Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

1284
Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

 Mats Rits beleeft niet de leukste weken bij Club Brugge. In de voorbije twee wedstrijden tegen Zulte Waregem en Beerschot raakte de 28-jarige middenvelder amper aan zes speelminuten.

JUBILEUM MET EEN DOMPER

Vorig weekend vierde Mats Rits een jubileum bij Club Brugge. De 28-jarige middenvelder speelde zondag tegen Beerschot, zijn ex-club nota bene, namelijk zijn 100e wedstrijd voor Blauw-Zwart. Hoewel Club deze match won met 3-2 cijfers, zal Rits toch met een dubbel gevoel terugblikken op zijn nieuwe mijlpaal bij Club Brugge. De sterkhouder van vorig seizoen lijkt dit jaar immers zijn oorspronkelijke basisplaats kwijt te spelen.



TOPSEIZOEN

Mats Rits was vorig seizoen de onbetwiste nummer zes bij Club Brugge. Hij vergaarde  op die positie een enorm aantal van 3.119 minuten, waarmee hij met voorsprong de concurrentieslag won van Eder Balanta (1.2181 minuten), Odilon Kossounou (148 minuten) en Thomas Van den Keybus (32 minuten). Door zijn sterke prestaties werd Rits door verschillende analisten zelfs getipt om geselecteerd te worden voor de Rode Duivels.
 


Roberto Martinez besloot uiteindelijk om Mats Rits niet op te roepen voor het nationale elftal, maar desondanks mocht de middenvelder van Club Brugge terugkijken op een topseizoen. Rits vatte het voorbije seizoen oorspronkelijk aan als back-up voor Eder Balanta, maar naarmate het seizoen vorderde, eiste de 26-jarige middenvelder een vaste basisplaats op in de ploeg van Philippe Clement. En die gaf Rits niet meer uit handen.
 

DUBBELE DOMPER
 

En ook in het huidige voetbalseizoen was de algemene verwachting dat Mats Rits de voorkeur zou blijven genieten op Eder Balanta. In de competitieopener tegen KAS Eupen startte Rits dan ook als nummer zes, maar in de volgende competitiewedstrijden koos Philippe Clement steevast voor Balanta op die positie. De Colombiaanse breker is dit seizoen één van de grote sterkhouders geworden bij Club, en dat betekent dus slecht nieuws voor Rits.
 

Sinds Eder Balanta de titularis is op de nummer zes, wordt Mats Rits doorgaans iets hogerop uitgespeeld als centrale middenvelder. Maar in de voorlaatste wedstrijd tegen Zulte Waregem raakte hij zelfs niet van de bank. Daarna vierde Rits vorig weekend tegen Beerschot zijn 100ste wedstrijd voor Club Brugge in mineur, middels een invalbeurt van amper zes minuten. Kopzorgen dus voor Rits, die er met Owen Otasowie op de koop toe ook nog eens een extra concurrent heeft bijgekregen.

 


In de huidige editie van de Jupiler Pro League telt Mats Rits weliswaar nog een respectabel aantal speelminuten van 310 stuks, maar het is al sinds de wedstrijd tegen KAS Eupen geleden dat hij zijn geliefkoosde positie van nummer zes bekleedde. Eder Balanta is incontournable geworden in die rol en hij speelde elk van zijn 397 competitieminuten als verdedigende middenvelder. De Colombiaan stelt voorlopig niet teleur, de sterke beer is dit seizoen zelfs één van de meest gevierde spelers bij Club Brugge.
 

BERESTERKE BALANTA
 

In de wedstrijd tegen Beerschot was Eder Balanta andermaal de grote Brugse uitblinker. De Colombiaan blonk uiteraard vooral uit in het defensieve gebied. Hij telde namelijk maar liefst 17 balrecuperaties en hij won ook 14 duels. In beide onderdelen was Balanta de best presterende speler bij Club Brugge. Daarnaast verloor de 28-jarige zondag slechts één keer de bal. Enkel invaller Daniel Perez telde minder balverlies: logisch want de spits speelde tegen Beerschot maar zes minuten.
 

Wedstrijd na wedstrijd behoort Eder Balanta tot de beste spelers van Club Brugge en hij speelt momenteel misschien wel op zijn beste niveau sinds zijn aankomst in september 2019.  De Colombiaan kon zondag tegen Beerschot zelfs een doelpunt scoren, iets wat uiteraard mooi meegenomen is, maar zeker geen vereiste voor zo’n type speler. Balanta is eerder een speler die zich onderscheidt met een indrukwekkende fysiek, balrecuperaties, een hoge intensiteit, veel duels, grinta en powerplay.

 


Logischerwijze valt Eder Balanta dit seizoen onder te brengen tot één van de beste verdedigende middenvelder in de Jupiler Pro League. Onder zijn positionele collega’s gaat niemand alvast meer duels aan dan de Colombiaan en daarin is hij ook erg efficiënt. Enkel Casper Nielsen (Union SG), Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) en Carel Eiting (KRC Genk) zijn nog iets efficiënter in de algemene duels dan Balanta. Daarnaast telt enkel Maxime D’Arpino (KV Oostende) meer geslaagde defensieve duels dan hem.
 

OWEN OTASOWIE
 

Mats Rits moet zich dus voorlopig schikken als een back-up voor Eder Balanta en Ruud Vormer. Daarnaast krijgt hij er met Owen Otasowie ook nog een stevige concurrent bij voor beide posities. De Amerikaanse aanwinst is een extreem polyvalente speler, maar Philippe Clement ziet in Otasowie voornamelijk een middenvelder. "Owen is een atletische middenvelder", verklaarde Clement namelijk over de aanwinst van Wolverhampton.


De coach van Club Brugge vergelijkt het profiel van Owen Otasowie met dat van Eder Balanta, maar de Amerikaan zal eerst nog een onontbeerlijke aanpassingsperiode nodig hebben. “Van dat type hebben we enkel Balanta. Hij zal de intensiteit van onze trainingen en matchen nog gewoon moeten worden, dat leiden we af uit de tests. Hij is nog jong en heeft veel progressiemarge.”
 


Het is duidelijk dat Club Brugge grote plannen heeft met Owen Otasowie, want de Amerikaan kostte een aanzienlijke transfersom van vier miljoen euro. Op die manier worden de plaatsjes op het Brugse centrale middenveld wel erg duur. Anderzijds bezit Mats Rits wel een meer voetballend profiel dan Otasowie en Eder Balanta. En dat specifiek verschil kan later op het seizoen, en in enkele specifieke wedstrijden, weleens in het voordeel spelen van Rits.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Zal Rits dit seizoen nog een basisspeler worden?

Meest recent

Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

3
3
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

23
23
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

220
220
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

41
41
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

177
177
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

41
41
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

164
164
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

218
218
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

371
371
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

319
319
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

91
91
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

87
87
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

297
297
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

153
153
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

480
480
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

374
374
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

275
275
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

437
437
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

218
218
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

340
340
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

199
199
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

191
191
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

54
54
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

93
93
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

111
111

Meer sportnieuws