TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent strikt Henry, Inter vindt vervanger voor Lukaku'

Hoewel het nieuwe seizoen goed en wel begonnen is, loopt de transfermarkt nog tot eind augustus. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook nog druk in de weer om hun zaakjes te regelen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil volgens Foot Mercato shoppen in Frankrijk. Blauw-Zwart zou namelijk de 19-jarige Hermann Tebily willen weghalen bij FC Sochaux. De Frans-Ivoriaanse spits kwam tot dusver zes keer in actie in de Ligue 2 zijn club en zou een koopje kunnen zijn. Transfermarkt schat zijn marktwaarde immers slechts op 200.000 euro. Hij zou Youssouph Badji kunnen vervangen, als de Senegalees nog ergens gestald wordt op huurbasis. 



Ook Anderlecht houdt de Franse markt in de gaten. Ouest-France meldt dat Paars-Wit de situatie van Brandon Soppy in de gaten houdt. De 19-jarige rechtsachter weigert bij te tekenen door een gebrek aan uitzicht op speelminuten en heeft een contract dat afloopt in 2022. Het Italiaanse Udinese bracht al een bod uit van 1,5 miljoen euro, maar dat werd niet aanvaard. Ook Watford, Stade Reims, Lille, Arsenal, Burnley en Red Bull Salzburg worden genoemd.

Aan uitgaande zijde werd Zakaria Bakkali gelinkt aan Sporting CP. Het Portugese medium Record deed die interesse echter af als een gerucht en meldt dat Sporting helemaal geen interesse toont.



Antwerp heeft Radja Nainggolan voorgesteld en pakt daarmee uit met een straffe transfer. De ex-Rode Duivel tekende een overeenkomst voor twee seizoenen, nadat hij zijn contract bij Inter ontbonden had. Mogelijk zal hij al snel in actie komen voor de Great Old.



Aurelio Buta is dan weer op weg naar de uitgang bij het stamnummer één. De Portugese back werd eerder al aan Celtic en Fenerbahçe gelinkt, maar volgens de Italiaanse journalist Rudy Galetti is hij op weg naar Everton. Antwerp zou vergevorderde gesprekken voeren met de club uit Liverpool. Er wordt gesproken over een transfersom van rond de 4 miljoen euro.

AA Gent lijkt de strijd om de prijsschutter Thomas Henry van OH Leuven te gaan winnen. Football Insider stelt dat OHL een Gents bod van 5,3 miljoen euro aanvaard heeft. Henry speelde gisteren nog gewoon voor OHL tegen Genk. Gent zou Venezia, Celtic, Rangers, Southampton, Watford en Bordeaux aftroeven.



Charleroi heeft afscheid genomen van Gjoko Zajkov. Het contract van de Noord-Macedoniër werd in onderling overleg ontbonden. Hij kan als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Charleroi wuifde ook Gaetan Hendrickx uit. De middenvelder tekende een contract van twee seizoenen bij KMSK Deinze, in 1B.

Massimo Bruno heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De ex-speler van RSC Anderlecht en Sporting Charleroi tekende vandaag voor de Turkse tweedeklasser Bursaspor. Hij was einde contract bij Charleroi. Bruno werd ook even gelinkt aan Antwerp, maar concreet werd het nooit.

  
Ook STVV speurt de markt af op zoek naar versterkingen maar kent nu pech. Stipe Perica (ex-Moeskroen) zal immers niet op Stayen gaan voetballen. Watford maakte immers bekend dat de Kroaat naar Maccabi Tel Aviv verkast via een definitieve transfer.

BUITENLAND

Manchester United heeft de transfer van Raphaël Varane afgerond. Hij werd voorgesteld vlak voor de aftrap van de thuiswedstrijd tegen Leeds United. De Fransman tekende een contract tot midden 2025 en zal het rugnummer 19 dragen op Old Trafford. 



Geen Andreas Pereira tegen Leeds United bij Manchester United. Hij mag de club verlaten. Everton zou wel iets zien in Pereira en volgens meerdere bronnen willen ze hem huren van Manchester United. Eerder wou het Braziliaanse Flamengo de aanvallende middenvelder al huren, maar die deal kwam er niet door. 

Internazionale heeft zijn vervanger voor Romelu Lukaku beet. Zaterdagavond rondde de club de transfer van Edin Dzeko immers officieel af. Journalist Fabrizio Romano stelt dat de Bosniër gratis overomt van reeksgenoot AS Roma. De Romeinse club zou wel nog 1,5 miljoen euro vangen als Inter zich weet te plaatsen voor de Champions League.



Ook Denzel Dumfries trekt naar de Italiaanse kampioen. De rechtsachter wordt voor 12,5 miljoen euro weggehaald bij PSV. Daar had hij zich opgewerkt tot aanvoerder. Hij kreeg een overeenkomst tot 2025 en moet het vertrek van Hakimi naar PSG opvangen.

De Spaanse eersteklasser Deportivo Alaves zou er bijna uit zijn met Chelsea over de komst van Matt Miazga. Dat meldt Fabizio Romano. De Amerikaan zou een jaar uitgeleend worden. Het wordt voor Miazga zijn eerste avontuur in La Liga, na eerdere passages bij Vitesse, FC Nantes, Reading en vorig seizoen Anderlecht.



Bij Ajax mogen een aantal spelers vertrekken uit de Johan Cruijff ArenA. De namen van David Neres en Nicolás Tagliafico worden daarbij genoemd. Edson Álvarez moet echter op post blijven. Stade Rennes had 20 miljoen euro veil voor de Mexicaan, maar Ajax is niet van plan om hem te laten gaan.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Kan Dzeko Lukaku vervangen?

Meest recent

Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

19
19
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

141
141
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

278
278
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

14
14
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

237
237
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

94
94
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

968
968
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

25
25
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

84
84
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

153
153
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

28
28
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

145
145
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

119
119
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

234
234
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

189
189
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

74
74
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

28
28
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

295
295
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

356
356
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

31
31
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

382
382
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

47
47
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

337
337
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

229
229
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

41
41

Meer sportnieuws