'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

door
'Tweede noodverordening uit vrees voor rellen met Anderlecht-fans'

Anderlecht hoefde vorig weekend niet aan de bak in de Jupiler Pro League, want het zag zijn wedstrijd tegen AA Gent uitgesteld worden. Op die manier konden beide teams zich optimaal voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs van de Conference League, waarin ze nog vol aan de bak moeten om zich voor de groepsfase te plaatsen.

Anderlecht zal bijvoorbeeld moeten gaan winnen in Arnhem, nadat het vorige week in zijn heenwedstrijd thuis tegen Vitesse vrede moest nemen met een 3-3-gelijkspel. Paars-Wit zou dus de steun van zijn supporters kunnen gebruiken, alleen zijn die niet welkom bij Europese uitwedstrijden. In Arnhem vrezen ze echter dat er toch Brusselse fans zullen opdagen.

Volgens de Gelderlander heeft het stadsbestuur daarom een noodverordening aangekondigd van woensdagnamiddag 17u tot en met donderdagavond 23u59. De politie zou immers aanwijzingen hebben dat de supportersgroepen van beide teams een gewelddadig treffen zouden willen organiseren en op die manier kunnen ze Belgische fans uit Nederland weren. Ook vorige week bij de heenmatch hield de Brusselse politie een gelijkaardige actie, waarbij uiteindelijk zelfs zeven Vitesse-fans gearresteerd werden.

UPDATE 26/08
Er heersen in Nederland nog steeds grote zorgen over gewelddadige confrontaties tussen fans van Anderlecht en Vitesse. Door de noodverordening in Arnhem bestaat de vrees dat de hooligans nu zullen uitwijken naar nabijgelegen gemeentes voor hun georganiseerde knokpartijen. Zo meldt de Gelderlander dat er inmiddels ook in Ede een noodverordening aangekondigd is, nadat bij de lokale politie een melding binnengekomen was dat de fans naar daar zouden afzakken.

"We hopen natuurlijk dat Vitesse een goed resultaat behaalt, maar supporters met de intentie tot geweld zijn niet welkom, zowel bij ons niet als bij Arnhem niet", reageert burgemeester René Verhulst.

LEES OOK: Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

Denk je dat er rellen zullen zijn?

Meest recent

Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

210
210
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

82
82
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

173
173
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

526
526
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1095
1095
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

678
678
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

983
983
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

979
979
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1337
1337
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

1849
1849
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1854
1854
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1111
1111
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

26
26
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

914
914
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

258
258
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

189
189
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

90
90
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

160
160
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

234
234
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

71
71
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

346
346
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

65
65
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

202
202
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

324
324

Meer sportnieuws