Vanaken zet Gheysens op geniale wijze te kijk

door
Vanaken zet Gheysens op geniale wijze te kijk

Club Brugge leverde vorig weekend een masterclass af tegen Zulte Waregem. Zondagavond waren Charles De Ketelaere en Hans Vanaken de absolute uitblinkers, waarbij de vorm van de tweevoudige Gouden Schoen tot de verbeelding sprak. Voor Vanaken was dit het perfecte antwoord op het interview van Paul Gheysens in Het Laatste Nieuws. “Wie zou je het liefst hebben, Nainggolan voor een kleine twee miljoen, of Vanaken voor drie? Wel?”


PIEKEN MET VANAKEN

Na een welverdiende vakantie aansluitend op het Europees Kampioenschap met de Rode Duivels, wordt Hans Vanaken bij Club Brugge stelselmatig klaargestoomd om de ploeg terug bij de hand te nemen. En de tweevoudige Gouden Schoen bewees zondag alvast dat hij weer helemaal klaar is voor de dienst. Waar Club Brugge in de eerste drie competitiewedstrijden een stroeve indruk maakte, telkens zonder Vanaken in de basis, zette de huidige landskampioen vorig weekend onder zijn leiding een indrukwekkende prestatie neer tegen Zulte Waregem.



Philippe Clement probeert bij Club Brugge steeds te pieken naar de belangrijke momenten in het seizoen. Een goede start is uiteraard altijd mooi meegenomen, maar de eerste focus ligt vooral op de start van de Champions League. Die doelstelling maakte het Clement gemakkelijker om Hans Vanaken geleidelijk aan speelminuten te gunnen. “Bij Dortmund zat Witsel ook wel eens op de bank. De Bruyne kreeg van Guardiola zelfs eens een weekend vrij bij City. Het is onmogelijk om al die matchen met dezelfde elf spelers aan te vangen”, verklaarde Clement eerder al.

DE GOUDEN TANDEM

In Waregem koos Philippe Clement voor zijn nieuwe 4-2-2-2 opstelling en bij de invulling van zijn ploeg legde hij de focus nadrukkelijk op techniek. Om die reden kwam de jonge Noah Mbamba bijvoorbeeld in de ploeg ten nadele van uitvoetballend beperkte Matej Mitrovic en de coach van Club Brugge gaf ook Hans Vanaken de voorkeur op Mats Rits. 
Voor Vanaken was het zijn eerste basisplaats in het huidige seizoen en de 28-jarige middenvelder tekende tegen Zulte Waregem meteen voor een topprestatie. 



Zondag was Charles De Ketelaere de grote uitblinker bij Club Brugge, maar ook de gouden tandem op het centrale middenveld Ruud Vormer en Hans Vanaken draaide weer zoals vanouds. Voor het eerst dit seizoen werkte het duo samen een volledige wedstrijd af en hun meerwaarde in de ploeg was duidelijk merkbaar. De centrale middenvelders waren cruciaal in het balbezit en het was niet toevallig dat Vanaken (91%) en Vormer (93%) bijzonder hoog scoorden op het gebied van passing-zuiverheid. Vanaken was in de voorbije speeldag - onder alle spelers van de Jupiler Pro League - zelfs diegene met het meeste verstuurde passes achter zijn naam.

LANG – CDK - VANAKEN

Hans Vanaken is dus helemaal terug van weggeweest en hij lijkt meteen aan te pikken met zijn gewoonlijke en hoogstaande niveau. Dat hij zondag bijvoorbeeld ook tien duels won tegen Zulte Waregem, een aantal dat geen enkele ploegmaat kon overtreffen, staaft de indrukwekkende startvorm van Vanaken. Hij vormde tegen Zulte Waregem een gevreesd triumviraat met Charles De Ketelaere en Noa Lang. Zaterdag vonden de drie uitblinkers elkaar bijna blindelings en dit seizoen presteerde de offensieve linie van Club Brugge nooit beter.



“Heel leuk om met die twee voor me te spelen", verklaarde Hans Vanaken na de collectieve topmatch van Club Brugge tegen Zulte Waregem. “Ze voelen elkaar goed aan, weten perfect wie naar waar loopt. Eén kort oogcontact volstaat voor hen, zoals bij die eerste goal. Dit zal alleen maar beter worden in de volgende matchen. Nu klopte het allemaal. Charles en Noa zoeken goed de ruimtes, maar kunnen ook als nummer tien het spel af en toe verdelen. En dan is het aan Ruud en mij om diep te lopen.”

GAME CHANGER

Hans Vanaken wierp zich tegen Zulte Waregem op tot de regisseur bij Club Brugge. Geen enkele speler van de Jupiler Pro League verstuurde in de voorbije speeldag zelfs meer passes dan hem. Vanaken deelde maar liefst 83 passes uit en dat bovendien aan een indrukwekkend hoge zuiverheid van 91%. Dat zijn echte topstatistieken voor een centrale middenvelder, die bovendien ook erg aanwezig was in het offensieve spelbeeld van zijn ploeg.



Hans Vanaken was de orkestmeester die een gedegen basis vormde voor de collectieve topprestatie van Club Brugge. Hij liet zich soms opvallend laag terugzakken op het speelveld om daarna het spel goed te verdelen en offensieve impulsen te voorzien. Niemand in de Jupiler Pro League kwam vorig weekend vaker aan de bal dan Vanaken en bovendien leed de tweevoudige Gouden Schoen in verhouding amper balverlies. Zijn ploegmaats wisten hem ook telkens te vinden en dat was misschien wel het grote verschil in vergelijking met de eerste drie competitiewedstrijden van Club.

GHEYSENS

“Wie zou je het liefst hebben, Nainggolan voor een kleine twee miljoen, of Vanaken voor drie? Wel?” Vorig weekend liet Paul Gheysens een veelbesproken vraag vallen in een interview met Het Laatste Nieuws. De voorzitter van Antwerp FC was uiteraard enorm opgetogen omdat hij Radja Nainggolan naar de Bosuil kon halen, maar we zullen het nog moeten zien of Il Ninja in de Jupiler Pro League een grotere meerwaarde kan brengen dan Hans Vanaken. En zeker indien de Bruggeling zijn huidige niveau op lange termijn kan volhouden.

Bovendien is de 33-jarige Radja Nainggolan toch ietwat op zijn retour, terwijl Hans Vanaken op 28-jarige leeftijd stilaan de absolute sportieve piek bereikt in zijn carrière. Daarnaast is Vanaken een doorwinterde sterkhouder in de Belgische competitie en heeft Nainggolan nog geen enkele wedstrijd gespeeld in België. “Ik ga eerlijk zijn, ik heb nog nooit een match in de Belgische competitie gezien”, verklaarde Nainggolan onlangs op de website van Antwerp.



In het verleden is het namelijk al vaker voorgevallen dat verschillende grote namen toch geen impact konden maken in België, terwijl zij in hoger aangeschreven competities nochtans vlotjes konden meedraaien. In die optiek heeft Antwerp reeds slechte ervaringen met ex-Rode Duivel Kevin Mirallas als pijnlijk voorbeeld. Hoewel de intrinsieke kwaliteiten van Radja Nainggolan buiten kijf staan, zal hij de Belgische competitie toch niet moeten onderschatten. En zeker als hij tegen hetzelfde niveau als Hans Vanaken wil aanleunen.

LEES OOK: Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Wie neem jij op in jouw ploeg?

Meest recent

STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

18
18
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

49
49
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

48
48
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

35
35
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

11
11
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

38
38
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

13
13
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

149
149
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

118
118
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

72
72
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

137
137
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

266
266
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

243
243
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

56
56
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

117
117
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

213
213
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

125
125
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

191
191
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

190
190
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

422
422
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

366
366
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

172
172
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

139
139

Meer sportnieuws