'AA Gent kan nog stevig verdienen aan toekomstige transfer Yaremchuk'

205 stemmen
'AA Gent kan nog stevig verdienen aan toekomstige transfer Yaremchuk'

Bij AA Gent namen ze al afscheid van Niklas Dorsch, die 7 miljoen euro opleverde. Roman Yaremchuk is de volgende die gaat vertrekken. Transferspecialist Nicolo Schira komt met een update over de spits.

Volgens de Italiaanse journalist is Roman Yaremchuk dicht bij een overgang naar de Portugese topclub Benfica, dat al langer interesse toont. De 25-jarige aanvaller kende een sterk EK met Oekraïne en de afgelopen dagen werd hij gelinkt aan AS Roma. De Italianen gaan echter niet in zee met de spits van AA Gent.

Benfica zal fors moeten betalen voor Yaremchuk, want Michel Louwagie liet al verstaan dat hij 20 miljoen euro moet kosten. Het valt af te wachten of de Buffalo's dat bedrag zullen opstrijken, al doen er bedragen van 15 miljoen euro de ronde. Yaremchuk gaf vorig seizoen al aan dat hij deze zomer België wil verlaten voor een volgende stap.

UPDATE 31/07

De kogel is door de kerk. Roman Yaremchuk is de nieuwe spits van Benfica. Dat maakten de Portugezen bekend. De spits komt over van AA Gent en tekende tot medio 2026. Yaremchuk zal er ploegmaat worden van Mile Svilar en Jan Vertonghen. AA Gent zou 17 miljoen euro ontvangen en een doorverkooppercentage van 25% hebben afgedwongen.

UPDATE 22u45
AA Gent heeft met een transfersom van 17 miljoen euro dus al stevig verdiend aan de transfer van Yaremchuk, maar die som kan in de toekomst nog stevig oplopen. Gent heeft immers niet zomaar een doorverkooppercentage bedongen - waarbij de club vaak enkel een percentage op de meerwaarde van een transfer krijgt -, maar houdt 25 procent van de transferrechten in handen. Dat betekent dat ongeacht de transfersom bij een volgende transfer, Gent sowieso een kwart van die som krijgt.

Die som kan nog zeer hoog oplopen, want in het contract van Yaremchuk bij Benfica staat een afkoopsom van maar liefst 100 miljoen euro. Als er ooit een club effectief dat bedrag op tafel zou leggen om de Oekraïner uit Lissabon weg te halen, dan zou AA Gent dus nog eens 25 miljoen op zijn rekening mogen bijschrijven.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

🚀

Heeft AA Gent een goede deal gesloten?

Meest recent

Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

6
6
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

32
32
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

166
166
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

87
87
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

43
43
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

41
41
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

312
312
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

104
104
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

680
680
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

93
93
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

44
44
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

85
85
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

72
72
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

179
179
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

336
336
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

300
300
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

515
515
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

910
910
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

145
145
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

897
897
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

216
216
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

681
681
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

237
237
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

67
67
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

197
197

Meer sportnieuws