Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

door
Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

Nadat Club Brugge eerder een blauwtje liep bij de inkomende transfers van de flankaanvallers Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen), staat de landskampioen heel dichtbij de komst van Kamal Sowah (Leicester City). In de zomer van 2020 was de Ghanese aanvaller geen spek voor de Brugse bek, maar exact één jaar later heeft Club wellicht wél prijs. 


WIE LAATST LACHT 

“We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen.” Vincent Mannaert informeerde vorige zomer bij Leicester City naar de voorwaarden van Kamal Sowah, de Ghanese aanvaller die in de voorbije drie seizoenen werd verhuurd aan Oud-Heverlee Leuven. “Een concurrent sterker maken – want dat zijn de Belgische topclubs voor de eigenaars van Beerschot of OHL – wil men niet doen”, verklaarde de manager van Club Brugge eind december in Sport/Voetbalmagazine.

Eén jaar later lijkt Club Brugge dan toch zijn slag thuis te halen. Volgens verschillende bronnen in België en Engeland is Kamal Sowah namelijk goed op weg naar West-Vlaanderen. Het dossier van de Ghanese aanvaller raakte in een stroomversnelling nadat Blauw-Zwart recentelijk achter het net viste bij de transferdeals van Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen). De langverwachte kwaliteitsinjectie op de flank is dus eindelijk binnen handbereik.



Het is geen publiek geheim dat Club Brugge de transfermarkt afspeurt naar een kwalitatieve flankspeler met diepgang. En het liefst eentje met wat bewezen ervaring op het hoogste niveau. De landskampioen mikt namelijk op een derde landstitel op rij en daarnaast ambieert de ploeg van Philippe Clement ook een succesvolle Europese campagne. Daarom zoekt Club naar spelers die een onmiddellijke impact kunnen brengen voor de ploeg. Zoals Kamal Sowah dus.

KILOMETERVRETER 

De 21-jarige Ghanees was vorig seizoen een grote uitblinker bij OH Leuven, en bij uitbreiding ook in de Jupiler Pro League. Kamal Sowah maakte indruk onder meer door zijn uitstekende balbehandeling en ruim loopvermogen. Om dat laatste alvast te staven: vorig seizoen liep hij gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijd. De kilometervreter leek bij momenten onvermoeibaar en hij was constant in beweging – ook dankzij de gegunde vrijheid door Marc Brys. 

Het enorme loopvermogen van Kamal Sowah is grotendeels een aangeboren talent, maar die begaafdheid werk ook bijgeschaafd door het zware trainingsschema van Marc Brys. “Dat was al één van mijn sterktes toen ik nog in Ghana speelde”, verklaarde Sowah toen Het Nieuwsblad hem wees op zijn indrukwekkende fysieke stats. “Maar ik ben er nog op verbeterd door er hier in Leuven op te blijven werken. De laatste weken voor het seizoen hebben we heel veel gelopen, dat heeft mijn uithouding versterkt.”



Kamal Sowah was vorig seizoen de ideale flankaanvaller in de 3-4-3 opstelling die Oud-Heverlee Leuven hanteerde. Marc Brys wist zijn grote kwaliteiten en ruwe talent naar waarde te schatten en hij liet de intrinsieke capaciteiten van Sowah helemaal renderen. Daarnaast was de Ghanees zelf ook bereid om veel bij te leren van een sluwe en tactisch geschoolde coach zoals Brys. “Hij pikt de dingen die ik zeg heel snel op”, verklaarde Brys vorig seizoen bijvoorbeeld in Het Nieuwsblad. 

SOWAH IS GOUD

Kamal Sowah sloot de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League af als één van de revelaties van het seizoen. En dat was best wel verrassend. De Ghanees vertoefde namelijk al drie jaar bij OH Leuven maar echt doorbreken deed hij er pas vorig seizoen. Sowah demonstreerde in Leuven wel altijd zijn grote talent - en hij pakte meermaals ook uit met enkele klasseflitsen – maar zijn goede prestaties waren echter steeds niet duurzaam op de langere termijn. Daarom was de steile en standvastige evolutie in het voorbije seizoen best wel opvallend. 



Marc Brys liet zich meermaals lovend uit over Kamal Sowah, die in de Belgische pers werd omschreven als de groeibriljant van OH Leuven. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde de coach aan Het Laatste Nieuws. “Hij heeft een uitzonderlijk loopvermogen. Doet enorm veel high speed intensity runs, aan hoge snelheid. Heeft goede voeten, denkt snel. En hij werkt voor het team. Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.”

LEICESTER CITY 

Gelet op de immense meerwaarde van Kamal Sowah, alsook het feit dat hij een langdurig contract heeft bij Leicester City, werd het steeds duidelijker dat de Ghanees het niveau van OH Leuven ontgroeid was. In mei kondigde Sowah alvast zelf zijn vertrek aan op Twitter. “Met veel emoties, want ik heb hier drie jaar en een half mooie jaren gekend. Ik ben nu aan een volgende stap toe in mijn carrière. Maar ik kom hier zeker nog op bezoek”, liet hij weten op social media.

Na zijn aangekondigd vertrek bij OH Leuven werd er verwacht dat Kamal Sowah vervolgens voluit zijn kans zou gaan bij Leicester City. Maar de Foxes waren echter niet helemaal overtuigd dat de jonge Ghanees kon meedraaien in de veeleisende en intensieve Premier League. Het niveauverschil tussen de Belgische en de Engelse competitie is dan ook immens. Ook al beschikt Sowah op het technisch, tactisch en fysiek vlak over indrukwekkende kwaliteiten. En is hij tevens polyvalent.



Voor Marc Brys kwam het vertrek van Kamal Sowah alvast hard aan. Sport/Voetbalmagazine stelde de coach van OH Leuven onlangs de vraag hoe zwaar zijn vertrek nu precies weegt. “Heel erg”, verklaarde Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

CLUB BRUGGE 

Hoewel Leicester City wel in de kwaliteiten van Kamal Sowah gelooft, ligt er in de nabije toekomst toch geen prominente rol voor hem weggelegd in het King Power Stadium. De marktwaarde van Sowah nam in de voorbije drie jaar op indrukwekkende wijze toe van amper 50 duizend euro tot een actuele 3 miljoen euro, en daarnaast verzilverde hij zijn uitstekende prestaties van vorig seizoen met een kledingdeal bij Puma. En nu is het dus de beurt aan Leicester om hun graantje mee te pikken.



Volgens The Guardian is Club Brugge namelijk bereid om het clubrecord te breken om Kamal Sowah aan te trekken. De Britse kwaliteitskrant spreekt namelijk van een transfersom van negen miljoen euro plus bonussen, waardoor de Ghanees David Okereke (acht miljoen euro) kan aflossen als duurste aankoop ooit bij Club. Da's een pak geld uiteraard, maar Blauw-Zwart krijgt in ruil dus een erg kwalitatieve aanvaller – mét bewezen diensten in de Belgische competitie. 

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Is Sowah een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

55
55
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

21
21
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

99
99
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

49
49
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

58
58
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

758
758
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

199
199
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

273
273
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

114
114
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

95
95
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

388
388
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

139
139
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

188
188
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

541
541
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

33
33
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

60
60
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

242
242
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

188
188
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

100
100
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

203
203
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

438
438
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

163
163
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37

Meer sportnieuws