De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

817 stemmen
De Ketelaere worstelt met groot probleem bij Club Brugge

Dé grote man in het huidige seizoensbegin is ongetwijfeld Charles De Ketelaere. De 20-jarige wordt dit jaar door Philippe Clement ingezet als spits, en in die rol presteert hij indrukwekkend. Al kampt De Ketelaere wel nog met één groot werkpunt: de afwerking voor het doel.


CHARLES VRAAGT ...

Na de titel vorig seizoen verklaarde Charles De Ketelaere dat hij dit jaar liever een centrale rol wil opnemen. En ook in de aanloop naar het nieuwe seizoen herhaalde de twintiger zijn woorden. “Ik ben geen winger”, aldus De Ketelaere in een interview met De Morgen. “Ik kan het wel, maar op die positie haal je niet het beste in mij naar boven. Centraal heb je meer aan mij. Dat is ook voor Club toch het interessantste? Is dat op de tien of als tweede spits, dat weet ik nog niet. Maar in mijn beste periodes stond ik centraal, zo ook in de Champions League.”



… EN CHARLES KRIJGT

“Hij wou een centrale rol en heeft die gekregen.” Charles De Ketelaere maakte er nooit een geheim van dat hij het best én het liefst in de centrale as voetbalt. Vorig seizoen was de youngster van Club Brugge een manusje van alles, toen hij als buitenste middenvelder, flankaanvaller, centrale middenvelder of spits werd uitgespeeld. Philippe Clement aanhoorde de wens van De Ketelaere en hij bedacht een systeem waarin al zijn beste voetballers ten volle kunnen renderen.

Die complexe zoektocht werd uiteindelijk besloten in een onorthodoxe 4-2-2-2 opstelling, waarbij Charles De Ketelaere en Noa Lang als diepste centrale pionnen fungeren. Door die smalle veldbezetting kan Philippe Clement echter geen ruimte voorzien voor pure flankspelers die vaak voorzetten afleveren. En om die specifieke reden is Bas Dost, een statische spits die leeft van goede centers, bij Club Brugge naar het achterplan verdwenen.



En Charles De Ketelaere vult die nieuwe rol als centrale spits goed in. “Ik maak graag de vergelijking met Kevin De Bruyne, die ook soms als middenvelder of spits speelt. Dat is nu eenmaal het moderne voetbal”, verklaarde Philippe Clement aan Het Laatste Nieuws. Het 20-jarig goudklompje opereert weliswaar niet als pure spits, maar hij positioneert zich dicht bij de diepste man of zelf als meest vooruitgeschoven pion. Steeds in een vrije rol weliswaar, want anders beperk je het immense talent van CDK.

DE VRIJHEID VAN CDK

Vorig weekend demonstreerde het triumviraat Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere tegen Zulte Waregem dat er heel erg weinig tegenstand opgewassen is tegen zoveel voetballend vermogen en intrinsieke klasse. De nieuwe 4-2-2-2 opstelling haalt het meeste uit de best voetballende spelers bij Club Brugge en in Waregem vond het trio Vanaken, Lang en De Ketelaere elkaar bijna blindelings. “Ik voel me goed in dit systeem”, verklaarde de matchwinnaar De Ketelaere na de wedstrijd. “Ik kan een beetje lopen waar ik wil, met Noa rondom mij.”



En die vrijheid heeft Charles De Ketelaere nodig om volledig te kunnen renderen in een centrale rol. In die optiek bedient Philippe Clement zijn jonge sterkhouder op zijn wenken, maar anderzijds betaalt De Ketelaere dat grote vertrouwen ook helemaal terug aan zijn coach. De impact van de 20-jarige was - in de voorbije vier wedstrijden in de Jupiler Pro League - bij Club Brugge namelijk nooit groter. De Ketelaere werpt zich, ondanks zijn erg jonge leeftijd, stilaan op tot een absolute leider in de ploeg. Niet met grote woorden maar wel met daden. Leading by example, heet dat dan.

DE UNICITEIT VAN DE KETELAERE

Charles De Ketelaere maakt bij Club Brugge het verschil door zijn indrukwekkend gevoel voor ruimte. De polyvalente aanvaller/middenvelder bezit de kunst om zich steeds beschikbaar te stellen in functie van zijn ploegmaats en hij kan op de korte ruimte enorm snel en efficiënt schakelen. Zijn beste rol ligt wellicht ter ondersteuning voor de diepste aanvaller, maar niet als een klassieke nummer tien – een positie die De Ketelaere ongetwijfeld ook goed kan invullen.



De unieke voetballer Charles De Ketelaere onderscheidt zich door zijn enorme vista, gevoel voor ruimte en een uitstekende balbehandeling. Daarnaast is hij zo intelligent om telkens goed te infiltreren en op het gepaste moment (sleutel)passes te lanceren. In die optiek heeft De Ketelaere als spits veel meer te bieden dan Bas Dost, de Nederlander die eerder een pure afwerker is. Bovendien is het samenspel tussen De Ketelaere, Hans Vanaken en Noa Lang van buitencategorie in de Belgische competitie.

HET GROTE WERKPUNT

Maar als we toch één werkpunt mogen aanhalen voor Charles De Ketelaere, vooral dan in de rol als spits, dan is het de afwerking voor doel. Vorig seizoen profileerde de 20-jarige zich al niet als een killer in het vijandige doelgebied. Toen scoorde De Ketelaere 3 competitiedoelpunten, terwijl hij zijn expected goals bijna dubbel zo hoog lagen. Het wetenschappelijk model van de expected goals is uiteraard geen absolute waarheid, maar het is wel een goede indicator om de effectieve doelpunten af te wegen met de waarschijnlijkheid van de verkregen doelkansen.

Charles De Ketelaere scoorde dit seizoen al twee doelpunten in vier competitiewedstrijden, waardoor hij nu wel regelmatig de weg vindt naar het doel. Maar qua pure efficiëntie in de box heeft hij nog wat werk op de plank. Om zijn twee doelpunten te scoren had De Ketelaere bijvoorbeeld zeventien doelpogingen nodig. Dat komt neer op een omzetratio van 11,7% van doelpogingen naar effectieve doelpunten. Dat is alvast een heuse verbetering tegenover het voorbije seizoen, toen die desbetreffende ratio nog op 6% lag.



Ondanks die positieve evolutie van Charles De Ketelaere op het gebied van efficiëntie voor het doel, behoort hij dit seizoen op dat gebied toch nog tot de minst presterende spitsen uit de Jupiler Pro League. Alle spitsen die ondertussen minstens twee competitiedoelpunten konden scoren, kunnen namelijk een hoger omzetgemiddelde voorleggen dan de 11,7% van De Ketelaere. Anderzijds is het seizoen nog erg lang en kan de sterkhouder van Club Brugge zijn persoonlijke frequentie uiteraard nog gevoelig opkrikken. En als dat toch niet zou lukken, dan bezit De Ketelaere nog meer dan genoeg kwaliteiten om alsnog het verschil te kunnen maken bij Club.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

Wordt De Ketelaere ooit een echte killer voor doel?

Meest recent

Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

85
85
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

12
12
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

96
96
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

293
293
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

193
193
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

83
83
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

48
48
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

79
79
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

874
874
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

65
65
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

43
43
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

803
803
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

338
338
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

238
238
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

642
642
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

686
686
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

587
587
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

175
175
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

58
58
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

162
162
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

836
836
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

268
268
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

383
383

Meer sportnieuws