Lang hervalt na relletje met Clement

3060
Lang hervalt na relletje met Clement

Vorig weekend werd Noa Lang door Philippe Clement na 82 minuten naar de kant gehaald in de wedstrijd tegen Cercle Brugge. De Nederlandse aanvaller was allerminst opgezet met die vroegtijdige wissel en daarom liet hij zijn groot ongenoegen blijken. Lang is daarmee niet aan zijn proefstuk toe, in Nederland kreeg hij om dezelfde reden ook al eens de wind van voren.


DEAL WITH IT

Hoewel Club Brugge dit seizoen erg stroef uit de starblokken komt, blijft Noa Lang nog steeds onverstoord zijn grote klasse demonstreren. De 22-jarige Nederlander kon in de nieuwe editie van de Jupiler Pro League weliswaar nog geen enkel doelpunt scoren, maar met twee geleverde assists wordt Lang enkel door Mike Trésor afgetroefd in de huidige ranglijst der assists. In een moeilijk draaiend Brugs geheel is Lang één van de weinige lichtpuntjes en daarmee bevestigt hij voorlopig zijn uitstekend debuutseizoen van vorig jaar.

Maar Noa Lang is ook geen speler die de ganse ploeg helemaal op z'n eentje kan dragen. In een goed en vlot lopend collectief, iets wat momenteel nog het geval niet is bij Club Brugge, komt zijn onvoorspelbaarheid en puur talent veel beter tot uiting. Noa Lang is ook een echte publieksspeler, die een adrenalinerush krijgt bij een luid applaus of striemend fluitconcert. Lang is emotie op voetbalnoppen, vaak tot vervelens toe en grote ergernis bij de neutrale toeschouwer. Haantjesgedrag tegenover zijn tegenstander of jammeren bij de ref. Lang geeft vaak blijk van een bepaalde arrogantie, al dan niet gewild.



“Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Noa Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Lang loog dus niet in zijn interview met van der Meijde. 't Is gewoon hoe hij is. Take it or leave it.

RECIDIVIST

Op het veld blijft Noa Lang het verschil maken met zijn vele dribbels, versnellingen en dreigende acties. Hij is een speler die zich enkel ten volle kan uitleven op het voetbalveld, wat ook de reden was waarom hij in november vorig jaar vertrok bij Ajax. Bij Club Brugge vond hij het spelplezier helemaal terug en daarom wil Lang ook zoveel mogelijk speelminuten maken. En daar hoort een vroegtijdige vervanging zoals tegen Cercle Brugge vorig weekend niet bij.

Philippe Clement haalde Noa Lang na 82 minuten naar de kant en daar was de Nederlander duidelijk niet mee opgezet. Lang liet zijn groot ongenoegen blijken en hij verliet het veld met een opvallend wegwerpgebaar. Op de koop toe kwam Cercle Brugge na de vervanging van Lang langszij via Waldo Rubio. “Ik heb het wegwerpgebaar niet gezien”, gaf Clement duiding. “ Hij is gewoon iemand die heel graag voetbalt. Morgen zullen we daar wel over praten. Hij had al veel gegeven en ik wilde een frisse speler brengen.”



De emoties van Noa Lang zal je altijd aan zijn uitstraling zien. En met die onvrede na zijn wissel tegen Cercle Brugge is de 22-jarige niet aan zijn proefstuk toe. De vermaarde voetbalanalist noemde Lang twee seizoenen geleden “een snotaap” nadat hij op huurbasis bij FC Twente vroegtijdig vervangen werd tegen Vitesse. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het in Veronica Inside. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten.

LEES OOK: 'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Hebt u begrip voor de actie van Lang?

Meest recent

Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

3
3
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

19
19
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

20
20
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

14
14
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

138
138
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

54
54
Erling Haaland laat monden weer openvallen: “Onverklaarbaar”

Erling Haaland blijft een fenomeen. De Noorse goalgetter scoort bij Manchester City het ene doelpunt ...

46
46
Direct enorme twijfels in Italië: "Geldt ook voor België"

Italië miste het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en het succes van het EK ...

41
41
Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

45
45
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

282
282
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

66
66
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

70
70
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

101
101
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

84
84
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

188
188
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

45
45
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

108
108
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

272
272
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

57
57
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

147
147
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

92
92
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

165
165
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

107
107
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

575
575

Meer sportnieuws