'AA Gent kan nog stevig verdienen aan toekomstige transfer Yaremchuk'

door
'AA Gent kan nog stevig verdienen aan toekomstige transfer Yaremchuk'

Bij AA Gent namen ze al afscheid van Niklas Dorsch, die 7 miljoen euro opleverde. Roman Yaremchuk is de volgende die gaat vertrekken. Transferspecialist Nicolo Schira komt met een update over de spits.

Volgens de Italiaanse journalist is Roman Yaremchuk dicht bij een overgang naar de Portugese topclub Benfica, dat al langer interesse toont. De 25-jarige aanvaller kende een sterk EK met Oekraïne en de afgelopen dagen werd hij gelinkt aan AS Roma. De Italianen gaan echter niet in zee met de spits van AA Gent.

Benfica zal fors moeten betalen voor Yaremchuk, want Michel Louwagie liet al verstaan dat hij 20 miljoen euro moet kosten. Het valt af te wachten of de Buffalo's dat bedrag zullen opstrijken, al doen er bedragen van 15 miljoen euro de ronde. Yaremchuk gaf vorig seizoen al aan dat hij deze zomer België wil verlaten voor een volgende stap.

UPDATE 31/07

De kogel is door de kerk. Roman Yaremchuk is de nieuwe spits van Benfica. Dat maakten de Portugezen bekend. De spits komt over van AA Gent en tekende tot medio 2026. Yaremchuk zal er ploegmaat worden van Mile Svilar en Jan Vertonghen. AA Gent zou 17 miljoen euro ontvangen en een doorverkooppercentage van 25% hebben afgedwongen.

UPDATE 22u45
AA Gent heeft met een transfersom van 17 miljoen euro dus al stevig verdiend aan de transfer van Yaremchuk, maar die som kan in de toekomst nog stevig oplopen. Gent heeft immers niet zomaar een doorverkooppercentage bedongen - waarbij de club vaak enkel een percentage op de meerwaarde van een transfer krijgt -, maar houdt 25 procent van de transferrechten in handen. Dat betekent dat ongeacht de transfersom bij een volgende transfer, Gent sowieso een kwart van die som krijgt.

Die som kan nog zeer hoog oplopen, want in het contract van Yaremchuk bij Benfica staat een afkoopsom van maar liefst 100 miljoen euro. Als er ooit een club effectief dat bedrag op tafel zou leggen om de Oekraïner uit Lissabon weg te halen, dan zou AA Gent dus nog eens 25 miljoen op zijn rekening mogen bijschrijven.

LEES OOK: Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Heeft AA Gent een goede deal gesloten?

Meest recent

'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

54
54
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

121
121
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

95
95
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

173
173
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

404
404
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

312
312
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

262
262
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

295
295
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

193
193
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

314
314
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

249
249
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

500
500
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

542
542
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

369
369
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

505
505
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

321
321
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

350
350
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

367
367
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

300
300
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

228
228
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

392
392
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

148
148
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

118
118
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

195
195

Meer sportnieuws