Raman zet criticasters keihard op hun plaats

door
Raman zet criticasters keihard op hun plaats

Benito Raman miste zijn start niet bij RSC Anderlecht. In het seizoensbegin is de 26-jarige aanvaller zelfs één van de lichtpunten in de paars-witte ploeg van Vincent Kompany. Daarmee neemt Raman zoete wraak op zijn criticasters, die de komst van de aanvaller naar Anderlecht oorspronkelijk helemaal niet zagen zitten.


DE VERWACHTING VAN KOMPANY

De fans van Anderlecht hebben er even moeten op wachten, maar vorig weekend haalde Sporting eindelijk haar eerste zege binnen in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League. De Belgische recordkampioen speelde enkele niveaus hoger dan promovendus RFC en op die puike prestatie wil Vincent Kompany verder bouwen. “We hebben een aantal nieuwe spelers in onze ploeg en gaan verder blijven werken. Stap voor stap. Ik ben blij dat we ook iets hebben kunnen tonen aan onze fans", zei Kompany aan Eleven Sports.

En die nieuwe spelers beginnen stilaan een grote impact te maken op het paars-witte spelbeeld. Lior Refaelov, Sergio Gomez, Kristoffer Olsson en Joshua Zirkzee behoorden tegen de Metallo’s bijvoorbeeld tot de grote uitblinkers, terwijl ook die andere zomeraanwinst Benito Raman in zowat elke gespeelde wedstrijd een erg nuttige speler was voor Anderlecht. En dat niet zozeer door opmerkelijke dribbels of spectaculaire acties, maar wel door zijn onverdroten inzet en enorme energie.



Die inzet en energie was oorspronkelijk ook de aanleiding waarom Anderlecht hem in het tussenseizoen aantrok. “De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. En na amper drie speeldagen in de Jupiler Pro League is Raman ook effectief een belangrijke pion geworden in het elftal van Kompany.

'VREEMDE' DIEPE SPITS

Vorige week maakte Benito Raman al een grote indruk met zijn hoge intensiteit en ijver – tot krampen toe zelfs – tegen KAS Eupen. En ook vorig weekend tegen Seraing werd de 26-jarige bewierookt door zijn enorme inzet. Op dat vlak maakt Raman dus de oorspronkelijke verwachtingen waar bij Anderlecht. Maar er werd ook verwacht dat Raman brokken zou maken op één van de flankposities bij Sporting, waar hij met zijn diepgang en snelheid een groot verschil kan maken. Echter, na drie speeldagen wordt Raman steevast uitgespeeld als diepe spits.

Op die positie kan Benito Raman weliswaar goed uit de voeten, maar van een zuivere centrumspits worden er ook regelmatig doelpunten verwacht. Scoren lukte Raman alvast tegen KAS Eupen, weliswaar via een gemakkelijke binnentikker. En tegen Seraing was ie dichtbij zijn tweede treffer van het seizoen, hoewel de openingstreffer na vijf minuten werd afgekeurd na duidelijk handspel van Yari Verschaeren. Maar Raman enkel afrekenen op zijn doelpunten doet zijn meerwaarde en kwaliteiten op andere spelonderdelen grote oneer aan.



Benito Raman werd namelijk deze zomer namelijk niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Daarvoor heeft hij niet genoeg gestalte, balvastheid of scorend vermogen. In zijn carrière lukt Raman bijvoorbeeld een lage doelpuntenfrequentie van één goal per vier wedstrijden, en bovendien is hij tevens niet een echte killer in de box. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij toen wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, een gemiddelde waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga behoorde tot de slechtst presterende aanvallers in dat onderdeel.

KONINGSKOPPEL

Hoewel Benito Raman van nature geen vlotscorende spits is, hij heeft dit seizoen wel een belangrijke rol bij Anderlecht. En sinds de komst van Joshua Zirkzee heeft hij er nu ook een langverwachte en kwalitatieve spitsbroeder bij gekregen. Tegen Seraing speelden Ramen en Zirkzee hun eerste wedstrijd samen in het basiselftal van Sporting, en het tweetal bleek alvast een complementair duo te zijn. Dat zal Vincent Kompany alvast goeie hoop geven voor het verdere seizoensvervolg.



Vooraan kan Anderlecht dus eindelijk rekenen op een goed koningskoppel, iets wat in de eerste wedstrijden van het nieuwe voetbalseizoen het geval niet was. Bovendien lijkt de aanvoer voor Benito Raman en Joshua Zirkzee ook op toerental te draaien want met Lior Refaelov loopt er alvast een uitstekende foerier rond in het Lotto Park. Voeg daar Yari Verschaeren, Francis Amuzu en Kristoffer Olsson aan toe, samen met een Anouar El Hadj in vorm, en dan staat er een meer dan degelijke aanvallende basis bij Anderlecht.

PUBLIEKSLIEVELING

Benito Raman is aldus in sneltempo één van de belangrijke pijlers geworden in het elftal van Vincent Kompany en daarmee geeft hij de criticasters toch lik op stuk. Tijdens zijn eerste periode in de Belgische voetbalcompetitie was Raman immers veelbesproken, vaak door extrasportieve redenen, en oorspronkelijk werd zijn transfer naar Anderlecht ook niet goed onthaald door de paars-witte achterban. De doorgaans negatieve reacties van de Anderlecht-fans op Twitter benadrukten de grote terughoudendheid en scepsis omtrent de komst van Raman.



Maar ondertussen is het overgrote deel van de Anderlecht-fans reeds helemaal bijgedraaid. Benito Raman is zelfs uitgegroeid tot één van de grote publiekslievelingen in het Lotto Park. Na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Seraing werd zijn naam luidop gescandeerd door het thuispubliek, dat ook “alle boeren zijn homo’s” begon te zingen als ‘eerbetoon’ aan Raman. Dergelijke spreekkoren kunnen uiteraard niet door de beugel, maar het geeft wel een indicatie hoe de immer kritische Anderlecht-fans hem helemaal in het hart gesloten hebben. Al kon men weliswaar een andere en veel betere manier uitgekozen hebben om dat te uiten.

LEES OOK: Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

Is de transfer van Raman beter dan verwacht?

Meest recent

Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

14
14
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

105
105
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

138
138
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

212
212
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

72
72
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

360
360
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

303
303
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

195
195
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

149
149
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

329
329
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

195
195
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

262
262
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

74
74
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

188
188
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

432
432
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

127
127
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

40
40
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

413
413
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

124
124
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

421
421
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

328
328
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

129
129
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

328
328
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

31
31
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

160
160

Meer sportnieuws