Vanzeir bij de Duivels: ‘Topspits in 1A’

door
Vanzeir bij de Duivels: ‘Topspits in 1A’

Dante Vanzeir vindt dit seizoen vlotjes de weg naar het doel. De spits van Union borduurt in de hoogste voetbalafdeling moeiteloos verder op zijn vorige uitstekende jaargang in 1B. Zijn fantastische prestaties zijn zelfs in het vizier geraakt van Roberto Martinez. Logisch, want Vanzeir behoort vandaag tot één van de efficiëntste én vlotst scorende spitsen van de Jupiler Pro League.


OPVALLENDE VANZEIR

“Hij is de meest opvallende speler van de seizoenstart in België.” Roberto Martinez sprak vorige week met veel lof over Dante Vanzeir op de persconferentie bij de Rode Duivels. “Indrukwekkend welke impact hij heeft gehad. Vanzeir is één van de redenen waarom Union zo goed aan de competitie is begonnen, we houden hem dus zeker in de gaten.” Vorig jaar was Vanzeir de mede-topschutter én de beste speler in 1B, dit seizoen gooit het jeugdproduct van KRC Genk hoge ogen in de hoogste nationale voetbalafdeling. En die sterke prestaties worden dus nauwlettend waargenomen door de bondscoach van de Rode Duivels.



't Was een sympathieke stelling van Roberto Martinez. Het charmante Union SG is dit seizoen een grote revelatie in de Jupiler Pro League en de Brusselse club wint het hart van menig voetbalfan. Dante Vanzeir is één van de aanzienlijke uitblinkers bij de promovendus, die momenteel onverhoopt de leidersplaats bezetten in de rangschikking. Dat schielijk succes komt er onder meer door de doelpunten van Vanzeir en zijn spitsbroeder Deniz Undav. Het duo van Union voetbalt complexloos en boezemt nu al schrik in bij elke vijandige defensie. Vraag maar aan Vincent Kompany en Philippe Clement.

3 DROGE MATCHEN

Dante Vanzeir lukte nu al vijf doelpunten in zes competitiewedstrijden, waarmee hij de derde plek betrekt in de topschutterstand. Jong, Belgisch, talentvol. 't Is niet zo vreemd dat Vanzeir in de voorbije weken op de radar van Roberto Martinez terecht is beland. Maar in de eerste drie wedstrijden van dit seizoen was Vanzeir helemaal niet zo productief als de huidige topschutterstand vandaag weergeeft. In de matchen tegen Anderlecht, Club Brugge en Beerschot werkte Vanzeir telkens een sterke partij af, maar scoren lukte hem in de eerste drie competitiewedstrijden niet.



“Hij is gevoelig. Dat weet ik nog van vroeger”, gaf analist Gert Verheyen maandag duiding in Extra Time. Op dat moment was Dante Vanzeir dus al de nummer drie in de topschutterstand van de Jupiler Pro League. “Hij moet echt dat vertrouwen hebben. Hij is streng voor zichzelf waardoor hij zich veel druk oplegt en wat sneller twijfelt dan iemand anders”, aldus Verheyen. In de matchen tegen Anderlecht, Club Brugge en Beerschot waagde Vanzeir zich aan zeven doelpogingen, waar uiteindelijk geen enkel doelpunt uit resulteerde. Nochtans telde hij gecombineerd meer dan twee expected goals.

KEERPUNT TEGEN KORTRIJK

Op 14 augustus was het dan eindelijk wel raak voor Dante Vanzeir. Op speeldag 4 lukte de aanvaller van Union SG zijn eerste competitiedoelpunt van dit seizoen. De verlossing. Met het hoofd. Die eerste treffer van het seizoen zorgde voor een grote opluchting bij zichzelf, zijn ploegmaat én bij coach Felice Mazzu, die altijd is blijven geloven in het torinstinct van Vanzeir. Al weet de Italo-Belg als de beste dat zijn spits veel vertrouwen nodig heeft. “Ik ben erg tevreden voor Dante”, zei Mazzu na het langverwachte eerste competitiedoelpunt van Vanzeir.

“Een aanvaller wordt beter als hij veel vertrouwen heeft, en dat vertrouwen stijgt natuurlijk bij het maken van doelpunten. We zaten op een moment dat Dante misschien wat vertrouwen had kunnen verliezen, maar deze goal zal hem enorm veel deugd doen.” Naast Gert Verheyen beklemtoont dus ook Felice Mazzu dat Vanzeir nood heeft aan veel mentaal vertrouwen, al bezit de spits alle sportieve kwaliteiten om een topper te zijn in 1A. Mazzu doelde vooral op Vanzeirs twee gemiste kansen, toen hij oog in oog stond met KV Kortrijk-doelman Marko Ilic.



Dante Vanzeir erkende dat zijn zeven gemiste kansen in de eerste drie competitiematchen toch wat begonnen door te wegen. “Uiteindelijk is scoren hetgeen wat een spits wil. Ik kreeg in de voorbije wedstrijden genoeg kansen om er eentje te maken. Dan begint dat toch een beetje voor frustratie te zorgen”, gaf hij eerlijk toe na de match tegen KV Kortrijk. “Het is ook het leven van een spits dat ze niet altijd binnen gaan. Ik denk dat eenmaal je die eerste maakt, je wel vertrokken bent.”

EFFICIËNT EN VLOTSCOREND

En na zijn eerste doelpunt tegen KV Kortrijk was Dante Vanzeir wel degelijk vertrokken. Ook op speeldag 5 (KV Mechelen, één goal) en op speeldag 6 (Standard, drie goals) wist de aanvaller zich telkens op het scorebord te werken. Op basis van zijn laatste drie wedstrijden haalt Vanzeir zelfs een fantastische omzetratio van maar liefst 39%. Dat is een parameter van een echte topspits. En hoewel hij in de eerste drie wedstrijden geen enkel doelpunt kon scoren middels zeven doelpogingen, haalt Vanzeir over het ganse seizoen alsnog een knappe omzetratio van 27% – goed voor een zesde plaats onder alle centrale aanvallers van de Jupiler Pro League.



Gert Verheyen benadrukte dat Dante Vanzeir nu geen reden meer heeft om te twijfelen aan zichzelf. De aanvaller van Union is immer kritisch voor zichzelf en dat zorgt voor heel wat druk. “Ik denk dat hij nu bewijst dat hij een topspits is in 1A”, stelde Verheyen in Extra Time. “Hij heeft daar de kwaliteiten voor. Als hij zo blijft doorgroeien, dan denk ik dat hij kansen kan krijgen bij een grotere club ook. Omdat het toch specifieke kwaliteiten zijn die iedereen kan gebruiken. Hij is ook iemand die de stap teruggezet heeft om terug stappen vooruit te zetten.” Naast zijn hoge efficiëntie is Vanzeir ook de nummer zes op het vlak van doelpuntenregelmaat. Per 90 minuten scoort de aanvaller van Union 0,8 doelpunt.

SYMPATHIEK

Op die manier is het wel heel erg logisch dat Dante Vanzeir opeens een interessante optie kan worden voor de Rode Duivels. Vandaag uiteraard nog niet, maar wél als hij deze prestaties op lange termijn kan volhouden. Karel Geraerts, assistent-trainer bij Union SG en ex-Rode Duivel, vindt het goed dat Vanzeir genoemd wordt als potentiële Rode Duivel. “Maar of hij nu al Duivel-materiaal is? Dante moet de stap nog zetten. Je spreekt over een enorme concurrentie bij de nationale ploeg”, verklaarde Geraerts eerder deze week aan Het Nieuwsblad.



Ook het Extra-Time panel vond de uitspraak van Roberto Martinez eerder sympathiek dan rationeel. Dante Vanzeir was wel vereerd door de ‘name dropping’ van de Belgische bondscoach. “Daarmee ben ik nog niet veel bezig”, citeerde Het Laatste Nieuws. “Ik focus me helemaal op Union. Maar het is natuurlijk wel een fijne verrassing dat ik in het hoofd van de bondscoach zit.” En daarbij wel de volgende nuance. Martinez legde zijn verklaring over Vanzeir af, vooraleer de spits vorig weekend drie goals scoorde tegen Standard. Qua extra profilering kan dat dus wel tellen. 

LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Verdient Vanzeir een oproep voor de Duivels?

Meest recent

Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

7
7
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

3
3
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

111
111
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

170
170
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

72
72
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

17
17
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

70
70
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

85
85
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

120
120
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

436
436
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

156
156
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

112
112
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

290
290
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

291
291
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

392
392
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

65
65
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

259
259
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

116
116
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

127
127
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

132
132
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

665
665
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

94
94
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

251
251

Meer sportnieuws