Opnieuw valse start voor Anderlecht na 'gelukkige' remise aan de Kehrweg

door
Opnieuw valse start voor Anderlecht na 'gelukkige' remise aan de Kehrweg

Na een geanimeerde tweede helft hebben Eupen en Anderlecht vanavond de punten gedeeld. Voor Kompany en co is het met één op zes zo opnieuw een slechte start. Paars-Wit had zelf pech vlak na de pauze maar ontsnapte nadien meermaals miraculeus aan de nederlaag.

Aan de Eupense Kehrweg moest Anderlecht vanavond de rug rechten na de zwakke ouverture tegen buur Union. Kompany hoopte nog altijd op een paar versterkingen maar moest het voorlopig doen met onder meer Thelin in zijn kern. Bij de bezoekers kwamen Delcroix en Murillo in het elftal, de Panda's deden het met exact dezelfde elf die vorige week ei zo na stuntten op Jan Breydel.
Raman met zijn eerste, Cools slaat terug voor Eupen
Paars-Wit had zoals gebruikelijk veel balbezit maar de thuisploeg geraakte wel meteen aan een kans. Prevljak dwong Van Crombrugge tot een prima redding. De bezoekers kwamen maar niet tot kansen en op het halfuur ontsnapte het nog een keer toen Van Crombrugge zich nog knap naar de bal smeet om een afgeweken schot van N'Dri uit zijn doel te houden. Uit het niets kwam Anderlecht op dik vijf minuten van de rust toch op voorsprong: Nurudeen kreeg een gekruist schot van Amuzu niet onder controle en Raman profiteerde door zijn eerste voor Anderlecht simpel in doel te leggen, 0-1 voor het team van Kompany. Plots kwamen de bezoekers nu wel tot kansen en Gomez dwong de Eupense doelman meteen nadien tot een nieuwe redding, deze keer deed die laatste het wel prima. En toch liep het vlak voor de rust nog mis voor Anderlecht: Agbadou zette prachtig voor, Van Crombrugge hield sluipschutter Prevljak nog van een doelpunt met een wereldredding maar Cools profiteerde in de nastoot door de 1-1 aan te tekenen, meteen de ruststand.

De twee hoofdrolspelers van de eerste helft met elk één doelpunt: Raman en Cools.
Doelhout is meermaals spelbreker na de rust
Anderlecht kwam prima uit de kleedkamer en Murillo schoot binnen de eerste minuut maar nipt voorlangs. De bezoekers duwden door en een paar minuten later had Howard-Bellis alle pech van de wereld toen zijn prima kopbal op de paal uiteen spatte. Die pech hadden ook de Panda's even later, deze keer schoot N'Dri tegen de onderkant van de lat. Meteen nadien trof ook Ngoy het doelhout, het werd een spektakelrijk begin van de tweede helft. Het onwaarschijnlijke gebeurde iets voorbij het uur nog eens: Peeters krulde een vrije trap op het hoofd van Beck en de bal vloog... opnieuw tegen de lat.  Het regende echt Eupense kansen nu, ook Ngoy schoot nog eens op de benen van een sterke Van Crombrugge. In het slot kon de partij nog beide kanten uit maar het bleef bij een gelijkspel. Zo konden beide ploegen na twee speeldag nog niet winnen, al zullen de Panda's niet ontevreden zijn.
Scoreverloop:
0-1 (39') Raman, 1-1 (45+1') Cools

LEES OOK: 'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Haalt Anderlecht dit seizoen de top-4?

Meest recent

'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

0
0
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

12
12
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

9
9
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

9
9
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

107
107
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

55
55
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

129
129
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

109
109
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

114
114
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

216
216
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

285
285
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

113
113
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

354
354
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

289
289
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

147
147
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

241
241
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

425
425
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

265
265
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

276
276
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

415
415
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

334
334

Meer sportnieuws