Sobol verknoeit grote transferplannen van Club Brugge

1376 stemmen
Sobol verknoeit grote transferplannen van Club Brugge

Nog niet zo lang geleden was Club Brugge koortsachtig op zoek naar een nieuwe linksachter. Dat was op zich niet zo vreemd omdat Eduard Sobol en Federico Ricca in de voorbije seizoenen te licht uitvielen naar de hoge standaarden van de ambitieuze West-Vlamingen. Maar dit seizoen is Sobol verrassend genoeg één van de belangrijkste spelers geworden in de ploeg van Philippe Clement.


GEEN TWEE OP TWEE

Club Brugge is dit seizoen nog ongeslagen in de Jupiler Pro League, maar met vijf punten op negen tegen de 'kleinere' ploegen KAS Eupen, Union SG en Cercle Brugge oogt de tussentijdse balans helemaal niet fantastisch. Club domineerde vrijdag de stadsderby tegen Cercle, getuige het hoge balaandeel van 58%, maar de ploeg van Philippe Clement moest na afloop afdruipen met een 1-1 gelijkspel. Club verzaakte om de derby te beslissen waardoor de groen-zwarte buren alsnog langszij kwamen.



“Het plan was om na de 1-0 meteen een tweede en een derde te scoren”, gaf Philippe Clement na de wedstrijd toe. Club Brugge maakte in de eerste helft de openingstreffer via Ruud Vormer maar net voor de rust kon ook Eduard Sobol – volgens het wedstrijdplan van Clement – het tweede Brugse doelpunt scoren. Uiteindelijk werd de treffer van Sobol afgekeurd wegens handspel van Noa Lang. Desondanks werkte de Oekraïner een goede partij af en was hij één van betere Bruggelingen op het veld.

DE INHAALBEWEGING VAN SOBOL 

Vorige week was Eduard Sobol al bepalend voor Club Brugge, toen hij als invaller de winning-goals scoorde op het veld van Union SG. De linksachter scoorde een magisch doelpunt via een indrukwekkende schicht richting het Brusselse doel, maar ook zijn algehele prestatie was toen uiterst positief. En één week later bevestigde Sobol zijn uitstekende vorm in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Sobol kon weliswaar geen tweede competitiedoelpunt scoren, maar hij scoorde wel veel punten bij Philippe Clement en de achterban van Club Brugge. 

In de 3-5-2 opstelling die Philippe Clement voor ogen heeft, is Eduard Sobol de perfecte man om de positie van linker wingback in te vullen. Net zoals vorige week tegen Union SG was de inbreng van de Oekraïner tegen Cercle Brugge van groot belang. Sobol vormde op links een goede tandem met Noa Lang en, hoewel het weliswaar nog erg vroeg in het seizoen is, lijkt de Oekraïner op weg naar een topseizoen. Misschien zal Vincent Mannaert dan toch niet moeten doordrukken voor een extra linksback? 



Eduard Sobol telde vrijdag – op Brandon Mechele na – het minste balverlies tegen Cercle Brugge en hij was vooral op het offensief gebied nadrukkelijk aanwezig. De Oekraïner  telde namelijk maar liefst 12 offensieve acties, een aantal dat enkel de pure aanvallend ingestelde spelers Charles De Ketelaere en Noa Lang overtroffen. En laat net die offensieve impulsen een belangrijke reden zijn waarom Club Brugge in de voorbije maanden en weken aan het uitkijken was naar een nieuwe linksachter.

MALACIA 

In de voorbije weken werd de naam van Tyrell Malacia hardnekkig opgevoerd als een concreet transfertarget bij Club Brugge. De sterkhouder van Feyenoord moest in Brugge een grotere meerwaarde leveren dan Sobol, die in de voorbije twee seizoenen de titularis was op de positie van linksachter. Malacia beantwoordde perfect aan het vooropgestelde profiel, en daarmee kwam Sobol aldus in grote problemen terecht op Jan Breydel. Club Brugge was bereid om zes miljoen euro te betalen voor Malacia, terwijl Feyenoord eerder rekende op elf miljoen euro.

Vorig seizoen was Eduard Sobol de onbetwiste basisspeler op de knelpuntpositie van linksachter. Sobol telde 2.061 competitieminuten (inclusief blessuretijd), terwijl zijn meer defensief ingestelde back-up Fede Ricca 949 competitieminuten (inclusief blessuretijd) vergaarde. Maar zowel de Oekraïner als de Uruguayaan vielen vorig jaar toch te licht uit om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen. In België maar ook op het Europees voetbaltoneel.



Daarom wilde Club Brugge een kwaliteitsinjectie doorvoeren op de positie van linksachter en dat betekende dus vooral slecht nieuws voor basisspeler Eduard Sobol. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn twee seizoenen bij de West-Vlamingen, maar stelselmatig werd het duidelijk dat Sobol niet volledig beantwoordde aan hoge sportieve vereisten op Jan Breydel. Vorig seizoen maakten verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, daarom hun bedenkingen over de meerwaarde van de 26-jarige.

MATA – SOBOL 

Eduard Sobol was in de voorbije twee seizoenen niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, en dat was vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. Het systeem en de visie van Philippe Clement vereisen namelijk van een flankverdediger dat hij even goed kan verdedigen als aanvallen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.



Waar Clinton Mata zijn team op defensief als offensief gebied grote diensten bewijst, bleef men in Brugge op hun honger zitten bij die betreffende meerwaarde van Eduard Sobol. Maar in het huidige voetbalseizoen zijn de rollen tussen Mata en Sobol volledig omgedraaid. De Angolese rechtsachter heeft moeite om zijn hoge niveau te halen van tijdens de voorbije jaren, terwijl Sobol één van de grote uitblinkers is in het Brugse seizoensbegin.

SOBOL MAAKT INDRUK 

Eduard Sobol liet zich in de voorbije wedstrijden tegen Union SG en Cercle Brugge voornamelijk opvallen op het offensief gebied. En da's dus een grote opsteker voor de Oekraïner, die in de voorbije jaren eerder te weinig offensieve impulsen bijbracht. Vorig seizoen telde Sobol in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld 6,2 offensieve acties per 90 minuten. In het huidige voetbalseizoen krikte Sobol dat gemiddelde alvast gevoelig op naar 10,9 offensieve acties per 90 minuten.

Eduard Sobol is op het offensief gebied voorlopig meer aanwezig dan vorig jaar, maar de linksachter van Club Brugge is bovendien ook gevoelig efficiënter in zijn aanvallende acties. Vorig seizoen telde Sobol bijvoorbeeld nog 2,8 geslaagde offensieve acties per 90 minuten, terwijl die frequentie dit seizoen behoorlijk hoger ligt met 4,2 geslaagde acties per 90 minuten. Zowel in het aantal offensieve acties als de efficiëntie ervan, presteert Sobol voorlopig pakken beter dan Clinton Mata.



Hoewel Eduard Sobol nog zijn werkpunten heeft, zijn voorzetten blijven bijvoorbeeld nog van een ondermaats niveau, lijkt hij dit seizoen in grote inhaalbeweging ingezet te hebben. En daardoor kan Club Brugge weleens een dure transfer bespaard blijven. Ondertussen wordt Tyrell Malacia niet meer gelinkt aan de huidige Belgische landskampioen, terwijl er in de voorbije weken ook geen nieuwe namen van linksachters meer worden gelinkt aan Blauw-Zwart. 

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Moet Club Brugge nog een extra linksachter halen?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

47
47
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

68
68
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

53
53
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

142
142
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

268
268
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

941
941
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

211
211
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

110
110
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

299
299
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

586
586
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

605
605
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

439
439
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1036
1036
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

310
310
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

490
490
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws