AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

873
AA Gent wil uitpakken met gouden toptrio

AA Gent houdt van shoppen in eigen land. De Buffalo's haalden vorig seizoen Tarik Tissoudali op bij Beerschot VA en in het tussenseizoen Gianni Bruno bij Zulte Waregem. Daarnaast lijkt Thomas Henry goed op weg te zijn naar de Ghelamco Arena. Daarmee kan Gent straks uitpakken met een erg straffe voorhoede. Tissoudali, Bruno en Henry behoorden vorig seizoen namelijk tot de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League. 


TOPPERS UIT DE JPL

Tarik Tissoudali (0,54 doelpunt per wedstrijd), Gianni Bruno (0,58 doelpunt per wedstrijd) en Thomas Henry (0,63 doelpunt per wedstrijd) behoorden vorig seizoen tot de top tien van de vlotst scorende spitsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast was Tissoudali ook nog eens de tweede beste spits op het gebied van assisteren en was Henry de zesde efficiëntste spits in de Belgische voetbalcompetitie. Als de Buffalo's erin slagen om Henry daadwerkelijk aan boord te halen, dan beschikt AA Gent straks aldus over een bewezen en erg kwalitatieve voorhoede.



THOMAS HENRY

AA Gent startte het nieuwe voetbalseizoen op een verschroeiende wijze door met 4-0 te winnen in de Conference League tegen Valerenga. Maar daarna ging het steil bergaf voor de Buffalo's. In de voorbije vier wedstrijden tegen Sint-Truiden (2-1 verlies), Valerenga (2-0 verlies), Beerschot VA (2-2) en FK RFS (2-2) werd er telkens niet gewonnen. Hein Vanhaezebrouck moet aldus dringend op zoek naar oplossingen en daarvoor wordt de langverwachte vervanger voor Roman Yaremchuk van cruciaal belang.

“Wie ik zou willen in de plaats van Roman Yaremchuk? Robert Lewandowski”, grapte Hein Vanhaezebrouck eerder deze week nog tijdens de persconferentie bij AA Gent. De Buffalo's zijn al een tijdje op zoek naar een adequate vervanger voor hun Oekraïense prijsschutter en in deze queeste zijn de Oost-Vlamingen recentelijk uitgekomen bij Thomas Henry. De Fransman is een complete spits die kan scoren met de linkervoet, de rechtervoet én ook met het hoofd. Zo'n type zou Vanhaezebrouck er uiteraard graag bij willen.



Vorig seizoen was Thomas Henry een absolute uitblinker bij promovendus OH Leuven, waar hij samen met Xavier Mercier en Kamal Sowah een ware gesel was voor menig defensie in de Jupiler Pro League. Van het bovengenoemde trio zal straks enkel Mercier op post blijven bij Leuven, want de club zag eerder al Sowah terugkeren naar moederclub Leicester City. Daarnaast is het een uitgemaakte zaak dat Henry zal vertrekken bij OH Leuven. De spits maakte er eerder geen geheim van dat hij in de huidige transferperiode een nieuwe stap in zijn carrière wil zetten.

PROFIEL VOOR HEIN 

Thomas Henry deed zijn eind vorig seizoen zijn intenties al uit de doeken in een interview met Sport/Voetbalmagazine. “Ik heb zin om de volgende stap te zetten en het is duidelijk dat het daar het moment voor is. Afgelopen winter is het er niet van gekomen omdat ik die wintermercato's altijd heel vreemd vind. Maar deze zomer moet een keerpunt worden in mijn carrière”, aldus Henry. Ondertussen is er al één maand verstreken in de zomermercato en wacht de Fransman nog steeds op zijn langverwachte transfer. Daar heeft de Leuvense vraagprijs van zes miljoen euro ongetwijfeld veel mee te maken.  



Ondertussen handelde OH Leuven wel al proactief door Kaveh Rezaei (Club Brugge) aan boord te halen. Door de komst van de Iraanse spits kan een vertrek van Thomas Henry weleens in een stroomversnelling terechtkomen. De meest recente kandidaat-overnemer voor Henry zou dus AA Gent zijn en de Franse spits voldoet alvast aan het vereiste profiel van Hein Vanhaezebrouck. “Het is duidelijk dat we een scorende spits willen, maar het moet ook iemand zijn met een beetje gestalte en een beetje body. Buiten Depoitre, die nog wat tijd nodig heeft om weer zijn niveau te halen, zijn alle anderen eerder lichtgewichten. Er mag iemand bij die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen”, verklaarde Vanhaezebrouck eerder deze week.

GIANNI BRUNO

Thomas Henry zou aldus een echte topaanwinst betekenen voor AA Gent, want de Fransman toonde vorig seizoen al zijn grote kunnen aan in de Jupiler Pro League. En ook Gianni Bruno was in de voorbije jaargang een grote uitblinker bij Zulte Waregem. De 29-jarige aanvaller kende vorig seizoen zijn productiefste seizoen ooit met 20 doelpunten en aan de Gaverbeek werd hij ook Speler van het Jaar. Bruno was toen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Essevee en door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van de West-Vlamingen. 



Gianni Bruno scoorde vorig jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een hoge frequentie, waarmee hij zelfs de achtste plaats bezette onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. Bruno overtrof daarmee enkele klinkende namen zoals Tarik Tissoudali (Beerschot VA en AA Gent), Ike Ugbo (Cercle Brugge) en Lukas Nmecha (RSC Anderlecht). Niet voor niets lag zijn dossier onlangs op de burelen van Neerpede, waar het scoutingsdepartement en de sportieve cel van RSC Anderlecht zijn kwaliteiten en capaciteiten nader bestudeerden. Voorlopig scoorde Bruno één doelpunt in vier wedstrijden voor AA Gent, en moet hij zijn hoge niveau van vorig seizoen nog terugvinden.

TARIK TISSOUDALI

Het offensief probleem bij AA Gent is geen nieuwe ontdekking want de Buffalo's kampten vorig seizoen al met datzelfde euvel. En daarom werd Tarik Tissoudali in januari aangetrokken. “Het is een speler met een actie die vlot scoort”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck kort na de komst van de Beerschot-sterkhouder. In de vorige jaargang van de Jupiler Pro League was Tissoudali een absolute uitblinker. De Marokkaan etaleerde op het Kiel meermaals zijn onversneden klasse, technische brutaliteit en scorend vermogen. Kortom, pure kwaliteit dus.

In de vorige wintermercato waren de Buffalo's verschillende clubs te snel af in de strijd om Tarik Tissoudali. Hij kon toen rekenen op de belangstelling van DC United, Parma Calcio en een club uit het Midden-Oosten. Daarnaast ondernam Beerschot VA in extremis een tevergeefse poging om van Tissoudali de bestbetaalde speler van de club te maken. Dat was handig gespeeld van Beerschot want de Marokkaan maakte er geen geheim van om zo snel mogelijk financieel onafhankelijk te worden. Uiteindelijk bereikte Tissoudali toch een akkoord met AA Gent, waar hij tot en met 2023 zo'n 2 à 3 miljoen euro per jaar opstrijkt.



AA Gent ging overstag door Tarik Tissoudali's bovenvermelde hoogwaardige kwaliteiten maar ook omdat hij zich onderscheidt als een erg unieke aanvaller. Vorig seizoen scoorde de Marokkaanse spits bijvoorbeeld 0,54 doelpunt per wedstrijd, en met die frequentie was hij de tiende vlotst scorende spits van de Jupiler Pro League. Daarnaast leverde Tissoudali ook nog eens 0,33 assist aan per wedstrijd. Met dat hoog gemiddelde eindigde hij in die betreffende ranking als runner-up onder alle spitsen van de Jupiler Pro League. Scoren én assisteren, Tissoudali kan het allebei.

LEES OOK: Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

🚀

Is Henry de ideale spits voor AA Gent?

Meest recent

Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

0
0
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

16
16
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

73
73
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

46
46
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

46
46
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

56
56
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

119
119
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

106
106
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

43
43
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

46
46
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

331
331
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

71
71
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

112
112
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

298
298
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

49
49
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

463
463
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

126
126
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

165
165
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

52
52
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

54
54
Manchester City krijgt plots steun: “Veel meer clubs”

Manchester City zit in het oog van de storm in verband met de Financial Fair Play-regels. De club ...

109
109
Mbappé veroorzaakt rel in Frankrijk: gespot in nachtclub

Kylian Mbappé viel bij Frankrijk geblesseerd uit en de aanvaller heeft het kamp van Zinedine ...

57
57
Turkse heksenketel op Sclessin? Stad Luik grijpt in

Sclessin is het podium voor de clash tussen België en Turkije vanavond. In de Nations League ...

169
169
Real Madrid levert “zwaar bewijs” omkoopschandaal Barça

De rivaliteit tussen Real Madrid en FC Barcelona wordt nog eens extra op scherp gezet. Eind deze ...

171
171
'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Bij KRC Genk blijft de eigen jeugdopleiding de grootste goudmijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar ...

388
388

Meer sportnieuws