Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

1008
Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

Tibo Persyn begon zondag erg zenuwachtig aan zijn basisdebuut bij Club Brugge. Maar hij eindigde de wedstrijd aan de megafoon, voor Brugse de spionkop. “We are Bruges!” De 19-jarige flankaanvaller kende oorspronkelijk een stroeve eerste helft tegen Beerschot, maar na de pauze liep het opvallend vlotter.

STRESS

26.000 toeschouwers beleefden zondag een geanimeerde namiddag in het Jan Breydelstadion. Club Brugge was in de eerste helft oppermachtig tegen Beerschot maar naar het einde van de wedstrijd toe kwamen de Antwerpenaren steeds beter in de match. Uiteindelijk won de landskampioen met 3-2 cijfers en dat onder meer dankzij een erg knap doelpunt van Internazionale-huurling Tibo Persyn.

De 19-jarige flankspeler vierde zondag zijn vuurdoop in de basis van Club Brugge en hij liet dus al meteen positief van zich spreken. Philippe Clement dropte Tibo Persyn tegen Beerschot in zijn elftal door de schorsing van Eduard Sobol en de blessure van Noah Mbamba. Club Brugge hanteerde daarom een 3-5-2 opstelling, waarbij Persyn de ganse rechterflank voor zijn rekening nam.



De wingback ondervond een moeizaam begin van de wedstrijd maar in de tweede helft liep het opvallend beter. “In het begin was ik toch een beetje geïntimideerd door al die fans”, verklaarde Tibo Persyn na de wedstrijd op de clubkanalen van Club Brugge. “Tijdens de rust hebben mijn ploegmaats me over die podiumvrees moeten helpen, want ik had echt stress. Uiteindelijk is dat aardig gelukt, denk ik.”

130 KILOMETER PER UUR

Tibo Persyn startte zenuwachtig aan zijn eerste wedstrijd in het Jan Breydelstadion. Da’s trouwens niet erg verwonderlijk, gezien de tiener nog nooit eerder voetbalde in een vol voetbalstadion met 26.000 toeschouwers in de tribunes. Bovendien was het ook nog maar zijn eerste speelgelegenheid in het eerste elftal. Zijn knap doelpunt vanop de rand van de zestien werkte dan ook bevrijdend voor Persyn.



“Het moment dat mijn bal binnenging, was onbeschrijflijk. Hij viel perfect voor mijn voet en ik dacht meteen: niet twijfelen, vlammen”, verklaarde Tibo Persyn net na de wedstrijd. De flankspeler nam de bal op de vlucht en gaf Beerschot-doelman Mike Vanhamel geen enkele kans. Het kanonschot van Persyn haalde zelfs een enorme snelheid van maar liefst 130 kilometer per uur.

MOEILIJK BEGIN

Tibo Persyn had zondag een logische inloopperiode nodig om zijn eerste wedstrijd in een vol Jan Breydelstadion succesvol te volbrengen. Daarom oogde hij in het wedstrijdbegin wat zenuwachtig en liep het eerst wat stroef. “Het was een beetje zoeken naar automatismen op de flank, maar onze start was goed en we waren dominant”, verklaarde Philippe Clement op de persconferentie na de wedstrijd.



De coach van Club Brugge zag wel hoe Tibo Persyn zich herpakte in de tweede helft tegen Beerschot, mede dankzij zijn erg knap doelpunt. “Die jongen heeft hier tien à vijftien jaar lang van gedroomd: logisch dat zijn eerste helft wat stroef liep”, aldus Philippe Clement. “Zijn doelpunt werkte bevrijdend, de tweede helft was een stuk beter.” Algemeen gesteld, heeft Persyn zijn start dus niet gemist bij Club Brugge.

HET CONTRAST

In de tweede helft werkte Tibo Persyn zich nadrukkelijker in het spelbeeld bij Club Brugge. Op het offensief gebied was hij meer aanwezig, onder meer door verticale passes, en in vergelijking met de eerste helft vertoonde hij zich ook meer in en rond de box van Beerschot. Na de wedstrijd telde Persyn zelfs het meeste aantal succesvolle aanvallende acties bij Club Brugge, weliswaar na Man van de Match Noa Lang.



Tibo Persyn leverde tegen Beerschot ook het meeste voorzetten af bij Club Brugge: ééntje voor de rust en drie erna – qua contrast tussen beide speelhelften kan dat wel tellen. Anderzijds kwam geen enkele van die vier centers terecht bij een ploegmaat, daar zal Persyn dus nog aan moeten werken. Daarnaast bracht de tiener van Club Brugge in de tweede helft ook op het defensief vlak een grotere meerwaarde dan in de eerste.

HET NIEUWE GOUDKLOMPJE

Tibo Persyn onderging in de tweede helft tegen Beerschot dus een metamorfose en die veelbelovende lijn moet hij in de volgende wedstrijden proberen door te trekken. Op die manier kan hij bij Club Brugge weleens de opvolger worden van Thomas Meunier, met wie Persyn eerder al vergeleken werd. En in Italië werd zijn profiel zelfs al naast elkaar gesteld met dat van Javier Zanetti, het clubicoon van Internazionale. De Franstalige krant L’Avenir omschrijft Persyn reeds als ‘het nieuwe goudklompje voor Club’.

Tibo Persyn moet zich alvast kiplekker voelen in de 4-3-3 en 3-5-2 opstellingen die coach Philippe Clement voor ogen heeft. Bij Internazionale werd de flankspeler in deze formaties succesvol omgevormd tot een moderne wingback, waarbij een grote snelheid, goede crosses en loopvermogen tot zijn kernkwaliteiten behoren. Daarnaast is ‘de locomotief’ ook erg leergierig, plichtsbewust en nederig. Het valt nog af te wachten of Persyn in de nieuwe 4-2-2-2 opstelling ook kansen zal krijgen van Clement, want in die formatie is Clinton Mata nog steeds incontournable op de rechtsachter.



De plichtsbewuste en hardwerkende mentaliteit van Tibo Persyn past alvast heel goed bij het DNA van Club Brugge, en de 19-jarige hoopt alvast dat hij ook volgend seizoen in West-Vlaanderen kan blijven. “Ik ben Club altijd blijven volgen in Italië. Mijn eerste thuismatch was een geweldige ervaring. Het doel is nu om mijn kwaliteiten te blijven tonen en zo veel mogelijk te spelen. En hopen dat de aankoopoptie op het einde van het seizoen gelicht wordt. Of die duur is? Goh ja, wat is duur, hé?” verklaarde hij na de wedstrijd tegen Beerschot.

LEES OOK: 'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Wordt Persyn het nieuwe goudklompje van Club Brugge?

Meest recent

‘Anderlecht gooit alle remmen los: powerhouse van 10M’

Anderlecht wil deze zomer een stevig signaal geven op de transfermarkt. In het Lotto Park ligt ...

339
339
PSV is absolute topspeler kwijt aan Borussia Dortmund

PSV heeft alweer een topspeler verloren. De Nederlanders zien  na Ismael Saibari nog een ...

15
15
KRC Genk slaat wéér toe met miljoenentransfer

KRC Genk zit zeker niet stil op de transfermarkt. De Limburgers hebben zopas een volgende nieuwe ...

78
78
Zulte Waregem slaat weer toe met nieuwe speler

Het zijn bijzonder drukke dagen bij Zulte Waregem. De Belgische eersteklasser stelde opnieuw een ...

27
27
Trossard en Lukaku 'hot in Turkije': "Kan de beste worden"

Romelu Lukaku kan vanavond zijn debuut maken bij Fenerbahçe, Leandro Trossard deed dit al bij ...

27
27
FC Barcelona maakt financiële details Rodri bekend

FC Barcelona heeft zijn gedroomde versterking voor het middenveld beet. De Catalaanse topclub heeft ...

66
66
'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Met uitzondering van Joel Ordonez wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar ...

229
229
Bruno plots onder vuur: blunder breekt Anderlecht zuur op

Een goede eerste indruk maken is altijd belangrijk, maar Vitor Bruno heeft zijn wittebroodsweken ...

326
326
KVO-storm barst hevig los rond hoofd van Marc Coucke

Marc Coucke krijgt opnieuw met een dossier te maken dat de nodige vragen oproept. De ondernemer ...

106
106
Garcia rekent af met Mannaert: "Niet op dezelfde lijn"

Ongeveer een maand na zijn afscheid als bondscoach van de Rode Duivels gaat Rudi Garcia geen ...

75
75
'Kink in de kabel: Dams toch niet naar Club Brugge?'

Of er al dan niet nog een winger bijkomt valt voorlopig af te wachten, maar dat Club Brugge nog ...

425
425
'Essevee strikt Barça-target, kassa rinkelt bij Malinwa'

Een tweetal weken voor de transfermarkt haar deuren sluit draait de geruchtenmolen op volle toeren ...

261
261
'Club Brugge likt wonden: volgende miscast gratis weg'

Het was tot dusver alweer een lucratieve zomer voor Club Brugge, dat straks wellicht nogmaals langs ...

515
515
Openda weer Rode Duivel? Strijd met Lukaku belangrijk

Loïs Openda kende een snertseizoen bij Juventus en de aanvaller is dan ook vertrokken bij de ...

71
71
‘Ajax baalt: grote verrassing meldt zich voor Noa Lang’

Noa Lang is een jeugdproduct van Ajax, maar de buitenspeler brak volledig door bij Club Brugge. ...

248
248
Straffe onthulling Guardiola: “De Bruyne barstte in tranen uit”

Kevin De Bruyne is een legende bij Manchester City. De middenvelder speelde er tien jaar en won er ...

131
131
KRC Genk pakt uit met nieuwe Zuid-Amerikaanse diamant

KRC Genk en Zuid-Amerikaanse spelers, het is al een geslaagd huwelijk gebleken. Op de officiële ...

197
197
Ex-Anderlecht-coach Fred Rutten in diep dal na WK-drama

Fred Rutten heeft een verleden bij RSC Anderlecht als hoofdtrainer, maar de Nederlander maakte een ...

60
60
‘Belgische terugkeer? Transferstrijd Balikwisha barst los’

Michel-Ange Balikwisha heeft een verleden bij RSC Anderlecht, Standard Luik en Royal Antwerp FC. De ...

372
372
Anderlecht heeft plan voor helse Europese verplaatsing

RSC Anderlecht neemt het in de laatste voorronde van de Europa League op tegen Kairat Almaty. De ...

424
424
‘KV Kortrijk gaat all-in voor miljoenentransfer’

Niet alleen de Belgische topclubs gaan hard op de zomermercato. Ook KV Kortrijk wil nog toeslaan. De ...

154
154
‘Transferwending Fofana: Rode Duivel draait kar volledig’

Waar ligt de toekomst van Malick Fofana? De buitenspeler kende een sterk seizoen bij Olympique Lyon, ...

225
225
Anderlecht neemt Winkler mee: tweetal op weg naar exit

RSC Anderlecht maakt de verre verplaatsing naar Kairat Almaty. Paars-Wit moet zo’n negen uur ...

814
814
‘Monstertransfer Diego Moreira: Rode Duivel al gespot'

Diego Moreira zat in de selectie van de Rode Duivels op het afgelopen WK na een topseizoen bij RC ...

79
79
‘Anderlecht schakelt door en gaat transferstrijd aan’

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de zomermercato. Paars-Wit wordt nog met verschillende ...

352
352

Meer sportnieuws