Dost out: de missing link voor Feyenoord

845 stemmen
Dost out: de missing link voor Feyenoord

In januari werd Bas Dost met hoge verwachtingen aangetrokken door Club Brugge. De Nederlandse spits startte verschroeiend in het Jan Breydelstadion maar tijdens de laatste maanden is Dost steeds meer op het achterplan verzeild geraakt. Feyenoord zou de 32-jarige spits graag willen binnenhalen en in Rotterdam zou Dost weleens beter zijn draai kunnen vinden.


DOST: GOALS

“Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”. Eind juli klonk Bas Dost razend ambitieus in een interview met Krant van West-Vlaanderen. Ondertussen is de Jupiler Pro League reeds vier speeldagen ver, maar staat de teller van de Nederlandse spits op amper één gescoorde goal – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. En om het nog dramatischer te maken: Dost is dit seizoen gedegradeerd van een basisspeler tot een bankzitter en een luxe-invaller. Voor de 32-jarige spits loopt alles dus niet volgens plan in het nieuwe voetbalseizoen. 

In januari haalde Club Brugge de Nederlandse scherpschutter naar de club met één groot doel voor ogen: Bas Dost moest doelpunten scoren. Véél doelpunten. En een spits zoals Dost wordt steeds afgerekend op zijn aantal gemaakte doelpunten. Logisch, omdat dat dan ook zijn core business is. En scoren deed Dost alvast in zijn eerste wedstrijden voor Club. Tegen Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk lukte Dost vier goals in zijn eerste vier competitiewedstrijden en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord neer bij Club Brugge.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was indrukwekkend en veelbelovend, maar naar het seizoeneinde toe stokte de doelpuntenproductie van de Nederlander. In de zes wedstrijden in de Champions' Play-offs kon Dost bijvoorbeeld maar één doelpunt scoren. De ervaren aanvaller liet het afweten in money time – net zoals meerdere spelers trouwens – en toen werd zijn meerwaarde voor de eerste keer in vraag gesteld. Ook in het huidige seizoen trekt Dost deze mindere lijn door en telt hij nog maar één goal in zijn laatste negen officiële wedstrijden voor Club Brugge.

(ON)NODIG

Door zijn specifieke kwaliteiten – en ruime historiek – als goalgetter wordt Bas Dost steeds beoordeeld op zijn aantal gemaakte doelpunten. De 32-jarige Nederlander brengt geen hoogwaardige voetballende meerwaarde zoals zijn collega-spitsen Noa Lang of Charles De Ketelaere. Dost is eerder een statische spits die teert op zijn doelpunten en da's allerminst een schande. Maar omdat Philippe Clement een nieuw koningskoppel vindt met Lang en De Ketelaere, is Dost dit seizoen naar het achterplan verdwenen in het Jan Breydelstadion.



Ook de nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Philippe Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Maar de coach van Club Brugge weigert vooralsnog om Dost zomaar op te geven. Clement beseft ook wel dat de Nederlander een dankbaar profiel heeft wanneer de druk het hoogst is en er veel ballen gedropt moeten worden in de box. Anderzijds creëert Dost door zijn slimme loopacties ook ruimte voor zijn infiltrerende ploegmaats. En ook de balvastheid van Dost is een belangrijke asset van de spits. 

FEYENOORD

Ondanks een ronduit indrukwekkende start vorig seizoen bij Club Brugge, gaat het in de voorbije maanden dus stelselmatig bergaf met Bas Dost. In die optiek berichtte Sport/Voetbalmagazine al in juli dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Dost. Het weekblad weet namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakt in het Jan Breydelstadion. Daarnaast is de kans bestaande dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt.

Hoewel er nog erg veel kan gebeuren tot juni 2022, een eeuwigheid in de voetbalwereld, wordt Bas Dost ondertussen wel al gelinkt aan andere clubs zoals het Turkse Trabzonspor. En sinds maandag duikt nu ook de naam op van de Nederlandse traditieclub Feyenoord. Mikos Gouka, Feyenoord-watcher voor het Algemeen Dagblad, verklaarde namelijk in de voetbalpodcast van de krant dat de Rotterdammers wel geïnteresseerd zijn om Dost naar de club te halen.



“Dat Feyenoord voorin nog iets kan gebruiken is wel duidelijk”, zo verklaarde Miks Gouka in de voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad. “De naam van Bas Dost valt bijvoorbeeld. Dat is geen jongen die je doorverkoopt, maar hij schiet er natuurlijk wel twintig in in De Kuip.” Naast Dost wordt ook Giorgios Giakoumakis van VVV Venlo beschouwd als een kandidaat-aanwinst. In ieder geval zal de nieuwe spits geen grote som geld mogen kosten want “Het geld is momenteel op.”

SCHWUNG ONDER SLOT 

Het is een publiek geheim dat Arne Slot een centrale spits naar Feyenoord wil halen. De 42-jarige trainer voert dit seizoen een revolutie door in Rotterdam en daarom wil Slot graag de adequate versterkingen. Vorig seizoen was Feyenoord onder Dick Advocaat voorspelbaar, weinig creatief en de ploeg teerde te veel op de individuele acties van de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis. Slot kan in De Kuip zijn status waarmaken als groot talent van de Nederlandse trainersgilde.



En Feyenoord miste zijn start in de Eredivisie alvast niet. De ploeg van Arne Slot won vorig weekend met afgetekende 0-4 cijfers tegen Willem II en daarnaast was de collectieve prestatie ook indrukwekkend. Feyenoord profileerde zich als een moderne ploeg met veel sprints, fysiek vermogen, lef, beweging en initiatief. Het contrast met het 'saaie' Feyenoord van onder Dick Advocaat kon alvast niet veel groter zijn. Maar Slot mist vooralsnog een echte diepe spits.

PERFECT SYSTEEM 

De filosofie van Arne Slot zou Bas Dost alvast ideaal liggen, want Feyenoord speelt dit seizoen (in de Eredivisie en twee voorrondes in de Conference League) doorgaans met één diepe spits – zoals Dost het dus graag heeft. Die rol wordt voorlopig ingevuld door Bryan Linssen, die van nature geen echte spits is. Daarom wil Feyenoord graag nog een paar spelers aantrekken, waaronder dus zeker nog minstens een spits. Maar zoals Miks Gouka het aangaf: “Het geld is momenteel op.”



Feyenoord speelt dit seizoen niet voor de titel, de belangrijkste kandidaten om het Nederlandse kampioenschap te winnen zijn PSV Eindhoven en Ajax. Maar desondanks wil de club uit Rotterdam traag maar gestaag uitgroeien tot een gevreesde titeluitdager. Al zal dat tijd kosten. 'Trust the process'. Feyenoord beschikt over een smalle selectie en dat is grotendeels bewust zo gedaan. Er is weinig budget en er wordt volop ingezet op de eigen jeugd. Maar voor een gedroomde en vlotscorende spits zoals Bas Dost kan er wel een uitzondering worden gemaakt. In de Eredivisie scoorde Dost namelijk 62 goals in 127 competitiewedstrijden.

LEES OOK: ‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Pas Dost beter bij Feyenoord dan bij Club?

Meest recent

Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

258
258
'Stunt in de maak? Premier League-club wil Trossard'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

29
29
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

60
60
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

141
141
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

40
40
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

297
297
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

71
71
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

121
121
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

78
78
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

56
56
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

201
201
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

76
76
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

61
61
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

178
178
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

160
160
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

36
36
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

58
58
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

67
67
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

399
399
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

203
203
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

59
59
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

275
275
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

173
173
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

162
162

Meer sportnieuws