Vanzeir bij de Duivels: ‘Topspits in 1A’

door
Vanzeir bij de Duivels: ‘Topspits in 1A’

Dante Vanzeir vindt dit seizoen vlotjes de weg naar het doel. De spits van Union borduurt in de hoogste voetbalafdeling moeiteloos verder op zijn vorige uitstekende jaargang in 1B. Zijn fantastische prestaties zijn zelfs in het vizier geraakt van Roberto Martinez. Logisch, want Vanzeir behoort vandaag tot één van de efficiëntste én vlotst scorende spitsen van de Jupiler Pro League.


OPVALLENDE VANZEIR

“Hij is de meest opvallende speler van de seizoenstart in België.” Roberto Martinez sprak vorige week met veel lof over Dante Vanzeir op de persconferentie bij de Rode Duivels. “Indrukwekkend welke impact hij heeft gehad. Vanzeir is één van de redenen waarom Union zo goed aan de competitie is begonnen, we houden hem dus zeker in de gaten.” Vorig jaar was Vanzeir de mede-topschutter én de beste speler in 1B, dit seizoen gooit het jeugdproduct van KRC Genk hoge ogen in de hoogste nationale voetbalafdeling. En die sterke prestaties worden dus nauwlettend waargenomen door de bondscoach van de Rode Duivels.



't Was een sympathieke stelling van Roberto Martinez. Het charmante Union SG is dit seizoen een grote revelatie in de Jupiler Pro League en de Brusselse club wint het hart van menig voetbalfan. Dante Vanzeir is één van de aanzienlijke uitblinkers bij de promovendus, die momenteel onverhoopt de leidersplaats bezetten in de rangschikking. Dat schielijk succes komt er onder meer door de doelpunten van Vanzeir en zijn spitsbroeder Deniz Undav. Het duo van Union voetbalt complexloos en boezemt nu al schrik in bij elke vijandige defensie. Vraag maar aan Vincent Kompany en Philippe Clement.

3 DROGE MATCHEN

Dante Vanzeir lukte nu al vijf doelpunten in zes competitiewedstrijden, waarmee hij de derde plek betrekt in de topschutterstand. Jong, Belgisch, talentvol. 't Is niet zo vreemd dat Vanzeir in de voorbije weken op de radar van Roberto Martinez terecht is beland. Maar in de eerste drie wedstrijden van dit seizoen was Vanzeir helemaal niet zo productief als de huidige topschutterstand vandaag weergeeft. In de matchen tegen Anderlecht, Club Brugge en Beerschot werkte Vanzeir telkens een sterke partij af, maar scoren lukte hem in de eerste drie competitiewedstrijden niet.



“Hij is gevoelig. Dat weet ik nog van vroeger”, gaf analist Gert Verheyen maandag duiding in Extra Time. Op dat moment was Dante Vanzeir dus al de nummer drie in de topschutterstand van de Jupiler Pro League. “Hij moet echt dat vertrouwen hebben. Hij is streng voor zichzelf waardoor hij zich veel druk oplegt en wat sneller twijfelt dan iemand anders”, aldus Verheyen. In de matchen tegen Anderlecht, Club Brugge en Beerschot waagde Vanzeir zich aan zeven doelpogingen, waar uiteindelijk geen enkel doelpunt uit resulteerde. Nochtans telde hij gecombineerd meer dan twee expected goals.

KEERPUNT TEGEN KORTRIJK

Op 14 augustus was het dan eindelijk wel raak voor Dante Vanzeir. Op speeldag 4 lukte de aanvaller van Union SG zijn eerste competitiedoelpunt van dit seizoen. De verlossing. Met het hoofd. Die eerste treffer van het seizoen zorgde voor een grote opluchting bij zichzelf, zijn ploegmaat én bij coach Felice Mazzu, die altijd is blijven geloven in het torinstinct van Vanzeir. Al weet de Italo-Belg als de beste dat zijn spits veel vertrouwen nodig heeft. “Ik ben erg tevreden voor Dante”, zei Mazzu na het langverwachte eerste competitiedoelpunt van Vanzeir.

“Een aanvaller wordt beter als hij veel vertrouwen heeft, en dat vertrouwen stijgt natuurlijk bij het maken van doelpunten. We zaten op een moment dat Dante misschien wat vertrouwen had kunnen verliezen, maar deze goal zal hem enorm veel deugd doen.” Naast Gert Verheyen beklemtoont dus ook Felice Mazzu dat Vanzeir nood heeft aan veel mentaal vertrouwen, al bezit de spits alle sportieve kwaliteiten om een topper te zijn in 1A. Mazzu doelde vooral op Vanzeirs twee gemiste kansen, toen hij oog in oog stond met KV Kortrijk-doelman Marko Ilic.



Dante Vanzeir erkende dat zijn zeven gemiste kansen in de eerste drie competitiematchen toch wat begonnen door te wegen. “Uiteindelijk is scoren hetgeen wat een spits wil. Ik kreeg in de voorbije wedstrijden genoeg kansen om er eentje te maken. Dan begint dat toch een beetje voor frustratie te zorgen”, gaf hij eerlijk toe na de match tegen KV Kortrijk. “Het is ook het leven van een spits dat ze niet altijd binnen gaan. Ik denk dat eenmaal je die eerste maakt, je wel vertrokken bent.”

EFFICIËNT EN VLOTSCOREND

En na zijn eerste doelpunt tegen KV Kortrijk was Dante Vanzeir wel degelijk vertrokken. Ook op speeldag 5 (KV Mechelen, één goal) en op speeldag 6 (Standard, drie goals) wist de aanvaller zich telkens op het scorebord te werken. Op basis van zijn laatste drie wedstrijden haalt Vanzeir zelfs een fantastische omzetratio van maar liefst 39%. Dat is een parameter van een echte topspits. En hoewel hij in de eerste drie wedstrijden geen enkel doelpunt kon scoren middels zeven doelpogingen, haalt Vanzeir over het ganse seizoen alsnog een knappe omzetratio van 27% – goed voor een zesde plaats onder alle centrale aanvallers van de Jupiler Pro League.



Gert Verheyen benadrukte dat Dante Vanzeir nu geen reden meer heeft om te twijfelen aan zichzelf. De aanvaller van Union is immer kritisch voor zichzelf en dat zorgt voor heel wat druk. “Ik denk dat hij nu bewijst dat hij een topspits is in 1A”, stelde Verheyen in Extra Time. “Hij heeft daar de kwaliteiten voor. Als hij zo blijft doorgroeien, dan denk ik dat hij kansen kan krijgen bij een grotere club ook. Omdat het toch specifieke kwaliteiten zijn die iedereen kan gebruiken. Hij is ook iemand die de stap teruggezet heeft om terug stappen vooruit te zetten.” Naast zijn hoge efficiëntie is Vanzeir ook de nummer zes op het vlak van doelpuntenregelmaat. Per 90 minuten scoort de aanvaller van Union 0,8 doelpunt.

SYMPATHIEK

Op die manier is het wel heel erg logisch dat Dante Vanzeir opeens een interessante optie kan worden voor de Rode Duivels. Vandaag uiteraard nog niet, maar wél als hij deze prestaties op lange termijn kan volhouden. Karel Geraerts, assistent-trainer bij Union SG en ex-Rode Duivel, vindt het goed dat Vanzeir genoemd wordt als potentiële Rode Duivel. “Maar of hij nu al Duivel-materiaal is? Dante moet de stap nog zetten. Je spreekt over een enorme concurrentie bij de nationale ploeg”, verklaarde Geraerts eerder deze week aan Het Nieuwsblad.



Ook het Extra-Time panel vond de uitspraak van Roberto Martinez eerder sympathiek dan rationeel. Dante Vanzeir was wel vereerd door de ‘name dropping’ van de Belgische bondscoach. “Daarmee ben ik nog niet veel bezig”, citeerde Het Laatste Nieuws. “Ik focus me helemaal op Union. Maar het is natuurlijk wel een fijne verrassing dat ik in het hoofd van de bondscoach zit.” En daarbij wel de volgende nuance. Martinez legde zijn verklaring over Vanzeir af, vooraleer de spits vorig weekend drie goals scoorde tegen Standard. Qua extra profilering kan dat dus wel tellen. 

LEES OOK: Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

Verdient Vanzeir een oproep voor de Duivels?

Meest recent

"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

86
86
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

117
117
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

24
24
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

91
91
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

205
205
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

91
91
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

78
78
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

51
51
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

162
162
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

128
128
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

123
123
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

16
16
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

312
312
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

287
287
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

114
114
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

577
577
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

81
81
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

91
91
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

222
222
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

248
248
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

98
98
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

539
539
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

539
539
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

159
159

Meer sportnieuws