Priske veegt kritiek op tactiek van tafel

door
Priske veegt kritiek op tactiek van tafel

Antwerp investeerde deze zomer bijzonder stevig op de transfermarkt, maar dat leverde in de eerste weken van het seizoen nog niet de gewenste resultaten op. In de competitie staat de Great Old na een vier op twaalf voorlopig pas veertiende, terwijl ze in de Europa League in hun eerste wedstrijd met 4-2 onderuit gingen tegen Omonia Nicosia.


Die uitschuiver moet Antwerp donderdagavond recht zien te zetten om nog naar de groepsfase te mogen. Als dat niet lukt, lonkt de Conference League. Na de afknapper in Cyprus kwam er de voorbije week hier en daar al de eerste kritiek op de tactische keuzes van Brian Priske en op de verdediging, maar daar wil de Deense trainer niet van weten.

"Onze verdediging heeft voldoende kwaliteit en ervaring. Het ligt ook niet aan het systeem met vier verdedigers, want vorig jaar slikte Antwerp met een vijfmansverdediging 59 tegendoelpunten", stelt hij tegenover La Dernière Heure. "Maar er stonden vorige week zeven nieuwe spelers op het veld. Zij missen nog automatismen. Dat zal tijd vergen, maar iedereen loopt en vecht wel voor elkaar. Morgen zal het al beter lopen."

Het valt maar af te wachten hoeveel tijd Priske zal krijgen om de automatismen in zijn groep te sluiten, want op de Bosuil branden ze van ambitie. Uitschakeling in de Europa League zou daarbij een stevige tegenvaller zijn, al betekent dat niet het einde van het Europese avontuur. In dat geval zou Antwerp immers in de groepsfase van de Conference League belanden.

LEES OOK: Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Valt Priske tot dusver iets te verwijten?

Meest recent

Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

0
0
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

62
62
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

76
76
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

119
119
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

305
305
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

176
176
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

183
183
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

312
312
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

409
409
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

160
160
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

39
39
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

62
62
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

284
284
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

128
128
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

89
89
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

131
131
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

103
103
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

286
286
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

132
132
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

455
455
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

92
92
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

52
52
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

547
547
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

232
232
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

36
36

Meer sportnieuws