Dost out: de missing link voor Feyenoord

845
Dost out: de missing link voor Feyenoord

In januari werd Bas Dost met hoge verwachtingen aangetrokken door Club Brugge. De Nederlandse spits startte verschroeiend in het Jan Breydelstadion maar tijdens de laatste maanden is Dost steeds meer op het achterplan verzeild geraakt. Feyenoord zou de 32-jarige spits graag willen binnenhalen en in Rotterdam zou Dost weleens beter zijn draai kunnen vinden.


DOST: GOALS

“Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”. Eind juli klonk Bas Dost razend ambitieus in een interview met Krant van West-Vlaanderen. Ondertussen is de Jupiler Pro League reeds vier speeldagen ver, maar staat de teller van de Nederlandse spits op amper één gescoorde goal – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. En om het nog dramatischer te maken: Dost is dit seizoen gedegradeerd van een basisspeler tot een bankzitter en een luxe-invaller. Voor de 32-jarige spits loopt alles dus niet volgens plan in het nieuwe voetbalseizoen. 

In januari haalde Club Brugge de Nederlandse scherpschutter naar de club met één groot doel voor ogen: Bas Dost moest doelpunten scoren. Véél doelpunten. En een spits zoals Dost wordt steeds afgerekend op zijn aantal gemaakte doelpunten. Logisch, omdat dat dan ook zijn core business is. En scoren deed Dost alvast in zijn eerste wedstrijden voor Club. Tegen Sint-Truiden, Beerschot VA, KV Oostende en KRC Genk lukte Dost vier goals in zijn eerste vier competitiewedstrijden en met dat fraai rapport zette de Nederlander zelfs een nieuw clubrecord neer bij Club Brugge.



De start van Bas Dost bij Club Brugge was indrukwekkend en veelbelovend, maar naar het seizoeneinde toe stokte de doelpuntenproductie van de Nederlander. In de zes wedstrijden in de Champions' Play-offs kon Dost bijvoorbeeld maar één doelpunt scoren. De ervaren aanvaller liet het afweten in money time – net zoals meerdere spelers trouwens – en toen werd zijn meerwaarde voor de eerste keer in vraag gesteld. Ook in het huidige seizoen trekt Dost deze mindere lijn door en telt hij nog maar één goal in zijn laatste negen officiële wedstrijden voor Club Brugge.

(ON)NODIG

Door zijn specifieke kwaliteiten – en ruime historiek – als goalgetter wordt Bas Dost steeds beoordeeld op zijn aantal gemaakte doelpunten. De 32-jarige Nederlander brengt geen hoogwaardige voetballende meerwaarde zoals zijn collega-spitsen Noa Lang of Charles De Ketelaere. Dost is eerder een statische spits die teert op zijn doelpunten en da's allerminst een schande. Maar omdat Philippe Clement een nieuw koningskoppel vindt met Lang en De Ketelaere, is Dost dit seizoen naar het achterplan verdwenen in het Jan Breydelstadion.



Ook de nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Philippe Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Maar de coach van Club Brugge weigert vooralsnog om Dost zomaar op te geven. Clement beseft ook wel dat de Nederlander een dankbaar profiel heeft wanneer de druk het hoogst is en er veel ballen gedropt moeten worden in de box. Anderzijds creëert Dost door zijn slimme loopacties ook ruimte voor zijn infiltrerende ploegmaats. En ook de balvastheid van Dost is een belangrijke asset van de spits. 

FEYENOORD

Ondanks een ronduit indrukwekkende start vorig seizoen bij Club Brugge, gaat het in de voorbije maanden dus stelselmatig bergaf met Bas Dost. In die optiek berichtte Sport/Voetbalmagazine al in juli dat er een vraagteken mag geplaatst worden achter de naam van Dost. Het weekblad weet namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakt in het Jan Breydelstadion. Daarnaast is de kans bestaande dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt.

Hoewel er nog erg veel kan gebeuren tot juni 2022, een eeuwigheid in de voetbalwereld, wordt Bas Dost ondertussen wel al gelinkt aan andere clubs zoals het Turkse Trabzonspor. En sinds maandag duikt nu ook de naam op van de Nederlandse traditieclub Feyenoord. Mikos Gouka, Feyenoord-watcher voor het Algemeen Dagblad, verklaarde namelijk in de voetbalpodcast van de krant dat de Rotterdammers wel geïnteresseerd zijn om Dost naar de club te halen.



“Dat Feyenoord voorin nog iets kan gebruiken is wel duidelijk”, zo verklaarde Miks Gouka in de voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad. “De naam van Bas Dost valt bijvoorbeeld. Dat is geen jongen die je doorverkoopt, maar hij schiet er natuurlijk wel twintig in in De Kuip.” Naast Dost wordt ook Giorgios Giakoumakis van VVV Venlo beschouwd als een kandidaat-aanwinst. In ieder geval zal de nieuwe spits geen grote som geld mogen kosten want “Het geld is momenteel op.”

SCHWUNG ONDER SLOT 

Het is een publiek geheim dat Arne Slot een centrale spits naar Feyenoord wil halen. De 42-jarige trainer voert dit seizoen een revolutie door in Rotterdam en daarom wil Slot graag de adequate versterkingen. Vorig seizoen was Feyenoord onder Dick Advocaat voorspelbaar, weinig creatief en de ploeg teerde te veel op de individuele acties van de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis. Slot kan in De Kuip zijn status waarmaken als groot talent van de Nederlandse trainersgilde.



En Feyenoord miste zijn start in de Eredivisie alvast niet. De ploeg van Arne Slot won vorig weekend met afgetekende 0-4 cijfers tegen Willem II en daarnaast was de collectieve prestatie ook indrukwekkend. Feyenoord profileerde zich als een moderne ploeg met veel sprints, fysiek vermogen, lef, beweging en initiatief. Het contrast met het 'saaie' Feyenoord van onder Dick Advocaat kon alvast niet veel groter zijn. Maar Slot mist vooralsnog een echte diepe spits.

PERFECT SYSTEEM 

De filosofie van Arne Slot zou Bas Dost alvast ideaal liggen, want Feyenoord speelt dit seizoen (in de Eredivisie en twee voorrondes in de Conference League) doorgaans met één diepe spits – zoals Dost het dus graag heeft. Die rol wordt voorlopig ingevuld door Bryan Linssen, die van nature geen echte spits is. Daarom wil Feyenoord graag nog een paar spelers aantrekken, waaronder dus zeker nog minstens een spits. Maar zoals Miks Gouka het aangaf: “Het geld is momenteel op.”



Feyenoord speelt dit seizoen niet voor de titel, de belangrijkste kandidaten om het Nederlandse kampioenschap te winnen zijn PSV Eindhoven en Ajax. Maar desondanks wil de club uit Rotterdam traag maar gestaag uitgroeien tot een gevreesde titeluitdager. Al zal dat tijd kosten. 'Trust the process'. Feyenoord beschikt over een smalle selectie en dat is grotendeels bewust zo gedaan. Er is weinig budget en er wordt volop ingezet op de eigen jeugd. Maar voor een gedroomde en vlotscorende spits zoals Bas Dost kan er wel een uitzondering worden gemaakt. In de Eredivisie scoorde Dost namelijk 62 goals in 127 competitiewedstrijden.

LEES OOK: 'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

Pas Dost beter bij Feyenoord dan bij Club?

Meest recent

Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

16
16
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

82
82
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

89
89
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

52
52
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

122
122
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

70
70
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

162
162
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

205
205
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

61
61
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

25
25
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

111
111
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

139
139
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

383
383
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

383
383
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

289
289
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

236
236
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

63
63
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

29
29
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

52
52
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

102
102
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

41
41
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

182
182
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

106
106
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

113
113

Meer sportnieuws