Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

door
Zirkzee kampt al meteen met groot probleem

RSC Anderlecht miste haar langverwachte rentree in Europa allerminst. Sporting won donderdag in Albanië met 0-3 van het nietige Laçi, waardoor de return volgende week al overbodig lijkt. In het Laçi Stadion kreeg Joshua Zirkzee zijn eerste speelminuten maar hij miste een dot van een kans. En huurling van Bayern München is daarmee niet aan zijn proefstuk toe.


LOF VAN KOMPANY 

“'Josh is klaar, hij kan van waarde zijn”, verklaarde Vincent Kompany daags na de komst van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Op dinsdag 3 augustus werd de Nederlandse spits officieel voorgesteld en amper twee dagen vierde hij al meteen zijn debuut voor Sporting. “Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit”, aldus Kompany.

Er wordt van Joshua Zirkzee verwacht om een onmiddellijke impact te maken bij Anderlecht, want de tijd staat namelijk niet aan de kant van de Belgische landskampioen. “We hebben niet de luxe om nog iemand klaar te stomen voor over twee of drie maanden.” Zirkzee moet aldus op de korte termijn zijn stempel drukken op het offensieve spelbeeld van paars-wit en ook voor de nodige doelpunten zorgen in het Lotto Park. 



Ondanks het feit dat Joshua Zirkzee nog maar twee dagen onder huurcontract stond bij Anderlecht, waardoor de Nederlander zijn integratieproces nog moest beginnen, achtte Vincent Kompany zijn nieuwe aanvaller donderdag al klaar voor zijn eerste speelminuten. De coach van Anderlecht heeft immers hoge verwachtingen over Zirkzee. “Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België. Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten.”

GOEIE EERSTE INDRUK 

Joshua Zirkzee werkte de recente seizoensvoorbereiding af bij Bayern München, waar hij verschillende oefenwedstrijden speelde tegen onder andere FC Köln, Ajax en Borussia Mönchengladbach. Maar Vincent Kompany besliste echter om de 20-jarige niet meteen voor de leeuwen te droppen tegen Laçi. Dat was voornamelijk om Zirkzee niet te verbranden en het risico op een eventuele blessure tot een minimum te houden. Donderdag kreeg Zirkzee in totaal 34 speelminuten tegen Laçi en zijn afgeleverde prestatie was voor discussie vatbaar.



Joshua Zirkzee kwam in minuut 63 Benito Raman aflossen waarna de Nederlander een vrij goede eerste indruk naliet in het shirt van Anderlecht. De Nederlandse spits etaleerde zijn typische kwaliteiten zoals een goede kap, behendigheid aan de bal en fungeren als een goed afspeelpunt. Zirkzee etaleerde ook een eenvoudige en zuivere passing, zonder veel franjes of risico, want elk van zijn zeven verstuurde passes kwam ook effectief aan bij een ploegmaat. Maar een doelpunt scoren lukte hem weliswaar nog niet. En dat ondanks een érg goede mogelijkheid.

NONCHALANCE 

Anderzijds merkten we donderdag bij Joshua Zirkzee een gebrek aan vertrouwen op voor het doel van de Albanezen. In minuut 74 kreeg de Nederlandse spits een uitgelezen kans om meteen zijn eerste doelpunt voor Anderlecht tegen de touwen te jagen, maar Zirkzee drukte uiteindelijk weinig overtuigend af op het doel van Laçi. Het missen van een dergelijke kans is erg vervelend voor een nieuwe spits bij een nieuwe club, maar ook vooral in de specifieke situatie van Zirkzee.

Daags na de wedstrijd tegen Laçi schreven de Belgische kranten over een goede prestatie van Joshua Zirkzee, maar anderzijds werd de nonchalance bij zijn grote doelkans onderstreept. “De Nederlander viel op: hij had maar binnen te duwen, maar … miste. Nonchalance”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het was mooi geweest indien de Nederlander direct had kunnen scoren”, duidde Het Nieuwsblad. “Helaas, toen hij een bal kreeg in de kleine rechthoek was ZZ Top te nonchalant. Een werkpuntje.”



Hoewel Joshua Zirkzee verschillende goede zaken aantoonde tijdens zijn invalbeurt tegen Laçi, was zijn opmerkelijke gemiste kans dus een veelbesproken item na de wedstrijd. “Het was een grote kans”, gaf Vincent Kompany ook toe. “Maar ik kijk naar andere aspecten. Ik voelde dat hij zich goed voelde in het collectief”, citeerde La Dernière Heure. “Maar er zijn nog automatismen te bekomen. En hij is niet de enige die een kans heeft gemist”, aldus de coach van Anderlecht.





MISSER VAN HET JAAR

De gemiste kans van Joshua Zirkzee was allesbehalve wedstrijdbepalend tegen Laçi, maar de Nederlander had zijn doelkans maar wat graag tegen de touwen zien hangen. 't Was namelijk niet zijn eerste grote gemiste kans in de voorbije weken. Op 24 juli was Zirkzee namelijk de gebeten hond in de oefenwedstrijd met Bayern München tegen Ajax. Toen miste hij immers een nog veel grotere kans, voor een volledig open doel van de Amsterdammers. (zie video onderaan)



Joshua Zirkzee omspeelde toen Ajax-doelman Remko Pasveer waardoor hij de bal enkel maar over de doellijn moest krijgen. Zirkzee acteerde echter te nonchalant, nog veel meer dan donderdag tegen Laçi, waardoor Perr Schuurs in extremis nog tussenbeide kon komen. “Het seizoen is pas net begonnen, maar dit is nu al de misser van het jaar van Joshua Zirkzee tegen Ajax”, klonk het bij commentator Albert Mantingh. Zirkzee scoorde met deze bedenkelijke actie allerminst goede punten bij Bayern München.

KEIHARDE KRITIEK 

Na de wedstrijd tegen Ajax liet Julian Nagelsmann zich uit over de prestatie Joshua Zirkzee. “Ik heb helemaal niets tegen hem (Zirkzee, nvdr.) gezegd. Hij weet zelf heel goed dat hij het anders had kunnen en moeten doen. In een Bundesliga-wedstrijd zal hij het hopelijk een beetje serieuzer aanpakken in zo'n situatie. Ik geloof dat ik nu niet met hem moet praten, hij weet het zelf wel. En alles bij elkaar doet hij veel goed”, aldus de nieuwe coach van Bayern München.

De misser van het jaar van Joshua Zirkzee was op sociale media een groot item en zijn media-accounts werden vervolgens bestookt met veel snoeiharde kritiek. Daags na de veelbesproken wedstrijd tegen Ajax verwijderde Zirkzee vervolgens al zijn posts op Instagram en wijzigde hij ook zijn profielfoto naar een zwarte afbeelding. Volgens Nederlandse media kreeg Zirkzee na het oefenduel tegen Ajax namelijk opmerkelijk veel haatberichten.



Hoewel de misser van Joshua Zirkzee tegen Laçi van een totaal andere grootorde was dan zijn flater tegen Ajax, zal dit zijn vertrouwen geen positieve push geven. De nieuwkomer van Anderlecht kan zich anderzijds wel optrekken aan zijn algemene goede prestatie, iets wat ook Vincent Kompany beklemtoonde na zijn vuurdoop in Albanië. In elk geval zal een eerste doelpunt van Zirkzee voor Anderlecht geen overbodige luxe zijn. Te beginnen zondag tegen Seraing,

LEES OOK: Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

Zal Zirkzee slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

30
30
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

25
25
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

19
19
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

329
329
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

123
123
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

239
239
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

48
48
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

141
141
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

56
56
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

138
138
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

142
142
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

214
214
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

195
195
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

341
341
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

177
177
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

165
165
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

235
235
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

341
341
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

171
171
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

117
117
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

428
428
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

243
243
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

548
548
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

92
92
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

94
94

Meer sportnieuws