Kouamé zadelt Anderlecht met groot probleem op

906
Kouamé zadelt Anderlecht met groot probleem op

Joshua Zirkzee heeft er een nieuwe aanvalsmakker bij: Christian Kouamé vervoegt Anderlecht tot aan het einde van dit seizoen. De Ivoriaanse spits hoopt in het Lotto Park zijn carrière nieuw leven in te blazen, maar toch moet er geen overvloed aan doelpunten verwacht worden van Kouamé. Anderzijds bezit hij wel een specifiek profiel waar Vincent Kompany graag aan de slag mee gaat.


DE WENS VAN KOMPANY

Met Joshua Zirkzee heeft een nieuwe goalgetter beet. De jonge huurling van Bayern München scoorde vorig weekend twee doelpunten tegen Cercle Brugge en zo’n profiel was al langer van cruciaal belang bij Sporting. Zirkzee puurde zondag twee doelpunten middels vijf doelkansen, wat neerkomt op een enorm hoge omzetratio van 40%. Als hij die efficiëntie een gans seizoen kan aanhouden, dan is Zirkzee de grootste kandidaat om dit jaar de Gouden Stier te worden.

Daarnaast bracht Joshua Zirkzee ook een grote meerwaarde in het algemeen spelbeeld van Anderlecht. De 20-jarige bewoog zich steeds intelligent in de zone van de waarheid en hij bewees een uitstekend aanspeelpunt te zijn voor zijn ploegmaats. Zirkzee onderscheidde zich ook door een grote balvastheid en indrukwekkende balbehandeling. De huurbeurt van de Nederlandse spits aan Anderlecht is aldus veelbelovend van start gegaan, maar Vincent Kompany wil toch niet te veel druk leggen op de schouders van Zirkzee.



“Ik ga niet een gans seizoen vasthangen aan één speler”, verklaarde Vincent Kompany meteen na de overwinning tegen Cercle Brugge. Met Isaac Kiese Thelin had de coach van Sporting wel een alternatief achter de hand, maar ’t is al langer duidelijk dat de Zweedse spits niet het gedroomde profiel heeft om een vooraanstaande rol te spelen in het Lotto Park. En daarom pakt Anderlecht uit met de komst van Christian Kouamé, die voor één seizoen wordt gehuurd van het Italiaanse Fiorentina. Daarmee beschikt Kompany opeens over twee kwalitatieve spitsen, al is de Ivoriaan allerminst een echte doelpuntenmaker. 

INTERESSANT PROFIEL

“Hoe het zou voelen om twee echte spitsen te hebben? Ik ken dat gevoel niet. Sinds ik hier coach ben, hebben we dat nog nooit gehad”, dixit Vincent Kompany eerder deze week. Christian Kouamé bezit alvast een profiel waar de coach van Anderlecht graag mee werkt. De Ivoriaanse spits is een meester in het bijhouden van de bal en hij laat zich ook graag betrekken in het spel. Kouamé geeft tevens blijk van een ruime vista en hoge spelintelligentie. Hij positioneert zich telkens op een goede manier waarmee hij zijn ploegmaats helpt om de bal te kunnen afspelen.

En als de nood het hoogst is, dan kan Christian Kouamé ook fungeren als een targetman. Door zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten is het namelijk een moeilijke opdracht om van hem de bal te ontfutselen. Vorig seizoen was Kouamé in de Serie A alvast één van de centrale spitsen die het meeste lange ballen succesvol kon ontvangen. En ook in de luchtduels behoorde hij tot de top tien in het Calcio, waarin hij beter presteerde dan andere grote namen zoals Romelu Lukaku en Victor Osimhen.



Bovendien is Christian Kouamé tevens snel en weegt hij op de verdediging. Dat komt vooral door het grote aantal duels dat de Ivoriaan aangaat. Vorig seizoen waren er dat bijvoorbeeld 31 per wedstrijd, waarmee Kouamé de nummer drie was onder alle centrale spitsen in de Italiaanse voetbalcompetitie. Zo’n specifiek past als gegoten in de Premier League, waardoor de 23-jarige in het vizier terechtkwam van onder andere Wolverhampton Wanderers en Crystal Palace. Maar uiteindelijk won Anderlecht de slag om Kouamé en dat is dus best een mooie prestatie van Peter Verbeke & Co.

GEEN INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Anderlecht zag duidelijk graten in het bijzondere profiel van Christian Kouamé, die ooit een marktwaarde bezat van 22 miljoen euro. “En ik weet hoe belangrijk het is om spelers te hebben die weten hoe ze doelpunten moeten maken”, verklaarde Vincent Kompany eerder deze week in een persconferentie, toen de deal met Fiorentina nog niet helemaal rond was. Maar veel doelpunten moet Sporting echter niet verwachten van hun laatste aanwinst. Op het gebied van doelgerichtheid en efficiëntie in de box heeft Kouamé nog heel wat werk op de plank.



In het voorbije seizoen miste hij bij Fiorentina bijvoorbeeld opvallend veel kansen waardoor hij uiteindelijk maar één keer kon scoren in 33 competitiewedstrijden. De Ivoriaan was te weinig doelgericht en hij verscheen amper in de box. Daarnaast bleek Kouamé bij zijn vorige clubs ook niet over een intrinsiek scorend vermogen te beschikken. In zijn carrière lukte de Ivoriaan bijvoorbeeld slechts 34 goals in 214 officiële wedstrijden – en dan ben je niet meteen een vlotscorende spits. Anderzijds was Lukas Nmecha voorheen ook geen echte killer. 

OP ZOEK NAAR GOALS

Christian Kouamé scoorde zijn laatste goal op 13 januari 2021 in de Coppa Italia tegen Internazionale. In de Serie A dateert zijn laatste doelpunt alweer sinds 26 september vorig jaar, en ook toen was Internazionale de tegenstander van dienst. ’t Is dus bijna één jaar geleden dat de Ivoriaanse spits nog eens de netten deed trillen in competitieverband. Kouamé werkte in juli ook nog vier wedstrijden af met Ivoorkust in de Olympische Spelen, maar ook daarin kwam hij geen enkele keer tot scoren.



De Ivoriaanse spits kreeg vorig seizoen ook niet bijster veel speelgelegenheid in het Stadio Artemio Franchi. Christian Kouamé kwam weliswaar in 33 competitiematchen in actie maar wel 24 keer als invaller, waarin hij dus één doelpunt kon scoren. Mede daarom ligt zijn doelpuntgemiddelde van 0,08 doelpunt per 90 minuten erg laag. Anderzijds zette Kouamé amper 7,7% van zijn 13 doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die ratio, en eveneens zijn matige doelpuntenfrequentie, behoorde hij vorig seizoen tot de slechtst presterende centrumspitsen in de Serie A.

ZOALS BIJ GENOA?

Anderlecht moet dus niet meteen rekenen op veel doelpunten van Christian Kouamé, maar dat hoeft niet zozeer een groot probleem te vormen. De 23-jarige kan op andere vlakken namelijk een grote meerwaarde bieden bij Sporting, zoals op het vlak van snelheid, positionering, fysiek en balvastheid. Bovendien kan hij in het Lotto Park zichzelf opnieuw lanceren, nadat hij bij Fiorentina wat op het achterplan verdwenen was. In 2020 betaalde La Viola nog 12 miljoen euro aan Genoa voor Kouamé, dus moet hij toch wel tot het één en ander in staat zijn.

Christian Kouamé beleefde zijn grote doorbraak in het seizoen 2019-2020, toen hij een verschroeiende start nam bij Genoa. De Ivoriaanse spits scoorde namelijk vijf doelpunten in zijn eerste elf competitiewedstrijden en hij leverde bovendien drie assists af. Daarmee was Kouamé na elf speeldagen één van de meest bepalende spelers in het Calcio. De Ivoriaan was toen erg goed op weg om uit te groeien tot één van absolute revelaties van de Italiaanse voetbalcompetitie, op dat moment bedroeg zijn marktwaarde zelfs 22 miljoen euro.



Maar na die indrukwekkende start bij Genoa scheurde Christian Kouamé helaas zijn kruisbanden. Ondanks deze zware blessure maakte de Ivoriaan in de wintermercato van datzelfde seizoen nog een mooie transfer naar de traditieclub Fiorentina, maar bij La Viola brak hij geen grote potten. Kouamé zocht vorig jaar hard naar zijn beste vorm en die kan hij misschien wel terugvinden tijdens zijn huurbeurt aan Anderlecht. En als hij dan ook nog eens zijn torinstinct herovert van bij Genoa, dan gaat Sporting ongetwijfeld enkele mooie maanden tegemoet met hem.

LEES OOK: Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Is Kouamé een goeie aanwinst?

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

35
35
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

50
50
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

35
35
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

57
57
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

20
20
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

24
24
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

35
35
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

90
90
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

87
87
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

85
85
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

123
123
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

434
434
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

369
369
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

382
382
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

446
446
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

556
556
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

431
431
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

123
123
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

56
56
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

47
47
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

145
145
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

187
187
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

109
109

Meer sportnieuws