Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

door
Lommel bezorgt Moeskroen horrorstart in 1B

Moeskroen 2.0 is na twee speeldagen nog puntenloos in 1B. Onder nieuwbakken coach Scifo moeten Les Hurlus opnieuw bouwen aan een ploeg maar toch zal de nul op zes hard aankomen op Le Cannonier. Een beter Lommel pakte vanavond verdiend de drie punten dankzij goudhaantje Koki.

Enzo Scifo beleefde vorige week een horrorstart met Moeskroen. Les Hurlus gingen kansloos onderuit bij het bescheiden RWDM en moesten zich vanavond herpakken op Le Cannonier tegen Lommel. De Limburgers gaven Waasland-Beveren prima partij maar gingen met een man minder in de absolute slotminuut nog onderuit. Peter van der Veen, vorig jaar assistent van Manning, werd nu ook officieel aangesteld als de nieuwe coach van Lommel.
Lommel begon met veel vertrouwen maar vroege mogelijkheden voor Koki en Arzani werden stijlrijk gepakt door Moeskroen-keeper Mandanda. De thuisploeg stelde daar betrekkelijk weinig tegenover in het eerste halfuur. Op tien minuten van de pauze kregen de Limburgers een uitgelezen kans op de openingstreffer na een fout van Gueye op de doorgebroken Koki in de zestien meter (was er wel contact?), vanaf elf meter maakt Koki zelf de 0-1. Opnieuw een doelpunt van de Japanse aanvaller van Lommel. Op slag van rust waren ook Les Hurlus eindelijk eens gevaarlijk via Myny, bij een afvallende bal knalde hij wild over. Halfweg stond Lommel verdiend op voorsprong.
Ook na de rust zagen we een zelfde spelbeeld: Lommel had doorgaans het beste van het spel en Moeskroen kwam maar niet tot kansen. Iets voorbij het uur leek de wedstrijd beslist toen Anello met een schuine trap de 0-2 maakte, het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. Op een dik kwartier van het einde probeerde invaller Rosa het nog eens van ver, zijn afgeweken schot ging naast. Bij de daaropvolgende hoekschop moest Mandanda een bal vanonder de lat halen. In de laatste tien minuten kwam het team van Scifo eindelijk wat opzetten, Myny vond centraal Vroman en die stelde voor de eerste keer deze avond doelman Fiermarin op de proef. In de slotminuut van de blessuretijd trapte Taravel een ultieme kans binnen het bereik van de bezoekende doelman. Verder kwam een tegenvallende thuisploeg niet, dat troosteloos laatste blijft in 1B.
Scoreverloop:
0-1 (36') Koki (p)

Zal Scifo als eerste coach zijn C4 krijgen in 1B?

Meest recent

Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

26
26
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

26
26
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

53
53
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

114
114
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

38
38
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

673
673
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

46
46
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

21
21
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

73
73
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

436
436
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

110
110
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

41
41
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

388
388
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

138
138
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

176
176
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

316
316
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

93
93
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

126
126
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

170
170
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

38
38
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

205
205
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

237
237
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1241
1241
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

151
151

Meer sportnieuws