Kouamé zadelt Anderlecht met groot probleem op

door
Kouamé zadelt Anderlecht met groot probleem op

Joshua Zirkzee heeft er een nieuwe aanvalsmakker bij: Christian Kouamé vervoegt Anderlecht tot aan het einde van dit seizoen. De Ivoriaanse spits hoopt in het Lotto Park zijn carrière nieuw leven in te blazen, maar toch moet er geen overvloed aan doelpunten verwacht worden van Kouamé. Anderzijds bezit hij wel een specifiek profiel waar Vincent Kompany graag aan de slag mee gaat.


DE WENS VAN KOMPANY

Met Joshua Zirkzee heeft een nieuwe goalgetter beet. De jonge huurling van Bayern München scoorde vorig weekend twee doelpunten tegen Cercle Brugge en zo’n profiel was al langer van cruciaal belang bij Sporting. Zirkzee puurde zondag twee doelpunten middels vijf doelkansen, wat neerkomt op een enorm hoge omzetratio van 40%. Als hij die efficiëntie een gans seizoen kan aanhouden, dan is Zirkzee de grootste kandidaat om dit jaar de Gouden Stier te worden.

Daarnaast bracht Joshua Zirkzee ook een grote meerwaarde in het algemeen spelbeeld van Anderlecht. De 20-jarige bewoog zich steeds intelligent in de zone van de waarheid en hij bewees een uitstekend aanspeelpunt te zijn voor zijn ploegmaats. Zirkzee onderscheidde zich ook door een grote balvastheid en indrukwekkende balbehandeling. De huurbeurt van de Nederlandse spits aan Anderlecht is aldus veelbelovend van start gegaan, maar Vincent Kompany wil toch niet te veel druk leggen op de schouders van Zirkzee.



“Ik ga niet een gans seizoen vasthangen aan één speler”, verklaarde Vincent Kompany meteen na de overwinning tegen Cercle Brugge. Met Isaac Kiese Thelin had de coach van Sporting wel een alternatief achter de hand, maar ’t is al langer duidelijk dat de Zweedse spits niet het gedroomde profiel heeft om een vooraanstaande rol te spelen in het Lotto Park. En daarom pakt Anderlecht uit met de komst van Christian Kouamé, die voor één seizoen wordt gehuurd van het Italiaanse Fiorentina. Daarmee beschikt Kompany opeens over twee kwalitatieve spitsen, al is de Ivoriaan allerminst een echte doelpuntenmaker. 

INTERESSANT PROFIEL

“Hoe het zou voelen om twee echte spitsen te hebben? Ik ken dat gevoel niet. Sinds ik hier coach ben, hebben we dat nog nooit gehad”, dixit Vincent Kompany eerder deze week. Christian Kouamé bezit alvast een profiel waar de coach van Anderlecht graag mee werkt. De Ivoriaanse spits is een meester in het bijhouden van de bal en hij laat zich ook graag betrekken in het spel. Kouamé geeft tevens blijk van een ruime vista en hoge spelintelligentie. Hij positioneert zich telkens op een goede manier waarmee hij zijn ploegmaats helpt om de bal te kunnen afspelen.

En als de nood het hoogst is, dan kan Christian Kouamé ook fungeren als een targetman. Door zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten is het namelijk een moeilijke opdracht om van hem de bal te ontfutselen. Vorig seizoen was Kouamé in de Serie A alvast één van de centrale spitsen die het meeste lange ballen succesvol kon ontvangen. En ook in de luchtduels behoorde hij tot de top tien in het Calcio, waarin hij beter presteerde dan andere grote namen zoals Romelu Lukaku en Victor Osimhen.



Bovendien is Christian Kouamé tevens snel en weegt hij op de verdediging. Dat komt vooral door het grote aantal duels dat de Ivoriaan aangaat. Vorig seizoen waren er dat bijvoorbeeld 31 per wedstrijd, waarmee Kouamé de nummer drie was onder alle centrale spitsen in de Italiaanse voetbalcompetitie. Zo’n specifiek past als gegoten in de Premier League, waardoor de 23-jarige in het vizier terechtkwam van onder andere Wolverhampton Wanderers en Crystal Palace. Maar uiteindelijk won Anderlecht de slag om Kouamé en dat is dus best een mooie prestatie van Peter Verbeke & Co.

GEEN INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Anderlecht zag duidelijk graten in het bijzondere profiel van Christian Kouamé, die ooit een marktwaarde bezat van 22 miljoen euro. “En ik weet hoe belangrijk het is om spelers te hebben die weten hoe ze doelpunten moeten maken”, verklaarde Vincent Kompany eerder deze week in een persconferentie, toen de deal met Fiorentina nog niet helemaal rond was. Maar veel doelpunten moet Sporting echter niet verwachten van hun laatste aanwinst. Op het gebied van doelgerichtheid en efficiëntie in de box heeft Kouamé nog heel wat werk op de plank.



In het voorbije seizoen miste hij bij Fiorentina bijvoorbeeld opvallend veel kansen waardoor hij uiteindelijk maar één keer kon scoren in 33 competitiewedstrijden. De Ivoriaan was te weinig doelgericht en hij verscheen amper in de box. Daarnaast bleek Kouamé bij zijn vorige clubs ook niet over een intrinsiek scorend vermogen te beschikken. In zijn carrière lukte de Ivoriaan bijvoorbeeld slechts 34 goals in 214 officiële wedstrijden – en dan ben je niet meteen een vlotscorende spits. Anderzijds was Lukas Nmecha voorheen ook geen echte killer. 

OP ZOEK NAAR GOALS

Christian Kouamé scoorde zijn laatste goal op 13 januari 2021 in de Coppa Italia tegen Internazionale. In de Serie A dateert zijn laatste doelpunt alweer sinds 26 september vorig jaar, en ook toen was Internazionale de tegenstander van dienst. ’t Is dus bijna één jaar geleden dat de Ivoriaanse spits nog eens de netten deed trillen in competitieverband. Kouamé werkte in juli ook nog vier wedstrijden af met Ivoorkust in de Olympische Spelen, maar ook daarin kwam hij geen enkele keer tot scoren.



De Ivoriaanse spits kreeg vorig seizoen ook niet bijster veel speelgelegenheid in het Stadio Artemio Franchi. Christian Kouamé kwam weliswaar in 33 competitiematchen in actie maar wel 24 keer als invaller, waarin hij dus één doelpunt kon scoren. Mede daarom ligt zijn doelpuntgemiddelde van 0,08 doelpunt per 90 minuten erg laag. Anderzijds zette Kouamé amper 7,7% van zijn 13 doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die ratio, en eveneens zijn matige doelpuntenfrequentie, behoorde hij vorig seizoen tot de slechtst presterende centrumspitsen in de Serie A.

ZOALS BIJ GENOA?

Anderlecht moet dus niet meteen rekenen op veel doelpunten van Christian Kouamé, maar dat hoeft niet zozeer een groot probleem te vormen. De 23-jarige kan op andere vlakken namelijk een grote meerwaarde bieden bij Sporting, zoals op het vlak van snelheid, positionering, fysiek en balvastheid. Bovendien kan hij in het Lotto Park zichzelf opnieuw lanceren, nadat hij bij Fiorentina wat op het achterplan verdwenen was. In 2020 betaalde La Viola nog 12 miljoen euro aan Genoa voor Kouamé, dus moet hij toch wel tot het één en ander in staat zijn.

Christian Kouamé beleefde zijn grote doorbraak in het seizoen 2019-2020, toen hij een verschroeiende start nam bij Genoa. De Ivoriaanse spits scoorde namelijk vijf doelpunten in zijn eerste elf competitiewedstrijden en hij leverde bovendien drie assists af. Daarmee was Kouamé na elf speeldagen één van de meest bepalende spelers in het Calcio. De Ivoriaan was toen erg goed op weg om uit te groeien tot één van absolute revelaties van de Italiaanse voetbalcompetitie, op dat moment bedroeg zijn marktwaarde zelfs 22 miljoen euro.



Maar na die indrukwekkende start bij Genoa scheurde Christian Kouamé helaas zijn kruisbanden. Ondanks deze zware blessure maakte de Ivoriaan in de wintermercato van datzelfde seizoen nog een mooie transfer naar de traditieclub Fiorentina, maar bij La Viola brak hij geen grote potten. Kouamé zocht vorig jaar hard naar zijn beste vorm en die kan hij misschien wel terugvinden tijdens zijn huurbeurt aan Anderlecht. En als hij dan ook nog eens zijn torinstinct herovert van bij Genoa, dan gaat Sporting ongetwijfeld enkele mooie maanden tegemoet met hem.

LEES OOK: 'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Is Kouamé een goeie aanwinst?

Meest recent

AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

4
4
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

100
100
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

39
39
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

110
110
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

72
72
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

98
98
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

160
160
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

200
200
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

100
100
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

41
41
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

58
58
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

272
272
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

60
60
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

354
354
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

288
288
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

79
79
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

244
244
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

419
419
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

149
149
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

328
328
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

302
302
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

166
166
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

151
151
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

136
136

Meer sportnieuws