Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

door
Raman maakt monsterlijke impact bij Anderlecht

In de zomermercato verraste RSC Anderlecht vriend en vijand door Benito Raman aan te trekken. Er heerste oorspronkelijk heel wat scepsis rond zijn komst, maar ondertussen is de 26-jarige aanvaller zowaar een publiekslieveling geworden in het Lotto Park. Raman laat op het veld steeds meer zijn invloed gelden.


STEEDS BELANGRIJKER

RSC Anderlecht verkeert in een uitstekende flow momenteel. De Belgische recordkampioen won haar voorbije drie wedstrijden tegen Laçi (0-3 en 2-1) en RFC Seraing (3-0). In dat drieluik kon Sporting veel doelpunten scoren en twee keer de nul houden. Die goede resultaten en prestaties zorgen bijgevolg voor een positieve boost bij Vincent Kompany en zijn troepen, maar die veelbelovende flow vraagt uiteraard nog om bevestiging. 

Zondag kan Anderlecht hun goede vorm alvast bestendigen tegen het stugge Cercle Brugge van Yves Vanderhaeghe, dat momenteel één puntje meer telt dan Sporting. Om een goede prestatie en resultaat neer te zetten in het Jan Breydelstadion, rekent Vincent Kompany hard op verschillende sterkhouders zoals de zomeraanwinsten Kristoffer Olsson, Lior Refaelov Sergio Gomez, Joshua Zirkzee en ook Benito Raman. 



Tegen Cercle Brugge zijn de drie punten een must en Anderlecht hoopt op een positief vervolg van hun voorbije competitiewedstrijd tegen RFC Seraing. Toen was Benito Raman één van de drijvende krachten in de 3-0 overwinning tegen de Metallo’s, hoewel de 26-jarige toen niet tot scoren kwam. Raman viel wel op door zijn grote mate van inzet en intensiteit, de specifieke kwaliteiten die Vincent Kompany oorspronkelijk ook verwachtte van Raman.

TOPPRESTATIE

De meerwaarde van Benito Raman valt goed vast te stellen op het veld, maar in de statistieken echter niet zozeer. De voormalige aanvaller van Schalke 04 kon bijvoorbeeld één doelpunt scoren en één assist afleveren in drie competitiewedstrijden, maar in het Lotto Park zal hij allerminst afgerekend worden op zijn doelpuntenproductie. Ondanks een laag aantal doelpunten en assists werpt Raman zich steeds nadrukkelijker op als een echte smaakmaker en publiekslieveling bij Anderlecht.

Op de voorbije speeldag drie was Benito Raman bijvoorbeeld één van de best presterende spelers van de Jupiler Pro League op het offensief gebied. Naast zijn grote diepgang en hoge intensiteit was de 26-jarige zomeraanwinst ook van groot belang in de spelopbouw en in de zone van de waarheid. Raman leverde tegen RFC Seraing bijvoorbeeld twee sleutelpasses aan, een pass die meteen een duidelijke doelkans creëert voor een ploegmaat. In speeldag 3 faciliteerden enkel Charles De Ketelaere (Club Brugge), Smail Prevljak (KAS Eupen) en Geoffry Hairemans (KV Mechelen) meer sleutelpasses dan Raman.



Benito Raman creëerde aldus heel wat dreiging in de match tegen RFC Seraing, waaruit blijkt dat hij op het vlak van kansencreatie zelfs de best presterende Anderlecht-speler was. En sterker nog. Raman leverde vorig weekend 0,86 expected assists aan, een waarde die enkel Mike Trésor (KRC Genk) kon overtreffen. Daarnaast bevond Raman zich ook vaak in een goede scoringspositie – al kon hij weliswaar geen doelpunt maken. Als we de expected goals en expected assists samen optellen van vorig weekend, dan is Raman in dat gecombineerd klassement de runner-up na Michaël Frey, de grote uitblinker van de voorbije speeldag. Raman is dus alomtegenwoordig in het offensieve spelbeeld van Anderlecht, en die vorm zal hij op de langere termijn dus moeten bevestigen.

LEES OOK: 'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Is Raman nu al één van de betere spelers in de JPL?

Meest recent

'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

34
34
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

88
88
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

105
105
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

160
160
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

43
43
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

113
113
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

71
71
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

81
81
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

74
74
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

68
68
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

452
452
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

398
398
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

72
72
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

214
214
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

249
249
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

256
256
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

76
76
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

177
177
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

54
54
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

427
427
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

522
522
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

432
432
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

62
62
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

44
44

Meer sportnieuws