KVO blijft met tien mee aan kop, Eupen wordt derde

112 stemmen
KVO blijft met tien mee aan kop, Eupen wordt derde

KV Oostende blijft ook na vier speeldagen mee aan de leiding gaan in de Jupiler Pro League. De kustploeg trok met tien man na een thriller een zege over de streep op Seraing en blijft zo in het spoor van Union. In de andere wedstrijd van 18u30 pakte AS Eupen de drie punten tegen STVV. Twee doelpunten op stilstaande fases zorgden ervoor dat de Panda's voorlopig knap derde staan.


SERAING - KV OOSTENDE 2-3
Het was een bijzonder bewogen avond in Seraing, die bol stond van de kaarten. In de eerste helft was de thuisploeg de dominantste, maar ze moesten tot de laatste seconden wachten op de verdiende voorsprong. Maziz krulde een vrije trap heerlijk in de bovenhoek. In een dol begin van de tweede helft keerde Oostende de situatie in vier minuten tijd helemaal om met goals van Gueye en Ambrose.

Het bleef daarna over en weer gaan en rond het uur kwamen beide teams nog eens zeer dicht bij een goal. Eerst trof Jallow de paal, twee minuten later kopte Hendry aan de overkant op de lat. KVO leek zichzelf in moeilijkheden te brengen toen Amade met een tweede geel moest gaan douchen, maar Bätzner zorgde voor de zeer welgekomen 1-3. In de slotfase werd het nog spannend nadat Maziz met zijn tweede voor de aansluitingstreffer had gezorgd, maar Oostende kon de voorsprong vasthouden.

Scoreverloop:
1-0 (45'+4') Maziz, 1-1 (47') Gueye, 1-2 (49') Ambrose, 1-3 (73') Bätzner, 2-3 (83') Maziz
Rode kaart: 67' Amade (2x geel)



AS EUPEN - STVV 2-1
Ook Eupen blijft verrassend bovenaan meedraaien, want het springt naar de derde plaats dankzij een 2-1-zege tegen STVV. De Panda's waren nochtans zeker in de eerste helft niet geweldig, maar kwamen tegen de gang van het spel in toch op voorsprong. De jonge Lambert bekroonde zijn eerste basisplaats door een hoekschop binnen te koppen. Na rust bracht Balongo met een mooie volley de bezoekers verdiend langszij, maar Eupen bleek niet van slag. Een vrije trap belandde via een Truiens hoofd bij Heris en die trapte binnen. Eupen volgt dankzij de zege op één punt van leiders Union en Oostende.

Scoreverloop:
1-0 (21') Lambert, 1-1 (65') Balongo, 2-1 (74') Heris

LEES OOK: STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst
105

Zal KV Oostende bovenaan blijven meedraaien?

Meest recent

'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

3
3
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

122
122
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

4
4
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

51
51
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

87
87
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

217
217
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

52
52
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

29
29
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

567
567
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

211
211
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

352
352
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

632
632
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

242
242
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

389
389
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

380
380
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

50
50
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

38
38
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

114
114
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

137
137
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

117
117
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

153
153
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

556
556
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

405
405
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

94
94

Meer sportnieuws