Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

370
Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

Het heeft een eindje geduurd, maar met Lawrence Shankland en Ramiro Vaca heeft Beerschot eindelijk twee kwalitatieve aanvallende pionnen aangetrokken. De verwachtingen rond beide nieuwkomers zijn hooggespannen en vooral de komst Vaca kan weleens een schot in de roos zijn.


RODE LANTAARN

Ondanks een schamele 1 op 15 blijft het positivisme heersen bij Beerschot. Vorig weekend ging de ploeg van Peter Maes met 3-2 onderuit tegen Club Brugge, maar Beerschot werd in het Jan Breydelstadion allerminst van de mat gespeeld. De Mannekes vochten voor elke meter en knokten zich keer op keer terug in de wedstrijd. De geleverde prestaties van Beerschot zijn dit seizoen over het algemeen positief, maar de punten blijven weliswaar nog achter.



Beerschot bezit vandaag de rode lantaarn in de Jupiler Pro League en dat komt grotendeels door een tekort aan offensieve slagkracht en creativiteit. Samen met OH Leuven en Sint-Truiden behoort Beerschot namelijk tot de minst productieve ploegen in de Belgische competitie. De Mannekes konden slechts vier doelpunten scoren in vijf competitiewedstrijden en dat gemiddelde in de eerstvolgende wedstrijden absoluut opgekrikt worden.

RAMIRO VACA

Met Lawrence Shankland werd er alvast een nieuwe goalgetter aangetrokken, en om de kansencreatie naar een hoger niveau te brengen, pakte Beerschot uit met Ramiro Vaca. Die laatste is één van de grootste Boliviaanse talenten en bijgevolg liggen de verwachtingen erg hoog rond hem. “Vaca is een type speler dat tot de verbeelding spreekt”, verklaarde voorzitter Francis Vrancken eerder deze week namelijk op de clubwebsite van Beerschot.



Foto Instagram: ramirovaca8

“International, gespeeld tegen kleppers zoals Messi en Suárez, 22 jaar en nog een enorme groeimarge”, vervolgde Francis Vrancken. “Bovendien is een Boliviaanse speler zeldzaam en vernieuwend in onze Belgische competitie. Perfect voor het huidige en toekomstige Beerschot.” Technisch manager Sander Van Praet sprak ook vol lof over zijn nieuwste aanwinst. “Met zijn creativiteit en vista past hij perfect binnen het Beerschot-DNA."

INHAALBEWEGING

Ramiro Vaca is een technisch onderlegde nummer tien, die ook op de flank of als spits uit de voeten kan. En als het moet ook op de ‘acht’. De 22-jarige is een creatief type die bovendien ook nog eens tweebenig is. Kortom, een profiel dat vandaag van cruciaal belang is voor Beerschot. Dat moet ook wel, want de kansencreatie is dit seizoen een groot probleem voor de club. Momenteel bedraagt de gemiddelde expected goal-waarde per wedstrijd 1,17, terwijl het seizoensgemiddelde vorig jaar een pak hoger lag op 1,71.



Met Lawrence Shankland als nieuwe pinchhitter en Ramiro Vaca moet Beerschot klaar zijn om een ommekeer beweeg te brengen. Al wachtte de club wel erg lang op de cruciale aanvallende kwaliteitsinjectie, dit weekend werkt Beerschot namelijk al haar vijfde competitiewedstrijd af. Voorzitter Francis Vrancken wilde zich echter niet laten opjagen. “Nu goed, met Shankland en Vaca er nog eens bij zie ik ons er wel weer bovenop komen”, verklaarde hij aan Gazet van Antwerpen. “De competitie is ook nog maar voor tien procent achter de rug. Tijd genoeg om één en ander recht te zetten."

HET PLAN VAN VACA

Ramiro Vaca staat te boek als één van de grootste Boliviaanse voetbaltalenten, waarbij zijn specifieke speelstijl veel wegheeft van die van Hernan Losada. Enkele jaren terug werd hij zelfs beschouwd als één van de meest veelbelovende talenten in Zuid-Amerika, samen met onder andere Rodrygo Goes (Real Madrid), Carlos Cuesta (KRC Genk), Jan Carlos Hurtado (Boca Juniors) en Facundo Colidio (Internazionale, vorig seizoen verhuurd aan Sint-Truiden).

In het nabije verleden stond Ramiro Vaca in de belangstelling van een Portugese tweedeklasser alsook het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns. Maar de Boliviaanse nummer tien mikte op interessantere projecten en hij wachtte geduldig op de juiste club. De voorbije editie van de Copa America was voor Vaca vervolgens het ideale platform om zich in de kijker te spelen bij de clubs in Europa. A man with a plan.



Ronald Crespo, de voorzitter van Ramiro Vaca’s Boliviaanse ex-club The Strongest, maakte dat ook duidelijk voor de start van de Copa America. “Vooral Vaca wil zich laten zien in de Copa America”, verklaarde Crespo aan de Boliviaanse media. “Er waren gesprekken met clubs uit Zuid-Afrika, maar daar gaven we geen verder gevolg aan.” Vaca benadrukte altijd dat het zijn doel is om in het buitenland te voetballen. En het liefst in Europa.

COPA AMERICA

Ramiro Vaca greep het platform van de Copa America aan om zich in de kijker te spelen van Beerschot. De aanvallende middenvelder maakt al van zijn 17de deel uit van de Boliviaanse nationale ploeg en doorheen de jaren werd hij er steeds belangrijker. In de groepsfase van het Amerikaanse landentoernooi was hij bijvoorbeeld een basisspeler in drie van de vier wedstrijden. En zijn individuele prestaties waren toen ook meer dan behoorlijk.



Foto Instagram: ramirovaca8

Ramiro Vaca was in de Copa America een belangrijke schakel in de Boliviaanse nationale ploeg, dat weliswaar iedere groepswedstrijd verloor. Hij profileerde zich als de absolute regisseur, want geen enkele ploegmaat verstuurde meer passes dan hem. Op gemiddelde basis behoorde Vaca in dat onderdeel zelfs tot de top tien onder alle deelnemende spelers aan de Copa America. Daarnaast kon de Boliviaan zich in juni ook onderscheiden met een arsenaal aan dreigende passing.

WACHTEN OP VACA

Die kernkwaliteit was dus ook Beerschot niet ontgaan, waar Ramiro Vaca verwacht wordt om de nodige creativiteit en dreigende passing te voorzien. Al zal de club wel rekening moeten houden met een nodige inloop- en aanpassingsperiode voor hun nieuwe aanwinst. Maar de luxe van tijd heeft Beerschot echter niet. Argentijnse en Braziliaanse spelers hebben doorgaans een bepaalde integratieperiode nodig om zich aan te passen in Europa, maar voor Boliviaanse voetballers duurt dat proces meestal nog wat langer.

LEES OOK: Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht
565

Wordt Vaca een topper bij Beerschot?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

14
14
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

63
63
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

53
53
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

35
35
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

105
105
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

42
42
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

30
30
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

108
108
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

454
454
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

120
120
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

310
310
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

117
117
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

108
108
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

247
247
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

270
270
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

673
673
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

347
347
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

129
129
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

116
116
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

424
424
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

193
193
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

201
201
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

192
192
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

317
317
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

682
682

Meer sportnieuws