Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

door
Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund al op de tweede speeldag zijn eerste nederlaag geleden. Het liet zich verrassen door Freiburg en ging uiteindelijk met 2-1 de boot in. In Berlijn stond er dan weer een duel met een stevig Belgisch tintje op het programma tussen Hertha en Wolfsburg, waarbij de bezoekers aan het langste eind trokken. Lukas Nmecha (ex-Anderlecht) eiste een heldenrol op.


Net als eerder deze week in de Supercup moest Dortmund het stellen zonder Thomas Meunier en Thorgan Hazard en werd Axel Witsel als centrale verdediger uitgespeeld. Hij kon niet voorkomen dat zijn ploeg al zeer snel op achterstand kwam, want al na zes minuten trof Freiburg raak via Grifo. Vroeg in de tweede helft kwam Dortmund helemaal in de problemen toen Sallai er 2-0 van maakte. Snel daarna kwam het weer in de match dankzij een own-goal van Keitel, maar langszij komen lukte Dortmund niet meer.

In de clash tussen Hertha en Wolfsburg stonden dan weer drie Belgen aan de aftrap: Koen Casteels bij de bezoekers, Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio bij de thuisploeg. Die laatste opende na een uur spelen de debatten door vanop de stip zijn eerste goal van het seizoen te maken. Maar Wolfsburg zette de scheve situatie nog recht. Baku maakte een kwartier voor tijd gelijk en in de slotminuten fleurde de ingevallen Nmecha zijn competitiedebuut op met zijn eerste goal. Sebastiaan Bornauw bleef voor de volledigheid de hele match op de bank zitten.

Alle uitslagen:
Freiburg - Borussia Dortmund 2-1
Hertha BSC - VfL Wolfsburg 1-2
Eintracht Frankfurt- Augsburg 0-0
Bochum - Mainz 2-0
Greuther Fürth - Arminia Bielefeld 1-1


LEES OOK: Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Zal Nmecha ook bij Wolfsburg aan de lopende band scoren?

Meest recent

'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

40
40
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

41
41
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

30
30
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

57
57
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

138
138
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

44
44
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

32
32
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

125
125
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

254
254
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

48
48
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

71
71
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

38
38
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

167
167
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

228
228
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

183
183
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

335
335
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

571
571
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

213
213
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

288
288
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

410
410
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

127
127
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

510
510

Meer sportnieuws