Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

555 stemmen
Zirkzee pakt uit met straffe stoot bij Anderlecht

RSC Anderlecht nam in de voorbije weken en maanden grondig de tijd om een waardige opvolger te vinden voor Lukas Nmecha. En met Joshua Zirkzee heeft Sporting uiteindelijk een adequate vervanger gevonden voor de Duitse spits. De start van Zirkzee bij Sporting is alvast erg veelbelovend en hij maakte vorig weekend een grote indruk tegen Cercle Brugge.


RUW TALENT, GROTE KWALITEIT

“We kunnen allemaal spelsystemen voorbereiden, maar uiteindelijk is het de kwaliteit op het veld die het verschil maakt”, verklaarde Vincent Kompany aan L’Avenir na de 1-2 zege tegen Cercle Brugge. De speler bij uitstek die zondag het verschil maakte bij Anderlecht was ongetwijfeld Joshua Zirkzee. De pas 20-jarige aanvaller scoorde allebei de doelpunten tegen de Bruggelingen en hij vormde daarmee de oplossing op een sluimerend probleem bij Sporting: de efficiëntie en kwaliteit voor het doel.



Voor Joshua Zirkzee was het zondag zijn eerste basisplaats bij RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League en hij bevestigde alvast zijn symbolische stempel als ‘één van de beste jongste Europese talenten’. Zijn doeltreffendheid is alvast een welkome en broodnodige versterking voor de ploeg van Vincent Kompany. De manier waarop Zirkzee twee keer tot scoren kwam, verraadden namelijk zijn pure kwaliteit en ruwe talent. “Ik heb Zirkzee niet geleerd hoe hij twee goals moet scoren”, verklaarde de coach van Anderlecht aan L’Avenir. 

HOGE OMZERATIO, KNAPPE GOALS

’t Was voor Joshua Zirkzee een fantastische binnenkomer: in zijn eerste basisplaats in de Belgische competitie kon de Nederlandse spits al meteen twee keer scoren. In het Jan Breydelstadion waagde Zirkzee zich in totaal aan vijf doelpogingen, waardoor zijn omzetratio van doelpogingen naar effectieve doelpunten op een enorm hoog gemiddelde van 40% kwam te liggen. Bovendien lukte de huurling van Bayern München zijn twee doelpunten telkens op een totaal andere manier, maar beide waren steeds van een erg knappe makelij.




Zijn eerste treffer tegen Cercle Brugge was bijvoorbeeld een pure spitsengoal. Als een volleerde goaltjesdief slaagde Joshua Zirkzee erin om zich beschikbaar te maken tussen vijf (!) tegenstanders om daarna koeltjes af te werken in het Brugse doel. Maar vooral zijn tweede doelpunt zorgde op de tribunes van het Jan Breydelstadion voor grote verbazing en bewondering. Zonder veel moeite vuurde hij immers een raket af vanop 20 meter richting het doel van Thomas Didillon, die op zijn beurt geen verhaal had op zoveel offensieve klasse.

VAN BASTEN EN LEWANDOWSKI

Na de wedstrijd van Anderlecht tegen Cercle Brugge was het tweede doelpunt van Joshua Zirkzee uiteraard de meest besproken actie. Hoe de Nederlander met zoveel gevoel - en bovendien ook een schijnbaar groot gemak – zo’n fraai doelpunt kon scoren, was ronduit indrukwekkend. ‘t Was doelpunt die gemakkelijk kon gescoord worden door één van zijn grote voorbeelden. “Als ik er één moet noemen, dan is het Marco Van Basten”, verklaarde Zirkzee net na zijn referentiewedstrijd. “En nu is het Robert Lewandowski, met wie ik bij Bayern heb getraind.”



Joshua Zirkzee pakte zaterdag uit met zijn eerste ‘brace’ bij Anderlecht, en op Neerpede hoopt men alvast dat er nog vele mogen volgen. De 20-jarige was tegen Cercle Brugge dus uiterst efficiënt, iets wat onder meer zijn omzetratio van 40% bevestigt. Maar daarnaast werd ook zijn gecombineerde expected goals-waarde bepaald op 1,01, hoewel Zirkzee 2 doelpunten kon scoren. Als we ons baseren op dit wetenschappelijk model oversteeg Zirkzee zich duidelijk op het gebied van efficiëntie. En dat heeft vooral te maken door zijn lange afstandsschot bij het tweede doelpunt. Bij de 1-1 bedroeg de waarschijnlijkheid op een doelpunt een hoge 0,65 expected goal-waarde maar bij de fantastische 1-2 lag de expected goal-waarde een pak lager met amper 0,002.

COMPLETE (DROOM)SPITS

Joshua Zirkzee pakte zaterdag dus uit met een erg straffe stoot, en naast zijn twee doelpunten bracht hij zijn ploeg nog zoveel meer bij. De Nederlander bewoog zich steeds intelligent in de zone van de waarheid en hij bewees een uitstekend aanspeelpunt te zijn voor zijn ploegmaats. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit Zirkzee een zeldzame klasse en kwaliteit waarmee zijn profiel hoogwaardiger is dan dat van een doorsnee leeftijdsgenoot. “Hij is pas 20 jaar oud,” verklaarde Vincent Kompany. “Maar hij ziet eruit alsof hij 28 jaar is en soms realiseer je je niet meteen dat hij nog een jonge speler is.”



Met zijn 1 meter 92 fungeert Joshua Zirkzee tevens als een ideale bliksemafleider, die uitstekend de bal kan bijhouden. Daarnaast zwermt de tweebenige Nederlander ook graag uit naar de flanken, waardoor hij uitstekend kan meevoetballen en een belangrijke schakel vormt in de collectieve spelopbouw. Zirkzee onderscheidde zich tegen Cercle Brugge als erg aanspeelbare pion bij Anderlecht en hij vervult een ideale rol in het systeem van Vincent Komany. Daarnaast was de spits ook niet te verlegen om defensief zijn steentje bij te dragen, want Zirkzee was met 31 aangegane duels veruit de meest bedrijvige Anderlecht-speler.

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Is Zirkzee de ideale spits voor Anderlecht?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

143
143
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

150
150
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

558
558
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

514
514
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1060
1060
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

154
154

Meer sportnieuws