Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

2450
Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

Nadat Club Brugge eerder een blauwtje liep bij de inkomende transfers van de flankaanvallers Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen), staat de landskampioen heel dichtbij de komst van Kamal Sowah (Leicester City). In de zomer van 2020 was de Ghanese aanvaller geen spek voor de Brugse bek, maar exact één jaar later heeft Club wellicht wél prijs. 


WIE LAATST LACHT 

“We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen.” Vincent Mannaert informeerde vorige zomer bij Leicester City naar de voorwaarden van Kamal Sowah, de Ghanese aanvaller die in de voorbije drie seizoenen werd verhuurd aan Oud-Heverlee Leuven. “Een concurrent sterker maken – want dat zijn de Belgische topclubs voor de eigenaars van Beerschot of OHL – wil men niet doen”, verklaarde de manager van Club Brugge eind december in Sport/Voetbalmagazine.

Eén jaar later lijkt Club Brugge dan toch zijn slag thuis te halen. Volgens verschillende bronnen in België en Engeland is Kamal Sowah namelijk goed op weg naar West-Vlaanderen. Het dossier van de Ghanese aanvaller raakte in een stroomversnelling nadat Blauw-Zwart recentelijk achter het net viste bij de transferdeals van Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen). De langverwachte kwaliteitsinjectie op de flank is dus eindelijk binnen handbereik.



Het is geen publiek geheim dat Club Brugge de transfermarkt afspeurt naar een kwalitatieve flankspeler met diepgang. En het liefst eentje met wat bewezen ervaring op het hoogste niveau. De landskampioen mikt namelijk op een derde landstitel op rij en daarnaast ambieert de ploeg van Philippe Clement ook een succesvolle Europese campagne. Daarom zoekt Club naar spelers die een onmiddellijke impact kunnen brengen voor de ploeg. Zoals Kamal Sowah dus.

KILOMETERVRETER 

De 21-jarige Ghanees was vorig seizoen een grote uitblinker bij OH Leuven, en bij uitbreiding ook in de Jupiler Pro League. Kamal Sowah maakte indruk onder meer door zijn uitstekende balbehandeling en ruim loopvermogen. Om dat laatste alvast te staven: vorig seizoen liep hij gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijd. De kilometervreter leek bij momenten onvermoeibaar en hij was constant in beweging – ook dankzij de gegunde vrijheid door Marc Brys. 

Het enorme loopvermogen van Kamal Sowah is grotendeels een aangeboren talent, maar die begaafdheid werk ook bijgeschaafd door het zware trainingsschema van Marc Brys. “Dat was al één van mijn sterktes toen ik nog in Ghana speelde”, verklaarde Sowah toen Het Nieuwsblad hem wees op zijn indrukwekkende fysieke stats. “Maar ik ben er nog op verbeterd door er hier in Leuven op te blijven werken. De laatste weken voor het seizoen hebben we heel veel gelopen, dat heeft mijn uithouding versterkt.”



Kamal Sowah was vorig seizoen de ideale flankaanvaller in de 3-4-3 opstelling die Oud-Heverlee Leuven hanteerde. Marc Brys wist zijn grote kwaliteiten en ruwe talent naar waarde te schatten en hij liet de intrinsieke capaciteiten van Sowah helemaal renderen. Daarnaast was de Ghanees zelf ook bereid om veel bij te leren van een sluwe en tactisch geschoolde coach zoals Brys. “Hij pikt de dingen die ik zeg heel snel op”, verklaarde Brys vorig seizoen bijvoorbeeld in Het Nieuwsblad. 

SOWAH IS GOUD

Kamal Sowah sloot de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League af als één van de revelaties van het seizoen. En dat was best wel verrassend. De Ghanees vertoefde namelijk al drie jaar bij OH Leuven maar echt doorbreken deed hij er pas vorig seizoen. Sowah demonstreerde in Leuven wel altijd zijn grote talent - en hij pakte meermaals ook uit met enkele klasseflitsen – maar zijn goede prestaties waren echter steeds niet duurzaam op de langere termijn. Daarom was de steile en standvastige evolutie in het voorbije seizoen best wel opvallend. 



Marc Brys liet zich meermaals lovend uit over Kamal Sowah, die in de Belgische pers werd omschreven als de groeibriljant van OH Leuven. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde de coach aan Het Laatste Nieuws. “Hij heeft een uitzonderlijk loopvermogen. Doet enorm veel high speed intensity runs, aan hoge snelheid. Heeft goede voeten, denkt snel. En hij werkt voor het team. Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.”

LEICESTER CITY 

Gelet op de immense meerwaarde van Kamal Sowah, alsook het feit dat hij een langdurig contract heeft bij Leicester City, werd het steeds duidelijker dat de Ghanees het niveau van OH Leuven ontgroeid was. In mei kondigde Sowah alvast zelf zijn vertrek aan op Twitter. “Met veel emoties, want ik heb hier drie jaar en een half mooie jaren gekend. Ik ben nu aan een volgende stap toe in mijn carrière. Maar ik kom hier zeker nog op bezoek”, liet hij weten op social media.

Na zijn aangekondigd vertrek bij OH Leuven werd er verwacht dat Kamal Sowah vervolgens voluit zijn kans zou gaan bij Leicester City. Maar de Foxes waren echter niet helemaal overtuigd dat de jonge Ghanees kon meedraaien in de veeleisende en intensieve Premier League. Het niveauverschil tussen de Belgische en de Engelse competitie is dan ook immens. Ook al beschikt Sowah op het technisch, tactisch en fysiek vlak over indrukwekkende kwaliteiten. En is hij tevens polyvalent.



Voor Marc Brys kwam het vertrek van Kamal Sowah alvast hard aan. Sport/Voetbalmagazine stelde de coach van OH Leuven onlangs de vraag hoe zwaar zijn vertrek nu precies weegt. “Heel erg”, verklaarde Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

CLUB BRUGGE 

Hoewel Leicester City wel in de kwaliteiten van Kamal Sowah gelooft, ligt er in de nabije toekomst toch geen prominente rol voor hem weggelegd in het King Power Stadium. De marktwaarde van Sowah nam in de voorbije drie jaar op indrukwekkende wijze toe van amper 50 duizend euro tot een actuele 3 miljoen euro, en daarnaast verzilverde hij zijn uitstekende prestaties van vorig seizoen met een kledingdeal bij Puma. En nu is het dus de beurt aan Leicester om hun graantje mee te pikken.



Volgens The Guardian is Club Brugge namelijk bereid om het clubrecord te breken om Kamal Sowah aan te trekken. De Britse kwaliteitskrant spreekt namelijk van een transfersom van negen miljoen euro plus bonussen, waardoor de Ghanees David Okereke (acht miljoen euro) kan aflossen als duurste aankoop ooit bij Club. Da's een pak geld uiteraard, maar Blauw-Zwart krijgt in ruil dus een erg kwalitatieve aanvaller – mét bewezen diensten in de Belgische competitie. 

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Is Sowah een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

8
8
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

15
15
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

39
39
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

101
101
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

199
199
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

229
229
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

47
47
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

349
349
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

124
124
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

304
304
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

241
241
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

132
132
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

115
115
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

266
266
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

211
211
'Club Brugge incasseert ferme tegenslag Joel Ordonez'

Joel Ordonez werd al verschillende keren in verband gebracht met een knaltransfer, maar de ...

268
268
'KV Mechelen zet druk op Vanderbiest: twee opvolgers''

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Vorig seizoen was Malinwa nog de grote revelatie ...

230
230
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

346
346
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

165
165
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

118
118
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

81
81
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

413
413
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

203
203
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

153
153

Meer sportnieuws