Belg jongste TD in Europa: "Samenwerken met Belgische clubs"

door
Belg jongste TD in Europa:

Het Zweedse voetbal wordt niet aandachtig gevolgd vanuit België, maar onlangs was er wel een verrassend nieuwtje. Dalkurd FF stelde met de 23-jarige Belg Jwan Hamo een nieuwe sportief directeur aan. Onze redactie had een gesprek met hem. 

Dalkurd FF is een Zweedse derdeklasser. Opvallend: twee jaar geleden speelden ze nog in de Zweedse eerste klasse. In 2018 plukte STVV Mohammed Buya Turay er nog voor 1,8 miljoen euro weg. De afgelopen jaren zakte de club dus stevig af. Er waait nu een nieuwe wind doorheen de club van eigenaar Sarkat Junad. Het is heel opvallend dat Hamo, die als makelaar in België werkte, op deze leeftijd al de sportieve sleutels in handen krijgt van een club. Hoe is dat in zijn werk gegaan? 

"Ik ben een aantal maanden geleden in contact gekomen met de eigenaar van de club. Hij had gezien dat ik bij één van de grootste agentschappen van België aan de slag was. De eerste gesprekken verliepen zeer goed en er was meteen een klik. Hij sprak over de toekomstplannen met de club. Ik had nooit echt het idee in mijn hoofd om sportief directeur te worden, en toen ik een maand geleden die vraag van hem kreeg was ik dan ook verrast. Niet elke 23-jarige krijgt dergelijke kans immers voorgeschoteld." 



Piepjonge makelaar én sportief directeur 

Hamo beseft maar al te goed deze job een grote impact gaat hebben op zijn leven naast het voetbal. "Ik denk niet dat er een jongere sportief directeur dan mij is in Europa (lacht). Het zal zeker een impact gaan hebben op mijn persoonlijke leven. Maar ik ken de voetbalwereld ondertussen wel al zeer goed, en ik weet dat het je opslorpt. De afgelopen drie à vier jaar heb ik misschien drie of vier keer vakantie gehad en dat maar een aantal dagen. Dat zijn keuzes die je moet maken en ik houd ervan om te werken in deze sector. Ik ga alvast met vol enthousiasme deze uitdaging aan." 

 Het was al opvallend dat hij op zijn negentiende makelaar werd. Dat was ook best ongezien in België. "Toen ik zelf stopte met voetballen vroeg de makelaar van mijn beste vriend waarom ik het niet zelf zou proberen als spelersbegeleider. Ik vroeg of hij dat serieus meende of dat dit een grap was (lacht). Ik had toen een meeting en ik kreeg de kans om op zeer jonge leeftijd als spelersmakelaar te beginnen. Het was een heel mooie leerschool en ik zal die drie à vier jaar nooit vergeten." 

Promoveren en Europa in 

Deze nieuwe uitdaging in Zweden is een enorme stap. Hamo moest er dan ook over nadenken. "Ik heb er eerlijk gezegd even over moeten nadenken omdat het toch een grote stap is, want je laat toch alles achter in België. Je trekt naar een nieuw land met een nieuwe cultuur. Ik ben iemand die van uitdagingen houdt en dit is ook een kans die niet veel mensen van mijn leeftijd krijgen, dat besef ik maar al te goed. Dalkurd is bovendien een heel mooie club die in 2004 is opgericht. Ze zijn al snel in eerste klasse geraakt en daar willen we snel terug naartoe. De eigenaar heeft dan ook maar één doel: terug naar de Zweedse eerste klasse promoveren en op termijn daar een Europees ticket behalen. Volgens mij gaat dit ook lukken, omdat we toch de nodige middelen hebben." 

Hamo geeft aan wat zijn visie is voor de club. "Er is een nieuwe professionele structuur en er moet een echte winnaarsmentaliteit zijn. Het is ‘wij tegen de rest’ en dat moeten we op en naast het veld uitstralen. Ik wil op termijn twee à drie jeugdspelers naar het eerste elftal laten doorstromen, want het is mijn visie om met de eigen jeugd te werken. We willen een positief agressieve manier van voetbal installeren in het team. Met de nieuwe coach hebben we daar volgens mij de juiste persoon voor gevonden." 


Azubike Oliseh is er trainer (Foto: Dalkurd.se)

Ex-speler van Anderlecht als coach 

Die coach is geen onbekende. Een tijdje geleden werd immers Azubike Oliseh aangesteld. Hij is de broer van de Nigeriaanse voetballegende Sunday Oliseh en hij speelde in het verleden voor onder meer RSC Anderlecht, FC Utrecht en OHL. "Hij was als spelers een harde jongen en die stijl willen we ook in onze ploeg implementeren. Oliseh moet voor een voetbal met veel diepgang zorgen. Bovendien heeft hij ook die winnaarsmentaliteit en tot op heden gaat het goed sinds hij er is." 

Met Oliseh werd dus al een oude bekende vanuit België gehaald. Door het netwerk van Hamo kan er ook voor spelers naar de Belgische spelersmarkt gekeken worden. Een samenwerking met een Belgische club behoort ook tot de mogelijkheden. "Belgische talenten aantrekken is zeker een optie voor de toekomst, want de jeugdopleidingen in België staan hoog aangeschreven in Europa. Ik heb met Ibrahim El Ansri al een ex-speler van Lierse K. gehaald en de Belgische spelersmarkt kan zeker interessant zijn." Met Gino Van Kessel (ex-Roeselare, Ajax en Slavia Praag) kwam er nog een bekende naam naar Dalkurd.

"Een samenwerking met een Belgische club? Dat zou zeker kunnen. Er zijn een aantal eersteklassers in België waarmee we goed zouden kunnen samenwerken. Door mijn contacten als makelaar ken ik heel wat spelers en ook de juiste mensen binnen het Belgische voetbal. Een samenwerking met een Belgische club is wel iets wat we op termijn willen realiseren", besluit Hamo.

Claudio Reulens

Moeten Belgische eersteklassers eens polsen voor een samenwerking met Dalkurd?

Meest recent

'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

229
229
Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

65
65
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

79
79
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

42
42
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

74
74
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

82
82
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

102
102
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

206
206
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

509
509
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

97
97
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

438
438
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

87
87
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

62
62
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

137
137
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

116
116
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

134
134
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

126
126
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

134
134
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

312
312
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

526
526
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

153
153
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

85
85
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

111
111
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

375
375
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

145
145

Meer sportnieuws