Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

door
Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

In de vorige twee jaargangen was Jérémy Doku de dribbelkoning bij uitstek in de Jupiler Pro League. Noa Lang wordt al langer beschouwd als de de betreffende opvolger van Doku, maar het is echter onzeker of Club Brugge de Nederlander nog lang zal kunnen houden. De kans is namelijk nog steeds bestaande dat Lang in de zomermercato zal vertrekken uit het Jan Breydelstadion. En ook in dat geval kan Lang in de voetsporen treden van Doku. 


DRIBBELKONING LANG

Sinds Jérémy Doku vorig seizoen vertrok bij RSC Anderlecht, werd zijn rol als dribbelkoning in de Jupiler Pro League vacant verklaard. In de vorige jaargang wierpen Theo Bongonda (KRC Genk), Junya Ito (KRC Genk), Konan N'Dri (KAS Eupen) en Andrew Hjulsager (toen KV Oostende) zich nadrukkelijk op als de opvolgers voor Doku. Weliswaar elk met hun een eigen specifieke spelstijl, ondernam het voorgenoemde viertal vorig seizoen het meeste dribbels in de Jupiler Pro League.

Ook Noa Lang (Club Brugge) stelde een verdienstelijke poging om zich te kronen als de nieuwe dribbelkoning van de Belgische competitie. De aanvaller speelde vorig seizoen pas op speeldag 9 zijn eerste competitiewedstrijd voor Club Brugge, Lang werd namelijk op 5 oktober aangetrokken, maar hij kon toch nog 141 aangegane dribbels voorleggen. Dat waren er een stuk minder dan de nummer één Andrew Hjulsager (141), maar Lang werkte vorig jaar dus geen volledige jaargang af in de Jupiler Pro League.



Noa Lang eindigde al bij al nog op een knappe veertiende plaats in die desbetreffende ranking, maar dit seizoen is de Nederlander alvast goed gestart om de fakkel definitief over te nemen als de nieuwe dribbelkoning. Momenteel zit de Brugse smaakmaker al aan 30 aangegane dribbels, wat vandaag goed is voor een vierde plek onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Voorlopig ondernemen Konan N'Dri (KAS Eupen, 32), Abdoulie Sanyang (Beerschot VA, 35) en Anass Zaroury (Sporting Charleroi, 36) nog iets meer dribbels dan de flamboyante Lang.

DOKU-SCENARIO: SEVILLA OF LEEDS?

Hoewel Noa Lang goed op weg is om de nieuwe dribbelkoning te worden in de Jupiler Pro League, is het nog maar de vraag of hij dit seizoen zal afwerken in het shirt van Club Brugge. Leeds United wordt namelijk al maandenlang gelinkt aan een transfer van Lang, maar voorlopig neemt die interesse (nog) geen concrete vormen aan. Volgens de laatste berichten over Het Kanaal zou Leeds kampen met een financieel probleem, waardoor de club maar langzaamaan in actie schiet op de transfermarkt. Daarom bracht Leeds nog geen officieel bod uit op Lang.

Anderzijds zou Noa Lang in zijn contract bij Club Brugge wel een vastgestelde afkoopsom hebben staan. En daar kan misschien Sevilla FC wel van profiteren. Eerder deze maand raakte namelijk bekend dat de Spanjaarden gecharmeerd raakten door de kwaliteiten en het grote talent van Lang, waardoor Sevilla de Nederlander beschouwt als de ideale opvolger voor de naar Tottenham vertrokken Bryan Gil. Bovendien ging Lang onlangs niet in op een verbeterd contractvoorstel van Club Brugge, waar hij vandaag nog tot en met juni 2024 onder contract ligt.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Noa Lang aan het huidige seizoensbegin nog zijn biezen pakt bij Club Brugge. Iets wat vorig seizoen trouwens ook gebeurde met Jérémy Doku, toen hij op 5 oktober verhuisde naar Stade Rennes. En ook Olivier Deschacht denkt dat Lang straks nog kan vertrekken bij Club Brugge. “Ik denk dat het een speler is die graag andere oorden zou opzoeken”, verklaarde Deschacht op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Het ziet er mij een type uit die graag overal succesvol wil zijn. Hij heeft ook de klasse om in Engeland of Spanje te schitteren. Ik denk dat hij die kans ook niet zal laten liggen. Maar hij zit er dus nog altijd.”

LEES OOK: Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

Zal Lang dit seizoen bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Still verrast met eerste basisplaats, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

0
0
'De Bruyne bezorgt Napoli eigenhandig nieuwe sterspeler'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

28
28
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

225
225
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

26
26
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

53
53
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

403
403
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

50
50
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

328
328
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

175
175
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

289
289
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

220
220
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

369
369
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

378
378
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

307
307
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

232
232
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

112
112
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

191
191
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

250
250
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

147
147
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1135
1135
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

87
87
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

39
39
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

106
106
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

546
546
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

139
139

Meer sportnieuws