Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren: "Belediging voor de sport"

154 stemmen
Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren:

In de Franse Ligue 1 valt er dit seizoen heel wat te beleven. Helaas is dat niet altijd in positieve zin, zoals zondagavond bleek tussen OGC Nice en Olympique Marseille. Die partij moest gestaakt worden nadat fans van de thuisploeg het veld bestormden en probeerden het gevecht aan te gaan met spelers van Marseille.


Al heel de wedstrijd waren de fans van Nice zich aan het misdragen, vooral door bij elke hoekschop en inworp de bezoekende spelers te bekogelen met flesjes en andere objecten. In de slotfase van de match werd het Marseille-ster Dimitri Payet allemaal te veel en besloot hij een flesje dat naar zijn hoofd geslingerd was terug richting de fans te gooien. Gevolg: de fans bestormden het veld. Daarbij probeerden ze de spelers van Marseille aan te vallen. Tot overmaat van ramp kwam het inmiddels ook nog eens tot opstootjes tussen de spelers en staf van beide teams onderling.

UPDATE 23/08

Nadat de wedstrijd lange tijd stillag, kwamen de spelers van Nice en de wedstrijdleiding zondag om iets voor middernacht nog even het veld op. Na een symbolische seconde werd echter afgefloten. Afwachten nu wat de Franse competitieorganisator zal beslissen. Omdat de match theoretisch gezien werd hervat, zou Marseille (waarvan de spelers in de kleedkamer bleven) in principe een 3-0-nederlaag krijgen. Dat er een staartje zal volgen, staat in ieder geval buiten kijf. Inmiddels toonden enkele spelers ook foto's van hun verwondingen. Marseille-duo Luan Peres (ex-Club Brugge) en Matteo Guendouzi hadden zelfs littekens in de nek, wat er op kan wijze dat men hen trachtte te wurgen. Ook een sanctie voor Nice is dus allerminst uitgesloten.

UPDATE 17u15

De uit de hand gelopen derby tussen OGC Nice en Olympique Marseille blijft ook de dag erna de gemoederen beroeren. Zo reageerde Roxana Maracineanu, de Franse Minister van Sport, ontdaan. "Er is een rode lijn overschreden. De competitie en clubeigenaars moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Dit is een belediging voor het voetbal. Er moeten sancties volgen", wordt ze geciteerd door Sporza. Volgens dezelfde bron is er ondertussen al een onderzoek gestart door het parket van Nice. Deze woensdag mogen beide club het bovendien gaan uitleggen voor de Frans profliga. Het laatste woord over de Zuid-Franse derby is ongetwijfeld nog niet gezegd. 

LEES OOK: Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Wat voor sanctie verdienen ze?

Meest recent

Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

1
1
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

46
46
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

75
75
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

140
140
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

233
233
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

46
46
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

220
220
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

301
301
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

375
375
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

208
208
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

296
296
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

166
166
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

151
151
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

315
315
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

297
297
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

127
127
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

95
95
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

622
622
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

213
213
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

453
453
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

558
558
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

196
196
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

104
104
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

248
248

Meer sportnieuws