Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

1284
Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

 Mats Rits beleeft niet de leukste weken bij Club Brugge. In de voorbije twee wedstrijden tegen Zulte Waregem en Beerschot raakte de 28-jarige middenvelder amper aan zes speelminuten.

JUBILEUM MET EEN DOMPER

Vorig weekend vierde Mats Rits een jubileum bij Club Brugge. De 28-jarige middenvelder speelde zondag tegen Beerschot, zijn ex-club nota bene, namelijk zijn 100e wedstrijd voor Blauw-Zwart. Hoewel Club deze match won met 3-2 cijfers, zal Rits toch met een dubbel gevoel terugblikken op zijn nieuwe mijlpaal bij Club Brugge. De sterkhouder van vorig seizoen lijkt dit jaar immers zijn oorspronkelijke basisplaats kwijt te spelen.



TOPSEIZOEN

Mats Rits was vorig seizoen de onbetwiste nummer zes bij Club Brugge. Hij vergaarde  op die positie een enorm aantal van 3.119 minuten, waarmee hij met voorsprong de concurrentieslag won van Eder Balanta (1.2181 minuten), Odilon Kossounou (148 minuten) en Thomas Van den Keybus (32 minuten). Door zijn sterke prestaties werd Rits door verschillende analisten zelfs getipt om geselecteerd te worden voor de Rode Duivels.
 


Roberto Martinez besloot uiteindelijk om Mats Rits niet op te roepen voor het nationale elftal, maar desondanks mocht de middenvelder van Club Brugge terugkijken op een topseizoen. Rits vatte het voorbije seizoen oorspronkelijk aan als back-up voor Eder Balanta, maar naarmate het seizoen vorderde, eiste de 26-jarige middenvelder een vaste basisplaats op in de ploeg van Philippe Clement. En die gaf Rits niet meer uit handen.
 

DUBBELE DOMPER
 

En ook in het huidige voetbalseizoen was de algemene verwachting dat Mats Rits de voorkeur zou blijven genieten op Eder Balanta. In de competitieopener tegen KAS Eupen startte Rits dan ook als nummer zes, maar in de volgende competitiewedstrijden koos Philippe Clement steevast voor Balanta op die positie. De Colombiaanse breker is dit seizoen één van de grote sterkhouders geworden bij Club, en dat betekent dus slecht nieuws voor Rits.
 

Sinds Eder Balanta de titularis is op de nummer zes, wordt Mats Rits doorgaans iets hogerop uitgespeeld als centrale middenvelder. Maar in de voorlaatste wedstrijd tegen Zulte Waregem raakte hij zelfs niet van de bank. Daarna vierde Rits vorig weekend tegen Beerschot zijn 100ste wedstrijd voor Club Brugge in mineur, middels een invalbeurt van amper zes minuten. Kopzorgen dus voor Rits, die er met Owen Otasowie op de koop toe ook nog eens een extra concurrent heeft bijgekregen.

 


In de huidige editie van de Jupiler Pro League telt Mats Rits weliswaar nog een respectabel aantal speelminuten van 310 stuks, maar het is al sinds de wedstrijd tegen KAS Eupen geleden dat hij zijn geliefkoosde positie van nummer zes bekleedde. Eder Balanta is incontournable geworden in die rol en hij speelde elk van zijn 397 competitieminuten als verdedigende middenvelder. De Colombiaan stelt voorlopig niet teleur, de sterke beer is dit seizoen zelfs één van de meest gevierde spelers bij Club Brugge.
 

BERESTERKE BALANTA
 

In de wedstrijd tegen Beerschot was Eder Balanta andermaal de grote Brugse uitblinker. De Colombiaan blonk uiteraard vooral uit in het defensieve gebied. Hij telde namelijk maar liefst 17 balrecuperaties en hij won ook 14 duels. In beide onderdelen was Balanta de best presterende speler bij Club Brugge. Daarnaast verloor de 28-jarige zondag slechts één keer de bal. Enkel invaller Daniel Perez telde minder balverlies: logisch want de spits speelde tegen Beerschot maar zes minuten.
 

Wedstrijd na wedstrijd behoort Eder Balanta tot de beste spelers van Club Brugge en hij speelt momenteel misschien wel op zijn beste niveau sinds zijn aankomst in september 2019.  De Colombiaan kon zondag tegen Beerschot zelfs een doelpunt scoren, iets wat uiteraard mooi meegenomen is, maar zeker geen vereiste voor zo’n type speler. Balanta is eerder een speler die zich onderscheidt met een indrukwekkende fysiek, balrecuperaties, een hoge intensiteit, veel duels, grinta en powerplay.

 


Logischerwijze valt Eder Balanta dit seizoen onder te brengen tot één van de beste verdedigende middenvelder in de Jupiler Pro League. Onder zijn positionele collega’s gaat niemand alvast meer duels aan dan de Colombiaan en daarin is hij ook erg efficiënt. Enkel Casper Nielsen (Union SG), Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) en Carel Eiting (KRC Genk) zijn nog iets efficiënter in de algemene duels dan Balanta. Daarnaast telt enkel Maxime D’Arpino (KV Oostende) meer geslaagde defensieve duels dan hem.
 

OWEN OTASOWIE
 

Mats Rits moet zich dus voorlopig schikken als een back-up voor Eder Balanta en Ruud Vormer. Daarnaast krijgt hij er met Owen Otasowie ook nog een stevige concurrent bij voor beide posities. De Amerikaanse aanwinst is een extreem polyvalente speler, maar Philippe Clement ziet in Otasowie voornamelijk een middenvelder. "Owen is een atletische middenvelder", verklaarde Clement namelijk over de aanwinst van Wolverhampton.


De coach van Club Brugge vergelijkt het profiel van Owen Otasowie met dat van Eder Balanta, maar de Amerikaan zal eerst nog een onontbeerlijke aanpassingsperiode nodig hebben. “Van dat type hebben we enkel Balanta. Hij zal de intensiteit van onze trainingen en matchen nog gewoon moeten worden, dat leiden we af uit de tests. Hij is nog jong en heeft veel progressiemarge.”
 


Het is duidelijk dat Club Brugge grote plannen heeft met Owen Otasowie, want de Amerikaan kostte een aanzienlijke transfersom van vier miljoen euro. Op die manier worden de plaatsjes op het Brugse centrale middenveld wel erg duur. Anderzijds bezit Mats Rits wel een meer voetballend profiel dan Otasowie en Eder Balanta. En dat specifiek verschil kan later op het seizoen, en in enkele specifieke wedstrijden, weleens in het voordeel spelen van Rits.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

Zal Rits dit seizoen nog een basisspeler worden?

Meest recent

Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

6
6
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

118
118
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

35
35
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

49
49
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

81
81
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

26
26
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

89
89
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

85
85
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

48
48
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

33
33
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

274
274
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

45
45
Jan Boskamp beleefde pure waanzin: "Ik wist niet wat ik zag"

STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg ...

90
90
De Coninck ziet extra troef voor nieuwe recorddeal Club

Club Brugge verstevigde deze week zijn reputatie op het Europese toneel nog wat meer met een zeer ...

200
200
Vinicius slaat terug na zware sanctie en tonnen kritiek

Real Madrid pakte woensdagavond een belangrijke zege in de Champions League, door na een late ...

92
92
Pijnlijk: 'Anderlecht verkoos flop boven wereldkampioen'

Anderlecht neemt het om 21u in de Europa League op tegen Dinamo Zagreb. De laatste keer dat ...

173
173
'AA Gent droomt van monsterdeal: jackpot lonkt'

AA Gent blijft dit seizoen maar verbazen en prijkt ook na acht speeldagen nog steeds aan de leiding ...

214
214
Toby Alderweireld opnieuw doelwit: rechtbank velt stevig oordeel

Een waakhond die drie indringers wegjaagt, een vluchtwagen die in een gracht belandt en twee gewonde ...

139
139
'Anderlecht is het beu: Januzaj kan per direct tekenen'

Vitor Bruno stond te koken langs de lijn toen zijn nieuwe spelmaker een corner over alle koppen ...

611
611
Keiharde kritiek na Cercle: Vitor Bruno steekt tirade af

Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de league phase van de Europa ...

91
91
Zorgen om Godts: Alderweireld en Degryse vellen hard verdict

Manchester City en Paris Saint-Germain zorgden woensdagavond voor spektakel in de Champions League, ...

492
492
'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Antwerp kreeg in september een stevige tegenvaller te verwerken, want kort na het einde van de ...

191
191
Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

44
44
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

177
177

Meer sportnieuws