'Anderlecht krijgt miljoenen bij transfer van Lukaku'

995 stemmen
'Anderlecht krijgt miljoenen bij transfer van Lukaku'

Vlak voor de start van het EK liet Romelu Lukaku nog duidelijk verstaan dat hij niet van plan was om te vertrekken bij Internazionale, met wie hij net de Italiaanse titel had gepakt. Maar enkele weken later liggen de kaarten helemaal anders. Zo zou de Rode Duivel op punt staan om terug te keren naar Chelsea FC.


De Blues flirten al een tijdje met een comeback van de topspits. Lukaku zelf hield de boot tot dusver echter af, zelfs ondanks het vertrek van zijn geliefde coach Antonio Conte. Maar toen duidelijk werd dat Inter, wegens de financiële problemen, toch bereid was om hem te verkopen, ging ook de speler zijn opties overwegen. Op Stamford Bridge kan hij zich dan ook zowel financieel als sportief verbeteren. Zeker dat laatste is niet onbelangrijk voor een ambitieuze speler als Lukaku: de kans op Champions League-succes is in Londen nu eenmaal groter. Bovendien kan hij eens en voor altijd komaf maken met zijn Engelse criticasters.

Voorlopig is er nog geen akkoord op clubniveau. Diverse bronnen melden echter dat Chelsea weldra een nieuw bod op tafel zal leggen van zo'n 120 à130 miljoen. Iets waar Inter geen 'neen' op kan zeggen. In dat geval zou Lukaku de duurste voetballer ooit kunnen worden, weliswaar met al zijn transfersommen opgeteld. Destijds werd hij voor een slordige 15 miljoen euro van Anderlecht aan Chelsea verkocht. Vervolgens voor 35 miljoen euro aan Everton, dat hem voor 85 miljoen euro doorverkocht aan Manchester United. Inter betaalde dan weer zo'n 75 miljoen euro voor zijn komst en zou nu dus ongeveer 125 miljoen euro verdienen.

Opgeteld is dat zo'n 335 miljoen euro. Momenteel is Neymar Jr nog steeds de speler waar het meest voor betaald werd, de superster van PSG transfereerde in zijn carrière al voor zo'n 310 miljoen euro. Al moet gezegd dat de Braziliaan wel nog maar aan zijn derde club zit, terwijl Lukaku al een zestal profploegen op zijn cv heeft staan.

UPDATE 05/08

RSC Anderlecht kijkt met grote belangstelling naar de perikelen rondom Romelu Lukaku. De spits zou Inter voor 117,5 miljoen euro gaan verlaten voor Chelsea. Anderlecht heeft volgens Het Laatste Nieuws recht op 2,25% opleidingsvergoeding, wat neerkomt op 2,6 miljoen euro. Een zeer mooie som die Anderlecht nog goed kan gebruiken om de komende weken een extra spits aan te trekken. La Dernière Heure spreekt van 3,5% en dan zou RSCA 4,11 miljoen euro kunnen verdienen.

LEES OOK: Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Moet RSCA dat geld investeren voor nieuwe spelers?

Meest recent

TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Voor Tom Waes zijn het behoorlijk turbulente jaren geweest. Eind 2024 kwam zijn leven tijdelijk tot ...

7
7
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

107
107
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

95
95
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

37
37
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

272
272
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

16
16
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

110
110
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

63
63
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

817
817
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

653
653
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

215
215
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

34
34
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

372
372
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

354
354
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

462
462
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

355
355
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

409
409
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

50
50
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

183
183
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

566
566
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

253
253
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

118
118
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

356
356
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

114
114

Meer sportnieuws