Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

door
Noa Lang goed op weg om Doku te vervangen

In de vorige twee jaargangen was Jérémy Doku de dribbelkoning bij uitstek in de Jupiler Pro League. Noa Lang wordt al langer beschouwd als de de betreffende opvolger van Doku, maar het is echter onzeker of Club Brugge de Nederlander nog lang zal kunnen houden. De kans is namelijk nog steeds bestaande dat Lang in de zomermercato zal vertrekken uit het Jan Breydelstadion. En ook in dat geval kan Lang in de voetsporen treden van Doku. 


DRIBBELKONING LANG

Sinds Jérémy Doku vorig seizoen vertrok bij RSC Anderlecht, werd zijn rol als dribbelkoning in de Jupiler Pro League vacant verklaard. In de vorige jaargang wierpen Theo Bongonda (KRC Genk), Junya Ito (KRC Genk), Konan N'Dri (KAS Eupen) en Andrew Hjulsager (toen KV Oostende) zich nadrukkelijk op als de opvolgers voor Doku. Weliswaar elk met hun een eigen specifieke spelstijl, ondernam het voorgenoemde viertal vorig seizoen het meeste dribbels in de Jupiler Pro League.

Ook Noa Lang (Club Brugge) stelde een verdienstelijke poging om zich te kronen als de nieuwe dribbelkoning van de Belgische competitie. De aanvaller speelde vorig seizoen pas op speeldag 9 zijn eerste competitiewedstrijd voor Club Brugge, Lang werd namelijk op 5 oktober aangetrokken, maar hij kon toch nog 141 aangegane dribbels voorleggen. Dat waren er een stuk minder dan de nummer één Andrew Hjulsager (141), maar Lang werkte vorig jaar dus geen volledige jaargang af in de Jupiler Pro League.



Noa Lang eindigde al bij al nog op een knappe veertiende plaats in die desbetreffende ranking, maar dit seizoen is de Nederlander alvast goed gestart om de fakkel definitief over te nemen als de nieuwe dribbelkoning. Momenteel zit de Brugse smaakmaker al aan 30 aangegane dribbels, wat vandaag goed is voor een vierde plek onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Voorlopig ondernemen Konan N'Dri (KAS Eupen, 32), Abdoulie Sanyang (Beerschot VA, 35) en Anass Zaroury (Sporting Charleroi, 36) nog iets meer dribbels dan de flamboyante Lang.

DOKU-SCENARIO: SEVILLA OF LEEDS?

Hoewel Noa Lang goed op weg is om de nieuwe dribbelkoning te worden in de Jupiler Pro League, is het nog maar de vraag of hij dit seizoen zal afwerken in het shirt van Club Brugge. Leeds United wordt namelijk al maandenlang gelinkt aan een transfer van Lang, maar voorlopig neemt die interesse (nog) geen concrete vormen aan. Volgens de laatste berichten over Het Kanaal zou Leeds kampen met een financieel probleem, waardoor de club maar langzaamaan in actie schiet op de transfermarkt. Daarom bracht Leeds nog geen officieel bod uit op Lang.

Anderzijds zou Noa Lang in zijn contract bij Club Brugge wel een vastgestelde afkoopsom hebben staan. En daar kan misschien Sevilla FC wel van profiteren. Eerder deze maand raakte namelijk bekend dat de Spanjaarden gecharmeerd raakten door de kwaliteiten en het grote talent van Lang, waardoor Sevilla de Nederlander beschouwt als de ideale opvolger voor de naar Tottenham vertrokken Bryan Gil. Bovendien ging Lang onlangs niet in op een verbeterd contractvoorstel van Club Brugge, waar hij vandaag nog tot en met juni 2024 onder contract ligt.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Noa Lang aan het huidige seizoensbegin nog zijn biezen pakt bij Club Brugge. Iets wat vorig seizoen trouwens ook gebeurde met Jérémy Doku, toen hij op 5 oktober verhuisde naar Stade Rennes. En ook Olivier Deschacht denkt dat Lang straks nog kan vertrekken bij Club Brugge. “Ik denk dat het een speler is die graag andere oorden zou opzoeken”, verklaarde Deschacht op het Youtube-kanaal van Voetbalnieuws. “Het ziet er mij een type uit die graag overal succesvol wil zijn. Hij heeft ook de klasse om in Engeland of Spanje te schitteren. Ik denk dat hij die kans ook niet zal laten liggen. Maar hij zit er dus nog altijd.”

LEES OOK: 'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Zal Lang dit seizoen bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

16
16
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

56
56
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

95
95
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

182
182
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

30
30
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

25
25
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

122
122
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

25
25
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

173
173
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

302
302
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

106
106
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

130
130
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

92
92
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

104
104
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

320
320
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

127
127
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

125
125
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

81
81
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

530
530
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

257
257
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

29
29
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

669
669
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

443
443
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

98
98

Meer sportnieuws