Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

door
Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund al op de tweede speeldag zijn eerste nederlaag geleden. Het liet zich verrassen door Freiburg en ging uiteindelijk met 2-1 de boot in. In Berlijn stond er dan weer een duel met een stevig Belgisch tintje op het programma tussen Hertha en Wolfsburg, waarbij de bezoekers aan het langste eind trokken. Lukas Nmecha (ex-Anderlecht) eiste een heldenrol op.


Net als eerder deze week in de Supercup moest Dortmund het stellen zonder Thomas Meunier en Thorgan Hazard en werd Axel Witsel als centrale verdediger uitgespeeld. Hij kon niet voorkomen dat zijn ploeg al zeer snel op achterstand kwam, want al na zes minuten trof Freiburg raak via Grifo. Vroeg in de tweede helft kwam Dortmund helemaal in de problemen toen Sallai er 2-0 van maakte. Snel daarna kwam het weer in de match dankzij een own-goal van Keitel, maar langszij komen lukte Dortmund niet meer.

In de clash tussen Hertha en Wolfsburg stonden dan weer drie Belgen aan de aftrap: Koen Casteels bij de bezoekers, Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio bij de thuisploeg. Die laatste opende na een uur spelen de debatten door vanop de stip zijn eerste goal van het seizoen te maken. Maar Wolfsburg zette de scheve situatie nog recht. Baku maakte een kwartier voor tijd gelijk en in de slotminuten fleurde de ingevallen Nmecha zijn competitiedebuut op met zijn eerste goal. Sebastiaan Bornauw bleef voor de volledigheid de hele match op de bank zitten.

Alle uitslagen:
Freiburg - Borussia Dortmund 2-1
Hertha BSC - VfL Wolfsburg 1-2
Eintracht Frankfurt- Augsburg 0-0
Bochum - Mainz 2-0
Greuther Fürth - Arminia Bielefeld 1-1


LEES OOK: 'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

Zal Nmecha ook bij Wolfsburg aan de lopende band scoren?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

41
41
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

198
198
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

124
124
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

349
349
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

163
163
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

99
99
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

477
477
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

280
280
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

796
796
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

856
856
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

637
637
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

372
372
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

410
410

Meer sportnieuws