Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

1126
Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

Wesley Hoedt kent een wisselvallige start bij Anderlecht: tegen Union SG en Vitesse kreeg de Nederlander alvast de wind van voren. De 27-jarige heeft duidelijk nood aan een lange reeks van goede prestaties, waarna hij zich vervolgens definitief kan lanceren in het Lotto Park. De terugwedstrijd in de Conference League tegen Vitesse biedt hem een ideaal platform om sportieve revanche te nemen, nadat hij vorige week nog zwaar door de mand viel.

TOPTRANSFER

Er zijn zo van die transfers waarvan je op voorhand al weet dat ze zullen slagen. Die van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht was er zo eentje. De Belgische recordkampioen kondigde in juni de komst aan van de centrale verdediger, en niemand die eraan twijfelde dat Hoedt zou slagen in het Lotto Park. De Nederlander stond na zijn succesvol seizoen in 2019-2020 bij Antwerp FC vervolgens al op de radar van Anderlecht, maar ook op die van Club Brugge.



Met één jaar vertraging, en een significant lagere kostprijs, slaagde Anderlecht erin om Wesley Hoedt aan te trekken. De 27-jarige voegt leiderschap en ervaring toe aan de jonge paars-witte ploeg, wat belangrijk en noodzakelijk is voor het evenwicht in het team. Daarnaast bewierookte Peter Verbeke ook zijn sterkte aan de bal, gekoppeld met lef en vertrouwen. Een droomhuwelijk leek in de maak, maar Hoedt heeft geen al te beste start genomen bij Sporting.

KOMPANY IS BÖLÖNI NIET

Wesley Hoedt werd aangetrokken om de huurling Matt Miazga te vervangen, maar voorlopig heeft hij de Amerikaan nog niet doen vergeten. In de competitieopener tegen Union SG kwam de eerste prestatie van Hoedt al meteen ter discussie. De Nederlander acteerde in de Brusselse derby ondermaats op het gebied van de passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden nog was bij Antwerp FC.

Wesley Hoedt miste zijn debuut voor Anderlecht aldus volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch. Dat valt grotendeels te verklaren omdat Vincent Kompany zijn defensie veel hoger positioneert dan het meer behoudenere Antwerp onder Laszlo Bölöni indertijd.



Bij Antwerp FC kon Wesley Hoedt zijn puur uitvoetballend vermogen camoufleren door de defensieve aanpak van Laszlo Bölöni. Maar in het offensievere Anderlecht van Vincent Kompany wordt er van een centrale verdediger veel meer voetballende kwaliteit gevraagd, en dat is niet meteen de grote sterkte van Hoedt. De Nederlander pakte in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League weliswaar soms uit met knappe en opbouwende passes, maar tegelijkertijd oogt Hoedt ook erg kwetsbaar met de bal aan de voet.

WENDBAARHEID EN VOETBALLEND VERMOGEN

Verschillende analisten zoals René Vandereycken en Marc Degryse verklaarden eerder openlijk hun twijfels over Wesley Hoedt: “Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp”. En de Nederlander zorgt ondertussen ook voor verdeeldheid onder de Anderlecht-supporters. Soms levert Hoedt goede prestaties af, bijvoorbeeld zoals tegen KAS Eupen en Cercle Brugge, maar die positieve lijn kan Hoedt (nog?) niet op wekelijkse en foutloze basis aanhouden.



Hoewel Wesley Hoedt eerder een hoog niveau aanhoudt in zijn puur defensief werk, rijzen er steeds meer vragen over zijn wendbaarheid en voetballend vermogen. Door de specifieke aanpak van Vincent Kompany komen de beperkingen van Hoedt in beide onderdelen nadrukkelijker naar de oppervlakte. In de vorige Conference League-wedstrijd tegen Vitesse werden deze zaken alvast duidelijk blootgelegd: bij het 2-3 tegendoelpunt ging Hoedt bijvoorbeeld kinderlijk in de fout.

BALVERLIES

“Het was eerder de stuitende nonchalance achterin die paars-wit in moeilijkheden heeft gebracht”, vertelde Gilles De Bilde aan Het Laatste Nieuws. “Dat domme balverlies van Wesley Hoedt bij de 2-3 vond ik onvergeeflijk. Dat soort zaken moeten eruit als Anderlecht in Europa wil opstaan.” In die bewuste fase nam Wesley Hoedt veel risico waardoor hij op een pijnlijke manier balverlies leed. Arrogant zelfs, volgens bepaalde analisten.



In de heenwedstrijd tegen Vitesse leed Wesley Hoedt opvallend veel balverlies. De Nederlanders speelden met drie centrale verdedigers, Tomas Hajek, Riechedly Bazoer en Alois Oroz, maar niemand die meer balverlies leed dan Hoedt. Ook Hannes Delcroix, zijn kompaan in de centrale defensie bij Anderlecht, leed meer dan de helft minder balverlies dan Hoedt. Bovendien was de Nederlander ook gemakkelijk te pakken op snelheid.

SPORTIEVE REVANCHE

Bij de veelbesproken 2-3 tegen Vitesse was Wesley Hoedt de grote schlemiel, waarna hij in de volgende minuut werd uitgefloten door het thuispubliek. Maar ook bij de eerdere 2-2 was de Nederlander al niet onbesproken. Hoedt gaf Nicolai Frederiksen veel te veel ruimte en hij reageerde niet intensief genoeg om een schot naar het doel te voorkomen. Dit doelpunt deed terugdenken aan de 1-3 tegen Union SG, toen Thierry Lazare ook kon profiteren van de passiviteit van Hoedt.



Wesley Hoedt krijgt donderdag alvast een nieuwe kans om zich opnieuw te rehabiliteren, al staat hij op dit moment absoluut niet ter discussie bij Anderlecht. Zijn duelkracht over de grond en in de lucht blijft een belangrijke meerwaarde voor de ploeg. Maar de Nederlander zal het tegen Vitesse zeker niet te licht mogen opnemen, want met Loïs Openda krijgt Hoedt een enorm snelle aanvaller tegenover zich. En dat wordt voor hem ongetwijfeld een erg lastige opdracht.

DELCROIX EN HARWOOD-BELLIS

Wisselvallig. Zo kan de start van Wesley Hoedt bij RSC Anderlecht het best omschreven worden. In de ene wedstrijd presteert hij goed, maar in andere wedstrijd valt hij dan weer tegen. Vooral zijn gebrek aan voetballend vermogen komt steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Dit seizoen scoren Hannes Delcroix en back-up Taylor Harwood-Bellis op het gebied van passing – alsook in het balverlies – opmerkelijk betere punten dan Hoedt. De Nederlander krijgt ongetwijfeld nog de nodige tijd om zich op te werpen als een duurzame en bepalende speler bij Anderlecht, maar dat proces mag uiteraard ook niet te lang duren.

LEES OOK: Anderlecht ontdekt nieuw goudhaantje: Bruno looft Neerpede

Zal Hoedt slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Union verbaast: geen transfer, wel nieuw contract

Union heeft alweer een bewogen transferzomer achter de kiezen, waarin het zoals gebruikelijk de ...

7
7
Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Vrijdagavond wordt de vierde speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Daarbij hoopt KRC ...

45
45
Meunier doet Duivelse bekentenis: "Ik haatte het"

De Rode Duivels nemen in september een frisse start in de Nations League, want met Mark van Bommel ...

72
72
Europese domper STVV: De Meyer duidt oorzaak aan

Het werd donderdag net geen perfecte avond voor de Belgische clubs in Europa. Terwijl Anderlecht en ...

50
50
Anderlecht ontdekt nieuw goudhaantje: Bruno looft Neerpede

Het werd donderdag voor Anderlecht een zeer geslaagde avond. Het rekende opnieuw probleemloos af met ...

325
325
'Union heeft beet en dokt miljoenen voor Belg'

Union was deze zomer zeer vroeg zeer actief op de transfermarkt, wat maakt dat de Brusselaars met ...

84
84
‘Club Brugge-speler moet meteen weg door enorme blunder’

Club Brugge wil deze zomer koste wat kost af van een dure speler. Maar de harde aanpak van ...

730
730
'Theate op weg naar zeer verrassende transfer'

Het slot van de mercato lijkt voor heel wat Rode Duivels nog een transfer te gaan brengen. Terwijl ...

57
57
Baro na Gentse thriller: "Paar jaar van mijn leven gekost"

Het is een vrijwel perfecte Europese zomer geworden voor het Belgische voetbal, want alle vijf de ...

147
147
Coosemans duidt grote verschil met vorig seizoen aan

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaats voor de league phase van de Europa League en dat deed ...

290
290
Verhaeghe uit straffe ambitie ondanks pittige loting

Club Brugge stond donderdagavond weer te blinken tussen de allergrootste clubs van Europa bij de ...

214
214
Anderlecht all-in na Europese triomf: Stanciu-record aan diggelen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de League Phase van de Europa League. ...

650
650
Loting UECL: interessante opportuniteiten voor Gent en STVV

Dit seizoen zullen opnieuw twee clubs uit de Jupiler Pro League deelnemen aan de League Phase van de ...

220
220
Penders helpt Chelsea met clean-sheet; foutloze start Barça

FC Barcelona is foutloos begonnen aan zijn campagne in La Liga. De Spaanse titelverdediger legde ...

167
167
Loting UEL: Anderlecht en Union kennen potentiële tegenstanders

De League Phase van de Europa League zal dit seizoen twee Belgische deelnemers tellen. RSC ...

306
306
AA Gent redt zijn vel in Europa na waanzinnige rollercoaster

Na een knettergekke rollercoaster mag AA Gent richting de poulefase van de Conference League. De ...

186
186
Met bravoure: Sterk Anderlecht flitst richting Europa League

Anderlecht lijkt dit seizoen weer helemaal op het goede spoor te zitten. De recordkampioen flitste ...

272
272
Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Antwerp FC rondde donderdag de permanente terugkeer van Mauricio Benitez af. En de Great Old staat ...

274
274
Last-minute transferbom Club Brugge? "Meer dan 50 miljoen"

Joel Ordoñez lijkt op weg naar Crystal Palace, voorts wil Club Brugge zijn sterkhouders in ...

1444
1444
Anderlecht kondigt transfer aan midden in Europees duel

RSC Anderlecht strijdt donderdagavond met Kairat Almaty voor een plek in de League Phase van de ...

391
391
Goede of slechte loting Club? Dit zeggen de statistieken

De loting van de League Phase in de Champions League zit erop. Ook Club Brugge weet dus welke acht ...

479
479
STVV slikt Europese domper na verdedigend fiasco in Cyprus

Na een verdedigend belabberde prestatie gaat STVV richting de poulefase van de Conference League. De ...

126
126
Tielemans zorgt voor stijgende verbazing: ex-ploegmaat getuigt

Na zijn tegenvallende Premier League-debuut bij Manchester United kreeg Youri Tielemans de nodige ...

137
137
'Totale transferwending: Anderlecht duikt mercato weer op'

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de League Phase van de Europa ...

387
387
Godts krijgt de volle laag: Enrique grijpt meteen in

Mika Godts kreeg na zijn debuut bij PSG meteen stevige kritiek te slikken in Frankrijk. De jonge ...

408
408

Meer sportnieuws