Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

1284
Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

 Mats Rits beleeft niet de leukste weken bij Club Brugge. In de voorbije twee wedstrijden tegen Zulte Waregem en Beerschot raakte de 28-jarige middenvelder amper aan zes speelminuten.

JUBILEUM MET EEN DOMPER

Vorig weekend vierde Mats Rits een jubileum bij Club Brugge. De 28-jarige middenvelder speelde zondag tegen Beerschot, zijn ex-club nota bene, namelijk zijn 100e wedstrijd voor Blauw-Zwart. Hoewel Club deze match won met 3-2 cijfers, zal Rits toch met een dubbel gevoel terugblikken op zijn nieuwe mijlpaal bij Club Brugge. De sterkhouder van vorig seizoen lijkt dit jaar immers zijn oorspronkelijke basisplaats kwijt te spelen.



TOPSEIZOEN

Mats Rits was vorig seizoen de onbetwiste nummer zes bij Club Brugge. Hij vergaarde  op die positie een enorm aantal van 3.119 minuten, waarmee hij met voorsprong de concurrentieslag won van Eder Balanta (1.2181 minuten), Odilon Kossounou (148 minuten) en Thomas Van den Keybus (32 minuten). Door zijn sterke prestaties werd Rits door verschillende analisten zelfs getipt om geselecteerd te worden voor de Rode Duivels.
 


Roberto Martinez besloot uiteindelijk om Mats Rits niet op te roepen voor het nationale elftal, maar desondanks mocht de middenvelder van Club Brugge terugkijken op een topseizoen. Rits vatte het voorbije seizoen oorspronkelijk aan als back-up voor Eder Balanta, maar naarmate het seizoen vorderde, eiste de 26-jarige middenvelder een vaste basisplaats op in de ploeg van Philippe Clement. En die gaf Rits niet meer uit handen.
 

DUBBELE DOMPER
 

En ook in het huidige voetbalseizoen was de algemene verwachting dat Mats Rits de voorkeur zou blijven genieten op Eder Balanta. In de competitieopener tegen KAS Eupen startte Rits dan ook als nummer zes, maar in de volgende competitiewedstrijden koos Philippe Clement steevast voor Balanta op die positie. De Colombiaanse breker is dit seizoen één van de grote sterkhouders geworden bij Club, en dat betekent dus slecht nieuws voor Rits.
 

Sinds Eder Balanta de titularis is op de nummer zes, wordt Mats Rits doorgaans iets hogerop uitgespeeld als centrale middenvelder. Maar in de voorlaatste wedstrijd tegen Zulte Waregem raakte hij zelfs niet van de bank. Daarna vierde Rits vorig weekend tegen Beerschot zijn 100ste wedstrijd voor Club Brugge in mineur, middels een invalbeurt van amper zes minuten. Kopzorgen dus voor Rits, die er met Owen Otasowie op de koop toe ook nog eens een extra concurrent heeft bijgekregen.

 


In de huidige editie van de Jupiler Pro League telt Mats Rits weliswaar nog een respectabel aantal speelminuten van 310 stuks, maar het is al sinds de wedstrijd tegen KAS Eupen geleden dat hij zijn geliefkoosde positie van nummer zes bekleedde. Eder Balanta is incontournable geworden in die rol en hij speelde elk van zijn 397 competitieminuten als verdedigende middenvelder. De Colombiaan stelt voorlopig niet teleur, de sterke beer is dit seizoen zelfs één van de meest gevierde spelers bij Club Brugge.
 

BERESTERKE BALANTA
 

In de wedstrijd tegen Beerschot was Eder Balanta andermaal de grote Brugse uitblinker. De Colombiaan blonk uiteraard vooral uit in het defensieve gebied. Hij telde namelijk maar liefst 17 balrecuperaties en hij won ook 14 duels. In beide onderdelen was Balanta de best presterende speler bij Club Brugge. Daarnaast verloor de 28-jarige zondag slechts één keer de bal. Enkel invaller Daniel Perez telde minder balverlies: logisch want de spits speelde tegen Beerschot maar zes minuten.
 

Wedstrijd na wedstrijd behoort Eder Balanta tot de beste spelers van Club Brugge en hij speelt momenteel misschien wel op zijn beste niveau sinds zijn aankomst in september 2019.  De Colombiaan kon zondag tegen Beerschot zelfs een doelpunt scoren, iets wat uiteraard mooi meegenomen is, maar zeker geen vereiste voor zo’n type speler. Balanta is eerder een speler die zich onderscheidt met een indrukwekkende fysiek, balrecuperaties, een hoge intensiteit, veel duels, grinta en powerplay.

 


Logischerwijze valt Eder Balanta dit seizoen onder te brengen tot één van de beste verdedigende middenvelder in de Jupiler Pro League. Onder zijn positionele collega’s gaat niemand alvast meer duels aan dan de Colombiaan en daarin is hij ook erg efficiënt. Enkel Casper Nielsen (Union SG), Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) en Carel Eiting (KRC Genk) zijn nog iets efficiënter in de algemene duels dan Balanta. Daarnaast telt enkel Maxime D’Arpino (KV Oostende) meer geslaagde defensieve duels dan hem.
 

OWEN OTASOWIE
 

Mats Rits moet zich dus voorlopig schikken als een back-up voor Eder Balanta en Ruud Vormer. Daarnaast krijgt hij er met Owen Otasowie ook nog een stevige concurrent bij voor beide posities. De Amerikaanse aanwinst is een extreem polyvalente speler, maar Philippe Clement ziet in Otasowie voornamelijk een middenvelder. "Owen is een atletische middenvelder", verklaarde Clement namelijk over de aanwinst van Wolverhampton.


De coach van Club Brugge vergelijkt het profiel van Owen Otasowie met dat van Eder Balanta, maar de Amerikaan zal eerst nog een onontbeerlijke aanpassingsperiode nodig hebben. “Van dat type hebben we enkel Balanta. Hij zal de intensiteit van onze trainingen en matchen nog gewoon moeten worden, dat leiden we af uit de tests. Hij is nog jong en heeft veel progressiemarge.”
 


Het is duidelijk dat Club Brugge grote plannen heeft met Owen Otasowie, want de Amerikaan kostte een aanzienlijke transfersom van vier miljoen euro. Op die manier worden de plaatsjes op het Brugse centrale middenveld wel erg duur. Anderzijds bezit Mats Rits wel een meer voetballend profiel dan Otasowie en Eder Balanta. En dat specifiek verschil kan later op het seizoen, en in enkele specifieke wedstrijden, weleens in het voordeel spelen van Rits.

LEES OOK: Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Zal Rits dit seizoen nog een basisspeler worden?

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

14
14
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

4
4
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

52
52
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

27
27
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

126
126
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

10
10
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

126
126
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

36
36
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

51
51
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

72
72
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

192
192
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

126
126
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

77
77
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1122
1122
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

169
169
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

76
76
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

26
26
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

111
111
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

312
312
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

136
136
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

63
63
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

140
140
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

135
135
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

83
83
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws