Nainggolan bezorgt Priske al grote kopzorgen

1719
Nainggolan bezorgt Priske al grote kopzorgen

En wij die dachten dat de komst van Björn Engels (ex-Club Brugge) en Michel-Ange Balikwisha (Standard) al straffe toptransfers waren. Vrijdag haalde Antwerp FC niemand minder dan Radja Nainggolan naar de Bosuil, waarmee de komst van de Rode Duivel nu al de grootste stunttransfer is van de huidige zomermercato.


TOP BIJ CAGLIARI 

Nobele Radja. In mei 2019 werd bij (ex-)vrouwlief Claudia Lai borstkanker vastgesteld waarna Radja Nainggolan – nog geen drie maanden na die erg jammerlijke diagnose – een heel opmerkelijke (transfer)beslissing maakte. Hij ruilde het imposante Stadio Giuseppe Meazza van Internazionale namelijk in voor de de charmante Sardegna Arena van Cagliari. Van Noord-Italië naar Sicilië: een cultuurschok in Italië, maar zeker ook op voetballend gebied. Maar de familieman Nainggolan deed het met liefde. Voor Claudia. 

De voormalige Rode Duivel zette op sportief vlak een grote stap terug, maar dat deed hij vooral om zijn vrouw zo goed mogelijk te kunnen bijstaan met het verslaan van die verschrikkelijke ziekte. Claudia keerde daarmee terug naar haar roots, maar ook Radja Nainggolan retourneerde naar de club waar het allemaal begon voor hem. Daarnaast was de middenvelder ook uit de gratie geraakt van toenmalig Inter-coach Antonio Conte, die met Marcelo Brozovic, Stefano Sensi, Nicolo Barella, Christian Eriksen, Roberto Gagliardini en Arturo Vidal genoeg opties voorhanden had. 



Zowel voor Claudia Lai als Radja Nainggolan bleek het uiteindelijk een wijze en vruchtbare beslissing om volledig tot zichzelf te komen in de hoofdstad van Sardinië. Vooreerst kondigde Claudia op social media zelf aan dat ze volledig genezen werd verklaard van kanker, dankzij een operatie en chemotherapie, maar zonder twijfel ook door de grote liefde van haar naasten en toenmalig manlief Nainggolan. Maar ook Il Ninja vond bij de Rossoblu zijn tweede adem en bewees in zijn vertrouwde heimat dat hij nog steeds één van de beste aanvallende middenvelders was van de Serie A. 

GEEN MEELOPER IN ITALIË

In zijn eerste (huur)seizoen bij Cagliari floreerde Radja Nainggolan terug op het sportief vlak. Hij deed dat toen vanuit de positie van aanvallende middenvelder, terwijl wij hem in België eerder kennen als een dynamische en centrale middenvelder. In het betreffende seizoen 2019-2020 prijkte Nainggolan in de top tien van zowat alle relevante data-lijstjes onder alle concullega's van de Serie A. Dat was een erg knappe prestatie van de middenvelder en daarmee bewees hij het grote ongelijk aan van Internazionale en Antonio Conte.



Vorig seizoen liep het dan weer wat minder voor Radja Nainggolan en Cagliari, de club waar hij voor de tweede keer op huurbasis werd gestald door Internazionale, maar toch kon hij opnieuw zijn stempel drukken in Sardinië. Coach Eusebio De Francesco (ondertussen ontslagen) trok de Belg een rijtje achteruit naar het centrale middenveld, waardoor zijn impact op het offensieve spelbeeld logischerwijze afnam. Desondanks was Nainggolan op het gebied van offensieve regelmaat de zesde beste centrale middenvelder in de Serie A. Daarnaast waren er onder zijn positionele collega's slechts vier spelers die meer passes verstuurden naar het strafschopgebied van de tegenstander.

HOGE VERWACHTINGEN 

“Hij is toch een sterke persoonlijkheid, die weinig gekwetst is bovendien, en die toch zeer veel voetbalkwaliteiten heeft”, lichtte Paul Gheysens de stunttransfer toe van Radja Nainggolan naar Antwerp FC in Het Laatste Nieuws. Om de 33-jarige Nainggolan naar de Bosuil te halen, had de voorzitter een tweejarig contract over ter waarde van twee miljoen euro per jaar. En bijgevolg zullen de verwachtingen rond Il Ninja erg hoog komen te liggen. Gheysens verklaarde alvast dat Brian Priske graag aan de slag gaat met Nainggolan, maar 't is nog maar de vraag hoe de Deense coach zijn nieuwste speler zal inpassen in zijn ploeg.

De centrale posities op het middenveld zijn dit seizoen namelijk erg duur, en ook voor de rol van offensieve middenvelder zal Radja Nainggolan moeten afrekenen met stevige concurrentie. We lopen even het indrukwekkende lijstje af met spelers die een centrale rol kunnen vervullen bij Antwerp FC: Birger Verstraete, Alhassan Yusuf, Frank Boya, Pieter Gerkens, Alexis De Sart, Louis Verstraete, Faris Haroun, Koji Miyoshi en Sander Coopman. Hoewel Nainggolan uiteraard aangetrokken werd om wekelijks te kunnen spelen, zal hij dus toch serieus uit de verf mogen komen.



Maar indien Radja Nainggolan straks zijn gewoonlijk niveau kan halen van in de voorbije jaren in de Serie A, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat hij straks een prominente rol zal vervullen bij Antwerp FC. Zijn pure voetballende en fysieke kwaliteiten staan namelijk helemaal buiten kijf, en ook qua persoonlijkheid en mentaliteit zal Nainggolan erg goed passen bij het stamnummer één. Anderzijds zal de kritiek onvermijdelijk op de loer liggen wanneer Nainggolan zijn verwachte meerwaarde niet zou brengen op de Bosuil. In elk geval zal Brian Priske op wekelijkse basis meerdere centrale middenvelders moeten teleurstellen, gelet op de grote weelde onder de centrale middenvelders. Want indien fit, dan is Nainggolan uiteraard een zekerheidje bij The Great Old.

LEES OOK: Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Wordt Nainggolan een absolute toptransfer?

Meest recent

Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

4
4
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

153
153
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

29
29
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

38
38
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

52
52
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

81
81
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

37
37
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

117
117
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

188
188
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

209
209
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

200
200
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

145
145
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

945
945
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

233
233
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

147
147
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

458
458
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

228
228
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

158
158
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

404
404
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

734
734
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

30
30
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

113
113
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

226
226
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

166
166
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

843
843

Meer sportnieuws