Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

1192 stemmen
Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

RSC Anderlecht miste haar langverwachte rentree in Europa allerminst. Sporting won donderdag in Albanië met 0-3 van het nietige Laçi, waardoor de return volgende week al overbodig lijkt. In het Laçi Stadion kreeg Joshua Zirkzee zijn eerste speelminuten maar hij miste een dot van een kans. En huurling van Bayern München is daarmee niet aan zijn proefstuk toe.


LOF VAN KOMPANY 

“'Josh is klaar, hij kan van waarde zijn”, verklaarde Vincent Kompany daags na de komst van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Op dinsdag 3 augustus werd de Nederlandse spits officieel voorgesteld en amper twee dagen vierde hij al meteen zijn debuut voor Sporting. “Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit”, aldus Kompany.

Er wordt van Joshua Zirkzee verwacht om een onmiddellijke impact te maken bij Anderlecht, want de tijd staat namelijk niet aan de kant van de Belgische landskampioen. “We hebben niet de luxe om nog iemand klaar te stomen voor over twee of drie maanden.” Zirkzee moet aldus op de korte termijn zijn stempel drukken op het offensieve spelbeeld van paars-wit en ook voor de nodige doelpunten zorgen in het Lotto Park. 



Ondanks het feit dat Joshua Zirkzee nog maar twee dagen onder huurcontract stond bij Anderlecht, waardoor de Nederlander zijn integratieproces nog moest beginnen, achtte Vincent Kompany zijn nieuwe aanvaller donderdag al klaar voor zijn eerste speelminuten. De coach van Anderlecht heeft immers hoge verwachtingen over Zirkzee. “Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België. Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten.”

GOEIE EERSTE INDRUK 

Joshua Zirkzee werkte de recente seizoensvoorbereiding af bij Bayern München, waar hij verschillende oefenwedstrijden speelde tegen onder andere FC Köln, Ajax en Borussia Mönchengladbach. Maar Vincent Kompany besliste echter om de 20-jarige niet meteen voor de leeuwen te droppen tegen Laçi. Dat was voornamelijk om Zirkzee niet te verbranden en het risico op een eventuele blessure tot een minimum te houden. Donderdag kreeg Zirkzee in totaal 34 speelminuten tegen Laçi en zijn afgeleverde prestatie was voor discussie vatbaar.



Joshua Zirkzee kwam in minuut 63 Benito Raman aflossen waarna de Nederlander een vrij goede eerste indruk naliet in het shirt van Anderlecht. De Nederlandse spits etaleerde zijn typische kwaliteiten zoals een goede kap, behendigheid aan de bal en fungeren als een goed afspeelpunt. Zirkzee etaleerde ook een eenvoudige en zuivere passing, zonder veel franjes of risico, want elk van zijn zeven verstuurde passes kwam ook effectief aan bij een ploegmaat. Maar een doelpunt scoren lukte hem weliswaar nog niet. En dat ondanks een érg goede mogelijkheid.

NONCHALANCE 

Anderzijds merkten we donderdag bij Joshua Zirkzee een gebrek aan vertrouwen op voor het doel van de Albanezen. In minuut 74 kreeg de Nederlandse spits een uitgelezen kans om meteen zijn eerste doelpunt voor Anderlecht tegen de touwen te jagen, maar Zirkzee drukte uiteindelijk weinig overtuigend af op het doel van Laçi. Het missen van een dergelijke kans is erg vervelend voor een nieuwe spits bij een nieuwe club, maar ook vooral in de specifieke situatie van Zirkzee.

Daags na de wedstrijd tegen Laçi schreven de Belgische kranten over een goede prestatie van Joshua Zirkzee, maar anderzijds werd de nonchalance bij zijn grote doelkans onderstreept. “De Nederlander viel op: hij had maar binnen te duwen, maar … miste. Nonchalance”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het was mooi geweest indien de Nederlander direct had kunnen scoren”, duidde Het Nieuwsblad. “Helaas, toen hij een bal kreeg in de kleine rechthoek was ZZ Top te nonchalant. Een werkpuntje.”



Hoewel Joshua Zirkzee verschillende goede zaken aantoonde tijdens zijn invalbeurt tegen Laçi, was zijn opmerkelijke gemiste kans dus een veelbesproken item na de wedstrijd. “Het was een grote kans”, gaf Vincent Kompany ook toe. “Maar ik kijk naar andere aspecten. Ik voelde dat hij zich goed voelde in het collectief”, citeerde La Dernière Heure. “Maar er zijn nog automatismen te bekomen. En hij is niet de enige die een kans heeft gemist”, aldus de coach van Anderlecht.





MISSER VAN HET JAAR

De gemiste kans van Joshua Zirkzee was allesbehalve wedstrijdbepalend tegen Laçi, maar de Nederlander had zijn doelkans maar wat graag tegen de touwen zien hangen. 't Was namelijk niet zijn eerste grote gemiste kans in de voorbije weken. Op 24 juli was Zirkzee namelijk de gebeten hond in de oefenwedstrijd met Bayern München tegen Ajax. Toen miste hij immers een nog veel grotere kans, voor een volledig open doel van de Amsterdammers. (zie video onderaan)



Joshua Zirkzee omspeelde toen Ajax-doelman Remko Pasveer waardoor hij de bal enkel maar over de doellijn moest krijgen. Zirkzee acteerde echter te nonchalant, nog veel meer dan donderdag tegen Laçi, waardoor Perr Schuurs in extremis nog tussenbeide kon komen. “Het seizoen is pas net begonnen, maar dit is nu al de misser van het jaar van Joshua Zirkzee tegen Ajax”, klonk het bij commentator Albert Mantingh. Zirkzee scoorde met deze bedenkelijke actie allerminst goede punten bij Bayern München.

KEIHARDE KRITIEK 

Na de wedstrijd tegen Ajax liet Julian Nagelsmann zich uit over de prestatie Joshua Zirkzee. “Ik heb helemaal niets tegen hem (Zirkzee, nvdr.) gezegd. Hij weet zelf heel goed dat hij het anders had kunnen en moeten doen. In een Bundesliga-wedstrijd zal hij het hopelijk een beetje serieuzer aanpakken in zo'n situatie. Ik geloof dat ik nu niet met hem moet praten, hij weet het zelf wel. En alles bij elkaar doet hij veel goed”, aldus de nieuwe coach van Bayern München.

De misser van het jaar van Joshua Zirkzee was op sociale media een groot item en zijn media-accounts werden vervolgens bestookt met veel snoeiharde kritiek. Daags na de veelbesproken wedstrijd tegen Ajax verwijderde Zirkzee vervolgens al zijn posts op Instagram en wijzigde hij ook zijn profielfoto naar een zwarte afbeelding. Volgens Nederlandse media kreeg Zirkzee na het oefenduel tegen Ajax namelijk opmerkelijk veel haatberichten.



Hoewel de misser van Joshua Zirkzee tegen Laçi van een totaal andere grootorde was dan zijn flater tegen Ajax, zal dit zijn vertrouwen geen positieve push geven. De nieuwkomer van Anderlecht kan zich anderzijds wel optrekken aan zijn algemene goede prestatie, iets wat ook Vincent Kompany beklemtoonde na zijn vuurdoop in Albanië. In elk geval zal een eerste doelpunt van Zirkzee voor Anderlecht geen overbodige luxe zijn. Te beginnen zondag tegen Seraing,

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Zal Zirkzee slagen bij Anderlecht?

Meest recent

‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

30
30
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

44
44
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

62
62
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

223
223
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

384
384
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

504
504
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

272
272
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

228
228
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

232
232
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

709
709
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

910
910
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

141
141
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

178
178
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

37
37
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

503
503
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

298
298
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

566
566
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

654
654
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

169
169
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

841
841
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

316
316
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

553
553
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

292
292
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

350
350
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

265
265

Meer sportnieuws