Antwerp FC neemt grote gok met risico-transfer

937
Antwerp FC neemt grote gok met risico-transfer

De superlatieven kwamen bijna tekort voor Victor Fischer bij Ajax. Negen jaar geleden werd in één adem genoemd met voetbalgrootheden zoals Dennis Bergkamp, Romario en Brian Laudrup. Maar ondanks een grootse carrièreplanning staat de 27-jarige vandaag onder contract bij Antwerp FC. 


VIKTOR FISCHER 2.0

“Viktor Fischer heeft al heel wat ervaring. Bovendien heeft hij veel aanvallende kwaliteiten. Natuurlijk ben ik erg blij met zijn komst.” Aan het woord is Antwerp-coach Brian Priske, die de officiële komst van Viktor Fischer (onder meer ex-Ajax) vorige week toelichtte tijdens een persconferentie. Priske was duidelijk opgetogen over de transfer van zijn landgenoot. Fischer was voorheen een grote naam op het Europees voetbaltoneel en bovendien kampt Antwerp FC met grote problemen in haar offensief compartiment.

“We werkten nooit eerder samen, maar kennen elkaar wel. Denemarken is klein, hé. Ik ga ervan uit dat hij zich snel zal aanpassen en hoop hem vlug te kunnen inzetten. Hij is alleszins wedstrijdfit.” Amper twee dagen nadat Viktor Fischer officieel een Antwerp-speler was, zette Brian Priske zijn nieuwe aanvaller meteen in de basis tegen KV Kortrijk. De coach gelooft keihard in de kwaliteiten van Fischer en daarnaast heeft hij niet voorlopig nog niet veel offensieve opties voorhanden.



Viktor Fischer werd door Brian Priske dus meteen voor de leeuwen gegooid, en de Deense aanvaller liet vorig weekend in het Guldensporenstadion al een eerste goede indruk na. De integratieperiode van de ex-Ajacied was nauwelijks gestart maar Fischer demonstreerde al meteen enkele flitsen van zijn grote kwaliteiten. Dat belooft alvast voor de toekomst, maar de Fischer van vandaag valt niet meer te vergelijken met de Fischer bij Ajax, waar hij ooit gold als één van de grootste Europese talenten.

ROMARIO – LAUDRUP – BERGKAMP 

Tussen 2012 en 2016 stond Viktor Fischer onder contract bij Ajax, dat van oudsher een grote traditie heeft met Deense voetballers. Op 23 augustus 2013 telde het Amsterdamse elftal bijvoorbeeld zes Deense voetballers in de ploeg tegen sc Heerenveen. Naast Fischer draafden toen ook Christian Poulsen, Lasse Schöne, Nicolai Boilesen en Christian Eriksen op in het Abe Lenstra Stadion. De tienerster maakte grote furore in de Eredivisie en er werd hem bijgevolg een gouden toekomst toegedicht.

Danny Blind vergeleek hem qua speelstijl met Brian Laudrup en op het gebied van doelgerichtheid zelfs met Romario. Frank de Boer vond Fischer 'Bergkampiaanse' acties maken en Kenneth Perez tipte hem in de toekomst als één van de drie beste voetballers ter wereld. In zijn piekperiode bij Ajax droomde Fischer bijgevolg luidop van grote clubs genre Manchester United en Real Madrid. Maar in 2014 kreeg het supertalent af te rekenen met een serieuze tegenslag.



Viktor Fischer raakte op 23 februari 2014 namelijk geblesseerd in de wedstrijd tegen AZ Alkmaar. Het bleek in eerste instantie te gaan om een scheurtje in de hamstrings, waarna Ajax en de speler besloten om over te gaan tot een operatie. Maar uiteindelijk bleek het om een verkeerde diagnose te gaan waardoor de revalidatieperiode van Fischer zowaar verdubbelde. In totaal stond de Deen zo'n dertien maanden langs de kant en werd hij nadien nooit meer de oude.

(TE VEEL) OOG VOOR HET DOEL

Na zijn hamstringblessure kon Viktor Fischer zich zelden nog onderscheiden als de energieke en onvoorspelbare aanvaller die hij ooit was. Bij Ajax miste hij bijvoorbeeld doelkansen waarin hij voorheen nooit zou gefaald hebben. En dat was voor de immer kritische Fischer toch even slikken. Want al in zijn topperiode bij Ajax verloor hij bij grote gemiste doelkansen meermaals zijn hoofd en kon hij die fouten maar moeilijk van zich afzetten. “We zijn daar echt al een tijdje mee bezig”, gaf Frank de Boer toen duiding. “De basis is dat hij wel in de positie komt en die kwaliteit moet je niet bij Viktor weghalen.”



“Als ik geen doelpunten kan maken, vind ik voetballen eigenlijk niet leuk”, verklaarde Viktor Fischer ooit. Hoewel hij doorgaans vanop links opereert is de Deen eigenlijk een afmaker. Zo'n type die altijd recht op het doel afgaat. Maar die extreme doelgerichtheid kwam hem ook op kritiek te staan bij Frank de Boer, zijn toenmalige coach bij Ajax. “Ik zal nooit zeggen dat een speler niet op doel moet schieten. Maar het is niet goed dat als Viktor de bal krijgt, hij meteen denkt: ik ga op doel schieten. Je moet ook oog hebben voor medespelers. Een keer een steekbal geven aan de spits.”

TOPMENTALITEIT

Die enorme wilskracht en doorzettingsvermogen typeert de voetballer Viktor Fischer. Een video-analyticus van het Deense U21-team beaamde dat ook in het voetbaltijdschrift Hard Gras: “Viktor was zo fanatiek. Altijd extra trainen. Toen hij zich eens onbespied waande, zag ik hem een penalty nemen op een leeg doel. Viktor riep: 'And Fischer takes the decisive penalty in The World Cup final 2018. He scores. The crowd goes wild.” In die optiek gaf Frank de Boer ook aan dat Fischer té graag wil, en dat dit meteen ook zijn valkuil is.



Viktor Fischer wil zich steeds verbeteren om uiteindelijk het maximum uit zijn kwaliteiten te halen. En die ambitie stopte niet aan het einde van de trainingen bij Ajax. “Als ik thuiskom na een wedstrijd, kijk ik de beelden meteen terug. Dan kan ik zien wat ik zelf goed en fout heb gedaan, en wat het team goed en fout deed. Vervolgens hebben we het er tijdens de nabespreking nog één keer over en dan verplicht ik mezelf om me op de volgende wedstrijd te richten”, vertelde hij in 2016 aan Het Parool.

DE TERUGVAL VAN FISCHER 

Druistig is een ander woord waarmee Viktor Fischer kan worden omschreven. Onbesuisd. Driftig. Onbezonnen. “Zeg maar als een kip zonder kop”, verwoordde analist Kenneth Perez het anders. Perez trainde zijn landgenoot nog in de jeugdopleiding van Ajax en hij is een grote fan van Fischer. Maar hij zag ook dat Fischer niet dezelfde speler was zoals voor zijn langdurige hamstringblessure. “Het lijkt wel alsof hij anders loopt dan dat hij deed. Misschien komt dat wel door zijn blessure.”



Ook volgens Glen Riddersholm, voormalig trainer van Fischer bij FC Midtjylland, was die blessure de hoofdreden van de neergang van Viktor Fischers prestaties. Bij Ajax, maar nadien ook bij Middlesbrough, FSV Mainz en FC Kopenhagen haalde de Deen nooit meer zijn oorspronkelijke niveau. “We moeten niet vergeten wat zo'n blessure met een jonge speler doet”, aldus Riddersholm aan het Algemeen Dagblad. “Hij werd geremd door iets waar niets tegen te doen was. Terwijl hij in zijn hoofd op weg was naar de top. Die blessure heeft ingehakt bij hem.”

GEEN EXTRA DRUK MEER NODIG 

Na zijn hamstringblessure haalde Viktor Fischer nooit meer zijn oude niveau. In de Deense krant Tipsbladet gaf hij ook aan dat de druk bij Ajax overweldigend was. “Christian Eriksen werd de nieuwe Laudrup genoemd, ik werd de nieuwe Laudrup genoemd. ... Uiteindelijk is het allemaal oninteressant, er is geen enkele reden om naar die bullshit te luisteren. In Nederland, zeker bij Ajax, is de druk heel groot.” Bij Antwerp FC kan de ondertussen 27-jarige Fischer zich onder de vleugels van Brian Priske opnieuw in de kijker spelen. Zijn start tegen KV Kortrijk was alvast veelbelovend en de bevestiging moet vrijdag volgen tegen Sporting Charleroi.


LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Wordt Fischer een schot in de roos bij Antwerp?

Meest recent

Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

9
9
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

7
7
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

6
6
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

54
54
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

75
75
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

59
59
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

95
95
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

31
31
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

5
5
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

41
41
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

39
39
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

116
116
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

85
85
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

38
38
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

153
153
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

58
58
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

41
41
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

109
109
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

82
82
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

251
251
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

742
742
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

266
266
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

95
95

Meer sportnieuws