Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

door
Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

Moeskroen 2.0 is na twee speeldagen nog puntenloos in 1B. Onder nieuwbakken coach Scifo moeten Les Hurlus opnieuw bouwen aan een ploeg maar toch zal de nul op zes hard aankomen op Le Cannonier. Een beter Lommel pakte vanavond verdiend de drie punten dankzij goudhaantje Koki.

Enzo Scifo beleefde vorige week een horrorstart met Moeskroen. Les Hurlus gingen kansloos onderuit bij het bescheiden RWDM en moesten zich vanavond herpakken op Le Cannonier tegen Lommel. De Limburgers gaven Waasland-Beveren prima partij maar gingen met een man minder in de absolute slotminuut nog onderuit. Peter van der Veen, vorig jaar assistent van Manning, werd nu ook officieel aangesteld als de nieuwe coach van Lommel.
Lommel begon met veel vertrouwen maar vroege mogelijkheden voor Koki en Arzani werden stijlrijk gepakt door Moeskroen-keeper Mandanda. De thuisploeg stelde daar betrekkelijk weinig tegenover in het eerste halfuur. Op tien minuten van de pauze kregen de Limburgers een uitgelezen kans op de openingstreffer na een fout van Gueye op de doorgebroken Koki in de zestien meter (was er wel contact?), vanaf elf meter maakt Koki zelf de 0-1. Opnieuw een doelpunt van de Japanse aanvaller van Lommel. Op slag van rust waren ook Les Hurlus eindelijk eens gevaarlijk via Myny, bij een afvallende bal knalde hij wild over. Halfweg stond Lommel verdiend op voorsprong.
Ook na de rust zagen we een zelfde spelbeeld: Lommel had doorgaans het beste van het spel en Moeskroen kwam maar niet tot kansen. Iets voorbij het uur leek de wedstrijd beslist toen Anello met een schuine trap de 0-2 maakte, het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. Op een dik kwartier van het einde probeerde invaller Rosa het nog eens van ver, zijn afgeweken schot ging naast. Bij de daaropvolgende hoekschop moest Mandanda een bal vanonder de lat halen. In de laatste tien minuten kwam het team van Scifo eindelijk wat opzetten, Myny vond centraal Vroman en die stelde voor de eerste keer deze avond doelman Fiermarin op de proef. In de slotminuut van de blessuretijd trapte Taravel een ultieme kans binnen het bereik van de bezoekende doelman. Verder kwam een tegenvallende thuisploeg niet, dat troosteloos laatste blijft in 1B.
Scoreverloop:
0-1 (36') Koki (p)

LEES OOK: KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

Zal Scifo als eerste coach zijn C4 krijgen in 1B?

Meest recent

'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

14
14
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

51
51
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

134
134
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

50
50
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

136
136
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

90
90
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

55
55
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

21
21
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

95
95
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

154
154
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

345
345
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

243
243
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

223
223
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

361
361
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

50
50
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

479
479
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

342
342
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

679
679
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

465
465
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

356
356
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

77
77
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

135
135
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

796
796
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

630
630
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

300
300

Meer sportnieuws