Kompany loopt blauwtje op met zomeraanwinst

door
Kompany loopt blauwtje op met zomeraanwinst

In de laatste dagen van de zomermercato pakte RSC Anderlecht uit met de komst van Lisandro Magallan. De Argentijn komt op huurbasis over van Ajax, waar hij een dramatische passage kende. Bij Anderlecht moet Magallan de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcroix helpen overbruggen, maar een gemakkelijke opdracht zal dat niet worden. De zomeraanwinst van Sporting beschikt namelijk niet over indrukwekkende uitvoetballende skills. Dat wordt trouwens gestaafd door zijn statistieken bij Deportivo Alaves en FC Crotone, waar Ajax hem in de vorige twee seizoenen stalde. 


VERBEKE GRIJPT IN

Vorige week zak Vincent Kompany met de handen in het haar: tijdens de eerste drie à vier maanden kan de coach van Anderlecht niet meer rekenen op Hannes Delcroix. De 22-jarige verdediger is ook dit seizoen een absolute sterkhouder bij Anderlecht, en zijn lange inactiviteit door een blessure aan de linkerknie zorgt bijgevolg voor een groot probleem op Neerpede. Met enkel nog Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Lucas Lissens en Zeno Debast voorhanden, was de spoeling centraal achterin toch wat te dunnetjes om die drie à vier maanden probleemloos te kunnen overbruggen.

Hannes Delcroix wordt geroemd om zijn secuur defensief werk, maar het jeugdproduct van Anderlecht onderscheidt zich nog het meest op het gebied van uitvoetballen. In de filosofie van Vincent Kompany is die kwaliteit van cruciaal belang op de positie van centrale verdediger. ’t Is daarom dat de coach van Anderlecht dit en vorig seizoen hard rekende op Delcroix. Indien fit, dan is de éénvoudige Rode Duivel altijd een basisspeler in het Lotto Park. En terecht ook.



Door de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcroix zag Peter Verbeke zich genoodzaakt om alsnog een extra centrale verdediger aan te trekken. Inderhaast, want enkele dagen voor het afsluiten van de zomerse transferperiode had de Head of Sports reeds al zijn huiswerk af. De beslissing om nog een extra centrale verdediger te halen, was wellicht ook ingegeven door het feit dat Wesley Hoedt op het voetballend gebied dan toch niet zo’n grote meerwaarde brengt zoals oorspronkelijk gedacht.

NERGENS OVERTUIGD

De scoutingscel van Anderlecht kwam al snel uit bij Lisandro Magallan, een centrale verdediger op overschot bij Ajax. De 27-jarige Argentijn moet helpen om de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcoix succesvol te depanneren, hoewel de huurling van Ajax nochtans allerminst een gelijkaardig type is. Magallan is eerder een fysiek sterke verdediger, die voornamelijk goed is in de balrecuperatie. In de spelopbouw en de passing is Magallan dan weer een pak minder begaafd.

Naast zijn beperkte voetballende skills legt Lisandro Magallan bovendien ook niet al te veel adelbrieven voor. Hij was voorheen weliswaar een sterkhouder bij de Argentijnse topclub Boca Juniors, maar daarna flopte hij grandioos bij Ajax. Magallan kostte de Amsterdamse clubkas maar liefst negen miljoen euro, maar na enkele bedenkelijke prestaties zijn ze hem daar liever kwijt dan rijk. De Argentijn werd in de voorbije twee seizoenen dan ook uitgeleend in Italië en Spanje.



Met wisselend succes weliswaar. Lisandro Magallan werd eerst ter beschikking gesteld aan de Spaanse laagvlieger Deportivo Alaves. In het Baskenland telde de fysiek sterke centrale verdediger slechts 13 basisplaatsen en daardoor raakte hij aan amper 38% van de totale mogelijke speelgelegenheid. Vorig seizoen volgde dan alweer een nieuwe uitleenbeurt, en dit keer werd FC Crotone zijn nieuwe bestemming. In Zuid-Italië vergaarde Magallan 64% van zijn maximale speeltijd, wat dus een pak meer inhield in vergelijking met zijn passage bij Deportivo Alaves. Maar de slotsom was telkens dezelfde: Magallan kon niet overtuigen. Niet bij Ajax, maar ook niet bij Alaves en Crotone.

DE HOGE EISEN VAN KOMPANY

Ajax maakte dan ook een klein vreugdedansje toen Anderlecht zich eind augustus meldde voor Lisandro Magallan. De overbodige Argentijn heeft in Amsterdam nog een contract tot en met 2023, en daarom wil men zijn marktwaarde uiteraard zo hoog mogelijk houden met het oog op een definitief vertrek. En dat kan alleen maar als Magallan vaak aan de bak komt. Een nieuwe huurdeal aan Anderlecht is bijgevolg een veel betere optie dan hem bij Ajax gekluisterd te houden aan de bank of in dit geval de tribune.

Maar de grote vraag luidt echter of Lisandro Magallan wel volledig beantwoordt aan de hoge standaarden en normen van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht posteert zijn manschappen hoog op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te vinden. Er wordt bij Sporting intensief geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is dus niet meteen de forte van de stugge Argentijn. 't Is trouwens ook hetzelfde probleem waar Wesley Hoedt momenteel mee te kampen heeft.



Het is ondertussen duidelijk geworden dat Vincent Kompany steeds harder rekent op het voetballend vermogen van zijn centrale defensie. Vorig seizoen passten de drie centrale verdedigers Elias Cobbaut, Hannes Delcroix en Matt Miazga per wedstrijd gemiddeld 55,5 passes aan een zuiverheid van 91,6%. Dit seizoen duwen Delcroix, Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis het gemiddelde aantal passes flink naar boven met 67,4 passes per wedstrijd. Dat houdt een stijging in van maar liefst 21%. Bovendien blijft de passing-zuiverheid ook op een enorm hoog niveau van 91,3%.

EVEN SCHRIKKEN

De voetballende standaarden in de centrale verdediging van Anderlecht liggen dit seizoen dus aanzienlijk hoog. Hannes Delcroix en Taylor Harwood-Bellis ondervinden daar geen al te grote moeite mee, terwijl Wesley Hoedt zich duidelijk nog moet aanpassen op dat vlak. En dat laatste zal waarschijnlijk ook het geval zijn voor Lisandro Magallan. Zoals eerder vermeld bevinden de sterktes van de Argentijn zich voornamelijk op het fysieke vlak en de balrecuperatie. En zijn voorbije prestaties bij Deportivo Alaves en FC Crotone staven alvast dat Magallan geen erg grote uitvoetballende skills bezit.

Bij Deportivo Alaves kwam Lisandro Magallan twee seizoenen geleden niet al te vaak aan de bak. De Argentijn speelde 1.194 van de mogelijke 3.150 speelminuten, wat neerkomt op een negatieve balans van amper 38%. En ook zijn prestaties op het uitvoetballend gebied waren niet al te best. Magallan verstuurde per wedstrijd gemiddeld zo’n 27 passes aan een zuiverheid van 83,2%. Dat zijn erg lage statistieken als centrale verdediger, die bijgevolg ook verbleken bij het huidige gemiddelde onder de centrale verdedigers bij Anderlecht, zijnde 67,4 passes aan 91,3%.



En ook bij FC Crotone waren zijn parameters vorig seizoen niet bepaald indrukwekkend. Lisandro Magallan speelde 2.183 van de mogelijke 3.420 speelminuten, een verhouding die weliswaar een pak hoger is dan tijdens zijn vorige passage bij Deportivo Alaves. In relatieve cijfers komt dat neer op 64% van zijn maximale speelgelegenheid. Niet top, maar ook niet dramatisch. Ook zijn passing-spel, met 40 passes aan een zuiverheid van 84,9%, verbeterde lichtjes in Italië. Maar in vergelijking met de actuele hoge standaarden onder de huidige centrale verdedigers bij Anderlecht, 67,4 passes aan 91,3%, toch nog serieus ontoereikend.

LEES OOK: Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

Zal Magallan wel voldoen bij Anderlecht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

25
25
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

35
35
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

73
73
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

40
40
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

213
213
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

45
45
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

157
157
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

247
247
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

109
109
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

288
288
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

164
164
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

564
564
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

116
116
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

106
106
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

388
388
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

144
144
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

270
270
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

194
194
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

47
47
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

110
110
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

115
115
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

324
324
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

204
204

Meer sportnieuws