Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren: "Belediging voor de sport"

door
Nice-Marseille blijft gemoederen beroeren:

In de Franse Ligue 1 valt er dit seizoen heel wat te beleven. Helaas is dat niet altijd in positieve zin, zoals zondagavond bleek tussen OGC Nice en Olympique Marseille. Die partij moest gestaakt worden nadat fans van de thuisploeg het veld bestormden en probeerden het gevecht aan te gaan met spelers van Marseille.


Al heel de wedstrijd waren de fans van Nice zich aan het misdragen, vooral door bij elke hoekschop en inworp de bezoekende spelers te bekogelen met flesjes en andere objecten. In de slotfase van de match werd het Marseille-ster Dimitri Payet allemaal te veel en besloot hij een flesje dat naar zijn hoofd geslingerd was terug richting de fans te gooien. Gevolg: de fans bestormden het veld. Daarbij probeerden ze de spelers van Marseille aan te vallen. Tot overmaat van ramp kwam het inmiddels ook nog eens tot opstootjes tussen de spelers en staf van beide teams onderling.

UPDATE 23/08

Nadat de wedstrijd lange tijd stillag, kwamen de spelers van Nice en de wedstrijdleiding zondag om iets voor middernacht nog even het veld op. Na een symbolische seconde werd echter afgefloten. Afwachten nu wat de Franse competitieorganisator zal beslissen. Omdat de match theoretisch gezien werd hervat, zou Marseille (waarvan de spelers in de kleedkamer bleven) in principe een 3-0-nederlaag krijgen. Dat er een staartje zal volgen, staat in ieder geval buiten kijf. Inmiddels toonden enkele spelers ook foto's van hun verwondingen. Marseille-duo Luan Peres (ex-Club Brugge) en Matteo Guendouzi hadden zelfs littekens in de nek, wat er op kan wijze dat men hen trachtte te wurgen. Ook een sanctie voor Nice is dus allerminst uitgesloten.

UPDATE 17u15

De uit de hand gelopen derby tussen OGC Nice en Olympique Marseille blijft ook de dag erna de gemoederen beroeren. Zo reageerde Roxana Maracineanu, de Franse Minister van Sport, ontdaan. "Er is een rode lijn overschreden. De competitie en clubeigenaars moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Dit is een belediging voor het voetbal. Er moeten sancties volgen", wordt ze geciteerd door Sporza. Volgens dezelfde bron is er ondertussen al een onderzoek gestart door het parket van Nice. Deze woensdag mogen beide club het bovendien gaan uitleggen voor de Frans profliga. Het laatste woord over de Zuid-Franse derby is ongetwijfeld nog niet gezegd. 

Wat voor sanctie verdienen ze?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

19
19
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

17
17
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

32
32
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

153
153
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

74
74
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

106
106
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

188
188
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

119
119
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

77
77
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

95
95
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

270
270
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

888
888
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

95
95
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

79
79
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

348
348
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

481
481
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

395
395
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

723
723
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

211
211
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

541
541
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

376
376
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

288
288

Meer sportnieuws