Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

172 stemmen
Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund al op de tweede speeldag zijn eerste nederlaag geleden. Het liet zich verrassen door Freiburg en ging uiteindelijk met 2-1 de boot in. In Berlijn stond er dan weer een duel met een stevig Belgisch tintje op het programma tussen Hertha en Wolfsburg, waarbij de bezoekers aan het langste eind trokken. Lukas Nmecha (ex-Anderlecht) eiste een heldenrol op.


Net als eerder deze week in de Supercup moest Dortmund het stellen zonder Thomas Meunier en Thorgan Hazard en werd Axel Witsel als centrale verdediger uitgespeeld. Hij kon niet voorkomen dat zijn ploeg al zeer snel op achterstand kwam, want al na zes minuten trof Freiburg raak via Grifo. Vroeg in de tweede helft kwam Dortmund helemaal in de problemen toen Sallai er 2-0 van maakte. Snel daarna kwam het weer in de match dankzij een own-goal van Keitel, maar langszij komen lukte Dortmund niet meer.

In de clash tussen Hertha en Wolfsburg stonden dan weer drie Belgen aan de aftrap: Koen Casteels bij de bezoekers, Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio bij de thuisploeg. Die laatste opende na een uur spelen de debatten door vanop de stip zijn eerste goal van het seizoen te maken. Maar Wolfsburg zette de scheve situatie nog recht. Baku maakte een kwartier voor tijd gelijk en in de slotminuten fleurde de ingevallen Nmecha zijn competitiedebuut op met zijn eerste goal. Sebastiaan Bornauw bleef voor de volledigheid de hele match op de bank zitten.

Alle uitslagen:
Freiburg - Borussia Dortmund 2-1
Hertha BSC - VfL Wolfsburg 1-2
Eintracht Frankfurt- Augsburg 0-0
Bochum - Mainz 2-0
Greuther Fürth - Arminia Bielefeld 1-1


LEES OOK: 'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Zal Nmecha ook bij Wolfsburg aan de lopende band scoren?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

47
47
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

45
45
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

304
304
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

134
134
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

291
291
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

302
302
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

137
137
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

608
608
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

191
191
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

530
530
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

743
743
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

248
248
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

825
825
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

531
531
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

205
205
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

385
385
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1334
1334
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

492
492
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

337
337
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

414
414
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

287
287
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

227
227
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws