Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

1008
Goudklompje van Club Brugge ondergaat metamorfose

Tibo Persyn begon zondag erg zenuwachtig aan zijn basisdebuut bij Club Brugge. Maar hij eindigde de wedstrijd aan de megafoon, voor Brugse de spionkop. “We are Bruges!” De 19-jarige flankaanvaller kende oorspronkelijk een stroeve eerste helft tegen Beerschot, maar na de pauze liep het opvallend vlotter.

STRESS

26.000 toeschouwers beleefden zondag een geanimeerde namiddag in het Jan Breydelstadion. Club Brugge was in de eerste helft oppermachtig tegen Beerschot maar naar het einde van de wedstrijd toe kwamen de Antwerpenaren steeds beter in de match. Uiteindelijk won de landskampioen met 3-2 cijfers en dat onder meer dankzij een erg knap doelpunt van Internazionale-huurling Tibo Persyn.

De 19-jarige flankspeler vierde zondag zijn vuurdoop in de basis van Club Brugge en hij liet dus al meteen positief van zich spreken. Philippe Clement dropte Tibo Persyn tegen Beerschot in zijn elftal door de schorsing van Eduard Sobol en de blessure van Noah Mbamba. Club Brugge hanteerde daarom een 3-5-2 opstelling, waarbij Persyn de ganse rechterflank voor zijn rekening nam.



De wingback ondervond een moeizaam begin van de wedstrijd maar in de tweede helft liep het opvallend beter. “In het begin was ik toch een beetje geïntimideerd door al die fans”, verklaarde Tibo Persyn na de wedstrijd op de clubkanalen van Club Brugge. “Tijdens de rust hebben mijn ploegmaats me over die podiumvrees moeten helpen, want ik had echt stress. Uiteindelijk is dat aardig gelukt, denk ik.”

130 KILOMETER PER UUR

Tibo Persyn startte zenuwachtig aan zijn eerste wedstrijd in het Jan Breydelstadion. Da’s trouwens niet erg verwonderlijk, gezien de tiener nog nooit eerder voetbalde in een vol voetbalstadion met 26.000 toeschouwers in de tribunes. Bovendien was het ook nog maar zijn eerste speelgelegenheid in het eerste elftal. Zijn knap doelpunt vanop de rand van de zestien werkte dan ook bevrijdend voor Persyn.



“Het moment dat mijn bal binnenging, was onbeschrijflijk. Hij viel perfect voor mijn voet en ik dacht meteen: niet twijfelen, vlammen”, verklaarde Tibo Persyn net na de wedstrijd. De flankspeler nam de bal op de vlucht en gaf Beerschot-doelman Mike Vanhamel geen enkele kans. Het kanonschot van Persyn haalde zelfs een enorme snelheid van maar liefst 130 kilometer per uur.

MOEILIJK BEGIN

Tibo Persyn had zondag een logische inloopperiode nodig om zijn eerste wedstrijd in een vol Jan Breydelstadion succesvol te volbrengen. Daarom oogde hij in het wedstrijdbegin wat zenuwachtig en liep het eerst wat stroef. “Het was een beetje zoeken naar automatismen op de flank, maar onze start was goed en we waren dominant”, verklaarde Philippe Clement op de persconferentie na de wedstrijd.



De coach van Club Brugge zag wel hoe Tibo Persyn zich herpakte in de tweede helft tegen Beerschot, mede dankzij zijn erg knap doelpunt. “Die jongen heeft hier tien à vijftien jaar lang van gedroomd: logisch dat zijn eerste helft wat stroef liep”, aldus Philippe Clement. “Zijn doelpunt werkte bevrijdend, de tweede helft was een stuk beter.” Algemeen gesteld, heeft Persyn zijn start dus niet gemist bij Club Brugge.

HET CONTRAST

In de tweede helft werkte Tibo Persyn zich nadrukkelijker in het spelbeeld bij Club Brugge. Op het offensief gebied was hij meer aanwezig, onder meer door verticale passes, en in vergelijking met de eerste helft vertoonde hij zich ook meer in en rond de box van Beerschot. Na de wedstrijd telde Persyn zelfs het meeste aantal succesvolle aanvallende acties bij Club Brugge, weliswaar na Man van de Match Noa Lang.



Tibo Persyn leverde tegen Beerschot ook het meeste voorzetten af bij Club Brugge: ééntje voor de rust en drie erna – qua contrast tussen beide speelhelften kan dat wel tellen. Anderzijds kwam geen enkele van die vier centers terecht bij een ploegmaat, daar zal Persyn dus nog aan moeten werken. Daarnaast bracht de tiener van Club Brugge in de tweede helft ook op het defensief vlak een grotere meerwaarde dan in de eerste.

HET NIEUWE GOUDKLOMPJE

Tibo Persyn onderging in de tweede helft tegen Beerschot dus een metamorfose en die veelbelovende lijn moet hij in de volgende wedstrijden proberen door te trekken. Op die manier kan hij bij Club Brugge weleens de opvolger worden van Thomas Meunier, met wie Persyn eerder al vergeleken werd. En in Italië werd zijn profiel zelfs al naast elkaar gesteld met dat van Javier Zanetti, het clubicoon van Internazionale. De Franstalige krant L’Avenir omschrijft Persyn reeds als ‘het nieuwe goudklompje voor Club’.

Tibo Persyn moet zich alvast kiplekker voelen in de 4-3-3 en 3-5-2 opstellingen die coach Philippe Clement voor ogen heeft. Bij Internazionale werd de flankspeler in deze formaties succesvol omgevormd tot een moderne wingback, waarbij een grote snelheid, goede crosses en loopvermogen tot zijn kernkwaliteiten behoren. Daarnaast is ‘de locomotief’ ook erg leergierig, plichtsbewust en nederig. Het valt nog af te wachten of Persyn in de nieuwe 4-2-2-2 opstelling ook kansen zal krijgen van Clement, want in die formatie is Clinton Mata nog steeds incontournable op de rechtsachter.



De plichtsbewuste en hardwerkende mentaliteit van Tibo Persyn past alvast heel goed bij het DNA van Club Brugge, en de 19-jarige hoopt alvast dat hij ook volgend seizoen in West-Vlaanderen kan blijven. “Ik ben Club altijd blijven volgen in Italië. Mijn eerste thuismatch was een geweldige ervaring. Het doel is nu om mijn kwaliteiten te blijven tonen en zo veel mogelijk te spelen. En hopen dat de aankoopoptie op het einde van het seizoen gelicht wordt. Of die duur is? Goh ja, wat is duur, hé?” verklaarde hij na de wedstrijd tegen Beerschot.

LEES OOK: Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Wordt Persyn het nieuwe goudklompje van Club Brugge?

Meest recent

Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

18
18
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

190
190
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

70
70
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

144
144
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

318
318
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

76
76
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

380
380
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

36
36
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

63
63
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

129
129
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

165
165
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

94
94
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

92
92
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

145
145
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

334
334
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

484
484
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

52
52
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

103
103
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

304
304
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

123
123
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

76
76
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

75
75
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

57
57

Meer sportnieuws