Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

1008
Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

Tibo Persyn begon zondag erg zenuwachtig aan zijn basisdebuut bij Club Brugge. Maar hij eindigde de wedstrijd aan de megafoon, voor Brugse de spionkop. “We are Bruges!” De 19-jarige flankaanvaller kende oorspronkelijk een stroeve eerste helft tegen Beerschot, maar na de pauze liep het opvallend vlotter.

STRESS

26.000 toeschouwers beleefden zondag een geanimeerde namiddag in het Jan Breydelstadion. Club Brugge was in de eerste helft oppermachtig tegen Beerschot maar naar het einde van de wedstrijd toe kwamen de Antwerpenaren steeds beter in de match. Uiteindelijk won de landskampioen met 3-2 cijfers en dat onder meer dankzij een erg knap doelpunt van Internazionale-huurling Tibo Persyn.

De 19-jarige flankspeler vierde zondag zijn vuurdoop in de basis van Club Brugge en hij liet dus al meteen positief van zich spreken. Philippe Clement dropte Tibo Persyn tegen Beerschot in zijn elftal door de schorsing van Eduard Sobol en de blessure van Noah Mbamba. Club Brugge hanteerde daarom een 3-5-2 opstelling, waarbij Persyn de ganse rechterflank voor zijn rekening nam.



De wingback ondervond een moeizaam begin van de wedstrijd maar in de tweede helft liep het opvallend beter. “In het begin was ik toch een beetje geïntimideerd door al die fans”, verklaarde Tibo Persyn na de wedstrijd op de clubkanalen van Club Brugge. “Tijdens de rust hebben mijn ploegmaats me over die podiumvrees moeten helpen, want ik had echt stress. Uiteindelijk is dat aardig gelukt, denk ik.”

130 KILOMETER PER UUR

Tibo Persyn startte zenuwachtig aan zijn eerste wedstrijd in het Jan Breydelstadion. Da’s trouwens niet erg verwonderlijk, gezien de tiener nog nooit eerder voetbalde in een vol voetbalstadion met 26.000 toeschouwers in de tribunes. Bovendien was het ook nog maar zijn eerste speelgelegenheid in het eerste elftal. Zijn knap doelpunt vanop de rand van de zestien werkte dan ook bevrijdend voor Persyn.



“Het moment dat mijn bal binnenging, was onbeschrijflijk. Hij viel perfect voor mijn voet en ik dacht meteen: niet twijfelen, vlammen”, verklaarde Tibo Persyn net na de wedstrijd. De flankspeler nam de bal op de vlucht en gaf Beerschot-doelman Mike Vanhamel geen enkele kans. Het kanonschot van Persyn haalde zelfs een enorme snelheid van maar liefst 130 kilometer per uur.

MOEILIJK BEGIN

Tibo Persyn had zondag een logische inloopperiode nodig om zijn eerste wedstrijd in een vol Jan Breydelstadion succesvol te volbrengen. Daarom oogde hij in het wedstrijdbegin wat zenuwachtig en liep het eerst wat stroef. “Het was een beetje zoeken naar automatismen op de flank, maar onze start was goed en we waren dominant”, verklaarde Philippe Clement op de persconferentie na de wedstrijd.



De coach van Club Brugge zag wel hoe Tibo Persyn zich herpakte in de tweede helft tegen Beerschot, mede dankzij zijn erg knap doelpunt. “Die jongen heeft hier tien à vijftien jaar lang van gedroomd: logisch dat zijn eerste helft wat stroef liep”, aldus Philippe Clement. “Zijn doelpunt werkte bevrijdend, de tweede helft was een stuk beter.” Algemeen gesteld, heeft Persyn zijn start dus niet gemist bij Club Brugge.

HET CONTRAST

In de tweede helft werkte Tibo Persyn zich nadrukkelijker in het spelbeeld bij Club Brugge. Op het offensief gebied was hij meer aanwezig, onder meer door verticale passes, en in vergelijking met de eerste helft vertoonde hij zich ook meer in en rond de box van Beerschot. Na de wedstrijd telde Persyn zelfs het meeste aantal succesvolle aanvallende acties bij Club Brugge, weliswaar na Man van de Match Noa Lang.



Tibo Persyn leverde tegen Beerschot ook het meeste voorzetten af bij Club Brugge: ééntje voor de rust en drie erna – qua contrast tussen beide speelhelften kan dat wel tellen. Anderzijds kwam geen enkele van die vier centers terecht bij een ploegmaat, daar zal Persyn dus nog aan moeten werken. Daarnaast bracht de tiener van Club Brugge in de tweede helft ook op het defensief vlak een grotere meerwaarde dan in de eerste.

HET NIEUWE GOUDKLOMPJE

Tibo Persyn onderging in de tweede helft tegen Beerschot dus een metamorfose en die veelbelovende lijn moet hij in de volgende wedstrijden proberen door te trekken. Op die manier kan hij bij Club Brugge weleens de opvolger worden van Thomas Meunier, met wie Persyn eerder al vergeleken werd. En in Italië werd zijn profiel zelfs al naast elkaar gesteld met dat van Javier Zanetti, het clubicoon van Internazionale. De Franstalige krant L’Avenir omschrijft Persyn reeds als ‘het nieuwe goudklompje voor Club’.

Tibo Persyn moet zich alvast kiplekker voelen in de 4-3-3 en 3-5-2 opstellingen die coach Philippe Clement voor ogen heeft. Bij Internazionale werd de flankspeler in deze formaties succesvol omgevormd tot een moderne wingback, waarbij een grote snelheid, goede crosses en loopvermogen tot zijn kernkwaliteiten behoren. Daarnaast is ‘de locomotief’ ook erg leergierig, plichtsbewust en nederig. Het valt nog af te wachten of Persyn in de nieuwe 4-2-2-2 opstelling ook kansen zal krijgen van Clement, want in die formatie is Clinton Mata nog steeds incontournable op de rechtsachter.



De plichtsbewuste en hardwerkende mentaliteit van Tibo Persyn past alvast heel goed bij het DNA van Club Brugge, en de 19-jarige hoopt alvast dat hij ook volgend seizoen in West-Vlaanderen kan blijven. “Ik ben Club altijd blijven volgen in Italië. Mijn eerste thuismatch was een geweldige ervaring. Het doel is nu om mijn kwaliteiten te blijven tonen en zo veel mogelijk te spelen. En hopen dat de aankoopoptie op het einde van het seizoen gelicht wordt. Of die duur is? Goh ja, wat is duur, hé?” verklaarde hij na de wedstrijd tegen Beerschot.

LEES OOK: 'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

Wordt Persyn het nieuwe goudklompje van Club Brugge?

Meest recent

Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

In de Engelse Premier League heeft Chelsea FC een goede start gemaakt onder nieuwe trainer Xabi ...

12
12
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

242
242
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

273
273
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

60
60
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

164
164
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

179
179
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

422
422
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

251
251
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

747
747
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

547
547
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

159
159
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

459
459
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

209
209
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

763
763
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

719
719
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

141
141
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

313
313
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

641
641
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

276
276
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

335
335
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

51
51
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

648
648
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

108
108
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

90
90
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

84
84

Meer sportnieuws