Raman zet criticasters keihard op hun plaats

door
Raman zet criticasters keihard op hun plaats

Benito Raman miste zijn start niet bij RSC Anderlecht. In het seizoensbegin is de 26-jarige aanvaller zelfs één van de lichtpunten in de paars-witte ploeg van Vincent Kompany. Daarmee neemt Raman zoete wraak op zijn criticasters, die de komst van de aanvaller naar Anderlecht oorspronkelijk helemaal niet zagen zitten.


DE VERWACHTING VAN KOMPANY

De fans van Anderlecht hebben er even moeten op wachten, maar vorig weekend haalde Sporting eindelijk haar eerste zege binnen in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League. De Belgische recordkampioen speelde enkele niveaus hoger dan promovendus RFC en op die puike prestatie wil Vincent Kompany verder bouwen. “We hebben een aantal nieuwe spelers in onze ploeg en gaan verder blijven werken. Stap voor stap. Ik ben blij dat we ook iets hebben kunnen tonen aan onze fans", zei Kompany aan Eleven Sports.

En die nieuwe spelers beginnen stilaan een grote impact te maken op het paars-witte spelbeeld. Lior Refaelov, Sergio Gomez, Kristoffer Olsson en Joshua Zirkzee behoorden tegen de Metallo’s bijvoorbeeld tot de grote uitblinkers, terwijl ook die andere zomeraanwinst Benito Raman in zowat elke gespeelde wedstrijd een erg nuttige speler was voor Anderlecht. En dat niet zozeer door opmerkelijke dribbels of spectaculaire acties, maar wel door zijn onverdroten inzet en enorme energie.



Die inzet en energie was oorspronkelijk ook de aanleiding waarom Anderlecht hem in het tussenseizoen aantrok. “De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. En na amper drie speeldagen in de Jupiler Pro League is Raman ook effectief een belangrijke pion geworden in het elftal van Kompany.

'VREEMDE' DIEPE SPITS

Vorige week maakte Benito Raman al een grote indruk met zijn hoge intensiteit en ijver – tot krampen toe zelfs – tegen KAS Eupen. En ook vorig weekend tegen Seraing werd de 26-jarige bewierookt door zijn enorme inzet. Op dat vlak maakt Raman dus de oorspronkelijke verwachtingen waar bij Anderlecht. Maar er werd ook verwacht dat Raman brokken zou maken op één van de flankposities bij Sporting, waar hij met zijn diepgang en snelheid een groot verschil kan maken. Echter, na drie speeldagen wordt Raman steevast uitgespeeld als diepe spits.

Op die positie kan Benito Raman weliswaar goed uit de voeten, maar van een zuivere centrumspits worden er ook regelmatig doelpunten verwacht. Scoren lukte Raman alvast tegen KAS Eupen, weliswaar via een gemakkelijke binnentikker. En tegen Seraing was ie dichtbij zijn tweede treffer van het seizoen, hoewel de openingstreffer na vijf minuten werd afgekeurd na duidelijk handspel van Yari Verschaeren. Maar Raman enkel afrekenen op zijn doelpunten doet zijn meerwaarde en kwaliteiten op andere spelonderdelen grote oneer aan.



Benito Raman werd namelijk deze zomer namelijk niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Daarvoor heeft hij niet genoeg gestalte, balvastheid of scorend vermogen. In zijn carrière lukt Raman bijvoorbeeld een lage doelpuntenfrequentie van één goal per vier wedstrijden, en bovendien is hij tevens niet een echte killer in de box. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij toen wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, een gemiddelde waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga behoorde tot de slechtst presterende aanvallers in dat onderdeel.

KONINGSKOPPEL

Hoewel Benito Raman van nature geen vlotscorende spits is, hij heeft dit seizoen wel een belangrijke rol bij Anderlecht. En sinds de komst van Joshua Zirkzee heeft hij er nu ook een langverwachte en kwalitatieve spitsbroeder bij gekregen. Tegen Seraing speelden Ramen en Zirkzee hun eerste wedstrijd samen in het basiselftal van Sporting, en het tweetal bleek alvast een complementair duo te zijn. Dat zal Vincent Kompany alvast goeie hoop geven voor het verdere seizoensvervolg.



Vooraan kan Anderlecht dus eindelijk rekenen op een goed koningskoppel, iets wat in de eerste wedstrijden van het nieuwe voetbalseizoen het geval niet was. Bovendien lijkt de aanvoer voor Benito Raman en Joshua Zirkzee ook op toerental te draaien want met Lior Refaelov loopt er alvast een uitstekende foerier rond in het Lotto Park. Voeg daar Yari Verschaeren, Francis Amuzu en Kristoffer Olsson aan toe, samen met een Anouar El Hadj in vorm, en dan staat er een meer dan degelijke aanvallende basis bij Anderlecht.

PUBLIEKSLIEVELING

Benito Raman is aldus in sneltempo één van de belangrijke pijlers geworden in het elftal van Vincent Kompany en daarmee geeft hij de criticasters toch lik op stuk. Tijdens zijn eerste periode in de Belgische voetbalcompetitie was Raman immers veelbesproken, vaak door extrasportieve redenen, en oorspronkelijk werd zijn transfer naar Anderlecht ook niet goed onthaald door de paars-witte achterban. De doorgaans negatieve reacties van de Anderlecht-fans op Twitter benadrukten de grote terughoudendheid en scepsis omtrent de komst van Raman.



Maar ondertussen is het overgrote deel van de Anderlecht-fans reeds helemaal bijgedraaid. Benito Raman is zelfs uitgegroeid tot één van de grote publiekslievelingen in het Lotto Park. Na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Seraing werd zijn naam luidop gescandeerd door het thuispubliek, dat ook “alle boeren zijn homo’s” begon te zingen als ‘eerbetoon’ aan Raman. Dergelijke spreekkoren kunnen uiteraard niet door de beugel, maar het geeft wel een indicatie hoe de immer kritische Anderlecht-fans hem helemaal in het hart gesloten hebben. Al kon men weliswaar een andere en veel betere manier uitgekozen hebben om dat te uiten.

LEES OOK: PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Is de transfer van Raman beter dan verwacht?

Meest recent

Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

65
65
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

96
96
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

18
18
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

57
57
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

117
117
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

69
69
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

125
125
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

137
137
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

333
333
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

313
313
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

141
141
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

118
118
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

206
206
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

71
71
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

374
374
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

120
120
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

399
399
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

175
175
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

274
274
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

694
694
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

219
219
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

357
357
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

426
426

Meer sportnieuws