TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

372 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

Hoewel het nieuwe seizoen goed en wel begonnen is, loopt de transfermarkt nog tot eind augustus. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook nog druk in de weer om hun zaakjes te regelen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil volgens Foot Mercato shoppen in Frankrijk. Blauw-Zwart zou namelijk de 19-jarige Hermann Tebily willen weghalen bij FC Sochaux. De Frans-Ivoriaanse spits kwam tot dusver zes keer in actie in de Ligue 2 zijn club en zou een koopje kunnen zijn. Transfermarkt schat zijn marktwaarde immers slechts op 200.000 euro. Hij zou Youssouph Badji kunnen vervangen, als de Senegalees nog ergens gestald wordt op huurbasis. 



Ook Anderlecht houdt de Franse markt in de gaten. Ouest-France meldt dat Paars-Wit de situatie van Brandon Soppy in de gaten houdt. De 19-jarige rechtsachter weigert bij te tekenen door een gebrek aan uitzicht op speelminuten en heeft een contract dat afloopt in 2022. Het Italiaanse Udinese bracht al een bod uit van 1,5 miljoen euro, maar dat werd niet aanvaard. Ook Watford, Stade Reims, Lille, Arsenal, Burnley en Red Bull Salzburg worden genoemd.

Aan uitgaande zijde werd Zakaria Bakkali gelinkt aan Sporting CP. Het Portugese medium Record deed die interesse echter af als een gerucht en meldt dat Sporting helemaal geen interesse toont.



Antwerp heeft Radja Nainggolan voorgesteld en pakt daarmee uit met een straffe transfer. De ex-Rode Duivel tekende een overeenkomst voor twee seizoenen, nadat hij zijn contract bij Inter ontbonden had. Mogelijk zal hij al snel in actie komen voor de Great Old.



Aurelio Buta is dan weer op weg naar de uitgang bij het stamnummer één. De Portugese back werd eerder al aan Celtic en Fenerbahçe gelinkt, maar volgens de Italiaanse journalist Rudy Galetti is hij op weg naar Everton. Antwerp zou vergevorderde gesprekken voeren met de club uit Liverpool. Er wordt gesproken over een transfersom van rond de 4 miljoen euro.

AA Gent lijkt de strijd om de prijsschutter Thomas Henry van OH Leuven te gaan winnen. Football Insider stelt dat OHL een Gents bod van 5,3 miljoen euro aanvaard heeft. Henry speelde gisteren nog gewoon voor OHL tegen Genk. Gent zou Venezia, Celtic, Rangers, Southampton, Watford en Bordeaux aftroeven.



Charleroi heeft afscheid genomen van Gjoko Zajkov. Het contract van de Noord-Macedoniër werd in onderling overleg ontbonden. Hij kan als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Charleroi wuifde ook Gaetan Hendrickx uit. De middenvelder tekende een contract van twee seizoenen bij KMSK Deinze, in 1B.

Massimo Bruno heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De ex-speler van RSC Anderlecht en Sporting Charleroi tekende vandaag voor de Turkse tweedeklasser Bursaspor. Hij was einde contract bij Charleroi. Bruno werd ook even gelinkt aan Antwerp, maar concreet werd het nooit.

  
Ook STVV speurt de markt af op zoek naar versterkingen maar kent nu pech. Stipe Perica (ex-Moeskroen) zal immers niet op Stayen gaan voetballen. Watford maakte immers bekend dat de Kroaat naar Maccabi Tel Aviv verkast via een definitieve transfer.

BUITENLAND

Manchester United heeft de transfer van Raphaël Varane afgerond. Hij werd voorgesteld vlak voor de aftrap van de thuiswedstrijd tegen Leeds United. De Fransman tekende een contract tot midden 2025 en zal het rugnummer 19 dragen op Old Trafford. 



Geen Andreas Pereira tegen Leeds United bij Manchester United. Hij mag de club verlaten. Everton zou wel iets zien in Pereira en volgens meerdere bronnen willen ze hem huren van Manchester United. Eerder wou het Braziliaanse Flamengo de aanvallende middenvelder al huren, maar die deal kwam er niet door. 

Internazionale heeft zijn vervanger voor Romelu Lukaku beet. Zaterdagavond rondde de club de transfer van Edin Dzeko immers officieel af. Journalist Fabrizio Romano stelt dat de Bosniër gratis overomt van reeksgenoot AS Roma. De Romeinse club zou wel nog 1,5 miljoen euro vangen als Inter zich weet te plaatsen voor de Champions League.



Ook Denzel Dumfries trekt naar de Italiaanse kampioen. De rechtsachter wordt voor 12,5 miljoen euro weggehaald bij PSV. Daar had hij zich opgewerkt tot aanvoerder. Hij kreeg een overeenkomst tot 2025 en moet het vertrek van Hakimi naar PSG opvangen.

De Spaanse eersteklasser Deportivo Alaves zou er bijna uit zijn met Chelsea over de komst van Matt Miazga. Dat meldt Fabizio Romano. De Amerikaan zou een jaar uitgeleend worden. Het wordt voor Miazga zijn eerste avontuur in La Liga, na eerdere passages bij Vitesse, FC Nantes, Reading en vorig seizoen Anderlecht.



Bij Ajax mogen een aantal spelers vertrekken uit de Johan Cruijff ArenA. De namen van David Neres en Nicolás Tagliafico worden daarbij genoemd. Edson Álvarez moet echter op post blijven. Stade Rennes had 20 miljoen euro veil voor de Mexicaan, maar Ajax is niet van plan om hem te laten gaan.

LEES OOK: Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Kan Dzeko Lukaku vervangen?

Meest recent

Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

18
18
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

21
21
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

134
134
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

186
186
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

260
260
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

36
36
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

58
58
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

95
95
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

73
73
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

324
324
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

236
236
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

56
56
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

451
451
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

199
199
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

540
540
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

69
69
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

123
123
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

55
55
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

418
418
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

735
735
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

590
590
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

172
172
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1230
1230
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

178
178
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82

Meer sportnieuws