Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

555 stemmen
Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

RSC Anderlecht nam in de voorbije weken en maanden grondig de tijd om een waardige opvolger te vinden voor Lukas Nmecha. En met Joshua Zirkzee heeft Sporting uiteindelijk een adequate vervanger gevonden voor de Duitse spits. De start van Zirkzee bij Sporting is alvast erg veelbelovend en hij maakte vorig weekend een grote indruk tegen Cercle Brugge.


RUW TALENT, GROTE KWALITEIT

“We kunnen allemaal spelsystemen voorbereiden, maar uiteindelijk is het de kwaliteit op het veld die het verschil maakt”, verklaarde Vincent Kompany aan L’Avenir na de 1-2 zege tegen Cercle Brugge. De speler bij uitstek die zondag het verschil maakte bij Anderlecht was ongetwijfeld Joshua Zirkzee. De pas 20-jarige aanvaller scoorde allebei de doelpunten tegen de Bruggelingen en hij vormde daarmee de oplossing op een sluimerend probleem bij Sporting: de efficiëntie en kwaliteit voor het doel.



Voor Joshua Zirkzee was het zondag zijn eerste basisplaats bij RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League en hij bevestigde alvast zijn symbolische stempel als ‘één van de beste jongste Europese talenten’. Zijn doeltreffendheid is alvast een welkome en broodnodige versterking voor de ploeg van Vincent Kompany. De manier waarop Zirkzee twee keer tot scoren kwam, verraadden namelijk zijn pure kwaliteit en ruwe talent. “Ik heb Zirkzee niet geleerd hoe hij twee goals moet scoren”, verklaarde de coach van Anderlecht aan L’Avenir. 

HOGE OMZERATIO, KNAPPE GOALS

’t Was voor Joshua Zirkzee een fantastische binnenkomer: in zijn eerste basisplaats in de Belgische competitie kon de Nederlandse spits al meteen twee keer scoren. In het Jan Breydelstadion waagde Zirkzee zich in totaal aan vijf doelpogingen, waardoor zijn omzetratio van doelpogingen naar effectieve doelpunten op een enorm hoog gemiddelde van 40% kwam te liggen. Bovendien lukte de huurling van Bayern München zijn twee doelpunten telkens op een totaal andere manier, maar beide waren steeds van een erg knappe makelij.




Zijn eerste treffer tegen Cercle Brugge was bijvoorbeeld een pure spitsengoal. Als een volleerde goaltjesdief slaagde Joshua Zirkzee erin om zich beschikbaar te maken tussen vijf (!) tegenstanders om daarna koeltjes af te werken in het Brugse doel. Maar vooral zijn tweede doelpunt zorgde op de tribunes van het Jan Breydelstadion voor grote verbazing en bewondering. Zonder veel moeite vuurde hij immers een raket af vanop 20 meter richting het doel van Thomas Didillon, die op zijn beurt geen verhaal had op zoveel offensieve klasse.

VAN BASTEN EN LEWANDOWSKI

Na de wedstrijd van Anderlecht tegen Cercle Brugge was het tweede doelpunt van Joshua Zirkzee uiteraard de meest besproken actie. Hoe de Nederlander met zoveel gevoel - en bovendien ook een schijnbaar groot gemak – zo’n fraai doelpunt kon scoren, was ronduit indrukwekkend. ‘t Was doelpunt die gemakkelijk kon gescoord worden door één van zijn grote voorbeelden. “Als ik er één moet noemen, dan is het Marco Van Basten”, verklaarde Zirkzee net na zijn referentiewedstrijd. “En nu is het Robert Lewandowski, met wie ik bij Bayern heb getraind.”



Joshua Zirkzee pakte zaterdag uit met zijn eerste ‘brace’ bij Anderlecht, en op Neerpede hoopt men alvast dat er nog vele mogen volgen. De 20-jarige was tegen Cercle Brugge dus uiterst efficiënt, iets wat onder meer zijn omzetratio van 40% bevestigt. Maar daarnaast werd ook zijn gecombineerde expected goals-waarde bepaald op 1,01, hoewel Zirkzee 2 doelpunten kon scoren. Als we ons baseren op dit wetenschappelijk model oversteeg Zirkzee zich duidelijk op het gebied van efficiëntie. En dat heeft vooral te maken door zijn lange afstandsschot bij het tweede doelpunt. Bij de 1-1 bedroeg de waarschijnlijkheid op een doelpunt een hoge 0,65 expected goal-waarde maar bij de fantastische 1-2 lag de expected goal-waarde een pak lager met amper 0,002.

COMPLETE (DROOM)SPITS

Joshua Zirkzee pakte zaterdag dus uit met een erg straffe stoot, en naast zijn twee doelpunten bracht hij zijn ploeg nog zoveel meer bij. De Nederlander bewoog zich steeds intelligent in de zone van de waarheid en hij bewees een uitstekend aanspeelpunt te zijn voor zijn ploegmaats. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit Zirkzee een zeldzame klasse en kwaliteit waarmee zijn profiel hoogwaardiger is dan dat van een doorsnee leeftijdsgenoot. “Hij is pas 20 jaar oud,” verklaarde Vincent Kompany. “Maar hij ziet eruit alsof hij 28 jaar is en soms realiseer je je niet meteen dat hij nog een jonge speler is.”



Met zijn 1 meter 92 fungeert Joshua Zirkzee tevens als een ideale bliksemafleider, die uitstekend de bal kan bijhouden. Daarnaast zwermt de tweebenige Nederlander ook graag uit naar de flanken, waardoor hij uitstekend kan meevoetballen en een belangrijke schakel vormt in de collectieve spelopbouw. Zirkzee onderscheidde zich tegen Cercle Brugge als erg aanspeelbare pion bij Anderlecht en hij vervult een ideale rol in het systeem van Vincent Komany. Daarnaast was de spits ook niet te verlegen om defensief zijn steentje bij te dragen, want Zirkzee was met 31 aangegane duels veruit de meest bedrijvige Anderlecht-speler.

LEES OOK: 'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

Is Zirkzee de ideale spits voor Anderlecht?

Meest recent

Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

1
1
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

20
20
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

152
152
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

211
211
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

36
36
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

118
118
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

196
196
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

696
696
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

96
96
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

246
246
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

150
150
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

538
538
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

488
488
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

18
18
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

152
152
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

320
320
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

48
48
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

203
203
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

492
492
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

647
647
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

61
61
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

148
148
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

399
399
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55

Meer sportnieuws