Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

2450 stemmen
Club Brugge pakt de hoofdprijs: 'Sowah is goud'

Nadat Club Brugge eerder een blauwtje liep bij de inkomende transfers van de flankaanvallers Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen), staat de landskampioen heel dichtbij de komst van Kamal Sowah (Leicester City). In de zomer van 2020 was de Ghanese aanvaller geen spek voor de Brugse bek, maar exact één jaar later heeft Club wellicht wél prijs. 


WIE LAATST LACHT 

“We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen.” Vincent Mannaert informeerde vorige zomer bij Leicester City naar de voorwaarden van Kamal Sowah, de Ghanese aanvaller die in de voorbije drie seizoenen werd verhuurd aan Oud-Heverlee Leuven. “Een concurrent sterker maken – want dat zijn de Belgische topclubs voor de eigenaars van Beerschot of OHL – wil men niet doen”, verklaarde de manager van Club Brugge eind december in Sport/Voetbalmagazine.

Eén jaar later lijkt Club Brugge dan toch zijn slag thuis te halen. Volgens verschillende bronnen in België en Engeland is Kamal Sowah namelijk goed op weg naar West-Vlaanderen. Het dossier van de Ghanese aanvaller raakte in een stroomversnelling nadat Blauw-Zwart recentelijk achter het net viste bij de transferdeals van Alex Collado (FC Barcelona) en Mohammed Daramy (FC Kopenhagen). De langverwachte kwaliteitsinjectie op de flank is dus eindelijk binnen handbereik.



Het is geen publiek geheim dat Club Brugge de transfermarkt afspeurt naar een kwalitatieve flankspeler met diepgang. En het liefst eentje met wat bewezen ervaring op het hoogste niveau. De landskampioen mikt namelijk op een derde landstitel op rij en daarnaast ambieert de ploeg van Philippe Clement ook een succesvolle Europese campagne. Daarom zoekt Club naar spelers die een onmiddellijke impact kunnen brengen voor de ploeg. Zoals Kamal Sowah dus.

KILOMETERVRETER 

De 21-jarige Ghanees was vorig seizoen een grote uitblinker bij OH Leuven, en bij uitbreiding ook in de Jupiler Pro League. Kamal Sowah maakte indruk onder meer door zijn uitstekende balbehandeling en ruim loopvermogen. Om dat laatste alvast te staven: vorig seizoen liep hij gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijd. De kilometervreter leek bij momenten onvermoeibaar en hij was constant in beweging – ook dankzij de gegunde vrijheid door Marc Brys. 

Het enorme loopvermogen van Kamal Sowah is grotendeels een aangeboren talent, maar die begaafdheid werk ook bijgeschaafd door het zware trainingsschema van Marc Brys. “Dat was al één van mijn sterktes toen ik nog in Ghana speelde”, verklaarde Sowah toen Het Nieuwsblad hem wees op zijn indrukwekkende fysieke stats. “Maar ik ben er nog op verbeterd door er hier in Leuven op te blijven werken. De laatste weken voor het seizoen hebben we heel veel gelopen, dat heeft mijn uithouding versterkt.”



Kamal Sowah was vorig seizoen de ideale flankaanvaller in de 3-4-3 opstelling die Oud-Heverlee Leuven hanteerde. Marc Brys wist zijn grote kwaliteiten en ruwe talent naar waarde te schatten en hij liet de intrinsieke capaciteiten van Sowah helemaal renderen. Daarnaast was de Ghanees zelf ook bereid om veel bij te leren van een sluwe en tactisch geschoolde coach zoals Brys. “Hij pikt de dingen die ik zeg heel snel op”, verklaarde Brys vorig seizoen bijvoorbeeld in Het Nieuwsblad. 

SOWAH IS GOUD

Kamal Sowah sloot de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League af als één van de revelaties van het seizoen. En dat was best wel verrassend. De Ghanees vertoefde namelijk al drie jaar bij OH Leuven maar echt doorbreken deed hij er pas vorig seizoen. Sowah demonstreerde in Leuven wel altijd zijn grote talent - en hij pakte meermaals ook uit met enkele klasseflitsen – maar zijn goede prestaties waren echter steeds niet duurzaam op de langere termijn. Daarom was de steile en standvastige evolutie in het voorbije seizoen best wel opvallend. 



Marc Brys liet zich meermaals lovend uit over Kamal Sowah, die in de Belgische pers werd omschreven als de groeibriljant van OH Leuven. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde de coach aan Het Laatste Nieuws. “Hij heeft een uitzonderlijk loopvermogen. Doet enorm veel high speed intensity runs, aan hoge snelheid. Heeft goede voeten, denkt snel. En hij werkt voor het team. Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.”

LEICESTER CITY 

Gelet op de immense meerwaarde van Kamal Sowah, alsook het feit dat hij een langdurig contract heeft bij Leicester City, werd het steeds duidelijker dat de Ghanees het niveau van OH Leuven ontgroeid was. In mei kondigde Sowah alvast zelf zijn vertrek aan op Twitter. “Met veel emoties, want ik heb hier drie jaar en een half mooie jaren gekend. Ik ben nu aan een volgende stap toe in mijn carrière. Maar ik kom hier zeker nog op bezoek”, liet hij weten op social media.

Na zijn aangekondigd vertrek bij OH Leuven werd er verwacht dat Kamal Sowah vervolgens voluit zijn kans zou gaan bij Leicester City. Maar de Foxes waren echter niet helemaal overtuigd dat de jonge Ghanees kon meedraaien in de veeleisende en intensieve Premier League. Het niveauverschil tussen de Belgische en de Engelse competitie is dan ook immens. Ook al beschikt Sowah op het technisch, tactisch en fysiek vlak over indrukwekkende kwaliteiten. En is hij tevens polyvalent.



Voor Marc Brys kwam het vertrek van Kamal Sowah alvast hard aan. Sport/Voetbalmagazine stelde de coach van OH Leuven onlangs de vraag hoe zwaar zijn vertrek nu precies weegt. “Heel erg”, verklaarde Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

CLUB BRUGGE 

Hoewel Leicester City wel in de kwaliteiten van Kamal Sowah gelooft, ligt er in de nabije toekomst toch geen prominente rol voor hem weggelegd in het King Power Stadium. De marktwaarde van Sowah nam in de voorbije drie jaar op indrukwekkende wijze toe van amper 50 duizend euro tot een actuele 3 miljoen euro, en daarnaast verzilverde hij zijn uitstekende prestaties van vorig seizoen met een kledingdeal bij Puma. En nu is het dus de beurt aan Leicester om hun graantje mee te pikken.



Volgens The Guardian is Club Brugge namelijk bereid om het clubrecord te breken om Kamal Sowah aan te trekken. De Britse kwaliteitskrant spreekt namelijk van een transfersom van negen miljoen euro plus bonussen, waardoor de Ghanees David Okereke (acht miljoen euro) kan aflossen als duurste aankoop ooit bij Club. Da's een pak geld uiteraard, maar Blauw-Zwart krijgt in ruil dus een erg kwalitatieve aanvaller – mét bewezen diensten in de Belgische competitie. 

LEES OOK: Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Is Sowah een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

5
5
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

94
94
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

150
150
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

60
60
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

285
285
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

293
293
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

154
154
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

571
571
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

572
572
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

319
319
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

644
644
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

152
152
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

273
273
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

438
438
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

103
103
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

528
528
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

108
108
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

995
995
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

112
112
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

363
363
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

212
212
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

817
817
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

447
447
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

360
360
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

215
215

Meer sportnieuws