'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

door
'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

Anderlecht hoefde vorig weekend niet aan de bak in de Jupiler Pro League, want het zag zijn wedstrijd tegen AA Gent uitgesteld worden. Op die manier konden beide teams zich optimaal voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs van de Conference League, waarin ze nog vol aan de bak moeten om zich voor de groepsfase te plaatsen.

Anderlecht zal bijvoorbeeld moeten gaan winnen in Arnhem, nadat het vorige week in zijn heenwedstrijd thuis tegen Vitesse vrede moest nemen met een 3-3-gelijkspel. Paars-Wit zou dus de steun van zijn supporters kunnen gebruiken, alleen zijn die niet welkom bij Europese uitwedstrijden. In Arnhem vrezen ze echter dat er toch Brusselse fans zullen opdagen.

Volgens de Gelderlander heeft het stadsbestuur daarom een noodverordening aangekondigd van woensdagnamiddag 17u tot en met donderdagavond 23u59. De politie zou immers aanwijzingen hebben dat de supportersgroepen van beide teams een gewelddadig treffen zouden willen organiseren en op die manier kunnen ze Belgische fans uit Nederland weren. Ook vorige week bij de heenmatch hield de Brusselse politie een gelijkaardige actie, waarbij uiteindelijk zelfs zeven Vitesse-fans gearresteerd werden.

UPDATE 26/08
Er heersen in Nederland nog steeds grote zorgen over gewelddadige confrontaties tussen fans van Anderlecht en Vitesse. Door de noodverordening in Arnhem bestaat de vrees dat de hooligans nu zullen uitwijken naar nabijgelegen gemeentes voor hun georganiseerde knokpartijen. Zo meldt de Gelderlander dat er inmiddels ook in Ede een noodverordening aangekondigd is, nadat bij de lokale politie een melding binnengekomen was dat de fans naar daar zouden afzakken.

"We hopen natuurlijk dat Vitesse een goed resultaat behaalt, maar supporters met de intentie tot geweld zijn niet welkom, zowel bij ons niet als bij Arnhem niet", reageert burgemeester René Verhulst.

LEES OOK: Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Denk je dat er rellen zullen zijn?

Meest recent

Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

21
21
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

21
21
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

26
26
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

198
198
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

86
86
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

169
169
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

193
193
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

523
523
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

57
57
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

399
399
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

146
146
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

111
111
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

231
231
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

320
320
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

339
339
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

391
391
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

329
329
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

90
90
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

453
453
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

96
96
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

138
138
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

107
107
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

317
317
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

85
85
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

69
69

Meer sportnieuws