De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

817 stemmen
De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

Dé grote man in het huidige seizoensbegin is ongetwijfeld Charles De Ketelaere. De 20-jarige wordt dit jaar door Philippe Clement ingezet als spits, en in die rol presteert hij indrukwekkend. Al kampt De Ketelaere wel nog met één groot werkpunt: de afwerking voor het doel.


CHARLES VRAAGT ...

Na de titel vorig seizoen verklaarde Charles De Ketelaere dat hij dit jaar liever een centrale rol wil opnemen. En ook in de aanloop naar het nieuwe seizoen herhaalde de twintiger zijn woorden. “Ik ben geen winger”, aldus De Ketelaere in een interview met De Morgen. “Ik kan het wel, maar op die positie haal je niet het beste in mij naar boven. Centraal heb je meer aan mij. Dat is ook voor Club toch het interessantste? Is dat op de tien of als tweede spits, dat weet ik nog niet. Maar in mijn beste periodes stond ik centraal, zo ook in de Champions League.”



… EN CHARLES KRIJGT

“Hij wou een centrale rol en heeft die gekregen.” Charles De Ketelaere maakte er nooit een geheim van dat hij het best én het liefst in de centrale as voetbalt. Vorig seizoen was de youngster van Club Brugge een manusje van alles, toen hij als buitenste middenvelder, flankaanvaller, centrale middenvelder of spits werd uitgespeeld. Philippe Clement aanhoorde de wens van De Ketelaere en hij bedacht een systeem waarin al zijn beste voetballers ten volle kunnen renderen.

Die complexe zoektocht werd uiteindelijk besloten in een onorthodoxe 4-2-2-2 opstelling, waarbij Charles De Ketelaere en Noa Lang als diepste centrale pionnen fungeren. Door die smalle veldbezetting kan Philippe Clement echter geen ruimte voorzien voor pure flankspelers die vaak voorzetten afleveren. En om die specifieke reden is Bas Dost, een statische spits die leeft van goede centers, bij Club Brugge naar het achterplan verdwenen.



En Charles De Ketelaere vult die nieuwe rol als centrale spits goed in. “Ik maak graag de vergelijking met Kevin De Bruyne, die ook soms als middenvelder of spits speelt. Dat is nu eenmaal het moderne voetbal”, verklaarde Philippe Clement aan Het Laatste Nieuws. Het 20-jarig goudklompje opereert weliswaar niet als pure spits, maar hij positioneert zich dicht bij de diepste man of zelf als meest vooruitgeschoven pion. Steeds in een vrije rol weliswaar, want anders beperk je het immense talent van CDK.

DE VRIJHEID VAN CDK

Vorig weekend demonstreerde het triumviraat Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere tegen Zulte Waregem dat er heel erg weinig tegenstand opgewassen is tegen zoveel voetballend vermogen en intrinsieke klasse. De nieuwe 4-2-2-2 opstelling haalt het meeste uit de best voetballende spelers bij Club Brugge en in Waregem vond het trio Vanaken, Lang en De Ketelaere elkaar bijna blindelings. “Ik voel me goed in dit systeem”, verklaarde de matchwinnaar De Ketelaere na de wedstrijd. “Ik kan een beetje lopen waar ik wil, met Noa rondom mij.”



En die vrijheid heeft Charles De Ketelaere nodig om volledig te kunnen renderen in een centrale rol. In die optiek bedient Philippe Clement zijn jonge sterkhouder op zijn wenken, maar anderzijds betaalt De Ketelaere dat grote vertrouwen ook helemaal terug aan zijn coach. De impact van de 20-jarige was - in de voorbije vier wedstrijden in de Jupiler Pro League - bij Club Brugge namelijk nooit groter. De Ketelaere werpt zich, ondanks zijn erg jonge leeftijd, stilaan op tot een absolute leider in de ploeg. Niet met grote woorden maar wel met daden. Leading by example, heet dat dan.

DE UNICITEIT VAN DE KETELAERE

Charles De Ketelaere maakt bij Club Brugge het verschil door zijn indrukwekkend gevoel voor ruimte. De polyvalente aanvaller/middenvelder bezit de kunst om zich steeds beschikbaar te stellen in functie van zijn ploegmaats en hij kan op de korte ruimte enorm snel en efficiënt schakelen. Zijn beste rol ligt wellicht ter ondersteuning voor de diepste aanvaller, maar niet als een klassieke nummer tien – een positie die De Ketelaere ongetwijfeld ook goed kan invullen.



De unieke voetballer Charles De Ketelaere onderscheidt zich door zijn enorme vista, gevoel voor ruimte en een uitstekende balbehandeling. Daarnaast is hij zo intelligent om telkens goed te infiltreren en op het gepaste moment (sleutel)passes te lanceren. In die optiek heeft De Ketelaere als spits veel meer te bieden dan Bas Dost, de Nederlander die eerder een pure afwerker is. Bovendien is het samenspel tussen De Ketelaere, Hans Vanaken en Noa Lang van buitencategorie in de Belgische competitie.

HET GROTE WERKPUNT

Maar als we toch één werkpunt mogen aanhalen voor Charles De Ketelaere, vooral dan in de rol als spits, dan is het de afwerking voor doel. Vorig seizoen profileerde de 20-jarige zich al niet als een killer in het vijandige doelgebied. Toen scoorde De Ketelaere 3 competitiedoelpunten, terwijl hij zijn expected goals bijna dubbel zo hoog lagen. Het wetenschappelijk model van de expected goals is uiteraard geen absolute waarheid, maar het is wel een goede indicator om de effectieve doelpunten af te wegen met de waarschijnlijkheid van de verkregen doelkansen.

Charles De Ketelaere scoorde dit seizoen al twee doelpunten in vier competitiewedstrijden, waardoor hij nu wel regelmatig de weg vindt naar het doel. Maar qua pure efficiëntie in de box heeft hij nog wat werk op de plank. Om zijn twee doelpunten te scoren had De Ketelaere bijvoorbeeld zeventien doelpogingen nodig. Dat komt neer op een omzetratio van 11,7% van doelpogingen naar effectieve doelpunten. Dat is alvast een heuse verbetering tegenover het voorbije seizoen, toen die desbetreffende ratio nog op 6% lag.



Ondanks die positieve evolutie van Charles De Ketelaere op het gebied van efficiëntie voor het doel, behoort hij dit seizoen op dat gebied toch nog tot de minst presterende spitsen uit de Jupiler Pro League. Alle spitsen die ondertussen minstens twee competitiedoelpunten konden scoren, kunnen namelijk een hoger omzetgemiddelde voorleggen dan de 11,7% van De Ketelaere. Anderzijds is het seizoen nog erg lang en kan de sterkhouder van Club Brugge zijn persoonlijke frequentie uiteraard nog gevoelig opkrikken. En als dat toch niet zou lukken, dan bezit De Ketelaere nog meer dan genoeg kwaliteiten om alsnog het verschil te kunnen maken bij Club.

LEES OOK: De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Wordt De Ketelaere ooit een echte killer voor doel?

Meest recent

'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

279
279
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

76
76
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

108
108
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

67
67
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

476
476
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

29
29
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

418
418
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

168
168
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

685
685
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

254
254
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

293
293
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

219
219
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

189
189
Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Komend weekend valt het doek over het wereldkampioenschap 2026. Maar de voetbalfans zullen niet lang ...

382
382
'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

1109
1109
Frankrijk spreekt schande: "Hij deed bijna alles fout"

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

275
275
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

264
264
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

284
284
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

338
338
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

246
246
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

92
92
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

566
566
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

807
807
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

652
652
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

70
70

Meer sportnieuws