In een poging nieuwe stappen te zetten, zowel in eigen land als bij de terugkeer op het Europese toneel, ging Anderlecht de voorbije weken al naarstig aan de slag. Een aantal zomeraanwinsten hebben intussen zelfs reeds een vaste basisplaats beet, zoals Wesley Hoedt, Sergio Gomez en Benito Raman.
Hetzelfde geldt voor Kristoffer Olsson, voor wie Paars-Wit maar liefst vier miljoen neertelde om de nieuwe patron op het middenveld te worden. Nadat hij tegen Seraing voor het eerst de 90 minuten rondmaakte, verscheen de 26-jarige Zweed tegen KF Laçi voor de derde keer op een week tijd aan de aftrap. Fysiek lijkt er dus nog maar weinig werk aan de winkel, al besluit Vincent Kompany hem na de rust wel in de kleedkamer te laten.
Wellicht had dat echter meer te maken met het feit dat Olsson, net als in Albanië, een gele kaart onder de neus kreeg geschoven. De 29-voudig international zit daardoor nu al aan twee stuks in evenveel wedstrijden in de voorronde van de Conference League. Mocht hij in het tweeluik tegen Vitesse opnieuw tegen de lamp lopen, wenkt dus al een schorsing. Na drie gele kaarten moet men Europees immers op de strafbank plaatsnemen.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
Arne Decraene