Lang bereikt nieuwe ondergrens bij Club Brugge

1715
Lang bereikt nieuwe ondergrens bij Club Brugge

In Nederland vonden ze hem eigenwijs en vervelend. En ondanks zijn bepalende wedstrijdstatistieken, begint Noa Lang ook in België steeds meer ergernis op te wekken. Puur op het voetballend gebied is de Nederlander wellicht de beste speler op de Belgische velden, maar zijn temperament en emoties nemen te vaak de overhand. En dat komt zijn spel niet ten goede.


TWEE GEZICHTEN

Noa Lang is emotie op voetbalnoppen. Afhankelijk van de specifieke omstandigheden, kan zich dat uiten in een positieve of een negatieve attitude. Als die meezitten, dan is de voetballer Lang een ware streling voor het oog. Flukse dribbels, indrukwekkende versnellingen, een fantastische doelgerichtheid én tevens bepalend op het veld. Als Lang er zin in heeft, en Club Brugge in zijn geheel goed draait, dan staat er geen maat meer op de 22-jarige Nederlander. Dan overstijgt hij het niveau van de Jupiler Pro League moeiteloos. Lang haalt pakken energie uit het applaus en de toejuichingen vanuit de Brugse achterban. Dan krijgt ie een adrenalinerush en kan hij bij wijze van spreken de ganse ploeg helemaal op z’n eentje dragen.



Maar als het Brugse collectief wankelt, dan flikkert Noa Lang onvermijdelijk mee de dieperik in. Dan is hij niet de held die er zijn ploeg eigenhandig terug bovenop kan helpen. Zijn grote onvoorspelbaarheid en ontvlambaar temperament kenteren dan opeens van een positieve kwaliteit naar een persoonlijke bedreiging voor zichzelf als voor Club Brugge als ploeg. De supporters van de tegenstander maken dan dankbaar gebruik van zo’n gelegenheid om Lang te trakteren op fluitconcerten en om hem vocaal te treiteren. En ook zijn rechtstreekse opponenten bij de tegenpartij spelen dan handig in op de gemoedsbeweging van Lang.

ERGERNIS EN IRRITATIE

Vorig weekend speelde het tweede scenario zich af in de Ghelamco Arena. Club Brugge leed tegen AA Gent een 6-1 blamage, wat voor de West-Vlamingen meteen de grootste nederlaag betekende sinds 11 november 2011. 't Was zondag een evenaring van de 6-1 pandoering tegen Anderlecht, toen met Philippe Clement als (ad-interim-)coach. Zondag liet Clement zich volledig aftroeven door Hein Vanhaezebrouck, waardoor de Brugse équipe collectief en individueel een beschamende vertoning ten tonele voerde. Noa Lang werkte ontegensprekelijk zijn zwakste wedstrijd af van het seizoen. Werkelijk niets speelde hij klaar tegen de Buffalo’s.



De adrenaline in het lijf van Noa Lang leidde dit keer niet tot onnavolgbare dribbels of geniale acties, maar wel tot grote ergernis en irritatie. De Nederlander lag zondag meer op de gladde grasmat dan dat hij rechtstond. Dat was bijgevolg en logischerwijze al niet naar de zin van de snelle en technisch onderlegde aanvaller – en dat tot groot jolijt van de AA Gent-fans uiteraard. Actie na actie, duel na duel. Werkelijk niets lukte er bij Lang. Daarna verlegde zijn misgenoegen naar de tribunes en richting de tegenstrevers bij de Buffalo’s.

BOLAT-LANG

Noa Lang werd getreiterd en geprovoceerd. Niet dartelend, maar wel opgenaaid bewoog hij zich in de Ghelamco Arena. En zo’n buitenkans kon de lepe Sinan Bolat niet laten liggen. De Turkse doelman van AA Gent ging een discussie aan met Lang, en schoffeerde de aanvaller van Club Brugge. “Ik zei gewoon dat hij het rustig aan moest doen, niet meer dan dat. Hij was een beetje hevig en nerveus, dat was niet nodig. Maar meer was er ook niet aan de hand”, reageerde Bolat al grijnzend voor de camera’s van Eleven Sports.



De versie van Noa Lang over de bewuste feiten klonk dan weer helemaal anders. Volgens de Nederlander was er wel degelijk meer aan de hand dan enkel de kalmerende woorden van Sinan Bolat. “Als je een grote meneer bent, laat de mensen daadwerkelijk weten wat je me hebt verteld”, verklaarde Lang op zijn Instagram-profiel. “De waarheid zal altijd zegevieren. Moeders mag je ook erbuiten laten.”, staat te lezen in het bijschrift. Lang voegde er ook de hashtag 'Say no to Racism' aan toe.

DE ONDERGRENS

Het getreiter en de provocaties langs alle kanten, zorgden ervoor dat Noa Lang te nadrukkelijk wilde bewijzen hoe goed ie nu wel is. De aanvaller van Club Brugge zette meermaals individuele acties op, die veel weg hadden van een mission impossible. “Precies zoals we hem kennen: overmoedig, onrustig en dat met de houding van een vedette van Real Madrid”, verklaarde onze columnist vorige week. Zondag telde Lang bijvoorbeeld maar acht succesvolle duels, één geslaagde dribbel (op negen) en slechts drie geslaagde offensieve acties. Met die bedenkelijke cijfers dook Lang ver onder zijn ondergrens van deze betreffende parameters dit seizoen.



Daarnaast lag Noa Lang tegen AA Gent aan de basis van veelvuldig balverlies. Maar liefst 17 keer verloor hij de bal, en met dat groot aantal was Lang de grote slokop onder alles spelers van AA Gent én Club Brugge. Verder nog: 0 schoten op doel, 0 geslaagde voorzetten. 14 niet geslaagde offensieve acties, het meeste bij Club Brugge. Geen kansencreatie, maar met vier begane foutieve overtredingen wel de grootste veelpleger van de namiddag. Enkel Kristiyan Malinov van Oud-Heverlee Leuven maakte op speeldag 6 nog meer overtredingen dan Lang – die eerder dit seizoen gemiddeld 0,8 foutieve afstoppingen per wedstrijd veroorzaakte.

BEWIJZINGSDRANG

De enorme drang om zichzelf te bewijzen heeft er altijd al ingezeten bij Noa Lang. De flegmatieke aanvaller had oorspronkelijk één groot carrièredoel voor ogen, en dat was slagen bij Ajax. In Amsterdam werden zijn kwaliteiten weliswaar als hoogwaardig ingeschat, maar Lang kreeg er echter weinig gelegenheid om die ook op een duurzame basis aan te tonen. In zijn laatste seizoensvoorbereiding bij Ajax, vooraleer hij naar Club Brugge trok, presteerde hij bijvoorbeeld erg sterk, maar besloten de Amsterdammers alsnog om de aanvaller te verkopen.



Die beslissing viel eerst niet in goede aarde bij Noa Lang, die eerder op huurbasis ervaring wilde opdoen om daarna sterker en beter terug te keren naar Amsterdam. Lang brak in tranen uit op trainingskamp met Jong Oranje. Hij zag zijn ultieme droom om definitief door te breken bij Ajax helemaal in diggelen vallen. Het geloof van de Ajacieden zal dan wellicht toch niet zo groot geweest zijn? “Bij Ajax vonden ze hem simpelweg te licht en daarnaast bijzonder arrogant”, zoals onze columnist vorige week aangaf. “Ajax was hem liever kwijt dan rijk, omdat Lang zichzelf de beste voetballer op de aardbol vindt. Bij FC Twente deed hij het op huurbasis best redelijk, maar heeft ook niemand een traan gelaten na zijn vertrek.”

REMEMBER ANTWERP

Noa Lang bewees tegen AA Gent zijn schaduwkant en daarmee was ie al niet aan zijn proefstuk toe. Vorig seizoen liet hij zich namelijk ook betrappen op veel overtredingen in de veldslag tegen Antwerp FC. Toen ging Lang eerst gevaarlijk door op Faris Haroun, waarop scheidsrechter Nicolas Laforge hem bestrafte met een gele kaart. En naarmate de slotfase van de match naderde, overheerste de emotie weeral op de ratio. In minuut 88 zette Lang een veel te late charge in op Maxime Le Marchand. Een domme actie die uiteindelijk resulteerde in een tweede gele kaart voor de Nederlander.



Hoewel Noa Lang een uitstekende voetballer is, vandaag waarschijnlijk zelfs dé beste die er te vinden is op de Belgische velden, zal hij nog stappen moeten zetten op het mentale aspect van zijn spel. Zijn onvoorspelbaarheid en vurig karakter bieden hem als voetballer een grote toegevoegde waarde, maar in moeilijke omstandigheden zijn die karakteristieken net een aanzienlijk minpunt. Erwin van de Looi, die Lang onder zijn hoede had bij Jong Oranje, verwoordde dit als volgt in HUMO: “Nou, je moet ook geen drie Noa Langs in je team hebben (lachje). Dan wordt het óók lastig.”

MANIERTJES

Eerder dit seizoen kwam Noa Lang ook al negatief in de picture te staan met zijn ‘maniertjes’. In de stadsderby tegen Cercle Brugge werd de aanvaller namelijk vroegtijdig vervangen door Philippe Clement. Alhoewel, zo vroegtijdig was dat nu ook weer niet. In minuut 82 maande Clement de Nederlander naar de dug-out, en daar was Lang allerminst mee opgezet. Hij liet zijn grote ongenoegen blijken en hij verliet het veld na een wegwerpgebaar. Op de koop toe kwam Cercle Brugge na de vervanging van Lang langszij via Waldo Rubio. “Ik heb het wegwerpgebaar niet gezien”, gaf Clement duiding. “ Hij is gewoon iemand die heel graag voetbalt. Hij had al veel gegeven en ik wilde een frisse speler brengen.”



“Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet”, verklaarde Noa Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. En da’s iets wat ze in Nederland volmondig kunnen beamen. De vermaarde voetbalanalist Johan Derksen noemde Lang twee seizoenen geleden “een snotaap” nadat hij op huurbasis bij FC Twente vroegtijdig vervangen werd tegen Vitesse. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het in Veronica Inside. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten. Maniertjes.

GEEN TRANSFER 

Club Brugge vreesde in de zomermercato dat Noa Lang alsnog zou vertrekken uit Jan Breydel. Leeds United en Sevilla FC werden maandenlang gelinkt aan de Nederlandse aanvaller, maar uiteindelijk ondernamen beide clubs geen concrete acties voor hem. Op basis van zijn pure kwaliteiten en talent heeft Lang zeker zijn plaats bij Leeds en Sevilla, maar zij zullen hem ongetwijfeld ook gescreend hebben op het vlak van karakter en temperament. 



Per slot van rekening vraagt Club Brugge de absolute hoofdprijs voor hun Nederlandse sterkhouder. 30-35 miljoen euro? 't Gaat dus niet bepaald over kleingeld. En als deze clubs de wedstrijd tegen AA Gent zouden gezien hebben? “Dan zie je dat Lang nog niet rijp is voor Oranje of voor een ploeg uit de Premier League”, concludeerde Marc Degryse ook in Het Laatste Nieuws. “Hij moet op dat vlak nog stappen zetten. Ik hoop dat ze hem daar bij Club op zullen wijzen.”

LEES OOK: Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Houden Langs maniertjes hem van een knaltransfer?

Meest recent

Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

13
13
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

95
95
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

79
79
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

128
128
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

111
111
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

51
51
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

70
70
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

35
35
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

169
169
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

94
94
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

205
205
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

179
179
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

271
271
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

66
66
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

63
63
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

481
481
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

62
62
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

83
83
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

54
54
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

170
170
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

81
81
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

90
90
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

28
28
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

87
87
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

95
95

Meer sportnieuws