Paars-Wit zakt door ondergrens en verlaat roemloos Europa

door
Paars-Wit zakt door ondergrens en verlaat roemloos Europa

Voor het eerst in jaren mocht Anderlecht nog eens Europees aantreden maar het 'Europese sprookje' werd uiteindelijk één grote nachtmerrie voor Kompany en co. Op bezoek bij Vitesse leek het wel een wedstrijd tussen mannen en jongens, ondanks dat er wel wat ervaring rondliep bij Paars-Wit. Overleeft Vincent Kompany ook dit debacle bij Anderlecht?

Anderlecht wou vanavond absoluut de zege (of minstens de kwalificatie) meepakken op het veld van het Nederlandse Vitesse. Vorige week werd het na een spectaculaire wedstrijd nog 3-3 in het Lotto Park. De winnaar van dit onderlinge duel kreeg een plek in de groepsfase van de Conference League. Bij Paars-Wit ontbrak Delcroix, in zijn plek kwam Harwood-Bellis. De bekendste naam bij Vitesse (voor ons) was Openda. In de Gelredome waren ongeveer 10.000 toeschouwers aanwezig.
Horrorstart bezorgt Anderlecht veel zorgen halfweg

Het werd een horrorstart voor de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen vloog een afgeweken voorzet-schot van Wittek in doel, de vroege 1-0 voor Vitesse was een feit. Een zwak Anderlecht gaf totaal niet thuis in de openingsfase en ontsnapte even later zelfs aan een dubbele achterstand toen opnieuw Wittek teveel ruimte kreeg in de zestien meter maar zijn gekraakte poging in hoekschop zag vliegen. Het team van Kompany werd nadien wel iets beter maar echte kansen kon het voorlopig niet afdwingen. Pas halfweg de eerste periode was er een prima poging van Zirkzee, de redding van Schubert mocht er ook wezen. Paars-Wit was nu beter dan de thuisploeg maar de grote kansen bleven wel voor de Nederlanders: eerst schoot Tronstad nipt over en even later kreeg Van Crombrugge met moeite een knal van de alom tegenwoordige Wittek onder controle. Halfweg had Anderlecht nog enorm veel werk voor de boeg om zich te verzekeren van Europees voetbal tot het einde van het jaar.

Na minder dan vijf minuten spelen ligt de bal al in het mandje voor Vitesse.
Onwaarschijnlijk: ook na de rust vroeg doelpunt voor Vitesse
Ook na de pauze was de start weer voor de thuisploeg. Opnieuw Wittek sloeg na amper drie minuten toe door aan de tweede paal de 2-0 in doel te jagen, het werd stilaan een dramatische avond voor Anderlecht. Een reactie bleef ook nadien volledig uit, het voetbal dat de bezoekers op de mat brachten deed vaak pijn aan de ogen. Op het uur ging een schot van (de voor de rest totaal onzichtbare) Refaelov hoog over. Pas op een dik kwartier van het einde kregen de bezoekers nog eens een mogelijkheid, Dauda pakte de bal goed mee maar vanuit een scherpe hoek schoot hij hopeloos over, ondertussen had Kompany al een rist vervangingen doorgevoerd (waaronder de onzichtbare Zirkzee). En toch kregen we in de slotfase nog een wedstrijd: op tien minuten van het einde knalde Olsson op de paal maar de goed gevolgde Refaelov maakte er 2-1 van. Echt grote kansen waren er echter nadien niet meer en zo gaat Anderlecht roemloos onderuit nog voor er 'echt' Europees gevoetbald wordt.
Scoreverloop:
1-0 (5') Wittek, 2-0 (49') Wittek, 2-1 (80') Refaelov

LEES OOK: Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Moet Kompany opkrassen bij Anderlecht?

Meest recent

Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

9
9
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

9
9
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

92
92
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

36
36
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

52
52
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

215
215
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

108
108
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

146
146
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

46
46
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

67
67
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

347
347
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

155
155
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

780
780
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

148
148
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

82
82
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

252
252
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

91
91
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

421
421
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

245
245
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

72
72
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

243
243
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

62
62
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

195
195
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

140
140
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

517
517

Meer sportnieuws