TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

372 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

Hoewel het nieuwe seizoen goed en wel begonnen is, loopt de transfermarkt nog tot eind augustus. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook nog druk in de weer om hun zaakjes te regelen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil volgens Foot Mercato shoppen in Frankrijk. Blauw-Zwart zou namelijk de 19-jarige Hermann Tebily willen weghalen bij FC Sochaux. De Frans-Ivoriaanse spits kwam tot dusver zes keer in actie in de Ligue 2 zijn club en zou een koopje kunnen zijn. Transfermarkt schat zijn marktwaarde immers slechts op 200.000 euro. Hij zou Youssouph Badji kunnen vervangen, als de Senegalees nog ergens gestald wordt op huurbasis. 



Ook Anderlecht houdt de Franse markt in de gaten. Ouest-France meldt dat Paars-Wit de situatie van Brandon Soppy in de gaten houdt. De 19-jarige rechtsachter weigert bij te tekenen door een gebrek aan uitzicht op speelminuten en heeft een contract dat afloopt in 2022. Het Italiaanse Udinese bracht al een bod uit van 1,5 miljoen euro, maar dat werd niet aanvaard. Ook Watford, Stade Reims, Lille, Arsenal, Burnley en Red Bull Salzburg worden genoemd.

Aan uitgaande zijde werd Zakaria Bakkali gelinkt aan Sporting CP. Het Portugese medium Record deed die interesse echter af als een gerucht en meldt dat Sporting helemaal geen interesse toont.



Antwerp heeft Radja Nainggolan voorgesteld en pakt daarmee uit met een straffe transfer. De ex-Rode Duivel tekende een overeenkomst voor twee seizoenen, nadat hij zijn contract bij Inter ontbonden had. Mogelijk zal hij al snel in actie komen voor de Great Old.



Aurelio Buta is dan weer op weg naar de uitgang bij het stamnummer één. De Portugese back werd eerder al aan Celtic en Fenerbahçe gelinkt, maar volgens de Italiaanse journalist Rudy Galetti is hij op weg naar Everton. Antwerp zou vergevorderde gesprekken voeren met de club uit Liverpool. Er wordt gesproken over een transfersom van rond de 4 miljoen euro.

AA Gent lijkt de strijd om de prijsschutter Thomas Henry van OH Leuven te gaan winnen. Football Insider stelt dat OHL een Gents bod van 5,3 miljoen euro aanvaard heeft. Henry speelde gisteren nog gewoon voor OHL tegen Genk. Gent zou Venezia, Celtic, Rangers, Southampton, Watford en Bordeaux aftroeven.



Charleroi heeft afscheid genomen van Gjoko Zajkov. Het contract van de Noord-Macedoniër werd in onderling overleg ontbonden. Hij kan als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Charleroi wuifde ook Gaetan Hendrickx uit. De middenvelder tekende een contract van twee seizoenen bij KMSK Deinze, in 1B.

Massimo Bruno heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De ex-speler van RSC Anderlecht en Sporting Charleroi tekende vandaag voor de Turkse tweedeklasser Bursaspor. Hij was einde contract bij Charleroi. Bruno werd ook even gelinkt aan Antwerp, maar concreet werd het nooit.

  
Ook STVV speurt de markt af op zoek naar versterkingen maar kent nu pech. Stipe Perica (ex-Moeskroen) zal immers niet op Stayen gaan voetballen. Watford maakte immers bekend dat de Kroaat naar Maccabi Tel Aviv verkast via een definitieve transfer.

BUITENLAND

Manchester United heeft de transfer van Raphaël Varane afgerond. Hij werd voorgesteld vlak voor de aftrap van de thuiswedstrijd tegen Leeds United. De Fransman tekende een contract tot midden 2025 en zal het rugnummer 19 dragen op Old Trafford. 



Geen Andreas Pereira tegen Leeds United bij Manchester United. Hij mag de club verlaten. Everton zou wel iets zien in Pereira en volgens meerdere bronnen willen ze hem huren van Manchester United. Eerder wou het Braziliaanse Flamengo de aanvallende middenvelder al huren, maar die deal kwam er niet door. 

Internazionale heeft zijn vervanger voor Romelu Lukaku beet. Zaterdagavond rondde de club de transfer van Edin Dzeko immers officieel af. Journalist Fabrizio Romano stelt dat de Bosniër gratis overomt van reeksgenoot AS Roma. De Romeinse club zou wel nog 1,5 miljoen euro vangen als Inter zich weet te plaatsen voor de Champions League.



Ook Denzel Dumfries trekt naar de Italiaanse kampioen. De rechtsachter wordt voor 12,5 miljoen euro weggehaald bij PSV. Daar had hij zich opgewerkt tot aanvoerder. Hij kreeg een overeenkomst tot 2025 en moet het vertrek van Hakimi naar PSG opvangen.

De Spaanse eersteklasser Deportivo Alaves zou er bijna uit zijn met Chelsea over de komst van Matt Miazga. Dat meldt Fabizio Romano. De Amerikaan zou een jaar uitgeleend worden. Het wordt voor Miazga zijn eerste avontuur in La Liga, na eerdere passages bij Vitesse, FC Nantes, Reading en vorig seizoen Anderlecht.



Bij Ajax mogen een aantal spelers vertrekken uit de Johan Cruijff ArenA. De namen van David Neres en Nicolás Tagliafico worden daarbij genoemd. Edson Álvarez moet echter op post blijven. Stade Rennes had 20 miljoen euro veil voor de Mexicaan, maar Ajax is niet van plan om hem te laten gaan.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Kan Dzeko Lukaku vervangen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

26
26
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

198
198
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

115
115
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

94
94
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

320
320
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

172
172
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

185
185
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

360
360
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

643
643
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3483
3483
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

80
80
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

210
210
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

230
230
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

131
131

Meer sportnieuws