Belg jongste TD in Europa: "Samenwerken met Belgische clubs"

87 stemmen
Belg jongste TD in Europa:

Het Zweedse voetbal wordt niet aandachtig gevolgd vanuit België, maar onlangs was er wel een verrassend nieuwtje. Dalkurd FF stelde met de 23-jarige Belg Jwan Hamo een nieuwe sportief directeur aan. Onze redactie had een gesprek met hem. 

Dalkurd FF is een Zweedse derdeklasser. Opvallend: twee jaar geleden speelden ze nog in de Zweedse eerste klasse. In 2018 plukte STVV Mohammed Buya Turay er nog voor 1,8 miljoen euro weg. De afgelopen jaren zakte de club dus stevig af. Er waait nu een nieuwe wind doorheen de club van eigenaar Sarkat Junad. Het is heel opvallend dat Hamo, die als makelaar in België werkte, op deze leeftijd al de sportieve sleutels in handen krijgt van een club. Hoe is dat in zijn werk gegaan? 

"Ik ben een aantal maanden geleden in contact gekomen met de eigenaar van de club. Hij had gezien dat ik bij één van de grootste agentschappen van België aan de slag was. De eerste gesprekken verliepen zeer goed en er was meteen een klik. Hij sprak over de toekomstplannen met de club. Ik had nooit echt het idee in mijn hoofd om sportief directeur te worden, en toen ik een maand geleden die vraag van hem kreeg was ik dan ook verrast. Niet elke 23-jarige krijgt dergelijke kans immers voorgeschoteld." 



Piepjonge makelaar én sportief directeur 

Hamo beseft maar al te goed deze job een grote impact gaat hebben op zijn leven naast het voetbal. "Ik denk niet dat er een jongere sportief directeur dan mij is in Europa (lacht). Het zal zeker een impact gaan hebben op mijn persoonlijke leven. Maar ik ken de voetbalwereld ondertussen wel al zeer goed, en ik weet dat het je opslorpt. De afgelopen drie à vier jaar heb ik misschien drie of vier keer vakantie gehad en dat maar een aantal dagen. Dat zijn keuzes die je moet maken en ik houd ervan om te werken in deze sector. Ik ga alvast met vol enthousiasme deze uitdaging aan." 

 Het was al opvallend dat hij op zijn negentiende makelaar werd. Dat was ook best ongezien in België. "Toen ik zelf stopte met voetballen vroeg de makelaar van mijn beste vriend waarom ik het niet zelf zou proberen als spelersbegeleider. Ik vroeg of hij dat serieus meende of dat dit een grap was (lacht). Ik had toen een meeting en ik kreeg de kans om op zeer jonge leeftijd als spelersmakelaar te beginnen. Het was een heel mooie leerschool en ik zal die drie à vier jaar nooit vergeten." 

Promoveren en Europa in 

Deze nieuwe uitdaging in Zweden is een enorme stap. Hamo moest er dan ook over nadenken. "Ik heb er eerlijk gezegd even over moeten nadenken omdat het toch een grote stap is, want je laat toch alles achter in België. Je trekt naar een nieuw land met een nieuwe cultuur. Ik ben iemand die van uitdagingen houdt en dit is ook een kans die niet veel mensen van mijn leeftijd krijgen, dat besef ik maar al te goed. Dalkurd is bovendien een heel mooie club die in 2004 is opgericht. Ze zijn al snel in eerste klasse geraakt en daar willen we snel terug naartoe. De eigenaar heeft dan ook maar één doel: terug naar de Zweedse eerste klasse promoveren en op termijn daar een Europees ticket behalen. Volgens mij gaat dit ook lukken, omdat we toch de nodige middelen hebben." 

Hamo geeft aan wat zijn visie is voor de club. "Er is een nieuwe professionele structuur en er moet een echte winnaarsmentaliteit zijn. Het is ‘wij tegen de rest’ en dat moeten we op en naast het veld uitstralen. Ik wil op termijn twee à drie jeugdspelers naar het eerste elftal laten doorstromen, want het is mijn visie om met de eigen jeugd te werken. We willen een positief agressieve manier van voetbal installeren in het team. Met de nieuwe coach hebben we daar volgens mij de juiste persoon voor gevonden." 


Azubike Oliseh is er trainer (Foto: Dalkurd.se)

Ex-speler van Anderlecht als coach 

Die coach is geen onbekende. Een tijdje geleden werd immers Azubike Oliseh aangesteld. Hij is de broer van de Nigeriaanse voetballegende Sunday Oliseh en hij speelde in het verleden voor onder meer RSC Anderlecht, FC Utrecht en OHL. "Hij was als spelers een harde jongen en die stijl willen we ook in onze ploeg implementeren. Oliseh moet voor een voetbal met veel diepgang zorgen. Bovendien heeft hij ook die winnaarsmentaliteit en tot op heden gaat het goed sinds hij er is." 

Met Oliseh werd dus al een oude bekende vanuit België gehaald. Door het netwerk van Hamo kan er ook voor spelers naar de Belgische spelersmarkt gekeken worden. Een samenwerking met een Belgische club behoort ook tot de mogelijkheden. "Belgische talenten aantrekken is zeker een optie voor de toekomst, want de jeugdopleidingen in België staan hoog aangeschreven in Europa. Ik heb met Ibrahim El Ansri al een ex-speler van Lierse K. gehaald en de Belgische spelersmarkt kan zeker interessant zijn." Met Gino Van Kessel (ex-Roeselare, Ajax en Slavia Praag) kwam er nog een bekende naam naar Dalkurd.

"Een samenwerking met een Belgische club? Dat zou zeker kunnen. Er zijn een aantal eersteklassers in België waarmee we goed zouden kunnen samenwerken. Door mijn contacten als makelaar ken ik heel wat spelers en ook de juiste mensen binnen het Belgische voetbal. Een samenwerking met een Belgische club is wel iets wat we op termijn willen realiseren", besluit Hamo.

Claudio Reulens

Moeten Belgische eersteklassers eens polsen voor een samenwerking met Dalkurd?

Meest recent

'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

285
285
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

126
126
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

112
112
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

153
153
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

88
88
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

117
117
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

485
485
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

105
105
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

433
433
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

304
304
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

627
627
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

154
154
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

379
379
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

285
285
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

268
268
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

256
256
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

115
115
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

426
426
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

633
633
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1256
1256
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

396
396
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

395
395
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

249
249
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

990
990

Meer sportnieuws