erg behoedzaam te werk. Op Deadline Day kondigden de West-Vlamingen de komst aan van José Izquierdo, de ex-Gouden Schoen die toen al een poosje vertoefde op Westkapelle. De Colombiaan werkte in het Belfius Basecamp al een tijd hard aan zijn revalidatie na een zware knieblessure, waar hij op medisch en fysiek vlak intensief werd getest. Zijn contract bij Brighton & Hove Albion was net afgelopen waardoor Club hem gratis kon aantrekken. Aan een minimumcontract welteverstaan. Want Izquierdo verdiende in East Sussex immers 1,8 miljoen euro netto per jaar.

BACCA – IZQUIERDO

De terugkeer van Wesley Moraes sprak al danig tot de verbeelding van de Club Brugge-fans, maar de rentree van José Izquierdo deed dat wellicht nog meer. In vergelijking met de Braziliaanse krachtpatser liet Izquierdo in zijn Brugse periode namelijk een grotere erfenis na. De Colombiaan won in Brugge de landstitel, de beker, de supercup én de Gouden Schoen. Hij werd in 2017 ook de duurste uitgaande transfer in de clubgeschiedenis, toen Brighton Hove & Albion met 14,5 miljoen euro over de brug kwam. Daarmee verbrak Izquierdo het vorige transferrecord dat op naam stond van zijn landgenoot Carlos Bacca (10 miljoen euro, Villarreal).



Met de lucratieve verkoop van José Izquierdo won Club Brugge destijds de jackpot. De West-Vlamingen haalden de vinnige flankaanvaller in 2014 weg bij het Colombiaanse Once Caldas voor een transfersom van 3,4 miljoen euro. Club won zijn initiële investering dus bijna in vijfvoud terug. Na de eerdere succesvolle transactie met Carlos Bacca, aangekocht voor 1,5 miljoen euro en verkocht aan 10 miljoen euro, ontgon Club Brugge in Colombia aldus een erg interessante markt. De aankoopprijzen lagen er niet zo hoog als in Argentinië en Brazilië, maar qua talent en kwaliteit was de lokale kweekvijver even interessant.

COLOMBIAN CONNECTION

Op het moment dat Club Brugge José Izquierdo in 2014 aantrok, waren de interne geluiden erg veelbelovend. Dat mocht ook wel met een transfersom van 3,4 miljoen euro. Maar met Zuid-Amerikaanse voetballers is het altijd opletten geblazen hoe ze zich kunnen aanpassen in Europa. Club Brugge ervaarde dat eerder met Carlos Baccca, die oorspronkelijk een moeilijk eerste halfjaar kende in Brugge. Maar door Izquierdo goed te omringen, onder meer met de perfect Spaans sprekende teammanager Dévy Rigaux, werd de investering in Izquierdo aldus dubbel en dik terugverdiend. Club Brugge ontdekte een nieuwe goudmijn met de Colombian Connection.



Nadat de inkomende transfers van Carlos Bacca (2012) en José Izquierdo (2014) een groot succes waren, duurde het daarna nog enkele jaren vooraleer Club Brugge nog eens een Colombiaanse voetballer aan boord haalde. Maar in 2017 pakten de West-Vlamingen meteen uit met een Colombiaanse dubbelslag. Helibelton Palacios en German Mera (beide Deportivo Cali) konden echter niet overtuigen en raakten respectievelijk niet verder dan 21 en 2 officiële matchen voor Club Brugge. In 2019 was het dan wél raak met Eder Balanta. De breker op het middenveld was oorspronkelijk de back-up voor Mats Rits, maar dit seizoen is Balanta één van de grote Brugse sterkhouders. Hij werd wel niet rechtstreeks opgepikt in Colombia, maar wel bij FC Basel.

DE VLOEK VAN DE GOUDEN SCHOEN

Maar na zijn glorieperiode bij Club Brugge kon José Izquierdo zijn uitmuntende prestaties niet verderzetten. Brighton & Hove Albion dokte een grote transfersom van 14,5 miljoen euro maar daarvoor kreeg de Engelse club niet veel in return. Door een aanslepende knieblessure raakte Izquirdo in het American Express Community Stadium amper aan 54 officiële wedstrijden in een tijdspanne van vier seizoenen. Een groot succes was zijn overgang naar Engeland dus niet. Izquierdo kon na zijn Gouden Schoen-winst (2016) en bijhorende transfer geen directe impact maken bij Brighton. En dat is een vaak wederkerende situatie voor Gouden Schoen-laureaten. Zo blijkt uit de historiek.



Sven Kums (2015) verzilverde zijn knalseizoen met een transfer naar de Premier League, maar Watford besliste om hem meteen uit te lenen aan Udinese. Zowel in Engeland als in Italië liet Kums geen grote indruk na. Thorgan Hazard (2014) kende grote moeilijkheden in zijn beginperiode bij Borussia Mönchengladbach, hoewel hij daarna wél een absolute sterkhouder werd. Dieumerci Mbokani (2012) kon zich niet doorzetten bij Dinamo Kiev, waarna hij richting Norwich en Hull trok. Mbark Boussoufa (2013) verliet Anzhi nadat geldschieter Sulejman Kerimov zijn geldbeurs sloot. Milan Jovanovic' (2009) passage bij Liverpool werd beperkt tot amper één seizoen. Enkel de transfer van Jan Koller (2000) naar Borussia Dortmund kan als Gouden Schoen-winnaar algemeen als 'geslaagd' bestempeld worden.

REVALIDEREN OF SPELEN?

De aan- en verkoop van José Izquierdo is vandaag nog steeds één van de lucratiefste transferdeals ooit bij Club Brugge, en de snelle aanvaller kan straks nog eens erg rendabel zaakje worden voor de West-Vlamingen. Hoewel het Club enorm charmeert dat ze José Izquierdo (en ook Wesley Moraes) zijn carrière willen herlanceren, in Westkapelle zijn ze er zich ook danig van bewust dat dit weleens een financiële buitenkans kan worden. Vooreerst neemt Club geen enkel (financieel) risico met de Colombiaan, want Izquierdo ondertekende in Brugge een minimumcontract – zijn jaarwedde bij Brighton & Hove Albion bedroeg 1,8 miljoen euro.

Daarnaast bezit José Izquierdo volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl vandaag nog een marktwaarde van maar liefst vier miljoen euro. Ondanks het feit dat de 29-jarige in de voorbije twee seizoenen amper 13 minuten speelde bij het eerste elftal van Brighton & Hove Albion. De Colombiaan vertegenwoordigt dus nog een flink kapitaal, wat zijn contractvrij binnenhalen nog eens extra interessant maakt voor Club Brugge. De West-Vlamingen geven Izquierdo ruimschoots de tijd om terug helemaal fit te worden, maar officieel werd er niet gesproken over een inkomende transfer. Wel: “José Izquierdo revalideert verder bij Club Brugge.”



Op basis van deze officiële communicatie werden de verwachtingen van de buitenwereld over José Izquierdo getemperd. Dat de Colombiaan oorspronkelijk ook nog geen rugnummer kreeg toebedeeld, staafde dat alleen maar. Hij stond op de clubwebsite zelfs niet vermeld tussen de spelers van Club Brugge. Maar Het Nieuwsblad wist ondertussen al te melden dat Izquierdo het rugnummer 21 zal dragen. Bovendien werd de aanvaller opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League, ten koste van Matej Mitrovic en Ruben Providence. Best wel verrassend, en veelbetekenend, omdat Club dus eerst communiceerde dat Izquierdo “terugkeert naar Club Brugge om te revalideren”.

LEES OOK: Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Wordt de tweede Brugse passage van Izquierdo een voltreffer?

Meest recent

Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

16
16
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

16
16
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

102
102
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

43
43
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

10
10
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

42
42
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

70
70
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

99
99
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

140
140
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

67
67
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

63
63
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

108
108
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

426
426
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

42
42
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

195
195
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

80
80
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

37
37
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

49
49
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

363
363
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

65
65
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

75
75
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

302
302
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

254
254
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

444
444
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

187
187

Meer sportnieuws