'Anderlecht krijgt miljoenen bij transfer van Lukaku'

door
'Anderlecht krijgt miljoenen bij transfer van Lukaku'

Vlak voor de start van het EK liet Romelu Lukaku nog duidelijk verstaan dat hij niet van plan was om te vertrekken bij Internazionale, met wie hij net de Italiaanse titel had gepakt. Maar enkele weken later liggen de kaarten helemaal anders. Zo zou de Rode Duivel op punt staan om terug te keren naar Chelsea FC.


De Blues flirten al een tijdje met een comeback van de topspits. Lukaku zelf hield de boot tot dusver echter af, zelfs ondanks het vertrek van zijn geliefde coach Antonio Conte. Maar toen duidelijk werd dat Inter, wegens de financiële problemen, toch bereid was om hem te verkopen, ging ook de speler zijn opties overwegen. Op Stamford Bridge kan hij zich dan ook zowel financieel als sportief verbeteren. Zeker dat laatste is niet onbelangrijk voor een ambitieuze speler als Lukaku: de kans op Champions League-succes is in Londen nu eenmaal groter. Bovendien kan hij eens en voor altijd komaf maken met zijn Engelse criticasters.

Voorlopig is er nog geen akkoord op clubniveau. Diverse bronnen melden echter dat Chelsea weldra een nieuw bod op tafel zal leggen van zo'n 120 à130 miljoen. Iets waar Inter geen 'neen' op kan zeggen. In dat geval zou Lukaku de duurste voetballer ooit kunnen worden, weliswaar met al zijn transfersommen opgeteld. Destijds werd hij voor een slordige 15 miljoen euro van Anderlecht aan Chelsea verkocht. Vervolgens voor 35 miljoen euro aan Everton, dat hem voor 85 miljoen euro doorverkocht aan Manchester United. Inter betaalde dan weer zo'n 75 miljoen euro voor zijn komst en zou nu dus ongeveer 125 miljoen euro verdienen.

Opgeteld is dat zo'n 335 miljoen euro. Momenteel is Neymar Jr nog steeds de speler waar het meest voor betaald werd, de superster van PSG transfereerde in zijn carrière al voor zo'n 310 miljoen euro. Al moet gezegd dat de Braziliaan wel nog maar aan zijn derde club zit, terwijl Lukaku al een zestal profploegen op zijn cv heeft staan.

UPDATE 05/08

RSC Anderlecht kijkt met grote belangstelling naar de perikelen rondom Romelu Lukaku. De spits zou Inter voor 117,5 miljoen euro gaan verlaten voor Chelsea. Anderlecht heeft volgens Het Laatste Nieuws recht op 2,25% opleidingsvergoeding, wat neerkomt op 2,6 miljoen euro. Een zeer mooie som die Anderlecht nog goed kan gebruiken om de komende weken een extra spits aan te trekken. La Dernière Heure spreekt van 3,5% en dan zou RSCA 4,11 miljoen euro kunnen verdienen.

LEES OOK: 'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Moet RSCA dat geld investeren voor nieuwe spelers?

Meest recent

De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

0
0
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

12
12
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

8
8
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

53
53
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

54
54
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

210
210
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

259
259
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

139
139
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

69
69
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

49
49
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

160
160
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

77
77
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

58
58
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

329
329
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

140
140
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

121
121
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

193
193
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

207
207
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

61
61
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

78
78
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

149
149
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

957
957
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

279
279
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

297
297
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

125
125

Meer sportnieuws