Deinze doet mee bovenin in 1B na fraaie zege op de Freethiel

door
Deinze doet mee bovenin in 1B na fraaie zege op de Freethiel

Vooraf werd 1B al aangekondigd als een 'open competitie' en dat lijkt na twee speeldagen al bevestigd. Geen enkele ploeg slaagde er in om twee zeges na mekaar te boeken en zo komt Deinze zowaar mee aan de leiding, naast Westerlo, Lierse en RWDM.

Waasland-Beveren opende zijn seizoen in 1B met een last minute zege op het veld van Lommel. Pas in de absolute slotminuut effende Maderner het pad voor de Waaslanders. Ook Deinze graaide al een eerste punt mee, in de thuiswedstrijd tegen Lierse. De thuisploeg kon mits winst alleen aan kop komen in onze tweede afdeling.
De bezoekers namen een droomstart op de Freethiel, na amper vier minuten spelen opende De Belder al de score door een prima assist van Tarfi in doel te verlengen: 0-1. Pas op het halfuur kwam er een echte reactie van de thuisploeg, Bertone haalde van ver uit en dwong Vandenberghe tot een prima redding. Deinze verdedigde prima en speelde na dat openingsdoelpunt op de counter, het liep echter vaak fout in de zone van de waarheid. In het slotkwartier kregen Efford en Edmundsson nog hun kansen maar halfweg moest Waasland-Beveren enigszins verrassend achtervolgen.
Na de rust kwam Deinze scherp uit de kleedkamer en het was Mertens die na minder dan tien minuten spelen al de 0-2 op het bord zette, na een prachtig uitgespeelde counter van de bezoekers. De Waaslanders domineerden nadien wel maar konden te weinig uitgespeelde kansen afdwingen. Edmundsson dwong Vandenberghe op twintig minuten van het einde nog eens tot een knappe parade na een een prima kopbal. Uiteindelijk hield Deinze nog redelijk probleemloos stand en zo boekt het team van De Decker een knappe vier op zes.
Scoreverloop:
0-1 (4') De Belder, 0-2 (53') Mertens

LEES OOK: Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Zal Waasland-Beveren de titel pakken in 1B?

Meest recent

'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

77
77
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

5
5
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

148
148
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

327
327
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

89
89
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

149
149
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

460
460
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

618
618
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

331
331
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

106
106
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

273
273
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

252
252
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

587
587
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

336
336
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

682
682
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

668
668
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

780
780
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

149
149
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

589
589
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1436
1436
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

787
787
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

245
245
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

482
482
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

400
400
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

668
668

Meer sportnieuws