Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

1284
Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

 Mats Rits beleeft niet de leukste weken bij Club Brugge. In de voorbije twee wedstrijden tegen Zulte Waregem en Beerschot raakte de 28-jarige middenvelder amper aan zes speelminuten.

JUBILEUM MET EEN DOMPER

Vorig weekend vierde Mats Rits een jubileum bij Club Brugge. De 28-jarige middenvelder speelde zondag tegen Beerschot, zijn ex-club nota bene, namelijk zijn 100e wedstrijd voor Blauw-Zwart. Hoewel Club deze match won met 3-2 cijfers, zal Rits toch met een dubbel gevoel terugblikken op zijn nieuwe mijlpaal bij Club Brugge. De sterkhouder van vorig seizoen lijkt dit jaar immers zijn oorspronkelijke basisplaats kwijt te spelen.



TOPSEIZOEN

Mats Rits was vorig seizoen de onbetwiste nummer zes bij Club Brugge. Hij vergaarde  op die positie een enorm aantal van 3.119 minuten, waarmee hij met voorsprong de concurrentieslag won van Eder Balanta (1.2181 minuten), Odilon Kossounou (148 minuten) en Thomas Van den Keybus (32 minuten). Door zijn sterke prestaties werd Rits door verschillende analisten zelfs getipt om geselecteerd te worden voor de Rode Duivels.
 


Roberto Martinez besloot uiteindelijk om Mats Rits niet op te roepen voor het nationale elftal, maar desondanks mocht de middenvelder van Club Brugge terugkijken op een topseizoen. Rits vatte het voorbije seizoen oorspronkelijk aan als back-up voor Eder Balanta, maar naarmate het seizoen vorderde, eiste de 26-jarige middenvelder een vaste basisplaats op in de ploeg van Philippe Clement. En die gaf Rits niet meer uit handen.
 

DUBBELE DOMPER
 

En ook in het huidige voetbalseizoen was de algemene verwachting dat Mats Rits de voorkeur zou blijven genieten op Eder Balanta. In de competitieopener tegen KAS Eupen startte Rits dan ook als nummer zes, maar in de volgende competitiewedstrijden koos Philippe Clement steevast voor Balanta op die positie. De Colombiaanse breker is dit seizoen één van de grote sterkhouders geworden bij Club, en dat betekent dus slecht nieuws voor Rits.
 

Sinds Eder Balanta de titularis is op de nummer zes, wordt Mats Rits doorgaans iets hogerop uitgespeeld als centrale middenvelder. Maar in de voorlaatste wedstrijd tegen Zulte Waregem raakte hij zelfs niet van de bank. Daarna vierde Rits vorig weekend tegen Beerschot zijn 100ste wedstrijd voor Club Brugge in mineur, middels een invalbeurt van amper zes minuten. Kopzorgen dus voor Rits, die er met Owen Otasowie op de koop toe ook nog eens een extra concurrent heeft bijgekregen.

 


In de huidige editie van de Jupiler Pro League telt Mats Rits weliswaar nog een respectabel aantal speelminuten van 310 stuks, maar het is al sinds de wedstrijd tegen KAS Eupen geleden dat hij zijn geliefkoosde positie van nummer zes bekleedde. Eder Balanta is incontournable geworden in die rol en hij speelde elk van zijn 397 competitieminuten als verdedigende middenvelder. De Colombiaan stelt voorlopig niet teleur, de sterke beer is dit seizoen zelfs één van de meest gevierde spelers bij Club Brugge.
 

BERESTERKE BALANTA
 

In de wedstrijd tegen Beerschot was Eder Balanta andermaal de grote Brugse uitblinker. De Colombiaan blonk uiteraard vooral uit in het defensieve gebied. Hij telde namelijk maar liefst 17 balrecuperaties en hij won ook 14 duels. In beide onderdelen was Balanta de best presterende speler bij Club Brugge. Daarnaast verloor de 28-jarige zondag slechts één keer de bal. Enkel invaller Daniel Perez telde minder balverlies: logisch want de spits speelde tegen Beerschot maar zes minuten.
 

Wedstrijd na wedstrijd behoort Eder Balanta tot de beste spelers van Club Brugge en hij speelt momenteel misschien wel op zijn beste niveau sinds zijn aankomst in september 2019.  De Colombiaan kon zondag tegen Beerschot zelfs een doelpunt scoren, iets wat uiteraard mooi meegenomen is, maar zeker geen vereiste voor zo’n type speler. Balanta is eerder een speler die zich onderscheidt met een indrukwekkende fysiek, balrecuperaties, een hoge intensiteit, veel duels, grinta en powerplay.

 


Logischerwijze valt Eder Balanta dit seizoen onder te brengen tot één van de beste verdedigende middenvelder in de Jupiler Pro League. Onder zijn positionele collega’s gaat niemand alvast meer duels aan dan de Colombiaan en daarin is hij ook erg efficiënt. Enkel Casper Nielsen (Union SG), Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) en Carel Eiting (KRC Genk) zijn nog iets efficiënter in de algemene duels dan Balanta. Daarnaast telt enkel Maxime D’Arpino (KV Oostende) meer geslaagde defensieve duels dan hem.
 

OWEN OTASOWIE
 

Mats Rits moet zich dus voorlopig schikken als een back-up voor Eder Balanta en Ruud Vormer. Daarnaast krijgt hij er met Owen Otasowie ook nog een stevige concurrent bij voor beide posities. De Amerikaanse aanwinst is een extreem polyvalente speler, maar Philippe Clement ziet in Otasowie voornamelijk een middenvelder. "Owen is een atletische middenvelder", verklaarde Clement namelijk over de aanwinst van Wolverhampton.


De coach van Club Brugge vergelijkt het profiel van Owen Otasowie met dat van Eder Balanta, maar de Amerikaan zal eerst nog een onontbeerlijke aanpassingsperiode nodig hebben. “Van dat type hebben we enkel Balanta. Hij zal de intensiteit van onze trainingen en matchen nog gewoon moeten worden, dat leiden we af uit de tests. Hij is nog jong en heeft veel progressiemarge.”
 


Het is duidelijk dat Club Brugge grote plannen heeft met Owen Otasowie, want de Amerikaan kostte een aanzienlijke transfersom van vier miljoen euro. Op die manier worden de plaatsjes op het Brugse centrale middenveld wel erg duur. Anderzijds bezit Mats Rits wel een meer voetballend profiel dan Otasowie en Eder Balanta. En dat specifiek verschil kan later op het seizoen, en in enkele specifieke wedstrijden, weleens in het voordeel spelen van Rits.

LEES OOK: 'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Zal Rits dit seizoen nog een basisspeler worden?

Meest recent

'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Afgelopen seizoen leverde Club Brugge met Nicolo Tresoldi voor het eerst sinds lang nog eens de ...

69
69
De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

De wegen van Vitor Bruno zijn ondoorgrondelijk. Ook tegen Olympique Lyon sleutelde de coach van RSC ...

115
115
‘Drie Rode Duivels dumpen Van Bommel vóór eerste selectie’

Mark van Bommel moet zijn eerste selectie nog bekendmaken, maar ziet zijn kleedkamer nu al ...

117
117
Jackpot voor Club Brugge: 50 miljoen binnen handbereik

Club Brugge hoorde de kassa afgelopen zomer nog maar eens rinkelen, terwijl ook de vetpotten van de ...

311
311
Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

187
187
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

233
233
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

72
72
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

136
136
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

86
86
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

161
161
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

178
178
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

409
409
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

87
87
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

273
273
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

273
273
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

61
61
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

45
45
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

40
40
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

437
437
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

393
393
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

28
28
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

835
835
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

318
318
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

788
788
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

291
291

Meer sportnieuws