'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

door
'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

Anderlecht hoefde vorig weekend niet aan de bak in de Jupiler Pro League, want het zag zijn wedstrijd tegen AA Gent uitgesteld worden. Op die manier konden beide teams zich optimaal voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs van de Conference League, waarin ze nog vol aan de bak moeten om zich voor de groepsfase te plaatsen.

Anderlecht zal bijvoorbeeld moeten gaan winnen in Arnhem, nadat het vorige week in zijn heenwedstrijd thuis tegen Vitesse vrede moest nemen met een 3-3-gelijkspel. Paars-Wit zou dus de steun van zijn supporters kunnen gebruiken, alleen zijn die niet welkom bij Europese uitwedstrijden. In Arnhem vrezen ze echter dat er toch Brusselse fans zullen opdagen.

Volgens de Gelderlander heeft het stadsbestuur daarom een noodverordening aangekondigd van woensdagnamiddag 17u tot en met donderdagavond 23u59. De politie zou immers aanwijzingen hebben dat de supportersgroepen van beide teams een gewelddadig treffen zouden willen organiseren en op die manier kunnen ze Belgische fans uit Nederland weren. Ook vorige week bij de heenmatch hield de Brusselse politie een gelijkaardige actie, waarbij uiteindelijk zelfs zeven Vitesse-fans gearresteerd werden.

UPDATE 26/08
Er heersen in Nederland nog steeds grote zorgen over gewelddadige confrontaties tussen fans van Anderlecht en Vitesse. Door de noodverordening in Arnhem bestaat de vrees dat de hooligans nu zullen uitwijken naar nabijgelegen gemeentes voor hun georganiseerde knokpartijen. Zo meldt de Gelderlander dat er inmiddels ook in Ede een noodverordening aangekondigd is, nadat bij de lokale politie een melding binnengekomen was dat de fans naar daar zouden afzakken.

"We hopen natuurlijk dat Vitesse een goed resultaat behaalt, maar supporters met de intentie tot geweld zijn niet welkom, zowel bij ons niet als bij Arnhem niet", reageert burgemeester René Verhulst.

LEES OOK: 'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Denk je dat er rellen zullen zijn?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

28
28
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

128
128
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

63
63
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

41
41
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

169
169
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

339
339
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

133
133
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

153
153
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

143
143
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

472
472
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

164
164
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

654
654
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

192
192
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

904
904
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

162
162
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

295
295
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

540
540
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

847
847
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1003
1003
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

61
61

Meer sportnieuws