TRANSFERUURTJE: 'Club dreigt naast aanwinst te grijpen, RSCA heeft beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club dreigt naast aanwinst te grijpen, RSCA heeft beet'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zijn ze eindelijk verlost geraakt van Kaveh Rezaei. De overbodige spits verlaat na twee uitleenbeurten aan Charleroi nu definitief de landskampioen. Hij tekende namelijk een contract voor één seizoen met optie bij OH Leuven.



Aan inkomende zijde leek de komst van Alex Collado zo goed als rond te zijn, maar het lijkt er nu plots op dat de Spaanse winger toch niet naar het Jan Breydelstadion zal komen. Met de speler zelf zou Club er zo goed als uit zijn, maar FC Barcelona zou dwars liggen. Er zou wat gekibbel zijn over het loon van de 22-jarige, terwijl Club hem ook enkel en alleen wil huren als er een aankoopoptie in de deal opgenomen wordt. Dat ziet Barça dan weer niet zitten. Ook de naam van Oussama Idrissi mag geschrapt worden. Hij weigerde een aanbod van Club omdat hij zijn kans wil gaan bij Sevilla

Ook de komst van Sebastian Villa lijkt momenteel ver weg. De Colombiaan wil zelf absoluut naar Brugge en weigert om nog voor Boca Juniors te spelen, maar dat weerhoudt de Argentijnse topclub er niet van om torenhoge eisen te stellen. Ze zouden maar liefst 12 miljoen euro eisen en Club lijkt niet van plan om een dergelijk bedrag op tafel te leggen.



Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe spits gevonden. Het rondde dinsdagavond eindelijk de komst van Joshua Zirkzee af. De 20-jarige Nederlander wordt voor één seizoen gehuurd van Bayern München. Anderlecht is er wel niet in geslaagd om ook een aankoopoptie af te dwingen.

Er is echter nog een spits welkom bij Paars-Wit en dat zou mogelijk Artem Dovbyk kunnen worden. De makelaar van de Oekraïense spits, die deze zomer scoorde op het EK, bevestigt dat Anderlecht samen met Trabzonspor interesse toont. Dovbyk ligt momenteel nog in zijn thuisland onder contract bij Dnipro.



Daarnaast valt ook de naam van Owen Otasowie opnieuw in het Lotto Park. De middenvelder van Wolverhampton werd enkele maanden geleden al aan Anderlecht gelinkt en die interesse zou er nog steeds zijn. Ook Wolfsburg wil de Amerikaan graag hebben. Er hangt wel een prijskaartje van 7 miljoen euro rond de nek van de 20-jarige.

En ook Sergio Peña zou Anderlecht graag willen binnenhalen. De Peruviaanse spelmaker presteerde vorig seizoen goed bij FC Emmen en zou daar voor 1 miljoen euro kunnen vertrekken. Anderlecht zal er wel snel bij moeten zijn, want Malmö zou al zeer dicht bij zijn komst staan.



AA Gent lijkt deze zomer afscheid te gaan nemen van Elisha Owusu. De middenvelder blijft gelinkt worden aan Bordeaux en bovendien werd hij nu ook weggelaten van de spelerslijst voor de derde voorronde van de Conference League. Milad Mohammadi is ook op weg naar de uitgang en staat in de belangstelling van Nottingham Forest, West Brom en Watford.

Bij KRC Genk valt het af te wachten of Paul Onuachu deze zomer nog een transfer zal maken. West Ham zou alvast definitief afgehaakt zijn voor de topschutter, omwille van de hoge eisen van Genk. De Hammers waren bereid om 20 miljoen euro neer te tellen, maar Genk bleef vasthouden aan zijn vraagprijs van minstens 26 miljoen euro. Dat bedrag was voor de Engelsen te hoog.



Daarnaast valt er aan inkomende zijde plots een opvallende naam. Genk zou immers samen met AEK Athene interesse tonen in Marko Marin, op een blauwe maandag nog speler van Chelsea en Anderlecht. De Duitse ex-international is een vrije speler nadat hij zijn contract bij Al Ahli verbroken heeft. 

BUITENLAND

Het lijkt er alsmaar meer op dat Romelu Lukaku deze zomer alsnog een transfer kan maken. Chelsea blijft aandringen op de terugkeer van de Rode Duivel en legde de voorbije dagen een nieuw bod neer bij Inter. Ze waren bereid om 100 miljoen euro neer te tellen en daarnaast Marcos Alonso naar Milaan te laten vertrekken, maar dat werd geweigerd. Ze zouden echter van plan zijn hun bod verder op te trekken tot 120 à 130 miljoen en dat bedrag valt voor Inter nauwelijks nog te weigeren.  Voor Lukaku zelf ligt ook een megacontract klaar. Hij zou immers 12 miljoen euro per jaar kunnen gaan verdienen.



José Mourinho ging deze zomer aan de slag bij AS Roma en de Special One zou meteen grote kuis willen houden bij zijn nieuwe club. Maar liefst 23 spelers zouden Roma deze zomer mogen verlaten. Daarbij zitten heel wat jeugdspelers, maar ook bekendere namen als Alessandro Florenzi, Javier Pastore, Steven Nzonzi, Federico Fazio, Pedro, Davide Santon, Robin Olsen, Ante Coric en William Bianda - vorig seizoen nog bij Zulte Waregem - zouden andere oorden mogen opzoeken.

LEES OOK: ‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Is een transfer een goede zaak voor Lukaku?

Meest recent

‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

96
96
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

11
11
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

44
44
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

125
125
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

60
60
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

32
32
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

119
119
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

191
191
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

283
283
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

147
147
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

81
81
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

367
367
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

545
545
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

134
134
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

152
152
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

137
137
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

116
116
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

239
239
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1915
1915
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

475
475
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

321
321
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

95
95
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

138
138
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

398
398

Meer sportnieuws