Nainggolan bezorgt Priske al grote kopzorgen

1719
Nainggolan bezorgt Priske al grote kopzorgen

En wij die dachten dat de komst van Björn Engels (ex-Club Brugge) en Michel-Ange Balikwisha (Standard) al straffe toptransfers waren. Vrijdag haalde Antwerp FC niemand minder dan Radja Nainggolan naar de Bosuil, waarmee de komst van de Rode Duivel nu al de grootste stunttransfer is van de huidige zomermercato.


TOP BIJ CAGLIARI 

Nobele Radja. In mei 2019 werd bij (ex-)vrouwlief Claudia Lai borstkanker vastgesteld waarna Radja Nainggolan – nog geen drie maanden na die erg jammerlijke diagnose – een heel opmerkelijke (transfer)beslissing maakte. Hij ruilde het imposante Stadio Giuseppe Meazza van Internazionale namelijk in voor de de charmante Sardegna Arena van Cagliari. Van Noord-Italië naar Sicilië: een cultuurschok in Italië, maar zeker ook op voetballend gebied. Maar de familieman Nainggolan deed het met liefde. Voor Claudia. 

De voormalige Rode Duivel zette op sportief vlak een grote stap terug, maar dat deed hij vooral om zijn vrouw zo goed mogelijk te kunnen bijstaan met het verslaan van die verschrikkelijke ziekte. Claudia keerde daarmee terug naar haar roots, maar ook Radja Nainggolan retourneerde naar de club waar het allemaal begon voor hem. Daarnaast was de middenvelder ook uit de gratie geraakt van toenmalig Inter-coach Antonio Conte, die met Marcelo Brozovic, Stefano Sensi, Nicolo Barella, Christian Eriksen, Roberto Gagliardini en Arturo Vidal genoeg opties voorhanden had. 



Zowel voor Claudia Lai als Radja Nainggolan bleek het uiteindelijk een wijze en vruchtbare beslissing om volledig tot zichzelf te komen in de hoofdstad van Sardinië. Vooreerst kondigde Claudia op social media zelf aan dat ze volledig genezen werd verklaard van kanker, dankzij een operatie en chemotherapie, maar zonder twijfel ook door de grote liefde van haar naasten en toenmalig manlief Nainggolan. Maar ook Il Ninja vond bij de Rossoblu zijn tweede adem en bewees in zijn vertrouwde heimat dat hij nog steeds één van de beste aanvallende middenvelders was van de Serie A. 

GEEN MEELOPER IN ITALIË

In zijn eerste (huur)seizoen bij Cagliari floreerde Radja Nainggolan terug op het sportief vlak. Hij deed dat toen vanuit de positie van aanvallende middenvelder, terwijl wij hem in België eerder kennen als een dynamische en centrale middenvelder. In het betreffende seizoen 2019-2020 prijkte Nainggolan in de top tien van zowat alle relevante data-lijstjes onder alle concullega's van de Serie A. Dat was een erg knappe prestatie van de middenvelder en daarmee bewees hij het grote ongelijk aan van Internazionale en Antonio Conte.



Vorig seizoen liep het dan weer wat minder voor Radja Nainggolan en Cagliari, de club waar hij voor de tweede keer op huurbasis werd gestald door Internazionale, maar toch kon hij opnieuw zijn stempel drukken in Sardinië. Coach Eusebio De Francesco (ondertussen ontslagen) trok de Belg een rijtje achteruit naar het centrale middenveld, waardoor zijn impact op het offensieve spelbeeld logischerwijze afnam. Desondanks was Nainggolan op het gebied van offensieve regelmaat de zesde beste centrale middenvelder in de Serie A. Daarnaast waren er onder zijn positionele collega's slechts vier spelers die meer passes verstuurden naar het strafschopgebied van de tegenstander.

HOGE VERWACHTINGEN 

“Hij is toch een sterke persoonlijkheid, die weinig gekwetst is bovendien, en die toch zeer veel voetbalkwaliteiten heeft”, lichtte Paul Gheysens de stunttransfer toe van Radja Nainggolan naar Antwerp FC in Het Laatste Nieuws. Om de 33-jarige Nainggolan naar de Bosuil te halen, had de voorzitter een tweejarig contract over ter waarde van twee miljoen euro per jaar. En bijgevolg zullen de verwachtingen rond Il Ninja erg hoog komen te liggen. Gheysens verklaarde alvast dat Brian Priske graag aan de slag gaat met Nainggolan, maar 't is nog maar de vraag hoe de Deense coach zijn nieuwste speler zal inpassen in zijn ploeg.

De centrale posities op het middenveld zijn dit seizoen namelijk erg duur, en ook voor de rol van offensieve middenvelder zal Radja Nainggolan moeten afrekenen met stevige concurrentie. We lopen even het indrukwekkende lijstje af met spelers die een centrale rol kunnen vervullen bij Antwerp FC: Birger Verstraete, Alhassan Yusuf, Frank Boya, Pieter Gerkens, Alexis De Sart, Louis Verstraete, Faris Haroun, Koji Miyoshi en Sander Coopman. Hoewel Nainggolan uiteraard aangetrokken werd om wekelijks te kunnen spelen, zal hij dus toch serieus uit de verf mogen komen.



Maar indien Radja Nainggolan straks zijn gewoonlijk niveau kan halen van in de voorbije jaren in de Serie A, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat hij straks een prominente rol zal vervullen bij Antwerp FC. Zijn pure voetballende en fysieke kwaliteiten staan namelijk helemaal buiten kijf, en ook qua persoonlijkheid en mentaliteit zal Nainggolan erg goed passen bij het stamnummer één. Anderzijds zal de kritiek onvermijdelijk op de loer liggen wanneer Nainggolan zijn verwachte meerwaarde niet zou brengen op de Bosuil. In elk geval zal Brian Priske op wekelijkse basis meerdere centrale middenvelders moeten teleurstellen, gelet op de grote weelde onder de centrale middenvelders. Want indien fit, dan is Nainggolan uiteraard een zekerheidje bij The Great Old.

LEES OOK: Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Wordt Nainggolan een absolute toptransfer?

Meest recent

Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

21
21
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

41
41
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

109
109
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

42
42
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

86
86
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

324
324
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

89
89
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

157
157
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

421
421
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

84
84
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

438
438
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

42
42
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

68
68
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

147
147
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

189
189
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

98
98
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

104
104
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

150
150
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

364
364
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

509
509
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

53
53
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

106
106
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

308
308

Meer sportnieuws