Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

door
Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

Moeskroen 2.0 is na twee speeldagen nog puntenloos in 1B. Onder nieuwbakken coach Scifo moeten Les Hurlus opnieuw bouwen aan een ploeg maar toch zal de nul op zes hard aankomen op Le Cannonier. Een beter Lommel pakte vanavond verdiend de drie punten dankzij goudhaantje Koki.

Enzo Scifo beleefde vorige week een horrorstart met Moeskroen. Les Hurlus gingen kansloos onderuit bij het bescheiden RWDM en moesten zich vanavond herpakken op Le Cannonier tegen Lommel. De Limburgers gaven Waasland-Beveren prima partij maar gingen met een man minder in de absolute slotminuut nog onderuit. Peter van der Veen, vorig jaar assistent van Manning, werd nu ook officieel aangesteld als de nieuwe coach van Lommel.
Lommel begon met veel vertrouwen maar vroege mogelijkheden voor Koki en Arzani werden stijlrijk gepakt door Moeskroen-keeper Mandanda. De thuisploeg stelde daar betrekkelijk weinig tegenover in het eerste halfuur. Op tien minuten van de pauze kregen de Limburgers een uitgelezen kans op de openingstreffer na een fout van Gueye op de doorgebroken Koki in de zestien meter (was er wel contact?), vanaf elf meter maakt Koki zelf de 0-1. Opnieuw een doelpunt van de Japanse aanvaller van Lommel. Op slag van rust waren ook Les Hurlus eindelijk eens gevaarlijk via Myny, bij een afvallende bal knalde hij wild over. Halfweg stond Lommel verdiend op voorsprong.
Ook na de rust zagen we een zelfde spelbeeld: Lommel had doorgaans het beste van het spel en Moeskroen kwam maar niet tot kansen. Iets voorbij het uur leek de wedstrijd beslist toen Anello met een schuine trap de 0-2 maakte, het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. Op een dik kwartier van het einde probeerde invaller Rosa het nog eens van ver, zijn afgeweken schot ging naast. Bij de daaropvolgende hoekschop moest Mandanda een bal vanonder de lat halen. In de laatste tien minuten kwam het team van Scifo eindelijk wat opzetten, Myny vond centraal Vroman en die stelde voor de eerste keer deze avond doelman Fiermarin op de proef. In de slotminuut van de blessuretijd trapte Taravel een ultieme kans binnen het bereik van de bezoekende doelman. Verder kwam een tegenvallende thuisploeg niet, dat troosteloos laatste blijft in 1B.
Scoreverloop:
0-1 (36') Koki (p)

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Zal Scifo als eerste coach zijn C4 krijgen in 1B?

Meest recent

Joos: "Anderlecht of Club moet deze JPL-smaakmaker pakken"

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

12
12
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

258
258
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

20
20
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

58
58
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

29
29
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

159
159
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

94
94
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

49
49
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

69
69
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

168
168
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

102
102
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

93
93
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

343
343
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

85
85
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

92
92
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

650
650
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

215
215
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

260
260
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

72
72
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

108
108
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261

Meer sportnieuws