Lang hervalt na relletje met Clement

door
Lang hervalt na relletje met Clement

Vorig weekend werd Noa Lang door Philippe Clement na 82 minuten naar de kant gehaald in de wedstrijd tegen Cercle Brugge. De Nederlandse aanvaller was allerminst opgezet met die vroegtijdige wissel en daarom liet hij zijn groot ongenoegen blijken. Lang is daarmee niet aan zijn proefstuk toe, in Nederland kreeg hij om dezelfde reden ook al eens de wind van voren.


DEAL WITH IT

Hoewel Club Brugge dit seizoen erg stroef uit de starblokken komt, blijft Noa Lang nog steeds onverstoord zijn grote klasse demonstreren. De 22-jarige Nederlander kon in de nieuwe editie van de Jupiler Pro League weliswaar nog geen enkel doelpunt scoren, maar met twee geleverde assists wordt Lang enkel door Mike Trésor afgetroefd in de huidige ranglijst der assists. In een moeilijk draaiend Brugs geheel is Lang één van de weinige lichtpuntjes en daarmee bevestigt hij voorlopig zijn uitstekend debuutseizoen van vorig jaar.

Maar Noa Lang is ook geen speler die de ganse ploeg helemaal op z'n eentje kan dragen. In een goed en vlot lopend collectief, iets wat momenteel nog het geval niet is bij Club Brugge, komt zijn onvoorspelbaarheid en puur talent veel beter tot uiting. Noa Lang is ook een echte publieksspeler, die een adrenalinerush krijgt bij een luid applaus of striemend fluitconcert. Lang is emotie op voetbalnoppen, vaak tot vervelens toe en grote ergernis bij de neutrale toeschouwer. Haantjesgedrag tegenover zijn tegenstander of jammeren bij de ref. Lang geeft vaak blijk van een bepaalde arrogantie, al dan niet gewild.



“Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Noa Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Lang loog dus niet in zijn interview met van der Meijde. 't Is gewoon hoe hij is. Take it or leave it.

RECIDIVIST

Op het veld blijft Noa Lang het verschil maken met zijn vele dribbels, versnellingen en dreigende acties. Hij is een speler die zich enkel ten volle kan uitleven op het voetbalveld, wat ook de reden was waarom hij in november vorig jaar vertrok bij Ajax. Bij Club Brugge vond hij het spelplezier helemaal terug en daarom wil Lang ook zoveel mogelijk speelminuten maken. En daar hoort een vroegtijdige vervanging zoals tegen Cercle Brugge vorig weekend niet bij.

Philippe Clement haalde Noa Lang na 82 minuten naar de kant en daar was de Nederlander duidelijk niet mee opgezet. Lang liet zijn groot ongenoegen blijken en hij verliet het veld met een opvallend wegwerpgebaar. Op de koop toe kwam Cercle Brugge na de vervanging van Lang langszij via Waldo Rubio. “Ik heb het wegwerpgebaar niet gezien”, gaf Clement duiding. “ Hij is gewoon iemand die heel graag voetbalt. Morgen zullen we daar wel over praten. Hij had al veel gegeven en ik wilde een frisse speler brengen.”



De emoties van Noa Lang zal je altijd aan zijn uitstraling zien. En met die onvrede na zijn wissel tegen Cercle Brugge is de 22-jarige niet aan zijn proefstuk toe. De vermaarde voetbalanalist noemde Lang twee seizoenen geleden “een snotaap” nadat hij op huurbasis bij FC Twente vroegtijdig vervangen werd tegen Vitesse. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het in Veronica Inside. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten.

LEES OOK: Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Hebt u begrip voor de actie van Lang?

Meest recent

Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

1
1
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

15
15
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

26
26
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

150
150
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

78
78
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

124
124
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

38
38
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

57
57
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

309
309
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

139
139
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

639
639
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

139
139
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

79
79
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

205
205
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

87
87
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

404
404
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

241
241
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

70
70
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

236
236
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

61
61
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

188
188
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

131
131
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

497
497
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

613
613

Meer sportnieuws