Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren: "Belediging voor de sport"

door
Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren:

In de Franse Ligue 1 valt er dit seizoen heel wat te beleven. Helaas is dat niet altijd in positieve zin, zoals zondagavond bleek tussen OGC Nice en Olympique Marseille. Die partij moest gestaakt worden nadat fans van de thuisploeg het veld bestormden en probeerden het gevecht aan te gaan met spelers van Marseille.


Al heel de wedstrijd waren de fans van Nice zich aan het misdragen, vooral door bij elke hoekschop en inworp de bezoekende spelers te bekogelen met flesjes en andere objecten. In de slotfase van de match werd het Marseille-ster Dimitri Payet allemaal te veel en besloot hij een flesje dat naar zijn hoofd geslingerd was terug richting de fans te gooien. Gevolg: de fans bestormden het veld. Daarbij probeerden ze de spelers van Marseille aan te vallen. Tot overmaat van ramp kwam het inmiddels ook nog eens tot opstootjes tussen de spelers en staf van beide teams onderling.

UPDATE 23/08

Nadat de wedstrijd lange tijd stillag, kwamen de spelers van Nice en de wedstrijdleiding zondag om iets voor middernacht nog even het veld op. Na een symbolische seconde werd echter afgefloten. Afwachten nu wat de Franse competitieorganisator zal beslissen. Omdat de match theoretisch gezien werd hervat, zou Marseille (waarvan de spelers in de kleedkamer bleven) in principe een 3-0-nederlaag krijgen. Dat er een staartje zal volgen, staat in ieder geval buiten kijf. Inmiddels toonden enkele spelers ook foto's van hun verwondingen. Marseille-duo Luan Peres (ex-Club Brugge) en Matteo Guendouzi hadden zelfs littekens in de nek, wat er op kan wijze dat men hen trachtte te wurgen. Ook een sanctie voor Nice is dus allerminst uitgesloten.

UPDATE 17u15

De uit de hand gelopen derby tussen OGC Nice en Olympique Marseille blijft ook de dag erna de gemoederen beroeren. Zo reageerde Roxana Maracineanu, de Franse Minister van Sport, ontdaan. "Er is een rode lijn overschreden. De competitie en clubeigenaars moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Dit is een belediging voor het voetbal. Er moeten sancties volgen", wordt ze geciteerd door Sporza. Volgens dezelfde bron is er ondertussen al een onderzoek gestart door het parket van Nice. Deze woensdag mogen beide club het bovendien gaan uitleggen voor de Frans profliga. Het laatste woord over de Zuid-Franse derby is ongetwijfeld nog niet gezegd. 

LEES OOK: Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Wat voor sanctie verdienen ze?

Meest recent

Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

17
17
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

16
16
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

16
16
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

60
60
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

76
76
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

121
121
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

376
376
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

77
77
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

372
372
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

118
118
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

177
177
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

135
135
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

17
17
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

122
122
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

329
329
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

135
135
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

583
583
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

191
191
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

224
224
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

240
240
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

134
134
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

367
367
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

213
213
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

277
277
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

389
389

Meer sportnieuws