'Anderlecht-target bevestigt gesprekken met RSCA'

658
'Anderlecht-target bevestigt gesprekken met RSCA'

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn Europese campagne met een uitwedstrijd op het veld van KF Laçi. In principe mag de Albanese ploeg geen problemen opleveren, maar helemaal gerust zullen de Brusselaars niet zijn. De start van de competitie was immers ondermaats voor de recordkampioen.


Na de nederlaag tegen Union op speeldag één bleef RSCA afgelopen weekend steken op een 1-1-gelijkspel tegen Eupen. Niet bepaald bemoedigende resultaten. Coach Vincent Kompany heeft dus nog werk, bovendien blijft extra versterking welgekomen. Zo staat een nieuwe spits nog steeds bovenaan de verlanglijst. Joshua Zirkzee van Bayern München lijkt alvast op komst. Maar Anderlecht zal ook andere opportuniteiten niet zomaar laten liggen. En daarvoor zou Peter Verbeke onder meer in de MLS speuren.

Volgens de Amerikaanse journalisten Nick Fishman en Larry Henry Jr, onderhandelt Paars-Wit momenteel namelijk over de komst van Jamiro Monteiro. Deze 27-jarige international van Kaapverdië komt momenteel uit voor Philadelphia Union. Hij kan uit de voeten op verschillende posities in het middenveld, een linie waar men in het Lotto Park nochtans al behoorlijk goed gewapend lijkt. Er zou bovendien concurrentie heersen van Feyenoord en niet nader genoemde clubs uit Brazilië en de Verenigde Staten.

UPDATE 18u15
Hoewel zijn profiel geen prioriteit lijkt, is het Anderlecht blijkbaar wel degelijk menens om Monteiro in huis te halen. Diens makelaar Carlos Barros bevestigde aan Philly Soccer Page tenslotte dat hij gesprekken voert met de Brusselaars omtrent een overstap van zijn cliënt, al zit hij naar eigen zeggen tevens met Feyenoord rond de tafel. Ook de andere vermeende gegadigden zouden concrete pistes vormen, maar Monteiro zelf wil liefst terug naar Europa.

Daar was hij eerder actief in Nederland, Frankrijk en Duitsland vooraleer Philadelphia een clubrecord van twee miljoen voor hem neertelde. Anderlecht zal wellicht dus toch enigszins in de buidel moeten tasten om de middenvelder, die nog vastligt tot december 2022 met een optie voor een extra jaar, los te weken bij zijn huidige club. Monteiro, goed voor 12 doelpunten en 18 assists in 74 optredens, wordt er nog altijd als een sterkhouder beschouwd.

LEES OOK: Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Anderlecht moet doordrukken voor Monteiro

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

34
34
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

8
8
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

35
35
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

88
88
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

18
18
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

42
42
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

162
162
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

256
256
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

626
626
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

236
236
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

75
75
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

188
188
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

298
298
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

517
517
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

354
354
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

320
320
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

826
826
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

732
732
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

89
89
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

323
323

Meer sportnieuws