Nainggolan bezorgt Priske al grote kopzorgen

1719 stemmen
Nainggolan bezorgt Priske al grote kopzorgen

En wij die dachten dat de komst van Björn Engels (ex-Club Brugge) en Michel-Ange Balikwisha (Standard) al straffe toptransfers waren. Vrijdag haalde Antwerp FC niemand minder dan Radja Nainggolan naar de Bosuil, waarmee de komst van de Rode Duivel nu al de grootste stunttransfer is van de huidige zomermercato.


TOP BIJ CAGLIARI 

Nobele Radja. In mei 2019 werd bij (ex-)vrouwlief Claudia Lai borstkanker vastgesteld waarna Radja Nainggolan – nog geen drie maanden na die erg jammerlijke diagnose – een heel opmerkelijke (transfer)beslissing maakte. Hij ruilde het imposante Stadio Giuseppe Meazza van Internazionale namelijk in voor de de charmante Sardegna Arena van Cagliari. Van Noord-Italië naar Sicilië: een cultuurschok in Italië, maar zeker ook op voetballend gebied. Maar de familieman Nainggolan deed het met liefde. Voor Claudia. 

De voormalige Rode Duivel zette op sportief vlak een grote stap terug, maar dat deed hij vooral om zijn vrouw zo goed mogelijk te kunnen bijstaan met het verslaan van die verschrikkelijke ziekte. Claudia keerde daarmee terug naar haar roots, maar ook Radja Nainggolan retourneerde naar de club waar het allemaal begon voor hem. Daarnaast was de middenvelder ook uit de gratie geraakt van toenmalig Inter-coach Antonio Conte, die met Marcelo Brozovic, Stefano Sensi, Nicolo Barella, Christian Eriksen, Roberto Gagliardini en Arturo Vidal genoeg opties voorhanden had. 



Zowel voor Claudia Lai als Radja Nainggolan bleek het uiteindelijk een wijze en vruchtbare beslissing om volledig tot zichzelf te komen in de hoofdstad van Sardinië. Vooreerst kondigde Claudia op social media zelf aan dat ze volledig genezen werd verklaard van kanker, dankzij een operatie en chemotherapie, maar zonder twijfel ook door de grote liefde van haar naasten en toenmalig manlief Nainggolan. Maar ook Il Ninja vond bij de Rossoblu zijn tweede adem en bewees in zijn vertrouwde heimat dat hij nog steeds één van de beste aanvallende middenvelders was van de Serie A. 

GEEN MEELOPER IN ITALIË

In zijn eerste (huur)seizoen bij Cagliari floreerde Radja Nainggolan terug op het sportief vlak. Hij deed dat toen vanuit de positie van aanvallende middenvelder, terwijl wij hem in België eerder kennen als een dynamische en centrale middenvelder. In het betreffende seizoen 2019-2020 prijkte Nainggolan in de top tien van zowat alle relevante data-lijstjes onder alle concullega's van de Serie A. Dat was een erg knappe prestatie van de middenvelder en daarmee bewees hij het grote ongelijk aan van Internazionale en Antonio Conte.



Vorig seizoen liep het dan weer wat minder voor Radja Nainggolan en Cagliari, de club waar hij voor de tweede keer op huurbasis werd gestald door Internazionale, maar toch kon hij opnieuw zijn stempel drukken in Sardinië. Coach Eusebio De Francesco (ondertussen ontslagen) trok de Belg een rijtje achteruit naar het centrale middenveld, waardoor zijn impact op het offensieve spelbeeld logischerwijze afnam. Desondanks was Nainggolan op het gebied van offensieve regelmaat de zesde beste centrale middenvelder in de Serie A. Daarnaast waren er onder zijn positionele collega's slechts vier spelers die meer passes verstuurden naar het strafschopgebied van de tegenstander.

HOGE VERWACHTINGEN 

“Hij is toch een sterke persoonlijkheid, die weinig gekwetst is bovendien, en die toch zeer veel voetbalkwaliteiten heeft”, lichtte Paul Gheysens de stunttransfer toe van Radja Nainggolan naar Antwerp FC in Het Laatste Nieuws. Om de 33-jarige Nainggolan naar de Bosuil te halen, had de voorzitter een tweejarig contract over ter waarde van twee miljoen euro per jaar. En bijgevolg zullen de verwachtingen rond Il Ninja erg hoog komen te liggen. Gheysens verklaarde alvast dat Brian Priske graag aan de slag gaat met Nainggolan, maar 't is nog maar de vraag hoe de Deense coach zijn nieuwste speler zal inpassen in zijn ploeg.

De centrale posities op het middenveld zijn dit seizoen namelijk erg duur, en ook voor de rol van offensieve middenvelder zal Radja Nainggolan moeten afrekenen met stevige concurrentie. We lopen even het indrukwekkende lijstje af met spelers die een centrale rol kunnen vervullen bij Antwerp FC: Birger Verstraete, Alhassan Yusuf, Frank Boya, Pieter Gerkens, Alexis De Sart, Louis Verstraete, Faris Haroun, Koji Miyoshi en Sander Coopman. Hoewel Nainggolan uiteraard aangetrokken werd om wekelijks te kunnen spelen, zal hij dus toch serieus uit de verf mogen komen.



Maar indien Radja Nainggolan straks zijn gewoonlijk niveau kan halen van in de voorbije jaren in de Serie A, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat hij straks een prominente rol zal vervullen bij Antwerp FC. Zijn pure voetballende en fysieke kwaliteiten staan namelijk helemaal buiten kijf, en ook qua persoonlijkheid en mentaliteit zal Nainggolan erg goed passen bij het stamnummer één. Anderzijds zal de kritiek onvermijdelijk op de loer liggen wanneer Nainggolan zijn verwachte meerwaarde niet zou brengen op de Bosuil. In elk geval zal Brian Priske op wekelijkse basis meerdere centrale middenvelders moeten teleurstellen, gelet op de grote weelde onder de centrale middenvelders. Want indien fit, dan is Nainggolan uiteraard een zekerheidje bij The Great Old.

LEES OOK: Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
202

Wordt Nainggolan een absolute toptransfer?

Meest recent

STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

5
5
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

27
27
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

60
60
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

89
89
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

217
217
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

662
662
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

117
117
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

606
606
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

179
179
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

519
519
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

172
172
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

57
57
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

167
167
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

145
145
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

685
685
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

539
539
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

205
205
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

71
71
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

37
37
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

47
47
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

172
172
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

600
600
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

227
227
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

106
106
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

202
202

Meer sportnieuws