Kompany loopt blauwtje op met zomeraanwinst

646 stemmen
Kompany loopt blauwtje op met zomeraanwinst

In de laatste dagen van de zomermercato pakte RSC Anderlecht uit met de komst van Lisandro Magallan. De Argentijn komt op huurbasis over van Ajax, waar hij een dramatische passage kende. Bij Anderlecht moet Magallan de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcroix helpen overbruggen, maar een gemakkelijke opdracht zal dat niet worden. De zomeraanwinst van Sporting beschikt namelijk niet over indrukwekkende uitvoetballende skills. Dat wordt trouwens gestaafd door zijn statistieken bij Deportivo Alaves en FC Crotone, waar Ajax hem in de vorige twee seizoenen stalde. 


VERBEKE GRIJPT IN

Vorige week zak Vincent Kompany met de handen in het haar: tijdens de eerste drie à vier maanden kan de coach van Anderlecht niet meer rekenen op Hannes Delcroix. De 22-jarige verdediger is ook dit seizoen een absolute sterkhouder bij Anderlecht, en zijn lange inactiviteit door een blessure aan de linkerknie zorgt bijgevolg voor een groot probleem op Neerpede. Met enkel nog Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Lucas Lissens en Zeno Debast voorhanden, was de spoeling centraal achterin toch wat te dunnetjes om die drie à vier maanden probleemloos te kunnen overbruggen.

Hannes Delcroix wordt geroemd om zijn secuur defensief werk, maar het jeugdproduct van Anderlecht onderscheidt zich nog het meest op het gebied van uitvoetballen. In de filosofie van Vincent Kompany is die kwaliteit van cruciaal belang op de positie van centrale verdediger. ’t Is daarom dat de coach van Anderlecht dit en vorig seizoen hard rekende op Delcroix. Indien fit, dan is de éénvoudige Rode Duivel altijd een basisspeler in het Lotto Park. En terecht ook.



Door de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcroix zag Peter Verbeke zich genoodzaakt om alsnog een extra centrale verdediger aan te trekken. Inderhaast, want enkele dagen voor het afsluiten van de zomerse transferperiode had de Head of Sports reeds al zijn huiswerk af. De beslissing om nog een extra centrale verdediger te halen, was wellicht ook ingegeven door het feit dat Wesley Hoedt op het voetballend gebied dan toch niet zo’n grote meerwaarde brengt zoals oorspronkelijk gedacht.

NERGENS OVERTUIGD

De scoutingscel van Anderlecht kwam al snel uit bij Lisandro Magallan, een centrale verdediger op overschot bij Ajax. De 27-jarige Argentijn moet helpen om de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcoix succesvol te depanneren, hoewel de huurling van Ajax nochtans allerminst een gelijkaardig type is. Magallan is eerder een fysiek sterke verdediger, die voornamelijk goed is in de balrecuperatie. In de spelopbouw en de passing is Magallan dan weer een pak minder begaafd.

Naast zijn beperkte voetballende skills legt Lisandro Magallan bovendien ook niet al te veel adelbrieven voor. Hij was voorheen weliswaar een sterkhouder bij de Argentijnse topclub Boca Juniors, maar daarna flopte hij grandioos bij Ajax. Magallan kostte de Amsterdamse clubkas maar liefst negen miljoen euro, maar na enkele bedenkelijke prestaties zijn ze hem daar liever kwijt dan rijk. De Argentijn werd in de voorbije twee seizoenen dan ook uitgeleend in Italië en Spanje.



Met wisselend succes weliswaar. Lisandro Magallan werd eerst ter beschikking gesteld aan de Spaanse laagvlieger Deportivo Alaves. In het Baskenland telde de fysiek sterke centrale verdediger slechts 13 basisplaatsen en daardoor raakte hij aan amper 38% van de totale mogelijke speelgelegenheid. Vorig seizoen volgde dan alweer een nieuwe uitleenbeurt, en dit keer werd FC Crotone zijn nieuwe bestemming. In Zuid-Italië vergaarde Magallan 64% van zijn maximale speeltijd, wat dus een pak meer inhield in vergelijking met zijn passage bij Deportivo Alaves. Maar de slotsom was telkens dezelfde: Magallan kon niet overtuigen. Niet bij Ajax, maar ook niet bij Alaves en Crotone.

DE HOGE EISEN VAN KOMPANY

Ajax maakte dan ook een klein vreugdedansje toen Anderlecht zich eind augustus meldde voor Lisandro Magallan. De overbodige Argentijn heeft in Amsterdam nog een contract tot en met 2023, en daarom wil men zijn marktwaarde uiteraard zo hoog mogelijk houden met het oog op een definitief vertrek. En dat kan alleen maar als Magallan vaak aan de bak komt. Een nieuwe huurdeal aan Anderlecht is bijgevolg een veel betere optie dan hem bij Ajax gekluisterd te houden aan de bank of in dit geval de tribune.

Maar de grote vraag luidt echter of Lisandro Magallan wel volledig beantwoordt aan de hoge standaarden en normen van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht posteert zijn manschappen hoog op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te vinden. Er wordt bij Sporting intensief geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is dus niet meteen de forte van de stugge Argentijn. 't Is trouwens ook hetzelfde probleem waar Wesley Hoedt momenteel mee te kampen heeft.



Het is ondertussen duidelijk geworden dat Vincent Kompany steeds harder rekent op het voetballend vermogen van zijn centrale defensie. Vorig seizoen passten de drie centrale verdedigers Elias Cobbaut, Hannes Delcroix en Matt Miazga per wedstrijd gemiddeld 55,5 passes aan een zuiverheid van 91,6%. Dit seizoen duwen Delcroix, Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis het gemiddelde aantal passes flink naar boven met 67,4 passes per wedstrijd. Dat houdt een stijging in van maar liefst 21%. Bovendien blijft de passing-zuiverheid ook op een enorm hoog niveau van 91,3%.

EVEN SCHRIKKEN

De voetballende standaarden in de centrale verdediging van Anderlecht liggen dit seizoen dus aanzienlijk hoog. Hannes Delcroix en Taylor Harwood-Bellis ondervinden daar geen al te grote moeite mee, terwijl Wesley Hoedt zich duidelijk nog moet aanpassen op dat vlak. En dat laatste zal waarschijnlijk ook het geval zijn voor Lisandro Magallan. Zoals eerder vermeld bevinden de sterktes van de Argentijn zich voornamelijk op het fysieke vlak en de balrecuperatie. En zijn voorbije prestaties bij Deportivo Alaves en FC Crotone staven alvast dat Magallan geen erg grote uitvoetballende skills bezit.

Bij Deportivo Alaves kwam Lisandro Magallan twee seizoenen geleden niet al te vaak aan de bak. De Argentijn speelde 1.194 van de mogelijke 3.150 speelminuten, wat neerkomt op een negatieve balans van amper 38%. En ook zijn prestaties op het uitvoetballend gebied waren niet al te best. Magallan verstuurde per wedstrijd gemiddeld zo’n 27 passes aan een zuiverheid van 83,2%. Dat zijn erg lage statistieken als centrale verdediger, die bijgevolg ook verbleken bij het huidige gemiddelde onder de centrale verdedigers bij Anderlecht, zijnde 67,4 passes aan 91,3%.



En ook bij FC Crotone waren zijn parameters vorig seizoen niet bepaald indrukwekkend. Lisandro Magallan speelde 2.183 van de mogelijke 3.420 speelminuten, een verhouding die weliswaar een pak hoger is dan tijdens zijn vorige passage bij Deportivo Alaves. In relatieve cijfers komt dat neer op 64% van zijn maximale speelgelegenheid. Niet top, maar ook niet dramatisch. Ook zijn passing-spel, met 40 passes aan een zuiverheid van 84,9%, verbeterde lichtjes in Italië. Maar in vergelijking met de actuele hoge standaarden onder de huidige centrale verdedigers bij Anderlecht, 67,4 passes aan 91,3%, toch nog serieus ontoereikend.

LEES OOK: De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Zal Magallan wel voldoen bij Anderlecht?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

21
21
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

85
85
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

165
165
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

38
38
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

171
171
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

83
83
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

379
379
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

320
320
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

168
168
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

421
421
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

174
174
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

613
613
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

446
446
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

244
244
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

355
355
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

467
467
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

89
89
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

246
246
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

470
470
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

142
142
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

632
632
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

392
392
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

278
278
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

430
430

Meer sportnieuws