Kompany loopt blauwtje op met zomeraanwinst

door
Kompany loopt blauwtje op met zomeraanwinst

In de laatste dagen van de zomermercato pakte RSC Anderlecht uit met de komst van Lisandro Magallan. De Argentijn komt op huurbasis over van Ajax, waar hij een dramatische passage kende. Bij Anderlecht moet Magallan de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcroix helpen overbruggen, maar een gemakkelijke opdracht zal dat niet worden. De zomeraanwinst van Sporting beschikt namelijk niet over indrukwekkende uitvoetballende skills. Dat wordt trouwens gestaafd door zijn statistieken bij Deportivo Alaves en FC Crotone, waar Ajax hem in de vorige twee seizoenen stalde. 


VERBEKE GRIJPT IN

Vorige week zak Vincent Kompany met de handen in het haar: tijdens de eerste drie à vier maanden kan de coach van Anderlecht niet meer rekenen op Hannes Delcroix. De 22-jarige verdediger is ook dit seizoen een absolute sterkhouder bij Anderlecht, en zijn lange inactiviteit door een blessure aan de linkerknie zorgt bijgevolg voor een groot probleem op Neerpede. Met enkel nog Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Lucas Lissens en Zeno Debast voorhanden, was de spoeling centraal achterin toch wat te dunnetjes om die drie à vier maanden probleemloos te kunnen overbruggen.

Hannes Delcroix wordt geroemd om zijn secuur defensief werk, maar het jeugdproduct van Anderlecht onderscheidt zich nog het meest op het gebied van uitvoetballen. In de filosofie van Vincent Kompany is die kwaliteit van cruciaal belang op de positie van centrale verdediger. ’t Is daarom dat de coach van Anderlecht dit en vorig seizoen hard rekende op Delcroix. Indien fit, dan is de éénvoudige Rode Duivel altijd een basisspeler in het Lotto Park. En terecht ook.



Door de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcroix zag Peter Verbeke zich genoodzaakt om alsnog een extra centrale verdediger aan te trekken. Inderhaast, want enkele dagen voor het afsluiten van de zomerse transferperiode had de Head of Sports reeds al zijn huiswerk af. De beslissing om nog een extra centrale verdediger te halen, was wellicht ook ingegeven door het feit dat Wesley Hoedt op het voetballend gebied dan toch niet zo’n grote meerwaarde brengt zoals oorspronkelijk gedacht.

NERGENS OVERTUIGD

De scoutingscel van Anderlecht kwam al snel uit bij Lisandro Magallan, een centrale verdediger op overschot bij Ajax. De 27-jarige Argentijn moet helpen om de maandenlange afwezigheid van Hannes Delcoix succesvol te depanneren, hoewel de huurling van Ajax nochtans allerminst een gelijkaardig type is. Magallan is eerder een fysiek sterke verdediger, die voornamelijk goed is in de balrecuperatie. In de spelopbouw en de passing is Magallan dan weer een pak minder begaafd.

Naast zijn beperkte voetballende skills legt Lisandro Magallan bovendien ook niet al te veel adelbrieven voor. Hij was voorheen weliswaar een sterkhouder bij de Argentijnse topclub Boca Juniors, maar daarna flopte hij grandioos bij Ajax. Magallan kostte de Amsterdamse clubkas maar liefst negen miljoen euro, maar na enkele bedenkelijke prestaties zijn ze hem daar liever kwijt dan rijk. De Argentijn werd in de voorbije twee seizoenen dan ook uitgeleend in Italië en Spanje.



Met wisselend succes weliswaar. Lisandro Magallan werd eerst ter beschikking gesteld aan de Spaanse laagvlieger Deportivo Alaves. In het Baskenland telde de fysiek sterke centrale verdediger slechts 13 basisplaatsen en daardoor raakte hij aan amper 38% van de totale mogelijke speelgelegenheid. Vorig seizoen volgde dan alweer een nieuwe uitleenbeurt, en dit keer werd FC Crotone zijn nieuwe bestemming. In Zuid-Italië vergaarde Magallan 64% van zijn maximale speeltijd, wat dus een pak meer inhield in vergelijking met zijn passage bij Deportivo Alaves. Maar de slotsom was telkens dezelfde: Magallan kon niet overtuigen. Niet bij Ajax, maar ook niet bij Alaves en Crotone.

DE HOGE EISEN VAN KOMPANY

Ajax maakte dan ook een klein vreugdedansje toen Anderlecht zich eind augustus meldde voor Lisandro Magallan. De overbodige Argentijn heeft in Amsterdam nog een contract tot en met 2023, en daarom wil men zijn marktwaarde uiteraard zo hoog mogelijk houden met het oog op een definitief vertrek. En dat kan alleen maar als Magallan vaak aan de bak komt. Een nieuwe huurdeal aan Anderlecht is bijgevolg een veel betere optie dan hem bij Ajax gekluisterd te houden aan de bank of in dit geval de tribune.

Maar de grote vraag luidt echter of Lisandro Magallan wel volledig beantwoordt aan de hoge standaarden en normen van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht posteert zijn manschappen hoog op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te vinden. Er wordt bij Sporting intensief geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is dus niet meteen de forte van de stugge Argentijn. 't Is trouwens ook hetzelfde probleem waar Wesley Hoedt momenteel mee te kampen heeft.



Het is ondertussen duidelijk geworden dat Vincent Kompany steeds harder rekent op het voetballend vermogen van zijn centrale defensie. Vorig seizoen passten de drie centrale verdedigers Elias Cobbaut, Hannes Delcroix en Matt Miazga per wedstrijd gemiddeld 55,5 passes aan een zuiverheid van 91,6%. Dit seizoen duwen Delcroix, Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis het gemiddelde aantal passes flink naar boven met 67,4 passes per wedstrijd. Dat houdt een stijging in van maar liefst 21%. Bovendien blijft de passing-zuiverheid ook op een enorm hoog niveau van 91,3%.

EVEN SCHRIKKEN

De voetballende standaarden in de centrale verdediging van Anderlecht liggen dit seizoen dus aanzienlijk hoog. Hannes Delcroix en Taylor Harwood-Bellis ondervinden daar geen al te grote moeite mee, terwijl Wesley Hoedt zich duidelijk nog moet aanpassen op dat vlak. En dat laatste zal waarschijnlijk ook het geval zijn voor Lisandro Magallan. Zoals eerder vermeld bevinden de sterktes van de Argentijn zich voornamelijk op het fysieke vlak en de balrecuperatie. En zijn voorbije prestaties bij Deportivo Alaves en FC Crotone staven alvast dat Magallan geen erg grote uitvoetballende skills bezit.

Bij Deportivo Alaves kwam Lisandro Magallan twee seizoenen geleden niet al te vaak aan de bak. De Argentijn speelde 1.194 van de mogelijke 3.150 speelminuten, wat neerkomt op een negatieve balans van amper 38%. En ook zijn prestaties op het uitvoetballend gebied waren niet al te best. Magallan verstuurde per wedstrijd gemiddeld zo’n 27 passes aan een zuiverheid van 83,2%. Dat zijn erg lage statistieken als centrale verdediger, die bijgevolg ook verbleken bij het huidige gemiddelde onder de centrale verdedigers bij Anderlecht, zijnde 67,4 passes aan 91,3%.



En ook bij FC Crotone waren zijn parameters vorig seizoen niet bepaald indrukwekkend. Lisandro Magallan speelde 2.183 van de mogelijke 3.420 speelminuten, een verhouding die weliswaar een pak hoger is dan tijdens zijn vorige passage bij Deportivo Alaves. In relatieve cijfers komt dat neer op 64% van zijn maximale speelgelegenheid. Niet top, maar ook niet dramatisch. Ook zijn passing-spel, met 40 passes aan een zuiverheid van 84,9%, verbeterde lichtjes in Italië. Maar in vergelijking met de actuele hoge standaarden onder de huidige centrale verdedigers bij Anderlecht, 67,4 passes aan 91,3%, toch nog serieus ontoereikend.

LEES OOK: 'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

Zal Magallan wel voldoen bij Anderlecht?

Meest recent

Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

32
32
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

10
10
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

97
97
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

22
22
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

479
479
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

75
75
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

270
270
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

306
306
"Geen dribbel lukte" - Club-smaakmaker krijgt volle laag

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

429
429
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

327
327
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

284
284
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

399
399
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

386
386
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

400
400
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

216
216
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

347
347
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

171
171
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

222
222
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

186
186
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

179
179
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

538
538
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

104
104
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

184
184

Meer sportnieuws