Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

door
Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

In de zomermercato verraste RSC Anderlecht vriend en vijand door Benito Raman aan te trekken. Er heerste oorspronkelijk heel wat scepsis rond zijn komst, maar ondertussen is de 26-jarige aanvaller zowaar een publiekslieveling geworden in het Lotto Park. Raman laat op het veld steeds meer zijn invloed gelden.


STEEDS BELANGRIJKER

RSC Anderlecht verkeert in een uitstekende flow momenteel. De Belgische recordkampioen won haar voorbije drie wedstrijden tegen Laçi (0-3 en 2-1) en RFC Seraing (3-0). In dat drieluik kon Sporting veel doelpunten scoren en twee keer de nul houden. Die goede resultaten en prestaties zorgen bijgevolg voor een positieve boost bij Vincent Kompany en zijn troepen, maar die veelbelovende flow vraagt uiteraard nog om bevestiging. 

Zondag kan Anderlecht hun goede vorm alvast bestendigen tegen het stugge Cercle Brugge van Yves Vanderhaeghe, dat momenteel één puntje meer telt dan Sporting. Om een goede prestatie en resultaat neer te zetten in het Jan Breydelstadion, rekent Vincent Kompany hard op verschillende sterkhouders zoals de zomeraanwinsten Kristoffer Olsson, Lior Refaelov Sergio Gomez, Joshua Zirkzee en ook Benito Raman. 



Tegen Cercle Brugge zijn de drie punten een must en Anderlecht hoopt op een positief vervolg van hun voorbije competitiewedstrijd tegen RFC Seraing. Toen was Benito Raman één van de drijvende krachten in de 3-0 overwinning tegen de Metallo’s, hoewel de 26-jarige toen niet tot scoren kwam. Raman viel wel op door zijn grote mate van inzet en intensiteit, de specifieke kwaliteiten die Vincent Kompany oorspronkelijk ook verwachtte van Raman.

TOPPRESTATIE

De meerwaarde van Benito Raman valt goed vast te stellen op het veld, maar in de statistieken echter niet zozeer. De voormalige aanvaller van Schalke 04 kon bijvoorbeeld één doelpunt scoren en één assist afleveren in drie competitiewedstrijden, maar in het Lotto Park zal hij allerminst afgerekend worden op zijn doelpuntenproductie. Ondanks een laag aantal doelpunten en assists werpt Raman zich steeds nadrukkelijker op als een echte smaakmaker en publiekslieveling bij Anderlecht.

Op de voorbije speeldag drie was Benito Raman bijvoorbeeld één van de best presterende spelers van de Jupiler Pro League op het offensief gebied. Naast zijn grote diepgang en hoge intensiteit was de 26-jarige zomeraanwinst ook van groot belang in de spelopbouw en in de zone van de waarheid. Raman leverde tegen RFC Seraing bijvoorbeeld twee sleutelpasses aan, een pass die meteen een duidelijke doelkans creëert voor een ploegmaat. In speeldag 3 faciliteerden enkel Charles De Ketelaere (Club Brugge), Smail Prevljak (KAS Eupen) en Geoffry Hairemans (KV Mechelen) meer sleutelpasses dan Raman.



Benito Raman creëerde aldus heel wat dreiging in de match tegen RFC Seraing, waaruit blijkt dat hij op het vlak van kansencreatie zelfs de best presterende Anderlecht-speler was. En sterker nog. Raman leverde vorig weekend 0,86 expected assists aan, een waarde die enkel Mike Trésor (KRC Genk) kon overtreffen. Daarnaast bevond Raman zich ook vaak in een goede scoringspositie – al kon hij weliswaar geen doelpunt maken. Als we de expected goals en expected assists samen optellen van vorig weekend, dan is Raman in dat gecombineerd klassement de runner-up na Michaël Frey, de grote uitblinker van de voorbije speeldag. Raman is dus alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht, en die vorm zal hij op de langere termijn dus moeten bevestigen.

LEES OOK: Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

Is Raman nu al één van de betere spelers in de JPL?

Meest recent

Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

51
51
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

24
24
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

155
155
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

63
63
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

150
150
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

36
36
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

342
342
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

264
264
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

259
259
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

486
486
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

234
234
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

149
149
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

485
485
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

618
618
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

83
83
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

268
268
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

232
232
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

151
151
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

216
216
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

96
96
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

564
564
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

128
128
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

159
159
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

297
297
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

338
338

Meer sportnieuws