Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

172
Dortmund pijnlijk onderuit, heldenrol Nmecha in Belgisch duel

In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund al op de tweede speeldag zijn eerste nederlaag geleden. Het liet zich verrassen door Freiburg en ging uiteindelijk met 2-1 de boot in. In Berlijn stond er dan weer een duel met een stevig Belgisch tintje op het programma tussen Hertha en Wolfsburg, waarbij de bezoekers aan het langste eind trokken. Lukas Nmecha (ex-Anderlecht) eiste een heldenrol op.


Net als eerder deze week in de Supercup moest Dortmund het stellen zonder Thomas Meunier en Thorgan Hazard en werd Axel Witsel als centrale verdediger uitgespeeld. Hij kon niet voorkomen dat zijn ploeg al zeer snel op achterstand kwam, want al na zes minuten trof Freiburg raak via Grifo. Vroeg in de tweede helft kwam Dortmund helemaal in de problemen toen Sallai er 2-0 van maakte. Snel daarna kwam het weer in de match dankzij een own-goal van Keitel, maar langszij komen lukte Dortmund niet meer.

In de clash tussen Hertha en Wolfsburg stonden dan weer drie Belgen aan de aftrap: Koen Casteels bij de bezoekers, Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio bij de thuisploeg. Die laatste opende na een uur spelen de debatten door vanop de stip zijn eerste goal van het seizoen te maken. Maar Wolfsburg zette de scheve situatie nog recht. Baku maakte een kwartier voor tijd gelijk en in de slotminuten fleurde de ingevallen Nmecha zijn competitiedebuut op met zijn eerste goal. Sebastiaan Bornauw bleef voor de volledigheid de hele match op de bank zitten.

Alle uitslagen:
Freiburg - Borussia Dortmund 2-1
Hertha BSC - VfL Wolfsburg 1-2
Eintracht Frankfurt- Augsburg 0-0
Bochum - Mainz 2-0
Greuther Fürth - Arminia Bielefeld 1-1


LEES OOK: Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Zal Nmecha ook bij Wolfsburg aan de lopende band scoren?

Meest recent

Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

1
1
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

13
13
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

16
16
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

74
74
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

47
47
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

86
86
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

130
130
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

35
35
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

60
60
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

249
249
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

202
202
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

142
142
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

827
827
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

326
326
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

117
117
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

191
191
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

86
86
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

222
222
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

270
270
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

572
572
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

271
271
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

259
259
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

344
344
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

199
199

Meer sportnieuws