Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

door
Beerschot pakt uit met sensatie: ‘Nieuwe Losada’

Het heeft een eindje geduurd, maar met Lawrence Shankland en Ramiro Vaca heeft Beerschot eindelijk twee kwalitatieve aanvallende pionnen aangetrokken. De verwachtingen rond beide nieuwkomers zijn hooggespannen en vooral de komst Vaca kan weleens een schot in de roos zijn.


RODE LANTAARN

Ondanks een schamele 1 op 15 blijft het positivisme heersen bij Beerschot. Vorig weekend ging de ploeg van Peter Maes met 3-2 onderuit tegen Club Brugge, maar Beerschot werd in het Jan Breydelstadion allerminst van de mat gespeeld. De Mannekes vochten voor elke meter en knokten zich keer op keer terug in de wedstrijd. De geleverde prestaties van Beerschot zijn dit seizoen over het algemeen positief, maar de punten blijven weliswaar nog achter.



Beerschot bezit vandaag de rode lantaarn in de Jupiler Pro League en dat komt grotendeels door een tekort aan offensieve slagkracht en creativiteit. Samen met OH Leuven en Sint-Truiden behoort Beerschot namelijk tot de minst productieve ploegen in de Belgische competitie. De Mannekes konden slechts vier doelpunten scoren in vijf competitiewedstrijden en dat gemiddelde in de eerstvolgende wedstrijden absoluut opgekrikt worden.

RAMIRO VACA

Met Lawrence Shankland werd er alvast een nieuwe goalgetter aangetrokken, en om de kansencreatie naar een hoger niveau te brengen, pakte Beerschot uit met Ramiro Vaca. Die laatste is één van de grootste Boliviaanse talenten en bijgevolg liggen de verwachtingen erg hoog rond hem. “Vaca is een type speler dat tot de verbeelding spreekt”, verklaarde voorzitter Francis Vrancken eerder deze week namelijk op de clubwebsite van Beerschot.



Foto Instagram: ramirovaca8

“International, gespeeld tegen kleppers zoals Messi en Suárez, 22 jaar en nog een enorme groeimarge”, vervolgde Francis Vrancken. “Bovendien is een Boliviaanse speler zeldzaam en vernieuwend in onze Belgische competitie. Perfect voor het huidige en toekomstige Beerschot.” Technisch manager Sander Van Praet sprak ook vol lof over zijn nieuwste aanwinst. “Met zijn creativiteit en vista past hij perfect binnen het Beerschot-DNA."

INHAALBEWEGING

Ramiro Vaca is een technisch onderlegde nummer tien, die ook op de flank of als spits uit de voeten kan. En als het moet ook op de ‘acht’. De 22-jarige is een creatief type die bovendien ook nog eens tweebenig is. Kortom, een profiel dat vandaag van cruciaal belang is voor Beerschot. Dat moet ook wel, want de kansencreatie is dit seizoen een groot probleem voor de club. Momenteel bedraagt de gemiddelde expected goal-waarde per wedstrijd 1,17, terwijl het seizoensgemiddelde vorig jaar een pak hoger lag op 1,71.



Met Lawrence Shankland als nieuwe pinchhitter en Ramiro Vaca moet Beerschot klaar zijn om een ommekeer beweeg te brengen. Al wachtte de club wel erg lang op de cruciale aanvallende kwaliteitsinjectie, dit weekend werkt Beerschot namelijk al haar vijfde competitiewedstrijd af. Voorzitter Francis Vrancken wilde zich echter niet laten opjagen. “Nu goed, met Shankland en Vaca er nog eens bij zie ik ons er wel weer bovenop komen”, verklaarde hij aan Gazet van Antwerpen. “De competitie is ook nog maar voor tien procent achter de rug. Tijd genoeg om één en ander recht te zetten."

HET PLAN VAN VACA

Ramiro Vaca staat te boek als één van de grootste Boliviaanse voetbaltalenten, waarbij zijn specifieke speelstijl veel wegheeft van die van Hernan Losada. Enkele jaren terug werd hij zelfs beschouwd als één van de meest veelbelovende talenten in Zuid-Amerika, samen met onder andere Rodrygo Goes (Real Madrid), Carlos Cuesta (KRC Genk), Jan Carlos Hurtado (Boca Juniors) en Facundo Colidio (Internazionale, vorig seizoen verhuurd aan Sint-Truiden).

In het nabije verleden stond Ramiro Vaca in de belangstelling van een Portugese tweedeklasser alsook het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns. Maar de Boliviaanse nummer tien mikte op interessantere projecten en hij wachtte geduldig op de juiste club. De voorbije editie van de Copa America was voor Vaca vervolgens het ideale platform om zich in de kijker te spelen bij de clubs in Europa. A man with a plan.



Ronald Crespo, de voorzitter van Ramiro Vaca’s Boliviaanse ex-club The Strongest, maakte dat ook duidelijk voor de start van de Copa America. “Vooral Vaca wil zich laten zien in de Copa America”, verklaarde Crespo aan de Boliviaanse media. “Er waren gesprekken met clubs uit Zuid-Afrika, maar daar gaven we geen verder gevolg aan.” Vaca benadrukte altijd dat het zijn doel is om in het buitenland te voetballen. En het liefst in Europa.

COPA AMERICA

Ramiro Vaca greep het platform van de Copa America aan om zich in de kijker te spelen van Beerschot. De aanvallende middenvelder maakt al van zijn 17de deel uit van de Boliviaanse nationale ploeg en doorheen de jaren werd hij er steeds belangrijker. In de groepsfase van het Amerikaanse landentoernooi was hij bijvoorbeeld een basisspeler in drie van de vier wedstrijden. En zijn individuele prestaties waren toen ook meer dan behoorlijk.



Foto Instagram: ramirovaca8

Ramiro Vaca was in de Copa America een belangrijke schakel in de Boliviaanse nationale ploeg, dat weliswaar iedere groepswedstrijd verloor. Hij profileerde zich als de absolute regisseur, want geen enkele ploegmaat verstuurde meer passes dan hem. Op gemiddelde basis behoorde Vaca in dat onderdeel zelfs tot de top tien onder alle deelnemende spelers aan de Copa America. Daarnaast kon de Boliviaan zich in juni ook onderscheiden met een arsenaal aan dreigende passing.

WACHTEN OP VACA

Die kernkwaliteit was dus ook Beerschot niet ontgaan, waar Ramiro Vaca verwacht wordt om de nodige creativiteit en dreigende passing te voorzien. Al zal de club wel rekening moeten houden met een nodige inloop- en aanpassingsperiode voor hun nieuwe aanwinst. Maar de luxe van tijd heeft Beerschot echter niet. Argentijnse en Braziliaanse spelers hebben doorgaans een bepaalde integratieperiode nodig om zich aan te passen in Europa, maar voor Boliviaanse voetballers duurt dat proces meestal nog wat langer.

LEES OOK: Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Wordt Vaca een topper bij Beerschot?

Meest recent

AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

2
2
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

77
77
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

36
36
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

106
106
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

72
72
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

96
96
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

159
159
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

195
195
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

99
99
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

41
41
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

57
57
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

269
269
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

57
57
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

352
352
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

285
285
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

78
78
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

243
243
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

418
418
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

149
149
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

327
327
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

302
302
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

166
166
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

151
151
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

136
136

Meer sportnieuws