Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

370
Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

Het heeft een eindje geduurd, maar met Lawrence Shankland en Ramiro Vaca heeft Beerschot eindelijk twee kwalitatieve aanvallende pionnen aangetrokken. De verwachtingen rond beide nieuwkomers zijn hooggespannen en vooral de komst Vaca kan weleens een schot in de roos zijn.


RODE LANTAARN

Ondanks een schamele 1 op 15 blijft het positivisme heersen bij Beerschot. Vorig weekend ging de ploeg van Peter Maes met 3-2 onderuit tegen Club Brugge, maar Beerschot werd in het Jan Breydelstadion allerminst van de mat gespeeld. De Mannekes vochten voor elke meter en knokten zich keer op keer terug in de wedstrijd. De geleverde prestaties van Beerschot zijn dit seizoen over het algemeen positief, maar de punten blijven weliswaar nog achter.



Beerschot bezit vandaag de rode lantaarn in de Jupiler Pro League en dat komt grotendeels door een tekort aan offensieve slagkracht en creativiteit. Samen met OH Leuven en Sint-Truiden behoort Beerschot namelijk tot de minst productieve ploegen in de Belgische competitie. De Mannekes konden slechts vier doelpunten scoren in vijf competitiewedstrijden en dat gemiddelde in de eerstvolgende wedstrijden absoluut opgekrikt worden.

RAMIRO VACA

Met Lawrence Shankland werd er alvast een nieuwe goalgetter aangetrokken, en om de kansencreatie naar een hoger niveau te brengen, pakte Beerschot uit met Ramiro Vaca. Die laatste is één van de grootste Boliviaanse talenten en bijgevolg liggen de verwachtingen erg hoog rond hem. “Vaca is een type speler dat tot de verbeelding spreekt”, verklaarde voorzitter Francis Vrancken eerder deze week namelijk op de clubwebsite van Beerschot.



Foto Instagram: ramirovaca8

“International, gespeeld tegen kleppers zoals Messi en Suárez, 22 jaar en nog een enorme groeimarge”, vervolgde Francis Vrancken. “Bovendien is een Boliviaanse speler zeldzaam en vernieuwend in onze Belgische competitie. Perfect voor het huidige en toekomstige Beerschot.” Technisch manager Sander Van Praet sprak ook vol lof over zijn nieuwste aanwinst. “Met zijn creativiteit en vista past hij perfect binnen het Beerschot-DNA."

INHAALBEWEGING

Ramiro Vaca is een technisch onderlegde nummer tien, die ook op de flank of als spits uit de voeten kan. En als het moet ook op de ‘acht’. De 22-jarige is een creatief type die bovendien ook nog eens tweebenig is. Kortom, een profiel dat vandaag van cruciaal belang is voor Beerschot. Dat moet ook wel, want de kansencreatie is dit seizoen een groot probleem voor de club. Momenteel bedraagt de gemiddelde expected goal-waarde per wedstrijd 1,17, terwijl het seizoensgemiddelde vorig jaar een pak hoger lag op 1,71.



Met Lawrence Shankland als nieuwe pinchhitter en Ramiro Vaca moet Beerschot klaar zijn om een ommekeer beweeg te brengen. Al wachtte de club wel erg lang op de cruciale aanvallende kwaliteitsinjectie, dit weekend werkt Beerschot namelijk al haar vijfde competitiewedstrijd af. Voorzitter Francis Vrancken wilde zich echter niet laten opjagen. “Nu goed, met Shankland en Vaca er nog eens bij zie ik ons er wel weer bovenop komen”, verklaarde hij aan Gazet van Antwerpen. “De competitie is ook nog maar voor tien procent achter de rug. Tijd genoeg om één en ander recht te zetten."

HET PLAN VAN VACA

Ramiro Vaca staat te boek als één van de grootste Boliviaanse voetbaltalenten, waarbij zijn specifieke speelstijl veel wegheeft van die van Hernan Losada. Enkele jaren terug werd hij zelfs beschouwd als één van de meest veelbelovende talenten in Zuid-Amerika, samen met onder andere Rodrygo Goes (Real Madrid), Carlos Cuesta (KRC Genk), Jan Carlos Hurtado (Boca Juniors) en Facundo Colidio (Internazionale, vorig seizoen verhuurd aan Sint-Truiden).

In het nabije verleden stond Ramiro Vaca in de belangstelling van een Portugese tweedeklasser alsook het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns. Maar de Boliviaanse nummer tien mikte op interessantere projecten en hij wachtte geduldig op de juiste club. De voorbije editie van de Copa America was voor Vaca vervolgens het ideale platform om zich in de kijker te spelen bij de clubs in Europa. A man with a plan.



Ronald Crespo, de voorzitter van Ramiro Vaca’s Boliviaanse ex-club The Strongest, maakte dat ook duidelijk voor de start van de Copa America. “Vooral Vaca wil zich laten zien in de Copa America”, verklaarde Crespo aan de Boliviaanse media. “Er waren gesprekken met clubs uit Zuid-Afrika, maar daar gaven we geen verder gevolg aan.” Vaca benadrukte altijd dat het zijn doel is om in het buitenland te voetballen. En het liefst in Europa.

COPA AMERICA

Ramiro Vaca greep het platform van de Copa America aan om zich in de kijker te spelen van Beerschot. De aanvallende middenvelder maakt al van zijn 17de deel uit van de Boliviaanse nationale ploeg en doorheen de jaren werd hij er steeds belangrijker. In de groepsfase van het Amerikaanse landentoernooi was hij bijvoorbeeld een basisspeler in drie van de vier wedstrijden. En zijn individuele prestaties waren toen ook meer dan behoorlijk.



Foto Instagram: ramirovaca8

Ramiro Vaca was in de Copa America een belangrijke schakel in de Boliviaanse nationale ploeg, dat weliswaar iedere groepswedstrijd verloor. Hij profileerde zich als de absolute regisseur, want geen enkele ploegmaat verstuurde meer passes dan hem. Op gemiddelde basis behoorde Vaca in dat onderdeel zelfs tot de top tien onder alle deelnemende spelers aan de Copa America. Daarnaast kon de Boliviaan zich in juni ook onderscheiden met een arsenaal aan dreigende passing.

WACHTEN OP VACA

Die kernkwaliteit was dus ook Beerschot niet ontgaan, waar Ramiro Vaca verwacht wordt om de nodige creativiteit en dreigende passing te voorzien. Al zal de club wel rekening moeten houden met een nodige inloop- en aanpassingsperiode voor hun nieuwe aanwinst. Maar de luxe van tijd heeft Beerschot echter niet. Argentijnse en Braziliaanse spelers hebben doorgaans een bepaalde integratieperiode nodig om zich aan te passen in Europa, maar voor Boliviaanse voetballers duurt dat proces meestal nog wat langer.

LEES OOK: Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

🚀

Wordt Vaca een topper bij Beerschot?

Meest recent

Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

22
22
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

57
57
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

56
56
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

179
179
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

211
211
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

632
632
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

239
239
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

484
484
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

141
141
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

28
28
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

198
198
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

282
282
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

319
319
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

112
112
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

456
456
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

370
370
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

157
157
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

44
44
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

569
569
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

182
182
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

307
307
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

30
30
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

128
128
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

117
117
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

129
129

Meer sportnieuws