Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

door
Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

Nadat Club Brugge eerder een blauwtje liep bij de inkomende transfers van de flankaanvallers Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen), staat de landskampioen heel dichtbij de komst van Kamal Sowah (Leicester City). In de zomer van 2020 was de Ghanese aanvaller geen spek voor de Brugse bek, maar exact één jaar later heeft Club wellicht wél prijs. 


WIE LAATST LACHT 

“We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen.” Vincent Mannaert informeerde vorige zomer bij Leicester City naar de voorwaarden van Kamal Sowah, de Ghanese aanvaller die in de voorbije drie seizoenen werd verhuurd aan Oud-Heverlee Leuven. “Een concurrent sterker maken – want dat zijn de Belgische topclubs voor de eigenaars van Beerschot of OHL – wil men niet doen”, verklaarde de manager van Club Brugge eind december in Sport/Voetbalmagazine.

Eén jaar later lijkt Club Brugge dan toch zijn slag thuis te halen. Volgens verschillende bronnen in België en Engeland is Kamal Sowah namelijk goed op weg naar West-Vlaanderen. Het dossier van de Ghanese aanvaller raakte in een stroomversnelling nadat Blauw-Zwart recentelijk achter het net viste bij de transferdeals van Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen). De langverwachte kwaliteitsinjectie op de flank is dus eindelijk binnen handbereik.



Het is geen publiek geheim dat Club Brugge de transfermarkt afspeurt naar een kwalitatieve flankspeler met diepgang. En het liefst eentje met wat bewezen ervaring op het hoogste niveau. De landskampioen mikt namelijk op een derde landstitel op rij en daarnaast ambieert de ploeg van Philippe Clement ook een succesvolle Europese campagne. Daarom zoekt Club naar spelers die een onmiddellijke impact kunnen brengen voor de ploeg. Zoals Kamal Sowah dus.

KILOMETERVRETER 

De 21-jarige Ghanees was vorig seizoen een grote uitblinker bij OH Leuven, en bij uitbreiding ook in de Jupiler Pro League. Kamal Sowah maakte indruk onder meer door zijn uitstekende balbehandeling en ruim loopvermogen. Om dat laatste alvast te staven: vorig seizoen liep hij gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijd. De kilometervreter leek bij momenten onvermoeibaar en hij was constant in beweging – ook dankzij de gegunde vrijheid door Marc Brys. 

Het enorme loopvermogen van Kamal Sowah is grotendeels een aangeboren talent, maar die begaafdheid werk ook bijgeschaafd door het zware trainingsschema van Marc Brys. “Dat was al één van mijn sterktes toen ik nog in Ghana speelde”, verklaarde Sowah toen Het Nieuwsblad hem wees op zijn indrukwekkende fysieke stats. “Maar ik ben er nog op verbeterd door er hier in Leuven op te blijven werken. De laatste weken voor het seizoen hebben we heel veel gelopen, dat heeft mijn uithouding versterkt.”



Kamal Sowah was vorig seizoen de ideale flankaanvaller in de 3-4-3 opstelling die Oud-Heverlee Leuven hanteerde. Marc Brys wist zijn grote kwaliteiten en ruwe talent naar waarde te schatten en hij liet de intrinsieke capaciteiten van Sowah helemaal renderen. Daarnaast was de Ghanees zelf ook bereid om veel bij te leren van een sluwe en tactisch geschoolde coach zoals Brys. “Hij pikt de dingen die ik zeg heel snel op”, verklaarde Brys vorig seizoen bijvoorbeeld in Het Nieuwsblad. 

SOWAH IS GOUD

Kamal Sowah sloot de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League af als één van de revelaties van het seizoen. En dat was best wel verrassend. De Ghanees vertoefde namelijk al drie jaar bij OH Leuven maar echt doorbreken deed hij er pas vorig seizoen. Sowah demonstreerde in Leuven wel altijd zijn grote talent - en hij pakte meermaals ook uit met enkele klasseflitsen – maar zijn goede prestaties waren echter steeds niet duurzaam op de langere termijn. Daarom was de steile en standvastige evolutie in het voorbije seizoen best wel opvallend. 



Marc Brys liet zich meermaals lovend uit over Kamal Sowah, die in de Belgische pers werd omschreven als de groeibriljant van OH Leuven. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde de coach aan Het Laatste Nieuws. “Hij heeft een uitzonderlijk loopvermogen. Doet enorm veel high speed intensity runs, aan hoge snelheid. Heeft goede voeten, denkt snel. En hij werkt voor het team. Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.”

LEICESTER CITY 

Gelet op de immense meerwaarde van Kamal Sowah, alsook het feit dat hij een langdurig contract heeft bij Leicester City, werd het steeds duidelijker dat de Ghanees het niveau van OH Leuven ontgroeid was. In mei kondigde Sowah alvast zelf zijn vertrek aan op Twitter. “Met veel emoties, want ik heb hier drie jaar en een half mooie jaren gekend. Ik ben nu aan een volgende stap toe in mijn carrière. Maar ik kom hier zeker nog op bezoek”, liet hij weten op social media.

Na zijn aangekondigd vertrek bij OH Leuven werd er verwacht dat Kamal Sowah vervolgens voluit zijn kans zou gaan bij Leicester City. Maar de Foxes waren echter niet helemaal overtuigd dat de jonge Ghanees kon meedraaien in de veeleisende en intensieve Premier League. Het niveauverschil tussen de Belgische en de Engelse competitie is dan ook immens. Ook al beschikt Sowah op het technisch, tactisch en fysiek vlak over indrukwekkende kwaliteiten. En is hij tevens polyvalent.



Voor Marc Brys kwam het vertrek van Kamal Sowah alvast hard aan. Sport/Voetbalmagazine stelde de coach van OH Leuven onlangs de vraag hoe zwaar zijn vertrek nu precies weegt. “Heel erg”, verklaarde Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

CLUB BRUGGE 

Hoewel Leicester City wel in de kwaliteiten van Kamal Sowah gelooft, ligt er in de nabije toekomst toch geen prominente rol voor hem weggelegd in het King Power Stadium. De marktwaarde van Sowah nam in de voorbije drie jaar op indrukwekkende wijze toe van amper 50 duizend euro tot een actuele 3 miljoen euro, en daarnaast verzilverde hij zijn uitstekende prestaties van vorig seizoen met een kledingdeal bij Puma. En nu is het dus de beurt aan Leicester om hun graantje mee te pikken.



Volgens The Guardian is Club Brugge namelijk bereid om het clubrecord te breken om Kamal Sowah aan te trekken. De Britse kwaliteitskrant spreekt namelijk van een transfersom van negen miljoen euro plus bonussen, waardoor de Ghanees David Okereke (acht miljoen euro) kan aflossen als duurste aankoop ooit bij Club. Da's een pak geld uiteraard, maar Blauw-Zwart krijgt in ruil dus een erg kwalitatieve aanvaller – mét bewezen diensten in de Belgische competitie. 

LEES OOK: 'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Is Sowah een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

12
12
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

85
85
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

93
93
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

170
170
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

28
28
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

72
72
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

111
111
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

565
565
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

138
138
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

195
195
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

405
405
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

82
82
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

184
184
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

135
135
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

96
96
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

76
76
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

161
161
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

159
159
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

216
216
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

110
110
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

315
315
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

110
110
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

223
223

Meer sportnieuws