'Anderlecht krijgt miljoenen bij transfer van Lukaku'

door
'Anderlecht krijgt miljoenen bij transfer van Lukaku'

Vlak voor de start van het EK liet Romelu Lukaku nog duidelijk verstaan dat hij niet van plan was om te vertrekken bij Internazionale, met wie hij net de Italiaanse titel had gepakt. Maar enkele weken later liggen de kaarten helemaal anders. Zo zou de Rode Duivel op punt staan om terug te keren naar Chelsea FC.


De Blues flirten al een tijdje met een comeback van de topspits. Lukaku zelf hield de boot tot dusver echter af, zelfs ondanks het vertrek van zijn geliefde coach Antonio Conte. Maar toen duidelijk werd dat Inter, wegens de financiële problemen, toch bereid was om hem te verkopen, ging ook de speler zijn opties overwegen. Op Stamford Bridge kan hij zich dan ook zowel financieel als sportief verbeteren. Zeker dat laatste is niet onbelangrijk voor een ambitieuze speler als Lukaku: de kans op Champions League-succes is in Londen nu eenmaal groter. Bovendien kan hij eens en voor altijd komaf maken met zijn Engelse criticasters.

Voorlopig is er nog geen akkoord op clubniveau. Diverse bronnen melden echter dat Chelsea weldra een nieuw bod op tafel zal leggen van zo'n 120 à130 miljoen. Iets waar Inter geen 'neen' op kan zeggen. In dat geval zou Lukaku de duurste voetballer ooit kunnen worden, weliswaar met al zijn transfersommen opgeteld. Destijds werd hij voor een slordige 15 miljoen euro van Anderlecht aan Chelsea verkocht. Vervolgens voor 35 miljoen euro aan Everton, dat hem voor 85 miljoen euro doorverkocht aan Manchester United. Inter betaalde dan weer zo'n 75 miljoen euro voor zijn komst en zou nu dus ongeveer 125 miljoen euro verdienen.

Opgeteld is dat zo'n 335 miljoen euro. Momenteel is Neymar Jr nog steeds de speler waar het meest voor betaald werd, de superster van PSG transfereerde in zijn carrière al voor zo'n 310 miljoen euro. Al moet gezegd dat de Braziliaan wel nog maar aan zijn derde club zit, terwijl Lukaku al een zestal profploegen op zijn cv heeft staan.

UPDATE 05/08

RSC Anderlecht kijkt met grote belangstelling naar de perikelen rondom Romelu Lukaku. De spits zou Inter voor 117,5 miljoen euro gaan verlaten voor Chelsea. Anderlecht heeft volgens Het Laatste Nieuws recht op 2,25% opleidingsvergoeding, wat neerkomt op 2,6 miljoen euro. Een zeer mooie som die Anderlecht nog goed kan gebruiken om de komende weken een extra spits aan te trekken. La Dernière Heure spreekt van 3,5% en dan zou RSCA 4,11 miljoen euro kunnen verdienen.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Moet RSCA dat geld investeren voor nieuwe spelers?

Meest recent

‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

1
1
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

29
29
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

11
11
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

17
17
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

47
47
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

178
178
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

4
4
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

235
235
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

138
138
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

108
108
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

36
36
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

174
174
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

60
60
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

44
44
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

72
72
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

109
109
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

84
84
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

70
70
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

583
583
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

269
269
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

169
169

Meer sportnieuws