Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

door
Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

RSC Anderlecht miste haar langverwachte rentree in Europa allerminst. Sporting won donderdag in Albanië met 0-3 van het nietige Laçi, waardoor de return volgende week al overbodig lijkt. In het Laçi Stadion kreeg Joshua Zirkzee zijn eerste speelminuten maar hij miste een dot van een kans. En huurling van Bayern München is daarmee niet aan zijn proefstuk toe.


LOF VAN KOMPANY 

“'Josh is klaar, hij kan van waarde zijn”, verklaarde Vincent Kompany daags na de komst van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Op dinsdag 3 augustus werd de Nederlandse spits officieel voorgesteld en amper twee dagen vierde hij al meteen zijn debuut voor Sporting. “Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit”, aldus Kompany.

Er wordt van Joshua Zirkzee verwacht om een onmiddellijke impact te maken bij Anderlecht, want de tijd staat namelijk niet aan de kant van de Belgische landskampioen. “We hebben niet de luxe om nog iemand klaar te stomen voor over twee of drie maanden.” Zirkzee moet aldus op de korte termijn zijn stempel drukken op het offensieve spelbeeld van paars-wit en ook voor de nodige doelpunten zorgen in het Lotto Park. 



Ondanks het feit dat Joshua Zirkzee nog maar twee dagen onder huurcontract stond bij Anderlecht, waardoor de Nederlander zijn integratieproces nog moest beginnen, achtte Vincent Kompany zijn nieuwe aanvaller donderdag al klaar voor zijn eerste speelminuten. De coach van Anderlecht heeft immers hoge verwachtingen over Zirkzee. “Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België. Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten.”

GOEIE EERSTE INDRUK 

Joshua Zirkzee werkte de recente seizoensvoorbereiding af bij Bayern München, waar hij verschillende oefenwedstrijden speelde tegen onder andere FC Köln, Ajax en Borussia Mönchengladbach. Maar Vincent Kompany besliste echter om de 20-jarige niet meteen voor de leeuwen te droppen tegen Laçi. Dat was voornamelijk om Zirkzee niet te verbranden en het risico op een eventuele blessure tot een minimum te houden. Donderdag kreeg Zirkzee in totaal 34 speelminuten tegen Laçi en zijn afgeleverde prestatie was voor discussie vatbaar.



Joshua Zirkzee kwam in minuut 63 Benito Raman aflossen waarna de Nederlander een vrij goede eerste indruk naliet in het shirt van Anderlecht. De Nederlandse spits etaleerde zijn typische kwaliteiten zoals een goede kap, behendigheid aan de bal en fungeren als een goed afspeelpunt. Zirkzee etaleerde ook een eenvoudige en zuivere passing, zonder veel franjes of risico, want elk van zijn zeven verstuurde passes kwam ook effectief aan bij een ploegmaat. Maar een doelpunt scoren lukte hem weliswaar nog niet. En dat ondanks een érg goede mogelijkheid.

NONCHALANCE 

Anderzijds merkten we donderdag bij Joshua Zirkzee een gebrek aan vertrouwen op voor het doel van de Albanezen. In minuut 74 kreeg de Nederlandse spits een uitgelezen kans om meteen zijn eerste doelpunt voor Anderlecht tegen de touwen te jagen, maar Zirkzee drukte uiteindelijk weinig overtuigend af op het doel van Laçi. Het missen van een dergelijke kans is erg vervelend voor een nieuwe spits bij een nieuwe club, maar ook vooral in de specifieke situatie van Zirkzee.

Daags na de wedstrijd tegen Laçi schreven de Belgische kranten over een goede prestatie van Joshua Zirkzee, maar anderzijds werd de nonchalance bij zijn grote doelkans onderstreept. “De Nederlander viel op: hij had maar binnen te duwen, maar … miste. Nonchalance”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het was mooi geweest indien de Nederlander direct had kunnen scoren”, duidde Het Nieuwsblad. “Helaas, toen hij een bal kreeg in de kleine rechthoek was ZZ Top te nonchalant. Een werkpuntje.”



Hoewel Joshua Zirkzee verschillende goede zaken aantoonde tijdens zijn invalbeurt tegen Laçi, was zijn opmerkelijke gemiste kans dus een veelbesproken item na de wedstrijd. “Het was een grote kans”, gaf Vincent Kompany ook toe. “Maar ik kijk naar andere aspecten. Ik voelde dat hij zich goed voelde in het collectief”, citeerde La Dernière Heure. “Maar er zijn nog automatismen te bekomen. En hij is niet de enige die een kans heeft gemist”, aldus de coach van Anderlecht.





MISSER VAN HET JAAR

De gemiste kans van Joshua Zirkzee was allesbehalve wedstrijdbepalend tegen Laçi, maar de Nederlander had zijn doelkans maar wat graag tegen de touwen zien hangen. 't Was namelijk niet zijn eerste grote gemiste kans in de voorbije weken. Op 24 juli was Zirkzee namelijk de gebeten hond in de oefenwedstrijd met Bayern München tegen Ajax. Toen miste hij immers een nog veel grotere kans, voor een volledig open doel van de Amsterdammers. (zie video onderaan)



Joshua Zirkzee omspeelde toen Ajax-doelman Remko Pasveer waardoor hij de bal enkel maar over de doellijn moest krijgen. Zirkzee acteerde echter te nonchalant, nog veel meer dan donderdag tegen Laçi, waardoor Perr Schuurs in extremis nog tussenbeide kon komen. “Het seizoen is pas net begonnen, maar dit is nu al de misser van het jaar van Joshua Zirkzee tegen Ajax”, klonk het bij commentator Albert Mantingh. Zirkzee scoorde met deze bedenkelijke actie allerminst goede punten bij Bayern München.

KEIHARDE KRITIEK 

Na de wedstrijd tegen Ajax liet Julian Nagelsmann zich uit over de prestatie Joshua Zirkzee. “Ik heb helemaal niets tegen hem (Zirkzee, nvdr.) gezegd. Hij weet zelf heel goed dat hij het anders had kunnen en moeten doen. In een Bundesliga-wedstrijd zal hij het hopelijk een beetje serieuzer aanpakken in zo'n situatie. Ik geloof dat ik nu niet met hem moet praten, hij weet het zelf wel. En alles bij elkaar doet hij veel goed”, aldus de nieuwe coach van Bayern München.

De misser van het jaar van Joshua Zirkzee was op sociale media een groot item en zijn media-accounts werden vervolgens bestookt met veel snoeiharde kritiek. Daags na de veelbesproken wedstrijd tegen Ajax verwijderde Zirkzee vervolgens al zijn posts op Instagram en wijzigde hij ook zijn profielfoto naar een zwarte afbeelding. Volgens Nederlandse media kreeg Zirkzee na het oefenduel tegen Ajax namelijk opmerkelijk veel haatberichten.



Hoewel de misser van Joshua Zirkzee tegen Laçi van een totaal andere grootorde was dan zijn flater tegen Ajax, zal dit zijn vertrouwen geen positieve push geven. De nieuwkomer van Anderlecht kan zich anderzijds wel optrekken aan zijn algemene goede prestatie, iets wat ook Vincent Kompany beklemtoonde na zijn vuurdoop in Albanië. In elk geval zal een eerste doelpunt van Zirkzee voor Anderlecht geen overbodige luxe zijn. Te beginnen zondag tegen Seraing,

LEES OOK: 'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

Zal Zirkzee slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

12
12
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

8
8
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

306
306
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

30
30
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

38
38
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

232
232
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

52
52
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

287
287
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

349
349
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

49
49
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

155
155
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

128
128
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

77
77
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

263
263
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

51
51
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

304
304
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

228
228
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

295
295
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

695
695
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

286
286
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

156
156

Meer sportnieuws