Olsson slaat terug na keiharde kritiek

712
Olsson slaat terug na keiharde kritiek

De ene ploeg is de andere niet. Kristoffer Olsson koos deze zomer bewust voor het project van RSC Anderlecht, want de Zweed kon zich helemaal vinden in de clubfilosofie en -DNA van Sporting. En valt er ook aan te zien op het veld. 


MATCH MADE IN HEAVEN 

Veel gespeeld heeft hij nog niet bij RSC Anderlecht, 51 minuten om precies te zijn, maar het is nu al duidelijk dat Krisoffer Olsson zich goed in z'n vel voelt bij Sporting. De Zweedse middenvelder kon vorig weekend niet voorkomen dat zijn ploeg roemloos met 1-3 ten onder ging tegen de stadsrivaal Union SG, maar persoonlijk zal Olsson zich opgelucht voelen omdat hij bij Anderlecht terechtgekomen is bij een ploeg die wil voetballen.

“Ik hou van technisch verzorgd voetbal en een goeie passing, maar ik doe er ook alles aan om te winnen”, omschreef Kristoffer Olsson zichzelf op de officiële clubkanalen van Sporting. Ook Peter Verbeke benadrukte dat de passing één van de kernkwaliteiten is van zijn nieuwe zomeraanwinst. “Hij heeft graag de bal, denkt snel en creatief en verkiest een verticale manier van voetballen.” De voetbalvisie van Olsson en Anderlecht sluiten dus duidelijk nauw bij elkaar aan.



Kristoffer Olsson is een speler die de bal vaak moet kunnen voelen en rondspelen. 't Is een type die zijn kwaliteiten enkel ten volle kan ontplooien bij een ploeg die graag voetbalt en veel balbezit genereert. Het voetballende profiel van Olsson lijkt daarom enorm goed te passen bij Anderlecht, want bij een ploeg die meer vanuit de omschakeling speelt en met weinig passes, heeft de polyvalente middenvelder duidelijk grote moeite om zich te profileren.

ZWEEDSE ANTI-HELD 

Dat bleek op het voorbije Europees Kampioenschap voetbal bij de nationale ploeg van Zweden, waar Kristoffer Olsson sinds 2019 een onbetwiste basisspeler is in het team van bondscoach Janne Andersson. De veelzijdige centrale middenvelder, die zowel op de zes, de acht als de tien uit de voeten kan, startte op het EURO 2020 dan ook in elke wedstrijd. Hij werd door de Zweedse media zelfs vooruitgeschoven als dé cruciale speler voor op het aankomende Europese landentoernooi.

De Zweden bereikten uiteindelijk de achtste finale op het Europees Kampioenschap, maar voor Kristoffer Olsson liep het EK op een sisser af. Hoewel hij in elke wedstrijd startte, kreeg hij bakken kritiek te slikken van de Zweedse media en analisten. Olsson was dan toch niet zo bepalend zoals oorspronkelijk gedacht, maar het was vooral de tactische aanpak van de Zweedse bondscoach Janne Andersson die totaal niet pasten bij Olssons individuele en specifieke kwaliteiten.



Zweden hanteerde op het Europees Kampioenschap namelijk een erg behouden aanpak met weinig ruimte voor voetballende oplossingen en veel lange ballen. En dat speelde uiteraard niet in het voordeel van de kleine maar technisch gezegende Olsson, die zijn ploeg vooral extra voetballend vermogen met met een zuivere passing kan bijbrengen. Enkele weken geleden werd Olsson dan ook ietwat onterecht één van de meest in vraag gestelde Zweedse EK-gangers. 

VOETBALPLEZIER BIJ ANDERLECHT

Dat kwam niet zozeer door zijn individuele kwaliteiten maar eerder omdat Kristoffer Olsson moeilijk zijn draai vond in de weinig voetballend tactiek van bondscoach Janne Andersson. Op het Europees Kampioenschap hield Zweden amper de bal bij, met als resultaat een erg mager gemiddeld balaandeel van 35,7% – het op één na laagste balbezit van alle deelnemende ploegen. “Als je Olsson bekritiseert, dan moet je rekening houden dat de ballen meestal over hem gespeeld worden. Hij moest veel meer betrokken worden bij de opbouw van de aanvallen”, sprong Hasse Back, commentator bij TV4, de 29-voudige international nog bij.



Bij RSC Anderlecht wordt er meer gevoetbald en gepasst dan bij de Zweedse nationale ploeg, en die speelstijl ligt Kristoffer Olsson dus wel. Waar Zweden op het voorbije Europees Kampioenschap het op één na laagste gemiddelde balbezit haalde van alle ploegen (35,7%) ligt dat bij Anderlecht heel wat hoger met een gemiddeld balaandeel van 62,7%. Daarmee vergaarde Sporting het op één na hoogste gemiddelde balbezit in de Belgische competitie. Enkel KV Mechelen haalt vooralsnog een iets hoger gemiddelde met 64% balbezit.

BESTE PASSER BIJ ANDERLECHT 

Een ruim aandeel balbezit is uiteraard niet heilig en eveneens geen grote indicator voor een goed resultaat – dat werd vorig jaar trouwens al snel duidelijk bij Anderlecht. Maar in het specifieke en individuele geval van Kristoffer Olsson is het veelvuldig raken en passen van de bal wél van een groot belang. In zijn eerste 51 gespeelde minuten voor Anderlecht verstuurde de Zweedse middenvelder maar liefst 33 passes, terwijl hij op het voorbije Europees Kampioenschap 40 passes per 90 minuten lanceerde.

Bovendien is de passing-zuiverheid van Kristoffer Olsson bij Anderlecht (97%) van een veel hoger niveau dan bij Zweden op het EURO 2020 (89%). Vorig weekend was hij bij Anderlecht zelfs met voorsprong de beste passer op het veld. Olsson verstuurde tegen Union SG namelijk maar één verkeerde pass, en dat was een lange bal op Benito Raman. Het zal Olsson ongetwijfeld plezieren om terug een spilfiguur te zijn bij een voetballende ploeg. 



Al zal de technisch onderlegde middenvelder uiteraard wel nog bepalender moeten worden en nadrukkelijker een rol moeten opeisen als cruciale schakel tussen de verdediging en de aanval. Pas wanneer de automatismen meer aanwezig zullen zijn bij Anderlecht, en als er ook een kwalitatieve centrale spits wordt aangetrokken, zal Kristoffer Olsson explicieter zijn stempel moeten drukken op het paars-witte spelbeeld. Niet voor niets maakt de Zweed een groot deel uit van de basis waarop Vincent Kompany wil bouwen in de komende jaren. 

LEES OOK: 'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

Wordt Olsson de nieuwe regisseur bij Anderlecht?

Meest recent

Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

NAC Breda heeft zich op de valreep nog weten te versterken met een oude bekende van het Belgische ...

0
0
'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

46
46
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

13
13
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

50
50
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

408
408
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

54
54
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

26
26
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

414
414
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

158
158
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

871
871
‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge was de voorbije weken druk in de weer op de mercato. Blauw-zwart bereidde naar verluidt ...

623
623
RSCA-aanwinst valt van voetstuk: "Té positief over die sjarel"

RSC Anderlecht kreeg zondag een stevige reality-check. In de eerste grote test van het seizoen, ...

596
596
Deadline Deals: ultieme climax Fofana-soap; City verbreekt record

De transferperiode in de grote Europese voetballanden zit erop. Vlak voor het verstrijken van de ...

110
110
Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

941
941
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

87
87
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

42
42
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

83
83
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

179
179
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

130
130
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

89
89
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

753
753
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

116
116
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

89
89
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

201
201
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

179
179

Meer sportnieuws