Dost out: de missing link voor Feyenoord

845 stemmen
Dost out: de missing link voor Feyenoord

In januari werd Bas Dost met hoge verwachtingen aangetrokken door Club Brugge. De Nederlandse spits startte verschroeiend in het Jan Breydelstadion maar tijdens de laatste maanden is Dost steeds meer op het achterplan verzeild geraakt. Feyenoord zou de 32-jarige spits graag willen binnenhalen en in Rotterdam zou Dost weleens beter zijn draai kunnen vinden.


DOST: GOALS

“Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”. Eind juli klonk Bas Dost razend ambitieus in een interview met Krant van West-Vlaanderen. Ondertussen is de Jupiler Pro League reeds vier speeldagen ver, maar staat de teller van de Nederlandse spits op amper één gescoorde goal – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. En om het nog dramatischer te maken: Dost is dit seizoen gedegradeerd van een basisspeler tot een bankzitter en een luxe-invaller. Voor de 32-jarige spits loopt alles dus niet volgens plan in het nieuwe voetbalseizoen. 

In januari haalde Club Brugge de Nederlandse scherpschutter naar de club met één groot doel voor ogen: Bas Dost moest doelpunten scoren. Véél doelpunten. En een spits zoals Dost wordt steeds afgerekend op zijn aantal gemaakte doelpunten. Logisch, omdat dat dan ook zijn core business is. En scoren deed Dost alvast in zijn eerste wedstrijden voor Club. Tegen Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk lukte Dost vier goals in zijn eerste vier competitiewedstrijden en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord neer bij Club Brugge.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was indrukwekkend en veelbelovend, maar naar het seizoeneinde toe stokte de doelpuntenproductie van de Nederlander. In de zes wedstrijden in de Champions' Play-offs kon Dost bijvoorbeeld maar één doelpunt scoren. De ervaren aanvaller liet het afweten in money time – net zoals meerdere spelers trouwens – en toen werd zijn meerwaarde voor de eerste keer in vraag gesteld. Ook in het huidige seizoen trekt Dost deze mindere lijn door en telt hij nog maar één goal in zijn laatste negen officiële wedstrijden voor Club Brugge.

(ON)NODIG

Door zijn specifieke kwaliteiten – en ruime historiek – als goalgetter wordt Bas Dost steeds beoordeeld op zijn aantal gemaakte doelpunten. De 32-jarige Nederlander brengt geen hoogwaardige voetballende meerwaarde zoals zijn collega-spitsen Noa Lang of Charles De Ketelaere. Dost is eerder een statische spits die teert op zijn doelpunten en da's allerminst een schande. Maar omdat Philippe Clement een nieuw koningskoppel vindt met Lang en De Ketelaere, is Dost dit seizoen naar het achterplan verdwenen in het Jan Breydelstadion.



Ook de nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Philippe Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Maar de coach van Club Brugge weigert vooralsnog om Dost zomaar op te geven. Clement beseft ook wel dat de Nederlander een dankbaar profiel heeft wanneer de druk het hoogst is en er veel ballen gedropt moeten worden in de box. Anderzijds creëert Dost door zijn slimme loopacties ook ruimte voor zijn infiltrerende ploegmaats. En ook de balvastheid van Dost is een belangrijke asset van de spits. 

FEYENOORD

Ondanks een ronduit indrukwekkende start vorig seizoen bij Club Brugge, gaat het in de voorbije maanden dus stelselmatig bergaf met Bas Dost. In die optiek berichtte Sport/Voetbalmagazine al in juli dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Dost. Het weekblad weet namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakt in het Jan Breydelstadion. Daarnaast is de kans bestaande dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt.

Hoewel er nog erg veel kan gebeuren tot juni 2022, een eeuwigheid in de voetbalwereld, wordt Bas Dost ondertussen wel al gelinkt aan andere clubs zoals het Turkse Trabzonspor. En sinds maandag duikt nu ook de naam op van de Nederlandse traditieclub Feyenoord. Mikos Gouka, Feyenoord-watcher voor het Algemeen Dagblad, verklaarde namelijk in de voetbalpodcast van de krant dat de Rotterdammers wel geïnteresseerd zijn om Dost naar de club te halen.



“Dat Feyenoord voorin nog iets kan gebruiken is wel duidelijk”, zo verklaarde Miks Gouka in de voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad. “De naam van Bas Dost valt bijvoorbeeld. Dat is geen jongen die je doorverkoopt, maar hij schiet er natuurlijk wel twintig in in De Kuip.” Naast Dost wordt ook Giorgios Giakoumakis van VVV Venlo beschouwd als een kandidaat-aanwinst. In ieder geval zal de nieuwe spits geen grote som geld mogen kosten want “Het geld is momenteel op.”

SCHWUNG ONDER SLOT 

Het is een publiek geheim dat Arne Slot een centrale spits naar Feyenoord wil halen. De 42-jarige trainer voert dit seizoen een revolutie door in Rotterdam en daarom wil Slot graag de adequate versterkingen. Vorig seizoen was Feyenoord onder Dick Advocaat voorspelbaar, weinig creatief en de ploeg teerde te veel op de individuele acties van de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis. Slot kan in De Kuip zijn status waarmaken als groot talent van de Nederlandse trainersgilde.



En Feyenoord miste zijn start in de Eredivisie alvast niet. De ploeg van Arne Slot won vorig weekend met afgetekende 0-4 cijfers tegen Willem II en daarnaast was de collectieve prestatie ook indrukwekkend. Feyenoord profileerde zich als een moderne ploeg met veel sprints, fysiek vermogen, lef, beweging en initiatief. Het contrast met het 'saaie' Feyenoord van onder Dick Advocaat kon alvast niet veel groter zijn. Maar Slot mist vooralsnog een echte diepe spits.

PERFECT SYSTEEM 

De filosofie van Arne Slot zou Bas Dost alvast ideaal liggen, want Feyenoord speelt dit seizoen (in de Eredivisie en twee voorrondes in de Conference League) doorgaans met één diepe spits – zoals Dost het dus graag heeft. Die rol wordt voorlopig ingevuld door Bryan Linssen, die van nature geen echte spits is. Daarom wil Feyenoord graag nog een paar spelers aantrekken, waaronder dus zeker nog minstens een spits. Maar zoals Miks Gouka het aangaf: “Het geld is momenteel op.”



Feyenoord speelt dit seizoen niet voor de titel, de belangrijkste kandidaten om het Nederlandse kampioenschap te winnen zijn PSV Eindhoven en Ajax. Maar desondanks wil de club uit Rotterdam traag maar gestaag uitgroeien tot een gevreesde titeluitdager. Al zal dat tijd kosten. 'Trust the process'. Feyenoord beschikt over een smalle selectie en dat is grotendeels bewust zo gedaan. Er is weinig budget en er wordt volop ingezet op de eigen jeugd. Maar voor een gedroomde en vlotscorende spits zoals Bas Dost kan er wel een uitzondering worden gemaakt. In de Eredivisie scoorde Dost namelijk 62 goals in 127 competitiewedstrijden.

LEES OOK: 'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Pas Dost beter bij Feyenoord dan bij Club?

Meest recent

Albert verrast: Belgische uitblinker uit de basisploeg?

Rudi Garcia zal ongetwijfeld hier en daar iets wisselen tegen Spanje. Voormalig Rode Duivel Philippe ...

1
1
'Bakayoko verlaat Leipzig voor zeer verrassende uitdaging'

Johan Bakayoko is niet mee naar het WK. De Belgische flankaanvaller kende een zeer moeilijk eerste ...

0
0
'Antwerp zet fiks door voor vervanger van Kerk'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet voldoende is voor de Jupiler Pro League. Dat is ...

34
34
'Anderlecht heeft vervanger De Cat al in het vizier'

Antoine Sibierski moet er dringend vaart achterzetten, want binnen twee weken wacht Hammarby. RSC ...

150
150
Stopt Kevin De Bruyne na WK als Rode Duivel?

Rudi Garcia kreeg al vaak kritiek sinds hij bondscoach is van de Rode Duivels. De resultaten zijn ...

156
156
De Bruyne geslachtofferd voor Vanaken? "Tegen Spanje ..."

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

210
210
Messi breekt na zinderende comeback: verklaring voor tranendal

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Maar om de ...

40
40
'Club Brugge slaat toe op mercato: prijskaartje bekend'

Hoewel de voorbereiding inmiddels al begonnen is, verwelkomde Club Brugge voorlopig nog geen verse ...

441
441
'Hayen naar Burnley: Genk schiet in actie voor nieuwe T1'

KRC Genk moet andermaal op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers wilden nochtans een ...

338
338
'De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag na WK-stunt'

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een heel andere wending gegeven. Met twee goals en een ...

194
194
'De Cat krijgt transfer: Anderlecht op zucht van miljoenenakkoord'

RSC Anderlecht staat op punt één van zijn grote smaakmakers te verliezen. Zo krijgt ...

531
531
Amerikanen buigen het hoofd: "België veel betere ploeg"

Voor de Verenigde Staten zit het WK in eigen land erop. In de 1/8ste finales moesten de Amerikanen ...

742
742
POLL! Alle kwartfinales gekend: wie wordt wereldkampioen?

De beste acht voetballanden van de wereld zijn gekend. Zo zijn alle tickets voor de kwartfinales op ...

549
549
Zwitserse vloek doorbroken: Colombia sneuvelt na penalty's

De 1/8ste finales op het WK 2026 zitten erop. Dinsdagnacht werd het laatste ticket voor de ...

71
71
'Club Brugge en Genk strijden om tienersensatie'

De zomermercato moet bij de Belgische topclubs nog echt losbarsten. Zo is het bijvoorbeeld nog ...

162
162
'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk zien ze deze zomer verschillende sleutelpionnen vertrekken. Trainer Nicky Hayen is op ...

226
226
Rode Duivel plots afwezig: dit is er aan de hand

Voor de Rode Duivels gaat het WK verder nadat in de achtste finales vlot afgerekend werd met de ...

380
380
Albert kiest Duivelse elf: twee sterren blijven op de bank

De Rode Duivels hebben weinig tijd om na te genieten van hun klinkende zege tegen de Verenigde ...

290
290
Antwerp houdt ervaren pion alsnog aan boord

Voor Antwerp loopt de voorbereiding op het nieuwe seizoen voorlopig zeer stroef door de ...

90
90
Enorme woede bij Egypte: "Messi moest in toernooi blijven"

Egypte kwam dinsdagavond zeer dicht bij een enorme stunt op het WK. De voormalige tegenstander van ...

432
432
'KBVB neemt beslissing over Balogun-strijd met FIFA'

De Rode Duivels plaatsten zich dinsdagochtend voor de kwartfinale van het WK met een klinkende ...

316
316
Cercle laat verdediger gaan en verliest publiekslieveling

Bij Cercle Brugge staat de transferzomer zoals vanouds weer synoniem met het vertrek van heel wat ...

154
154
Broos hakt knoop definitief door over toekomst

Hugo Broos deed het zeer goed op het WK. Hij bereikte met Zuid-Afrika de zestiende finales, waar ze ...

173
173
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

180
180
Argentinië legt Egypte over de knie na doldwaze slotfase

Argentinië nam het om 18u in de achtste finales op tegen Egypte. De Argentijnen hadden het knap ...

96
96

Meer sportnieuws