Lille versterkt zich met aanvoerder Jonge Duivels

door
Lille versterkt zich met aanvoerder Jonge Duivels

Lille veroverde vorig seizoen verrassend de Franse titel, maar het zal voor de Noord-Fransen niet evident worden om die straks te verdedigen. Ze zagen deze zomer met Boubakary Soumaré (Leicester City) en Mike Maignan (AC Milan) enkele sterkhouders vertrekken en zij werden nog niet vervangen. De zoektocht is nog volop aan de gang en heeft een Belgisch tintje.

Om de plaats van Maignan onder de lat in te nemen viel de voorbije dagen al de naam van Matz Sels, terwijl ook de vervanger van Soumaré op het middenveld een landgenoot lijkt te gaan worden. Volgens Foot Mercato staat Lille immers dicht bij de komst van Amadou Onana, de 19-jarige belofteninternational die vorig seizoen indruk maakte bij Hamburger SV.

De onderhandelingen tussen alle partijen zouden al in een vergevorderd stadium zitten en in Rijsel zouden ze zelfs hopen dat de transfer al binnen enkele dagen afgerond zal worden. Onana zou daarmee de eerste zomeraanwinst van Lille moeten worden. Hij doorliep de jeugdreeksen onder meer bij Anderlecht, Zulte Waregem en Hoffenheim, waar Hamburg hem vorige zomer transfervrij wegplukte. De Duitse traditieclub zal nu wellicht een mooie transfersom opstrijken.

UPDATE 05/08
Het heeft uiteindelijk nog even geduurd, maar Lille heeft de komst van Onana nu ook helemaal afgerond. De aanvoerder van de Jonge Duivels tekende een contract tot 2026 bij de Franse kampioen, die rond de 7 miljoen euro zou overmaken aan Hamburg. Onana toont zich alvast in de wolken met zijn overgang. "Ik heb een zeer warm welkom gekregen van iedereen binnen de club. Ik ben heel blij om hier eindelijk te zijn, bij een club met een schitterende infrastructuur", verklaart hij op de website van Lille.

"Wat kan ik nog meer wensen? Het is de droom van elke jonge speler om in de Ligue 1 te spelen, bij een traditieclub als Lille, landskampioen van Frankrijk, die in de Champions League zal spelen. Dat zijn magische momenten. Ik krijg nu al kippenvel als ik denk aan het moment dat ik de hymne zal horen."


Zal Onana bij Lille uitgroeien tot een topper?

Meest recent

Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

0
0
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

6
6
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

35
35
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

15
15
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

37
37
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

206
206
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

156
156
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

57
57
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

186
186
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

213
213
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

28
28
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

99
99
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

188
188
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

165
165
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

355
355
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

216
216
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

83
83
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

244
244
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

349
349
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

375
375
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

107
107
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

66
66
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

423
423
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

534
534

Meer sportnieuws