Deinze doet mee bovenin in 1B na fraaie zege op de Freethiel

door
Deinze doet mee bovenin in 1B na fraaie zege op de Freethiel

Vooraf werd 1B al aangekondigd als een 'open competitie' en dat lijkt na twee speeldagen al bevestigd. Geen enkele ploeg slaagde er in om twee zeges na mekaar te boeken en zo komt Deinze zowaar mee aan de leiding, naast Westerlo, Lierse en RWDM.

Waasland-Beveren opende zijn seizoen in 1B met een last minute zege op het veld van Lommel. Pas in de absolute slotminuut effende Maderner het pad voor de Waaslanders. Ook Deinze graaide al een eerste punt mee, in de thuiswedstrijd tegen Lierse. De thuisploeg kon mits winst alleen aan kop komen in onze tweede afdeling.
De bezoekers namen een droomstart op de Freethiel, na amper vier minuten spelen opende De Belder al de score door een prima assist van Tarfi in doel te verlengen: 0-1. Pas op het halfuur kwam er een echte reactie van de thuisploeg, Bertone haalde van ver uit en dwong Vandenberghe tot een prima redding. Deinze verdedigde prima en speelde na dat openingsdoelpunt op de counter, het liep echter vaak fout in de zone van de waarheid. In het slotkwartier kregen Efford en Edmundsson nog hun kansen maar halfweg moest Waasland-Beveren enigszins verrassend achtervolgen.
Na de rust kwam Deinze scherp uit de kleedkamer en het was Mertens die na minder dan tien minuten spelen al de 0-2 op het bord zette, na een prachtig uitgespeelde counter van de bezoekers. De Waaslanders domineerden nadien wel maar konden te weinig uitgespeelde kansen afdwingen. Edmundsson dwong Vandenberghe op twintig minuten van het einde nog eens tot een knappe parade na een een prima kopbal. Uiteindelijk hield Deinze nog redelijk probleemloos stand en zo boekt het team van De Decker een knappe vier op zes.
Scoreverloop:
0-1 (4') De Belder, 0-2 (53') Mertens

Zal Waasland-Beveren de titel pakken in 1B?

Meest recent

'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

15
15
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

11
11
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

78
78
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

30
30
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

133
133
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

66
66
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

69
69
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

289
289
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

206
206
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

289
289
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

282
282
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

402
402
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

343
343
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

65
65
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

251
251
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

186
186
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

100
100
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

270
270
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

132
132

Meer sportnieuws