Sobol verknoeit grote transferplannen van Club Brugge

door
Sobol verknoeit grote transferplannen van Club Brugge

Nog niet zo lang geleden was Club Brugge koortsachtig op zoek naar een nieuwe linksachter. Dat was op zich niet zo vreemd omdat Eduard Sobol en Federico Ricca in de voorbije seizoenen te licht uitvielen naar de hoge standaarden van de ambitieuze West-Vlamingen. Maar dit seizoen is Sobol verrassend genoeg één van de belangrijkste spelers geworden in de ploeg van Philippe Clement.


GEEN TWEE OP TWEE

Club Brugge is dit seizoen nog ongeslagen in de Jupiler Pro League, maar met vijf punten op negen tegen de 'kleinere' ploegen KAS Eupen, Union SG en Cercle Brugge oogt de tussentijdse balans helemaal niet fantastisch. Club domineerde vrijdag de stadsderby tegen Cercle, getuige het hoge balaandeel van 58%, maar de ploeg van Philippe Clement moest na afloop afdruipen met een 1-1 gelijkspel. Club verzaakte om de derby te beslissen waardoor de groen-zwarte buren alsnog langszij kwamen.



“Het plan was om na de 1-0 meteen een tweede en een derde te scoren”, gaf Philippe Clement na de wedstrijd toe. Club Brugge maakte in de eerste helft de openingstreffer via Ruud Vormer maar net voor de rust kon ook Eduard Sobol – volgens het wedstrijdplan van Clement – het tweede Brugse doelpunt scoren. Uiteindelijk werd de treffer van Sobol afgekeurd wegens handspel van Noa Lang. Desondanks werkte de Oekraïner een goede partij af en was hij één van betere Bruggelingen op het veld.

DE INHAALBEWEGING VAN SOBOL 

Vorige week was Eduard Sobol al bepalend voor Club Brugge, toen hij als invaller de winning-goals scoorde op het veld van Union SG. De linksachter scoorde een magisch doelpunt via een indrukwekkende schicht richting het Brusselse doel, maar ook zijn algehele prestatie was toen uiterst positief. En één week later bevestigde Sobol zijn uitstekende vorm in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Sobol kon weliswaar geen tweede competitiedoelpunt scoren, maar hij scoorde wel veel punten bij Philippe Clement en de achterban van Club Brugge. 

In de 3-5-2 opstelling die Philippe Clement voor ogen heeft, is Eduard Sobol de perfecte man om de positie van linker wingback in te vullen. Net zoals vorige week tegen Union SG was de inbreng van de Oekraïner tegen Cercle Brugge van groot belang. Sobol vormde op links een goede tandem met Noa Lang en, hoewel het weliswaar nog erg vroeg in het seizoen is, lijkt de Oekraïner op weg naar een topseizoen. Misschien zal Vincent Mannaert dan toch niet moeten doordrukken voor een extra linksback? 



Eduard Sobol telde vrijdag – op Brandon Mechele na – het minste balverlies tegen Cercle Brugge en hij was vooral op het offensief gebied nadrukkelijk aanwezig. De Oekraïner  telde namelijk maar liefst 12 offensieve acties, een aantal dat enkel de pure aanvallend ingestelde spelers Charles De Ketelaere en Noa Lang overtroffen. En laat net die offensieve impulsen een belangrijke reden zijn waarom Club Brugge in de voorbije maanden en weken aan het uitkijken was naar een nieuwe linksachter.

MALACIA 

In de voorbije weken werd de naam van Tyrell Malacia hardnekkig opgevoerd als een concreet transfertarget bij Club Brugge. De sterkhouder van Feyenoord moest in Brugge een grotere meerwaarde leveren dan Sobol, die in de voorbije twee seizoenen de titularis was op de positie van linksachter. Malacia beantwoordde perfect aan het vooropgestelde profiel, en daarmee kwam Sobol aldus in grote problemen terecht op Jan Breydel. Club Brugge was bereid om zes miljoen euro te betalen voor Malacia, terwijl Feyenoord eerder rekende op elf miljoen euro.

Vorig seizoen was Eduard Sobol de onbetwiste basisspeler op de knelpuntpositie van linksachter. Sobol telde 2.061 competitieminuten (inclusief blessuretijd), terwijl zijn meer defensief ingestelde back-up Fede Ricca 949 competitieminuten (inclusief blessuretijd) vergaarde. Maar zowel de Oekraïner als de Uruguayaan vielen vorig jaar toch te licht uit om Club Brugge naar een hoger sportief niveau te tillen. In België maar ook op het Europees voetbaltoneel.



Daarom wilde Club Brugge een kwaliteitsinjectie doorvoeren op de positie van linksachter en dat betekende dus vooral slecht nieuws voor basisspeler Eduard Sobol. De Oekraïense wingback deed het degelijk in zijn twee seizoenen bij de West-Vlamingen, maar stelselmatig werd het duidelijk dat Sobol niet volledig beantwoordde aan hoge sportieve vereisten op Jan Breydel. Vorig seizoen maakten verschillende analisten en waarnemers, alsook de fans van Club Brugge, daarom hun bedenkingen over de meerwaarde van de 26-jarige.

MATA – SOBOL 

Eduard Sobol was in de voorbije twee seizoenen niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, en dat was vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. Het systeem en de visie van Philippe Clement vereisen namelijk van een flankverdediger dat hij even goed kan verdedigen als aanvallen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol bijvoorbeeld érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.



Waar Clinton Mata zijn team op defensief als offensief gebied grote diensten bewijst, bleef men in Brugge op hun honger zitten bij die betreffende meerwaarde van Eduard Sobol. Maar in het huidige voetbalseizoen zijn de rollen tussen Mata en Sobol volledig omgedraaid. De Angolese rechtsachter heeft moeite om zijn hoge niveau te halen van tijdens de voorbije jaren, terwijl Sobol één van de grote uitblinkers is in het Brugse seizoensbegin.

SOBOL MAAKT INDRUK 

Eduard Sobol liet zich in de voorbije wedstrijden tegen Union SG en Cercle Brugge voornamelijk opvallen op het offensief gebied. En da's dus een grote opsteker voor de Oekraïner, die in de voorbije jaren eerder te weinig offensieve impulsen bijbracht. Vorig seizoen telde Sobol in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld 6,2 offensieve acties per 90 minuten. In het huidige voetbalseizoen krikte Sobol dat gemiddelde alvast gevoelig op naar 10,9 offensieve acties per 90 minuten.

Eduard Sobol is op het offensief gebied voorlopig meer aanwezig dan vorig jaar, maar de linksachter van Club Brugge is bovendien ook gevoelig efficiënter in zijn aanvallende acties. Vorig seizoen telde Sobol bijvoorbeeld nog 2,8 geslaagde offensieve acties per 90 minuten, terwijl die frequentie dit seizoen behoorlijk hoger ligt met 4,2 geslaagde acties per 90 minuten. Zowel in het aantal offensieve acties als de efficiëntie ervan, presteert Sobol voorlopig pakken beter dan Clinton Mata.



Hoewel Eduard Sobol nog zijn werkpunten heeft, zijn voorzetten blijven bijvoorbeeld nog van een ondermaats niveau, lijkt hij dit seizoen in grote inhaalbeweging ingezet te hebben. En daardoor kan Club Brugge weleens een dure transfer bespaard blijven. Ondertussen wordt Tyrell Malacia niet meer gelinkt aan de huidige Belgische landskampioen, terwijl er in de voorbije weken ook geen nieuwe namen van linksachters meer worden gelinkt aan Blauw-Zwart. 

LEES OOK: "Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Moet Club Brugge nog een extra linksachter halen?

Meest recent

Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

4
4
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

82
82
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

41
41
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

91
91
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

376
376
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

453
453
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

141
141
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

554
554
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

77
77
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

16
16
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

486
486
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

466
466
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

101
101
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

57
57
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

96
96
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

283
283
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

133
133
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

128
128
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

324
324
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

164
164
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

629
629
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

644
644
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

547
547
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

287
287

Meer sportnieuws