Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

1126
Hoedt komt in nauwe schoentjes terecht bij Anderlecht

Wesley Hoedt kent een wisselvallige start bij Anderlecht: tegen Union SG en Vitesse kreeg de Nederlander alvast de wind van voren. De 27-jarige heeft duidelijk nood aan een lange reeks van goede prestaties, waarna hij zich vervolgens definitief kan lanceren in het Lotto Park. De terugwedstrijd in de Conference League tegen Vitesse biedt hem een ideaal platform om sportieve revanche te nemen, nadat hij vorige week nog zwaar door de mand viel.

TOPTRANSFER

Er zijn zo van die transfers waarvan je op voorhand al weet dat ze zullen slagen. Die van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht was er zo eentje. De Belgische recordkampioen kondigde in juni de komst aan van de centrale verdediger, en niemand die eraan twijfelde dat Hoedt zou slagen in het Lotto Park. De Nederlander stond na zijn succesvol seizoen in 2019-2020 bij Antwerp FC vervolgens al op de radar van Anderlecht, maar ook op die van Club Brugge.



Met één jaar vertraging, en een significant lagere kostprijs, slaagde Anderlecht erin om Wesley Hoedt aan te trekken. De 27-jarige voegt leiderschap en ervaring toe aan de jonge paars-witte ploeg, wat belangrijk en noodzakelijk is voor het evenwicht in het team. Daarnaast bewierookte Peter Verbeke ook zijn sterkte aan de bal, gekoppeld met lef en vertrouwen. Een droomhuwelijk leek in de maak, maar Hoedt heeft geen al te beste start genomen bij Sporting.

KOMPANY IS BÖLÖNI NIET

Wesley Hoedt werd aangetrokken om de huurling Matt Miazga te vervangen, maar voorlopig heeft hij de Amerikaan nog niet doen vergeten. In de competitieopener tegen Union SG kwam de eerste prestatie van Hoedt al meteen ter discussie. De Nederlander acteerde in de Brusselse derby ondermaats op het gebied van de passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden nog was bij Antwerp FC.

Wesley Hoedt miste zijn debuut voor Anderlecht aldus volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch. Dat valt grotendeels te verklaren omdat Vincent Kompany zijn defensie veel hoger positioneert dan het meer behoudenere Antwerp onder Laszlo Bölöni indertijd.



Bij Antwerp FC kon Wesley Hoedt zijn puur uitvoetballend vermogen camoufleren door de defensieve aanpak van Laszlo Bölöni. Maar in het offensievere Anderlecht van Vincent Kompany wordt er van een centrale verdediger veel meer voetballende kwaliteit gevraagd, en dat is niet meteen de grote sterkte van Hoedt. De Nederlander pakte in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League weliswaar soms uit met knappe en opbouwende passes, maar tegelijkertijd oogt Hoedt ook erg kwetsbaar met de bal aan de voet.

WENDBAARHEID EN VOETBALLEND VERMOGEN

Verschillende analisten zoals René Vandereycken en Marc Degryse verklaarden eerder openlijk hun twijfels over Wesley Hoedt: “Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp”. En de Nederlander zorgt ondertussen ook voor verdeeldheid onder de Anderlecht-supporters. Soms levert Hoedt goede prestaties af, bijvoorbeeld zoals tegen KAS Eupen en Cercle Brugge, maar die positieve lijn kan Hoedt (nog?) niet op wekelijkse en foutloze basis aanhouden.



Hoewel Wesley Hoedt eerder een hoog niveau aanhoudt in zijn puur defensief werk, rijzen er steeds meer vragen over zijn wendbaarheid en voetballend vermogen. Door de specifieke aanpak van Vincent Kompany komen de beperkingen van Hoedt in beide onderdelen nadrukkelijker naar de oppervlakte. In de vorige Conference League-wedstrijd tegen Vitesse werden deze zaken alvast duidelijk blootgelegd: bij het 2-3 tegendoelpunt ging Hoedt bijvoorbeeld kinderlijk in de fout.

BALVERLIES

“Het was eerder de stuitende nonchalance achterin die paars-wit in moeilijkheden heeft gebracht”, vertelde Gilles De Bilde aan Het Laatste Nieuws. “Dat domme balverlies van Wesley Hoedt bij de 2-3 vond ik onvergeeflijk. Dat soort zaken moeten eruit als Anderlecht in Europa wil opstaan.” In die bewuste fase nam Wesley Hoedt veel risico waardoor hij op een pijnlijke manier balverlies leed. Arrogant zelfs, volgens bepaalde analisten.



In de heenwedstrijd tegen Vitesse leed Wesley Hoedt opvallend veel balverlies. De Nederlanders speelden met drie centrale verdedigers, Tomas Hajek, Riechedly Bazoer en Alois Oroz, maar niemand die meer balverlies leed dan Hoedt. Ook Hannes Delcroix, zijn kompaan in de centrale defensie bij Anderlecht, leed meer dan de helft minder balverlies dan Hoedt. Bovendien was de Nederlander ook gemakkelijk te pakken op snelheid.

SPORTIEVE REVANCHE

Bij de veelbesproken 2-3 tegen Vitesse was Wesley Hoedt de grote schlemiel, waarna hij in de volgende minuut werd uitgefloten door het thuispubliek. Maar ook bij de eerdere 2-2 was de Nederlander al niet onbesproken. Hoedt gaf Nicolai Frederiksen veel te veel ruimte en hij reageerde niet intensief genoeg om een schot naar het doel te voorkomen. Dit doelpunt deed terugdenken aan de 1-3 tegen Union SG, toen Thierry Lazare ook kon profiteren van de passiviteit van Hoedt.



Wesley Hoedt krijgt donderdag alvast een nieuwe kans om zich opnieuw te rehabiliteren, al staat hij op dit moment absoluut niet ter discussie bij Anderlecht. Zijn duelkracht over de grond en in de lucht blijft een belangrijke meerwaarde voor de ploeg. Maar de Nederlander zal het tegen Vitesse zeker niet te licht mogen opnemen, want met Loïs Openda krijgt Hoedt een enorm snelle aanvaller tegenover zich. En dat wordt voor hem ongetwijfeld een erg lastige opdracht.

DELCROIX EN HARWOOD-BELLIS

Wisselvallig. Zo kan de start van Wesley Hoedt bij RSC Anderlecht het best omschreven worden. In de ene wedstrijd presteert hij goed, maar in andere wedstrijd valt hij dan weer tegen. Vooral zijn gebrek aan voetballend vermogen komt steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Dit seizoen scoren Hannes Delcroix en back-up Taylor Harwood-Bellis op het gebied van passing – alsook in het balverlies – opmerkelijk betere punten dan Hoedt. De Nederlander krijgt ongetwijfeld nog de nodige tijd om zich op te werpen als een duurzame en bepalende speler bij Anderlecht, maar dat proces mag uiteraard ook niet te lang duren.

LEES OOK: Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Zal Hoedt slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

55
55
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

82
82
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

44
44
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

47
47
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

67
67
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

67
67
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

146
146
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

285
285
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

116
116
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

197
197
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

366
366
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

1010
1010
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

185
185
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

220
220
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

615
615
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

259
259
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

118
118
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

184
184
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

131
131
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

156
156
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

32
32
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

48
48
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

59
59
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

151
151

Meer sportnieuws