AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

873
AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

AA Gent houdt van shoppen in eigen land. De Buffalo's haalden vorig seizoen Tarik Tissoudali op bij Beerschot VA en in het tussenseizoen Gianni Bruno bij Zulte Waregem. Daarnaast lijkt Thomas Henry goed op weg te zijn naar de Ghelamco Arena. Daarmee kan Gent straks uitpakken met een erg straffe voorhoede. Tissoudali, Bruno en Henry behoorden vorig seizoen namelijk tot de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League


TOPPERS UIT DE JPL

Tarik Tissoudali (0,54 doelpunt per wedstrijd), Gianni Bruno (0,58 doelpunt per wedstrijd) en Thomas Henry (0,63 doelpunt per wedstrijd) behoorden vorig seizoen tot de top tien van de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast was Tissoudali ook nog eens de tweede beste spits op het gebied van assisteren en was Henry de zesde efficiëntste spits in de Belgische voetbalcompetitie. Als de Buffalo's erin slagen om Henry daadwerkelijk aan boord te halen, dan beschikt AA Gent straks aldus over een bewezen en erg kwalitatieve voorhoede.



THOMAS HENRY

AA Gent startte het nieuwe voetbalseizoen op een verschroeiende wijze door met 4-0 te winnen in de Conference League tegen Valerenga. Maar daarna ging het steil bergaf voor de Buffalo's. In de voorbije vier wedstrijden tegen Sint-Truiden (2-1 verlies), Valerenga (2-0 verlies), Beerschot VA (2-2) en FK RFS (2-2) werd er telkens niet gewonnen. Hein Vanhaezebrouck moet aldus dringend op zoek naar oplossingen en daarvoor wordt de langverwachte vervanger voor Roman Yaremchuk van cruciaal belang.

“Wie ik zou willen in de plaats van Roman Yaremchuk? Robert Lewandowski”, grapte Hein Vanhaezebrouck eerder deze week nog tijdens de persconferentie bij AA Gent. De Buffalo's zijn al een tijdje op zoek naar een adequate vervanger voor hun Oekraïense prijsschutter en in deze queeste zijn de Oost-Vlamingen recentelijk uitgekomen bij Thomas Henry. De Fransman is een complete spits die kan scoren met de linkervoet, de rechtervoet én ook met het hoofd. Zo'n type zou Vanhaezebrouck er uiteraard graag bij willen.



Vorig seizoen was Thomas Henry een absolute uitblinker bij promovendus OH Leuven, waar hij samen met Xavier Mercier en Kamal Sowah een ware gesel was voor menig defensie in de Jupiler Pro League. Van het bovengenoemde trio zal straks enkel Mercier op post blijven bij Leuven, want de club zag eerder al Sowah terugkeren naar moederclub Leicester City. Daarnaast is het een uitgemaakte zaak dat Henry zal vertrekken bij OH Leuven. De spits maakte er eerder geen geheim van dat hij in de huidige transferperiode een nieuwe stap in zijn carrière wil zetten.

PROFIEL VOOR HEIN 

Thomas Henry deed zijn eind vorig seizoen zijn intenties al uit de doeken in een interview met Sport/Voetbalmagazine. “Ik heb zin om de volgende stap te zetten en het is duidelijk dat het daar het moment voor is. Afgelopen winter is het er niet van gekomen omdat ik die wintermercato's altijd heel vreemd vind. Maar deze zomer moet een keerpunt worden in mijn carrière”, aldus Henry. Ondertussen is er al één maand verstreken in de zomermercato en wacht de Fransman nog steeds op zijn langverwachte transfer. Daar heeft de Leuvense vraagprijs van zes miljoen euro ongetwijfeld veel mee te maken.  



Ondertussen handelde OH Leuven wel al proactief door Kaveh Rezaei (Club Brugge) aan boord te halen. Door de komst van de Iraanse spits kan een vertrek van Thomas Henry weleens in een stroomversnelling terechtkomen. De meest recente kandidaat-overnemer voor Henry zou dus AA Gent zijn en de Franse spits voldoet alvast aan het vereiste profiel van Hein Vanhaezebrouck. “Het is duidelijk dat we een scorende spits willen, maar het moet ook iemand zijn met een beetje gestalte en een beetje body. Buiten Depoitre, die nog wat tijd nodig heeft om weer zijn niveau te halen, zijn alle anderen eerder lichtgewichten. Er mag iemand bij die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen”, verklaarde Vanhaezebrouck eerder deze week.

GIANNI BRUNO

Thomas Henry zou aldus een echte topaanwinst betekenen voor AA Gent, want de Fransman toonde vorig seizoen al zijn grote kunnen aan in de Jupiler Pro League. En ook Gianni Bruno was in de voorbije jaargang een grote uitblinker bij Zulte Waregem. De 29-jarige aanvaller kende vorig seizoen zijn productiefste seizoen ooit met 20 doelpunten en aan de Gaverbeek werd hij ook Speler van het Jaar. Bruno was toen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Essevee en door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van de West-Vlamingen. 



Gianni Bruno scoorde vorig jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij zelfs de achtste plaats bezette onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtrof daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (Beerschot VA en AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht). Niet voor niets lag zijn dossier onlangs op de burelen van Neerpede, waar het scoutingsdepartement en de sportieve cel van RSC Anderlecht zijn kwaliteiten en capaciteiten nader bestudeerden. Voorlopig scoorde Bruno één doelpunt in vier wedstrijden voor AA Gent, en moet hij zijn hoge niveau van vorig seizoen nog terugvinden.

TARIK TISSOUDALI

Het offensief probleem bij AA Gent is geen nieuwe ontdekking want de Buffalo's kampten vorig seizoen al met datzelfde euvel. En daarom werd Tarik Tissoudali in januari aangetrokken. “Het is een speler met een actie die vlot scoort”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck kort na de komst van de Beerschot-sterkhouder. In de vorige jaargang van de Jupiler Pro League was Tissoudali een absolute uitblinker. De Marokkaan etaleerde op het Kiel meermaals zijn onversneden klasse, technische brutaliteit en scorend vermogen. Kortom, pure kwaliteit dus.

In de vorige wintermercato waren de Buffalo's verschillende clubs te snel af in de strijd om Tarik Tissoudali. Hij kon toen rekenen op de belangstelling van DC United, Parma Calcio en een club uit het Midden-Oosten. Daarnaast ondernam Beerschot VA in extremis een tevergeefse poging om van Tissoudali de bestbetaalde speler van de club te maken. Dat was handig gespeeld van Beerschot want de Marokkaan maakte er geen geheim van om zo snel mogelijk financieel onafhankelijk te worden. Uiteindelijk bereikte Tissoudali toch een akkoord met AA Gent, waar hij tot en met 2023 zo'n 2 à 3 miljoen euro per jaar opstrijkt.



AA Gent ging overstag door Tarik Tissoudali's bovenvermelde hoogwaardige kwaliteiten maar ook omdat hij zich onderscheidt als een erg unieke aanvaller. Vorig seizoen scoorde de Marokkaanse spits bijvoorbeeld 0,54 doelpunt per wedstrijd, en met die frequentie was hij de tiende vlotst scorende spits van de Jupiler Pro League. Daarnaast leverde Tissoudali ook nog eens 0,33 assist aan per wedstrijd. Met dat hoog gemiddelde eindigde hij in die betreffende ranking als runner-up onder alle spitsen van de Jupiler Pro League. Scoren én assisteren, Tissoudali kan het allebei.

LEES OOK: 'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Is Henry de ideale spits voor AA Gent?

Meest recent

Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

0
0
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

63
63
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

147
147
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

221
221
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

263
263
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

100
100
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

325
325
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

536
536
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

66
66
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

160
160
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

741
741
'Moreira geeft groen licht: duizelingwekkende transfersom'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

187
187
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

550
550
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

111
111
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

512
512
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

152
152
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

598
598
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

587
587
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

134
134
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

217
217
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

700
700
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

503
503
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

56
56
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

338
338

Meer sportnieuws