Olsson slaat terug na keiharde kritiek

door
Olsson slaat terug na keiharde kritiek

De ene ploeg is de andere niet. Kristoffer Olsson koos deze zomer bewust voor het project van RSC Anderlecht, want de Zweed kon zich helemaal vinden in de clubfilosofie en -DNA van Sporting. En valt er ook aan te zien op het veld. 


MATCH MADE IN HEAVEN 

Veel gespeeld heeft hij nog niet bij RSC Anderlecht, 51 minuten om precies te zijn, maar het is nu al duidelijk dat Krisoffer Olsson zich goed in z'n vel voelt bij Sporting. De Zweedse middenvelder kon vorig weekend niet voorkomen dat zijn ploeg roemloos met 1-3 ten onder ging tegen de stadsrivaal Union SG, maar persoonlijk zal Olsson zich opgelucht voelen omdat hij bij Anderlecht terechtgekomen is bij een ploeg die wil voetballen.

“Ik hou van technisch verzorgd voetbal en een goeie passing, maar ik doe er ook alles aan om te winnen”, omschreef Kristoffer Olsson zichzelf op de officiële clubkanalen van Sporting. Ook Peter Verbeke benadrukte dat de passing één van de kernkwaliteiten is van zijn nieuwe zomeraanwinst. “Hij heeft graag de bal, denkt snel en creatief en verkiest een verticale manier van voetballen.” De voetbalvisie van Olsson en Anderlecht sluiten dus duidelijk nauw bij elkaar aan.



Kristoffer Olsson is een speler die de bal vaak moet kunnen voelen en rondspelen. 't Is een type die zijn kwaliteiten enkel ten volle kan ontplooien bij een ploeg die graag voetbalt en veel balbezit genereert. Het voetballende profiel van Olsson lijkt daarom enorm goed te passen bij Anderlecht, want bij een ploeg die meer vanuit de omschakeling speelt en met weinig passes, heeft de polyvalente middenvelder duidelijk grote moeite om zich te profileren.

ZWEEDSE ANTI-HELD 

Dat bleek op het voorbije Europees Kampioenschap voetbal bij de nationale ploeg van Zweden, waar Kristoffer Olsson sinds 2019 een onbetwiste basisspeler is in het team van bondscoach Janne Andersson. De veelzijdige centrale middenvelder, die zowel op de zes, de acht als de tien uit de voeten kan, startte op het EURO 2020 dan ook in elke wedstrijd. Hij werd door de Zweedse media zelfs vooruitgeschoven als dé cruciale speler voor op het aankomende Europese landentoernooi.

De Zweden bereikten uiteindelijk de achtste finale op het Europees Kampioenschap, maar voor Kristoffer Olsson liep het EK op een sisser af. Hoewel hij in elke wedstrijd startte, kreeg hij bakken kritiek te slikken van de Zweedse media en analisten. Olsson was dan toch niet zo bepalend zoals oorspronkelijk gedacht, maar het was vooral de tactische aanpak van de Zweedse bondscoach Janne Andersson die totaal niet pasten bij Olssons individuele en specifieke kwaliteiten.



Zweden hanteerde op het Europees Kampioenschap namelijk een erg behouden aanpak met weinig ruimte voor voetballende oplossingen en veel lange ballen. En dat speelde uiteraard niet in het voordeel van de kleine maar technisch gezegende Olsson, die zijn ploeg vooral extra voetballend vermogen met met een zuivere passing kan bijbrengen. Enkele weken geleden werd Olsson dan ook ietwat onterecht één van de meest in vraag gestelde Zweedse EK-gangers. 

VOETBALPLEZIER BIJ ANDERLECHT

Dat kwam niet zozeer door zijn individuele kwaliteiten maar eerder omdat Kristoffer Olsson moeilijk zijn draai vond in de weinig voetballend tactiek van bondscoach Janne Andersson. Op het Europees Kampioenschap hield Zweden amper de bal bij, met als resultaat een erg mager gemiddeld balaandeel van 35,7% – het op één na laagste balbezit van alle deelnemende ploegen. “Als je Olsson bekritiseert, dan moet je rekening houden dat de ballen meestal over hem gespeeld worden. Hij moest veel meer betrokken worden bij de opbouw van de aanvallen”, sprong Hasse Back, commentator bij TV4, de 29-voudige international nog bij.



Bij RSC Anderlecht wordt er meer gevoetbald en gepasst dan bij de Zweedse nationale ploeg, en die speelstijl ligt Kristoffer Olsson dus wel. Waar Zweden op het voorbije Europees Kampioenschap het op één na laagste gemiddelde balbezit haalde van alle ploegen (35,7%) ligt dat bij Anderlecht heel wat hoger met een gemiddeld balaandeel van 62,7%. Daarmee vergaarde Sporting het op één na hoogste gemiddelde balbezit in de Belgische competitie. Enkel KV Mechelen haalt vooralsnog een iets hoger gemiddelde met 64% balbezit.

BESTE PASSER BIJ ANDERLECHT 

Een ruim aandeel balbezit is uiteraard niet heilig en eveneens geen grote indicator voor een goed resultaat – dat werd vorig jaar trouwens al snel duidelijk bij Anderlecht. Maar in het specifieke en individuele geval van Kristoffer Olsson is het veelvuldig raken en passen van de bal wél van een groot belang. In zijn eerste 51 gespeelde minuten voor Anderlecht verstuurde de Zweedse middenvelder maar liefst 33 passes, terwijl hij op het voorbije Europees Kampioenschap 40 passes per 90 minuten lanceerde.

Bovendien is de passing-zuiverheid van Kristoffer Olsson bij Anderlecht (97%) van een veel hoger niveau dan bij Zweden op het EURO 2020 (89%). Vorig weekend was hij bij Anderlecht zelfs met voorsprong de beste passer op het veld. Olsson verstuurde tegen Union SG namelijk maar één verkeerde pass, en dat was een lange bal op Benito Raman. Het zal Olsson ongetwijfeld plezieren om terug een spilfiguur te zijn bij een voetballende ploeg. 



Al zal de technisch onderlegde middenvelder uiteraard wel nog bepalender moeten worden en nadrukkelijker een rol moeten opeisen als cruciale schakel tussen de verdediging en de aanval. Pas wanneer de automatismen meer aanwezig zullen zijn bij Anderlecht, en als er ook een kwalitatieve centrale spits wordt aangetrokken, zal Kristoffer Olsson explicieter zijn stempel moeten drukken op het paars-witte spelbeeld. Niet voor niets maakt de Zweed een groot deel uit van de basis waarop Vincent Kompany wil bouwen in de komende jaren. 

LEES OOK: 'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Wordt Olsson de nieuwe regisseur bij Anderlecht?

Meest recent

'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

0
0
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

46
46
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

18
18
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

60
60
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

84
84
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

133
133
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

50
50
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

357
357
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

278
278
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

221
221
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

242
242
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

190
190
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

62
62
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

44
44
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

167
167
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

110
110
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

29
29
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

222
222
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

264
264
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

62
62
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

145
145
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

464
464
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

67
67
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

391
391

Meer sportnieuws