Lang hervalt na relletje met Clement

3060
Lang hervalt na relletje met Clement

Vorig weekend werd Noa Lang door Philippe Clement na 82 minuten naar de kant gehaald in de wedstrijd tegen Cercle Brugge. De Nederlandse aanvaller was allerminst opgezet met die vroegtijdige wissel en daarom liet hij zijn groot ongenoegen blijken. Lang is daarmee niet aan zijn proefstuk toe, in Nederland kreeg hij om dezelfde reden ook al eens de wind van voren.


DEAL WITH IT

Hoewel Club Brugge dit seizoen erg stroef uit de starblokken komt, blijft Noa Lang nog steeds onverstoord zijn grote klasse demonstreren. De 22-jarige Nederlander kon in de nieuwe editie van de Jupiler Pro League weliswaar nog geen enkel doelpunt scoren, maar met twee geleverde assists wordt Lang enkel door Mike Trésor afgetroefd in de huidige ranglijst der assists. In een moeilijk draaiend Brugs geheel is Lang één van de weinige lichtpuntjes en daarmee bevestigt hij voorlopig zijn uitstekend debuutseizoen van vorig jaar.

Maar Noa Lang is ook geen speler die de ganse ploeg helemaal op z'n eentje kan dragen. In een goed en vlot lopend collectief, iets wat momenteel nog het geval niet is bij Club Brugge, komt zijn onvoorspelbaarheid en puur talent veel beter tot uiting. Noa Lang is ook een echte publieksspeler, die een adrenalinerush krijgt bij een luid applaus of striemend fluitconcert. Lang is emotie op voetbalnoppen, vaak tot vervelens toe en grote ergernis bij de neutrale toeschouwer. Haantjesgedrag tegenover zijn tegenstander of jammeren bij de ref. Lang geeft vaak blijk van een bepaalde arrogantie, al dan niet gewild.



“Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Noa Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Lang loog dus niet in zijn interview met van der Meijde. 't Is gewoon hoe hij is. Take it or leave it.

RECIDIVIST

Op het veld blijft Noa Lang het verschil maken met zijn vele dribbels, versnellingen en dreigende acties. Hij is een speler die zich enkel ten volle kan uitleven op het voetbalveld, wat ook de reden was waarom hij in november vorig jaar vertrok bij Ajax. Bij Club Brugge vond hij het spelplezier helemaal terug en daarom wil Lang ook zoveel mogelijk speelminuten maken. En daar hoort een vroegtijdige vervanging zoals tegen Cercle Brugge vorig weekend niet bij.

Philippe Clement haalde Noa Lang na 82 minuten naar de kant en daar was de Nederlander duidelijk niet mee opgezet. Lang liet zijn groot ongenoegen blijken en hij verliet het veld met een opvallend wegwerpgebaar. Op de koop toe kwam Cercle Brugge na de vervanging van Lang langszij via Waldo Rubio. “Ik heb het wegwerpgebaar niet gezien”, gaf Clement duiding. “ Hij is gewoon iemand die heel graag voetbalt. Morgen zullen we daar wel over praten. Hij had al veel gegeven en ik wilde een frisse speler brengen.”



De emoties van Noa Lang zal je altijd aan zijn uitstraling zien. En met die onvrede na zijn wissel tegen Cercle Brugge is de 22-jarige niet aan zijn proefstuk toe. De vermaarde voetbalanalist noemde Lang twee seizoenen geleden “een snotaap” nadat hij op huurbasis bij FC Twente vroegtijdig vervangen werd tegen Vitesse. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het in Veronica Inside. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten.

LEES OOK: 'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Hebt u begrip voor de actie van Lang?

Meest recent

'Bayern grijpt rigoureus in na Real Madrid-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

8
8
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

36
36
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

383
383
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

284
284
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

216
216
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

32
32
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

291
291
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

230
230
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

167
167
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

106
106
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

620
620
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

92
92
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

125
125
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

60
60
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

384
384
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

291
291
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

364
364
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

738
738
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

231
231
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

130
130
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

411
411
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

248
248
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

236
236
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

101
101
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

176
176

Meer sportnieuws