Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

1008 stemmen
Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

Tibo Persyn begon zondag erg zenuwachtig aan zijn basisdebuut bij Club Brugge. Maar hij eindigde de wedstrijd aan de megafoon, voor Brugse de spionkop. “We are Bruges!” De 19-jarige flankaanvaller kende oorspronkelijk een stroeve eerste helft tegen Beerschot, maar na de pauze liep het opvallend vlotter.

STRESS

26.000 toeschouwers beleefden zondag een geanimeerde namiddag in het Jan Breydelstadion. Club Brugge was in de eerste helft oppermachtig tegen Beerschot maar naar het einde van de wedstrijd toe kwamen de Antwerpenaren steeds beter in de match. Uiteindelijk won de landskampioen met 3-2 cijfers en dat onder meer dankzij een erg knap doelpunt van Internazionale-huurling Tibo Persyn.

De 19-jarige flankspeler vierde zondag zijn vuurdoop in de basis van Club Brugge en hij liet dus al meteen positief van zich spreken. Philippe Clement dropte Tibo Persyn tegen Beerschot in zijn elftal door de schorsing van Eduard Sobol en de blessure van Noah Mbamba. Club Brugge hanteerde daarom een 3-5-2 opstelling, waarbij Persyn de ganse rechterflank voor zijn rekening nam.



De wingback ondervond een moeizaam begin van de wedstrijd maar in de tweede helft liep het opvallend beter. “In het begin was ik toch een beetje geïntimideerd door al die fans”, verklaarde Tibo Persyn na de wedstrijd op de clubkanalen van Club Brugge. “Tijdens de rust hebben mijn ploegmaats me over die podiumvrees moeten helpen, want ik had echt stress. Uiteindelijk is dat aardig gelukt, denk ik.”

130 KILOMETER PER UUR

Tibo Persyn startte zenuwachtig aan zijn eerste wedstrijd in het Jan Breydelstadion. Da’s trouwens niet erg verwonderlijk, gezien de tiener nog nooit eerder voetbalde in een vol voetbalstadion met 26.000 toeschouwers in de tribunes. Bovendien was het ook nog maar zijn eerste speelgelegenheid in het eerste elftal. Zijn knap doelpunt vanop de rand van de zestien werkte dan ook bevrijdend voor Persyn.



“Het moment dat mijn bal binnenging, was onbeschrijflijk. Hij viel perfect voor mijn voet en ik dacht meteen: niet twijfelen, vlammen”, verklaarde Tibo Persyn net na de wedstrijd. De flankspeler nam de bal op de vlucht en gaf Beerschot-doelman Mike Vanhamel geen enkele kans. Het kanonschot van Persyn haalde zelfs een enorme snelheid van maar liefst 130 kilometer per uur.

MOEILIJK BEGIN

Tibo Persyn had zondag een logische inloopperiode nodig om zijn eerste wedstrijd in een vol Jan Breydelstadion succesvol te volbrengen. Daarom oogde hij in het wedstrijdbegin wat zenuwachtig en liep het eerst wat stroef. “Het was een beetje zoeken naar automatismen op de flank, maar onze start was goed en we waren dominant”, verklaarde Philippe Clement op de persconferentie na de wedstrijd.



De coach van Club Brugge zag wel hoe Tibo Persyn zich herpakte in de tweede helft tegen Beerschot, mede dankzij zijn erg knap doelpunt. “Die jongen heeft hier tien à vijftien jaar lang van gedroomd: logisch dat zijn eerste helft wat stroef liep”, aldus Philippe Clement. “Zijn doelpunt werkte bevrijdend, de tweede helft was een stuk beter.” Algemeen gesteld, heeft Persyn zijn start dus niet gemist bij Club Brugge.

HET CONTRAST

In de tweede helft werkte Tibo Persyn zich nadrukkelijker in het spelbeeld bij Club Brugge. Op het offensief gebied was hij meer aanwezig, onder meer door verticale passes, en in vergelijking met de eerste helft vertoonde hij zich ook meer in en rond de box van Beerschot. Na de wedstrijd telde Persyn zelfs het meeste aantal succesvolle aanvallende acties bij Club Brugge, weliswaar na Man van de Match Noa Lang.



Tibo Persyn leverde tegen Beerschot ook het meeste voorzetten af bij Club Brugge: ééntje voor de rust en drie erna – qua contrast tussen beide speelhelften kan dat wel tellen. Anderzijds kwam geen enkele van die vier centers terecht bij een ploegmaat, daar zal Persyn dus nog aan moeten werken. Daarnaast bracht de tiener van Club Brugge in de tweede helft ook op het defensief vlak een grotere meerwaarde dan in de eerste.

HET NIEUWE GOUDKLOMPJE

Tibo Persyn onderging in de tweede helft tegen Beerschot dus een metamorfose en die veelbelovende lijn moet hij in de volgende wedstrijden proberen door te trekken. Op die manier kan hij bij Club Brugge weleens de opvolger worden van Thomas Meunier, met wie Persyn eerder al vergeleken werd. En in Italië werd zijn profiel zelfs al naast elkaar gesteld met dat van Javier Zanetti, het clubicoon van Internazionale. De Franstalige krant L’Avenir omschrijft Persyn reeds als ‘het nieuwe goudklompje voor Club’.

Tibo Persyn moet zich alvast kiplekker voelen in de 4-3-3 en 3-5-2 opstellingen die coach Philippe Clement voor ogen heeft. Bij Internazionale werd de flankspeler in deze formaties succesvol omgevormd tot een moderne wingback, waarbij een grote snelheid, goede crosses en loopvermogen tot zijn kernkwaliteiten behoren. Daarnaast is ‘de locomotief’ ook erg leergierig, plichtsbewust en nederig. Het valt nog af te wachten of Persyn in de nieuwe 4-2-2-2 opstelling ook kansen zal krijgen van Clement, want in die formatie is Clinton Mata nog steeds incontournable op de rechtsachter.



De plichtsbewuste en hardwerkende mentaliteit van Tibo Persyn past alvast heel goed bij het DNA van Club Brugge, en de 19-jarige hoopt alvast dat hij ook volgend seizoen in West-Vlaanderen kan blijven. “Ik ben Club altijd blijven volgen in Italië. Mijn eerste thuismatch was een geweldige ervaring. Het doel is nu om mijn kwaliteiten te blijven tonen en zo veel mogelijk te spelen. En hopen dat de aankoopoptie op het einde van het seizoen gelicht wordt. Of die duur is? Goh ja, wat is duur, hé?” verklaarde hij na de wedstrijd tegen Beerschot.

LEES OOK: Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Wordt Persyn het nieuwe goudklompje van Club Brugge?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

44
44
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

53
53
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

70
70
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

438
438
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

248
248
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

123
123
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

123
123
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

70
70
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

186
186
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

166
166
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

486
486
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

578
578
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

301
301
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

557
557
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

453
453
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

632
632
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

279
279
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

89
89
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

272
272
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

315
315
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

173
173
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

409
409
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

261
261
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

694
694

Meer sportnieuws