Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

door
Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

Moeskroen 2.0 is na twee speeldagen nog puntenloos in 1B. Onder nieuwbakken coach Scifo moeten Les Hurlus opnieuw bouwen aan een ploeg maar toch zal de nul op zes hard aankomen op Le Cannonier. Een beter Lommel pakte vanavond verdiend de drie punten dankzij goudhaantje Koki.

Enzo Scifo beleefde vorige week een horrorstart met Moeskroen. Les Hurlus gingen kansloos onderuit bij het bescheiden RWDM en moesten zich vanavond herpakken op Le Cannonier tegen Lommel. De Limburgers gaven Waasland-Beveren prima partij maar gingen met een man minder in de absolute slotminuut nog onderuit. Peter van der Veen, vorig jaar assistent van Manning, werd nu ook officieel aangesteld als de nieuwe coach van Lommel.
Lommel begon met veel vertrouwen maar vroege mogelijkheden voor Koki en Arzani werden stijlrijk gepakt door Moeskroen-keeper Mandanda. De thuisploeg stelde daar betrekkelijk weinig tegenover in het eerste halfuur. Op tien minuten van de pauze kregen de Limburgers een uitgelezen kans op de openingstreffer na een fout van Gueye op de doorgebroken Koki in de zestien meter (was er wel contact?), vanaf elf meter maakt Koki zelf de 0-1. Opnieuw een doelpunt van de Japanse aanvaller van Lommel. Op slag van rust waren ook Les Hurlus eindelijk eens gevaarlijk via Myny, bij een afvallende bal knalde hij wild over. Halfweg stond Lommel verdiend op voorsprong.
Ook na de rust zagen we een zelfde spelbeeld: Lommel had doorgaans het beste van het spel en Moeskroen kwam maar niet tot kansen. Iets voorbij het uur leek de wedstrijd beslist toen Anello met een schuine trap de 0-2 maakte, het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. Op een dik kwartier van het einde probeerde invaller Rosa het nog eens van ver, zijn afgeweken schot ging naast. Bij de daaropvolgende hoekschop moest Mandanda een bal vanonder de lat halen. In de laatste tien minuten kwam het team van Scifo eindelijk wat opzetten, Myny vond centraal Vroman en die stelde voor de eerste keer deze avond doelman Fiermarin op de proef. In de slotminuut van de blessuretijd trapte Taravel een ultieme kans binnen het bereik van de bezoekende doelman. Verder kwam een tegenvallende thuisploeg niet, dat troosteloos laatste blijft in 1B.
Scoreverloop:
0-1 (36') Koki (p)

Zal Scifo als eerste coach zijn C4 krijgen in 1B?

Meest recent

Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

60
60
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

58
58
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

25
25
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

46
46
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

138
138
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

103
103
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

18
18
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

366
366
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

223
223
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

111
111
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

279
279
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

551
551
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

78
78
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

332
332
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

224
224
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

161
161
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

177
177
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

264
264
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

721
721
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

424
424
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

479
479
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

338
338
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

279
279
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

136
136

Meer sportnieuws