Kompany lijkt komst nieuwe spits te bevestigen

458 stemmen
Kompany lijkt komst nieuwe spits te bevestigen

Anderlecht neemt het morgen op tegen Vitesse. Vincent Kompany sprak de media toe voor deze belangrijke wedstrijd. De trainer kreeg uiteraard vragen over Joshua Zirkzee én de nakende transfer van Christian Kouamé. 

"Iedereen is inzetbaar”, opende Kompany zijn persconferentie. Daarna schakelde hij over naar de tegenstander. “Vitesse is top vier in Nederland en dat is zeker niet minder dan onze top vier. Het was misschien meer een partij voor in de groepsfase, maar we treffen elkaar nu in de voorrondes. Ik speel graag tegen sterke tegenstander en we mogen Vitesse zeker niet onderschatten."

Kompany steekt zich niet weg. “We willen ons plaatsen voor die groepsfase. Of dit de belangrijkste match ooit is voor mij als coach? Elke match is belangrijk voor Anderlecht (lacht). Het is aan ons om in eigen huis – waar we altijd voor de zege moeten gaan - klaar te zijn voor dergelijke matchen. Vitesse is een aanvallende ploeg, die gezond agressief speelt met veel diepgang. Dat is geen toeval met een coach (Thomas Letsch, nvdr.) die bij de Red Bull-ploegen heeft gewerkt.” 

De afgelopen dagen waren analisten uit Nederland zoals Kenneth Perez en Aad de Mos kritisch. “Kijk, we hebben de afgelopen jaren in België veel over Nederland gesproken vanwege onze sterke nationale ploeg. Je kan dan niet verwachten dat ze in Nederland positief gaan spreken over een Belgische topclub die de afgelopen jaren wankelde. Op korte termijn is de groepsfase zeer belangrijk voor de club, de spelers en de coach”, zei Kompany, die ook liet weten dat RSCA op de rand van bankroet stond.

De Nederlandse pers stelde ook vragen over Joshua Zirkzee. "Hij kan ons heel veel bieden, maar als 20-jarige speler wil ik niet alle druk bij hem leggen. Die moeten we bij de oudere en meer ervaren spelers leggen. Josh is een talent zoals de anderen die we hebben. Hij kan een unieke bijdrage leveren, dat heeft iedereen gezien.” 

Tot slot had hij het ook over Christian Kouamé, die op huurbasis zal overkomen van Fiorentina. "Ik kan er nog niet veel zeggen omdat de speler er nog niet is. Misschien kan ik er binnenkort meer over zeggen", leek Kompany de transfer van de spits toch enigszins te bevestigen.

LEES OOK: Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Heeft RSCA een sterke aanval met Zirkzee en Kouamé?

Meest recent

"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

42
42
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

16
16
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

20
20
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

54
54
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

62
62
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

35
35
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

261
261
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

258
258
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

80
80
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

247
247
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

236
236
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

218
218
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

434
434
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

171
171
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

90
90
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

228
228
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

73
73
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

67
67
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

153
153
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

266
266
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

655
655
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

262
262
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1072
1072

Meer sportnieuws