Paars-Wit zakt door ondergrens en verlaat roemloos Europa

door
Paars-Wit zakt door ondergrens en verlaat roemloos Europa

Voor het eerst in jaren mocht Anderlecht nog eens Europees aantreden maar het 'Europese sprookje' werd uiteindelijk één grote nachtmerrie voor Kompany en co. Op bezoek bij Vitesse leek het wel een wedstrijd tussen mannen en jongens, ondanks dat er wel wat ervaring rondliep bij Paars-Wit. Overleeft Vincent Kompany ook dit debacle bij Anderlecht?

Anderlecht wou vanavond absoluut de zege (of minstens de kwalificatie) meepakken op het veld van het Nederlandse Vitesse. Vorige week werd het na een spectaculaire wedstrijd nog 3-3 in het Lotto Park. De winnaar van dit onderlinge duel kreeg een plek in de groepsfase van de Conference League. Bij Paars-Wit ontbrak Delcroix, in zijn plek kwam Harwood-Bellis. De bekendste naam bij Vitesse (voor ons) was Openda. In de Gelredome waren ongeveer 10.000 toeschouwers aanwezig.
Horrorstart bezorgt Anderlecht veel zorgen halfweg

Het werd een horrorstart voor de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen vloog een afgeweken voorzet-schot van Wittek in doel, de vroege 1-0 voor Vitesse was een feit. Een zwak Anderlecht gaf totaal niet thuis in de openingsfase en ontsnapte even later zelfs aan een dubbele achterstand toen opnieuw Wittek teveel ruimte kreeg in de zestien meter maar zijn gekraakte poging in hoekschop zag vliegen. Het team van Kompany werd nadien wel iets beter maar echte kansen kon het voorlopig niet afdwingen. Pas halfweg de eerste periode was er een prima poging van Zirkzee, de redding van Schubert mocht er ook wezen. Paars-Wit was nu beter dan de thuisploeg maar de grote kansen bleven wel voor de Nederlanders: eerst schoot Tronstad nipt over en even later kreeg Van Crombrugge met moeite een knal van de alom tegenwoordige Wittek onder controle. Halfweg had Anderlecht nog enorm veel werk voor de boeg om zich te verzekeren van Europees voetbal tot het einde van het jaar.

Na minder dan vijf minuten spelen ligt de bal al in het mandje voor Vitesse.
Onwaarschijnlijk: ook na de rust vroeg doelpunt voor Vitesse
Ook na de pauze was de start weer voor de thuisploeg. Opnieuw Wittek sloeg na amper drie minuten toe door aan de tweede paal de 2-0 in doel te jagen, het werd stilaan een dramatische avond voor Anderlecht. Een reactie bleef ook nadien volledig uit, het voetbal dat de bezoekers op de mat brachten deed vaak pijn aan de ogen. Op het uur ging een schot van (de voor de rest totaal onzichtbare) Refaelov hoog over. Pas op een dik kwartier van het einde kregen de bezoekers nog eens een mogelijkheid, Dauda pakte de bal goed mee maar vanuit een scherpe hoek schoot hij hopeloos over, ondertussen had Kompany al een rist vervangingen doorgevoerd (waaronder de onzichtbare Zirkzee). En toch kregen we in de slotfase nog een wedstrijd: op tien minuten van het einde knalde Olsson op de paal maar de goed gevolgde Refaelov maakte er 2-1 van. Echt grote kansen waren er echter nadien niet meer en zo gaat Anderlecht roemloos onderuit nog voor er 'echt' Europees gevoetbald wordt.
Scoreverloop:
1-0 (5') Wittek, 2-0 (49') Wittek, 2-1 (80') Refaelov

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Moet Kompany opkrassen bij Anderlecht?

Meest recent

Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

3
3
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

11
11
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

146
146
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

26
26
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

40
40
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

32
32
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

152
152
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

224
224
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

160
160
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

170
170
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

62
62
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

133
133
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

265
265
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

260
260
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

112
112
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

315
315
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

137
137
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

198
198
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

488
488
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

430
430
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

501
501
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

105
105
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

140
140
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

164
164

Meer sportnieuws