Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

555 stemmen
Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

RSC Anderlecht nam in de voorbije weken en maanden grondig de tijd om een waardige opvolger te vinden voor Lukas Nmecha. En met Joshua Zirkzee heeft Sporting uiteindelijk een adequate vervanger gevonden voor de Duitse spits. De start van Zirkzee bij Sporting is alvast erg veelbelovend en hij maakte vorig weekend een grote indruk tegen Cercle Brugge.


RUW TALENT, GROTE KWALITEIT

“We kunnen allemaal spelsystemen voorbereiden, maar uiteindelijk is het de kwaliteit op het veld die het verschil maakt”, verklaarde Vincent Kompany aan L’Avenir na de 1-2 zege tegen Cercle Brugge. De speler bij uitstek die zondag het verschil maakte bij Anderlecht was ongetwijfeld Joshua Zirkzee. De pas 20-jarige aanvaller scoorde allebei de doelpunten tegen de Bruggelingen en hij vormde daarmee de oplossing op een sluimerend probleem bij Sporting: de efficiëntie en kwaliteit voor het doel.



Voor Joshua Zirkzee was het zondag zijn eerste basisplaats bij RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League en hij bevestigde alvast zijn symbolische stempel als ‘één van de beste jongste Europese talenten’. Zijn doeltreffendheid is alvast een welkome en broodnodige versterking voor de ploeg van Vincent Kompany. De manier waarop Zirkzee twee keer tot scoren kwam, verraadden namelijk zijn pure kwaliteit en ruwe talent. “Ik heb Zirkzee niet geleerd hoe hij twee goals moet scoren”, verklaarde de coach van Anderlecht aan L’Avenir. 

HOGE OMZERATIO, KNAPPE GOALS

’t Was voor Joshua Zirkzee een fantastische binnenkomer: in zijn eerste basisplaats in de Belgische competitie kon de Nederlandse spits al meteen twee keer scoren. In het Jan Breydelstadion waagde Zirkzee zich in totaal aan vijf doelpogingen, waardoor zijn omzetratio van doelpogingen naar effectieve doelpunten op een enorm hoog gemiddelde van 40% kwam te liggen. Bovendien lukte de huurling van Bayern München zijn twee doelpunten telkens op een totaal andere manier, maar beide waren steeds van een erg knappe makelij.




Zijn eerste treffer tegen Cercle Brugge was bijvoorbeeld een pure spitsengoal. Als een volleerde goaltjesdief slaagde Joshua Zirkzee erin om zich beschikbaar te maken tussen vijf (!) tegenstanders om daarna koeltjes af te werken in het Brugse doel. Maar vooral zijn tweede doelpunt zorgde op de tribunes van het Jan Breydelstadion voor grote verbazing en bewondering. Zonder veel moeite vuurde hij immers een raket af vanop 20 meter richting het doel van Thomas Didillon, die op zijn beurt geen verhaal had op zoveel offensieve klasse.

VAN BASTEN EN LEWANDOWSKI

Na de wedstrijd van Anderlecht tegen Cercle Brugge was het tweede doelpunt van Joshua Zirkzee uiteraard de meest besproken actie. Hoe de Nederlander met zoveel gevoel - en bovendien ook een schijnbaar groot gemak – zo’n fraai doelpunt kon scoren, was ronduit indrukwekkend. ‘t Was doelpunt die gemakkelijk kon gescoord worden door één van zijn grote voorbeelden. “Als ik er één moet noemen, dan is het Marco Van Basten”, verklaarde Zirkzee net na zijn referentiewedstrijd. “En nu is het Robert Lewandowski, met wie ik bij Bayern heb getraind.”



Joshua Zirkzee pakte zaterdag uit met zijn eerste ‘brace’ bij Anderlecht, en op Neerpede hoopt men alvast dat er nog vele mogen volgen. De 20-jarige was tegen Cercle Brugge dus uiterst efficiënt, iets wat onder meer zijn omzetratio van 40% bevestigt. Maar daarnaast werd ook zijn gecombineerde expected goals-waarde bepaald op 1,01, hoewel Zirkzee 2 doelpunten kon scoren. Als we ons baseren op dit wetenschappelijk model oversteeg Zirkzee zich duidelijk op het gebied van efficiëntie. En dat heeft vooral te maken door zijn lange afstandsschot bij het tweede doelpunt. Bij de 1-1 bedroeg de waarschijnlijkheid op een doelpunt een hoge 0,65 expected goal-waarde maar bij de fantastische 1-2 lag de expected goal-waarde een pak lager met amper 0,002.

COMPLETE (DROOM)SPITS

Joshua Zirkzee pakte zaterdag dus uit met een erg straffe stoot, en naast zijn twee doelpunten bracht hij zijn ploeg nog zoveel meer bij. De Nederlander bewoog zich steeds intelligent in de zone van de waarheid en hij bewees een uitstekend aanspeelpunt te zijn voor zijn ploegmaats. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit Zirkzee een zeldzame klasse en kwaliteit waarmee zijn profiel hoogwaardiger is dan dat van een doorsnee leeftijdsgenoot. “Hij is pas 20 jaar oud,” verklaarde Vincent Kompany. “Maar hij ziet eruit alsof hij 28 jaar is en soms realiseer je je niet meteen dat hij nog een jonge speler is.”



Met zijn 1 meter 92 fungeert Joshua Zirkzee tevens als een ideale bliksemafleider, die uitstekend de bal kan bijhouden. Daarnaast zwermt de tweebenige Nederlander ook graag uit naar de flanken, waardoor hij uitstekend kan meevoetballen en een belangrijke schakel vormt in de collectieve spelopbouw. Zirkzee onderscheidde zich tegen Cercle Brugge als erg aanspeelbare pion bij Anderlecht en hij vervult een ideale rol in het systeem van Vincent Komany. Daarnaast was de spits ook niet te verlegen om defensief zijn steentje bij te dragen, want Zirkzee was met 31 aangegane duels veruit de meest bedrijvige Anderlecht-speler.

LEES OOK: 'Stroeykens kiest tussen twee intrigerende clubs'

Is Zirkzee de ideale spits voor Anderlecht?

Meest recent

'Charleroi heeft vervanger Camera in vizier'

Charleroi kende een bewogen seizoen, dat dankzij sterke play-offs wel afgesloten werd op een ...

1
1
Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Een transfer die sportief nauwelijks ophef zou veroorzaken, heeft internationaal toch voor felle ...

0
0
Ook Minister van Buitenlandse Zaken haalt uit naar FIFA

Er is de voorbije 24 uur een onwaarschijnlijk schandaal losgebarsten op het WK rond de komende ...

82
82
'Stroeykens kiest tussen twee intrigerende clubs'

Bij Anderlecht is het nog wachten tot de transferactiviteit echt op gang komt. Met de Franse ...

178
178
Boyata bejubelt Duivel: "Praten niet genoeg over hem"

De Rode Duivels staan om 2u voor hun volgende opdracht op het WK, want in de achtste finale wacht ...

36
36
'Rode Duivels mogen hopen na wéér wending rond Balogun'

De wedstrijd van de Rode Duivels tegen de Verenigde Staten zal straks om 2u onder hoogspanning ...

383
383
'Khalaili en Inter reageren na verrassende transferwending'

Union is zijn voorbereiding uitstekend begonnen, want na een monsterzege tegen Diegem werd afgelopen ...

30
30
Tottenham rondt nieuwe monstertransfer van 100 miljoen af

Vorig seizoen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en dat is toch vrij ongezien ...

56
56
KV Mechelen rondt miljoenentransfer van goudhaantje af

KV Mechelen was vorig seizoen één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro ...

114
114
Ook UEFA moeit zich in zaak-Balogun met vlammend statement

Komende nacht om 2u geven de Rode Duivels in hun achtste finale van het WK de Verenigde Staten ...

711
711
TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

151
151
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

181
181
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

420
420
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

512
512
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

121
121
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

229
229
'Plotse transferwending voor Union SG en Khalaili'

Anan Khalaili speelt volgend seizoen in de Serie A, dat staat vast. De flankverdediger van Union SG ...

46
46
Tuchel en Solbakken trekken van leer en steunen België

Dat het voetbal al vele jaren geen compleet eerlijk spelletje is, dat zal iedereen wel beseffen. ...

353
353
Neymar hakt de knoop door en kondigt afscheid aan

Brazilië ligt uit het WK en dat is voor niemand een verrassing. Deze Braziliaanse ploeg is niet ...

54
54
Rode Duivels ruiken kwartfinale al na mokerslag voor VS

De Rode Duivels mogen plots weer dromen op het WK. De kwartfinale voelt opnieuw een pak dichterbij, ...

295
295
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

400
400
Ronaldo héél duidelijk over toekomst: stopt hij na het WK?

Portugal maakt zich klaar voor het treffen met Spanje. Uiteraard wordt er weer gekeken naar ...

74
74
Duivels op TV: commentator en presentator tegen VS bekend

Maandagnacht is het zover, dan treden de Rode Duivels aan in de 1/8ste finales van het WK 2026. Het ...

348
348
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

354
354
VS-België onder vergrootglas: ook twijfels bij keuze ref

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten om een plekje in de ...

642
642

Meer sportnieuws