Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

door
Rits slikt dubbele domper bij Club Brugge

 Mats Rits beleeft niet de leukste weken bij Club Brugge. In de voorbije twee wedstrijden tegen Zulte Waregem en Beerschot raakte de 28-jarige middenvelder amper aan zes speelminuten.

JUBILEUM MET EEN DOMPER

Vorig weekend vierde Mats Rits een jubileum bij Club Brugge. De 28-jarige middenvelder speelde zondag tegen Beerschot, zijn ex-club nota bene, namelijk zijn 100e wedstrijd voor Blauw-Zwart. Hoewel Club deze match won met 3-2 cijfers, zal Rits toch met een dubbel gevoel terugblikken op zijn nieuwe mijlpaal bij Club Brugge. De sterkhouder van vorig seizoen lijkt dit jaar immers zijn oorspronkelijke basisplaats kwijt te spelen.



TOPSEIZOEN

Mats Rits was vorig seizoen de onbetwiste nummer zes bij Club Brugge. Hij vergaarde  op die positie een enorm aantal van 3.119 minuten, waarmee hij met voorsprong de concurrentieslag won van Eder Balanta (1.2181 minuten), Odilon Kossounou (148 minuten) en Thomas Van den Keybus (32 minuten). Door zijn sterke prestaties werd Rits door verschillende analisten zelfs getipt om geselecteerd te worden voor de Rode Duivels.
 


Roberto Martinez besloot uiteindelijk om Mats Rits niet op te roepen voor het nationale elftal, maar desondanks mocht de middenvelder van Club Brugge terugkijken op een topseizoen. Rits vatte het voorbije seizoen oorspronkelijk aan als back-up voor Eder Balanta, maar naarmate het seizoen vorderde, eiste de 26-jarige middenvelder een vaste basisplaats op in de ploeg van Philippe Clement. En die gaf Rits niet meer uit handen.
 

DUBBELE DOMPER
 

En ook in het huidige voetbalseizoen was de algemene verwachting dat Mats Rits de voorkeur zou blijven genieten op Eder Balanta. In de competitieopener tegen KAS Eupen startte Rits dan ook als nummer zes, maar in de volgende competitiewedstrijden koos Philippe Clement steevast voor Balanta op die positie. De Colombiaanse breker is dit seizoen één van de grote sterkhouders geworden bij Club, en dat betekent dus slecht nieuws voor Rits.
 

Sinds Eder Balanta de titularis is op de nummer zes, wordt Mats Rits doorgaans iets hogerop uitgespeeld als centrale middenvelder. Maar in de voorlaatste wedstrijd tegen Zulte Waregem raakte hij zelfs niet van de bank. Daarna vierde Rits vorig weekend tegen Beerschot zijn 100ste wedstrijd voor Club Brugge in mineur, middels een invalbeurt van amper zes minuten. Kopzorgen dus voor Rits, die er met Owen Otasowie op de koop toe ook nog eens een extra concurrent heeft bijgekregen.

 


In de huidige editie van de Jupiler Pro League telt Mats Rits weliswaar nog een respectabel aantal speelminuten van 310 stuks, maar het is al sinds de wedstrijd tegen KAS Eupen geleden dat hij zijn geliefkoosde positie van nummer zes bekleedde. Eder Balanta is incontournable geworden in die rol en hij speelde elk van zijn 397 competitieminuten als verdedigende middenvelder. De Colombiaan stelt voorlopig niet teleur, de sterke beer is dit seizoen zelfs één van de meest gevierde spelers bij Club Brugge.
 

BERESTERKE BALANTA
 

In de wedstrijd tegen Beerschot was Eder Balanta andermaal de grote Brugse uitblinker. De Colombiaan blonk uiteraard vooral uit in het defensieve gebied. Hij telde namelijk maar liefst 17 balrecuperaties en hij won ook 14 duels. In beide onderdelen was Balanta de best presterende speler bij Club Brugge. Daarnaast verloor de 28-jarige zondag slechts één keer de bal. Enkel invaller Daniel Perez telde minder balverlies: logisch want de spits speelde tegen Beerschot maar zes minuten.
 

Wedstrijd na wedstrijd behoort Eder Balanta tot de beste spelers van Club Brugge en hij speelt momenteel misschien wel op zijn beste niveau sinds zijn aankomst in september 2019.  De Colombiaan kon zondag tegen Beerschot zelfs een doelpunt scoren, iets wat uiteraard mooi meegenomen is, maar zeker geen vereiste voor zo’n type speler. Balanta is eerder een speler die zich onderscheidt met een indrukwekkende fysiek, balrecuperaties, een hoge intensiteit, veel duels, grinta en powerplay.

 


Logischerwijze valt Eder Balanta dit seizoen onder te brengen tot één van de beste verdedigende middenvelder in de Jupiler Pro League. Onder zijn positionele collega’s gaat niemand alvast meer duels aan dan de Colombiaan en daarin is hij ook erg efficiënt. Enkel Casper Nielsen (Union SG), Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) en Carel Eiting (KRC Genk) zijn nog iets efficiënter in de algemene duels dan Balanta. Daarnaast telt enkel Maxime D’Arpino (KV Oostende) meer geslaagde defensieve duels dan hem.
 

OWEN OTASOWIE
 

Mats Rits moet zich dus voorlopig schikken als een back-up voor Eder Balanta en Ruud Vormer. Daarnaast krijgt hij er met Owen Otasowie ook nog een stevige concurrent bij voor beide posities. De Amerikaanse aanwinst is een extreem polyvalente speler, maar Philippe Clement ziet in Otasowie voornamelijk een middenvelder. "Owen is een atletische middenvelder", verklaarde Clement namelijk over de aanwinst van Wolverhampton.


De coach van Club Brugge vergelijkt het profiel van Owen Otasowie met dat van Eder Balanta, maar de Amerikaan zal eerst nog een onontbeerlijke aanpassingsperiode nodig hebben. “Van dat type hebben we enkel Balanta. Hij zal de intensiteit van onze trainingen en matchen nog gewoon moeten worden, dat leiden we af uit de tests. Hij is nog jong en heeft veel progressiemarge.”
 


Het is duidelijk dat Club Brugge grote plannen heeft met Owen Otasowie, want de Amerikaan kostte een aanzienlijke transfersom van vier miljoen euro. Op die manier worden de plaatsjes op het Brugse centrale middenveld wel erg duur. Anderzijds bezit Mats Rits wel een meer voetballend profiel dan Otasowie en Eder Balanta. En dat specifiek verschil kan later op het seizoen, en in enkele specifieke wedstrijden, weleens in het voordeel spelen van Rits.

LEES OOK: Tzolis gretiger dan ooit: "Een droomclub!"

Zal Rits dit seizoen nog een basisspeler worden?

Meest recent

Hubert baalt keihard: "Een onnodige pandoering"

Voor David Hubert is de eerste kennismaking met de Champions League geen fijne geworden. De nieuwe ...

21
21
Kranten unaniem: twee Unionisten vallen door mand

De knappe stuntzege op PSV lijkt intussen al ver in het verleden te liggen voor Union. In de laatste ...

62
62
Spektakel troef in CL: PSG én PSV zorgen voor tennisscores

In de andere dinsdagavondwedstrijden in de Champions League kregen we heel wat spektakel te zien. ...

29
29
Union krijgt nu ook van Inter een stevige pandoering

De Champions League lijkt voor Union stilaan een kalvarietocht te gaan worden. Het kreeg al voor de ...

48
48
Oud-Rangers-Belg vindt nieuwe job bij buitenlandse topclub

De voorbije jaren waren er bij Rangers de nodige Belgen aan de slag, maar zij zijn stilaan allemaal ...

13
13
La Liga trekt staart in: controversieel plan afgevoerd

De voorbije weken was er in Spanje heel wat ophef nadat La Liga met een toch wel zeer opmerkelijk ...

42
42
'Charaï met handen in haar: enorme domper Westerlo'

Westerlo hoopt dit seizoen mee te kunnen strijden voor de top zes, maar deed vorig weekend daarvoor ...

17
17
Bertaccini stuurt boodschap: "Dat is mijn beste rol"

Anderlecht bleef zondag weer ontgoocheld achter na puntenverlies tegen STVV. Daardoor zag het de ...

100
100
Pocognoli velt oordeel over eerste week in Monaco

Woensdag staat Sébastien Pocognoli ook voor zijn vuurdoop bij AS Monaco in de Champions ...

36
36
FC Barcelona demonstreert, Pafos pakt wéér punt

Om 18u45 stonden er al twee duels in de Champions League op het programma. FC Barcelona ontving de ...

70
70
Tzolis gretiger dan ooit: "Een droomclub!"

Club Brugge moet morgen aan de bak tegen Bayern München. De Duitse topclub is momenteel ...

157
157
Union SG droomt van stunt: dit zijn de 22 basispionnen

Union SG speelt om 21u in het Lotto Park tegen Internazionale. Dat belooft een zeer zware opdracht ...

26
26
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser maakt indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
Hayen spreekt zeer straffe taal voor Bayern-duel

Club Brugge staat voor een bijzonder zware opdracht tegen Bayern München. Iedereen verwacht een ...

138
138
Red Flames voeren druk op: "Belangrijk voor Belgisch voetbal"

De Red Flames staan voor een héél cruciale interlandperiode. Ze spelen in de Nations ...

18
18
Leko incasseert uppercut: rampscenario voor AA Gent

AA Gent likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Zulte Waregem. Niet alleen figuurlijk, maar ...

413
413
Hayen kruist vingers: steunpilaar Club Brugge bijna fit?

Club Brugge is geland in München, waar Nicky Hayen daags voor de kraker tegen het Bayern van ...

239
239
'Renard-exit dreigt: Anderlecht vindt nu al droomkandidaat'

In Neerpede is de naam Nicolás Frutos meer dan nostalgie. Zijn werk bij La Louvière ...

869
869
Kompany waarschuwt Club Brugge: "Anderlecht komt eraan"

Vincent Kompany krijgt met Bayern München woensdag Club Brugge over de vloer in de Champions ...

733
733
AA Gent heeft beet: aanvaller tekent tot medio 2028

Het werd een weekend om snel te vergeten bij AA Gent, want zowel de A-ploeg als de U23 gingen ...

119
119
Hayen speelt open kaart over toekomst bij Club Brugge

Club Brugge hoopt woensdag tegen Bayern München niet alleen een pandoering te vermijden, de ...

303
303
Kompany doet boekje open over rivaliteit met Club Brugge

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Bayern München. In aanloop naar ...

266
266
In Youth We Trust: Anderlecht legt goudhaantje vast

Zowat de enige constante doorheen de vele veranderingen van de voorbije jaren is dat RSC Anderlecht ...

181
181
Club Brugge maakt selectie voor kraker tegen Bayern bekend

Met een verplaatsing naar Bayern München voor de boeg staat Club Brugge woensdag voor een ...

371
371
‘KRC Genk grijpt in na leegloop: RSCA in het gedrang’

Het WK U17 in Qatar staat voor de deur en de selectie van de Belgische jonkies werd bekendgemaakt. ...

401
401

Meer sportnieuws