De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

817
De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

Dé grote man in het huidige seizoensbegin is ongetwijfeld Charles De Ketelaere. De 20-jarige wordt dit jaar door Philippe Clement ingezet als spits, en in die rol presteert hij indrukwekkend. Al kampt De Ketelaere wel nog met één groot werkpunt: de afwerking voor het doel.


CHARLES VRAAGT ...

Na de titel vorig seizoen verklaarde Charles De Ketelaere dat hij dit jaar liever een centrale rol wil opnemen. En ook in de aanloop naar het nieuwe seizoen herhaalde de twintiger zijn woorden. “Ik ben geen winger”, aldus De Ketelaere in een interview met De Morgen. “Ik kan het wel, maar op die positie haal je niet het beste in mij naar boven. Centraal heb je meer aan mij. Dat is ook voor Club toch het interessantste? Is dat op de tien of als tweede spits, dat weet ik nog niet. Maar in mijn beste periodes stond ik centraal, zo ook in de Champions League.”



… EN CHARLES KRIJGT

“Hij wou een centrale rol en heeft die gekregen.” Charles De Ketelaere maakte er nooit een geheim van dat hij het best én het liefst in de centrale as voetbalt. Vorig seizoen was de youngster van Club Brugge een manusje van alles, toen hij als buitenste middenvelder, flankaanvaller, centrale middenvelder of spits werd uitgespeeld. Philippe Clement aanhoorde de wens van De Ketelaere en hij bedacht een systeem waarin al zijn beste voetballers ten volle kunnen renderen.

Die complexe zoektocht werd uiteindelijk besloten in een onorthodoxe 4-2-2-2 opstelling, waarbij Charles De Ketelaere en Noa Lang als diepste centrale pionnen fungeren. Door die smalle veldbezetting kan Philippe Clement echter geen ruimte voorzien voor pure flankspelers die vaak voorzetten afleveren. En om die specifieke reden is Bas Dost, een statische spits die leeft van goede centers, bij Club Brugge naar het achterplan verdwenen.



En Charles De Ketelaere vult die nieuwe rol als centrale spits goed in. “Ik maak graag de vergelijking met Kevin De Bruyne, die ook soms als middenvelder of spits speelt. Dat is nu eenmaal het moderne voetbal”, verklaarde Philippe Clement aan Het Laatste Nieuws. Het 20-jarig goudklompje opereert weliswaar niet als pure spits, maar hij positioneert zich dicht bij de diepste man of zelf als meest vooruitgeschoven pion. Steeds in een vrije rol weliswaar, want anders beperk je het immense talent van CDK.

DE VRIJHEID VAN CDK

Vorig weekend demonstreerde het triumviraat Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere tegen Zulte Waregem dat er heel erg weinig tegenstand opgewassen is tegen zoveel voetballend vermogen en intrinsieke klasse. De nieuwe 4-2-2-2 opstelling haalt het meeste uit de best voetballende spelers bij Club Brugge en in Waregem vond het trio Vanaken, Lang en De Ketelaere elkaar bijna blindelings. “Ik voel me goed in dit systeem”, verklaarde de matchwinnaar De Ketelaere na de wedstrijd. “Ik kan een beetje lopen waar ik wil, met Noa rondom mij.”



En die vrijheid heeft Charles De Ketelaere nodig om volledig te kunnen renderen in een centrale rol. In die optiek bedient Philippe Clement zijn jonge sterkhouder op zijn wenken, maar anderzijds betaalt De Ketelaere dat grote vertrouwen ook helemaal terug aan zijn coach. De impact van de 20-jarige was - in de voorbije vier wedstrijden in de Jupiler Pro League - bij Club Brugge namelijk nooit groter. De Ketelaere werpt zich, ondanks zijn erg jonge leeftijd, stilaan op tot een absolute leider in de ploeg. Niet met grote woorden maar wel met daden. Leading by example, heet dat dan.

DE UNICITEIT VAN DE KETELAERE

Charles De Ketelaere maakt bij Club Brugge het verschil door zijn indrukwekkend gevoel voor ruimte. De polyvalente aanvaller/middenvelder bezit de kunst om zich steeds beschikbaar te stellen in functie van zijn ploegmaats en hij kan op de korte ruimte enorm snel en efficiënt schakelen. Zijn beste rol ligt wellicht ter ondersteuning voor de diepste aanvaller, maar niet als een klassieke nummer tien – een positie die De Ketelaere ongetwijfeld ook goed kan invullen.



De unieke voetballer Charles De Ketelaere onderscheidt zich door zijn enorme vista, gevoel voor ruimte en een uitstekende balbehandeling. Daarnaast is hij zo intelligent om telkens goed te infiltreren en op het gepaste moment (sleutel)passes te lanceren. In die optiek heeft De Ketelaere als spits veel meer te bieden dan Bas Dost, de Nederlander die eerder een pure afwerker is. Bovendien is het samenspel tussen De Ketelaere, Hans Vanaken en Noa Lang van buitencategorie in de Belgische competitie.

HET GROTE WERKPUNT

Maar als we toch één werkpunt mogen aanhalen voor Charles De Ketelaere, vooral dan in de rol als spits, dan is het de afwerking voor doel. Vorig seizoen profileerde de 20-jarige zich al niet als een killer in het vijandige doelgebied. Toen scoorde De Ketelaere 3 competitiedoelpunten, terwijl hij zijn expected goals bijna dubbel zo hoog lagen. Het wetenschappelijk model van de expected goals is uiteraard geen absolute waarheid, maar het is wel een goede indicator om de effectieve doelpunten af te wegen met de waarschijnlijkheid van de verkregen doelkansen.

Charles De Ketelaere scoorde dit seizoen al twee doelpunten in vier competitiewedstrijden, waardoor hij nu wel regelmatig de weg vindt naar het doel. Maar qua pure efficiëntie in de box heeft hij nog wat werk op de plank. Om zijn twee doelpunten te scoren had De Ketelaere bijvoorbeeld zeventien doelpogingen nodig. Dat komt neer op een omzetratio van 11,7% van doelpogingen naar effectieve doelpunten. Dat is alvast een heuse verbetering tegenover het voorbije seizoen, toen die desbetreffende ratio nog op 6% lag.



Ondanks die positieve evolutie van Charles De Ketelaere op het gebied van efficiëntie voor het doel, behoort hij dit seizoen op dat gebied toch nog tot de minst presterende spitsen uit de Jupiler Pro League. Alle spitsen die ondertussen minstens twee competitiedoelpunten konden scoren, kunnen namelijk een hoger omzetgemiddelde voorleggen dan de 11,7% van De Ketelaere. Anderzijds is het seizoen nog erg lang en kan de sterkhouder van Club Brugge zijn persoonlijke frequentie uiteraard nog gevoelig opkrikken. En als dat toch niet zou lukken, dan bezit De Ketelaere nog meer dan genoeg kwaliteiten om alsnog het verschil te kunnen maken bij Club.

LEES OOK: 'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Wordt De Ketelaere ooit een echte killer voor doel?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

38
38
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

102
102
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

399
399
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

32
32
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

125
125
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

491
491
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

92
92
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

440
440
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

325
325
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

717
717
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

364
364
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

750
750
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

853
853
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

175
175
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

73
73
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

405
405
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

189
189
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

457
457
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

798
798
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

216
216
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

551
551
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws