AA Gent heeft Mboyo definitief terug

door
AA Gent heeft Mboyo definitief terug

Bij KAA Gent wordt er ongetwijfeld nog genoten van de klinkende overwinning tegen Club Brugge. Ondanks het scorende vermogen tegen de landskampioen, blijft men bij de Buffalo's nog op zoek naar versterking in het aanvallend compartiment. De overgang van 'Petit Pélé' Mboyo lijkt helemaal in kannen en kruiken. 


Volgens Het Laatste Nieuws bereikte KAA Gent een akkoord met STVV omtrent Ilombe Mboyo. De 34-jarige aanvaller keert dus terug naar de plaats waar hij tussen 2011 en 2013 heel wat furore maakte. Bij Gent moet Mboyo de concurrentie aangaan met Tissoudali, Depoitre, Lemajic, Bruno en Bayo. Naar verluidt telden de Buffalo's wel nog een stevig bedrag neer voor 'Petit Pélé'. Zo zou STVV nog 500.000 euro vangen voor de 34-jarige aanvaller. 

Ilombe Mboyo kan op zijn beurt dan weer terugkijken op een wisselvallige carrière. Na uitstekende periodes bij Charleroi, Kortrijk én AA Gent liep het nadien helemaal bergaf voor de aanvaller. Zo worstelde hij bij Genk met zijn vorm, en liep het nadien bij Sion, Cercle en Al-Raed evenmin goed af. Bij STVV liet Mboyo dan wél weer zien over welk talent hij beschikt, wat hem op zijn 34ste dus nog een absolute toptransfer oplevert. 

UPDATE 14u

AA Gent haalt verloren zoon Ilombé Mboyo terug. De 34-jarige aanvaller doorstond de medische testen en maakt de overstap van STVV. Het is makelaar Zouhair Essikal die de transfer via Instagram officieel heeft aangekondigd. Mboyo zal de concurrentie moeten aangaan met spelers als Laurent Depoitre en Darko Lemajic.

LEES OOK: Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Gaat Mboyo een basisspeler worden?

Meest recent

Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

30
30
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

64
64
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

20
20
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

131
131
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

24
24
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

564
564
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

84
84
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

275
275
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

319
319
"Geen dribbel lukte" - Club-smaakmaker krijgt volle laag

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

438
438
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

344
344
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

309
309
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

437
437
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

388
388
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

419
419
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

220
220
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

349
349
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

173
173
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

225
225
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

187
187
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

190
190
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

540
540
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

106
106

Meer sportnieuws