Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

1607 stemmen
Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

In de vorige twee jaargangen was Jérémy Doku de dribbelkoning bij uitstek in de Jupiler Pro League. Noa Lang wordt al langer beschouwd als de de betreffende opvolger van Doku, maar het is echter onzeker of Club Brugge de Nederlander nog lang zal kunnen houden. De kans is namelijk nog steeds bestaande dat Lang in de zomermercato zal vertrekken uit het Jan Breydelstadion. En ook in dat geval kan Lang in de voetsporen treden van Doku. 


DRIBBELKONING LANG

Sinds Jérémy Doku vorig seizoen vertrok bij RSC Anderlecht, werd zijn rol als dribbelkoning in de Jupiler Pro League vacant verklaard. In de vorige jaargang wierpen Theo Bongonda (KRC Genk), Junya Ito (KRC Genk), Konan N'Dri (KAS Eupen) en Andrew Hjulsager (toen KV Oostende) zich nadrukkelijk op als de opvolgers voor Doku. Weliswaar elk met hun een eigen specifieke spelstijl, ondernam het voorgenoemde viertal vorig seizoen het meeste dribbels in de Jupiler Pro League.

Ook Noa Lang (Club Brugge) stelde een verdienstelijke poging om zich te kronen als de nieuwe dribbelkoning van de Belgische competitie. De aanvaller speelde vorig seizoen pas op speeldag 9 zijn eerste competitiewedstrijd voor Club Brugge, Lang werd namelijk op 5 oktober aangetrokken, maar hij kon toch nog 141 aangegane dribbels voorleggen. Dat waren er een stuk minder dan de nummer één Andrew Hjulsager (141), maar Lang werkte vorig jaar dus geen volledige jaargang af in de Jupiler Pro League.



Noa Lang eindigde al bij al nog op een knappe veertiende plaats in die desbetreffende ranking, maar dit seizoen is de Nederlander alvast goed gestart om de fakkel definitief over te nemen als de nieuwe dribbelkoning. Momenteel zit de Brugse smaakmaker al aan 30 aangegane dribbels, wat vandaag goed is voor een vierde plek onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Voorlopig ondernemen Konan N'Dri (KAS Eupen, 32), Abdoulie Sanyang (Beerschot VA, 35) en Anass Zaroury (Sporting Charleroi, 36) nog iets meer dribbels dan de flamboyante Lang.

DOKU-SCENARIO: SEVILLA OF LEEDS?

Hoewel Noa Lang goed op weg is om de nieuwe dribbelkoning te worden in de Jupiler Pro League, is het nog maar de vraag of hij dit seizoen zal afwerken in het shirt van Club Brugge. Leeds United wordt namelijk al maandenlang gelinkt aan een transfer van Lang, maar voorlopig neemt die interesse (nog) geen concrete vormen aan. Volgens de laatste berichten over Het Kanaal zou Leeds kampen met een financieel probleem, waardoor de club maar langzaamaan in actie schiet op de transfermarkt. Daarom bracht Leeds nog geen officieel bod uit op Lang.

Anderzijds zou Noa Lang in zijn contract bij Club Brugge wel een vastgestelde afkoopsom hebben staan. En daar kan misschien Sevilla FC wel van profiteren. Eerder deze maand raakte namelijk bekend dat de Spanjaarden gecharmeerd raakten door de kwaliteiten en het grote talent van Lang, waardoor Sevilla de Nederlander beschouwt als de ideale opvolger voor de naar Tottenham vertrokken Bryan Gil. Bovendien ging Lang onlangs niet in op een verbeterd contractvoorstel van Club Brugge, waar hij vandaag nog tot en met juni 2024 onder contract ligt.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Noa Lang aan het huidige seizoensbegin nog zijn biezen pakt bij Club Brugge. Iets wat vorig seizoen trouwens ook gebeurde met Jérémy Doku, toen hij op 5 oktober verhuisde naar Stade Rennes. En ook Olivier Deschacht denkt dat Lang straks nog kan vertrekken bij Club Brugge. “Ik denk dat het een speler is die graag andere oorden zou opzoeken”, verklaarde Deschacht op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Het ziet er mij een type uit die graag overal succesvol wil zijn. Hij heeft ook de klasse om in Engeland of Spanje te schitteren. Ik denk dat hij die kans ook niet zal laten liggen. Maar hij zit er dus nog altijd.”

LEES OOK: Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Zal Lang dit seizoen bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

63
63
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

32
32
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

294
294
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

31
31
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

109
109
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

94
94
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

102
102
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

56
56
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

297
297
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

624
624
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

353
353
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

213
213
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

165
165
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

679
679
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

662
662
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

98
98
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

200
200
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

211
211
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1912
1912
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

754
754
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

424
424
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

337
337
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

139
139
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

108
108
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

474
474

Meer sportnieuws