'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

door
'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

Anderlecht hoefde vorig weekend niet aan de bak in de Jupiler Pro League, want het zag zijn wedstrijd tegen AA Gent uitgesteld worden. Op die manier konden beide teams zich optimaal voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs van de Conference League, waarin ze nog vol aan de bak moeten om zich voor de groepsfase te plaatsen.

Anderlecht zal bijvoorbeeld moeten gaan winnen in Arnhem, nadat het vorige week in zijn heenwedstrijd thuis tegen Vitesse vrede moest nemen met een 3-3-gelijkspel. Paars-Wit zou dus de steun van zijn supporters kunnen gebruiken, alleen zijn die niet welkom bij Europese uitwedstrijden. In Arnhem vrezen ze echter dat er toch Brusselse fans zullen opdagen.

Volgens de Gelderlander heeft het stadsbestuur daarom een noodverordening aangekondigd van woensdagnamiddag 17u tot en met donderdagavond 23u59. De politie zou immers aanwijzingen hebben dat de supportersgroepen van beide teams een gewelddadig treffen zouden willen organiseren en op die manier kunnen ze Belgische fans uit Nederland weren. Ook vorige week bij de heenmatch hield de Brusselse politie een gelijkaardige actie, waarbij uiteindelijk zelfs zeven Vitesse-fans gearresteerd werden.

UPDATE 26/08
Er heersen in Nederland nog steeds grote zorgen over gewelddadige confrontaties tussen fans van Anderlecht en Vitesse. Door de noodverordening in Arnhem bestaat de vrees dat de hooligans nu zullen uitwijken naar nabijgelegen gemeentes voor hun georganiseerde knokpartijen. Zo meldt de Gelderlander dat er inmiddels ook in Ede een noodverordening aangekondigd is, nadat bij de lokale politie een melding binnengekomen was dat de fans naar daar zouden afzakken.

"We hopen natuurlijk dat Vitesse een goed resultaat behaalt, maar supporters met de intentie tot geweld zijn niet welkom, zowel bij ons niet als bij Arnhem niet", reageert burgemeester René Verhulst.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

Denk je dat er rellen zullen zijn?

Meest recent

Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

10
10
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

24
24
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

137
137
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

140
140
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

48
48
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

35
35
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

84
84
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

212
212
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

151
151
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

216
216
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

151
151
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

317
317
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

86
86
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

59
59
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

122
122
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

306
306
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

215
215
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

78
78
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

196
196
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

129
129
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

64
64
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

802
802
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

952
952
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

480
480

Meer sportnieuws