Lille versterkt zich met aanvoerder Jonge Duivels

141 stemmen
Lille versterkt zich met aanvoerder Jonge Duivels

Lille veroverde vorig seizoen verrassend de Franse titel, maar het zal voor de Noord-Fransen niet evident worden om die straks te verdedigen. Ze zagen deze zomer met Boubakary Soumaré (Leicester City) en Mike Maignan (AC Milan) enkele sterkhouders vertrekken en zij werden nog niet vervangen. De zoektocht is nog volop aan de gang en heeft een Belgisch tintje.

Om de plaats van Maignan onder de lat in te nemen viel de voorbije dagen al de naam van Matz Sels, terwijl ook de vervanger van Soumaré op het middenveld een landgenoot lijkt te gaan worden. Volgens Foot Mercato staat Lille immers dicht bij de komst van Amadou Onana, de 19-jarige belofteninternational die vorig seizoen indruk maakte bij Hamburger SV.

De onderhandelingen tussen alle partijen zouden al in een vergevorderd stadium zitten en in Rijsel zouden ze zelfs hopen dat de transfer al binnen enkele dagen afgerond zal worden. Onana zou daarmee de eerste zomeraanwinst van Lille moeten worden. Hij doorliep de jeugdreeksen onder meer bij Anderlecht, Zulte Waregem en Hoffenheim, waar Hamburg hem vorige zomer transfervrij wegplukte. De Duitse traditieclub zal nu wellicht een mooie transfersom opstrijken.

UPDATE 05/08
Het heeft uiteindelijk nog even geduurd, maar Lille heeft de komst van Onana nu ook helemaal afgerond. De aanvoerder van de Jonge Duivels tekende een contract tot 2026 bij de Franse kampioen, die rond de 7 miljoen euro zou overmaken aan Hamburg. Onana toont zich alvast in de wolken met zijn overgang. "Ik heb een zeer warm welkom gekregen van iedereen binnen de club. Ik ben heel blij om hier eindelijk te zijn, bij een club met een schitterende infrastructuur", verklaart hij op de website van Lille.

"Wat kan ik nog meer wensen? Het is de droom van elke jonge speler om in de Ligue 1 te spelen, bij een traditieclub als Lille, landskampioen van Frankrijk, die in de Champions League zal spelen. Dat zijn magische momenten. Ik krijg nu al kippenvel als ik denk aan het moment dat ik de hymne zal horen."


LEES OOK: 'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

Zal Onana bij Lille uitgroeien tot een topper?

Meest recent

Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

64
64
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

362
362
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

125
125
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

193
193
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

55
55
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

607
607
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

381
381
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

113
113
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

378
378
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

402
402
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

61
61
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

85
85
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

158
158
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

436
436
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

433
433
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

149
149
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

67
67
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

579
579
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

129
129
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

140
140
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

175
175
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

166
166

Meer sportnieuws