Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

door
Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

In de zomermercato verraste RSC Anderlecht vriend en vijand door Benito Raman aan te trekken. Er heerste oorspronkelijk heel wat scepsis rond zijn komst, maar ondertussen is de 26-jarige aanvaller zowaar een publiekslieveling geworden in het Lotto Park. Raman laat op het veld steeds meer zijn invloed gelden.


STEEDS BELANGRIJKER

RSC Anderlecht verkeert in een uitstekende flow momenteel. De Belgische recordkampioen won haar voorbije drie wedstrijden tegen Laçi (0-3 en 2-1) en RFC Seraing (3-0). In dat drieluik kon Sporting veel doelpunten scoren en twee keer de nul houden. Die goede resultaten en prestaties zorgen bijgevolg voor een positieve boost bij Vincent Kompany en zijn troepen, maar die veelbelovende flow vraagt uiteraard nog om bevestiging. 

Zondag kan Anderlecht hun goede vorm alvast bestendigen tegen het stugge Cercle Brugge van Yves Vanderhaeghe, dat momenteel één puntje meer telt dan Sporting. Om een goede prestatie en resultaat neer te zetten in het Jan Breydelstadion, rekent Vincent Kompany hard op verschillende sterkhouders zoals de zomeraanwinsten Kristoffer Olsson, Lior Refaelov Sergio Gomez, Joshua Zirkzee en ook Benito Raman. 



Tegen Cercle Brugge zijn de drie punten een must en Anderlecht hoopt op een positief vervolg van hun voorbije competitiewedstrijd tegen RFC Seraing. Toen was Benito Raman één van de drijvende krachten in de 3-0 overwinning tegen de Metallo’s, hoewel de 26-jarige toen niet tot scoren kwam. Raman viel wel op door zijn grote mate van inzet en intensiteit, de specifieke kwaliteiten die Vincent Kompany oorspronkelijk ook verwachtte van Raman.

TOPPRESTATIE

De meerwaarde van Benito Raman valt goed vast te stellen op het veld, maar in de statistieken echter niet zozeer. De voormalige aanvaller van Schalke 04 kon bijvoorbeeld één doelpunt scoren en één assist afleveren in drie competitiewedstrijden, maar in het Lotto Park zal hij allerminst afgerekend worden op zijn doelpuntenproductie. Ondanks een laag aantal doelpunten en assists werpt Raman zich steeds nadrukkelijker op als een echte smaakmaker en publiekslieveling bij Anderlecht.

Op de voorbije speeldag drie was Benito Raman bijvoorbeeld één van de best presterende spelers van de Jupiler Pro League op het offensief gebied. Naast zijn grote diepgang en hoge intensiteit was de 26-jarige zomeraanwinst ook van groot belang in de spelopbouw en in de zone van de waarheid. Raman leverde tegen RFC Seraing bijvoorbeeld twee sleutelpasses aan, een pass die meteen een duidelijke doelkans creëert voor een ploegmaat. In speeldag 3 faciliteerden enkel Charles De Ketelaere (Club Brugge), Smail Prevljak (KAS Eupen) en Geoffry Hairemans (KV Mechelen) meer sleutelpasses dan Raman.



Benito Raman creëerde aldus heel wat dreiging in de match tegen RFC Seraing, waaruit blijkt dat hij op het vlak van kansencreatie zelfs de best presterende Anderlecht-speler was. En sterker nog. Raman leverde vorig weekend 0,86 expected assists aan, een waarde die enkel Mike Trésor (KRC Genk) kon overtreffen. Daarnaast bevond Raman zich ook vaak in een goede scoringspositie – al kon hij weliswaar geen doelpunt maken. Als we de expected goals en expected assists samen optellen van vorig weekend, dan is Raman in dat gecombineerd klassement de runner-up na Michaël Frey, de grote uitblinker van de voorbije speeldag. Raman is dus alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht, en die vorm zal hij op de langere termijn dus moeten bevestigen.

LEES OOK: KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

Is Raman nu al één van de betere spelers in de JPL?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

560
560
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

195
195
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

716
716
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

683
683
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws