Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

1126
Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

Wesley Hoedt kent een wisselvallige start bij Anderlecht: tegen Union SG en Vitesse kreeg de Nederlander alvast de wind van voren. De 27-jarige heeft duidelijk nood aan een lange reeks van goede prestaties, waarna hij zich vervolgens definitief kan lanceren in het Lotto Park. De terugwedstrijd in de Conference League tegen Vitesse biedt hem een ideaal platform om sportieve revanche te nemen, nadat hij vorige week nog zwaar door de mand viel.

TOPTRANSFER

Er zijn zo van die transfers waarvan je op voorhand al weet dat ze zullen slagen. Die van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht was er zo eentje. De Belgische recordkampioen kondigde in juni de komst aan van de centrale verdediger, en niemand die eraan twijfelde dat Hoedt zou slagen in het Lotto Park. De Nederlander stond na zijn succesvol seizoen in 2019-2020 bij Antwerp FC vervolgens al op de radar van Anderlecht, maar ook op die van Club Brugge.



Met één jaar vertraging, en een significant lagere kostprijs, slaagde Anderlecht erin om Wesley Hoedt aan te trekken. De 27-jarige voegt leiderschap en ervaring toe aan de jonge paars-witte ploeg, wat belangrijk en noodzakelijk is voor het evenwicht in het team. Daarnaast bewierookte Peter Verbeke ook zijn sterkte aan de bal, gekoppeld met lef en vertrouwen. Een droomhuwelijk leek in de maak, maar Hoedt heeft geen al te beste start genomen bij Sporting.

KOMPANY IS BÖLÖNI NIET

Wesley Hoedt werd aangetrokken om de huurling Matt Miazga te vervangen, maar voorlopig heeft hij de Amerikaan nog niet doen vergeten. In de competitieopener tegen Union SG kwam de eerste prestatie van Hoedt al meteen ter discussie. De Nederlander acteerde in de Brusselse derby ondermaats op het gebied van de passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden nog was bij Antwerp FC.

Wesley Hoedt miste zijn debuut voor Anderlecht aldus volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch. Dat valt grotendeels te verklaren omdat Vincent Kompany zijn defensie veel hoger positioneert dan het meer behoudenere Antwerp onder Laszlo Bölöni indertijd.



Bij Antwerp FC kon Wesley Hoedt zijn puur uitvoetballend vermogen camoufleren door de defensieve aanpak van Laszlo Bölöni. Maar in het offensievere Anderlecht van Vincent Kompany wordt er van een centrale verdediger veel meer voetballende kwaliteit gevraagd, en dat is niet meteen de grote sterkte van Hoedt. De Nederlander pakte in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League weliswaar soms uit met knappe en opbouwende passes, maar tegelijkertijd oogt Hoedt ook erg kwetsbaar met de bal aan de voet.

WENDBAARHEID EN VOETBALLEND VERMOGEN

Verschillende analisten zoals René Vandereycken en Marc Degryse verklaarden eerder openlijk hun twijfels over Wesley Hoedt: “Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp”. En de Nederlander zorgt ondertussen ook voor verdeeldheid onder de Anderlecht-supporters. Soms levert Hoedt goede prestaties af, bijvoorbeeld zoals tegen KAS Eupen en Cercle Brugge, maar die positieve lijn kan Hoedt (nog?) niet op wekelijkse en foutloze basis aanhouden.



Hoewel Wesley Hoedt eerder een hoog niveau aanhoudt in zijn puur defensief werk, rijzen er steeds meer vragen over zijn wendbaarheid en voetballend vermogen. Door de specifieke aanpak van Vincent Kompany komen de beperkingen van Hoedt in beide onderdelen nadrukkelijker naar de oppervlakte. In de vorige Conference League-wedstrijd tegen Vitesse werden deze zaken alvast duidelijk blootgelegd: bij het 2-3 tegendoelpunt ging Hoedt bijvoorbeeld kinderlijk in de fout.

BALVERLIES

“Het was eerder de stuitende nonchalance achterin die paars-wit in moeilijkheden heeft gebracht”, vertelde Gilles De Bilde aan Het Laatste Nieuws. “Dat domme balverlies van Wesley Hoedt bij de 2-3 vond ik onvergeeflijk. Dat soort zaken moeten eruit als Anderlecht in Europa wil opstaan.” In die bewuste fase nam Wesley Hoedt veel risico waardoor hij op een pijnlijke manier balverlies leed. Arrogant zelfs, volgens bepaalde analisten.



In de heenwedstrijd tegen Vitesse leed Wesley Hoedt opvallend veel balverlies. De Nederlanders speelden met drie centrale verdedigers, Tomas Hajek, Riechedly Bazoer en Alois Oroz, maar niemand die meer balverlies leed dan Hoedt. Ook Hannes Delcroix, zijn kompaan in de centrale defensie bij Anderlecht, leed meer dan de helft minder balverlies dan Hoedt. Bovendien was de Nederlander ook gemakkelijk te pakken op snelheid.

SPORTIEVE REVANCHE

Bij de veelbesproken 2-3 tegen Vitesse was Wesley Hoedt de grote schlemiel, waarna hij in de volgende minuut werd uitgefloten door het thuispubliek. Maar ook bij de eerdere 2-2 was de Nederlander al niet onbesproken. Hoedt gaf Nicolai Frederiksen veel te veel ruimte en hij reageerde niet intensief genoeg om een schot naar het doel te voorkomen. Dit doelpunt deed terugdenken aan de 1-3 tegen Union SG, toen Thierry Lazare ook kon profiteren van de passiviteit van Hoedt.



Wesley Hoedt krijgt donderdag alvast een nieuwe kans om zich opnieuw te rehabiliteren, al staat hij op dit moment absoluut niet ter discussie bij Anderlecht. Zijn duelkracht over de grond en in de lucht blijft een belangrijke meerwaarde voor de ploeg. Maar de Nederlander zal het tegen Vitesse zeker niet te licht mogen opnemen, want met Loïs Openda krijgt Hoedt een enorm snelle aanvaller tegenover zich. En dat wordt voor hem ongetwijfeld een erg lastige opdracht.

DELCROIX EN HARWOOD-BELLIS

Wisselvallig. Zo kan de start van Wesley Hoedt bij RSC Anderlecht het best omschreven worden. In de ene wedstrijd presteert hij goed, maar in andere wedstrijd valt hij dan weer tegen. Vooral zijn gebrek aan voetballend vermogen komt steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Dit seizoen scoren Hannes Delcroix en back-up Taylor Harwood-Bellis op het gebied van passing – alsook in het balverlies – opmerkelijk betere punten dan Hoedt. De Nederlander krijgt ongetwijfeld nog de nodige tijd om zich op te werpen als een duurzame en bepalende speler bij Anderlecht, maar dat proces mag uiteraard ook niet te lang duren.

LEES OOK: Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Zal Hoedt slagen bij Anderlecht?

Meest recent

‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

26
26
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

18
18
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

67
67
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

34
34
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

116
116
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

152
152
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

185
185
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

96
96
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

286
286
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

326
326
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

394
394
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

168
168
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

111
111
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

301
301
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

92
92
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1187
1187
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

283
283
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

360
360
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

402
402
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

118
118
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

219
219
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

60
60
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

174
174
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

676
676
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

169
169

Meer sportnieuws