Vanhaezebrouck geeft na tirade uitleg bij verrassende transfer Lemajic

600 stemmen
Vanhaezebrouck geeft na tirade uitleg bij verrassende transfer Lemajic

AA Gent staat donderdag voor een match van de waarheid, want het moet tegen Rakow Czestochowa een 1-0-achterstand moeten ophalen om zich nog te plaatsen voor de groepsfase van de Conference League. Het missen van kwalificatie zou betekenen dat de start van het seizoen compleet mislukt is en de kritiek alleen maar verder doen toenemen.


En kritiek was er de voorbije dagen weer genoeg. Naast de tegenvallende resultaten van de voorbije weken stootte ook de komst van Darko Lemajic op groot onbegrip bij velen, inclusief de eigen supporters. Zij vinden dat de komst van de 28-jarige Serviër die nooit hoger dan de Letse eerste klasse speelde van een gebrek aan ambitie getuigd én van een gebrekkige scouting. Rigas FS was immers nog de vorige Europese tegenstander van Gent.

Op zijn persconferentie woensdag kwam Hein Vanhaezebrouck met een lange tirade aan het adres van de criticasters, waarna hij ook het aantrekken van Lemajic verdedigde. "Wij waren niet zozeer op zoek naar een vervanger voor Yaremchuk, wij zochten gewoon weer een spits met gestalte en kracht, die een luchtduel kan winnen en een bal kan bijhouden", tekende Het Laatste Nieuws op. "Dan komt Lemajic voor mij in beeld. Omdat de andere opties niet van die aard waren om ons iets bij te brengen, óf om haalbaar te zijn. We hebben topspitsen gezien, we waren misschien zelfs bereid om ons transferrecord te verbreken. Het is niet zo dat de directie geen geld wou uitgeven, maar degene die we wilden halen voor dat recordbedrag, wou gewoon niet komen."

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Heb je begrip voor die transfer?

Meest recent

Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

0
0
Anderlecht reageert op harde kern én geeft update mercato

De harde kernen van RSC Anderlecht kiezen voor een heel vreemde aanpak. Net op het moment dat de ...

0
0
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

589
589
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

13
13
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

177
177
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

76
76
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

222
222
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

390
390
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

126
126
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

90
90
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

222
222
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

180
180
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

179
179
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

240
240
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

580
580
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

481
481
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

513
513
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

220
220
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

788
788
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

683
683
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

237
237
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

154
154
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

260
260
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

468
468

Meer sportnieuws