Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

door
Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

Het heeft een eindje geduurd, maar met Lawrence Shankland en Ramiro Vaca heeft Beerschot eindelijk twee kwalitatieve aanvallende pionnen aangetrokken. De verwachtingen rond beide nieuwkomers zijn hooggespannen en vooral de komst Vaca kan weleens een schot in de roos zijn.


RODE LANTAARN

Ondanks een schamele 1 op 15 blijft het positivisme heersen bij Beerschot. Vorig weekend ging de ploeg van Peter Maes met 3-2 onderuit tegen Club Brugge, maar Beerschot werd in het Jan Breydelstadion allerminst van de mat gespeeld. De Mannekes vochten voor elke meter en knokten zich keer op keer terug in de wedstrijd. De geleverde prestaties van Beerschot zijn dit seizoen over het algemeen positief, maar de punten blijven weliswaar nog achter.



Beerschot bezit vandaag de rode lantaarn in de Jupiler Pro League en dat komt grotendeels door een tekort aan offensieve slagkracht en creativiteit. Samen met OH Leuven en Sint-Truiden behoort Beerschot namelijk tot de minst productieve ploegen in de Belgische competitie. De Mannekes konden slechts vier doelpunten scoren in vijf competitiewedstrijden en dat gemiddelde in de eerstvolgende wedstrijden absoluut opgekrikt worden.

RAMIRO VACA

Met Lawrence Shankland werd er alvast een nieuwe goalgetter aangetrokken, en om de kansencreatie naar een hoger niveau te brengen, pakte Beerschot uit met Ramiro Vaca. Die laatste is één van de grootste Boliviaanse talenten en bijgevolg liggen de verwachtingen erg hoog rond hem. “Vaca is een type speler dat tot de verbeelding spreekt”, verklaarde voorzitter Francis Vrancken eerder deze week namelijk op de clubwebsite van Beerschot.



Foto Instagram: ramirovaca8

“International, gespeeld tegen kleppers zoals Messi en Suárez, 22 jaar en nog een enorme groeimarge”, vervolgde Francis Vrancken. “Bovendien is een Boliviaanse speler zeldzaam en vernieuwend in onze Belgische competitie. Perfect voor het huidige en toekomstige Beerschot.” Technisch manager Sander Van Praet sprak ook vol lof over zijn nieuwste aanwinst. “Met zijn creativiteit en vista past hij perfect binnen het Beerschot-DNA."

INHAALBEWEGING

Ramiro Vaca is een technisch onderlegde nummer tien, die ook op de flank of als spits uit de voeten kan. En als het moet ook op de ‘acht’. De 22-jarige is een creatief type die bovendien ook nog eens tweebenig is. Kortom, een profiel dat vandaag van cruciaal belang is voor Beerschot. Dat moet ook wel, want de kansencreatie is dit seizoen een groot probleem voor de club. Momenteel bedraagt de gemiddelde expected goal-waarde per wedstrijd 1,17, terwijl het seizoensgemiddelde vorig jaar een pak hoger lag op 1,71.



Met Lawrence Shankland als nieuwe pinchhitter en Ramiro Vaca moet Beerschot klaar zijn om een ommekeer beweeg te brengen. Al wachtte de club wel erg lang op de cruciale aanvallende kwaliteitsinjectie, dit weekend werkt Beerschot namelijk al haar vijfde competitiewedstrijd af. Voorzitter Francis Vrancken wilde zich echter niet laten opjagen. “Nu goed, met Shankland en Vaca er nog eens bij zie ik ons er wel weer bovenop komen”, verklaarde hij aan Gazet van Antwerpen. “De competitie is ook nog maar voor tien procent achter de rug. Tijd genoeg om één en ander recht te zetten."

HET PLAN VAN VACA

Ramiro Vaca staat te boek als één van de grootste Boliviaanse voetbaltalenten, waarbij zijn specifieke speelstijl veel wegheeft van die van Hernan Losada. Enkele jaren terug werd hij zelfs beschouwd als één van de meest veelbelovende talenten in Zuid-Amerika, samen met onder andere Rodrygo Goes (Real Madrid), Carlos Cuesta (KRC Genk), Jan Carlos Hurtado (Boca Juniors) en Facundo Colidio (Internazionale, vorig seizoen verhuurd aan Sint-Truiden).

In het nabije verleden stond Ramiro Vaca in de belangstelling van een Portugese tweedeklasser alsook het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns. Maar de Boliviaanse nummer tien mikte op interessantere projecten en hij wachtte geduldig op de juiste club. De voorbije editie van de Copa America was voor Vaca vervolgens het ideale platform om zich in de kijker te spelen bij de clubs in Europa. A man with a plan.



Ronald Crespo, de voorzitter van Ramiro Vaca’s Boliviaanse ex-club The Strongest, maakte dat ook duidelijk voor de start van de Copa America. “Vooral Vaca wil zich laten zien in de Copa America”, verklaarde Crespo aan de Boliviaanse media. “Er waren gesprekken met clubs uit Zuid-Afrika, maar daar gaven we geen verder gevolg aan.” Vaca benadrukte altijd dat het zijn doel is om in het buitenland te voetballen. En het liefst in Europa.

COPA AMERICA

Ramiro Vaca greep het platform van de Copa America aan om zich in de kijker te spelen van Beerschot. De aanvallende middenvelder maakt al van zijn 17de deel uit van de Boliviaanse nationale ploeg en doorheen de jaren werd hij er steeds belangrijker. In de groepsfase van het Amerikaanse landentoernooi was hij bijvoorbeeld een basisspeler in drie van de vier wedstrijden. En zijn individuele prestaties waren toen ook meer dan behoorlijk.



Foto Instagram: ramirovaca8

Ramiro Vaca was in de Copa America een belangrijke schakel in de Boliviaanse nationale ploeg, dat weliswaar iedere groepswedstrijd verloor. Hij profileerde zich als de absolute regisseur, want geen enkele ploegmaat verstuurde meer passes dan hem. Op gemiddelde basis behoorde Vaca in dat onderdeel zelfs tot de top tien onder alle deelnemende spelers aan de Copa America. Daarnaast kon de Boliviaan zich in juni ook onderscheiden met een arsenaal aan dreigende passing.

WACHTEN OP VACA

Die kernkwaliteit was dus ook Beerschot niet ontgaan, waar Ramiro Vaca verwacht wordt om de nodige creativiteit en dreigende passing te voorzien. Al zal de club wel rekening moeten houden met een nodige inloop- en aanpassingsperiode voor hun nieuwe aanwinst. Maar de luxe van tijd heeft Beerschot echter niet. Argentijnse en Braziliaanse spelers hebben doorgaans een bepaalde integratieperiode nodig om zich aan te passen in Europa, maar voor Boliviaanse voetballers duurt dat proces meestal nog wat langer.

LEES OOK: Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Wordt Vaca een topper bij Beerschot?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

116
116
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

123
123
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

80
80
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

150
150
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

70
70
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

96
96
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

137
137
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

36
36
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

66
66
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

220
220
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1285
1285
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

132
132
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

194
194
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

388
388
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

145
145
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

371
371
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws