Lamkel Zé geeft Antwerp ultiem genadeschot

door
Lamkel Zé geeft Antwerp ultiem genadeschot

Didier Lamkel Zé heeft zijn zin gekregen: het enfant terrible speelt het huidige voetbalseizoen uit op huurbasis bij de Slovaakse topclub DAC. Op die manier houdt Antwerp FC zijn marktwaarde nagenoeg intact, maar het is aan Lamkel Zé om te beslissen of hij deze nieuwe kans wil grijpen. Op basis van zijn pure kwaliteiten behoorde Lamkel Zé tot de beste spelers van de Jupiler Pro League, maar naast het veld verknoeide hij kans na kans.


DE LEEGLOOP

Sinds maandag is de Jupiler Pro League een attractie armer. Na weeral een zomer vol nieuwe uitspattingen, was het krediet van Didier Lamkel Zé bij Antwerp FC dit keer nu écht wel helemaal op. De Kameroener valt dit seizoen niet meer te bewonderen op de Belgische voetbalvelden, want hij wordt voor één jaar uitgeleend aan de Slovaakse topclub DAC. Na zijn eenjarige huurbeurt aan de club uit Trnava, keert Lamkel Zé op papier wel terug naar Antwerp. Maar zover zijn we uiteraard nog niet.



De vele fratsen, talrijke incidenten en ongewenste akkefietjes van Didier Lamkel Zé zullen uiteraard niet gemist worden op de Bosuil. Zijn intrinsieke klasse en sportieve meerwaarde des te meer. Samen met Dieumerci Mbokani (14) en Lior Refaelov (8), maakte Lamkel Zé (8) vorig seizoen een cruciaal onderdeel uit van de Antwerpse voorhoede. Dit trio was vorig jaar gecombineerd goed voor de helft van de totale Antwerpse doelpuntenproductie: 49% om exact te zijn. En alle drie zijn ze vandaag geen speler meer van The Great Old.

DE RELANCE VAN VERCAUTEREN 

Maar Didier Lamkel Zé was meer dan alleen doelpunten. Door zijn snedige dribbels en scherpe versnellingen werd menig defensie in verlegenheid gebracht, en op basis van zijn puur talent was de Kameroener één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen was Lamkel Zé bijvoorbeeld een belangrijke factor in de Antwerpse hoogconjunctuur, die zijn oorsprong kende onder Frank Vercauteren. De toenmalige coach van Antwerp had op zijn beurt ook een grote rol in Lamkel Zé's persoonlijke sportieve revival.

Vorig seizoen werd Didier Lamkel Zé andermaal naar de B-kern verwezen. Na een zoveelste opstootje tolereerde Ivan Leko het onprofessioneel gedrag van zijn enfant terrible niet langer. Maar na het ontslag van de Kroaat maakte de nieuwe coach Frank Vercauteren handig gebruik van Lamkel Zé's intrinsieke talent en pure kwaliteiten. Vercauteren hevelde het woelwater terug over naar de A-kern en daarmee koos hij allerminst voor de gemakkelijke weg. Maar die veelbesproken en gedurfde beslissing van Vercauteren betaalde zich wel uit. 



Didier Lamkel Zé haalde onder Frank Vercauteren zijn grootste rendement ooit, en hij leek zijn laatste kans op de Bosuil met beide handen te grijpen. De beslissing van Vercauteren om Lamkel Zé te rehabiliteren kon in het Antwerpse clubbestuur oorspronkelijk ook op veel bijval rekenen. Door zijn goede recente prestaties nam Lamkel Zé's marktwaarde gevoelig toe, en dat gaf The Great Old een interessant financieel perspectief voor de eerstvolgende zomermercato. Na 19 matchen onder Vercauteren pronkte Lamkel Zé met 10 goals en 3 assists. Nooit was hij productiever.

SUCCESVOLLE VERVANGER VAN MBOKANI 

De gewaagde zet van Frank Vercauteren om Didier Lamkel Zé te rehabiliteren hield uiteraard veel risico in, de Kameroener werd namelijk verguisd en uitgespuwd door de Antwerpse achterban, maar uiteindelijk had de ervaren coach het sportief dus bij het rechte eind. Maar anderzijds had Vercauteren toen ook niet erg veel keuze. De aanvalsleider Dieumerci Mbokani was op dat moment voor enige tijd onbeschikbaar wegens een blessure, waarop Lamkel Zé de rol van centrale spits onverhoopt maar erg succesvol op zich nam.



Didier Lamkel Zé is van nature eerder een zuivere flankaanvaller, maar zijn tijdelijke invulling als centrale spits mondde uiteindelijk uit in een onverhoopt geslaagde beproeving. Dat hij met glans slaagde in die tijdelijke opdracht staaft alleen maar het pure talent die Lamkel Zé bezit. Alle credits gaan dus uit naar Frank Vercauteren, die het aandurfde om Didier Lamkel Zé een nieuwe kans te geven en daarmee niet het hazenpad koos - zoals Ivan Leko - door hem te laten verkommeren in de B-kern.

BEWOGEN TUSSENSEIZOEN 

Na het vertrek van Frank Vercauteren bij Antwerp FC ging het echter weer steil bergaf met Lamkel Zé. In het voorbije tussenseizoen kwam het enfant terrible meermaals op negatieve wijze in de pers, en dat was grotendeels zijn eigen schuld. Lamkel Zé begon onder de nieuwe coach Brian Priske nochtans met een schone lei, maar het duurde niet erg lang vooraleer hij weeral een misstap beging. Eind juni werd Lamkel Zé op de Bosuil verwacht om zijn testen af te leggen met het oog op de start van de voorbereiding, maar de wispelturige Kameroener stuurde al meteen zijn kat.

En daar stopte het niet bij. Didier Lamkel Zé had in juni duidelijk zijn zinnen gezet op een transfer, en hij voedde die geruchten zelf middels roddels op zijn Instagram-profiel. Zijn talrijke ondubbelzinnige berichten lieten duidelijk verstaan dat Lamkel Zé zijn pijlen richtte op een verhuis naar Anderlecht. Kort daarna stond hij de pers grondig te woord in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws, waarin Lamkel Zé met scherp schoot naar de kleedkamer van Antwerp. “Er zijn binnen Antwerp mensen genoeg geweest die me onderuit hebben willen halen. Spelers, zoals ik”, vertelde hij onder meer.



Daarna verliep de communicatie van Didier Lamkel Zé opnieuw integraal via Instagram. Op het social media-kanaal maakte de aanvaller via berichten en chats erg duidelijk dat hij nog steeds hoopte op een transfer naar Anderlecht. Vervolgens zinspeelde hij op de veelbesproken en beruchte wet van '78, die het voor professionele sportbeoefenaars mogelijk maakt om hun lopende contract voortijdig te verbreken. Tussendoor bekladde Lamkel Zé de muur van de kleedkamer, nadat de Kameroener werd duidelijk gemaakt dat hij niet langer welkom is bij de A-kern.

SPORTIEVE ERFENIS 

Didier Lamkel Zé gooide zijn eigen ruiten in bij Antwerp FC, en dat is een grote zonde. Naast het veld is de aanvaller namelijk te beïnvloedbaar, naïef en infantiel, maar als voetballer bezit hij echter enorm veel hoogwaardige kwaliteiten. Zelfs in een onnatuurlijke rol als centrale spits behoorde Lamkel Zé vorig seizoen nog steeds tot één van de beste spelers op die positie. Je kan veel zeggen over Frank Vercauteren, maar voetbalinzicht en – intelligentie heeft ie met overvloed.

Didier Lamkel Zé behoorde vorig seizoen in verschillende onderdelen tot beste vijf centrumspitsen in de Belgische competitie. Zijn regelmaat qua assists aanleveren bijvoorbeeld, maar uiteraard ook op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet. Lamkel Zé woog ook op de vijandelijke verdedigingen want hij ging per wedstrijd gemiddeld 16 offensieve acties aan. De meest opvallende vaststelling is echter het aantal verkregen en verstuurde passes. In beide onderdelen prijkte Lamkel Zé hoog in de top vijf. Hij was aldus een belangrijk aanspeelpunt én spelverdeler.



En dan mogen we zeker zijn doelpuntenfrequentie niet vergeten. Didier Lamkel Zé scoorde vorig seizoen namelijk 0,39 doelpunt per wedstrijd, een gemiddelde die bij Antwerp FC enkel overtroffen werd door de clubtopschutter Dieumerci Mbokani. Hoewel men op de Bosuil opgelucht is om minstens één seizoen van Lamkel Zé's fratsen verlost te zijn, zal het vertrek van de aanvaller toch voelbaar zijn op het sportief gebied – als dat vandaag nog niet het geval zou zijn. De laatste betrachting van Antwerp is om hem alsnog te kunnen verkopen voor een mooie transfersom. En dat scenario heeft enkel Lamkel Zé in handen. 

LEES OOK: Leider STVV pakt uit: international terug naar JPL

🔥 Wat iedereen nu leest

Vandenbempt terug naar DAZN? Sterke man reageert
Vandenbempt terug naar DAZN? Sterke man reageert
Nieuwe klap: DAZN grijpt alwéér keihard in in België
Nieuwe klap: DAZN grijpt alwéér keihard in in België

Zal Lamkel Zé slagen bij DAC?

Meest recent

'Dilemma voor Club: plots knaltransfer Onyedika'

Club Brugge mag zich weer opmaken voor een avontuur in de Champions League nadat het in de play-offs ...

117
117
'Xavi Simons in Londen: straffe transferwending op komst'

Er staan in de laatste dagen van de zomermercato nog enkele knaltransfers op til. Één ...

56
56
'Beerschot zit opgescheept met dure flop'

Beerschot kon zich vorig seizoen niet handhaven in de Jupiler Pro League en moest dus na ...

118
118
'Julie Vanloo deelt vlammend statement via Instagram'

Julie Vanloo is al enkele jaren één van de absolute publiekslievelingen bij de Belgian ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer voor Tolu, beslissing Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

447
447
Degryse schrikt enorm: “Extra wapen van Club Brugge”

Club Brugge is door naar de League Phase van de Champions League, en hoe! Blauw-Zwart won in Ibrox ...

573
573
Vincent Kompany in shock: “Complete black-out”

Vincent Kompany kroop met Bayern München door het oog van de naald in de beker. Tegen ...

108
108
'Rampscenario Anderlecht loert om de hoek'

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Conference League op tegen AEK Athene. In de ...

352
352
'Vermeeren zorgt voor grote transferverrassing'

De zomermercato zit stilaan in zijn laatste rechte lijn en we mogen nog beweging verwachten rond ...

590
590
Rangers-trainer door het stof: "Ik ben beschaamd"

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de league phase van de Champions League en dat ...

312
312
Madou licht tipje van de sluier over transferplannen Club

De kassa van Club Brugge rinkelt nogmaals. Met een straffe 6-0 tegen Rangers plaatste Blauw-Zwart ...

856
856
Ruben Van Gucht shockeert fans: "Ik doe het zonder"

Ruben Van Gucht (38) laat zich steeds meer zien als iemand die zijn eigen regels volgt. De ...

240
240
'Monsterbod op Lucas Stassin'

Het einde van de zomermercato nadert en dus begint voor vele spelers de tijd te dringen om nog een ...

121
121
Bekritiseerde Club-pion toont zich: "Dat is wel mijn ding"

Club Brugge heeft zich woensdagavond met verve geplaatst voor de league phase van de Champions ...

360
360
'Sensationele terugkeer Ten Hag bij Man Utd'

Het lijkt bij Manchester United alleen maar van kwaad naar erger te gaan. Ondanks dat het dit ...

155
155
Verrassende Belg steelt show tegen Kompany en Bayern

Bayern München kroop gisteren door het oog van de naald. Ze wonnen pas in de 94ste minuut in de ...

140
140
Topaffiche Club Brugge? "Altijd gedroomd daar te spelen"

Club Brugge maakt zich weer op voor acht topduels in de Champions League. Blauw-Zwart wist RB ...

191
191
Anderlecht onder hoogspanning: twee redders staan op

D-day voor RSC Anderlecht. Het is van moeten voor de Brusselaars, want er zijn geen excuses: AEK ...

418
418
Rode Duivels-fans eisen verrassende namen in selectie

Het Laatste Nieuws maakte deze week bekend dat dertien spelers uit de Jupiler Pro League in de ...

255
255
Explosieve clash: Hasi woest op Renard

Terwijl Besnik Hasi meermaals en openlijk zijn vertrouwen uitspreekt in Luis Vázquez en de ...

546
546
Degryse ziet hiaat bij Club Brugge: "Daar versterking nodig"

Club Brugge is zeker van de Champions League en zo komt er nog eens ongeveer 35 miljoen euro bij in ...

894
894
Genk verrast iedereen met gigantische zomerdeal

KRC Genk gaat Tolu Arokodare wellicht verkopen, Wolverhampton dringt aan. Ze hopen op 25 miljoen ...

841
841
Hayen na masterclass: "Veel spelers willen dat"

Club Brugge wist RB Salzburg en Rangers FC uit te schakelen en verzekerde zich zeer overtuigend van ...

302
302
Hasi velt oordeel over drie prangende transferdossiers

RSC Anderlecht staat voor een héél drukke week. Op en naast het veld. De Brusselaars ...

336
336
Dit zeggen buitenlandse media over demonstratie Club Brugge

Club Brugge was niet een, maar twee of drie klassen sterker dan Rangers FC. Het werd maar liefst 6-0 ...

1508
1508

Meer sportnieuws