'AA Gent kan nog stevig verdienen aan toekomstige transfer Yaremchuk'

door
'AA Gent kan nog stevig verdienen aan toekomstige transfer Yaremchuk'

Bij AA Gent namen ze al afscheid van Niklas Dorsch, die 7 miljoen euro opleverde. Roman Yaremchuk is de volgende die gaat vertrekken. Transferspecialist Nicolo Schira komt met een update over de spits.

Volgens de Italiaanse journalist is Roman Yaremchuk dicht bij een overgang naar de Portugese topclub Benfica, dat al langer interesse toont. De 25-jarige aanvaller kende een sterk EK met Oekraïne en de afgelopen dagen werd hij gelinkt aan AS Roma. De Italianen gaan echter niet in zee met de spits van AA Gent.

Benfica zal fors moeten betalen voor Yaremchuk, want Michel Louwagie liet al verstaan dat hij 20 miljoen euro moet kosten. Het valt af te wachten of de Buffalo's dat bedrag zullen opstrijken, al doen er bedragen van 15 miljoen euro de ronde. Yaremchuk gaf vorig seizoen al aan dat hij deze zomer België wil verlaten voor een volgende stap.

UPDATE 31/07

De kogel is door de kerk. Roman Yaremchuk is de nieuwe spits van Benfica. Dat maakten de Portugezen bekend. De spits komt over van AA Gent en tekende tot medio 2026. Yaremchuk zal er ploegmaat worden van Mile Svilar en Jan Vertonghen. AA Gent zou 17 miljoen euro ontvangen en een doorverkooppercentage van 25% hebben afgedwongen.

UPDATE 22u45
AA Gent heeft met een transfersom van 17 miljoen euro dus al stevig verdiend aan de transfer van Yaremchuk, maar die som kan in de toekomst nog stevig oplopen. Gent heeft immers niet zomaar een doorverkooppercentage bedongen - waarbij de club vaak enkel een percentage op de meerwaarde van een transfer krijgt -, maar houdt 25 procent van de transferrechten in handen. Dat betekent dat ongeacht de transfersom bij een volgende transfer, Gent sowieso een kwart van die som krijgt.

Die som kan nog zeer hoog oplopen, want in het contract van Yaremchuk bij Benfica staat een afkoopsom van maar liefst 100 miljoen euro. Als er ooit een club effectief dat bedrag op tafel zou leggen om de Oekraïner uit Lissabon weg te halen, dan zou AA Gent dus nog eens 25 miljoen op zijn rekening mogen bijschrijven.

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Heeft AA Gent een goede deal gesloten?

Meest recent

'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

1
1
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

5
5
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

248
248
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

126
126
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

78
78
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

79
79
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

118
118
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

39
39
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

516
516
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

164
164
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

150
150
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

666
666
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

174
174
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

288
288
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

216
216
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

395
395
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

145
145
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

381
381
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

63
63
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

281
281
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

656
656
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1452
1452

Meer sportnieuws