Butez zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

door
Butez zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

Antwerp FC kent een erg tegenvallende start van het seizoen: na vier gespeelde wedstrijden in de Jupiler Pro League telt The Great Old amper vier punten. Desondanks legt doelman Jean Butez de ene knalprestatie na de andere op de mat en - op zijn traditionele foutjes na - is de Fransman uitgegroeid tot één van de meest bepalende figuren op de Bosuil.


KEEPERSKWESTIES

Antwerp FC en haar doelmannen, vorig seizoen was het alvast geen gelukkig huwelijk. Toen was Jean Butez de oorspronkelijke en logische titularis, maar in de groepsfase van de Europa League kreeg Alireza Beiranvand opeens de voorkeur op de Franse doelman. Volgens bepaalde bronnen moest Ivan Leko deze wissel doorvoeren onder druk van sportief directeur Luciano D'Onofrio, die de Iraniër maar wat graag wilde lanceren op de Bosuil.

Jean Butez was in die periode bezig aan enkele wisselvallige weken tussen de doelpalen van Antwerp, waardoor Ivan Leko – naar de buitenwereld toe – verklaarde dat hij de Franse doelman wat mentale rust gunde. En daarom maakte Alireza Beiranvand tegen Tottenham Hotspurs sneller dan verwacht zijn debuut voor Antwerp FC. De onorthodoxe doelman ontgoochelde allerminst in Engeland, tegen de ploeg van José Mourinho maakte de Iraniër zelfs een grote indruk.



Maar Alireza Beiranvand kon die goede flow helemaal niet vasthouden op de lange termijn. Na de Europese wedstrijd tegen Tottenham mocht de Iraniër vervolgens in het doel blijven staan tegen Club Brugge, maar tegen de West-Vlamingen maakte Beiranvand geen goede beurt. “Ik nam een risico door Ali te zetten. En dat was een slechte beslissing. Ik zou liegen mocht ik anders beweren”, was Ivan Leko na de match tegen Club Brugge opvallend hard voor zijn doelman.

Na het debacle van Alireza Beiranvand tegen Club Brugge besloot Ivan Leko daarna – tegen de initiële opzet van Luciano D'Onofrio in – om Jean Butez terug in zijn basisploeg te zetten. Maar helaas viel de Fransman al snel uit met een enkelblessure, waardoor Antwerp in de vorige wintermercato genoodzaakt was om Ortwin De Wolf (KAS Eupen) aan te trekken. En ook de 24-jarige aanwinst presteerde - net zoals Alireza Beiranvand en Jean Butez – vorig seizoen erg wisselvallig in het Antwerpse doel.

MAN VAN HET SEIZOENSBEGIN 

Onder Ivan Leko werd er dus heel wat geswitcht in de Antwerpse doelmannengilde, en dat was bijgevolg erg nefast voor de continuïteit en het vertrouwen onder de beschikbare goalies. Dit seizoen trekt de nieuwe coach Brian Priske echter volledig de kaart van Jean Butez. En dat grote vertrouwen betaalt zich ook uit. Terwijl het Antwerps collectief slechts 4 punten op 12 haalde, is de Franse doelman in het huidige seizoensbegin zowat de enige stabiele en duurzame steunpilaar bij The Great Old.



In de eerste competitiematch van het huidige voetbalseizoen was Jean Butez bijvoorbeeld de beste man bij Antwerp tegen KV Mechelen, iets wat veelzeggend is over de vorm van de Antwerpse ploeg. De Fransman herhaalde die uitstekende prestatie één week later tegen KV Kortrijk en ook tegen Standard was hij één van de betere Antwerpenaren – al viel hij opnieuw te betrappen op wat kleine foutjes. “De trainer vraagt me om met lef uit te verdedigen om zo iets bij te dragen aan het team en dat is wat ik probeer. Dat houdt soms risico's in.”

GROTE JEAN BUTEZ

En ook vrijdagavond trok Jean Butez zijn indrukwekkende vorm door op het veld van Sporting Charleroi. Hoewel de Fransman wederom geen clean sheet kon realiseren, iets wat hem nog niet lukte in elk van de vier gespeelde wedstrijden in het nieuwe seizoen, leverde Butez desondanks opnieuw een indrukwekkende prestatie af. In het seizoensbegin is Butez alvast een drijvende kracht bij de ambitieuze Antwerpse ploeg. La Meuse sprak zelfs van een “grote Jean Butez”.

Op het halfuur pakte Jean Butez bijvoorbeeld uit met een wereldredding op een poging van Shamar Nicholson, en daarnaast pakte hij nog uit met meerdere saves. “We kwamen een geweldige keeper van de tegenpartij tegen”, klonk het bij Charleroi-coach Edward Still. “Hij heeft eraan bijgedragen dat we onze doelkansen niet konden verzilveren.” Anderzijds viel Butez opnieuw te betrappen op een opzichtig en onhandig foutje, iets wat uiteindelijk de gelijkmaker inluidde voor de Carolo's.



Jean Butez keept nu al vier opeenvolgende wedstrijden op een hoog niveau, en met die uitstekende vorm behoort hij tegenwoordig tot één van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Maar net zoals vorig seizoen maakt hij in bijna elke wedstrijd wel weer zijn traditioneel foutje. Toch heeft Butez dit seizoen al meer punten gepakt dan dat hij er gekost heeft. In vergelijking met het voorbije seizoen, is de Fransman toch bezig aan een fantastische en veelbelovende evolutie. 

BUTEZ HET MEEST AAN HET WERK GEZET

Op dit moment beschikt Antwerp FC over één van de meest gepasseerde defensies van het land, maar aan de hoogstaande prestaties van Jean Butez ligt dit alvast niet. De Fransman telt dit seizoen namelijk 31 geïncasseerde doelpogingen, een aantal waarmee hij de drukst gesolliciteerde doelman in de Jupiler Pro League is. En da's toch wel opvallend omdat Antwerp FC zich dit jaar wil profileren als één van de beste clubs van het land. 



Ondanks zijn zeven tegendoelpunten, en ook het meeste expected goals tegen van alle doelmannen in de Jupiler Pro League, redt Jean Butez toch nog een knappe 76% van al zijn geïncasseerde doelpogingen. Die hoge reddingsratio houdt een persoonlijke toename in van maar liefst 9% tegenover het vorige seizoen. Dat is erg knap werk van de Fransman, want hij heeft dit seizoen namelijk op gemiddelde basis bijna dubbel zo veel werk te verrichten als vorig jaar.

PEDER HANSEN 

De vaststelling dat Jean Butez dit seizoen opmerkelijk beter presteert dan vorig jaar, wordt dus ook ondersteund door de cijfers. De Fransman geniet het volledige vertrouwen van zijn nieuwe coach Brian Priske, en dat kan een objectieve oorzaak zijn van die positieve evolutie. Butez straalt ook meer vertrouwen uit op het veld, en hij is precies een andere doelman geworden in vergelijking met het voorbije seizoen.



Daarnaast liet Brian Priske ook een compleet nieuwe wind waaien door de volledige technische staff. De Deense coach haalde bijvoorbeeld Anders Nielsen (assistent-coach), Maxime Biset (set-pieces en individuele trainingen) en Stephen Foyston (data-analyst) naar de Bosuil. En met Peder Hansen werd er ook een nieuwe keeperstrainer aangesteld. Hansen levert voorlopig alvast uitstekend werk met Jean Butez, waardoor een nieuwe keeperskwestie dit seizoen tot een minimum beperkt blijft. 

LEES OOK: ///

Is Butez één de beste doelmannen in België momenteel?

Meest recent

Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

17
17
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

11
11
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

10
10
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

28
28
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

20
20
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

37
37
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

54
54
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

58
58
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

128
128
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

462
462
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

23
23
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

194
194
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

232
232
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

172
172
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

434
434
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

252
252
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

149
149
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

683
683
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

151
151
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

53
53
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

181
181

Meer sportnieuws