Priske veegt kritiek op tactiek van tafel

door
Priske veegt kritiek op tactiek van tafel

Antwerp investeerde deze zomer bijzonder stevig op de transfermarkt, maar dat leverde in de eerste weken van het seizoen nog niet de gewenste resultaten op. In de competitie staat de Great Old na een vier op twaalf voorlopig pas veertiende, terwijl ze in de Europa League in hun eerste wedstrijd met 4-2 onderuit gingen tegen Omonia Nicosia.


Die uitschuiver moet Antwerp donderdagavond recht zien te zetten om nog naar de groepsfase te mogen. Als dat niet lukt, lonkt de Conference League. Na de afknapper in Cyprus kwam er de voorbije week hier en daar al de eerste kritiek op de tactische keuzes van Brian Priske en op de verdediging, maar daar wil de Deense trainer niet van weten.

"Onze verdediging heeft voldoende kwaliteit en ervaring. Het ligt ook niet aan het systeem met vier verdedigers, want vorig jaar slikte Antwerp met een vijfmansverdediging 59 tegendoelpunten", stelt hij tegenover La Dernière Heure. "Maar er stonden vorige week zeven nieuwe spelers op het veld. Zij missen nog automatismen. Dat zal tijd vergen, maar iedereen loopt en vecht wel voor elkaar. Morgen zal het al beter lopen."

Het valt maar af te wachten hoeveel tijd Priske zal krijgen om de automatismen in zijn groep te sluiten, want op de Bosuil branden ze van ambitie. Uitschakeling in de Europa League zou daarbij een stevige tegenvaller zijn, al betekent dat niet het einde van het Europese avontuur. In dat geval zou Antwerp immers in de groepsfase van de Conference League belanden.

LEES OOK: ‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

Valt Priske tot dusver iets te verwijten?

Meest recent

STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

0
0
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

79
79
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

142
142
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

42
42
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

359
359
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

287
287
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

124
124
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

271
271
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

307
307
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

142
142
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

244
244
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

86
86
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

452
452
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

326
326
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

131
131
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

198
198
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

816
816
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

273
273
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

159
159
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

310
310
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

362
362
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

423
423
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

189
189
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

891
891
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

534
534

Meer sportnieuws