Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

door
Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

In de zomermercato verraste RSC Anderlecht vriend en vijand door Benito Raman aan te trekken. Er heerste oorspronkelijk heel wat scepsis rond zijn komst, maar ondertussen is de 26-jarige aanvaller zowaar een publiekslieveling geworden in het Lotto Park. Raman laat op het veld steeds meer zijn invloed gelden.


STEEDS BELANGRIJKER

RSC Anderlecht verkeert in een uitstekende flow momenteel. De Belgische recordkampioen won haar voorbije drie wedstrijden tegen Laçi (0-3 en 2-1) en RFC Seraing (3-0). In dat drieluik kon Sporting veel doelpunten scoren en twee keer de nul houden. Die goede resultaten en prestaties zorgen bijgevolg voor een positieve boost bij Vincent Kompany en zijn troepen, maar die veelbelovende flow vraagt uiteraard nog om bevestiging. 

Zondag kan Anderlecht hun goede vorm alvast bestendigen tegen het stugge Cercle Brugge van Yves Vanderhaeghe, dat momenteel één puntje meer telt dan Sporting. Om een goede prestatie en resultaat neer te zetten in het Jan Breydelstadion, rekent Vincent Kompany hard op verschillende sterkhouders zoals de zomeraanwinsten Kristoffer Olsson, Lior Refaelov Sergio Gomez, Joshua Zirkzee en ook Benito Raman. 



Tegen Cercle Brugge zijn de drie punten een must en Anderlecht hoopt op een positief vervolg van hun voorbije competitiewedstrijd tegen RFC Seraing. Toen was Benito Raman één van de drijvende krachten in de 3-0 overwinning tegen de Metallo’s, hoewel de 26-jarige toen niet tot scoren kwam. Raman viel wel op door zijn grote mate van inzet en intensiteit, de specifieke kwaliteiten die Vincent Kompany oorspronkelijk ook verwachtte van Raman.

TOPPRESTATIE

De meerwaarde van Benito Raman valt goed vast te stellen op het veld, maar in de statistieken echter niet zozeer. De voormalige aanvaller van Schalke 04 kon bijvoorbeeld één doelpunt scoren en één assist afleveren in drie competitiewedstrijden, maar in het Lotto Park zal hij allerminst afgerekend worden op zijn doelpuntenproductie. Ondanks een laag aantal doelpunten en assists werpt Raman zich steeds nadrukkelijker op als een echte smaakmaker en publiekslieveling bij Anderlecht.

Op de voorbije speeldag drie was Benito Raman bijvoorbeeld één van de best presterende spelers van de Jupiler Pro League op het offensief gebied. Naast zijn grote diepgang en hoge intensiteit was de 26-jarige zomeraanwinst ook van groot belang in de spelopbouw en in de zone van de waarheid. Raman leverde tegen RFC Seraing bijvoorbeeld twee sleutelpasses aan, een pass die meteen een duidelijke doelkans creëert voor een ploegmaat. In speeldag 3 faciliteerden enkel Charles De Ketelaere (Club Brugge), Smail Prevljak (KAS Eupen) en Geoffry Hairemans (KV Mechelen) meer sleutelpasses dan Raman.



Benito Raman creëerde aldus heel wat dreiging in de match tegen RFC Seraing, waaruit blijkt dat hij op het vlak van kansencreatie zelfs de best presterende Anderlecht-speler was. En sterker nog. Raman leverde vorig weekend 0,86 expected assists aan, een waarde die enkel Mike Trésor (KRC Genk) kon overtreffen. Daarnaast bevond Raman zich ook vaak in een goede scoringspositie – al kon hij weliswaar geen doelpunt maken. Als we de expected goals en expected assists samen optellen van vorig weekend, dan is Raman in dat gecombineerd klassement de runner-up na Michaël Frey, de grote uitblinker van de voorbije speeldag. Raman is dus alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht, en die vorm zal hij op de langere termijn dus moeten bevestigen.

LEES OOK: 'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

Is Raman nu al één van de betere spelers in de JPL?

Meest recent

Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

6
6
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

89
89
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

19
19
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

27
27
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

29
29
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

285
285
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

83
83
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

512
512
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

378
378
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

58
58
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

67
67
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

721
721
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

506
506
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

112
112
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

317
317
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

28
28
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

91
91
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

35
35
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

266
266
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

227
227
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

107
107
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

77
77
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

534
534
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

154
154
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

109
109

Meer sportnieuws