Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren: "Belediging voor de sport"

154
Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren:

In de Franse Ligue 1 valt er dit seizoen heel wat te beleven. Helaas is dat niet altijd in positieve zin, zoals zondagavond bleek tussen OGC Nice en Olympique Marseille. Die partij moest gestaakt worden nadat fans van de thuisploeg het veld bestormden en probeerden het gevecht aan te gaan met spelers van Marseille.


Al heel de wedstrijd waren de fans van Nice zich aan het misdragen, vooral door bij elke hoekschop en inworp de bezoekende spelers te bekogelen met flesjes en andere objecten. In de slotfase van de match werd het Marseille-ster Dimitri Payet allemaal te veel en besloot hij een flesje dat naar zijn hoofd geslingerd was terug richting de fans te gooien. Gevolg: de fans bestormden het veld. Daarbij probeerden ze de spelers van Marseille aan te vallen. Tot overmaat van ramp kwam het inmiddels ook nog eens tot opstootjes tussen de spelers en staf van beide teams onderling.

UPDATE 23/08

Nadat de wedstrijd lange tijd stillag, kwamen de spelers van Nice en de wedstrijdleiding zondag om iets voor middernacht nog even het veld op. Na een symbolische seconde werd echter afgefloten. Afwachten nu wat de Franse competitieorganisator zal beslissen. Omdat de match theoretisch gezien werd hervat, zou Marseille (waarvan de spelers in de kleedkamer bleven) in principe een 3-0-nederlaag krijgen. Dat er een staartje zal volgen, staat in ieder geval buiten kijf. Inmiddels toonden enkele spelers ook foto's van hun verwondingen. Marseille-duo Luan Peres (ex-Club Brugge) en Matteo Guendouzi hadden zelfs littekens in de nek, wat er op kan wijze dat men hen trachtte te wurgen. Ook een sanctie voor Nice is dus allerminst uitgesloten.

UPDATE 17u15

De uit de hand gelopen derby tussen OGC Nice en Olympique Marseille blijft ook de dag erna de gemoederen beroeren. Zo reageerde Roxana Maracineanu, de Franse Minister van Sport, ontdaan. "Er is een rode lijn overschreden. De competitie en clubeigenaars moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Dit is een belediging voor het voetbal. Er moeten sancties volgen", wordt ze geciteerd door Sporza. Volgens dezelfde bron is er ondertussen al een onderzoek gestart door het parket van Nice. Deze woensdag mogen beide club het bovendien gaan uitleggen voor de Frans profliga. Het laatste woord over de Zuid-Franse derby is ongetwijfeld nog niet gezegd. 

Wat voor sanctie verdienen ze?

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

61
61
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

17
17
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

16
16
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

92
92
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

13
13
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

46
46
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

114
114
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

453
453
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

64
64
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

102
102
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

159
159
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

118
118
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

60
60
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

97
97
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

117
117
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

196
196
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

421
421
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

39
39
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

167
167
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

187
187
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

423
423
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

107
107

Meer sportnieuws