Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

1607
Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

In de vorige twee jaargangen was Jérémy Doku de dribbelkoning bij uitstek in de Jupiler Pro League. Noa Lang wordt al langer beschouwd als de de betreffende opvolger van Doku, maar het is echter onzeker of Club Brugge de Nederlander nog lang zal kunnen houden. De kans is namelijk nog steeds bestaande dat Lang in de zomermercato zal vertrekken uit het Jan Breydelstadion. En ook in dat geval kan Lang in de voetsporen treden van Doku. 


DRIBBELKONING LANG

Sinds Jérémy Doku vorig seizoen vertrok bij RSC Anderlecht, werd zijn rol als dribbelkoning in de Jupiler Pro League vacant verklaard. In de vorige jaargang wierpen Theo Bongonda (KRC Genk), Junya Ito (KRC Genk), Konan N'Dri (KAS Eupen) en Andrew Hjulsager (toen KV Oostende) zich nadrukkelijk op als de opvolgers voor Doku. Weliswaar elk met hun een eigen specifieke spelstijl, ondernam het voorgenoemde viertal vorig seizoen het meeste dribbels in de Jupiler Pro League.

Ook Noa Lang (Club Brugge) stelde een verdienstelijke poging om zich te kronen als de nieuwe dribbelkoning van de Belgische competitie. De aanvaller speelde vorig seizoen pas op speeldag 9 zijn eerste competitiewedstrijd voor Club Brugge, Lang werd namelijk op 5 oktober aangetrokken, maar hij kon toch nog 141 aangegane dribbels voorleggen. Dat waren er een stuk minder dan de nummer één Andrew Hjulsager (141), maar Lang werkte vorig jaar dus geen volledige jaargang af in de Jupiler Pro League.



Noa Lang eindigde al bij al nog op een knappe veertiende plaats in die desbetreffende ranking, maar dit seizoen is de Nederlander alvast goed gestart om de fakkel definitief over te nemen als de nieuwe dribbelkoning. Momenteel zit de Brugse smaakmaker al aan 30 aangegane dribbels, wat vandaag goed is voor een vierde plek onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Voorlopig ondernemen Konan N'Dri (KAS Eupen, 32), Abdoulie Sanyang (Beerschot VA, 35) en Anass Zaroury (Sporting Charleroi, 36) nog iets meer dribbels dan de flamboyante Lang.

DOKU-SCENARIO: SEVILLA OF LEEDS?

Hoewel Noa Lang goed op weg is om de nieuwe dribbelkoning te worden in de Jupiler Pro League, is het nog maar de vraag of hij dit seizoen zal afwerken in het shirt van Club Brugge. Leeds United wordt namelijk al maandenlang gelinkt aan een transfer van Lang, maar voorlopig neemt die interesse (nog) geen concrete vormen aan. Volgens de laatste berichten over Het Kanaal zou Leeds kampen met een financieel probleem, waardoor de club maar langzaamaan in actie schiet op de transfermarkt. Daarom bracht Leeds nog geen officieel bod uit op Lang.

Anderzijds zou Noa Lang in zijn contract bij Club Brugge wel een vastgestelde afkoopsom hebben staan. En daar kan misschien Sevilla FC wel van profiteren. Eerder deze maand raakte namelijk bekend dat de Spanjaarden gecharmeerd raakten door de kwaliteiten en het grote talent van Lang, waardoor Sevilla de Nederlander beschouwt als de ideale opvolger voor de naar Tottenham vertrokken Bryan Gil. Bovendien ging Lang onlangs niet in op een verbeterd contractvoorstel van Club Brugge, waar hij vandaag nog tot en met juni 2024 onder contract ligt.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Noa Lang aan het huidige seizoensbegin nog zijn biezen pakt bij Club Brugge. Iets wat vorig seizoen trouwens ook gebeurde met Jérémy Doku, toen hij op 5 oktober verhuisde naar Stade Rennes. En ook Olivier Deschacht denkt dat Lang straks nog kan vertrekken bij Club Brugge. “Ik denk dat het een speler is die graag andere oorden zou opzoeken”, verklaarde Deschacht op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Het ziet er mij een type uit die graag overal succesvol wil zijn. Hij heeft ook de klasse om in Engeland of Spanje te schitteren. Ik denk dat hij die kans ook niet zal laten liggen. Maar hij zit er dus nog altijd.”

LEES OOK: Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Zal Lang dit seizoen bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

25
25
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

30
30
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

25
25
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

26
26
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

51
51
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

116
116
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

21
21
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

57
57
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

128
128
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

182
182
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

157
157
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

166
166
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

282
282
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

148
148
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

519
519
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

92
92
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

776
776
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

457
457
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

61
61
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

121
121
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

292
292
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

173
173
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

401
401
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

335
335
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

458
458

Meer sportnieuws