Kompany lijkt komst nieuwe spits te bevestigen

458 stemmen
Kompany lijkt komst nieuwe spits te bevestigen

Anderlecht neemt het morgen op tegen Vitesse. Vincent Kompany sprak de media toe voor deze belangrijke wedstrijd. De trainer kreeg uiteraard vragen over Joshua Zirkzee én de nakende transfer van Christian Kouamé. 

"Iedereen is inzetbaar”, opende Kompany zijn persconferentie. Daarna schakelde hij over naar de tegenstander. “Vitesse is top vier in Nederland en dat is zeker niet minder dan onze top vier. Het was misschien meer een partij voor in de groepsfase, maar we treffen elkaar nu in de voorrondes. Ik speel graag tegen sterke tegenstander en we mogen Vitesse zeker niet onderschatten."

Kompany steekt zich niet weg. “We willen ons plaatsen voor die groepsfase. Of dit de belangrijkste match ooit is voor mij als coach? Elke match is belangrijk voor Anderlecht (lacht). Het is aan ons om in eigen huis – waar we altijd voor de zege moeten gaan - klaar te zijn voor dergelijke matchen. Vitesse is een aanvallende ploeg, die gezond agressief speelt met veel diepgang. Dat is geen toeval met een coach (Thomas Letsch, nvdr.) die bij de Red Bull-ploegen heeft gewerkt.” 

De afgelopen dagen waren analisten uit Nederland zoals Kenneth Perez en Aad de Mos kritisch. “Kijk, we hebben de afgelopen jaren in België veel over Nederland gesproken vanwege onze sterke nationale ploeg. Je kan dan niet verwachten dat ze in Nederland positief gaan spreken over een Belgische topclub die de afgelopen jaren wankelde. Op korte termijn is de groepsfase zeer belangrijk voor de club, de spelers en de coach”, zei Kompany, die ook liet weten dat RSCA op de rand van bankroet stond.

De Nederlandse pers stelde ook vragen over Joshua Zirkzee. "Hij kan ons heel veel bieden, maar als 20-jarige speler wil ik niet alle druk bij hem leggen. Die moeten we bij de oudere en meer ervaren spelers leggen. Josh is een talent zoals de anderen die we hebben. Hij kan een unieke bijdrage leveren, dat heeft iedereen gezien.” 

Tot slot had hij het ook over Christian Kouamé, die op huurbasis zal overkomen van Fiorentina. "Ik kan er nog niet veel zeggen omdat de speler er nog niet is. Misschien kan ik er binnenkort meer over zeggen", leek Kompany de transfer van de spits toch enigszins te bevestigen.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Heeft RSCA een sterke aanval met Zirkzee en Kouamé?

Meest recent

Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

0
0
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

4
4
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

40
40
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

119
119
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

84
84
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

218
218
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

255
255
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

23
23
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

875
875
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

91
91
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

358
358
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

137
137
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

147
147
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

68
68
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

105
105
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

63
63
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

240
240
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

146
146
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

42
42
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

309
309
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

200
200

Meer sportnieuws