Laporta drukt laatste hoop op verlengd verblijf Messi de kop in

596 stemmen
Laporta drukt laatste hoop op verlengd verblijf Messi de kop in

Een dag na de aankondiging dat Lionel Messi zijn contract niet zal verlengen bij FC Barcelona, komt voorzitter Joan Laporta met meer uitleg. Zijn persconferentie werd door duizenden fans live gevolgd op YouTube.


Het afscheid van Lionel Messi beroert overduidelijk de gemoederen. De Argentijnse sterspeler zal andere oorden opzoeken. Waar hij precies aan de slag zal gaan, is nog niet duidelijk, al lijken PSG en Manchester City de grootste kanshebbers te zijn. Ondertussen blijven Barça en dan vooral de fans verweesd achter. Zij hadden nooit gedacht dat hun idool ooit nog voor een andere club zou spelen. De penibele financiële situatie van de Blaugrana besliste daar echter anders over, zo gaf Laporta vandaag aan.

Toch zal bij veel fans nog ergens de hoop leven dat het toch nog allemaal goed komt. Laporta is echter nuchter en ontnam ze vandaag op zijn perspraatje de laatste strohalm. "Ik wil geen valse hoop creëren. Messi moet vooruit, want met de Financial Fair Play moet hij kijken welke aanbiedingen haalbaar zijn. En wij moeten vooruit, want de competitie begint binnenkort. Kijk, wij hebben twee maanden lang alles geprobeerd om het in orde te brengen. We hadden ook een akkoord met Leo voor twee extra seizoenen, waarbij we zijn loon over vijf jaar zouden spreiden. Maar uiteindelijk is gebleken dat die constructie niet conform was met de reglementen", aldus Laporta. 

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Mag Laporta zich het vertrek van Messi aanrekenen?

Meest recent

Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

5
5
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

8
8
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

45
45
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

33
33
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

236
236
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

453
453
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

268
268
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

272
272
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

256
256
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

215
215
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

227
227
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

36
36
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

82
82
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

134
134
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

189
189
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

865
865
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

185
185
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

223
223
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

214
214
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

305
305
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55

Meer sportnieuws