Kouamé zadelt Anderlecht met groot probleem op

906 stemmen
Kouamé zadelt Anderlecht met groot probleem op

Joshua Zirkzee heeft er een nieuwe aanvalsmakker bij: Christian Kouamé vervoegt Anderlecht tot aan het einde van dit seizoen. De Ivoriaanse spits hoopt in het Lotto Park zijn carrière nieuw leven in te blazen, maar toch moet er geen overvloed aan doelpunten verwacht worden van Kouamé. Anderzijds bezit hij wel een specifiek profiel waar Vincent Kompany graag aan de slag mee gaat.


DE WENS VAN KOMPANY

Met Joshua Zirkzee heeft een nieuwe goalgetter beet. De jonge huurling van Bayern München scoorde vorig weekend twee doelpunten tegen Cercle Brugge en zo’n profiel was al langer van cruciaal belang bij Sporting. Zirkzee puurde zondag twee doelpunten middels vijf doelkansen, wat neerkomt op een enorm hoge omzetratio van 40%. Als hij die efficiëntie een gans seizoen kan aanhouden, dan is Zirkzee de grootste kandidaat om dit jaar de Gouden Stier te worden.

Daarnaast bracht Joshua Zirkzee ook een grote meerwaarde in het algemeen spelbeeld van Anderlecht. De 20-jarige bewoog zich steeds intelligent in de zone van de waarheid en hij bewees een uitstekend aanspeelpunt te zijn voor zijn ploegmaats. Zirkzee onderscheidde zich ook door een grote balvastheid en indrukwekkende balbehandeling. De huurbeurt van de Nederlandse spits aan Anderlecht is aldus veelbelovend van start gegaan, maar Vincent Kompany wil toch niet te veel druk leggen op de schouders van Zirkzee.



“Ik ga niet een gans seizoen vasthangen aan één speler”, verklaarde Vincent Kompany meteen na de overwinning tegen Cercle Brugge. Met Isaac Kiese Thelin had de coach van Sporting wel een alternatief achter de hand, maar ’t is al langer duidelijk dat de Zweedse spits niet het gedroomde profiel heeft om een vooraanstaande rol te spelen in het Lotto Park. En daarom pakt Anderlecht uit met de komst van Christian Kouamé, die voor één seizoen wordt gehuurd van het Italiaanse Fiorentina. Daarmee beschikt Kompany opeens over twee kwalitatieve spitsen, al is de Ivoriaan allerminst een echte doelpuntenmaker. 

INTERESSANT PROFIEL

“Hoe het zou voelen om twee echte spitsen te hebben? Ik ken dat gevoel niet. Sinds ik hier coach ben, hebben we dat nog nooit gehad”, dixit Vincent Kompany eerder deze week. Christian Kouamé bezit alvast een profiel waar de coach van Anderlecht graag mee werkt. De Ivoriaanse spits is een meester in het bijhouden van de bal en hij laat zich ook graag betrekken in het spel. Kouamé geeft tevens blijk van een ruime vista en hoge spelintelligentie. Hij positioneert zich telkens op een goede manier waarmee hij zijn ploegmaats helpt om de bal te kunnen afspelen.

En als de nood het hoogst is, dan kan Christian Kouamé ook fungeren als een targetman. Door zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten is het namelijk een moeilijke opdracht om van hem de bal te ontfutselen. Vorig seizoen was Kouamé in de Serie A alvast één van de centrale spitsen die het meeste lange ballen succesvol kon ontvangen. En ook in de luchtduels behoorde hij tot de top tien in het Calcio, waarin hij beter presteerde dan andere grote namen zoals Romelu Lukaku en Victor Osimhen.



Bovendien is Christian Kouamé tevens snel en weegt hij op de verdediging. Dat komt vooral door het grote aantal duels dat de Ivoriaan aangaat. Vorig seizoen waren er dat bijvoorbeeld 31 per wedstrijd, waarmee Kouamé de nummer drie was onder alle centrale spitsen in de Italiaanse voetbalcompetitie. Zo’n specifiek past als gegoten in de Premier League, waardoor de 23-jarige in het vizier terechtkwam van onder andere Wolverhampton Wanderers en Crystal Palace. Maar uiteindelijk won Anderlecht de slag om Kouamé en dat is dus best een mooie prestatie van Peter Verbeke & Co.

GEEN INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Anderlecht zag duidelijk graten in het bijzondere profiel van Christian Kouamé, die ooit een marktwaarde bezat van 22 miljoen euro. “En ik weet hoe belangrijk het is om spelers te hebben die weten hoe ze doelpunten moeten maken”, verklaarde Vincent Kompany eerder deze week in een persconferentie, toen de deal met Fiorentina nog niet helemaal rond was. Maar veel doelpunten moet Sporting echter niet verwachten van hun laatste aanwinst. Op het gebied van doelgerichtheid en efficiëntie in de box heeft Kouamé nog heel wat werk op de plank.



In het voorbije seizoen miste hij bij Fiorentina bijvoorbeeld opvallend veel kansen waardoor hij uiteindelijk maar één keer kon scoren in 33 competitiewedstrijden. De Ivoriaan was te weinig doelgericht en hij verscheen amper in de box. Daarnaast bleek Kouamé bij zijn vorige clubs ook niet over een intrinsiek scorend vermogen te beschikken. In zijn carrière lukte de Ivoriaan bijvoorbeeld slechts 34 goals in 214 officiële wedstrijden – en dan ben je niet meteen een vlotscorende spits. Anderzijds was Lukas Nmecha voorheen ook geen echte killer. 

OP ZOEK NAAR GOALS

Christian Kouamé scoorde zijn laatste goal op 13 januari 2021 in de Coppa Italia tegen Internazionale. In de Serie A dateert zijn laatste doelpunt alweer sinds 26 september vorig jaar, en ook toen was Internazionale de tegenstander van dienst. ’t Is dus bijna één jaar geleden dat de Ivoriaanse spits nog eens de netten deed trillen in competitieverband. Kouamé werkte in juli ook nog vier wedstrijden af met Ivoorkust in de Olympische Spelen, maar ook daarin kwam hij geen enkele keer tot scoren.



De Ivoriaanse spits kreeg vorig seizoen ook niet bijster veel speelgelegenheid in het Stadio Artemio Franchi. Christian Kouamé kwam weliswaar in 33 competitiematchen in actie maar wel 24 keer als invaller, waarin hij dus één doelpunt kon scoren. Mede daarom ligt zijn doelpuntgemiddelde van 0,08 doelpunt per 90 minuten erg laag. Anderzijds zette Kouamé amper 7,7% van zijn 13 doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die ratio, en eveneens zijn matige doelpuntenfrequentie, behoorde hij vorig seizoen tot de slechtst presterende centrumspitsen in de Serie A.

ZOALS BIJ GENOA?

Anderlecht moet dus niet meteen rekenen op veel doelpunten van Christian Kouamé, maar dat hoeft niet zozeer een groot probleem te vormen. De 23-jarige kan op andere vlakken namelijk een grote meerwaarde bieden bij Sporting, zoals op het vlak van snelheid, positionering, fysiek en balvastheid. Bovendien kan hij in het Lotto Park zichzelf opnieuw lanceren, nadat hij bij Fiorentina wat op het achterplan verdwenen was. In 2020 betaalde La Viola nog 12 miljoen euro aan Genoa voor Kouamé, dus moet hij toch wel tot het één en ander in staat zijn.

Christian Kouamé beleefde zijn grote doorbraak in het seizoen 2019-2020, toen hij een verschroeiende start nam bij Genoa. De Ivoriaanse spits scoorde namelijk vijf doelpunten in zijn eerste elf competitiewedstrijden en hij leverde bovendien drie assists af. Daarmee was Kouamé na elf speeldagen één van de meest bepalende spelers in het Calcio. De Ivoriaan was toen erg goed op weg om uit te groeien tot één van absolute revelaties van de Italiaanse voetbalcompetitie, op dat moment bedroeg zijn marktwaarde zelfs 22 miljoen euro.



Maar na die indrukwekkende start bij Genoa scheurde Christian Kouamé helaas zijn kruisbanden. Ondanks deze zware blessure maakte de Ivoriaan in de wintermercato van datzelfde seizoen nog een mooie transfer naar de traditieclub Fiorentina, maar bij La Viola brak hij geen grote potten. Kouamé zocht vorig jaar hard naar zijn beste vorm en die kan hij misschien wel terugvinden tijdens zijn huurbeurt aan Anderlecht. En als hij dan ook nog eens zijn torinstinct herovert van bij Genoa, dan gaat Sporting ongetwijfeld enkele mooie maanden tegemoet met hem.

LEES OOK: Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Is Kouamé een goeie aanwinst?

Meest recent

Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

49
49
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

43
43
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

47
47
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

64
64
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

175
175
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

186
186
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

76
76
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

38
38
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

69
69
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

466
466
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

173
173
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

430
430
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

459
459
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

156
156
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

84
84
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

234
234
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

132
132
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

85
85
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

330
330
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

253
253
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

105
105
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

107
107
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

272
272
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

171
171
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

413
413

Meer sportnieuws