Sobol verknoeit grote transferplannen van Club Brugge

door
Sobol verknoeit grote transferplannen van Club Brugge

Nog niet zo lang geleden was Club Brugge koortsachtig op zoek naar een nieuwe linksachter. Dat was op zich niet zo vreemd omdat Eduard Sobol en Federico Ricca in de voorbije seizoenen te licht uitvielen naar de hoge standaarden van de ambitieuze West-Vlamingen. Maar dit seizoen is Sobol verrassend genoeg één van de belangrijkste spelers geworden in de ploeg van Philippe Clement.


GEEN TWEE OP TWEE

Club Brugge is dit seizoen nog ongeslagen in de Jupiler Pro League, maar met vijf punten op negen tegen de 'kleinere' ploegen KAS Eupen, Union SG en Cercle Brugge oogt de tussentijdse balans helemaal niet fantastisch. Club domineerde vrijdag de stadsderby tegen Cercle, getuige het hoge balaandeel van 58%, maar de ploeg van Philippe Clement moest na afloop afdruipen met een 1-1 gelijkspel. Club verzaakte om de derby te beslissen waardoor de groen-zwarte buren alsnog langszij kwamen.



“Het plan was om na de 1-0 meteen een tweede en een derde te scoren”, gaf Philippe Clement na de wedstrijd toe. Club Brugge maakte in de eerste helft de openingstreffer via Ruud Vormer maar net voor de rust kon ook Eduard Sobol – volgens het wedstrijdplan van Clement – het tweede Brugse doelpunt scoren. Uiteindelijk werd de treffer van Sobol afgekeurd wegens handspel van Noa Lang. Desondanks werkte de Oekraïner een goede partij af en was hij één van betere Bruggelingen op het veld.

DE INHAALBEWEGING VAN SOBOL 

Vorige week was Eduard Sobol al bepalend voor Club Brugge, toen hij als invaller de winning-goals scoorde op het veld van Union SG. De linksachter scoorde een magisch doelpunt via een indrukwekkende schicht richting het Brusselse doel, maar ook zijn algehele prestatie was toen uiterst positief. En één week later bevestigde Sobol zijn uitstekende vorm in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Sobol kon weliswaar geen tweede competitiedoelpunt scoren, maar hij scoorde wel veel punten bij Philippe Clement en de achterban van Club Brugge. 

In de 3-5-2 opstelling die Philippe Clement voor ogen heeft, is Eduard Sobol de perfecte man om de positie van linker wingback in te vullen. Net zoals vorige week tegen Union SG was de inbreng van de Oekraïner tegen Cercle Brugge van groot belang. Sobol vormde op links een goede tandem met Noa Lang en, hoewel het weliswaar nog erg vroeg in het seizoen is, lijkt de Oekraïner op weg naar een topseizoen. Misschien zal Vincent Mannaert dan toch niet moeten doordrukken voor een extra linksback? 



Eduard Sobol telde vrijdag – op Brandon Mechele na – het minste balverlies tegen Cercle Brugge en hij was vooral op het offensief gebied nadrukkelijk aanwezig. De Oekraïner  telde namelijk maar liefst 12 offensieve acties, een aantal dat enkel de pure aanvallend ingestelde spelers Charles De Ketelaere en Noa Lang overtroffen. En laat net die offensieve impulsen een belangrijke reden zijn waarom Club Brugge in de voorbije maanden en weken aan het uitkijken was naar een nieuwe linksachter.

MALACIA 

In de voorbije weken werd de naam van Tyrell Malacia hardnekkig opgevoerd als een concreet transfertarget bij Club Brugge. De sterkhouder van Feyenoord moest in Brugge een grotere meerwaarde leveren dan Sobol, die in de voorbije twee seizoenen de titularis was op de positie van linksachter. Malacia beantwoordde perfect aan het vooropgestelde profiel, en daarmee kwam Sobol aldus in grote problemen terecht op Jan Breydel. Club Brugge was bereid om zes miljoen euro te betalen voor Malacia, terwijl Feyenoord eerder rekende op elf miljoen euro.

Vorig seizoen was Eduard Sobol de onbetwiste basisspeler op de knelpuntpositie van linksachter. Sobol telde 2.061 competitieminuten (inclusief blessuretijd), terwijl zijn meer defensief ingestelde back-up Fede Ricca 949 competitieminuten (inclusief blessuretijd) vergaarde. Maar zowel de Oekraïner als de Uruguayaan vielen vorig jaar toch te licht uit om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen. In België maar ook op het Europees voetbaltoneel.



Daarom wilde Club Brugge een kwaliteitsinjectie doorvoeren op de positie van linksachter en dat betekende dus vooral slecht nieuws voor basisspeler Eduard Sobol. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn twee seizoenen bij de West-Vlamingen, maar stelselmatig werd het duidelijk dat Sobol niet volledig beantwoordde aan hoge sportieve vereisten op Jan Breydel. Vorig seizoen maakten verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, daarom hun bedenkingen over de meerwaarde van de 26-jarige.

MATA – SOBOL 

Eduard Sobol was in de voorbije twee seizoenen niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, en dat was vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. Het systeem en de visie van Philippe Clement vereisen namelijk van een flankverdediger dat hij even goed kan verdedigen als aanvallen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.



Waar Clinton Mata zijn team op defensief als offensief gebied grote diensten bewijst, bleef men in Brugge op hun honger zitten bij die betreffende meerwaarde van Eduard Sobol. Maar in het huidige voetbalseizoen zijn de rollen tussen Mata en Sobol volledig omgedraaid. De Angolese rechtsachter heeft moeite om zijn hoge niveau te halen van tijdens de voorbije jaren, terwijl Sobol één van de grote uitblinkers is in het Brugse seizoensbegin.

SOBOL MAAKT INDRUK 

Eduard Sobol liet zich in de voorbije wedstrijden tegen Union SG en Cercle Brugge voornamelijk opvallen op het offensief gebied. En da's dus een grote opsteker voor de Oekraïner, die in de voorbije jaren eerder te weinig offensieve impulsen bijbracht. Vorig seizoen telde Sobol in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld 6,2 offensieve acties per 90 minuten. In het huidige voetbalseizoen krikte Sobol dat gemiddelde alvast gevoelig op naar 10,9 offensieve acties per 90 minuten.

Eduard Sobol is op het offensief gebied voorlopig meer aanwezig dan vorig jaar, maar de linksachter van Club Brugge is bovendien ook gevoelig efficiënter in zijn aanvallende acties. Vorig seizoen telde Sobol bijvoorbeeld nog 2,8 geslaagde offensieve acties per 90 minuten, terwijl die frequentie dit seizoen behoorlijk hoger ligt met 4,2 geslaagde acties per 90 minuten. Zowel in het aantal offensieve acties als de efficiëntie ervan, presteert Sobol voorlopig pakken beter dan Clinton Mata.



Hoewel Eduard Sobol nog zijn werkpunten heeft, zijn voorzetten blijven bijvoorbeeld nog van een ondermaats niveau, lijkt hij dit seizoen in grote inhaalbeweging ingezet te hebben. En daardoor kan Club Brugge weleens een dure transfer bespaard blijven. Ondertussen wordt Tyrell Malacia niet meer gelinkt aan de huidige Belgische landskampioen, terwijl er in de voorbije weken ook geen nieuwe namen van linksachters meer worden gelinkt aan Blauw-Zwart. 

LEES OOK: ‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Moet Club Brugge nog een extra linksachter halen?

Meest recent

'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

72
72
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

62
62
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

19
19
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

28
28
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

29
29
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

163
163
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

265
265
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

112
112
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

77
77
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

193
193
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

437
437
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

328
328
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

109
109
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

353
353
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

405
405
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

116
116
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

90
90
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

190
190
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

186
186
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

204
204
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

98
98

Meer sportnieuws