Messi bezorgt Club Brugge zware transferdomper

374
Messi bezorgt Club Brugge zware transferdomper

De onderhandelingen tussen Alex Collado en Club Brugge hebben steeds meer weg van een echte transfersoap. De laatste berichten rond dit transferdossier is dat de aanvaller alsnog op Camp Nou zal blijven en dus niet naar Club trekt.

UNIEKE KANS VOOR COLLADO

Een hoofdreden hiervoor is het veelbesproken vertrek van Lionel Messi bij FC Barcelona. Omdat de Argentijn niet langer financieel haalbaar is voor Barça, is er aldus een vacante positie beschikbaar in het basiselftal van de Blaugrana. Daarom ziet Alex Collado wel mogelijkheden om dit seizoen meer speelminuten te vergaren bij Barça dan initieel gedacht - toen het ernaar uitzag dat Messi in Catalonië zou blijven.

Daarom zou Alex Collado momenteel alle aanbiedingen naast zich neerleggen, waaronder dus ook deze van Club Brugge. De 22-jarige Spanjaard maakte er nooit een geheim van dat het zijn ultieme droom is om ooit door te breken bij de club van zijn hart. Maar om zijn persoonlijke ontwikkeling niet af te remmen, stond hij open om elders speelminuten te vergaren. Sowieso was het altijd de bedoeling dat Collado nog terugkeert naar Barça.

DE MESSI-POSITIE

Maar het vertrek van Lionel Messi zorgt aldus voor een nieuw perspectief voor Alex Collado bij FC Barcelona. In Spanje wordt Collado al langer omschreven als één van de parels van La Masia en daarom was de clubleiding van de Catalaanse topclub bereid om de 22-jarige in het tussenseizoen over te hevelen naar het eerste elftal. De kleine aanvaller ondertekende in april een profcontract tot en met 2023, waar hij alle jeugdafdelingen van de club succesvol doorliep. Bij Barcelona B was Collado zelfs de aanvoerder van de ploeg.

Alex Collado speelt doorgaans als een rechter flankaanvaller maar hij kan ook centraal of op de tien uit de voeten. Om die reden, en zijn creatieve speelstijl, wordt hij door analisten – met lichte zin voor overdrijving uiteraard – ietwat vergeleken met de enige echte Lionel Messi. Op papier lag er voor Collado bij Barcelona B steeds een rol op de rechterkant weggelegd, maar in de praktijk kreeg Collado doorgaans een vrije rol – zoals Messi dus. Op die manier kan Collado dus ook écht in de voetsporen treden van Messi in het Catalaanse hoofdmacht.

LEES OOK: Alex Collado, de mini-Messi

LEES OOK: Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Zal Collado in de voetsporen van Messi kunnen treden?

Meest recent

Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

9
9
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

27
27
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

137
137
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

308
308
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

337
337
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

106
106
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

185
185
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

445
445
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

413
413
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

462
462
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

161
161
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

346
346
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

198
198
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

836
836
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

750
750
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

454
454
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

635
635
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

596
596
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

327
327
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

589
589
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

749
749
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

706
706
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

909
909
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1177
1177
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

677
677

Meer sportnieuws