De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

817 stemmen
De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

Dé grote man in het huidige seizoensbegin is ongetwijfeld Charles De Ketelaere. De 20-jarige wordt dit jaar door Philippe Clement ingezet als spits, en in die rol presteert hij indrukwekkend. Al kampt De Ketelaere wel nog met één groot werkpunt: de afwerking voor het doel.


CHARLES VRAAGT ...

Na de titel vorig seizoen verklaarde Charles De Ketelaere dat hij dit jaar liever een centrale rol wil opnemen. En ook in de aanloop naar het nieuwe seizoen herhaalde de twintiger zijn woorden. “Ik ben geen winger”, aldus De Ketelaere in een interview met De Morgen. “Ik kan het wel, maar op die positie haal je niet het beste in mij naar boven. Centraal heb je meer aan mij. Dat is ook voor Club toch het interessantste? Is dat op de tien of als tweede spits, dat weet ik nog niet. Maar in mijn beste periodes stond ik centraal, zo ook in de Champions League.”



… EN CHARLES KRIJGT

“Hij wou een centrale rol en heeft die gekregen.” Charles De Ketelaere maakte er nooit een geheim van dat hij het best én het liefst in de centrale as voetbalt. Vorig seizoen was de youngster van Club Brugge een manusje van alles, toen hij als buitenste middenvelder, flankaanvaller, centrale middenvelder of spits werd uitgespeeld. Philippe Clement aanhoorde de wens van De Ketelaere en hij bedacht een systeem waarin al zijn beste voetballers ten volle kunnen renderen.

Die complexe zoektocht werd uiteindelijk besloten in een onorthodoxe 4-2-2-2 opstelling, waarbij Charles De Ketelaere en Noa Lang als diepste centrale pionnen fungeren. Door die smalle veldbezetting kan Philippe Clement echter geen ruimte voorzien voor pure flankspelers die vaak voorzetten afleveren. En om die specifieke reden is Bas Dost, een statische spits die leeft van goede centers, bij Club Brugge naar het achterplan verdwenen.



En Charles De Ketelaere vult die nieuwe rol als centrale spits goed in. “Ik maak graag de vergelijking met Kevin De Bruyne, die ook soms als middenvelder of spits speelt. Dat is nu eenmaal het moderne voetbal”, verklaarde Philippe Clement aan Het Laatste Nieuws. Het 20-jarig goudklompje opereert weliswaar niet als pure spits, maar hij positioneert zich dicht bij de diepste man of zelf als meest vooruitgeschoven pion. Steeds in een vrije rol weliswaar, want anders beperk je het immense talent van CDK.

DE VRIJHEID VAN CDK

Vorig weekend demonstreerde het triumviraat Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere tegen Zulte Waregem dat er heel erg weinig tegenstand opgewassen is tegen zoveel voetballend vermogen en intrinsieke klasse. De nieuwe 4-2-2-2 opstelling haalt het meeste uit de best voetballende spelers bij Club Brugge en in Waregem vond het trio Vanaken, Lang en De Ketelaere elkaar bijna blindelings. “Ik voel me goed in dit systeem”, verklaarde de matchwinnaar De Ketelaere na de wedstrijd. “Ik kan een beetje lopen waar ik wil, met Noa rondom mij.”



En die vrijheid heeft Charles De Ketelaere nodig om volledig te kunnen renderen in een centrale rol. In die optiek bedient Philippe Clement zijn jonge sterkhouder op zijn wenken, maar anderzijds betaalt De Ketelaere dat grote vertrouwen ook helemaal terug aan zijn coach. De impact van de 20-jarige was - in de voorbije vier wedstrijden in de Jupiler Pro League - bij Club Brugge namelijk nooit groter. De Ketelaere werpt zich, ondanks zijn erg jonge leeftijd, stilaan op tot een absolute leider in de ploeg. Niet met grote woorden maar wel met daden. Leading by example, heet dat dan.

DE UNICITEIT VAN DE KETELAERE

Charles De Ketelaere maakt bij Club Brugge het verschil door zijn indrukwekkend gevoel voor ruimte. De polyvalente aanvaller/middenvelder bezit de kunst om zich steeds beschikbaar te stellen in functie van zijn ploegmaats en hij kan op de korte ruimte enorm snel en efficiënt schakelen. Zijn beste rol ligt wellicht ter ondersteuning voor de diepste aanvaller, maar niet als een klassieke nummer tien – een positie die De Ketelaere ongetwijfeld ook goed kan invullen.



De unieke voetballer Charles De Ketelaere onderscheidt zich door zijn enorme vista, gevoel voor ruimte en een uitstekende balbehandeling. Daarnaast is hij zo intelligent om telkens goed te infiltreren en op het gepaste moment (sleutel)passes te lanceren. In die optiek heeft De Ketelaere als spits veel meer te bieden dan Bas Dost, de Nederlander die eerder een pure afwerker is. Bovendien is het samenspel tussen De Ketelaere, Hans Vanaken en Noa Lang van buitencategorie in de Belgische competitie.

HET GROTE WERKPUNT

Maar als we toch één werkpunt mogen aanhalen voor Charles De Ketelaere, vooral dan in de rol als spits, dan is het de afwerking voor doel. Vorig seizoen profileerde de 20-jarige zich al niet als een killer in het vijandige doelgebied. Toen scoorde De Ketelaere 3 competitiedoelpunten, terwijl hij zijn expected goals bijna dubbel zo hoog lagen. Het wetenschappelijk model van de expected goals is uiteraard geen absolute waarheid, maar het is wel een goede indicator om de effectieve doelpunten af te wegen met de waarschijnlijkheid van de verkregen doelkansen.

Charles De Ketelaere scoorde dit seizoen al twee doelpunten in vier competitiewedstrijden, waardoor hij nu wel regelmatig de weg vindt naar het doel. Maar qua pure efficiëntie in de box heeft hij nog wat werk op de plank. Om zijn twee doelpunten te scoren had De Ketelaere bijvoorbeeld zeventien doelpogingen nodig. Dat komt neer op een omzetratio van 11,7% van doelpogingen naar effectieve doelpunten. Dat is alvast een heuse verbetering tegenover het voorbije seizoen, toen die desbetreffende ratio nog op 6% lag.



Ondanks die positieve evolutie van Charles De Ketelaere op het gebied van efficiëntie voor het doel, behoort hij dit seizoen op dat gebied toch nog tot de minst presterende spitsen uit de Jupiler Pro League. Alle spitsen die ondertussen minstens twee competitiedoelpunten konden scoren, kunnen namelijk een hoger omzetgemiddelde voorleggen dan de 11,7% van De Ketelaere. Anderzijds is het seizoen nog erg lang en kan de sterkhouder van Club Brugge zijn persoonlijke frequentie uiteraard nog gevoelig opkrikken. En als dat toch niet zou lukken, dan bezit De Ketelaere nog meer dan genoeg kwaliteiten om alsnog het verschil te kunnen maken bij Club.

LEES OOK: ‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Wordt De Ketelaere ooit een echte killer voor doel?

Meest recent

"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

22
22
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

13
13
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

24
24
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

185
185
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

122
122
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1100
1100
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

42
42
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

114
114
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

39
39
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

360
360
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

353
353
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

273
273
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

348
348
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

62
62
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

215
215
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

107
107
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

424
424
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

162
162
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

69
69
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

257
257
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

229
229
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

956
956
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

197
197
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

311
311
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

294
294

Meer sportnieuws