AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

door
AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

AA Gent houdt van shoppen in eigen land. De Buffalo's haalden vorig seizoen Tarik Tissoudali op bij Beerschot VA en in het tussenseizoen Gianni Bruno bij Zulte Waregem. Daarnaast lijkt Thomas Henry goed op weg te zijn naar de Ghelamco Arena. Daarmee kan Gent straks uitpakken met een erg straffe voorhoede. Tissoudali, Bruno en Henry behoorden vorig seizoen namelijk tot de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League


TOPPERS UIT DE JPL

Tarik Tissoudali (0,54 doelpunt per wedstrijd), Gianni Bruno (0,58 doelpunt per wedstrijd) en Thomas Henry (0,63 doelpunt per wedstrijd) behoorden vorig seizoen tot de top tien van de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast was Tissoudali ook nog eens de tweede beste spits op het gebied van assisteren en was Henry de zesde efficiëntste spits in de Belgische voetbalcompetitie. Als de Buffalo's erin slagen om Henry daadwerkelijk aan boord te halen, dan beschikt AA Gent straks aldus over een bewezen en erg kwalitatieve voorhoede.



THOMAS HENRY

AA Gent startte het nieuwe voetbalseizoen op een verschroeiende wijze door met 4-0 te winnen in de Conference League tegen Valerenga. Maar daarna ging het steil bergaf voor de Buffalo's. In de voorbije vier wedstrijden tegen Sint-Truiden (2-1 verlies), Valerenga (2-0 verlies), Beerschot VA (2-2) en FK RFS (2-2) werd er telkens niet gewonnen. Hein Vanhaezebrouck moet aldus dringend op zoek naar oplossingen en daarvoor wordt de langverwachte vervanger voor Roman Yaremchuk van cruciaal belang.

“Wie ik zou willen in de plaats van Roman Yaremchuk? Robert Lewandowski”, grapte Hein Vanhaezebrouck eerder deze week nog tijdens de persconferentie bij AA Gent. De Buffalo's zijn al een tijdje op zoek naar een adequate vervanger voor hun Oekraïense prijsschutter en in deze queeste zijn de Oost-Vlamingen recentelijk uitgekomen bij Thomas Henry. De Fransman is een complete spits die kan scoren met de linkervoet, de rechtervoet én ook met het hoofd. Zo'n type zou Vanhaezebrouck er uiteraard graag bij willen.



Vorig seizoen was Thomas Henry een absolute uitblinker bij promovendus OH Leuven, waar hij samen met Xavier Mercier en Kamal Sowah een ware gesel was voor menig defensie in de Jupiler Pro League. Van het bovengenoemde trio zal straks enkel Mercier op post blijven bij Leuven, want de club zag eerder al Sowah terugkeren naar moederclub Leicester City. Daarnaast is het een uitgemaakte zaak dat Henry zal vertrekken bij OH Leuven. De spits maakte er eerder geen geheim van dat hij in de huidige transferperiode een nieuwe stap in zijn carrière wil zetten.

PROFIEL VOOR HEIN 

Thomas Henry deed zijn eind vorig seizoen zijn intenties al uit de doeken in een interview met Sport/Voetbalmagazine. “Ik heb zin om de volgende stap te zetten en het is duidelijk dat het daar het moment voor is. Afgelopen winter is het er niet van gekomen omdat ik die wintermercato's altijd heel vreemd vind. Maar deze zomer moet een keerpunt worden in mijn carrière”, aldus Henry. Ondertussen is er al één maand verstreken in de zomermercato en wacht de Fransman nog steeds op zijn langverwachte transfer. Daar heeft de Leuvense vraagprijs van zes miljoen euro ongetwijfeld veel mee te maken.  



Ondertussen handelde OH Leuven wel al proactief door Kaveh Rezaei (Club Brugge) aan boord te halen. Door de komst van de Iraanse spits kan een vertrek van Thomas Henry weleens in een stroomversnelling terechtkomen. De meest recente kandidaat-overnemer voor Henry zou dus AA Gent zijn en de Franse spits voldoet alvast aan het vereiste profiel van Hein Vanhaezebrouck. “Het is duidelijk dat we een scorende spits willen, maar het moet ook iemand zijn met een beetje gestalte en een beetje body. Buiten Depoitre, die nog wat tijd nodig heeft om weer zijn niveau te halen, zijn alle anderen eerder lichtgewichten. Er mag iemand bij die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen”, verklaarde Vanhaezebrouck eerder deze week.

GIANNI BRUNO

Thomas Henry zou aldus een echte topaanwinst betekenen voor AA Gent, want de Fransman toonde vorig seizoen al zijn grote kunnen aan in de Jupiler Pro League. En ook Gianni Bruno was in de voorbije jaargang een grote uitblinker bij Zulte Waregem. De 29-jarige aanvaller kende vorig seizoen zijn productiefste seizoen ooit met 20 doelpunten en aan de Gaverbeek werd hij ook Speler van het Jaar. Bruno was toen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Essevee en door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van de West-Vlamingen. 



Gianni Bruno scoorde vorig jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij zelfs de achtste plaats bezette onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtrof daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (Beerschot VA en AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht). Niet voor niets lag zijn dossier onlangs op de burelen van Neerpede, waar het scoutingsdepartement en de sportieve cel van RSC Anderlecht zijn kwaliteiten en capaciteiten nader bestudeerden. Voorlopig scoorde Bruno één doelpunt in vier wedstrijden voor AA Gent, en moet hij zijn hoge niveau van vorig seizoen nog terugvinden.

TARIK TISSOUDALI

Het offensief probleem bij AA Gent is geen nieuwe ontdekking want de Buffalo's kampten vorig seizoen al met datzelfde euvel. En daarom werd Tarik Tissoudali in januari aangetrokken. “Het is een speler met een actie die vlot scoort”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck kort na de komst van de Beerschot-sterkhouder. In de vorige jaargang van de Jupiler Pro League was Tissoudali een absolute uitblinker. De Marokkaan etaleerde op het Kiel meermaals zijn onversneden klasse, technische brutaliteit en scorend vermogen. Kortom, pure kwaliteit dus.

In de vorige wintermercato waren de Buffalo's verschillende clubs te snel af in de strijd om Tarik Tissoudali. Hij kon toen rekenen op de belangstelling van DC United, Parma Calcio en een club uit het Midden-Oosten. Daarnaast ondernam Beerschot VA in extremis een tevergeefse poging om van Tissoudali de bestbetaalde speler van de club te maken. Dat was handig gespeeld van Beerschot want de Marokkaan maakte er geen geheim van om zo snel mogelijk financieel onafhankelijk te worden. Uiteindelijk bereikte Tissoudali toch een akkoord met AA Gent, waar hij tot en met 2023 zo'n 2 à 3 miljoen euro per jaar opstrijkt.



AA Gent ging overstag door Tarik Tissoudali's bovenvermelde hoogwaardige kwaliteiten maar ook omdat hij zich onderscheidt als een erg unieke aanvaller. Vorig seizoen scoorde de Marokkaanse spits bijvoorbeeld 0,54 doelpunt per wedstrijd, en met die frequentie was hij de tiende vlotst scorende spits van de Jupiler Pro League. Daarnaast leverde Tissoudali ook nog eens 0,33 assist aan per wedstrijd. Met dat hoog gemiddelde eindigde hij in die betreffende ranking als runner-up onder alle spitsen van de Jupiler Pro League. Scoren én assisteren, Tissoudali kan het allebei.

LEES OOK: Standard gokt met Henry: wordt dit drama of droom?

Trending:

‘Club Brugge keihard afgewezen door toptarget’
‘Club Brugge keihard afgewezen door toptarget’

Is Henry de ideale spits voor AA Gent?

Meest recent

Louis van Gaal openhartig over zijn gezondheid

Louis van Gaal (73) wordt gezien als één van de beste hoofdtrainers ooit. De ...

3
3
‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

24
24
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

87
87
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

118
118
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

273
273
'Bliksemvertrek Wout Weghorst bij Ajax'

Ajax staat voor een heel belangrijk seizoen. Na drie seizoenen zonder prijs wordt het dringend tijd ...

81
81
Kat Kerkhofs dropt plots bommetje over Dries Mertens

Dries Mertens leek enkele weken geleden zijn afscheid te hebben aangekondigd. Maar is dat ook zo? ...

249
249
'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'

De zomerstage van Club Brugge zit erop, komende week start de laatste rechte lijn richting de ...

543
543
Spraakmakende opvolger Hasi bij Anderlecht nu al bekend?

RSC Anderlecht besloot ondanks een matig seizoenseinde om toch door te gaan met Besnik Hasi als ...

394
394
Johan Bakayoko weg: 'Bijzonder bedrag voor PSV'

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, is Johan Bakayoko uit beeld verdwenen bij de Rode ...

64
64
Overmars smijt transferplannen Antwerp op tafel

Antwerp FC vertoefde de voorbije dagen op Oostenrijkse bodem voor een oefenkamp. Ook directeur ...

272
272
'Transferclimax bij AA Gent: twéé privéjets staan klaar'

KAA Gent wil zich in de komende weken nog verder versterken. Maar eerst staan de Buffalo's op punt ...

321
321
'Jashari-saga escaleert in oorlog: PL-club moeit zich plots'

Bij Club Brugge zit de zomerstage in Londen erop, zaterdag houdt Blauw-Zwart wel nog een ...

1864
1864
“Topclub is het doel”: Vandenbroeck brandt van ambitie

Zulte Waregem was enkele jaren op rij op de dool. Essevee haalde vorig seizoen Sven Vandenbroeck ...

203
203
Lawal of Van Crombrugge? Fink velt oordeel

KRC Genk won vanavond een oefenpot tegen Hannover '96. Het werd 2-4 voor de Limburgers. Tobias Lawal ...

248
248
Red Flames eervol uit EK na waanzinnige slotfase

Op het EK in Zwitserland speelden de Red Flames hun laatste match. De Belgische dames maakten er een ...

237
237
'D-day bij Club Brugge: nieuwe twist in Jashari-soap'

Ruim een week voor de Supercup wordt Club Brugge geteisterd door transferperikelen. Hoewel het ...

1165
1165
'Transfersoap Brown kent gigantisch straffe plottwist'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga voorlopig nog altijd slechts één nieuwkomer in huis. ...

253
253
'Club Brugge ziet topaanwinst nog door vingers glippen'

Club Brugge haalde tot dusver al twee nieuwkomers in huis, maar daarmee is het huiswerk nog niet af ...

589
589
Overmars speelt open kaart: vertrekken of blijven?

Royal Antwerp FC lijkt in een neerwaartse spiraal te zitten. Na dubbel is het verval veel te groot. ...

520
520
Vrancken heeft 'transfernieuwtje' voor STVV-fans

STVV kent tot op heden een zeer goede voorbereiding. Trainer Wouter Vrancken mag zeer tevreden zijn ...

378
378
Keert Trebel verrassend terug naar JPL?

Er zijn nog heel wat spelers op zoek naar een nieuwe club. Adrien Trebel en Sebastien Bruzzese zijn ...

409
409
Westerlo krijgt bod binnen vanuit Major League Soccer

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

225
225
Anderlecht haalt oude succesformule vanonder het stof

RSC Anderlecht haalde met Enric Llansana een nieuwe middenvelder. Hij komt over van Go Ahead Eagles. ...

824
824
‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’

Het kluwen rond Vincent Janssen zit muurvast. Terwijl Antwerp rekent op zijn vertrek om ruimte ...

1089
1089

Meer sportnieuws