Raman zet criticasters keihard op hun plaats

door
Raman zet criticasters keihard op hun plaats

Benito Raman miste zijn start niet bij RSC Anderlecht. In het seizoensbegin is de 26-jarige aanvaller zelfs één van de lichtpunten in de paars-witte ploeg van Vincent Kompany. Daarmee neemt Raman zoete wraak op zijn criticasters, die de komst van de aanvaller naar Anderlecht oorspronkelijk helemaal niet zagen zitten.


DE VERWACHTING VAN KOMPANY

De fans van Anderlecht hebben er even moeten op wachten, maar vorig weekend haalde Sporting eindelijk haar eerste zege binnen in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League. De Belgische recordkampioen speelde enkele niveaus hoger dan promovendus RFC en op die puike prestatie wil Vincent Kompany verder bouwen. “We hebben een aantal nieuwe spelers in onze ploeg en gaan verder blijven werken. Stap voor stap. Ik ben blij dat we ook iets hebben kunnen tonen aan onze fans", zei Kompany aan Eleven Sports.

En die nieuwe spelers beginnen stilaan een grote impact te maken op het paars-witte spelbeeld. Lior Refaelov, Sergio Gomez, Kristoffer Olsson en Joshua Zirkzee behoorden tegen de Metallo’s bijvoorbeeld tot de grote uitblinkers, terwijl ook die andere zomeraanwinst Benito Raman in zowat elke gespeelde wedstrijd een erg nuttige speler was voor Anderlecht. En dat niet zozeer door opmerkelijke dribbels of spectaculaire acties, maar wel door zijn onverdroten inzet en enorme energie.



Die inzet en energie was oorspronkelijk ook de aanleiding waarom Anderlecht hem in het tussenseizoen aantrok. “De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. En na amper drie speeldagen in de Jupiler Pro League is Raman ook effectief een belangrijke pion geworden in het elftal van Kompany.

'VREEMDE' DIEPE SPITS

Vorige week maakte Benito Raman al een grote indruk met zijn hoge intensiteit en ijver – tot krampen toe zelfs – tegen KAS Eupen. En ook vorig weekend tegen Seraing werd de 26-jarige bewierookt door zijn enorme inzet. Op dat vlak maakt Raman dus de oorspronkelijke verwachtingen waar bij Anderlecht. Maar er werd ook verwacht dat Raman brokken zou maken op één van de flankposities bij Sporting, waar hij met zijn diepgang en snelheid een groot verschil kan maken. Echter, na drie speeldagen wordt Raman steevast uitgespeeld als diepe spits.

Op die positie kan Benito Raman weliswaar goed uit de voeten, maar van een zuivere centrumspits worden er ook regelmatig doelpunten verwacht. Scoren lukte Raman alvast tegen KAS Eupen, weliswaar via een gemakkelijke binnentikker. En tegen Seraing was ie dichtbij zijn tweede treffer van het seizoen, hoewel de openingstreffer na vijf minuten werd afgekeurd na duidelijk handspel van Yari Verschaeren. Maar Raman enkel afrekenen op zijn doelpunten doet zijn meerwaarde en kwaliteiten op andere spelonderdelen grote oneer aan.



Benito Raman werd namelijk deze zomer namelijk niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Daarvoor heeft hij niet genoeg gestalte, balvastheid of scorend vermogen. In zijn carrière lukt Raman bijvoorbeeld een lage doelpuntenfrequentie van één goal per vier wedstrijden, en bovendien is hij tevens niet een echte killer in de box. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij toen wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, een gemiddelde waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga behoorde tot de slechtst presterende aanvallers in dat onderdeel.

KONINGSKOPPEL

Hoewel Benito Raman van nature geen vlotscorende spits is, hij heeft dit seizoen wel een belangrijke rol bij Anderlecht. En sinds de komst van Joshua Zirkzee heeft hij er nu ook een langverwachte en kwalitatieve spitsbroeder bij gekregen. Tegen Seraing speelden Ramen en Zirkzee hun eerste wedstrijd samen in het basiselftal van Sporting, en het tweetal bleek alvast een complementair duo te zijn. Dat zal Vincent Kompany alvast goeie hoop geven voor het verdere seizoensvervolg.



Vooraan kan Anderlecht dus eindelijk rekenen op een goed koningskoppel, iets wat in de eerste wedstrijden van het nieuwe voetbalseizoen het geval niet was. Bovendien lijkt de aanvoer voor Benito Raman en Joshua Zirkzee ook op toerental te draaien want met Lior Refaelov loopt er alvast een uitstekende foerier rond in het Lotto Park. Voeg daar Yari Verschaeren, Francis Amuzu en Kristoffer Olsson aan toe, samen met een Anouar El Hadj in vorm, en dan staat er een meer dan degelijke aanvallende basis bij Anderlecht.

PUBLIEKSLIEVELING

Benito Raman is aldus in sneltempo één van de belangrijke pijlers geworden in het elftal van Vincent Kompany en daarmee geeft hij de criticasters toch lik op stuk. Tijdens zijn eerste periode in de Belgische voetbalcompetitie was Raman immers veelbesproken, vaak door extrasportieve redenen, en oorspronkelijk werd zijn transfer naar Anderlecht ook niet goed onthaald door de paars-witte achterban. De doorgaans negatieve reacties van de Anderlecht-fans op Twitter benadrukten de grote terughoudendheid en scepsis omtrent de komst van Raman.



Maar ondertussen is het overgrote deel van de Anderlecht-fans reeds helemaal bijgedraaid. Benito Raman is zelfs uitgegroeid tot één van de grote publiekslievelingen in het Lotto Park. Na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Seraing werd zijn naam luidop gescandeerd door het thuispubliek, dat ook “alle boeren zijn homo’s” begon te zingen als ‘eerbetoon’ aan Raman. Dergelijke spreekkoren kunnen uiteraard niet door de beugel, maar het geeft wel een indicatie hoe de immer kritische Anderlecht-fans hem helemaal in het hart gesloten hebben. Al kon men weliswaar een andere en veel betere manier uitgekozen hebben om dat te uiten.

LEES OOK: Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

Is de transfer van Raman beter dan verwacht?

Meest recent

Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

1
1
Fred Vanderbiest: het geheime wapen achter zijn grote succes

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

20
20
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

115
115
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

88
88
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

143
143
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

254
254
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

50
50
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

234
234
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

378
378
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

131
131
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

111
111
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

540
540
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

79
79
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

388
388
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

209
209
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

343
343
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

492
492
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

282
282
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

249
249
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

328
328
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

390
390
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

405
405
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

334
334
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

502
502

Meer sportnieuws