Butez zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

door
Butez zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

Antwerp FC kent een erg tegenvallende start van het seizoen: na vier gespeelde wedstrijden in de Jupiler Pro League telt The Great Old amper vier punten. Desondanks legt doelman Jean Butez de ene knalprestatie na de andere op de mat en - op zijn traditionele foutjes na - is de Fransman uitgegroeid tot één van de meest bepalende figuren op de Bosuil.


KEEPERSKWESTIES

Antwerp FC en haar doelmannen, vorig seizoen was het alvast geen gelukkig huwelijk. Toen was Jean Butez de oorspronkelijke en logische titularis, maar in de groepsfase van de Europa League kreeg Alireza Beiranvand opeens de voorkeur op de Franse doelman. Volgens bepaalde bronnen moest Ivan Leko deze wissel doorvoeren onder druk van sportief directeur Luciano D'Onofrio, die de Iraniër maar wat graag wilde lanceren op de Bosuil.

Jean Butez was in die periode bezig aan enkele wisselvallige weken tussen de doelpalen van Antwerp, waardoor Ivan Leko – naar de buitenwereld toe – verklaarde dat hij de Franse doelman wat mentale rust gunde. En daarom maakte Alireza Beiranvand tegen Tottenham Hotspurs sneller dan verwacht zijn debuut voor Antwerp FC. De onorthodoxe doelman ontgoochelde allerminst in Engeland, tegen de ploeg van José Mourinho maakte de Iraniër zelfs een grote indruk.



Maar Alireza Beiranvand kon die goede flow helemaal niet vasthouden op de lange termijn. Na de Europese wedstrijd tegen Tottenham mocht de Iraniër vervolgens in het doel blijven staan tegen Club Brugge, maar tegen de West-Vlamingen maakte Beiranvand geen goede beurt. “Ik nam een risico door Ali te zetten. En dat was een slechte beslissing. Ik zou liegen mocht ik anders beweren”, was Ivan Leko na de match tegen Club Brugge opvallend hard voor zijn doelman.

Na het debacle van Alireza Beiranvand tegen Club Brugge besloot Ivan Leko daarna – tegen de initiële opzet van Luciano D'Onofrio in – om Jean Butez terug in zijn basisploeg te zetten. Maar helaas viel de Fransman al snel uit met een enkelblessure, waardoor Antwerp in de vorige wintermercato genoodzaakt was om Ortwin De Wolf (KAS Eupen) aan te trekken. En ook de 24-jarige aanwinst presteerde - net zoals Alireza Beiranvand en Jean Butez – vorig seizoen erg wisselvallig in het Antwerpse doel.

MAN VAN HET SEIZOENSBEGIN 

Onder Ivan Leko werd er dus heel wat geswitcht in de Antwerpse doelmannengilde, en dat was bijgevolg erg nefast voor de continuïteit en het vertrouwen onder de beschikbare goalies. Dit seizoen trekt de nieuwe coach Brian Priske echter volledig de kaart van Jean Butez. En dat grote vertrouwen betaalt zich ook uit. Terwijl het Antwerps collectief slechts 4 punten op 12 haalde, is de Franse doelman in het huidige seizoensbegin zowat de enige stabiele en duurzame steunpilaar bij The Great Old.



In de eerste competitiematch van het huidige voetbalseizoen was Jean Butez bijvoorbeeld de beste man bij Antwerp tegen KV Mechelen, iets wat veelzeggend is over de vorm van de Antwerpse ploeg. De Fransman herhaalde die uitstekende prestatie één week later tegen KV Kortrijk en ook tegen Standard was hij één van de betere Antwerpenaren – al viel hij opnieuw te betrappen op wat kleine foutjes. “De trainer vraagt me om met lef uit te verdedigen om zo iets bij te dragen aan het team en dat is wat ik probeer. Dat houdt soms risico's in.”

GROTE JEAN BUTEZ

En ook vrijdagavond trok Jean Butez zijn indrukwekkende vorm door op het veld van Sporting Charleroi. Hoewel de Fransman wederom geen clean sheet kon realiseren, iets wat hem nog niet lukte in elk van de vier gespeelde wedstrijden in het nieuwe seizoen, leverde Butez desondanks opnieuw een indrukwekkende prestatie af. In het seizoensbegin is Butez alvast een drijvende kracht bij de ambitieuze Antwerpse ploeg. La Meuse sprak zelfs van een “grote Jean Butez”.

Op het halfuur pakte Jean Butez bijvoorbeeld uit met een wereldredding op een poging van Shamar Nicholson, en daarnaast pakte hij nog uit met meerdere saves. “We kwamen een geweldige keeper van de tegenpartij tegen”, klonk het bij Charleroi-coach Edward Still. “Hij heeft eraan bijgedragen dat we onze doelkansen niet konden verzilveren.” Anderzijds viel Butez opnieuw te betrappen op een opzichtig en onhandig foutje, iets wat uiteindelijk de gelijkmaker inluidde voor de Carolo's.



Jean Butez keept nu al vier opeenvolgende wedstrijden op een hoog niveau, en met die uitstekende vorm behoort hij tegenwoordig tot één van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Maar net zoals vorig seizoen maakt hij in bijna elke wedstrijd wel weer zijn traditioneel foutje. Toch heeft Butez dit seizoen al meer punten gepakt dan dat hij er gekost heeft. In vergelijking met het voorbije seizoen, is de Fransman toch bezig aan een fantastische en veelbelovende evolutie. 

BUTEZ HET MEEST AAN HET WERK GEZET

Op dit moment beschikt Antwerp FC over één van de meest gepasseerde defensies van het land, maar aan de hoogstaande prestaties van Jean Butez ligt dit alvast niet. De Fransman telt dit seizoen namelijk 31 geïncasseerde doelpogingen, een aantal waarmee hij de drukst gesolliciteerde doelman in de Jupiler Pro League is. En da's toch wel opvallend omdat Antwerp FC zich dit jaar wil profileren als één van de beste clubs van het land. 



Ondanks zijn zeven tegendoelpunten, en ook het meeste expected goals tegen van alle doelmannen in de Jupiler Pro League, redt Jean Butez toch nog een knappe 76% van al zijn geïncasseerde doelpogingen. Die hoge reddingsratio houdt een persoonlijke toename in van maar liefst 9% tegenover het vorige seizoen. Dat is erg knap werk van de Fransman, want hij heeft dit seizoen namelijk op gemiddelde basis bijna dubbel zo veel werk te verrichten als vorig jaar.

PEDER HANSEN 

De vaststelling dat Jean Butez dit seizoen opmerkelijk beter presteert dan vorig jaar, wordt dus ook ondersteund door de cijfers. De Fransman geniet het volledige vertrouwen van zijn nieuwe coach Brian Priske, en dat kan een objectieve oorzaak zijn van die positieve evolutie. Butez straalt ook meer vertrouwen uit op het veld, en hij is precies een andere doelman geworden in vergelijking met het voorbije seizoen.



Daarnaast liet Brian Priske ook een compleet nieuwe wind waaien door de volledige technische staff. De Deense coach haalde bijvoorbeeld Anders Nielsen (assistent-coach), Maxime Biset (set-pieces en individuele trainingen) en Stephen Foyston (data-analyst) naar de Bosuil. En met Peder Hansen werd er ook een nieuwe keeperstrainer aangesteld. Hansen levert voorlopig alvast uitstekend werk met Jean Butez, waardoor een nieuwe keeperskwestie dit seizoen tot een minimum beperkt blijft. 

LEES OOK: Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Is Butez één de beste doelmannen in België momenteel?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

6
6
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

21
21
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

36
36
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

9
9
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

44
44
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

13
13
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

15
15
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

43
43
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

12
12
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

16
16
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

23
23
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

24
24
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

30
30
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

41
41
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

14
14
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

294
294
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

121
121
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

277
277
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

26
26
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

42
42
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

319
319
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws