Lang bereikt nieuwe ondergrens bij Club Brugge

door
Lang bereikt nieuwe ondergrens bij Club Brugge

In Nederland vonden ze hem eigenwijs en vervelend. En ondanks zijn bepalende wedstrijdstatistieken, begint Noa Lang ook in België steeds meer ergernis op te wekken. Puur op het voetballend gebied is de Nederlander wellicht de beste speler op de Belgische velden, maar zijn temperament en emoties nemen te vaak de overhand. En dat komt zijn spel niet ten goede.


TWEE GEZICHTEN

Noa Lang is emotie op voetbalnoppen. Afhankelijk van de specifieke omstandigheden, kan zich dat uiten in een positieve of een negatieve attitude. Als die meezitten, dan is de voetballer Lang een ware streling voor het oog. Flukse dribbels, indrukwekkende versnellingen, een fantastische doelgerichtheid én tevens bepalend op het veld. Als Lang er zin in heeft, en Club Brugge in zijn geheel goed draait, dan staat er geen maat meer op de 22-jarige Nederlander. Dan overstijgt hij het niveau van de Jupiler Pro League moeiteloos. Lang haalt pakken energie uit het applaus en de toejuichingen vanuit de Brugse achterban. Dan krijgt ie een adrenalinerush en kan hij bij wijze van spreken de ganse ploeg helemaal op z’n eentje dragen.



Maar als het Brugse collectief wankelt, dan flikkert Noa Lang onvermijdelijk mee de dieperik in. Dan is hij niet de held die er zijn ploeg eigenhandig terug bovenop kan helpen. Zijn grote onvoorspelbaarheid en ontvlambaar temperament kenteren dan opeens van een positieve kwaliteit naar een persoonlijke bedreiging voor zichzelf als voor Club Brugge als ploeg. De supporters van de tegenstander maken dan dankbaar gebruik van zo’n gelegenheid om Lang te trakteren op fluitconcerten en om hem vocaal te treiteren. En ook zijn rechtstreekse opponenten bij de tegenpartij spelen dan handig in op de gemoedsbeweging van Lang.

ERGERNIS EN IRRITATIE

Vorig weekend speelde het tweede scenario zich af in de Ghelamco Arena. Club Brugge leed tegen AA Gent een 6-1 blamage, wat voor de West-Vlamingen meteen de grootste nederlaag betekende sinds 11 november 2011. 't Was zondag een evenaring van de 6-1 pandoering tegen Anderlecht, toen met Philippe Clement als (ad-interim-)coach. Zondag liet Clement zich volledig aftroeven door Hein Vanhaezebrouck, waardoor de Brugse équipe collectief en individueel een beschamende vertoning ten tonele voerde. Noa Lang werkte ontegensprekelijk zijn zwakste wedstrijd af van het seizoen. Werkelijk niets speelde hij klaar tegen de Buffalo’s.



De adrenaline in het lijf van Noa Lang leidde dit keer niet tot onnavolgbare dribbels of geniale acties, maar wel tot grote ergernis en irritatie. De Nederlander lag zondag meer op de gladde grasmat dan dat hij rechtstond. Dat was bijgevolg en logischerwijze al niet naar de zin van de snelle en technisch onderlegde aanvaller – en dat tot groot jolijt van de AA Gent-fans uiteraard. Actie na actie, duel na duel. Werkelijk niets lukte er bij Lang. Daarna verlegde zijn misgenoegen naar de tribunes en richting de tegenstrevers bij de Buffalo’s.

BOLAT-LANG

Noa Lang werd getreiterd en geprovoceerd. Niet dartelend, maar wel opgenaaid bewoog hij zich in de Ghelamco Arena. En zo’n buitenkans kon de lepe Sinan Bolat niet laten liggen. De Turkse doelman van AA Gent ging een discussie aan met Lang, en schoffeerde de aanvaller van Club Brugge. “Ik zei gewoon dat hij het rustig aan moest doen, niet meer dan dat. Hij was een beetje hevig en nerveus, dat was niet nodig. Maar meer was er ook niet aan de hand”, reageerde Bolat al grijnzend voor de camera’s van Eleven Sports.



De versie van Noa Lang over de bewuste feiten klonk dan weer helemaal anders. Volgens de Nederlander was er wel degelijk meer aan de hand dan enkel de kalmerende woorden van Sinan Bolat. “Als je een grote meneer bent, laat de mensen daadwerkelijk weten wat je me hebt verteld”, verklaarde Lang op zijn Instagram-profiel. “De waarheid zal altijd zegevieren. Moeders mag je ook erbuiten laten.”, staat te lezen in het bijschrift. Lang voegde er ook de hashtag 'Say no to Racism' aan toe.

DE ONDERGRENS

Het getreiter en de provocaties langs alle kanten, zorgden ervoor dat Noa Lang te nadrukkelijk wilde bewijzen hoe goed ie nu wel is. De aanvaller van Club Brugge zette meermaals individuele acties op, die veel weg hadden van een mission impossible. “Precies zoals we hem kennen: overmoedig, onrustig en dat met de houding van een vedette van Real Madrid”, verklaarde onze columnist vorige week. Zondag telde Lang bijvoorbeeld maar acht succesvolle duels, één geslaagde dribbel (op negen) en slechts drie geslaagde offensieve acties. Met die bedenkelijke cijfers dook Lang ver onder zijn ondergrens van deze betreffende parameters dit seizoen.



Daarnaast lag Noa Lang tegen AA Gent aan de basis van veelvuldig balverlies. Maar liefst 17 keer verloor hij de bal, en met dat groot aantal was Lang de grote slokop onder alles spelers van AA Gent én Club Brugge. Verder nog: 0 schoten op doel, 0 geslaagde voorzetten. 14 niet geslaagde offensieve acties, het meeste bij Club Brugge. Geen kansencreatie, maar met vier begane foutieve overtredingen wel de grootste veelpleger van de namiddag. Enkel Kristiyan Malinov van Oud-Heverlee Leuven maakte op speeldag 6 nog meer overtredingen dan Lang – die eerder dit seizoen gemiddeld 0,8 foutieve afstoppingen per wedstrijd veroorzaakte.

BEWIJZINGSDRANG

De enorme drang om zichzelf te bewijzen heeft er altijd al ingezeten bij Noa Lang. De flegmatieke aanvaller had oorspronkelijk één groot carrièredoel voor ogen, en dat was slagen bij Ajax. In Amsterdam werden zijn kwaliteiten weliswaar als hoogwaardig ingeschat, maar Lang kreeg er echter weinig gelegenheid om die ook op een duurzame basis aan te tonen. In zijn laatste seizoensvoorbereiding bij Ajax, vooraleer hij naar Club Brugge trok, presteerde hij bijvoorbeeld erg sterk, maar besloten de Amsterdammers alsnog om de aanvaller te verkopen.



Die beslissing viel eerst niet in goede aarde bij Noa Lang, die eerder op huurbasis ervaring wilde opdoen om daarna sterker en beter terug te keren naar Amsterdam. Lang brak in tranen uit op trainingskamp met Jong Oranje. Hij zag zijn ultieme droom om definitief door te breken bij Ajax helemaal in diggelen vallen. Het geloof van de Ajacieden zal dan wellicht toch niet zo groot geweest zijn? “Bij Ajax vonden ze hem simpelweg te licht en daarnaast bijzonder arrogant”, zoals onze columnist vorige week aangaf. “Ajax was hem liever kwijt dan rijk, omdat Lang zichzelf de beste voetballer op de aardbol vindt. Bij FC Twente deed hij het op huurbasis best redelijk, maar heeft ook niemand een traan gelaten na zijn vertrek.”

REMEMBER ANTWERP

Noa Lang bewees tegen AA Gent zijn schaduwkant en daarmee was ie al niet aan zijn proefstuk toe. Vorig seizoen liet hij zich namelijk ook betrappen op veel overtredingen in de veldslag tegen Antwerp FC. Toen ging Lang eerst gevaarlijk door op Faris Haroun, waarop scheidsrechter Nicolas Laforge hem bestrafte met een gele kaart. En naarmate de slotfase van de match naderde, overheerste de emotie weeral op de ratio. In minuut 88 zette Lang een veel te late charge in op Maxime Le Marchand. Een domme actie die uiteindelijk resulteerde in een tweede gele kaart voor de Nederlander.



Hoewel Noa Lang een uitstekende voetballer is, vandaag waarschijnlijk zelfs dé beste die er te vinden is op de Belgische velden, zal hij nog stappen moeten zetten op het mentale aspect van zijn spel. Zijn onvoorspelbaarheid en vurig karakter bieden hem als voetballer een grote toegevoegde waarde, maar in moeilijke omstandigheden zijn die karakteristieken net een aanzienlijk minpunt. Erwin van de Looi, die Lang onder zijn hoede had bij Jong Oranje, verwoordde dit als volgt in HUMO: “Nou, je moet ook geen drie Noa Langs in je team hebben (lachje). Dan wordt het óók lastig.”

MANIERTJES

Eerder dit seizoen kwam Noa Lang ook al negatief in de picture te staan met zijn ‘maniertjes’. In de stadsderby tegen Cercle Brugge werd de aanvaller namelijk vroegtijdig vervangen door Philippe Clement. Alhoewel, zo vroegtijdig was dat nu ook weer niet. In minuut 82 maande Clement de Nederlander naar de dug-out, en daar was Lang allerminst mee opgezet. Hij liet zijn grote ongenoegen blijken en hij verliet het veld na een wegwerpgebaar. Op de koop toe kwam Cercle Brugge na de vervanging van Lang langszij via Waldo Rubio. “Ik heb het wegwerpgebaar niet gezien”, gaf Clement duiding. “ Hij is gewoon iemand die heel graag voetbalt. Hij had al veel gegeven en ik wilde een frisse speler brengen.”



“Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet”, verklaarde Noa Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. En da’s iets wat ze in Nederland volmondig kunnen beamen. De vermaarde voetbalanalist Johan Derksen noemde Lang twee seizoenen geleden “een snotaap” nadat hij op huurbasis bij FC Twente vroegtijdig vervangen werd tegen Vitesse. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het in Veronica Inside. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten. Maniertjes.

GEEN TRANSFER 

Club Brugge vreesde in de zomermercato dat Noa Lang alsnog zou vertrekken uit Jan Breydel. Leeds United en Sevilla FC werden maandenlang gelinkt aan de Nederlandse aanvaller, maar uiteindelijk ondernamen beide clubs geen concrete acties voor hem. Op basis van zijn pure kwaliteiten en talent heeft Lang zeker zijn plaats bij Leeds en Sevilla, maar zij zullen hem ongetwijfeld ook gescreend hebben op het vlak van karakter en temperament. 



Per slot van rekening vraagt Club Brugge de absolute hoofdprijs voor hun Nederlandse sterkhouder. 30-35 miljoen euro? 't Gaat dus niet bepaald over kleingeld. En als deze clubs de wedstrijd tegen AA Gent zouden gezien hebben? “Dan zie je dat Lang nog niet rijp is voor Oranje of voor een ploeg uit de Premier League”, concludeerde Marc Degryse ook in Het Laatste Nieuws. “Hij moet op dat vlak nog stappen zetten. Ik hoop dat ze hem daar bij Club op zullen wijzen.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeals bij Club, toptransfer Noa Lang'

Houden Langs maniertjes hem van een knaltransfer?

Meest recent

‘Antwerp op zucht van volgende prestigetransfer'

Royal Antwerp FC wil deze zomermercato nog ferm toeslaan. De club is ook nog op zoek naar een ...

14
14
Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

34
34
'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

9
9
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

19
19
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

445
445
Toby over Shani: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

66
66
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

138
138
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

266
266
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

194
194
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

537
537
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

490
490
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

1180
1180
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

228
228
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

452
452
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

508
508
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

305
305
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

840
840
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

140
140
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

368
368
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

264
264
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1847
1847
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

201
201
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

238
238
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

386
386
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

384
384

Meer sportnieuws