Butez zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

981 stemmen
Butez zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

Antwerp FC kent een erg tegenvallende start van het seizoen: na vier gespeelde wedstrijden in de Jupiler Pro League telt The Great Old amper vier punten. Desondanks legt doelman Jean Butez de ene knalprestatie na de andere op de mat en - op zijn traditionele foutjes na - is de Fransman uitgegroeid tot één van de meest bepalende figuren op de Bosuil.


KEEPERSKWESTIES

Antwerp FC en haar doelmannen, vorig seizoen was het alvast geen gelukkig huwelijk. Toen was Jean Butez de oorspronkelijke en logische titularis, maar in de groepsfase van de Europa League kreeg Alireza Beiranvand opeens de voorkeur op de Franse doelman. Volgens bepaalde bronnen moest Ivan Leko deze wissel doorvoeren onder druk van sportief directeur Luciano D'Onofrio, die de Iraniër maar wat graag wilde lanceren op de Bosuil.

Jean Butez was in die periode bezig aan enkele wisselvallige weken tussen de doelpalen van Antwerp, waardoor Ivan Leko – naar de buitenwereld toe – verklaarde dat hij de Franse doelman wat mentale rust gunde. En daarom maakte Alireza Beiranvand tegen Tottenham Hotspurs sneller dan verwacht zijn debuut voor Antwerp FC. De onorthodoxe doelman ontgoochelde allerminst in Engeland, tegen de ploeg van José Mourinho maakte de Iraniër zelfs een grote indruk.



Maar Alireza Beiranvand kon die goede flow helemaal niet vasthouden op de lange termijn. Na de Europese wedstrijd tegen Tottenham mocht de Iraniër vervolgens in het doel blijven staan tegen Club Brugge, maar tegen de West-Vlamingen maakte Beiranvand geen goede beurt. “Ik nam een risico door Ali te zetten. En dat was een slechte beslissing. Ik zou liegen mocht ik anders beweren”, was Ivan Leko na de match tegen Club Brugge opvallend hard voor zijn doelman.

Na het debacle van Alireza Beiranvand tegen Club Brugge besloot Ivan Leko daarna – tegen de initiële opzet van Luciano D'Onofrio in – om Jean Butez terug in zijn basisploeg te zetten. Maar helaas viel de Fransman al snel uit met een enkelblessure, waardoor Antwerp in de vorige wintermercato genoodzaakt was om Ortwin De Wolf (KAS Eupen) aan te trekken. En ook de 24-jarige aanwinst presteerde - net zoals Alireza Beiranvand en Jean Butez – vorig seizoen erg wisselvallig in het Antwerpse doel.

MAN VAN HET SEIZOENSBEGIN 

Onder Ivan Leko werd er dus heel wat geswitcht in de Antwerpse doelmannengilde, en dat was bijgevolg erg nefast voor de continuïteit en het vertrouwen onder de beschikbare goalies. Dit seizoen trekt de nieuwe coach Brian Priske echter volledig de kaart van Jean Butez. En dat grote vertrouwen betaalt zich ook uit. Terwijl het Antwerps collectief slechts 4 punten op 12 haalde, is de Franse doelman in het huidige seizoensbegin zowat de enige stabiele en duurzame steunpilaar bij The Great Old.



In de eerste competitiematch van het huidige voetbalseizoen was Jean Butez bijvoorbeeld de beste man bij Antwerp tegen KV Mechelen, iets wat veelzeggend is over de vorm van de Antwerpse ploeg. De Fransman herhaalde die uitstekende prestatie één week later tegen KV Kortrijk en ook tegen Standard was hij één van de betere Antwerpenaren – al viel hij opnieuw te betrappen op wat kleine foutjes. “De trainer vraagt me om met lef uit te verdedigen om zo iets bij te dragen aan het team en dat is wat ik probeer. Dat houdt soms risico's in.”

GROTE JEAN BUTEZ

En ook vrijdagavond trok Jean Butez zijn indrukwekkende vorm door op het veld van Sporting Charleroi. Hoewel de Fransman wederom geen clean sheet kon realiseren, iets wat hem nog niet lukte in elk van de vier gespeelde wedstrijden in het nieuwe seizoen, leverde Butez desondanks opnieuw een indrukwekkende prestatie af. In het seizoensbegin is Butez alvast een drijvende kracht bij de ambitieuze Antwerpse ploeg. La Meuse sprak zelfs van een “grote Jean Butez”.

Op het halfuur pakte Jean Butez bijvoorbeeld uit met een wereldredding op een poging van Shamar Nicholson, en daarnaast pakte hij nog uit met meerdere saves. “We kwamen een geweldige keeper van de tegenpartij tegen”, klonk het bij Charleroi-coach Edward Still. “Hij heeft eraan bijgedragen dat we onze doelkansen niet konden verzilveren.” Anderzijds viel Butez opnieuw te betrappen op een opzichtig en onhandig foutje, iets wat uiteindelijk de gelijkmaker inluidde voor de Carolo's.



Jean Butez keept nu al vier opeenvolgende wedstrijden op een hoog niveau, en met die uitstekende vorm behoort hij tegenwoordig tot één van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Maar net zoals vorig seizoen maakt hij in bijna elke wedstrijd wel weer zijn traditioneel foutje. Toch heeft Butez dit seizoen al meer punten gepakt dan dat hij er gekost heeft. In vergelijking met het voorbije seizoen, is de Fransman toch bezig aan een fantastische en veelbelovende evolutie. 

BUTEZ HET MEEST AAN HET WERK GEZET

Op dit moment beschikt Antwerp FC over één van de meest gepasseerde defensies van het land, maar aan de hoogstaande prestaties van Jean Butez ligt dit alvast niet. De Fransman telt dit seizoen namelijk 31 geïncasseerde doelpogingen, een aantal waarmee hij de drukst gesolliciteerde doelman in de Jupiler Pro League is. En da's toch wel opvallend omdat Antwerp FC zich dit jaar wil profileren als één van de beste clubs van het land. 



Ondanks zijn zeven tegendoelpunten, en ook het meeste expected goals tegen van alle doelmannen in de Jupiler Pro League, redt Jean Butez toch nog een knappe 76% van al zijn geïncasseerde doelpogingen. Die hoge reddingsratio houdt een persoonlijke toename in van maar liefst 9% tegenover het vorige seizoen. Dat is erg knap werk van de Fransman, want hij heeft dit seizoen namelijk op gemiddelde basis bijna dubbel zo veel werk te verrichten als vorig jaar.

PEDER HANSEN 

De vaststelling dat Jean Butez dit seizoen opmerkelijk beter presteert dan vorig jaar, wordt dus ook ondersteund door de cijfers. De Fransman geniet het volledige vertrouwen van zijn nieuwe coach Brian Priske, en dat kan een objectieve oorzaak zijn van die positieve evolutie. Butez straalt ook meer vertrouwen uit op het veld, en hij is precies een andere doelman geworden in vergelijking met het voorbije seizoen.



Daarnaast liet Brian Priske ook een compleet nieuwe wind waaien door de volledige technische staff. De Deense coach haalde bijvoorbeeld Anders Nielsen (assistent-coach), Maxime Biset (set-pieces en individuele trainingen) en Stephen Foyston (data-analyst) naar de Bosuil. En met Peder Hansen werd er ook een nieuwe keeperstrainer aangesteld. Hansen levert voorlopig alvast uitstekend werk met Jean Butez, waardoor een nieuwe keeperskwestie dit seizoen tot een minimum beperkt blijft. 

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Is Butez één de beste doelmannen in België momenteel?

Meest recent

'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

10
10
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

85
85
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

35
35
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

267
267
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

239
239
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

233
233
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

75
75
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

117
117
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

521
521
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

34
34
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

112
112
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

67
67
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

27
27
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

94
94
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

178
178
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

87
87
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

166
166
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

88
88
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

682
682
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

195
195
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

107
107
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

395
395
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

77
77
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

123
123
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

182
182

Meer sportnieuws