Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

door
Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

RSC Anderlecht miste haar langverwachte rentree in Europa allerminst. Sporting won donderdag in Albanië met 0-3 van het nietige Laçi, waardoor de return volgende week al overbodig lijkt. In het Laçi Stadion kreeg Joshua Zirkzee zijn eerste speelminuten maar hij miste een dot van een kans. En huurling van Bayern München is daarmee niet aan zijn proefstuk toe.


LOF VAN KOMPANY 

“'Josh is klaar, hij kan van waarde zijn”, verklaarde Vincent Kompany daags na de komst van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Op dinsdag 3 augustus werd de Nederlandse spits officieel voorgesteld en amper twee dagen vierde hij al meteen zijn debuut voor Sporting. “Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit”, aldus Kompany.

Er wordt van Joshua Zirkzee verwacht om een onmiddellijke impact te maken bij Anderlecht, want de tijd staat namelijk niet aan de kant van de Belgische landskampioen. “We hebben niet de luxe om nog iemand klaar te stomen voor over twee of drie maanden.” Zirkzee moet aldus op de korte termijn zijn stempel drukken op het offensieve spelbeeld van paars-wit en ook voor de nodige doelpunten zorgen in het Lotto Park. 



Ondanks het feit dat Joshua Zirkzee nog maar twee dagen onder huurcontract stond bij Anderlecht, waardoor de Nederlander zijn integratieproces nog moest beginnen, achtte Vincent Kompany zijn nieuwe aanvaller donderdag al klaar voor zijn eerste speelminuten. De coach van Anderlecht heeft immers hoge verwachtingen over Zirkzee. “Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België. Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten.”

GOEIE EERSTE INDRUK 

Joshua Zirkzee werkte de recente seizoensvoorbereiding af bij Bayern München, waar hij verschillende oefenwedstrijden speelde tegen onder andere FC Köln, Ajax en Borussia Mönchengladbach. Maar Vincent Kompany besliste echter om de 20-jarige niet meteen voor de leeuwen te droppen tegen Laçi. Dat was voornamelijk om Zirkzee niet te verbranden en het risico op een eventuele blessure tot een minimum te houden. Donderdag kreeg Zirkzee in totaal 34 speelminuten tegen Laçi en zijn afgeleverde prestatie was voor discussie vatbaar.



Joshua Zirkzee kwam in minuut 63 Benito Raman aflossen waarna de Nederlander een vrij goede eerste indruk naliet in het shirt van Anderlecht. De Nederlandse spits etaleerde zijn typische kwaliteiten zoals een goede kap, behendigheid aan de bal en fungeren als een goed afspeelpunt. Zirkzee etaleerde ook een eenvoudige en zuivere passing, zonder veel franjes of risico, want elk van zijn zeven verstuurde passes kwam ook effectief aan bij een ploegmaat. Maar een doelpunt scoren lukte hem weliswaar nog niet. En dat ondanks een érg goede mogelijkheid.

NONCHALANCE 

Anderzijds merkten we donderdag bij Joshua Zirkzee een gebrek aan vertrouwen op voor het doel van de Albanezen. In minuut 74 kreeg de Nederlandse spits een uitgelezen kans om meteen zijn eerste doelpunt voor Anderlecht tegen de touwen te jagen, maar Zirkzee drukte uiteindelijk weinig overtuigend af op het doel van Laçi. Het missen van een dergelijke kans is erg vervelend voor een nieuwe spits bij een nieuwe club, maar ook vooral in de specifieke situatie van Zirkzee.

Daags na de wedstrijd tegen Laçi schreven de Belgische kranten over een goede prestatie van Joshua Zirkzee, maar anderzijds werd de nonchalance bij zijn grote doelkans onderstreept. “De Nederlander viel op: hij had maar binnen te duwen, maar … miste. Nonchalance”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het was mooi geweest indien de Nederlander direct had kunnen scoren”, duidde Het Nieuwsblad. “Helaas, toen hij een bal kreeg in de kleine rechthoek was ZZ Top te nonchalant. Een werkpuntje.”



Hoewel Joshua Zirkzee verschillende goede zaken aantoonde tijdens zijn invalbeurt tegen Laçi, was zijn opmerkelijke gemiste kans dus een veelbesproken item na de wedstrijd. “Het was een grote kans”, gaf Vincent Kompany ook toe. “Maar ik kijk naar andere aspecten. Ik voelde dat hij zich goed voelde in het collectief”, citeerde La Dernière Heure. “Maar er zijn nog automatismen te bekomen. En hij is niet de enige die een kans heeft gemist”, aldus de coach van Anderlecht.





MISSER VAN HET JAAR

De gemiste kans van Joshua Zirkzee was allesbehalve wedstrijdbepalend tegen Laçi, maar de Nederlander had zijn doelkans maar wat graag tegen de touwen zien hangen. 't Was namelijk niet zijn eerste grote gemiste kans in de voorbije weken. Op 24 juli was Zirkzee namelijk de gebeten hond in de oefenwedstrijd met Bayern München tegen Ajax. Toen miste hij immers een nog veel grotere kans, voor een volledig open doel van de Amsterdammers. (zie video onderaan)



Joshua Zirkzee omspeelde toen Ajax-doelman Remko Pasveer waardoor hij de bal enkel maar over de doellijn moest krijgen. Zirkzee acteerde echter te nonchalant, nog veel meer dan donderdag tegen Laçi, waardoor Perr Schuurs in extremis nog tussenbeide kon komen. “Het seizoen is pas net begonnen, maar dit is nu al de misser van het jaar van Joshua Zirkzee tegen Ajax”, klonk het bij commentator Albert Mantingh. Zirkzee scoorde met deze bedenkelijke actie allerminst goede punten bij Bayern München.

KEIHARDE KRITIEK 

Na de wedstrijd tegen Ajax liet Julian Nagelsmann zich uit over de prestatie Joshua Zirkzee. “Ik heb helemaal niets tegen hem (Zirkzee, nvdr.) gezegd. Hij weet zelf heel goed dat hij het anders had kunnen en moeten doen. In een Bundesliga-wedstrijd zal hij het hopelijk een beetje serieuzer aanpakken in zo'n situatie. Ik geloof dat ik nu niet met hem moet praten, hij weet het zelf wel. En alles bij elkaar doet hij veel goed”, aldus de nieuwe coach van Bayern München.

De misser van het jaar van Joshua Zirkzee was op sociale media een groot item en zijn media-accounts werden vervolgens bestookt met veel snoeiharde kritiek. Daags na de veelbesproken wedstrijd tegen Ajax verwijderde Zirkzee vervolgens al zijn posts op Instagram en wijzigde hij ook zijn profielfoto naar een zwarte afbeelding. Volgens Nederlandse media kreeg Zirkzee na het oefenduel tegen Ajax namelijk opmerkelijk veel haatberichten.



Hoewel de misser van Joshua Zirkzee tegen Laçi van een totaal andere grootorde was dan zijn flater tegen Ajax, zal dit zijn vertrouwen geen positieve push geven. De nieuwkomer van Anderlecht kan zich anderzijds wel optrekken aan zijn algemene goede prestatie, iets wat ook Vincent Kompany beklemtoonde na zijn vuurdoop in Albanië. In elk geval zal een eerste doelpunt van Zirkzee voor Anderlecht geen overbodige luxe zijn. Te beginnen zondag tegen Seraing,

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Zal Zirkzee slagen bij Anderlecht?

Meest recent

AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

115
115
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

32
32
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

51
51
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

201
201
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

245
245
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

778
778
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

205
205
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

84
84
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

82
82
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

142
142
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

230
230
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

123
123
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

101
101
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

377
377
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

355
355
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

64
64
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

201
201
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

246
246
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

339
339
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

72
72
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

77
77
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

298
298

Meer sportnieuws