Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

555
Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

RSC Anderlecht nam in de voorbije weken en maanden grondig de tijd om een waardige opvolger te vinden voor Lukas Nmecha. En met Joshua Zirkzee heeft Sporting uiteindelijk een adequate vervanger gevonden voor de Duitse spits. De start van Zirkzee bij Sporting is alvast erg veelbelovend en hij maakte vorig weekend een grote indruk tegen Cercle Brugge.


RUW TALENT, GROTE KWALITEIT

“We kunnen allemaal spelsystemen voorbereiden, maar uiteindelijk is het de kwaliteit op het veld die het verschil maakt”, verklaarde Vincent Kompany aan L’Avenir na de 1-2 zege tegen Cercle Brugge. De speler bij uitstek die zondag het verschil maakte bij Anderlecht was ongetwijfeld Joshua Zirkzee. De pas 20-jarige aanvaller scoorde allebei de doelpunten tegen de Bruggelingen en hij vormde daarmee de oplossing op een sluimerend probleem bij Sporting: de efficiëntie en kwaliteit voor het doel.



Voor Joshua Zirkzee was het zondag zijn eerste basisplaats bij RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League en hij bevestigde alvast zijn symbolische stempel als ‘één van de beste jongste Europese talenten’. Zijn doeltreffendheid is alvast een welkome en broodnodige versterking voor de ploeg van Vincent Kompany. De manier waarop Zirkzee twee keer tot scoren kwam, verraadden namelijk zijn pure kwaliteit en ruwe talent. “Ik heb Zirkzee niet geleerd hoe hij twee goals moet scoren”, verklaarde de coach van Anderlecht aan L’Avenir. 

HOGE OMZERATIO, KNAPPE GOALS

’t Was voor Joshua Zirkzee een fantastische binnenkomer: in zijn eerste basisplaats in de Belgische competitie kon de Nederlandse spits al meteen twee keer scoren. In het Jan Breydelstadion waagde Zirkzee zich in totaal aan vijf doelpogingen, waardoor zijn omzetratio van doelpogingen naar effectieve doelpunten op een enorm hoog gemiddelde van 40% kwam te liggen. Bovendien lukte de huurling van Bayern München zijn twee doelpunten telkens op een totaal andere manier, maar beide waren steeds van een erg knappe makelij.




Zijn eerste treffer tegen Cercle Brugge was bijvoorbeeld een pure spitsengoal. Als een volleerde goaltjesdief slaagde Joshua Zirkzee erin om zich beschikbaar te maken tussen vijf (!) tegenstanders om daarna koeltjes af te werken in het Brugse doel. Maar vooral zijn tweede doelpunt zorgde op de tribunes van het Jan Breydelstadion voor grote verbazing en bewondering. Zonder veel moeite vuurde hij immers een raket af vanop 20 meter richting het doel van Thomas Didillon, die op zijn beurt geen verhaal had op zoveel offensieve klasse.

VAN BASTEN EN LEWANDOWSKI

Na de wedstrijd van Anderlecht tegen Cercle Brugge was het tweede doelpunt van Joshua Zirkzee uiteraard de meest besproken actie. Hoe de Nederlander met zoveel gevoel - en bovendien ook een schijnbaar groot gemak – zo’n fraai doelpunt kon scoren, was ronduit indrukwekkend. ‘t Was doelpunt die gemakkelijk kon gescoord worden door één van zijn grote voorbeelden. “Als ik er één moet noemen, dan is het Marco Van Basten”, verklaarde Zirkzee net na zijn referentiewedstrijd. “En nu is het Robert Lewandowski, met wie ik bij Bayern heb getraind.”



Joshua Zirkzee pakte zaterdag uit met zijn eerste ‘brace’ bij Anderlecht, en op Neerpede hoopt men alvast dat er nog vele mogen volgen. De 20-jarige was tegen Cercle Brugge dus uiterst efficiënt, iets wat onder meer zijn omzetratio van 40% bevestigt. Maar daarnaast werd ook zijn gecombineerde expected goals-waarde bepaald op 1,01, hoewel Zirkzee 2 doelpunten kon scoren. Als we ons baseren op dit wetenschappelijk model oversteeg Zirkzee zich duidelijk op het gebied van efficiëntie. En dat heeft vooral te maken door zijn lange afstandsschot bij het tweede doelpunt. Bij de 1-1 bedroeg de waarschijnlijkheid op een doelpunt een hoge 0,65 expected goal-waarde maar bij de fantastische 1-2 lag de expected goal-waarde een pak lager met amper 0,002.

COMPLETE (DROOM)SPITS

Joshua Zirkzee pakte zaterdag dus uit met een erg straffe stoot, en naast zijn twee doelpunten bracht hij zijn ploeg nog zoveel meer bij. De Nederlander bewoog zich steeds intelligent in de zone van de waarheid en hij bewees een uitstekend aanspeelpunt te zijn voor zijn ploegmaats. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit Zirkzee een zeldzame klasse en kwaliteit waarmee zijn profiel hoogwaardiger is dan dat van een doorsnee leeftijdsgenoot. “Hij is pas 20 jaar oud,” verklaarde Vincent Kompany. “Maar hij ziet eruit alsof hij 28 jaar is en soms realiseer je je niet meteen dat hij nog een jonge speler is.”



Met zijn 1 meter 92 fungeert Joshua Zirkzee tevens als een ideale bliksemafleider, die uitstekend de bal kan bijhouden. Daarnaast zwermt de tweebenige Nederlander ook graag uit naar de flanken, waardoor hij uitstekend kan meevoetballen en een belangrijke schakel vormt in de collectieve spelopbouw. Zirkzee onderscheidde zich tegen Cercle Brugge als erg aanspeelbare pion bij Anderlecht en hij vervult een ideale rol in het systeem van Vincent Komany. Daarnaast was de spits ook niet te verlegen om defensief zijn steentje bij te dragen, want Zirkzee was met 31 aangegane duels veruit de meest bedrijvige Anderlecht-speler.

LEES OOK: 'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Is Zirkzee de ideale spits voor Anderlecht?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

22
22
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

20
20
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

34
34
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

23
23
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

60
60
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

139
139
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

37
37
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

128
128
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

41
41
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

267
267
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

53
53
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

229
229
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

166
166
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

429
429
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

309
309
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

331
331
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

418
418
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

210
210
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

381
381
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

393
393
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

382
382
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

225
225
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

701
701

Meer sportnieuws