TRANSFERUURTJE: 'Club dreigt naast aanwinst te grijpen, RSCA heeft beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club dreigt naast aanwinst te grijpen, RSCA heeft beet'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zijn ze eindelijk verlost geraakt van Kaveh Rezaei. De overbodige spits verlaat na twee uitleenbeurten aan Charleroi nu definitief de landskampioen. Hij tekende namelijk een contract voor één seizoen met optie bij OH Leuven.



Aan inkomende zijde leek de komst van Alex Collado zo goed als rond te zijn, maar het lijkt er nu plots op dat de Spaanse winger toch niet naar het Jan Breydelstadion zal komen. Met de speler zelf zou Club er zo goed als uit zijn, maar FC Barcelona zou dwars liggen. Er zou wat gekibbel zijn over het loon van de 22-jarige, terwijl Club hem ook enkel en alleen wil huren als er een aankoopoptie in de deal opgenomen wordt. Dat ziet Barça dan weer niet zitten. Ook de naam van Oussama Idrissi mag geschrapt worden. Hij weigerde een aanbod van Club omdat hij zijn kans wil gaan bij Sevilla

Ook de komst van Sebastian Villa lijkt momenteel ver weg. De Colombiaan wil zelf absoluut naar Brugge en weigert om nog voor Boca Juniors te spelen, maar dat weerhoudt de Argentijnse topclub er niet van om torenhoge eisen te stellen. Ze zouden maar liefst 12 miljoen euro eisen en Club lijkt niet van plan om een dergelijk bedrag op tafel te leggen.



Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe spits gevonden. Het rondde dinsdagavond eindelijk de komst van Joshua Zirkzee af. De 20-jarige Nederlander wordt voor één seizoen gehuurd van Bayern München. Anderlecht is er wel niet in geslaagd om ook een aankoopoptie af te dwingen.

Er is echter nog een spits welkom bij Paars-Wit en dat zou mogelijk Artem Dovbyk kunnen worden. De makelaar van de Oekraïense spits, die deze zomer scoorde op het EK, bevestigt dat Anderlecht samen met Trabzonspor interesse toont. Dovbyk ligt momenteel nog in zijn thuisland onder contract bij Dnipro.



Daarnaast valt ook de naam van Owen Otasowie opnieuw in het Lotto Park. De middenvelder van Wolverhampton werd enkele maanden geleden al aan Anderlecht gelinkt en die interesse zou er nog steeds zijn. Ook Wolfsburg wil de Amerikaan graag hebben. Er hangt wel een prijskaartje van 7 miljoen euro rond de nek van de 20-jarige.

En ook Sergio Peña zou Anderlecht graag willen binnenhalen. De Peruviaanse spelmaker presteerde vorig seizoen goed bij FC Emmen en zou daar voor 1 miljoen euro kunnen vertrekken. Anderlecht zal er wel snel bij moeten zijn, want Malmö zou al zeer dicht bij zijn komst staan.



AA Gent lijkt deze zomer afscheid te gaan nemen van Elisha Owusu. De middenvelder blijft gelinkt worden aan Bordeaux en bovendien werd hij nu ook weggelaten van de spelerslijst voor de derde voorronde van de Conference League. Milad Mohammadi is ook op weg naar de uitgang en staat in de belangstelling van Nottingham Forest, West Brom en Watford.

Bij KRC Genk valt het af te wachten of Paul Onuachu deze zomer nog een transfer zal maken. West Ham zou alvast definitief afgehaakt zijn voor de topschutter, omwille van de hoge eisen van Genk. De Hammers waren bereid om 20 miljoen euro neer te tellen, maar Genk bleef vasthouden aan zijn vraagprijs van minstens 26 miljoen euro. Dat bedrag was voor de Engelsen te hoog.



Daarnaast valt er aan inkomende zijde plots een opvallende naam. Genk zou immers samen met AEK Athene interesse tonen in Marko Marin, op een blauwe maandag nog speler van Chelsea en Anderlecht. De Duitse ex-international is een vrije speler nadat hij zijn contract bij Al Ahli verbroken heeft. 

BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Romelu Lukaku deze zomer alsnog een transfer kan maken. Chelsea blijft aandringen op de terugkeer van de Rode Duivel en legde de voorbije dagen een nieuw bod neer bij Inter. Ze waren bereid om 100 miljoen euro neer te tellen en daarnaast Marcos Alonso naar Milaan te laten vertrekken, maar dat werd geweigerd. Ze zouden echter van plan zijn hun bod verder op te trekken tot 120 à 130 miljoen en dat bedrag valt voor Inter nauwelijks nog te weigeren.  Voor Lukaku zelf ligt ook een megacontract klaar. Hij zou immers 12 miljoen euro per jaar kunnen gaan verdienen.



José Mourinho ging deze zomer aan de slag bij AS Roma en de Special One zou meteen grote kuis willen houden bij zijn nieuwe club. Maar liefst 23 spelers zouden Roma deze zomer mogen verlaten. Daarbij zitten heel wat jeugdspelers, maar ook bekendere namen als Alessandro Florenzi, Javier Pastore, Steven Nzonzi, Federico Fazio, Pedro, Davide Santon, Robin Olsen, Ante Coric en William Bianda - vorig seizoen nog bij Zulte Waregem - zouden andere oorden mogen opzoeken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

Is een transfer een goede zaak voor Lukaku?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

37
37
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

7
7
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

51
51
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

12
12
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

119
119
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

63
63
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

54
54
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

65
65
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

159
159
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

188
188
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

253
253
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

94
94
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

77
77
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

461
461
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

271
271
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

336
336
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

577
577
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

309
309
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

56
56
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

102
102
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

102
102
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

207
207
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

68
68
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

271
271

Meer sportnieuws