Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

1126
Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

Wesley Hoedt kent een wisselvallige start bij Anderlecht: tegen Union SG en Vitesse kreeg de Nederlander alvast de wind van voren. De 27-jarige heeft duidelijk nood aan een lange reeks van goede prestaties, waarna hij zich vervolgens definitief kan lanceren in het Lotto Park. De terugwedstrijd in de Conference League tegen Vitesse biedt hem een ideaal platform om sportieve revanche te nemen, nadat hij vorige week nog zwaar door de mand viel.

TOPTRANSFER

Er zijn zo van die transfers waarvan je op voorhand al weet dat ze zullen slagen. Die van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht was er zo eentje. De Belgische recordkampioen kondigde in juni de komst aan van de centrale verdediger, en niemand die eraan twijfelde dat Hoedt zou slagen in het Lotto Park. De Nederlander stond na zijn succesvol seizoen in 2019-2020 bij Antwerp FC vervolgens al op de radar van Anderlecht, maar ook op die van Club Brugge.



Met één jaar vertraging, en een significant lagere kostprijs, slaagde Anderlecht erin om Wesley Hoedt aan te trekken. De 27-jarige voegt leiderschap en ervaring toe aan de jonge paars-witte ploeg, wat belangrijk en noodzakelijk is voor het evenwicht in het team. Daarnaast bewierookte Peter Verbeke ook zijn sterkte aan de bal, gekoppeld met lef en vertrouwen. Een droomhuwelijk leek in de maak, maar Hoedt heeft geen al te beste start genomen bij Sporting.

KOMPANY IS BÖLÖNI NIET

Wesley Hoedt werd aangetrokken om de huurling Matt Miazga te vervangen, maar voorlopig heeft hij de Amerikaan nog niet doen vergeten. In de competitieopener tegen Union SG kwam de eerste prestatie van Hoedt al meteen ter discussie. De Nederlander acteerde in de Brusselse derby ondermaats op het gebied van de passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden nog was bij Antwerp FC.

Wesley Hoedt miste zijn debuut voor Anderlecht aldus volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch. Dat valt grotendeels te verklaren omdat Vincent Kompany zijn defensie veel hoger positioneert dan het meer behoudenere Antwerp onder Laszlo Bölöni indertijd.



Bij Antwerp FC kon Wesley Hoedt zijn puur uitvoetballend vermogen camoufleren door de defensieve aanpak van Laszlo Bölöni. Maar in het offensievere Anderlecht van Vincent Kompany wordt er van een centrale verdediger veel meer voetballende kwaliteit gevraagd, en dat is niet meteen de grote sterkte van Hoedt. De Nederlander pakte in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League weliswaar soms uit met knappe en opbouwende passes, maar tegelijkertijd oogt Hoedt ook erg kwetsbaar met de bal aan de voet.

WENDBAARHEID EN VOETBALLEND VERMOGEN

Verschillende analisten zoals René Vandereycken en Marc Degryse verklaarden eerder openlijk hun twijfels over Wesley Hoedt: “Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp”. En de Nederlander zorgt ondertussen ook voor verdeeldheid onder de Anderlecht-supporters. Soms levert Hoedt goede prestaties af, bijvoorbeeld zoals tegen KAS Eupen en Cercle Brugge, maar die positieve lijn kan Hoedt (nog?) niet op wekelijkse en foutloze basis aanhouden.



Hoewel Wesley Hoedt eerder een hoog niveau aanhoudt in zijn puur defensief werk, rijzen er steeds meer vragen over zijn wendbaarheid en voetballend vermogen. Door de specifieke aanpak van Vincent Kompany komen de beperkingen van Hoedt in beide onderdelen nadrukkelijker naar de oppervlakte. In de vorige Conference League-wedstrijd tegen Vitesse werden deze zaken alvast duidelijk blootgelegd: bij het 2-3 tegendoelpunt ging Hoedt bijvoorbeeld kinderlijk in de fout.

BALVERLIES

“Het was eerder de stuitende nonchalance achterin die paars-wit in moeilijkheden heeft gebracht”, vertelde Gilles De Bilde aan Het Laatste Nieuws. “Dat domme balverlies van Wesley Hoedt bij de 2-3 vond ik onvergeeflijk. Dat soort zaken moeten eruit als Anderlecht in Europa wil opstaan.” In die bewuste fase nam Wesley Hoedt veel risico waardoor hij op een pijnlijke manier balverlies leed. Arrogant zelfs, volgens bepaalde analisten.



In de heenwedstrijd tegen Vitesse leed Wesley Hoedt opvallend veel balverlies. De Nederlanders speelden met drie centrale verdedigers, Tomas Hajek, Riechedly Bazoer en Alois Oroz, maar niemand die meer balverlies leed dan Hoedt. Ook Hannes Delcroix, zijn kompaan in de centrale defensie bij Anderlecht, leed meer dan de helft minder balverlies dan Hoedt. Bovendien was de Nederlander ook gemakkelijk te pakken op snelheid.

SPORTIEVE REVANCHE

Bij de veelbesproken 2-3 tegen Vitesse was Wesley Hoedt de grote schlemiel, waarna hij in de volgende minuut werd uitgefloten door het thuispubliek. Maar ook bij de eerdere 2-2 was de Nederlander al niet onbesproken. Hoedt gaf Nicolai Frederiksen veel te veel ruimte en hij reageerde niet intensief genoeg om een schot naar het doel te voorkomen. Dit doelpunt deed terugdenken aan de 1-3 tegen Union SG, toen Thierry Lazare ook kon profiteren van de passiviteit van Hoedt.



Wesley Hoedt krijgt donderdag alvast een nieuwe kans om zich opnieuw te rehabiliteren, al staat hij op dit moment absoluut niet ter discussie bij Anderlecht. Zijn duelkracht over de grond en in de lucht blijft een belangrijke meerwaarde voor de ploeg. Maar de Nederlander zal het tegen Vitesse zeker niet te licht mogen opnemen, want met Loïs Openda krijgt Hoedt een enorm snelle aanvaller tegenover zich. En dat wordt voor hem ongetwijfeld een erg lastige opdracht.

DELCROIX EN HARWOOD-BELLIS

Wisselvallig. Zo kan de start van Wesley Hoedt bij RSC Anderlecht het best omschreven worden. In de ene wedstrijd presteert hij goed, maar in andere wedstrijd valt hij dan weer tegen. Vooral zijn gebrek aan voetballend vermogen komt steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Dit seizoen scoren Hannes Delcroix en back-up Taylor Harwood-Bellis op het gebied van passing – alsook in het balverlies – opmerkelijk betere punten dan Hoedt. De Nederlander krijgt ongetwijfeld nog de nodige tijd om zich op te werpen als een duurzame en bepalende speler bij Anderlecht, maar dat proces mag uiteraard ook niet te lang duren.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

Zal Hoedt slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Garcia trapt na: medische staf Rode Duivels onder vuur

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

0
0
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

173
173
Van Bommel loert mee: 'Supertansfers Fofana én Moreira'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

41
41
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

261
261
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

35
35
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

87
87
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

771
771
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

43
43
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

510
510
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

769
769
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

672
672
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

832
832
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

341
341
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

477
477
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

740
740
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

516
516
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

216
216
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

266
266
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

373
373
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

63
63
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

481
481
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

70
70
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

331
331
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

109
109
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

921
921

Meer sportnieuws