Westerlo vecht zich na spektakelrijke derby richting koppositie in 1B

door
Westerlo vecht zich na spektakelrijke derby richting koppositie in 1B

Na een ware spektakelstrijd heeft Westerlo zich naar de koppositie in 1B gevochten. De ambitieuze Kemphanen namen na een doelpuntenrijke wedstrijd de maat van een moedig Lierse Kempenzonen. De bezoekers leken een helft lang op weg naar een stunt maar moesten in de tweede periode hun meerdere erkennen in Westerlo.

Lierse Kempenzonen en Westerlo stonden voor deze speeldag samen aan kop in 1B. In deze Antwerpse derby kon één van de twee ploegen alleen aan kop komen in onze tweede afdeling. Voor de Kemphanen zou dit niet echt een verrassing zijn, de Pallieters leken voorlopig in niets nog op het elftal dat vorig seizoen net voor Club NXT op de voorlaatste plaats eindigde.
Opportunistisch Lierse staat halfweg op voorsprong
De bezoekers ontsnapten in de openingsfase, na een paar minuten spelen haalde De Smet een vrije trap van Van Eenoo nog uit doel, in de nastoot kon niemand besluiten. Ook nadien bleef Westerlo het team met het meeste initiatief, halfweg de eerste helft moest De Smet opnieuw alles uit de kast halen om Dierckx van een treffer te houden. Lierse Kempenzonen kwam iets voor het halfuur verrassend op voorsprong in het Kuipje, Yagan kreeg de bal na een inworp pardoes voor de voeten en schoot genadeloos raak: 0-1.De Kemphanen claimden nadien nog tot twee maal toe een strafschop maar halfweg stond het team van Tom Van Imschoot wel verrassend op voorsprong.

Van Imschoot ziet dat zijn troepen halfweg verrassend op voorsprong staan.
Westerlo doet het in een kwartier tijd
Meteen na de pauze kreeg Westerlo wel zijn strafschop toen Dierckx onderuit werd getrokken in de zestien meter. Het was Dierckx zelf die al heel snel vanaf elf meter de schade herstelde: 1-1. De thuisploeg duwde door en een paar minuten later was Dierckx de aangever voor Vaesen, die kopte knap raak: 2-1. Lierse was echt nergens na de pauze en kreeg op het uur al een derde rond de oren: deze keer zette Van Eenoo scherp voor en aan de tweede paal duwde Bernat de bal in doel: 3-1. Op een kwartier van het einde zorgde Schuermans na een hoekschop toch nog voor wat hoop met de 3-2. De bezoekers hoopten lange tijd op een punt maar Schuermans kopte een finale kans nog naast. Zo pakt Westerlo een belangrijke zege in de strijd om het behoud.
Scoreverloop:
0-1 (28') Yagan, 1-1 (48') Dierckx (p), 2-1 (53') Vaesen, 3-1 (61') Bernat, 3-2 (73') Schuermans

LEES OOK: 'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

Pakt Westerlo de titel dit seizoen?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

21
21
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

31
31
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

48
48
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

57
57
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

42
42
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

42
42
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

75
75
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

170
170
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

138
138
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

121
121
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

64
64
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

60
60
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

124
124
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

178
178
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

261
261
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

153
153
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

101
101
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

372
372
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

499
499
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

280
280

Meer sportnieuws