Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

door
Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

Het heeft een eindje geduurd, maar met Lawrence Shankland en Ramiro Vaca heeft Beerschot eindelijk twee kwalitatieve aanvallende pionnen aangetrokken. De verwachtingen rond beide nieuwkomers zijn hooggespannen en vooral de komst Vaca kan weleens een schot in de roos zijn.


RODE LANTAARN

Ondanks een schamele 1 op 15 blijft het positivisme heersen bij Beerschot. Vorig weekend ging de ploeg van Peter Maes met 3-2 onderuit tegen Club Brugge, maar Beerschot werd in het Jan Breydelstadion allerminst van de mat gespeeld. De Mannekes vochten voor elke meter en knokten zich keer op keer terug in de wedstrijd. De geleverde prestaties van Beerschot zijn dit seizoen over het algemeen positief, maar de punten blijven weliswaar nog achter.



Beerschot bezit vandaag de rode lantaarn in de Jupiler Pro League en dat komt grotendeels door een tekort aan offensieve slagkracht en creativiteit. Samen met OH Leuven en Sint-Truiden behoort Beerschot namelijk tot de minst productieve ploegen in de Belgische competitie. De Mannekes konden slechts vier doelpunten scoren in vijf competitiewedstrijden en dat gemiddelde in de eerstvolgende wedstrijden absoluut opgekrikt worden.

RAMIRO VACA

Met Lawrence Shankland werd er alvast een nieuwe goalgetter aangetrokken, en om de kansencreatie naar een hoger niveau te brengen, pakte Beerschot uit met Ramiro Vaca. Die laatste is één van de grootste Boliviaanse talenten en bijgevolg liggen de verwachtingen erg hoog rond hem. “Vaca is een type speler dat tot de verbeelding spreekt”, verklaarde voorzitter Francis Vrancken eerder deze week namelijk op de clubwebsite van Beerschot.



Foto Instagram: ramirovaca8

“International, gespeeld tegen kleppers zoals Messi en Suárez, 22 jaar en nog een enorme groeimarge”, vervolgde Francis Vrancken. “Bovendien is een Boliviaanse speler zeldzaam en vernieuwend in onze Belgische competitie. Perfect voor het huidige en toekomstige Beerschot.” Technisch manager Sander Van Praet sprak ook vol lof over zijn nieuwste aanwinst. “Met zijn creativiteit en vista past hij perfect binnen het Beerschot-DNA."

INHAALBEWEGING

Ramiro Vaca is een technisch onderlegde nummer tien, die ook op de flank of als spits uit de voeten kan. En als het moet ook op de ‘acht’. De 22-jarige is een creatief type die bovendien ook nog eens tweebenig is. Kortom, een profiel dat vandaag van cruciaal belang is voor Beerschot. Dat moet ook wel, want de kansencreatie is dit seizoen een groot probleem voor de club. Momenteel bedraagt de gemiddelde expected goal-waarde per wedstrijd 1,17, terwijl het seizoensgemiddelde vorig jaar een pak hoger lag op 1,71.



Met Lawrence Shankland als nieuwe pinchhitter en Ramiro Vaca moet Beerschot klaar zijn om een ommekeer beweeg te brengen. Al wachtte de club wel erg lang op de cruciale aanvallende kwaliteitsinjectie, dit weekend werkt Beerschot namelijk al haar vijfde competitiewedstrijd af. Voorzitter Francis Vrancken wilde zich echter niet laten opjagen. “Nu goed, met Shankland en Vaca er nog eens bij zie ik ons er wel weer bovenop komen”, verklaarde hij aan Gazet van Antwerpen. “De competitie is ook nog maar voor tien procent achter de rug. Tijd genoeg om één en ander recht te zetten."

HET PLAN VAN VACA

Ramiro Vaca staat te boek als één van de grootste Boliviaanse voetbaltalenten, waarbij zijn specifieke speelstijl veel wegheeft van die van Hernan Losada. Enkele jaren terug werd hij zelfs beschouwd als één van de meest veelbelovende talenten in Zuid-Amerika, samen met onder andere Rodrygo Goes (Real Madrid), Carlos Cuesta (KRC Genk), Jan Carlos Hurtado (Boca Juniors) en Facundo Colidio (Internazionale, vorig seizoen verhuurd aan Sint-Truiden).

In het nabije verleden stond Ramiro Vaca in de belangstelling van een Portugese tweedeklasser alsook het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns. Maar de Boliviaanse nummer tien mikte op interessantere projecten en hij wachtte geduldig op de juiste club. De voorbije editie van de Copa America was voor Vaca vervolgens het ideale platform om zich in de kijker te spelen bij de clubs in Europa. A man with a plan.



Ronald Crespo, de voorzitter van Ramiro Vaca’s Boliviaanse ex-club The Strongest, maakte dat ook duidelijk voor de start van de Copa America. “Vooral Vaca wil zich laten zien in de Copa America”, verklaarde Crespo aan de Boliviaanse media. “Er waren gesprekken met clubs uit Zuid-Afrika, maar daar gaven we geen verder gevolg aan.” Vaca benadrukte altijd dat het zijn doel is om in het buitenland te voetballen. En het liefst in Europa.

COPA AMERICA

Ramiro Vaca greep het platform van de Copa America aan om zich in de kijker te spelen van Beerschot. De aanvallende middenvelder maakt al van zijn 17de deel uit van de Boliviaanse nationale ploeg en doorheen de jaren werd hij er steeds belangrijker. In de groepsfase van het Amerikaanse landentoernooi was hij bijvoorbeeld een basisspeler in drie van de vier wedstrijden. En zijn individuele prestaties waren toen ook meer dan behoorlijk.



Foto Instagram: ramirovaca8

Ramiro Vaca was in de Copa America een belangrijke schakel in de Boliviaanse nationale ploeg, dat weliswaar iedere groepswedstrijd verloor. Hij profileerde zich als de absolute regisseur, want geen enkele ploegmaat verstuurde meer passes dan hem. Op gemiddelde basis behoorde Vaca in dat onderdeel zelfs tot de top tien onder alle deelnemende spelers aan de Copa America. Daarnaast kon de Boliviaan zich in juni ook onderscheiden met een arsenaal aan dreigende passing.

WACHTEN OP VACA

Die kernkwaliteit was dus ook Beerschot niet ontgaan, waar Ramiro Vaca verwacht wordt om de nodige creativiteit en dreigende passing te voorzien. Al zal de club wel rekening moeten houden met een nodige inloop- en aanpassingsperiode voor hun nieuwe aanwinst. Maar de luxe van tijd heeft Beerschot echter niet. Argentijnse en Braziliaanse spelers hebben doorgaans een bepaalde integratieperiode nodig om zich aan te passen in Europa, maar voor Boliviaanse voetballers duurt dat proces meestal nog wat langer.

LEES OOK: Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Wordt Vaca een topper bij Beerschot?

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

47
47
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

67
67
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

95
95
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

148
148
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

398
398
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

139
139
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

189
189
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1206
1206
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

186
186
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

318
318
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

489
489
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

141
141
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

279
279
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

345
345
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

70
70
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

592
592
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

486
486
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

205
205
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

501
501
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

492
492
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

418
418
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

248
248

Meer sportnieuws