AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

873 stemmen
AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

AA Gent houdt van shoppen in eigen land. De Buffalo's haalden vorig seizoen Tarik Tissoudali op bij Beerschot VA en in het tussenseizoen Gianni Bruno bij Zulte Waregem. Daarnaast lijkt Thomas Henry goed op weg te zijn naar de Ghelamco Arena. Daarmee kan Gent straks uitpakken met een erg straffe voorhoede. Tissoudali, Bruno en Henry behoorden vorig seizoen namelijk tot de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League


TOPPERS UIT DE JPL

Tarik Tissoudali (0,54 doelpunt per wedstrijd), Gianni Bruno (0,58 doelpunt per wedstrijd) en Thomas Henry (0,63 doelpunt per wedstrijd) behoorden vorig seizoen tot de top tien van de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast was Tissoudali ook nog eens de tweede beste spits op het gebied van assisteren en was Henry de zesde efficiëntste spits in de Belgische voetbalcompetitie. Als de Buffalo's erin slagen om Henry daadwerkelijk aan boord te halen, dan beschikt AA Gent straks aldus over een bewezen en erg kwalitatieve voorhoede.



THOMAS HENRY

AA Gent startte het nieuwe voetbalseizoen op een verschroeiende wijze door met 4-0 te winnen in de Conference League tegen Valerenga. Maar daarna ging het steil bergaf voor de Buffalo's. In de voorbije vier wedstrijden tegen Sint-Truiden (2-1 verlies), Valerenga (2-0 verlies), Beerschot VA (2-2) en FK RFS (2-2) werd er telkens niet gewonnen. Hein Vanhaezebrouck moet aldus dringend op zoek naar oplossingen en daarvoor wordt de langverwachte vervanger voor Roman Yaremchuk van cruciaal belang.

“Wie ik zou willen in de plaats van Roman Yaremchuk? Robert Lewandowski”, grapte Hein Vanhaezebrouck eerder deze week nog tijdens de persconferentie bij AA Gent. De Buffalo's zijn al een tijdje op zoek naar een adequate vervanger voor hun Oekraïense prijsschutter en in deze queeste zijn de Oost-Vlamingen recentelijk uitgekomen bij Thomas Henry. De Fransman is een complete spits die kan scoren met de linkervoet, de rechtervoet én ook met het hoofd. Zo'n type zou Vanhaezebrouck er uiteraard graag bij willen.



Vorig seizoen was Thomas Henry een absolute uitblinker bij promovendus OH Leuven, waar hij samen met Xavier Mercier en Kamal Sowah een ware gesel was voor menig defensie in de Jupiler Pro League. Van het bovengenoemde trio zal straks enkel Mercier op post blijven bij Leuven, want de club zag eerder al Sowah terugkeren naar moederclub Leicester City. Daarnaast is het een uitgemaakte zaak dat Henry zal vertrekken bij OH Leuven. De spits maakte er eerder geen geheim van dat hij in de huidige transferperiode een nieuwe stap in zijn carrière wil zetten.

PROFIEL VOOR HEIN 

Thomas Henry deed zijn eind vorig seizoen zijn intenties al uit de doeken in een interview met Sport/Voetbalmagazine. “Ik heb zin om de volgende stap te zetten en het is duidelijk dat het daar het moment voor is. Afgelopen winter is het er niet van gekomen omdat ik die wintermercato's altijd heel vreemd vind. Maar deze zomer moet een keerpunt worden in mijn carrière”, aldus Henry. Ondertussen is er al één maand verstreken in de zomermercato en wacht de Fransman nog steeds op zijn langverwachte transfer. Daar heeft de Leuvense vraagprijs van zes miljoen euro ongetwijfeld veel mee te maken.  



Ondertussen handelde OH Leuven wel al proactief door Kaveh Rezaei (Club Brugge) aan boord te halen. Door de komst van de Iraanse spits kan een vertrek van Thomas Henry weleens in een stroomversnelling terechtkomen. De meest recente kandidaat-overnemer voor Henry zou dus AA Gent zijn en de Franse spits voldoet alvast aan het vereiste profiel van Hein Vanhaezebrouck. “Het is duidelijk dat we een scorende spits willen, maar het moet ook iemand zijn met een beetje gestalte en een beetje body. Buiten Depoitre, die nog wat tijd nodig heeft om weer zijn niveau te halen, zijn alle anderen eerder lichtgewichten. Er mag iemand bij die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen”, verklaarde Vanhaezebrouck eerder deze week.

GIANNI BRUNO

Thomas Henry zou aldus een echte topaanwinst betekenen voor AA Gent, want de Fransman toonde vorig seizoen al zijn grote kunnen aan in de Jupiler Pro League. En ook Gianni Bruno was in de voorbije jaargang een grote uitblinker bij Zulte Waregem. De 29-jarige aanvaller kende vorig seizoen zijn productiefste seizoen ooit met 20 doelpunten en aan de Gaverbeek werd hij ook Speler van het Jaar. Bruno was toen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Essevee en door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van de West-Vlamingen. 



Gianni Bruno scoorde vorig jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij zelfs de achtste plaats bezette onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtrof daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (Beerschot VA en AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht). Niet voor niets lag zijn dossier onlangs op de burelen van Neerpede, waar het scoutingsdepartement en de sportieve cel van RSC Anderlecht zijn kwaliteiten en capaciteiten nader bestudeerden. Voorlopig scoorde Bruno één doelpunt in vier wedstrijden voor AA Gent, en moet hij zijn hoge niveau van vorig seizoen nog terugvinden.

TARIK TISSOUDALI

Het offensief probleem bij AA Gent is geen nieuwe ontdekking want de Buffalo's kampten vorig seizoen al met datzelfde euvel. En daarom werd Tarik Tissoudali in januari aangetrokken. “Het is een speler met een actie die vlot scoort”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck kort na de komst van de Beerschot-sterkhouder. In de vorige jaargang van de Jupiler Pro League was Tissoudali een absolute uitblinker. De Marokkaan etaleerde op het Kiel meermaals zijn onversneden klasse, technische brutaliteit en scorend vermogen. Kortom, pure kwaliteit dus.

In de vorige wintermercato waren de Buffalo's verschillende clubs te snel af in de strijd om Tarik Tissoudali. Hij kon toen rekenen op de belangstelling van DC United, Parma Calcio en een club uit het Midden-Oosten. Daarnaast ondernam Beerschot VA in extremis een tevergeefse poging om van Tissoudali de bestbetaalde speler van de club te maken. Dat was handig gespeeld van Beerschot want de Marokkaan maakte er geen geheim van om zo snel mogelijk financieel onafhankelijk te worden. Uiteindelijk bereikte Tissoudali toch een akkoord met AA Gent, waar hij tot en met 2023 zo'n 2 à 3 miljoen euro per jaar opstrijkt.



AA Gent ging overstag door Tarik Tissoudali's bovenvermelde hoogwaardige kwaliteiten maar ook omdat hij zich onderscheidt als een erg unieke aanvaller. Vorig seizoen scoorde de Marokkaanse spits bijvoorbeeld 0,54 doelpunt per wedstrijd, en met die frequentie was hij de tiende vlotst scorende spits van de Jupiler Pro League. Daarnaast leverde Tissoudali ook nog eens 0,33 assist aan per wedstrijd. Met dat hoog gemiddelde eindigde hij in die betreffende ranking als runner-up onder alle spitsen van de Jupiler Pro League. Scoren én assisteren, Tissoudali kan het allebei.

LEES OOK: Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Is Henry de ideale spits voor AA Gent?

Meest recent

'KRC Genk heeft prijs en strikt aanwinst'

KRC Genk is zeker nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers gaan nog wel wat nieuwe spelers ...

21
21
'Nederland denkt aan gigantische stunt als bondscoach'

Nederland is na het vertrek van Ronald Koeman op zoek naar een nieuwe bondscoach. Die zoektocht ...

37
37
Club Brugge heeft peperdure aanwinst beet

Club Brugge heeft een volgende aanwinst beet. De Bruggelingen maakten zopas bekend dat ze met ...

213
213
RSCA, STVV en Gent kennen mogelijke Europese tegenstanders

Namiddag kennen RSC Anderlecht, AA Gent en STVV hun mogelijke tegenstanders in de volgende ...

211
211
Na VRT, Play en VTM: Van Gucht verrast opnieuw TV-land

Ruben Van Gucht blijft één van de drukstbezette gezichten op de Vlaamse televisie. De ...

61
61
'Knaltransfer Club Brugge: financiële details lekken uit'

Club Brugge gaat deze week wellicht Han-beom Lee voorstellen als nieuwe verdediger. De Zuid-Koreaan ...

290
290
'STVV niet klaar: deze toptransfers staan op til'

STVV verloor afgelopen weekend tegen Helmond Sport en AEK Athene. Trainer Frédéric De ...

93
93
'Westerlo stoomt door: volgende deal op komst'

KVC Westerlo gaat de komende dagen en weken nog een aantal transfers afronden. De Kemphanen lijken ...

30
30
'Transferschok Noa Lang: ook Club Brugge plots genoemd'

Noa Lang is andermaal op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Zelfs na de trainerswissel mag/moet hij ...

276
276
'Supertransfer Rodri: nieuwste prijskaartje gelekt'

Nadat hij het WK won met Spanje én verkozen werd tot 'Speler van het Toernooi', kan de zomer ...

134
134
'KRC Genk blijft cashen: twee miljoenendeals op tafel'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

353
353
Club Brugge verstomd: tóch Europese toptransfer Ordoñez?

Joel Ordoñez is één van de grootste pechvogels van de transferzomer. Door een ...

524
524
'Napoli-exit nabij: transferbeslissing Lukaku gevallen'

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De Rode Duivel wordt in principe eerstdaags terugverwacht ...

281
281
'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Antwerp FC opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen op eigen veld tegen promovendus SK Beveren. ...

515
515
Club Brugge bereidt stunt voor: 15M voor doelpuntenmaker

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor een opvallende transfer. Rond een jonge doelpuntenmaker ...

689
689
'Ultiem offensief Sibierski: dríé extra aanwinsten Anderlecht'

Met kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa League op zak, is RSC Anderlecht goed aan het ...

953
953
'Godts-dossier ontploft: PSG doet monsterbod, kapers uit PL'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

176
176
'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

106
106
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

500
500
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

230
230
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

576
576
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

114
114
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

124
124
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

248
248
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

175
175

Meer sportnieuws