Vanaken zet Gheysens op geniale wijze te kijk

door
Vanaken zet Gheysens op geniale wijze te kijk

Club Brugge leverde vorig weekend een masterclass af tegen Zulte Waregem. Zondagavond waren Charles De Ketelaere en Hans Vanaken de absolute uitblinkers, waarbij de vorm van de tweevoudige Gouden Schoen tot de verbeelding sprak. Voor Vanaken was dit het perfecte antwoord op het interview van Paul Gheysens in Het Laatste Nieuws. “Wie zou je het liefst hebben, Nainggolan voor een kleine twee miljoen, of Vanaken voor drie? Wel?”


PIEKEN MET VANAKEN

Na een welverdiende vakantie aansluitend op het Europees Kampioenschap met de Rode Duivels, wordt Hans Vanaken bij Club Brugge stelselmatig klaargestoomd om de ploeg terug bij de hand te nemen. En de tweevoudige Gouden Schoen bewees zondag alvast dat hij weer helemaal klaar is voor de dienst. Waar Club Brugge in de eerste drie competitiewedstrijden een stroeve indruk maakte, telkens zonder Vanaken in de basis, zette de huidige landskampioen vorig weekend onder zijn leiding een indrukwekkende prestatie neer tegen Zulte Waregem.



Philippe Clement probeert bij Club Brugge steeds te pieken naar de belangrijke momenten in het seizoen. Een goede start is uiteraard altijd mooi meegenomen, maar de eerste focus ligt vooral op de start van de Champions League. Die doelstelling maakte het Clement gemakkelijker om Hans Vanaken geleidelijk aan speelminuten te gunnen. “Bij Dortmund zat Witsel ook wel eens op de bank. De Bruyne kreeg van Guardiola zelfs eens een weekend vrij bij City. Het is onmogelijk om al die matchen met dezelfde elf spelers aan te vangen”, verklaarde Clement eerder al.

DE GOUDEN TANDEM

In Waregem koos Philippe Clement voor zijn nieuwe 4-2-2-2 opstelling en bij de invulling van zijn ploeg legde hij de focus nadrukkelijk op techniek. Om die reden kwam de jonge Noah Mbamba bijvoorbeeld in de ploeg ten nadele van uitvoetballend beperkte Matej Mitrovic en de coach van Club Brugge gaf ook Hans Vanaken de voorkeur op Mats Rits. 
Voor Vanaken was het zijn eerste basisplaats in het huidige seizoen en de 28-jarige middenvelder tekende tegen Zulte Waregem meteen voor een topprestatie. 



Zondag was Charles De Ketelaere de grote uitblinker bij Club Brugge, maar ook de gouden tandem op het centrale middenveld Ruud Vormer en Hans Vanaken draaide weer zoals vanouds. Voor het eerst dit seizoen werkte het duo samen een volledige wedstrijd af en hun meerwaarde in de ploeg was duidelijk merkbaar. De centrale middenvelders waren cruciaal in het balbezit en het was niet toevallig dat Vanaken (91%) en Vormer (93%) bijzonder hoog scoorden op het gebied van passing-zuiverheid. Vanaken was in de voorbije speeldag - onder alle spelers van de Jupiler Pro League - zelfs diegene met het meeste verstuurde passes achter zijn naam.

LANG – CDK - VANAKEN

Hans Vanaken is dus helemaal terug van weggeweest en hij lijkt meteen aan te pikken met zijn gewoonlijke en hoogstaande niveau. Dat hij zondag bijvoorbeeld ook tien duels won tegen Zulte Waregem, een aantal dat geen enkele ploegmaat kon overtreffen, staaft de indrukwekkende startvorm van Vanaken. Hij vormde tegen Zulte Waregem een gevreesd triumviraat met Charles De Ketelaere en Noa Lang. Zaterdag vonden de drie uitblinkers elkaar bijna blindelings en dit seizoen presteerde de offensieve linie van Club Brugge nooit beter.



“Heel leuk om met die twee voor me te spelen", verklaarde Hans Vanaken na de collectieve topmatch van Club Brugge tegen Zulte Waregem. “Ze voelen elkaar goed aan, weten perfect wie naar waar loopt. Eén kort oogcontact volstaat voor hen, zoals bij die eerste goal. Dit zal alleen maar beter worden in de volgende matchen. Nu klopte het allemaal. Charles en Noa zoeken goed de ruimtes, maar kunnen ook als nummer tien het spel af en toe verdelen. En dan is het aan Ruud en mij om diep te lopen.”

GAME CHANGER

Hans Vanaken wierp zich tegen Zulte Waregem op tot de regisseur bij Club Brugge. Geen enkele speler van de Jupiler Pro League verstuurde in de voorbije speeldag zelfs meer passes dan hem. Vanaken deelde maar liefst 83 passes uit en dat bovendien aan een indrukwekkend hoge zuiverheid van 91%. Dat zijn echte topstatistieken voor een centrale middenvelder, die bovendien ook erg aanwezig was in het offensieve spelbeeld van zijn ploeg.



Hans Vanaken was de orkestmeester die een gedegen basis vormde voor de collectieve topprestatie van Club Brugge. Hij liet zich soms opvallend laag terugzakken op het speelveld om daarna het spel goed te verdelen en offensieve impulsen te voorzien. Niemand in de Jupiler Pro League kwam vorig weekend vaker aan de bal dan Vanaken en bovendien leed de tweevoudige Gouden Schoen in verhouding amper balverlies. Zijn ploegmaats wisten hem ook telkens te vinden en dat was misschien wel het grote verschil in vergelijking met de eerste drie competitiewedstrijden van Club.

GHEYSENS

“Wie zou je het liefst hebben, Nainggolan voor een kleine twee miljoen, of Vanaken voor drie? Wel?” Vorig weekend liet Paul Gheysens een veelbesproken vraag vallen in een interview met Het Laatste Nieuws. De voorzitter van Antwerp FC was uiteraard enorm opgetogen omdat hij Radja Nainggolan naar de Bosuil kon halen, maar we zullen het nog moeten zien of Il Ninja in de Jupiler Pro League een grotere meerwaarde kan brengen dan Hans Vanaken. En zeker indien de Bruggeling zijn huidige niveau op lange termijn kan volhouden.

Bovendien is de 33-jarige Radja Nainggolan toch ietwat op zijn retour, terwijl Hans Vanaken op 28-jarige leeftijd stilaan de absolute sportieve piek bereikt in zijn carrière. Daarnaast is Vanaken een doorwinterde sterkhouder in de Belgische competitie en heeft Nainggolan nog geen enkele wedstrijd gespeeld in België. “Ik ga eerlijk zijn, ik heb nog nooit een match in de Belgische competitie gezien”, verklaarde Nainggolan onlangs op de website van Antwerp.



In het verleden is het namelijk al vaker voorgevallen dat verschillende grote namen toch geen impact konden maken in België, terwijl zij in hoger aangeschreven competities nochtans vlotjes konden meedraaien. In die optiek heeft Antwerp reeds slechte ervaringen met ex-Rode Duivel Kevin Mirallas als pijnlijk voorbeeld. Hoewel de intrinsieke kwaliteiten van Radja Nainggolan buiten kijf staan, zal hij de Belgische competitie toch niet moeten onderschatten. En zeker als hij tegen hetzelfde niveau als Hans Vanaken wil aanleunen.

LEES OOK: CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Wie neem jij op in jouw ploeg?

Meest recent

Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

35
35
Topper duwde door voor stuntdeal: "Toch kwam De Bruyne niet"

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

28
28
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

25
25
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

69
69
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

183
183
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

345
345
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

98
98
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

198
198
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

303
303
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

107
107
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

281
281
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

103
103
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

46
46
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

452
452
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

414
414
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

273
273
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

195
195
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

321
321
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

64
64
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

694
694
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

667
667
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

250
250
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

204
204

Meer sportnieuws