Raman zet criticasters keihard op hun plaats

door
Raman zet criticasters keihard op hun plaats

Benito Raman miste zijn start niet bij RSC Anderlecht. In het seizoensbegin is de 26-jarige aanvaller zelfs één van de lichtpunten in de paars-witte ploeg van Vincent Kompany. Daarmee neemt Raman zoete wraak op zijn criticasters, die de komst van de aanvaller naar Anderlecht oorspronkelijk helemaal niet zagen zitten.


DE VERWACHTING VAN KOMPANY

De fans van Anderlecht hebben er even moeten op wachten, maar vorig weekend haalde Sporting eindelijk haar eerste zege binnen in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League. De Belgische recordkampioen speelde enkele niveaus hoger dan promovendus RFC en op die puike prestatie wil Vincent Kompany verder bouwen. “We hebben een aantal nieuwe spelers in onze ploeg en gaan verder blijven werken. Stap voor stap. Ik ben blij dat we ook iets hebben kunnen tonen aan onze fans", zei Kompany aan Eleven Sports.

En die nieuwe spelers beginnen stilaan een grote impact te maken op het paars-witte spelbeeld. Lior Refaelov, Sergio Gomez, Kristoffer Olsson en Joshua Zirkzee behoorden tegen de Metallo’s bijvoorbeeld tot de grote uitblinkers, terwijl ook die andere zomeraanwinst Benito Raman in zowat elke gespeelde wedstrijd een erg nuttige speler was voor Anderlecht. En dat niet zozeer door opmerkelijke dribbels of spectaculaire acties, maar wel door zijn onverdroten inzet en enorme energie.



Die inzet en energie was oorspronkelijk ook de aanleiding waarom Anderlecht hem in het tussenseizoen aantrok. “De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. En na amper drie speeldagen in de Jupiler Pro League is Raman ook effectief een belangrijke pion geworden in het elftal van Kompany.

'VREEMDE' DIEPE SPITS

Vorige week maakte Benito Raman al een grote indruk met zijn hoge intensiteit en ijver – tot krampen toe zelfs – tegen KAS Eupen. En ook vorig weekend tegen Seraing werd de 26-jarige bewierookt door zijn enorme inzet. Op dat vlak maakt Raman dus de oorspronkelijke verwachtingen waar bij Anderlecht. Maar er werd ook verwacht dat Raman brokken zou maken op één van de flankposities bij Sporting, waar hij met zijn diepgang en snelheid een groot verschil kan maken. Echter, na drie speeldagen wordt Raman steevast uitgespeeld als diepe spits.

Op die positie kan Benito Raman weliswaar goed uit de voeten, maar van een zuivere centrumspits worden er ook regelmatig doelpunten verwacht. Scoren lukte Raman alvast tegen KAS Eupen, weliswaar via een gemakkelijke binnentikker. En tegen Seraing was ie dichtbij zijn tweede treffer van het seizoen, hoewel de openingstreffer na vijf minuten werd afgekeurd na duidelijk handspel van Yari Verschaeren. Maar Raman enkel afrekenen op zijn doelpunten doet zijn meerwaarde en kwaliteiten op andere spelonderdelen grote oneer aan.



Benito Raman werd namelijk deze zomer namelijk niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Daarvoor heeft hij niet genoeg gestalte, balvastheid of scorend vermogen. In zijn carrière lukt Raman bijvoorbeeld een lage doelpuntenfrequentie van één goal per vier wedstrijden, en bovendien is hij tevens niet een echte killer in de box. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij toen wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, een gemiddelde waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga behoorde tot de slechtst presterende aanvallers in dat onderdeel.

KONINGSKOPPEL

Hoewel Benito Raman van nature geen vlotscorende spits is, hij heeft dit seizoen wel een belangrijke rol bij Anderlecht. En sinds de komst van Joshua Zirkzee heeft hij er nu ook een langverwachte en kwalitatieve spitsbroeder bij gekregen. Tegen Seraing speelden Ramen en Zirkzee hun eerste wedstrijd samen in het basiselftal van Sporting, en het tweetal bleek alvast een complementair duo te zijn. Dat zal Vincent Kompany alvast goeie hoop geven voor het verdere seizoensvervolg.



Vooraan kan Anderlecht dus eindelijk rekenen op een goed koningskoppel, iets wat in de eerste wedstrijden van het nieuwe voetbalseizoen het geval niet was. Bovendien lijkt de aanvoer voor Benito Raman en Joshua Zirkzee ook op toerental te draaien want met Lior Refaelov loopt er alvast een uitstekende foerier rond in het Lotto Park. Voeg daar Yari Verschaeren, Francis Amuzu en Kristoffer Olsson aan toe, samen met een Anouar El Hadj in vorm, en dan staat er een meer dan degelijke aanvallende basis bij Anderlecht.

PUBLIEKSLIEVELING

Benito Raman is aldus in sneltempo één van de belangrijke pijlers geworden in het elftal van Vincent Kompany en daarmee geeft hij de criticasters toch lik op stuk. Tijdens zijn eerste periode in de Belgische voetbalcompetitie was Raman immers veelbesproken, vaak door extrasportieve redenen, en oorspronkelijk werd zijn transfer naar Anderlecht ook niet goed onthaald door de paars-witte achterban. De doorgaans negatieve reacties van de Anderlecht-fans op Twitter benadrukten de grote terughoudendheid en scepsis omtrent de komst van Raman.



Maar ondertussen is het overgrote deel van de Anderlecht-fans reeds helemaal bijgedraaid. Benito Raman is zelfs uitgegroeid tot één van de grote publiekslievelingen in het Lotto Park. Na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Seraing werd zijn naam luidop gescandeerd door het thuispubliek, dat ook “alle boeren zijn homo’s” begon te zingen als ‘eerbetoon’ aan Raman. Dergelijke spreekkoren kunnen uiteraard niet door de beugel, maar het geeft wel een indicatie hoe de immer kritische Anderlecht-fans hem helemaal in het hart gesloten hebben. Al kon men weliswaar een andere en veel betere manier uitgekozen hebben om dat te uiten.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Is de transfer van Raman beter dan verwacht?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

82
82
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

115
115
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

109
109
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

193
193
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

364
364
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

363
363
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

111
111
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

590
590

Meer sportnieuws