Lang hervalt na relletje met Clement

3060 stemmen
Lang hervalt na relletje met Clement

Vorig weekend werd Noa Lang door Philippe Clement na 82 minuten naar de kant gehaald in de wedstrijd tegen Cercle Brugge. De Nederlandse aanvaller was allerminst opgezet met die vroegtijdige wissel en daarom liet hij zijn groot ongenoegen blijken. Lang is daarmee niet aan zijn proefstuk toe, in Nederland kreeg hij om dezelfde reden ook al eens de wind van voren.


DEAL WITH IT

Hoewel Club Brugge dit seizoen erg stroef uit de starblokken komt, blijft Noa Lang nog steeds onverstoord zijn grote klasse demonstreren. De 22-jarige Nederlander kon in de nieuwe editie van de Jupiler Pro League weliswaar nog geen enkel doelpunt scoren, maar met twee geleverde assists wordt Lang enkel door Mike Trésor afgetroefd in de huidige ranglijst der assists. In een moeilijk draaiend Brugs geheel is Lang één van de weinige lichtpuntjes en daarmee bevestigt hij voorlopig zijn uitstekend debuutseizoen van vorig jaar.

Maar Noa Lang is ook geen speler die de ganse ploeg helemaal op z'n eentje kan dragen. In een goed en vlot lopend collectief, iets wat momenteel nog het geval niet is bij Club Brugge, komt zijn onvoorspelbaarheid en puur talent veel beter tot uiting. Noa Lang is ook een echte publieksspeler, die een adrenalinerush krijgt bij een luid applaus of striemend fluitconcert. Lang is emotie op voetbalnoppen, vaak tot vervelens toe en grote ergernis bij de neutrale toeschouwer. Haantjesgedrag tegenover zijn tegenstander of jammeren bij de ref. Lang geeft vaak blijk van een bepaalde arrogantie, al dan niet gewild.



“Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Noa Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Lang loog dus niet in zijn interview met van der Meijde. 't Is gewoon hoe hij is. Take it or leave it.

RECIDIVIST

Op het veld blijft Noa Lang het verschil maken met zijn vele dribbels, versnellingen en dreigende acties. Hij is een speler die zich enkel ten volle kan uitleven op het voetbalveld, wat ook de reden was waarom hij in november vorig jaar vertrok bij Ajax. Bij Club Brugge vond hij het spelplezier helemaal terug en daarom wil Lang ook zoveel mogelijk speelminuten maken. En daar hoort een vroegtijdige vervanging zoals tegen Cercle Brugge vorig weekend niet bij.

Philippe Clement haalde Noa Lang na 82 minuten naar de kant en daar was de Nederlander duidelijk niet mee opgezet. Lang liet zijn groot ongenoegen blijken en hij verliet het veld met een opvallend wegwerpgebaar. Op de koop toe kwam Cercle Brugge na de vervanging van Lang langszij via Waldo Rubio. “Ik heb het wegwerpgebaar niet gezien”, gaf Clement duiding. “ Hij is gewoon iemand die heel graag voetbalt. Morgen zullen we daar wel over praten. Hij had al veel gegeven en ik wilde een frisse speler brengen.”



De emoties van Noa Lang zal je altijd aan zijn uitstraling zien. En met die onvrede na zijn wissel tegen Cercle Brugge is de 22-jarige niet aan zijn proefstuk toe. De vermaarde voetbalanalist noemde Lang twee seizoenen geleden “een snotaap” nadat hij op huurbasis bij FC Twente vroegtijdig vervangen werd tegen Vitesse. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het in Veronica Inside. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

Hebt u begrip voor de actie van Lang?

Meest recent

'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

13
13
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

24
24
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

108
108
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

344
344
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

202
202
Meunier heeft knaltransfer beet en mikt op allerhoogste

Thomas Meunier leek aanvankelijk op weg naar Valencia. Nadat zijn contract bij Lille afliep werd de ...

51
51
Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

30
30
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

105
105
Charleroi slaat toe en strikt middenvelder

Sporting Charleroi heeft zopas zijn volgende nieuwe speler aangekondigd. De Zebra's hebben een ...

15
15
Scholes velt oordeel over transfer Tielemans naar Man Utd

Youri Tielemans heeft zijn transfer naar Manchester United afgerond. De Engelsen betaalden 41 ...

237
237
'Anderlecht vindt akkoord met Bundesliga-club'

RSC Anderlecht incasseerde al 45 miljoen euro deze mercato en daar komt wellicht wel nog wat bij. De ...

819
819
Neemt Club Brugge risico met Sommer? Boeckx verrast

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren verwend met de komst van doelmannen die in hun ...

501
501
Allegri over Lukaku en De Bruyne: "Buitengewone voetballer"

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne genieten van hun vakantie. De twee kenden een zeer moeilijk jaar ...

104
104
Club Brugge zwiert met miljoenen: derde zomeraanwinst binnen

Club Brugge blijft zich roeren op de transfermarkt. In navolging van Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ...

306
306
Drastische verandering in JPL: WK-regel wordt overgenomen

Tijdens het WK 2026 werden heel wat nieuwe regels en andere nieuwigheden gelanceerd. Een deel ...

452
452
'Toekomst drie WK-Duivels: Club vraagt riante transfersom'

Club Brugge was tijdens het voorbije WK mede-hofleverancier van de Belgische selectie. Zo leverde de ...

872
872
'Genk speelt hoog spel: recorddeal van tafel geveegd'

KRC Genk heeft met Jess Thorup een nieuwe hoofdtrainer beet. Het valt evenwel te betwijfelen of de ...

795
795
'Sibierski met rug tegen muur: twee topaanwinsten onderweg'

Het aftellen is begonnen bij RSC Anderlecht. Volgende week donderdag begint het nieuwe seizoen van ...

1149
1149
Club Brugge gelooft eigen oren niet over Tzolis-transfer

De transfer van Christos Tzolis leek plots in een stroomversnelling te zitten. In Engeland wordt ...

810
810
'Genk druk in de weer: transfergevecht met Brighton'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

357
357
Overname Antwerp: ultieme ontknoping eindelijk in zicht

De toekomst van Antwerp FC bedaarde de afgelopen weken de gemoederen. Maar nu lijkt dan toch een ...

434
434
Fransen niet te spreken na eliminatie: arbitrage onder vuur

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste land geplaatste voor de finale van het WK 2026. Zo rekende ...

334
334
Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

100
100
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

184
184

Meer sportnieuws