TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

372 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

Hoewel het nieuwe seizoen goed en wel begonnen is, loopt de transfermarkt nog tot eind augustus. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook nog druk in de weer om hun zaakjes te regelen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil volgens Foot Mercato shoppen in Frankrijk. Blauw-Zwart zou namelijk de 19-jarige Hermann Tebily willen weghalen bij FC Sochaux. De Frans-Ivoriaanse spits kwam tot dusver zes keer in actie in de Ligue 2 zijn club en zou een koopje kunnen zijn. Transfermarkt schat zijn marktwaarde immers slechts op 200.000 euro. Hij zou Youssouph Badji kunnen vervangen, als de Senegalees nog ergens gestald wordt op huurbasis. 



Ook Anderlecht houdt de Franse markt in de gaten. Ouest-France meldt dat Paars-Wit de situatie van Brandon Soppy in de gaten houdt. De 19-jarige rechtsachter weigert bij te tekenen door een gebrek aan uitzicht op speelminuten en heeft een contract dat afloopt in 2022. Het Italiaanse Udinese bracht al een bod uit van 1,5 miljoen euro, maar dat werd niet aanvaard. Ook Watford, Stade Reims, Lille, Arsenal, Burnley en Red Bull Salzburg worden genoemd.

Aan uitgaande zijde werd Zakaria Bakkali gelinkt aan Sporting CP. Het Portugese medium Record deed die interesse echter af als een gerucht en meldt dat Sporting helemaal geen interesse toont.



Antwerp heeft Radja Nainggolan voorgesteld en pakt daarmee uit met een straffe transfer. De ex-Rode Duivel tekende een overeenkomst voor twee seizoenen, nadat hij zijn contract bij Inter ontbonden had. Mogelijk zal hij al snel in actie komen voor de Great Old.



Aurelio Buta is dan weer op weg naar de uitgang bij het stamnummer één. De Portugese back werd eerder al aan Celtic en Fenerbahçe gelinkt, maar volgens de Italiaanse journalist Rudy Galetti is hij op weg naar Everton. Antwerp zou vergevorderde gesprekken voeren met de club uit Liverpool. Er wordt gesproken over een transfersom van rond de 4 miljoen euro.

AA Gent lijkt de strijd om de prijsschutter Thomas Henry van OH Leuven te gaan winnen. Football Insider stelt dat OHL een Gents bod van 5,3 miljoen euro aanvaard heeft. Henry speelde gisteren nog gewoon voor OHL tegen Genk. Gent zou Venezia, Celtic, Rangers, Southampton, Watford en Bordeaux aftroeven.



Charleroi heeft afscheid genomen van Gjoko Zajkov. Het contract van de Noord-Macedoniër werd in onderling overleg ontbonden. Hij kan als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Charleroi wuifde ook Gaetan Hendrickx uit. De middenvelder tekende een contract van twee seizoenen bij KMSK Deinze, in 1B.

Massimo Bruno heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De ex-speler van RSC Anderlecht en Sporting Charleroi tekende vandaag voor de Turkse tweedeklasser Bursaspor. Hij was einde contract bij Charleroi. Bruno werd ook even gelinkt aan Antwerp, maar concreet werd het nooit.

  
Ook STVV speurt de markt af op zoek naar versterkingen maar kent nu pech. Stipe Perica (ex-Moeskroen) zal immers niet op Stayen gaan voetballen. Watford maakte immers bekend dat de Kroaat naar Maccabi Tel Aviv verkast via een definitieve transfer.

BUITENLAND

Manchester United heeft de transfer van Raphaël Varane afgerond. Hij werd voorgesteld vlak voor de aftrap van de thuiswedstrijd tegen Leeds United. De Fransman tekende een contract tot midden 2025 en zal het rugnummer 19 dragen op Old Trafford. 



Geen Andreas Pereira tegen Leeds United bij Manchester United. Hij mag de club verlaten. Everton zou wel iets zien in Pereira en volgens meerdere bronnen willen ze hem huren van Manchester United. Eerder wou het Braziliaanse Flamengo de aanvallende middenvelder al huren, maar die deal kwam er niet door. 

Internazionale heeft zijn vervanger voor Romelu Lukaku beet. Zaterdagavond rondde de club de transfer van Edin Dzeko immers officieel af. Journalist Fabrizio Romano stelt dat de Bosniër gratis overomt van reeksgenoot AS Roma. De Romeinse club zou wel nog 1,5 miljoen euro vangen als Inter zich weet te plaatsen voor de Champions League.



Ook Denzel Dumfries trekt naar de Italiaanse kampioen. De rechtsachter wordt voor 12,5 miljoen euro weggehaald bij PSV. Daar had hij zich opgewerkt tot aanvoerder. Hij kreeg een overeenkomst tot 2025 en moet het vertrek van Hakimi naar PSG opvangen.

De Spaanse eersteklasser Deportivo Alaves zou er bijna uit zijn met Chelsea over de komst van Matt Miazga. Dat meldt Fabizio Romano. De Amerikaan zou een jaar uitgeleend worden. Het wordt voor Miazga zijn eerste avontuur in La Liga, na eerdere passages bij Vitesse, FC Nantes, Reading en vorig seizoen Anderlecht.



Bij Ajax mogen een aantal spelers vertrekken uit de Johan Cruijff ArenA. De namen van David Neres en Nicolás Tagliafico worden daarbij genoemd. Edson Álvarez moet echter op post blijven. Stade Rennes had 20 miljoen euro veil voor de Mexicaan, maar Ajax is niet van plan om hem te laten gaan.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Kan Dzeko Lukaku vervangen?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

43
43
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

49
49
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

70
70
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

427
427
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

245
245
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

123
123
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

121
121
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

70
70
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

184
184
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

165
165
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

485
485
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

576
576
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

299
299
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

555
555
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

453
453
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

631
631
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

279
279
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

88
88
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

272
272
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

314
314
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

173
173
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

409
409
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

261
261
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

693
693

Meer sportnieuws