Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

1607 stemmen
Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

In de vorige twee jaargangen was Jérémy Doku de dribbelkoning bij uitstek in de Jupiler Pro League. Noa Lang wordt al langer beschouwd als de de betreffende opvolger van Doku, maar het is echter onzeker of Club Brugge de Nederlander nog lang zal kunnen houden. De kans is namelijk nog steeds bestaande dat Lang in de zomermercato zal vertrekken uit het Jan Breydelstadion. En ook in dat geval kan Lang in de voetsporen treden van Doku. 


DRIBBELKONING LANG

Sinds Jérémy Doku vorig seizoen vertrok bij RSC Anderlecht, werd zijn rol als dribbelkoning in de Jupiler Pro League vacant verklaard. In de vorige jaargang wierpen Theo Bongonda (KRC Genk), Junya Ito (KRC Genk), Konan N'Dri (KAS Eupen) en Andrew Hjulsager (toen KV Oostende) zich nadrukkelijk op als de opvolgers voor Doku. Weliswaar elk met hun een eigen specifieke spelstijl, ondernam het voorgenoemde viertal vorig seizoen het meeste dribbels in de Jupiler Pro League.

Ook Noa Lang (Club Brugge) stelde een verdienstelijke poging om zich te kronen als de nieuwe dribbelkoning van de Belgische competitie. De aanvaller speelde vorig seizoen pas op speeldag 9 zijn eerste competitiewedstrijd voor Club Brugge, Lang werd namelijk op 5 oktober aangetrokken, maar hij kon toch nog 141 aangegane dribbels voorleggen. Dat waren er een stuk minder dan de nummer één Andrew Hjulsager (141), maar Lang werkte vorig jaar dus geen volledige jaargang af in de Jupiler Pro League.



Noa Lang eindigde al bij al nog op een knappe veertiende plaats in die desbetreffende ranking, maar dit seizoen is de Nederlander alvast goed gestart om de fakkel definitief over te nemen als de nieuwe dribbelkoning. Momenteel zit de Brugse smaakmaker al aan 30 aangegane dribbels, wat vandaag goed is voor een vierde plek onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Voorlopig ondernemen Konan N'Dri (KAS Eupen, 32), Abdoulie Sanyang (Beerschot VA, 35) en Anass Zaroury (Sporting Charleroi, 36) nog iets meer dribbels dan de flamboyante Lang.

DOKU-SCENARIO: SEVILLA OF LEEDS?

Hoewel Noa Lang goed op weg is om de nieuwe dribbelkoning te worden in de Jupiler Pro League, is het nog maar de vraag of hij dit seizoen zal afwerken in het shirt van Club Brugge. Leeds United wordt namelijk al maandenlang gelinkt aan een transfer van Lang, maar voorlopig neemt die interesse (nog) geen concrete vormen aan. Volgens de laatste berichten over Het Kanaal zou Leeds kampen met een financieel probleem, waardoor de club maar langzaamaan in actie schiet op de transfermarkt. Daarom bracht Leeds nog geen officieel bod uit op Lang.

Anderzijds zou Noa Lang in zijn contract bij Club Brugge wel een vastgestelde afkoopsom hebben staan. En daar kan misschien Sevilla FC wel van profiteren. Eerder deze maand raakte namelijk bekend dat de Spanjaarden gecharmeerd raakten door de kwaliteiten en het grote talent van Lang, waardoor Sevilla de Nederlander beschouwt als de ideale opvolger voor de naar Tottenham vertrokken Bryan Gil. Bovendien ging Lang onlangs niet in op een verbeterd contractvoorstel van Club Brugge, waar hij vandaag nog tot en met juni 2024 onder contract ligt.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Noa Lang aan het huidige seizoensbegin nog zijn biezen pakt bij Club Brugge. Iets wat vorig seizoen trouwens ook gebeurde met Jérémy Doku, toen hij op 5 oktober verhuisde naar Stade Rennes. En ook Olivier Deschacht denkt dat Lang straks nog kan vertrekken bij Club Brugge. “Ik denk dat het een speler is die graag andere oorden zou opzoeken”, verklaarde Deschacht op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Het ziet er mij een type uit die graag overal succesvol wil zijn. Hij heeft ook de klasse om in Engeland of Spanje te schitteren. Ik denk dat hij die kans ook niet zal laten liggen. Maar hij zit er dus nog altijd.”

LEES OOK: Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Zal Lang dit seizoen bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

3
3
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

21
21
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

26
26
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

19
19
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

106
106
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

302
302
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

158
158
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

200
200
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

162
162
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

89
89
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

88
88
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

31
31
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

51
51
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

660
660
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

635
635
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

65
65
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

424
424
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

399
399
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

280
280
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

932
932
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

386
386
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

55
55
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

348
348
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

248
248
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

230
230

Meer sportnieuws