Dost out: de missing link voor Feyenoord

door
Dost out: de missing link voor Feyenoord

In januari werd Bas Dost met hoge verwachtingen aangetrokken door Club Brugge. De Nederlandse spits startte verschroeiend in het Jan Breydelstadion maar tijdens de laatste maanden is Dost steeds meer op het achterplan verzeild geraakt. Feyenoord zou de 32-jarige spits graag willen binnenhalen en in Rotterdam zou Dost weleens beter zijn draai kunnen vinden.


DOST: GOALS

“Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”. Eind juli klonk Bas Dost razend ambitieus in een interview met Krant van West-Vlaanderen. Ondertussen is de Jupiler Pro League reeds vier speeldagen ver, maar staat de teller van de Nederlandse spits op amper één gescoorde goal – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. En om het nog dramatischer te maken: Dost is dit seizoen gedegradeerd van een basisspeler tot een bankzitter en een luxe-invaller. Voor de 32-jarige spits loopt alles dus niet volgens plan in het nieuwe voetbalseizoen. 

In januari haalde Club Brugge de Nederlandse scherpschutter naar de club met één groot doel voor ogen: Bas Dost moest doelpunten scoren. Véél doelpunten. En een spits zoals Dost wordt steeds afgerekend op zijn aantal gemaakte doelpunten. Logisch, omdat dat dan ook zijn core business is. En scoren deed Dost alvast in zijn eerste wedstrijden voor Club. Tegen Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk lukte Dost vier goals in zijn eerste vier competitiewedstrijden en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord neer bij Club Brugge.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was indrukwekkend en veelbelovend, maar naar het seizoeneinde toe stokte de doelpuntenproductie van de Nederlander. In de zes wedstrijden in de Champions' Play-offs kon Dost bijvoorbeeld maar één doelpunt scoren. De ervaren aanvaller liet het afweten in money time – net zoals meerdere spelers trouwens – en toen werd zijn meerwaarde voor de eerste keer in vraag gesteld. Ook in het huidige seizoen trekt Dost deze mindere lijn door en telt hij nog maar één goal in zijn laatste negen officiële wedstrijden voor Club Brugge.

(ON)NODIG

Door zijn specifieke kwaliteiten – en ruime historiek – als goalgetter wordt Bas Dost steeds beoordeeld op zijn aantal gemaakte doelpunten. De 32-jarige Nederlander brengt geen hoogwaardige voetballende meerwaarde zoals zijn collega-spitsen Noa Lang of Charles De Ketelaere. Dost is eerder een statische spits die teert op zijn doelpunten en da's allerminst een schande. Maar omdat Philippe Clement een nieuw koningskoppel vindt met Lang en De Ketelaere, is Dost dit seizoen naar het achterplan verdwenen in het Jan Breydelstadion.



Ook de nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Philippe Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Maar de coach van Club Brugge weigert vooralsnog om Dost zomaar op te geven. Clement beseft ook wel dat de Nederlander een dankbaar profiel heeft wanneer de druk het hoogst is en er veel ballen gedropt moeten worden in de box. Anderzijds creëert Dost door zijn slimme loopacties ook ruimte voor zijn infiltrerende ploegmaats. En ook de balvastheid van Dost is een belangrijke asset van de spits. 

FEYENOORD

Ondanks een ronduit indrukwekkende start vorig seizoen bij Club Brugge, gaat het in de voorbije maanden dus stelselmatig bergaf met Bas Dost. In die optiek berichtte Sport/Voetbalmagazine al in juli dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Dost. Het weekblad weet namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakt in het Jan Breydelstadion. Daarnaast is de kans bestaande dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt.

Hoewel er nog erg veel kan gebeuren tot juni 2022, een eeuwigheid in de voetbalwereld, wordt Bas Dost ondertussen wel al gelinkt aan andere clubs zoals het Turkse Trabzonspor. En sinds maandag duikt nu ook de naam op van de Nederlandse traditieclub Feyenoord. Mikos Gouka, Feyenoord-watcher voor het Algemeen Dagblad, verklaarde namelijk in de voetbalpodcast van de krant dat de Rotterdammers wel geïnteresseerd zijn om Dost naar de club te halen.



“Dat Feyenoord voorin nog iets kan gebruiken is wel duidelijk”, zo verklaarde Miks Gouka in de voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad. “De naam van Bas Dost valt bijvoorbeeld. Dat is geen jongen die je doorverkoopt, maar hij schiet er natuurlijk wel twintig in in De Kuip.” Naast Dost wordt ook Giorgios Giakoumakis van VVV Venlo beschouwd als een kandidaat-aanwinst. In ieder geval zal de nieuwe spits geen grote som geld mogen kosten want “Het geld is momenteel op.”

SCHWUNG ONDER SLOT 

Het is een publiek geheim dat Arne Slot een centrale spits naar Feyenoord wil halen. De 42-jarige trainer voert dit seizoen een revolutie door in Rotterdam en daarom wil Slot graag de adequate versterkingen. Vorig seizoen was Feyenoord onder Dick Advocaat voorspelbaar, weinig creatief en de ploeg teerde te veel op de individuele acties van de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis. Slot kan in De Kuip zijn status waarmaken als groot talent van de Nederlandse trainersgilde.



En Feyenoord miste zijn start in de Eredivisie alvast niet. De ploeg van Arne Slot won vorig weekend met afgetekende 0-4 cijfers tegen Willem II en daarnaast was de collectieve prestatie ook indrukwekkend. Feyenoord profileerde zich als een moderne ploeg met veel sprints, fysiek vermogen, lef, beweging en initiatief. Het contrast met het 'saaie' Feyenoord van onder Dick Advocaat kon alvast niet veel groter zijn. Maar Slot mist vooralsnog een echte diepe spits.

PERFECT SYSTEEM 

De filosofie van Arne Slot zou Bas Dost alvast ideaal liggen, want Feyenoord speelt dit seizoen (in de Eredivisie en twee voorrondes in de Conference League) doorgaans met één diepe spits – zoals Dost het dus graag heeft. Die rol wordt voorlopig ingevuld door Bryan Linssen, die van nature geen echte spits is. Daarom wil Feyenoord graag nog een paar spelers aantrekken, waaronder dus zeker nog minstens een spits. Maar zoals Miks Gouka het aangaf: “Het geld is momenteel op.”



Feyenoord speelt dit seizoen niet voor de titel, de belangrijkste kandidaten om het Nederlandse kampioenschap te winnen zijn PSV Eindhoven en Ajax. Maar desondanks wil de club uit Rotterdam traag maar gestaag uitgroeien tot een gevreesde titeluitdager. Al zal dat tijd kosten. 'Trust the process'. Feyenoord beschikt over een smalle selectie en dat is grotendeels bewust zo gedaan. Er is weinig budget en er wordt volop ingezet op de eigen jeugd. Maar voor een gedroomde en vlotscorende spits zoals Bas Dost kan er wel een uitzondering worden gemaakt. In de Eredivisie scoorde Dost namelijk 62 goals in 127 competitiewedstrijden.

LEES OOK: Nederlands voetbal in shock: Drenthe getroffen door herseninfarct

Pas Dost beter bij Feyenoord dan bij Club?

Meest recent

Nieuw wapen Antwerp staat op: "Klaar voor Club Brugge"

Royal Antwerp FC zag afgelopen zomer Senne Lammens naar Manchester United trekken. The Great Old ...

18
18
Pijnlijke Anderlecht-afwijzing onthuld: “Anders hartinfarct”

RSC Anderlecht maakte de afgelopen jaren heel wat veranderingen mee zowel op het veld als achter de ...

32
32
Beckham glundert: "De allerbeste voetballer ooit"

Lionel Messi tekende voor drie jaar bij in Miami. De smaakmaker van Inter Miami zal zo tot zijn ...

25
25
‘Cvetković voor 20 miljoen weg bij Anderlecht’

Anderlecht droomt luidop van een nieuwe Mitrović-jackpot. Mihajlo Cvetković scoorde twee keer in ...

148
148
Coosemans luidt alarmbel: "Dan schort er iets"

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van Sporting Charleroi. Het was alweer een zeer povere prestatie. ...

85
85
Druk neemt toe bij Club Brugge: "Met hakken over de sloot"

Club Brugge is niet goed bezig. In de competitie staan ze nog wel tweede, maar het voetbal is er ...

244
244
'Toby Alderweireld zorgt voor shock: maskers vallen af'

Toby Alderweireld is sinds een paar maanden profvoetballer af. De voormalig Rode Duivel geniet ...

84
84
Hazard verklaart hét probleem bij Anderlecht

Thorgan Hazard was veruit de meest aanwezige aanvallende pion bij RSC Anderlecht. Hij had het nodige ...

170
170
Engelsen verstomd: Brighton choqueert met De Cuyper-wending

Maxim De Cuyper lijkt bij Brighton zijn basisplaats kwijt, maar de waarheid is strategischer dan ...

178
178
'Antwerp neemt beslissing over lot van Wils'

Royal Antwerp FC moet zondag flink aan de bak tegen Club Brugge. Puntengewin is nodig. De toekomst ...

129
129
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Hasi oordeelt

RSC Anderlecht verloor alweer na een zwakke prestatie. Sporting Charleroi was met 1-0 te sterk. ...

143
143
'Bloedbad in België: DAZN zorgt voor absolute ramp'

De twaalfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er ...

697
697
'AA Gent liet Antwerp verweesd achter in transferdossier'

AA Gent en Royal Antwerp FC zijn twee ploegen die toch een jasje hebben moeten uitdoen de afgelopen ...

124
124
Crisis bij Anderlecht: fans laten zich gelden na verlies

RSC Anderlecht speelde alweer een partij die pijn deed aan de ogen. Het verloor met 1-0 van Sporting ...

354
354
Zorgen om grote naam Anderlecht: "Waar zit hij?"

Er komt bij Anderlecht maar geen regelmaat in de prestaties dit seizoen. Dat bleek nog maar eens op ...

356
356
Hasi scherp na wanprestatie: "Een catastrofe"

Anderlecht heeft vrijdag in Charleroi een zeer pijnlijke avond beleefd. Het slaagde er alweer niet ...

192
192
'Club gaat transferstrijd aan met Como en Leverkusen'

Club Brugge heeft zich in de zomer nog grondig versterkt, maar lijkt nu al bezig te zijn met het ...

137
137
Milan kan vernedering tegen laagvlieger net vermijden

In de Serie A dreigt AC Milan na amper een week zijn kopppositie alweer af te moeten staan. De ...

44
44
Anderlecht met billen bloot op Mambourg en lost rol bovenin

Anderlecht lijkt bovenaan de rol helemaal te moeten lossen. Het kan de kloof met de top twee al zien ...

192
192
Degradatie dreigt voor Red Flames na pijnlijke avond

De Red Flames hebben vrijdagavond een zeer slechte zaak gedaan. Ze beleefden een pijnlijke avond in ...

101
101
Lierse wint weer niet, Jong AA Gent kan niet bevestigen

Vrijdagavond stonden in de Challenger Pro League al de eerste twee wedstrijden van de elfde speeldag ...

25
25
Ziet Zulte Waregem uitblinker gratis vertrekken?

Zulte Waregem stuntte vorige week door AA Gent met 4-1 te verslaan. Na een lastige start is de ...

366
366
Anderlecht stelt alweer teleur: "Wordt zijn laatste match"

Anderlecht raakte vorige week niet voorbij STVV en heeft vrijdagavond dus iets recht te zetten. Het ...

521
521
'Anderlecht mengt zich in transferstrijd om sensatie'

Anderlecht gaat vrijdagavond in Charleroi op zoek naar de drie punten, want die hebben ze absoluut ...

155
155
Standard krijgt alsnog stevige domper te verwerken

Standard blikt terug op een woelige week, nadat het vorig weekend zijn wedstrijd tegen Antwerp ...

124
124

Meer sportnieuws